Voorzitter Tiianus riep allen op tot bezinning j Pim. Pniaon Parn in liat luchtruim In behouden haven Lezing van generaal Buurman van Vreeden afgelast De ontwapeningscommissie der VN moet haar werk voortzetten Nog geen oordeel o/er sociaal- economische regeringsplannen Humanisme geeft stenen voor brood Slachtoffers der overstromingen DE CHU VERGADERDE Utrechtse horlogeveren gearresteerd Onderwerp ongeschikt Geestelijk leven Beroepingswerk voor bespreking in het openbaar Vragen aan de minister over kolenprijzen Hilversumse zuurspuiter weer op pad 52e lijst Esperantisten zetten de strijd voort Wysfinski was er tegen KLM schaft zich twaalt Convairs-340 aan door Mary Burchell Een /pracht van 'n l« fT?.CA.'W® Luister eens naar Het Radioprogramma CHR1STEL1JK-HISTORISCHE UNIE heelt de Kamerverkiezing van 1952 goed doorstaan. Wij staan thans voor de gemeenteraadsverkiezingen. Deze zijn zeker niet minder belangrijk, want hierbij gaat het al evenzeer om begin selen en dragers van beginselen. Een goed bestuur van de gemeenten is van de allergrootste betekenis. Aldus de voorzitter van de C.H.U., de heer H. W. Tiianus, tijdens zijn openingsrede op de algemene vergadering der Unie, die Woensdag in Krasnapolsky te Amsterdam onder grote belangstelling werd gehouden. Langdurig stond de heer Tiianus stil bij de ernstige en diep ingrij pende gevolgen van de waterramp en herdacht de gevallenen. Grote waardering had de heer Tiianus voor het optreden van ons Vorstenhuis in deze donkere dagen. „Dit was Oranje, zoals wij Oranje kennen, Gode zij dank, nu reeds vier eeuwen lang". TVE uitslag der verkiezingen bespre- kend, wees de CH-voorzitter op de spanningen, die met name tussen de KVP en de PvdA bestaan. Ook hij wees het atheïstisch humanisme, dat het volk „stenen vcor brood" geeft, af. Overigens hoopte hij, dat de partijen met elkaar de schouders zullen zetten onder een contractie! werk, geboden door de internationale spanningen, zor gen en dreigingen. Inzake de gang van zaken rond de jongste kabinetsformatie herhaalde de heer Tiianus zijn consti tutionele bezwaren. Het optreden van anti-revolutionnaire ministers had hem van harte verblijd. Onder levendige bij val bracht de CH-voorzitter dank aan de vroegere minister Mulderije. Na enkele opmerkingen over de in ternationale situatie en het vluchte lingen-vraagstuk vroeg de heer Tiianus aller aandacht voor de eigen organisa tie. Hij herdacht enkele in het afgelo pen jaar aan de Unie ontvallen leden, onder wie mr W. F. F. baron van Ver- schuer en de heer S. Kroese uit Enk huizen. Vervolgens belichtte de CH-voorzit ter enkele historische gebeurtenissen van groot belang: het herstel der bis schoppelijke hiërarchie in 1853, de spoorwegstakingen van 1903 en het aan de macht komen van Hitier in 1933. Over de ingrijpende regerings plannen ">p sociaal-economisch gebied wilde de heer Tiianus thans nog geen oordeel uitspreken. Ten slotte deed hij een appèl op alle aanwezigen met het oog op de aanstaande raadsverkiezin gen. WADAT de vergadering accoord was gegaan met het voorstel een tele gram aan H.M. de Koningin te zenden, kreeg minister Staf het woord. Deze juichte vam harte toe, dat ook de CHU bereid is in vertrouwen op de te schep pen supra-nationale organen offers te brengen. Minister Staf hoopte, dat de zich thans aftekenende vermindering der—internationale- dreigingen waar achtig zal blijken te zijn. Zijns inziens is deze vermindering mede te danken aan de grote inspanning, die de vrije landen zi:h hebben getroost om hun verdediging te versterken. Fel keerde de minister zich tegen het zijns inziens onverantwoorde geschrij) in