Van een „bijzondere rechtspleging" geen sprake meer, en toch.... De wereldreis van Jimmy Brown Te veel variëteiten in bloemhof van Vrouwe Justitia Rens van Dorth wipt even in de Marine-cantine aan mmWt Teleurstellingen en vreugde in het schoolvoetbaltornooi r Candidatenliist Prot.-chr. groep Voor ieder pak/e een eigen pohtie-apparaat? Chaos van uniformen, petten en banden Kansen genoeg.... Economische delicten voor de rechter Ander pakje.... Zes goede artisten metAllemaal poppenkast" Hedenavond tweede optreden TUSSEN HAAKS EN KUITJE Het diamanten leest van „Harmonie" Zilveren ambtsjubileum pastoor Van Veen R.K. Toneel brengt „Een zeeman gaat passagieren" Geen medewerking van GPV. en SGP TERAARDEBESTELLING A. J. MELIEF Mevr. Klein-Bot in het Ned. basketball-team Nieuw geieid projectie! voor V.S.-marme „All the King's men'' vanavond in Tivoli Hofmeester Blom redde kleine drenkelinge IN HET KORT Scho'en ,,van buiten" weren zich geducht VGLO 3 hield lange tijd dapper stand Julianadorp Prettige middag voor de Plattelandsvrouwen Sport voor julianadorp „Pinky, blank negermeisje" Zeepost voor Oost en West DONDERDAG APRIL 1353 üéN VAN DE ZWAKKE PLEKKEN in onze na-oorlogse samenleving is de „bUzondere rechtspleging" geweest. Gelukkig, dat hieraan langzamerhand een einde gekomen is. Eindelijk verlost van het kwaad ener eindeloos ge varieerde jurisprudentie. Er is weer, met de Hoge Raad als laatste beroeps- instantie, uniformiteit gekomen in de behandeling van wetsovertreders. Het Nederlandse volk, trots op zijn tradities levende in een rechtsstaat, kan ge rust zijn. Maar toch.... Het kan gebeuren, dat ge in Den Helder een bezoek wenst te brengen aan de Rijkswerf. Dat ge, als argeloze burger, toevallig een fototoestel aan een riempje over de schouder draagt. Ge zijt al binnen de poort en komt dan tot de ontdekking, dat de portier bevoegd is, uw fototoestel In beslag te nemen. Zoudt ge willen terugkeren naar de veiligheid van de openbare Weststraat, dan moogt ge dankbaar zijn, als de portier een lid van het Marine-Wakerskorps dat voetstoots goed vindt. Misschien zou hij daarmee een klaar omschreven regel overtreden en deswege zijn geweten be- t|ET kan ook gebeuren, dat ge op een (kwade) dag aan de Buitenhaven een onschuldig babbeltje hebt staan maken met e enandere burger, die een week later wordt aangehouden als ver dacht van malversaties ten nadele van de Koninklijke Marine. Ge moogt niet vreemd opkijken, indien één of twee leden van de Koninklijke Marechaussee (zich herinnerend uw argeloze ge sprekje met verdachte) ten uwent ko men met het vriendelijke verzoek, maar even mee te gaan. Verder is het in Den Helder mogelijk dat ge betrokken wordt bij moeilijkhe den, waarvoor de M.P. zich levendig interesseert, of dat ge „last krijgt met een patrouille van de LSK. Ge moet toevallig op straat maar ruzie krijgen met een militair. Een bagatel kan daar van soms de oorzaak zijn en 5 la mt- nute zijt ge getuige, of misschien wel verdachte. Voorts is het mogelijk, dat ge te maken krijgt met een ambtenaar van de Rijksveldwacht, die opsporingsbe voegdheid heeft, en dan bestaat ten slotte nog altijd de kans, dat ge op uw levenspad een agent van de gemeente politie ontmoet. J/ANSEN GENOEG, zo ge ziet. Maar och, laten we de dingen niet zo somber zien. We gedragen ons allemaal netjes en behoorlijk, kennen zoals het een goed Nederlander betaamt de wet van binnen en van buiten en vrezen géén contact met één der ver tegenwoordigers van de Heilige Her mandad, of wie dan ook van zijn an ders. geüniformeerde