DKW Candidaten voor de nieuwe gemeenteraad Bevorderingen op Rijkswerf r reldreis van J &mDre Stad en Omgeving Nog één dag de BB-expositie DE FILMS VAN DEZE WEEK Haagse O.T.V. in gastvoorstelling met blijspel van Jerome Hoofdklasse-titel kan Burger niet meer ontgaan Na vier partijen nog ongeslagen Komen A R. en C. met één Merkbaar streven naar verjonging Uta£e^? Werving niet ten einde IN HET KORT TIVOLI „De arend van Madagaskar" DE WITTE: „De lokkende wildernis" Toneelavond Vereniging van Marine-officieren Wijdingsdiensten in de Palmstraat-kerk Tussen Haaks en Kuitje Zondagavond wordt het tornooi beëindigd «Hl Opstellingen van HRC en Helder De KNVB-reserves yOLGENS DE KIESWET moet op de tweede Dinsdag in April van het jaar, waarin gemeenteraadsverkiezingen worden gehouden, de candidaatsteiiing plaats vinden. In een officiële publicatie van gemeentewege is reeds algemene bekendheid gegeven aan deze candidaatsteiiing op Dinsdag 14 April. Enkele partijen hebben bereids hun grosiysten samengesteld, andere zijn hier nog druk mee bezig. Bekend zün de voorlopige candidatenlijsten van de Party van de Arbeid en de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. De lijst van de Katholieke Volkspartij kan waarschijnlijk Maandag worden gepubliceerd. In de kring van de Anti-Revoiutionnaire Party en de Christelijk-Historische Unie is het overleg nog gaande. Het is niet onmogelijk, dat hieruit een gecom bineerde lijst, die in de raad zal resulteren in een Protestants-Christelijke fractie, geboren wordt. LIET valt te betwijfelen, of de Com munistische Partij Nederland in Den Helder met een lijst zal uitkomen. Na het uittreden van de heer B. Schreuder, die thans nog als partijloos raadslid deel uitmaakt van de gemeen teraad. bleek voor hem geen opvolger te vinden. Onlangs werd bekend gemaakt, dat de Staatkundig-Gereformeerde Partij en het Gereformeerd Politiek Verbond gezamenlijk met één lijst zullen uitko men. Het staat desondanks te bezien, of zij de kiesdeler zullen halen. Deze zal, volgens een globale schatting, niet ver van de 700 komen te liggen. Het een met het ander rechtvaar digt de verwachting, dat de nieuwe ge meenteraad uit vier fracties zal be staan, t.w. een PvdA-, een VVD-, een KVP- en een Prot.-Chr-fractie. Wij wagen ons niet aan een voorspelling wat betreft de zetelverdeling, daar dit een al te speculatief karakter zou krij gen. Tot het laatste moment blijft hier bij de verdeling der restzetels een vol komen onzeker element. We weten al leen, dat het totaal aantal raadsleden 27 zal bedragen, en dat voor de PvdA één zetel verschil (13 of 14) de absolu te meerderheid kan betekenen. De definitieve candidatenlijst van de Partij van de Arbeid ziet er als volgt uit: 1. P. S. van der Vaart (thans wet houder), 2. J. H. Smith (thans fractie voorzitter). 3. K. Hoornsman (thans raadslid), 4. C. Steenlage (thans raads lid), 5. C. A. Hamel-Dito (thans raads lid), 6. C. Bakker (thans raadslid), 7. J. J. Landman (thans raadslid), 8. H. Meijer (thans raadslid), 9. F. M. van der Woude (thans raadslid), 10. J. Reinderman, 11. J. Kikkert, 12. K. Muye, 13. M. Groenendijk, 14. H. Maarse, 13. H. Th. Weenink, 13. L. Smit-Crum, 17. J. Witmer, 18. C. Roo- bol, 19. J. A. Lucas, 20. R. Smit, 21. A. ui (Advertentie. Ing. Med.) yANDAAG voor het laatst kan men een bezoek brengen aan de B.B.