sommige persorganen. Hij kwalifi ceerde deze „zeer grievende en zelfs beledigende beschouwingen" als „rod delpraat". Zij zijn onwaar en onder mijnen de krijgstucht. Men moet be grijpen, hoe belangrijk het vertrou wen in de troep is. Zelf had minister Staf volledig vertrouwen in het Neder landse volk en de Nederlandse soldaat. Mooie taak. VOOR een CH-politicus is het een i. mooie taak de portefeuille van Overzeese Rijksdelen te beheren, meen de minister Kernkamp. De regering zij zich voortdurend bewust van haar christelijke roeping, ook over zee en met name in Nieuw-Guines. Samen met zending en missie werke zij daar voor de handhaving, versterking en door werking der christelijke normen in maatschappij en staat. Als „hoogleraar op non-actief'kwam prof. Kernkamp met grote klem op voor een ernstige en daadwerkelijke beoefening van de nog zo jonge weten schap der politiek. Op dit punt achtte hij ons land in zeer belangrijke en be denkelijke mate achter bij het buiten land, al werden in de laatste jaren en kele niet zonder betekenis zijnde indi viduele vorderingen gemaakt.Maarniet alleen aan onze universiteiten, ook bin nen de Unie is er volgens prof. Kern kamp nog wel zo het een en ander te doen. „Weten wij eigenlijk altijd wel, wat wij dan, wat er zich in en buiten de Unie afspeelt?" Zijns inziens ligt op dit terrein dan ook zowel voor de Uni versiteiten als voor de CHU een zeer gewchtige taak. Als gewoon Unie-lid ten slotte bracht minister Kernkamp hulde aan het hoofdbestuur voor het opstellen van een gemeenteprogram. Zijns inziens vormt de gemeente wel degelijk een heel belangrijk stuk in ons staatsbestel, at was het alleen maar ter bevordering van de burgerzin. De minister besloot zijn herhaaldelijk door applaus onder broken rede met een opwekking voor de a.s. verkiezingen. Gemeenteprogram aangenomen. IN de middagvergadering verenigden de aanwezigen zich zonder discussie met het ontwerp-gemeenteprogram. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen: ds C. van Harten te Delft, de heer H M. Gerbrandy te Nijlend en de heer J. Richter te Rijswijk Z.-H. Prof. van Niftrik werd tot adviserend lid be noemd. Met overweldigende meerderheid be sloot de vergadering voorts tot het in stellen van een commissie, die de mo gelijkheid van een eigen CH-dagblad zal onderzoeken. Een andere commissie zal het vraagstuk van het kosteloos on derwijs bestuderen, terwijl de Kamer fracties zich zullen ontfermen over en kele fiscale en andere problemen. Tot een langdurige gedachtenwisse- ling gaf nog een voorstel van Poortu- gaal aanleiding. Dit beoogde om in de daartoe bevoegde organen met nimmer verminderende kracht te strijden voor een billijke verhoging van de salaris sen der handarbeiders en dit als urgentiepunt in het Unie-mogram op te nemen. Men besloot hiervoor met klem de aandacht der Kamerfracties te vragen. Ten slotte aanvaardde de ver gadering nog. dat de Unieraad het con tact met de AR-partij, alsmede een eventuele stichting van een studiecen trum in behandeling zal nemen. De recherche te Utrecht heeft twee Utrechtenaren gearresteerd, die o.m. een inbraak in de nacht van 12 op 13 Januari bij een juwelier-horloger te Arnhem op hun kerfstok blijken te hebben. Veertig armband-horloges werden toen ontvreemd. Toen de Utrechtse recherche een aantal perso nen wist te arresteren voor soortge lijke inbraken te Utrecht en omgeving, bleek weldra, dat één van hen, een 23- jarige Utrechtenaar, veel in Arnhem kwam en als opkoper langs de huizen zijn bedrijf uitoefende. Bij verder on derzoek is komen vast te staan, dat deze man op de bewuste datum in Arn hem