collega's. Welnu dan.... Inderdaad. Het zou allemaal best in orde zijn, wanneer elk dezer politie- en politie-achtige instellingen kon grazen op een nauwkeurig afgepaalde weide. Dan zouden we met de ogen dicht kunnen voortgaan, zonder ons af te vragen, waarom men in Nederland zo veel juridische grasveldjes zo nauw keurig afgepaald houdt. Er zijn twee redenen, waarom wij deze vraag thans wél aan de orde stellen. In de eerste plaats schijnt in Den Hélder de noodzaak te zijn gere zen van uitbreiding der Marechaussée- brigade, wat allerlei gevolgen heeft. Wij schreven hierover reeds. In ieder geval gaat het geld kosten. Ons aller geld. Geen bezwaar, mits het noodza kelijk is. In de tweede plaats moesten wij dezer dagen de arrestatie berich ten van een burger, die de Koninklijke Marine zou hebben bestolen lrij het transporteren van brandstof. Deze ar restatie is niet verricht door de politie, maar door de Maréchaussée. (Advertentie, Ing. Med.) Het vestigingsbesluit had Cornelis D. uit Den Helder voor de economische poiitiereahter te Alkmaar gebracht. Hij had zijn winkel in zuivelproduc ten langzamerhand uitgebreid tot een kruidenierszaak en bovendien banket bakkersartikelen, als spritskransen en gevulde koeken, verkocht. Aangezien deze toestand al sinds 1940 voortduurt en de politie in Den Helder dus blijk baar bezig is „oude koeien uit de sloot te halen", zoals de Officier van Justi tie mr dr J. M. Vellinga het uitdrukte, kwam verdachte D. er met een be scheiden straf van 2 x f 20 of 2 x 10 dagen af. De Officier meende, dat het wellicht mogelijk was voor verdachte om een vergunning te verkrijgen, al leen door een proef van bekwaamheid af te leggen. Schoencolportage. Een stadgenoot van de vorige ver dachte Elzo S. was eveneens over het vestigingsbesluit gestruikeld. In dit ge val betrof het geen flessen melk, sprits, kransen of groentenconserven, maar een schoenherstellersbedrijf, dat door S. zou zijn uitgeoefend. Hij zelf beweerde alleen de schoenen te hebben opge haald doch niet te hebben gerepareerd. Dit gebeurde door zijn broer in Utrecht, zolang hij zelf niet in het bezit was van de vergunning. Aan de moeilijk heden is thans een einde gekomen, door de komst van een nieuwe firmant, maar voor de oude affaire vorderde de Officier van Justitie f 50 of 25 dagen. Het vonnis luidde f 40 af 20 dagen. Tien gulden boete was het vonnis voor de kruidenier Cornelis S. uit Den Helder, die op Woensdagmiddag uit zijn winkel had verkocht, een tijdstip dus, waarop de deur hermetisch geslc ten'had moetien zijn. Gesteld nu, dat eens een militair wordt verdacht van diefstal ten nadele van een burger. Wij betwijfelen of de ze man dan zou worden gearresteerd door de politieOok dan zou waar schijnlijk de Marechaussée handelend optreden, op grond van de overweging dat het „een militaire zaak" is. Aller lei verwarringen en onduidelijkheden zijn hier mogelijk. Moeten wij neigen tot de veronderstelling, dat het mili taire wereldje een soort jurisprudentie in eigen kring voorstaat? En zo ja, waarom? Is het zo, dat de militaire maatschappij toch een „staatje in de staat" gaat worden en het recht gaat opeisen van een eigen rechtspleging? TjlT DOET BEZWAREN rijzen tegen het afpalen van zoveel juridische grasveldjes. Het mag niet voorkomen, dat de wetsovertredingen van de één anders worden beoordeeld dan de over tredingen van iemand, die toevallig een ander pakje draagt. Wij gevoelen voor een militaire politie-instantie, die de naleving van militaire voorschriften heeft te controleren en te bevorderen. Voor