- tentoonstelling in de Koningstraat, waar men zich ook als vry williger (ster) voor de Bescherming Bevolking kan aanmelden. Uiteraard is met de slui ting der expositie de wervingscampag ne nog niet ten einde. In de afgelopen week heeft ten raad- huize onder leiding van burgemeester mr G. D. Rehorst een bijeenkomst plaats gehad met de staf van de B B. en de kaderleden, o.a. de blokhoofden en waarnemende blokhoofden. Daar is o.m. aan de leidende personen in de diverse blokken opgedragen, in hun eigen blok door persoonlijk contact de nog openstaande posten in het schema zoveel mogelijk aan te vullen. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. G. H. D. Bettink. Timorlaan 15, teiefoon 2890, en J. P. M. Trouw, Zuidstraat 13, tele foon 2030. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek E. W. Beth, Spoorstraat 9, telefoon 2150 (ook na zes uur). Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denonbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a. hoek Borneolaan. In de Oud-Katholieke kerk aan de Middenweg wordt morgenmiddag, aanvangende om drie uur, weer een dienst van de Engelse kerk gehouden. Het kerkgebouw is op Palmzondag na melijk niet voor een avonddienst be schikbaar. Hedenmiddag om twee uur wordt in het IVA-lokaal aan de Tweede Vroonstraat het schooltafeltennistor nooi voortgezet en beëindigd. Het Museum aan de Eerste Vroon straat is vanavond, zoals op Zaterda gen gebruikelijk geopend van zeven tot negen uur. In de zaal van de R. K. Volks bond (de bovenzaal van Casino) wordt vanavond een lezing- en filmavond van de N. K. J. B. gehouden. De voetbalvereniging „Watervo gels" heeft vanavond een feestavond in de grote zaal van Casino. Morgenochtend om negen uur starten op het Stationsplein de deelne mers aan de voorjaarswandeltocht (over 25 kilometer) van „De Jutter" en „De Duinkanters". Mulder-Bonte, 22. W. C. de Bie, 23. B. G. F. Maas. 24. K. Monster, 25. H. D. Wolthuis, 26. A. C. Geils, 27. J. A. Brandjes, 28. W. A. J. Witmer, 29. P. Quast, 30. P. Bakker, 31. G. Verwoert, 32. O. Smit. De voorlopige candidatenlijst van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie bevat de volgende namen: 1. S. Prins (thans fractie-voorzitter), 2. J. J. Kistemaker (thans raadslid), 3. M. Blom, 4. J. C. F. Kruijff. 5. L. Riemers, 6. C. Stikkel, 7. P. G. Muzerie-Muzerie, 8. H. W. Reijnen, 9. D. Roos, 10. D. de Graaf, 11. A. Bakker, 12. P. Kaan. Uit de samenstelling van deze lus ten, alsook uit het overleg, dat in de boezem der andere partijen wordt ge voerd, blijkt een streven naar „verjon ging" der candidaten, in die zin, dat men ook de jongeren een kans wil ge ven. We mogen verwachten, dat de ge middelde leeftijd der personen, wier namen voorkomen op de binnenkort in te dienen candidatenlijsten, lager is dan het gemiddelde in 1949, en verder, dat de gemiddelde leeftijd der leden van de nieuwe gemeenteraad eveneens lager zal liggen dan vier jaar geleden. Niemand minder dan Errol Flynn vertolkt de hoofdrol in de romantische technicolor-film „De arend van Mada gaskar", die tot en met Maandag in Tivoli gaat. Als Brian Hawke doet hij zich vóór als deserteur van de Britse marine, om zo de gelegenheid te krij gen. zich aan te sluiten bij de piraten in Madagaskar, welke vesting niet is te nemen, daar er een groot aantal ge