was geweest met een 21-jarige Utrechtenaar. Toen bovendien te Utrecht een te Arnhem gestolen horloge in be slag genomen kon worden, gaven bei de verdachten toe ook aan de inbraak te Arnhem schuldig te zijn. Ned. Herv. kerk. Beroepen tot pre dikant voor buitengewone werkzaam heden (geestelijke verzorging strijd krachten) E. G. Boessemkool, candidaat te Nieuwleusen. Idem (tot evangelist) van de Raad voor Kerk en Israël): S. P. Tabaksblatt, candidaat te 's Gravenhage. Benoemd tot hulpprediker te Soes- terberg. Huis ter Heide-Den Dolder: K. W. Kansil te Bilthoven. oud-leger- predikant in Indonesië, die deze be noeming ook aannam. Aangenomen naar Vught (toezeg ging): G. Nutbey te Wilhelminadorp. Bedankt voor Zaodvoort (vacature E Saraber); D. van Krugtén te Soest. Geref. kerken. Beroepen te Toronto (Ontario) (Christian Reformed Church): H. W. Kroeze te Oen kerk. Beroepen te Winschoten: L. Zwanen burg te Oud-Schoonebeek. Geref. kerken nnderh. art. tl K.O Beroepen te Eindhoven: J. Kok te Leerdam. Beroepen te Middelburg: H. Scholte te Nieuwleusen. Chr. Geref. kerken. Bedankt voor Haarlem-Centrum: J. P. Geels te Rot terdam-Centrum. Geref. gemeenten. Beroepen te Wer kendam: M. Blok te Rotterdam-Cen trum. De Nederlandse territoriale bevelheb ber, luitenant-generaal D. C. Buurman van Vreeden, heeft er van af gezien voor de Vereniging ter beoefening van de krijgswetenschap een spreekbeurt te vervuilen, waarvoor hij bijna een Het lid van de Eerste Kamer, de heer Brandenburg, heeft aan de m'irtister van Economische Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de berichten in de verschillende dagbladen in zake de kolenprijzen, waarin wordt medegedeeld, dat de ko- lensoorten, die volgens de minister van Economische Zaken in prijs zouden worden verlaagd, niet meer kunnen worden geleverd? 2. Indien bovenstaande vraag beves tigend wordt beantwoord en de bedoel de berichten waar zijn, is de minister dan niet met vragensteller van mening, dat dit in strijd is met de strekking van de schriftelijke en mondelinge me dedelingen, aan de Eerste Kamr ter zake gedaan? 3. Indien de bedoelde persberichten waar zijn, welke maatregelen denkt de minister dan te treffen, opdat de goed kopere soorten huisbrand inderdaad ter beschikking komen van de verbruikers? Opnieuw is de Hilversumse „zuur spuiter" in actie geweest. Dinsdag- dagavond laat is op het stationsplein in de radiostad een meisje, dat op do bus naar Bussum stond te wachten, het slachtoffer van dit individu ge worden. De mantel en de jurk van net meisje werden totaal verhield. jaar geleden was uitgenodigd. Dit is de ♦weede maal in de geschiedenis van de Vereniging ter beoefening van de krijgswetenschap, dat. een reeds aan gekondigde lezing geen doorgang kan vinden. De eerste maal vond dit plaats In 1925. toen de toenmalige minister van Oorlog overwegende bezwaren had te gen een lezing van de kapitein van de generale staf, J. M. J. H. Lambooy, over de vesting Holland. In deze lezing, welke dus nimmer is uitgesproken, maar die de minister wel ter beoorde ling was voorgelegd, toonde de auteur zich een voorstander van opheffing van de vesting Holland. Hierover is in dertijd veel te doen geweest. Drie maanden later trad minister Van Dijk af, om opgevolgd te worden door. de heer Lambooy. Generaal Buurman .van Vreeden, die zou spreken over de territoriale verdediging, weet zich in zijn besluit om deze lezing niet uit te spreken, gesteund door de chef van de Generale Staf Dez? iaa'ste heeft de Vereniging ter beoefening van de krijgs wetenschap doen weten, dat naar zijn mening het onderwerp ,.de territoriale verdediging" zich