alles wat daarbuiten staat, menen wij genoeg te hebben aan de burgerlijke politie. En ivij laten in dit verband de oude strijdvraag „Rijkspolitie of Ge- meente-poWie?" buiten discussie. En wat de status van het Marine- WakeTscorps betreft? Het zou onzes inziens aanbeveling verdienen, een keuze te doen tussen twee mogelijkhe den. Men make dit korps tot een on derdeel van de burgelijke politie of men doe het opgaan in een militair po- litie-korps, bij voorkeur in de Konink lijke Marechaussée, omdat dit korps de oudste rechten kan doen gelden. Dat geeft dan mogelijkheden tot een gezon de doorstroming, omdat telkenjare een deel van de bezetting kan worden over geplaatst. Men behoudt dan een korps, dat ter plaatse georiënteerd is en voorkomt het gevaar, dat het een ge moedelijk onder-onsje wordt Koninklijke Marechaussée en burger lijke politie, zij moeten in nauwe samenwerking in staat zijn, om aan de naleving van militaire en burgerlij ke wetten en voorschriften de hand te houden. Dan is er één grenslijn, welke nauwkeurig kan worden getrokken. De kans, dat de éne politie-instantie met diverse grensjes te maken heeft en maar liefst niet In het „niemandsland" terecht komt, wordt dan tot een mini mum beperkt, evenals de mogelijkheid, dat twee politie-instellingen vol dienst ijver beide op hetzelfde stukje „nie mandsland" gaan grasduinen. Zoals de situatie nu lift, moet men te eniger tijd (en wellicht zeer spoe dig!) tot de onaangename ontdekking komen, dat de gang van zaken niet al leen juridisch onjuist is en organisato risch ongewenst, maar bovendien eco nomisch onverantwoord is. „Wat doet de tekst er toezingt om de veertien dagen op Maandag avond Rens van Dorth via de radio in uw huiskamer, wanneer hij even bij uw aanwipt. En gisteravond was hij dan met zijn gezelschap in de Marine- cantine, deze populaire kleinkunstenaar. Hij bracht er honderd procent amuse ment, onder de titel „Allemaal poppenkast", waarbij hij door Cora Ville, Cas Oosthoek en het Dlcola-trio werd terzijde gestaan. Hedenavond treedt hü daar nogmaals voor het voetlicht. Het welslagen van deze avond was niet in de laatste plaats te danken aan Sylvia Silvestra, Dick Binnendijk en Juul Kasnar, die het Dicola-trio vor men. Het aardige was, dat dit drietal zeer veelzijdig is. Dick Binnendijk bij voorbeeld is een vaardige conferencier en een vlotte zanger van het cabaret lied. Met zijn collega's staat hij tevens borg voor goede dansnummers en dwaze grappenmakerij. Gisteren zijn Hr Ms landingsvaar tuig „L 9602", het opnemingsvaartuig „Hydrograaf" en Hr Ms onderzeeboot jager „Queen Wilhelmina" naar Rotter dam vertrokken. Hr Ms torpedobootjager „Korte- naer", die bestemd is om Hr Ms „Van Galen" bij het Smaldeel V af te los sen, is gisteren van de Rijkswerf ge komen. Ook Hr Ms torpedowehkschip „Mercuur" heeft weer ligplaats gekre gen in de Buitenhaven. Volgende week, wanneer Hr Ms onderzeeboot „O 21" uit Rotterdam is aangekomen, wordt het torpedo-inschietbedrijf hervat. Hr Ms „Jan van Brakel", die in gereedheid wordt gebracht om binnen kort zee te kiezen als visserij-inspectie vaartuig, is gisteren van de Rijkswerf naar de Buitenhaven gegaan. Verder is Hr Ms onderzoekings vaartuig „Paets van Troostwijck" van de Rijkswerf naar de Buitenhaven ver haald. Hr Ms sleepboot „Hercules" heeft gisteren het lichtschip „Texel", dat op de Rijkswerf een periodieke onder houdsbeurt krijgt, naar binnen ge haald. De tonnenlegger „Grevelingen" heeft tijdelijk een lichtboei op de plaats van de „Texel" gelegd. Hedenmorgen is de „Hercules" naar