heime batterijen staan opgesteld. Brian Hawke wordt zelf een echte piraat, tot hij op zekere dag met behulp van twee vrienden de vijandelijke wapens tot zwijgen heeft gebracht. Het spreekt vanzelf, dat een „glamourboy" als Flynn niet uitsluitend te vechten heeft. Inte gendeel zelfs, want in deze rolprent heeft hij met vele vrouwen te doen. Aldus beleeft hij avonturen, die iedere» (zeevarende) man hem zal benijden. De charmante Maureen O'Hara is z'n voornaamste tegenspeelster, maar niet minder verleidelijk is Alice Kelley als prinses Patma. Het behoeft geen be toog, dat men aan zo'n romantisch ge geven een plezierige avond heeft. Zeer avontuurlijk is de film „De lok kende wildernis", die tot en met a s. Maandag in de „Witte" op het doek wordt gebracht. .Ben Tyler (Jeffrey Hunter) ontdekt toevallig de schuilplaats van een oude man en diens dochter Laurie, die mid den in een gebied van moerassen leven. Het blijkt, dat de oude man werd be schuldigd van moord en was gevlucht, hoewel hij onschuldig was. Ben zal trachten de kwestie in het reine te brengen. Dat gelukt hem ten siotte, doch niet dan na vele spannende avon turen. In deze kleurenfilm zijn tal van zeer fraaie natuuropnamen, terwijl boven dien het „verhaaltje" de moeite van het volgen waard is. Het meisje wordt ge speeld door de charmante Jean Peters, de oude man door Walter Brenman. Bij de Rijkswerf werden bevorderd: Gerekend van 1 Januari 1952 af: J. A. Blanjaar, M. H. van der Blom, C. R. Kruk en G. Rcns tot technisch hoofd ambtenaar le klasse. - T. W. Zijp tot hoofdcommies A. - F. M. van Rijn en J. M. Trousselot tot commies A. - J- Brinkman en J. H. Wezemer tot chef tekenaar. - F. van Zoest tot hoofdop zichter A. - H. H. Kroese tot technisch ambtenaar. - J. J. Landman tot com mies. - S. J. M. Bonte tot tekenaar A le klasse. - J. H. Blókhoff tot baas. - M. C. Lingbeek tot hoofd technisch be ambte. - G. Kleinbloesen en C. Steen man tot adjunct-commies A. - P. Jans sen,. C. H. Swart en P. J. van der Vliet tot tekenaar A-, - J. B. Drpogendük, G. van Hoven, M. J. van Keulen, C. J. Kuiper, B. A. van Schagen, J. Smit en J. F. Walboom tot commandeur. - K. J. Keijzer en A. van Leeuwen tot teke naar B le klasse. - G. Gildemeijer, J. A. van den Heuvel, H. Kuik, C. Schor- sij, F. L. Trap en J. Veer tot technisch beambte A. - M. G. Beukers, C. Dus- seldorp, J. C. Gast, L. Gerssen, P. Klootwijk. H. Ornee en P. J. de Vroo- me tot adjunct-commies. - C. Bakker en L. J. R. Jullens tot administratief ambtenaar C 2e klasse M. A. van Hoek, E. Schouten en H. P. Stam tot tekenaar B 2e klasse. - G. C. van den Breevaart tot magazijnbeheerder. - J Leeuwerink tot schrijver A. - P. B. van der Linden tot administratief amb tenaar C 3e klasse. - W. G. Boon, C. J. Dienaar en C. van der Haagen tot tech nisch beambte. - W. Cornielje en J. M. Dirks tot tekenaar B 3e klasse. Gerekend van 1 Mei 1952 af: T. Wil- lemse tot schrijver A. Gerekend van 1 Juni 1952 af: H. J. Kerkhoven, A. Munier en H. Ruurs tot commandeur. Gerekend van 1 Juli 1952 af: H. Leijen tot tekenaar B 3e klasse. Gerekend van 1 September 1952 af: W. C. Mahieu tot adjunct-commies. - H W. Bouthoorn tot administratief ambtenaar C 2e klasse. - mej. J. E. Dissel tot schrijver A. Gerekend van 1 November 19521 af: J. C. Greuter tot adjunct-commies. - A. van Zoest tot administratief ambtenaar C 2e klasse. 