niet leent voor een behandeling in het openbaar. Immers: een theoretische, academische behan deling van de stof zou weinig interes sant zijn, terwijl een bespreking van de territoriale verdediging van Neder land zich zou begeven op een terrein, dat buiten de doelstelling van de ver eniging valt, doch dat zich bovenal niet eigent voor een behandeling in het openbaar. De minister van Oorlog deelt deze opvatting geheel. In militaire kringen heerst enige spijt, dat de lezing geen doorgang kan vinden, daar de burgerij ten nauwste bij het te behandelen onderwerp is be trokken. Het zou in het voornemen van de generaal hebben gelegen, op dit as pect de nadruk te leggen. Het informatiebureau van het Ne- derlandsche Roode Kruis heeft de 52e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uitge geven. DREISCnOR Goemans-Verhulst, Janna Maartje, geb. 30.1.20, echtgenote van J. H. Goe- ma-ns, laatste adres: Helleweg P 85. ELLEMEET De Kater-Gast, Margaretha, geb. 29.4.83 te Eilemeet, echtgenote van Ni- colaas de Kater, laatste adres: no. 63. 's GRAVENDEEL Heijden, Willem Gijs, geb. 22.3.40 te 's Gravendeel, laatste adres: Molendijk 90; Verdonk, Maria, geb. 24.5.10 te 's Gravendeel, gescheiden van Herman Jacob Heijden, laatste adres: Molen dijk 70. KRUININGEN Ealkenende-de Dreu, Neeltje Hendri- ka, geb. 10.8.02 te Driewegen, echtgeno te van Dirk Balkenende, laatste adres: Wittesteeweg 1. OUDE TONGE Fris, Herbert. geb. 16.5.03, laatste adres: B 66; Groenendijk, Nelly, geb. 13.11.31, laatste adres: Julianastraat 2; Holleman-Gebraad, Jacomina geb. 7.6.9S echtgenote van Laurens Holleman, laat ste adres: Julianastraat 5: Van Peper straten, Adrianus, geb. 21.11.83, laatste adres: B 69; Van Peperstraten, Huber tüs, geb. 23.8.35, laatste adres: B 54. IIONTEN1SSE Aanvulling op de le verlieslijst, dd 4 2.53. Thans geborgen. De Smit, Agnes Maria, geb. 25.9.28 te Hontenisse, laat ste adresHulst, Langebellingstraat 44; De Smit, Desire, geb. 19.11.84 te Graauw en Langendam, De Smit, René Ge- raphus, geb. 24.2.15 te Hontenisse en De Smit-Maas, Louisa, geb. 2.6.86 te Hon tenisse, allen: Duivenhoekseweg 9. De Bond van Arb. Esperantisten in het gebied van de Nederlandse taal heeft op zijn Paascongres in Den Haag met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waarin de verwerping door de Tweede Kamer van de facul tatieve invoering van Esperanto op de lagere school wordt betreurd. De bond zal, aldus de resolutie, met onvermin- de kracht de strijd voor de verplichte invoering van Esperanto op alle in richtingen voor onderwijs nationaal en in samenwerking met de buitenlandse Esperantoverenigingen internationaal, voortzetten. 94. Het oude heertje met zijn lange witte baard, maakte op Pim. Pam en Pom zo'n geloofwaardige indruk dat zij met een gerust hart Biilie in zijn han den achterlieten. „Laat die boef maar aan mij over", zei het oude heertje nog maals, terwijl hij een geringschattende blik op Billie wierp. „Ik heb er vroe ger in mijn jeugd heel wat ingerekend. Karei de Verschrikkelijke noemden ze mij vroeger. Vraag het maar aan de commissaris. Maar ga nu. want de com missaris houdt niet van wachten". Ter wijl Pim, Pam en Pom wegrenden, wendde de zogenaamde politie-agent zich tot zijn makker, die hem met een woedende blik aankeek. „Nou Billie. wat zeg je ervan, heb ik dat zaakjs niet netjes opgeknapt?" vroeg het cuae heertje, terwijl hij zijn baard afdeed. „Heb ik jou niet prachtig gered?" „H'm het gaat nogal", bromde Billie, die niet toe wilde geven, dat hij zijn vrijheid aan zijn vriend Kareltje te danken had. „Vooruit, maak me los en vlug een beetje", vervolgde