Rotterdam vertrokken met op sleeptouw het nieuwe lichtschip „Ter- schellingerbank", dat moet worden ge demagnetiseerd en na het stellen van het kompas nhar zijn positie kan wor den gebracht. De huidige „Terschel- iingerbank" wordt dan het lichtschip „Noord-Hinder". Het is morgen hoog water om 4.25 en 16.35 uur, en laag water om 10.15 en 23.25 uur. De temperatuur van hetzee water was 6,7 graden Celsius. Ter gelegenheid van het diamanten jubileum der zang-, reciteer- en or kestvereniging „Harmonie" wordt op Zaterdagmiddag 25 April een receptie voor genodigden gehouden in Casino. Daaraan voorafgaande vindt 's mor gens om half twaalf op de Algemene Begraafplaats een herdenking plaats van de leden, die de vereniging gedu rende de afgelopen zestig jaar zijn ont vallen. Voorts organiseert „Harmonie" twee feestavonden in Casino, op Maandag 27 en Dinsdag 28 April. Dan wordt de operette „Die Czardasfürstin" van' Emmerich—Kalman onder regie van de heren C. van Straaten en W. Stef- fens" opgevoerd. De begeleiding wordt verzorgd door het eigen operette-or kest. dat dc biibehorende muziek heeft ■•"—- I-i leiding van de heer L. T. v.>n T n Het gencel staat on der Cihectie van de heer H. J. Arisz. Cora Ville vergat in Den Helder niet, als het „lelijke mgisje" te fun geren. Dit nummer werd hèt succes vwrr-deavond, -en onvergetelijk blijft haar „En dan moet je m'n zuster zien". Het spreekt, dat Rens van Dorth vooral in haar een dankbare partner had in de schetsen. Hijzelf gaf een prachtige imitatie van Charley Chap- lin, doch niet minder attractief was hij in alle andere programma-onderdelen. Cas Oosthoek toonde zich achter de vleugel andermaal een eminente be geleider. Persoonlijk hebben wij het betreurd, dat hij „brood ziet" in soli, die tot meezingen noden. In de eerste plaats omdat hij véél beter verdient; verder omdat dergelijke, breed opge zette galmmelodieën te veel van het geduld der aanwezigen vergen. Overigens niets dan goeds over het gebodene, dat uitmuntte in verzorging. Keurig van opzet waren de uitstapjes naar het buitenland, in het bijzon der de trip naar Broadway. Vanavond zal men aan het gezelschap van Rens van Dorth weer veel plezier beleven. Pastoor K. A. H. van Veen, wiens veertigjarig priesterjubileum in Augus tus 1948 werd gevierd, is sedert April 1928 als pastoor verbonden aan de pa rochie van O. L. V. Onbevlekt Ont vangen, waarvan kerkgebouw en pas torie in de Jan in 't Veltstraat staan. Zijn zilveren pastoraat in Den Helder wordt op Zondag 12 April met gepaste feestvreugde gevierd. De tweede donateursavond van het R. K. Toneelgezelschap "wordt op Zon dag 12 April in Casino gegeven. Dan wordt onder regie van de heer J. Smits het blijspel in drie bedrijven „Een zeeman ging passagieren" ten to nele gebracht. Het overleg inzake de candidaatstel- ling voor de aanstaande gemeenteraads verkiezingen, dat de Helderse afdelin- gen van de Anti-Revolutionnaire Partij en de Christelijk-Historische Unie met elkaar hebben gevoerd, heeft tot resul taat gehad, dat een gecombineerde can- didateniijst zal worden ingediend. Pogingen, om hierbij ook de afdelin gen van het Gereformeerd Politiek Verbond en de Staatkundig Gerefor meerde Partij in te^ schakelen, zijn mis lukt, niettegenstaande een zodanige plaats op de lijst werd aangeboden, dat ook de vertegenwoordiging van deze groep in de gemeenteraad zo goed als zeker kon worden geacht. De lijst, die nu namens de Protestants- Christelijke groep zal worden inge diend, is als volgt samengesteld; 1 mr J. Mulder (thans wethouder), 2 J. H. Keijzer (thans CH-raadslid), 3 W. de Boer (thans AR-raadslid), 4 G. J. Eijl- ders (thans AR-raadslid). 