65 Commissaris Archibald Rednose Smith vergat helemaal, dat hij druk bezig was Piet Potlood de jas uit te vegen. De mededeling, dat alle Roe- kirgki's plotseling zo tam waren ge worden, dat men hen over de rug zou kunnen aaien, verbaasde hem ho gelijk. Met grote stappen liep hij achter de agent a'an, die hem dat was komen vertellen. „Als jij mij ook om de tuin leidt", gromde hij, „laat ik je onmid dellijk in de boeien slaan". Maar hij de hokken gekomen, bemerkte hij in- derdaal. dat daarin een héél andere toestand heerste. Anders zaten de chimpansees te gillen en te tieren. Zi.i smeten met stenen, als zij daar de Kans toe kregen en ook probeerden zij agenten, die voorbij liepen, in het ge zicht te spuwen. Nu heerste er de grootst mogelijke rust. De commissaris liep langs de hokken en zag slecht apen, die beschaamd, ja dat was het woord, naar de grond zaten te staren. De agent had niets te veel gezegd. Eni ge apen zaten zelfs te snikken. Com missaris Rednose Smith had moeite zijn ogen te geloven. „Daar snap ik geen sikkepit van", bromde hij en op hetzelfde ogenblik deed hij een sprong zijwaarts, want vlak naast hem had een stem gezegd. „Dit is nog maar het begin, meneer de commissaris, binnen een maand bent u en is heel Oekoe- roewanda van de apenplaag verlost1" De politiechef voelde een koude rilling over zijn rug lopen„Wie.... W1# zei daar wat?" vroeg hij op een onze. kere toon. „Ik zei iets, meneer de commissaris", zei Jimmy Brown, die nog steeds in een der hokken zat op gesloten, enals u me nu maar gauw uit dit vuile hok haalt, heb ik nog veel meer te zeggen". Met, naarmate de opvoering vorderde, toenemend elan, heeft de toneelgroep van de Vereniging van Marine-officieren te Den Haag, gisteravond in de Marinecantine het parodistische sociëty-blijspel: „Ik hou van joudat is alles!", voor het voetlicht gebracht. Deze bijzonder geslaagde avond van de Helderse afdeling der Vereniging van Marine-officieren, werd bijgewoond door de Commandant Zeemacht Nederland, schout-bij-nacht F. T. Burghard en zijn echtgenote, alsmede door een aantal burgerlijke genodigden. uit te spreken voor deze opvoering, met name voor het peil waarop deze na het eerste bedrijf stond. De aanwezigen toonden zich zeer er kentelijk voor de genoegeiyke avond, getuige het hartelijke applaus, dat zijn stoffelijke bevestiging vond in de fraaie bloemen, di^ de dames van het gezelschap werden aangeboden. Uit de openingstoespraak van de af delingsvoorzitter, de kapitein-luitenant ter zee vlieger W. van Prooijen en het slotwoord van de voorzitter der Hel derse toneelgroep, de luitenant ter zee van administratie der le klasse, A. J. Logtenberg, bleek dat de afdelingen Den Helder en Den Haag tot een uit wisseling van toneelstukken zullen overgaan, een streven dat ongetwij feld veelbelovend is, gelet op hetgeen gisteravond werd gepresteerd. Het stuk van Jerome K. Jerome is een vlot geschreven spel, vol tegen stellingen en karakteristieke situaties, waarin het milde licht van de humor valt over de verhouding tussen „heer" en „knecht", en waarin genoegelijk over het aloude Pygmalion-thema wordt gevarieerd. Het zou ons te ver voeren, op de inhoud in te gaan, en het optreden van de (zestien!) mede werkenden stuk voor stuk te bespre- keA. De ene rol was wat Zwaarder