hij grommend. „Ik houd niet van die praatjes van jou! Waarom is het nodig, dat jij me voor een boef uitmaakt hé?" „Kom, kom, ik zou maar een toontje lager zingen", antwoordde Kareltje, terwijl de lach langzaam van zijn gezicht verdween. „Anders maak ik je niet eens los!" De Algemene Vergadering der V.N. heeft de ontwapeningscommissie met twee en vijftig tegen vijf stemmen ver zocht, haar onderzoek op grondslag van de door de Westelijke mogenheden ge geven richtlijnen voort te zetten. On der de tegenstemmers was de Russische minister Wysjlnski, die zich tegen de resolutie kantte, nadat het hem onmo gelijk was gebleken, enkele amende menten aanvaard te krijgen. Wel ver- Ter verdere modernisering van de tweemotorige vloot heeft de KLM bij de Consolidated Vultee-fabrieken een nieuwe bestelling van zes Convairs 340 geplaatst. In totaal zullen dit jaar en begin 1954 twaalf van deze mo derne tweemotorige machines van de KLM-vloot deel gaan uitmaken. klaarde de vergades-ïng zich accoord met zjjn voorstel, elk woord van lof of dankbaarheid jegens de commissie uit de resolutie te schrappen, maar zij kantte zich tegen zijn verlangen, de bevestiging van een verleden jaar door de Algemene Vergadering aanvaarde resolutie over de ontwapening eveneens te laten vervallen. Wysjinski had in zijn toelichting be toogd. dat de Sovjet-Unie bereid is, haar tegenstanders in de ontwapenings kwestie halverwege tegemoet te komen. De Brit Jebb en de Amerikaan Gross kantten zich tegen de Russische wen sen, omdat inwilliging ervan de schijn zou wekken, dat de eens aanvaarde be ginselen waren verlaten. Bij de stem ming verklaarden zich ten slotte Rus land en zijn bondgenoten tegen de resolutie, Birma, Argentinië en China onthielden zich van stemming. De enige flets met de 5 plussen Ual llw kinderen zo'n pracht flets winnen la de lenke Opatelwedetrijd Inlichtingen bi) Uw Beterue-dcelee (Advertentie, ing. Med.) De bekende filmspeler Fernandelis met de ere-medaille van het Le- gioen van Eer onderscheiden. Fer- nandel verkreeg zijn populairiteit vooral door de film „Don Camillo". Maurice Chevallier bewondert hier de medaille die Fernandel zojuist heeft ontvangen. 33 „O, Ashley!" riep ze afwerend en toch vol spanning om hetgeen hij zeg gen zou. „Wie is het dan?" „Dat heb ik je al gezegd, daareven binnen. Natuurlijk Lucas". „O, neen!" protesteerde zie veront waardigd en wanhopig. „Je laat je door vooroordeel tegen hem meeslepen. Maar dat mag je niet; het is gemeen! Be denk eens, wat zo'n uitlating betekent. Je moogt iemand niet van moord be schuldigen, alleen omdat je het land aan hem hebt". „Maar Fiora, kindlief, wordt nu niet vervelend", zei Ashley, deels boos, deels spottend. „Ik heb de man van niets beschuldigd. Je vroeg mij, wie ik het eerst verdacht als het geoeurde geen ongeluk zou blijken. En ik heb het je gezegd: Lucas. Daar steekt niets gemeens of bevooroordeelds in. Wat mjj betreft, mag hij mij op zijn beurt als verdachte Nummer Eén beschou wen, maar dan hoop ik, dat je even vurig voor mij in de bres zult sprin gen". besloot hij vrolijk. „Ja, maar Ashley. ik zou in dèt ge val niet zo fel behoeven te zijn", glim lachte ze zwakjes, „want zo'n beschul diging zou kant noch wal raken". „Besef je wel, wat je nu eigenlijk hebt gezegd?" vroeg hij nieuwsgierig „Neen, wat dan?" De vraag klonk overspannen en angstig. „Kijk me niet zo aan, kindlief". Ash ley sloeg de arm teder om haar heen. „Ik bedoelde slechts, dat je woorden feitelijk een beschuldiging aan Lucas' adres als helemaal niet ongerijmd voor stelden". „Neen, Ashley, neen!" hield Fiora vol, wanhopig trachtend de door haar