5 H van der Schoor, 6 P. van der Veer, 7 F. W. Schreuder, 8 H. W. Kramer, 9 J. Waas dorp, 10 P. H. Veenman. 11 P. de Geus, 12 R. Dijkstra, 13 H. G. Moen, 14 W. Visser. 15 H. van Markus, 16 H. Boen dermaker, 17 J. A. de Haan, 18 P. H. Kruijff, 19 D. van der Hoff, 20 M. Oli- vier. Op de Algemene Begraafplaats te Huisduinen is gistermiddag het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van de Zaterdag overleden heer A. J. Melief, die vooral in verenigingskringen een grote bekendheid genoot. Onder de velen, die hem de laatste eer kwamen bewijzen, waren afgevaar digden van verscheidene verenigingen, in het bijzonder van toneelgroepen. De baar met het stoffelijk overschot werd door acht leden van de hoendergroep der kleir.diersportvereniging „Den Hel der en Omstreken" naar de groeve ge dragen, waar o.m. het woord werd ge voerd door de heer T. Borgerding, voorzitter van de kleindiersportvereni- ging, en de heer C. Schellinger, bur gemeester van Koedijk. Vandaag vertrekken twee Neder landse basketball-teams (dames en he ren) naar Zwitserland voor een lan- denwedstrijd. Het zal de Helderse sportliefhebbers een genoegen doen. te vernemen, dat mevrouw C. Klein Bot van de „HAV" in het nationale damesteam werd gekozen en dus de reis naar Zwitserland meemaakt. De wedstrijd wordt Zaterdagavond ge speeld. De Amerikaanse marine heeft on langs proeven genomen met een nieuw radiografisch bestuurd pro-, jectiel, dat zowel door land- als zee-strijdkrachten gebruikt zal kun nen worden. Het projectiel, dat „Regulus" genoemd wordt, is niet moeilijk te vervoeren en duikboten kunnen er zelfs mee uitgerust wor den. De „Regulus" even na het afschieten. De film „All the king's men" (Ne derlandse titel „Zij gaven hem macht"), geregisseerd door Robert Rossen, werd met niet minder dan drie Oscars be loond. Vanavond kan men deze rol prent in het Tivoli-theater gaan zien- De geschiedenis handelt over Willie Stark (Broderick Crawford), een dorps politicus, die voor de politieke partijen pog geen gevaarlijke concurrent bete kent. Stark gaat echter door in de po litiek en bij de verkiezingen behaalt hij zelfs de overwinning. Van zijn oor spronkelijke, prachtige denkbeelden is Gistermiddag om ongeveer twee uur heeft de hofmeester I J. Blom, die be hoort tot de bemanning van Hr Ms „Banckert", zich bijzonder onderschei, den. Toen hij de stad wilde ingaan, zag hij nabij de brug vóór hotel „Het Wa- pen van Den Helder" aan de Spoor- gracht iets in het water, dat zijn aan dacht trok. Hij bedacht zich geen. mo- ment, zodra hij bemerkte, dat het een klein meisje was, dat dreigde te ver drinken. Hofmeester Blom sprong te water, en het gelukte hem, de drenke linge in de veilige handen te brengen van een aantal toegeschoten voorbijgan gers. De naam van het geredde meisje bleef onbekend. Toen wij hem daar naar vroegen, antwoordde de kranige redder: „O, daar heb ik niet op gelet". De sociale werkster van de Ne derlands-hervormde gemeente houdt op werkdagen (behalve des Maandags) spreekuur van negen tot tien uur praciiuse uennueeiuen is >s m0rgens, en bovendien op Dinsdag- na deze zware strijd weinig overgeblc-1 pn Dnnderda^vnnrt van ven. Geen methode is hem te erg ge worden, wanneer het gaat om uitbrei ding van zijn macht. Het leven van deze man. die uitein- deliik langzaam maar zeker ten gronde gaaf. wordt in „All the King's men" op uitstekende en meer dan pakkende wijze uitgebeeld. Naast Crawford ziet men in