dan de andere en er waren ook uitermate „dankbare" typeringen bij, zodat wij volstaan met in het algemeen onze lof In de Nederlands Hervormde kerk aan de Palmstraat worden Maandag-, Dinsdag-, Woensdag- en Donderdag^, avond van half acht tot acht uur Stille Week-wijdingsdiensten gehouden. De voorgangers in deze bijeenkomsten zijn achtereenvolgens ds W. J. de Hoest ds C. J. Rasch, ds J. Borghardt en vica ris Grimm. Hr. Ms. „L. 9606" arriveerde giste- ren uit Brouwershaven in Nieuwediep. Hr. Ms. „Vlieter" is naar Rotter dam vertrokken. Het is morgen hoog water om 7.30 en 19.15 uur. en laag water om 1.35 en 13.20 uur. Maandag is het hoog water om 7.55 en 19.45 uur, en laag water om 2.05 en 13.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 5,4 graden Celsius. Burger van „Royal" is welhaast zeker van de hoofdklasse-titel llbre van bet district Den Helder. Het kampioenschap kan hem alleen nog ontgaan, wanneer hij Zondagavond zijn beide laatste partyen zou verliezen. Gisteravond ver sloeg hij zijn „grootste" concurrent, Rosing, die overigens in dit tornooi bene den zijn kunnen biyft, met 250 tgen 132. Burger noteerde een gemiddelde van 9.25 en een hoogste serie van 63. voorvfltl-a«ndrijying geruisloze motor elle deshboard-moto*» (Advertentie, Ing. Med.) De Texelaar De Graaf, behaalde ten koste van Kersbergen (D.O.R.) zijn eer ste zege. Laatstgenoemde bleef na 49 beurten op 213 staan. De gemiddelden waren 5,10 en 4,34. Vervolgens rekende Rosing af met De Graaf, echter niet met zo'n groot verschil als in hun eer ste ontmoeting. Het aantal beurten be droeg 37, de moyenne van Rosing 6,75, dat van zijn tegenstander 5,75. Burger had aan de andere tafel met Kersbergen andermaal weinig moeite (250—106). i SLOFFEN In tuinderskringen is men er al vele jaren van over tuigd, dat de verpakking van aardbeien in sloffen van ongeveer vijf pond de kwaliteit niet ten goede komt. De handelaar, die deze kostelijke vruchten meestal per pond of twee pond verkoopt, moet ze eerst uit de slof in een schaal „husselen' en ver volgens van de schaal in een papieren zak, die in de tas van de huisvrouw ver dwijnt en thuis, in de keu ken, weer in een schaal wordt geledigd. Slechts schade veroorzaakt dit aan de kwaliteit van de tere aardbeien. Men weet wellicht, dat de Helderse veiling verleden jaar een proef heeft genomen met cartonnen slofjes van 1 kg inhoud, doch die mocht geen succes worden ge noemd. In de eerste plaats kopen vele gezinnen per week slechts een halve kg aardbeien, zodat toch weer „gehusseld" moet worden, en in de tweede plaats lipt de kostprijs van deze slofjes te hoog. daar zij slechts éénmaal kunnen Worden gebruikt. XJw Gradus kan thans vertellen, dat de veiling in het aanstaande seizoen voor de aardbeien (koude grond) een proef zal nemen met een nieuwe, aantrekkelijke verpakking zogenaamde „tapse" doosjes (naar bo ven wijd-uit-lopend) van 1 pond inhoud. Op deze wijze hoopt men te bereiken, dat de aardbeien geen ge weld meer wordt aange daan. Amerika is het land, zo vernam uw stukjes- schrijver, waar dit soort doosjes het eerst werd ge bruikt en thans burger recht" heeft verkregen. Ook zal langzamerhand de aan plant van minder smake lijke aardbeienrassen (de zogenaamde „zuurtjes") worden vervangen door één van betere soorten, waar van de „Climax" veel goeds belooft. Voorts zullen de vroege rassen „Deutsch Evern" en „Bowa" (dit laat ste ras is nieuw) in de be langstelling van de kwekers (en dus ook van het publiek) worden geplaatst. Wat die „tapse slofjes" van een pond betreft hoopt Gradus, dat de aard bei en niet zó duur worden, dat men per keer slechts een half pond kan kopen. Dan krijg je wéér dat „gehussel". BRIEF Middels een brief kwam Gradus het volgende ter are: „Ik ben onlangs met de bus van het station ge gaan naar het gemeente ziekenhuis „Parkzicht". Na bezoek hieraan moest ik on geveer tien tot vijftien mi nuten wachten op de bus van Huisduinen. Nu heb ik als invalide (73 jaar) een dankbaar gebruik gemaakt van een bank in het Timor- park langs de Huisduiner- weg, en met mij deden zulks nog enkele bejaarde perso nen. Nu kan men de bus niet eerder zien naderen, dan wanneer luj over de brug komt, maar dan kan men, als men slecht ter been is, niet meer bytijds bij de halte zijn. Zou nu deze bank <oit de halte) niet ver plaatst kunnen worden? Mogelijk kan er 's winters een wachthokje bij worden gezet. In het Julianapark staat er één, die nooit wordt gebruikt". Dat laatste is niet hele maal juist, meneer Van K. In dat hokje in het Juliana park staat in het warme seizoen maar wat een aar dige juffrouw koek en cho cola te verkopen. Vorig jaar ten minste nog. En wat die bank betreft, ja, dat is las- -tig, hè? Maar het moet de mensen ook niet zó gemak kelijk worden gemaakt! Edoch, wie weet willigt men uw verzoek nog eens in. VOORDRACHT por van Beek is in onze stad geen onbekende meer. Hy heeft vooral suc ces geoogst met zijn bewer king van Jan de Hartog's „Hollands Glorie". Uw Gra dus beluisterde hem enige tüd geleden in de Marine cantine, waar niet veel be langstelling voor hem be stond. Het is te hopen, dat het Instituut voor Arbei ders-Ontwikkeling meer mensen onder zijn gehoor zal brengen. Deze avond is Maandag aanstaande in Ca sino. Naar Gradus verneemt is een aantal plaatsen tegen een speciale jeugdprus be schikbaar voor leerlingen van het Lyceum, de H.B.S., de Zeevaartschool, de ULO's en de Ambachtsschool. Nu zal de zaal wel flink bezet zün. VITAAL QP de Maandag-, Woens dag- en Vrijdagmiddagen, omstreeks half drie, wordt de electrische veilingklok van de Helderse groenten- veiling ingeschakeld. Dan richten de kooplieden hun gespannen aandacht op de wijzer, die in een regelma tig tempo zün rondjes draait en op de geringste druk-op- de-knop prompt stilstaat om de prijs aan te geven, waar voor het geveilde product is afgemijnd. De wijzerpunt geeft dus de prijs aan, en een lampje, dat direct gaat branden, het nummer van de koper, die afdrukte. Het afmijntoestel wordt bediend door afslager Bak ker, die alle klappen van de zweep kent. Ook handelslui houden op z'n tijd van een grapje en afslager Bakker kan meedoen, maar hij houdt de teugels strak, want het gaat ten slotte om geld. Als een koper „in de bijt zit", dus een product boven de gangbare prijs heeft af gedrukt, is zijn „zuur" ge zicht wel eens aanleiding tot een lachsalvo, doch Bak ker troost hem snel met de woorden: „Geen zenuwen, Nico, het had nóg erger kunnen zijn", waarna hij meteen opnieuw inschakelt. Waarom uw Gradus dit allemaal vertelt? Ach, zo maar, omdat hij bewonde ring heeft voor de vitale heer Bakker, die bijna acht en zestig-jarige