de belangrijkste rollen John Ireland en Joanïre Dru. "Het is waar lijk geen wonder, dat, deze film drie maal werd bekroond! In het schoolvoetbaltornooi blijft de BLO school op de goede weg voort gaan. Gisteren werd een keurige 2-0 zege bevochten op het tweede elftal van de RK Jongensschool. In dezelfde (tweede) winnaarsronde werden voorts gespeeld: School 6-OLS Anna Paulowna 0-7 en RKJ 1-0LS 1 Julianadorp 0-3. In de (tweede) verliezersronde van deze lagere scholen waren op da derde dag de resultaten: School 7-School 4 2-1; RK Anna Paulowna-School 8 (2) 9-0; Groen van Prinstererschool-Callantsoog 0-3. In de afdeling B was het vijfde elftal van de Ambachtsschol vrij. ABS 4 no teerde een 10-0 zege op Landbouw school 2, en ULO Den Burg 1 moest met 1-0 het onderspit delven tegen Ly ceum 2. Het doelpunt werd vlak voor het einde gescoord. De ontmoeting tus sen ULO 2 (2) en RHBS 3 eindigde in een gelijk spel. De HBS'ers waren even vaardiger in het nemen van strafschop pen en zegevierden met 5-3. Voor de tweede verliezersronde werden in deze afdeling gespeeld: ABS 6ABS 7 2-1, VGLO 3—RK ULO 2 0-1 en ULO Hip- polytushoefRK ULO 3 7-6 (na straf schoppen). Een woord van waardering komt VGLO 3 toe, dat als een leeuw heeft gevochten tegen de jongens van de RK ULO 2, die bijna allen een hoofd groter waren. Ten slotte moesten de VGLO'ers zich toch gewonnen geven. Uit deze afdeling ging de ULO Hippo- lytushoef als beste verliezer over naar de volgende ronde. De hoogste klasse leverde gisteren in de winnaarsafdeling alleen op de wed strijd RHBS 2—RK ULO 1, die door laatstgenoemde school met 2-0 werd gewonnen. In de verliezersafdeling was veel spanning tussen Lyceum 1 en ULO 1(1). Strafschoppen moesten uiteinde lijk de beslissing brengen. De Lyceïsten zagen de tweede penalty in de eerste serie van drie strafschoppen gestopt, doch scheidsrechter Bruul liet hem overnemen, omdat de keeper niet had stil gestaan. Dat was een meevaller, want nu werd het 3-0. ULO 1 benutte de strafschoppen ook alle, zodat een tweede serie moest worden genomen. Lyceum 1 miste er één. Het was 2-2, toen Winter van de ULO op de bal toetrad. Hij schoot het leder zuiver in, waarmee zijn ploeg met 6-5 van de overwinning was verzekerd. Chr. ULO 1 versloeg ABS 3 met 3-0. Het gemak kelijkst kwam de Handelsavondschool aan beide punten, daar Landbouw school 1 verstek moest laten gaan. De jongens uit Julianadorp werden op dit late middaguur bij de koeien verlangd. Bij de schoolvoetbalcommissie kwa men voor prijzen en dergelijke nog de volgende giften binnen: draaiers, afd. Werktuigbouwk. f 9.90; bankwerkers, afd. Werktuigb. f 10.18; ketelmakers f 7.37; monteurs f 18.20; sloepenloods f 9.48 takelaars f 7.80 (afdelingen van de Rijkswerf); Bond ABS f 5j Dén H. f 2.50; Paans: persoonlijke prijzen. 74. In de top van een geweldige woud reus maakte Jimmy het zich zo gemak, kelijk mogelijk. Hij besloot daar de avond en de nacht af te wachten. Het leek hem niet raadzaam de ruïnestad te naderen in het volle zonlicht. Jimmy deed een slaapje en er gleed een glim lach over zijn gezicht toen hij zijn ogen sloot. „Dat is lang geleden, Jimmy" bromde hij. „Wat je nu gaat doen. dat heb ie in je jeugd zo vaak gedaan En met deze gedachte ging hü onder zeil Enige uren later het was al flink donker schrok hij wakker door een zwak geruchtHij hoorde takjes kra ken en het leek hem toe. dat er bene den hem op de begane grond iets niet in de haak was. Hij loerde met samen geknepen ogen door het gebladerte heen en tenslotte meende hij iets te ontwaren Twee