baas, die dit werk al heel lang en heel vakkundig doet. TERECHT QNLANGS berichtte uw Gradus de vondst van een autoped. Die is inmid dels terecht. Een jongetje van zes jaar herkende zijn eigendom aan.... een spij kertje, dat hij in het voet plankje had geslagen. En dan te weten, dat het speeltuig uitmuntte in dui delijker herkenningstekens! Mevrouw N. B., die zo lang op de autoped paste, dankte uw stukjesschrijver voor zyn bemiddeling. De heer K. Wester is rijschool. Hier ziet u hem in'ge7e"lschap vaTeen teer hnge, die aan het voorste stuur is gezeten natelt teert het tweede stuur, waardoor hiiziinillf han' onder controle kan houden. Lijfkieker vonaZtlo" aardig, dat hrj een plaatje maakte. De gemiddelden waren 8.92 én 5,71. Na de tweede avond is de stand: t i Burger 1000 10.86 8 73 Rosing 882 140 5.91 13 33 De Graaf 667 133 5.01 2 34 Kersbergen 729 152 5.05 0 32 Intussen zal men hebben opgemerkt dat de drie laatstgenoemde spelers lang niet aan het hoofdklasse-gemiddelde toe zijn. Dit bedraagt immers 7»-—11! Het ligt dus welhaast voor de hand, dat degradatie naar de eerste klasse volgt. Interessant is in dit verband ta weten, dat Burger als 3de klasse kader speler toestemming heeft gekregen om aan het hoofdklasse-tornooi deel te nemen. Deze maatregel is van bonds- wege landelijk toegepast. Nu zijn van zelfsprekend geen conclusies te trek ken. Zou Burger nl. een gemiddelde bereiken, hoger dan 11, dan gaat hij weer over naar de kaderklasse, en zal hy in Mei niet aan het gewestelijk kampioenschap kunnen deelnemen. Et een andere kwestie is of hij boven de 11 wenst te komen, waardoor het district straks wel eerste klassers en een kaderklasse zou bezitten, doch geen vertegenwoordiger in de hoofdklasse. Laten wij ons thans echter tot de hoofdklasse bepalen, waarin de sterke „Royal"-speler dus reglementair mag uitkomen. Zondagavond Om acht uur wordt het tornooi in „Formosa" voort gezet en beëindigd met de partijen: De Graaf—Burger; Rosing—Burger; Kers bergenRosing cn Kersbergen—De Graaf. H.R.C. speelt morgenmiddag ona hall drie aan de Sportlaan een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het Rotterdamse R.F.C. De opstelling van de roodjakken ziet er voor deze ontmoeting als volj' i uit: Doel: Lingbeek. Achter: Swart en Bot. Midden: De Werker, Van Trierum e" A. de Vries. I Voor; Hartman, P. de Vries, Nieuw stad, Bakker en Rijkers. Helder speelt voor de competitie u'l tegen het zeer sterke Volendam 1D 0 volgende opstelling: Doel: Haverhoek. Achter: Heyster en Himpers. Midden: Dorlijn, Van der Meulen f" Bal. I Voor: Lamoree, Beekhoven, Rut'"1 I Vonk en Van der Blom. Watervogels is vrij. Van de Helderse K.N.V.B.-re361^®) speelt alleen Helder 2 thuis, e" tegen W.S.V. '30. Het volledige F I gramma luidt: 3; r3a: Alw. Forward 2V.V.A I K F.C..4—Alkm. Boys 2; O.S.V. 3—, j, landia 2: Vitesse '22 2—H.RC- 3, der 2—W.S.V. '30 2. vVy 2 r3b: Assendelft 2—O.S.V. 4; %'bC. I —Zaandijk 2; Zilvermeeuwen 2— 2; W.F.C. 3R.K.V.V.A. 2. _G.S, f3c: A.F.C. 4—Zeeburgia 4; A£ 4; 2—De Spartaan 4; Ajax 4— D.W- De Volewijckers 4—W.F.C. 4. NOORD-SCHARWOUDE. 27/3 3000 kg Peen B 9.4014. C 5.80, „e|e I kg Rode kool 7—11 70; 8500 kg it,e kool 6.50—13.80; 200000 kg Deense e„ 6—12 10; 600 kg Witlof: IB 46, II»* afw. 38; 900 kg Uien 48—57.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2