gedaanten.... Zij kwamen langzaam naderbij In het paarsachtige schijnsel van de maan zag hij, dat 't twee Bierbier Bavianen wa ren. Twee grote krachtige mannetjes apen. Zü hielden onder de boom stil en fluisterden samen. Jimmy kende de taal der Bier,bier Bavianen en hij be zat bovendien drommels goede oren. Maar wat die twee elkaar influisterden stelde hem verre van gerust. Deze twee schildwachten hadden het over hem,, zij wisten dat hü, Jimmy Brown dit oer woud was binnengedrongen en dat hij op weg was naar het hoofdkwartier van Grauw Grauw. Zij hadden opdracht hem levend of dood bij Grauw Grauw te brengen. „Als zij mij maar niet rui ken", dacht Jimmy die zich doodstil hield. en Donderdagavond van zeven tot acht uur, aan het adres Tweede Vroonstraat 8, telefoon 2469. Voor en door de Werfsport- en ontspanningsvereniging wordt vanavond in Casino een toneelstuk opgevoerd. In de Tivoli-bioscoop draait van avond de Engelse film „Zij gaven hem macht" („All the King's men"). Om acht uur begint in de boven zaal van café „Postbrug" de jaarverga dering van de Algemene Begrafenis vereniging „Den Helder". De afdeling Julianadorp van de Plat telandsvrouwen hield dezer dagen in café Van Arnmers een vergadering, waarop enkele films werden vertoond door een vertegenwoordiger van de Victoria biscuit- en chocoladefabriek. Na een paar korte rolprenten (onder andere over „Blijdorp"), werd aan schouwelijk gemaakt, hoe in de betrok ken fabriek wordt gewerkt. De dames werden volop getracteerd. Na de filmvertoning werden enkele huishoudelijke zaken behandeld. Het uitstapje op 6 Mei naar de Flora werd nader geregeld, waarna de voorzitster, mevrouw MinnesViehof, tot besluit dankwoorden sprak tot 9rïe Victoria* vertegenwoordiger. H et eerste elftal van JVC gaat Zon dag naar Obdam, waar de strijd wordt aangebonden met St. Victor. Voor het volledig behoud op de- kampioenskans moet natuurlijk worden geronnen. JVC 2 ontmoet in Schagen SRC 3. De reserves hebben aan éèn punt uit de twee resterende wedstrijden vol doende voor de begeerde titel. Er be staat dus een goede kans, dat Juliana dorp Zondag zijn eerste kampioen ip- haalt. JVC 3 gaat naar Wieringerwaard 4. JVC a speelt 's morgens om tien uur thuis tegen Texel a. 's Middags staan voor JHC twee handbalwedstrijden op het programma. Om 1 uur speelt JHC 3 tegen BKC 1, waarna om twee uur de ontmoeting JHC 1HHC 1 (Hilversum) volgt. Vrijdag geeft de Vereniging van Leerlingen van de Lagere Landbouw school te Julianadorp voor ouders en genodigden een avond in café „Prin? Hendrik". Onder leiding van de direc teur, de heer J Henderikx, zal ten tonele worden gebracht „Pinky. een blank negermeisje", een toneelstuk in drie bedrijven. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: ms „Bali" (16 April) Ned. Nw Guinea: ss „Tomini" (21 April); Ne* derl. Antillen: ms „Sibajak" (15 April); Suriname: ss „Cottica" (15 April); Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: nis „Sterling Castle" (11 April); Canada', ss „Nieuw Amsterdam" (11 April), ss „Waterman" (13 April), ms „Wester- dam" (16 April); Zuid-Amerika: sS „Andes" (16 April); Brazilië: ms „Alda- bi" (15 April); Australië: via Engeland (11 April); Nieuw Zeeland: via Enge land (11 April). Vele oren luisleren naar de radio Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg per i April 1953 1.766.369 tegen 1.753.201 op 1 Maart 1953. Op 1 Maart 1953 waren er 485.778 aan ges! "men op h?t rijks radiodistri* buti-nei 'i 4, ,..8(5 op 1 Februari 1953.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2