zoëven uitgesproken woorden in an dere zin te verklaren. „Ik geloof niet, dat hij het gedaan heeft, eerlijk niet. Maar ik erken, dat zijn openlijk toe gegeven haat jegens haar en het feit, dat Nan's dood al zijn moeilijke finan ciële problemen oplost, een beetje twij fel kunnen wekken". „Zeg maar gerust: reden voor gewet tigde verdenking", meende Ashley. „Zo zou ik het niet willen uitdruk ken", sprak ze snel. „Niet?" vroeg Ashley een tikje sar castisch. „Wat maakt je zo overtuigd van zijn onschuld?' „Alleen het feit, dat hij geen man is om een moord te plegen. Misschien zou hij haar in een aanval van drift ge dood hebben, maar dan zou hij het la ter hebben bekend. Hij zou niet met voorbedachten rade een moord begaan en daarna proberen, er onderuit te ko men. „Wel wel, vrouwelijke intuïtie", spotte Ashley, blijkbaar niet van zins haar woorden ernstig te nemen. „Nu zie je, je lacht er zelf* om", zuchtte ze. „En toch: Wanneer je iemand ként, weet hoe hij handelt en denkt..,." „Misschien", 't Leek wel, of Ashley enigszins ontstemd was. Hij liet even wel het onderwerp verder rusten en ging tot iets anders over, dat hij blijk baar ernstiger vond. „Fiora. ik zou graag van dit vrijwel academische debat over Lucas afstap pen: tenslotte is ziin persoon voor geen van ons beiden zo erg belangrijk. Er is iets anders, dat je daareven zei en waarover ik me meer bezorgd maak". „Wat dan?" vroeg ze verrast. „Toen ik zuiver als veronderstel ling opmerkte, dat je misschien wel iets over Nan wist. waaruit de onhoud baarheid van de ongeluk-theorie zou blijken, ging er m i. iets in ie om. Je weet iets. dat je doet twijfelen aan de mogelijkheid van een ongeluk, niet waar?" „Ashley.... ik heb je al gezegd, dat ik er niet zeker van ben". „Ja, dat weet ik. Maar.... ik kom nu tot de conclusie, dat er nog iets an ders was. Wat je je herinnerde wees meteen Lucas als de schuldige aan. is 't niet?" „Datdat heb ik nooit beweerd". „Maar het is toch zo. hé?" Hii hield dus koppig vol, koppiger en hardnekkiger dan ze hem rilt tevoren had gekend en er was iets in zijn hou ding. dat haar deels vrees aanjoeg,, deels boos maakte. Eén ogenblik het leek ongelooflijk zag ze een vijand in Ashley. Toen sprak ze. vriendelijk, maar vastberaden: „Je hebt het helemaal mis: 't had niets met Lucas uit te staan, helemaal niets". Hij slaakte een kreet van verbazing, scheen volkomen uit het veld gesla gen en tenslotte maar matig overtuigd. Maar Fiora was ten prooi aan een he vige emotie gewekt door een 'vel zeer merkwaardig feit. Immers, ze had. door Ashley opzettelijk voor te liegen, zichzelf aan de kant van Lucas, tenen allen, die hem eventueel zouden bela gen, geplaatst! HOOFDSTUK VI. De avond, die nu volgde droeg, wat wel onvermijdelijk was, een droefgees tig, slepend karakter. Nan was de eni ge factor geweest, die het zeer ge mengde gezelschap nog wat op een ge heel deed liiken er nu lag Nan boven in haar mooie, luxueuze kamer en zou nooit meer één van hen kunnen plagen of kwellen. De Fentimans de Cheans en tot ze kere hoogte ook Barbara waren allen mensen, die niet wisten wat eigenlijk te beginnen, tenzij ze. liefst op ander mans kosten, een of ander fuifje had den. Wat Tom Harmon betreft, deze scheen maar niet te kunnen weggaan en Fiora kon niet uitmaken, of ziin be weegredenen van sentimentele dan wel van min of meer laakbare aard waren. (Wordt vervolgd! (Advertentie, ing. Med.i COSl FAN TUTTE, opera van Mozart. Ze doen het allemaal, be weert de schrijver van het li bretto, en daarbij denkt h\j aan het feit, dat ogenschijnlijk geluk kige vrouwen haar man soms plot seling ontrouw kunnen worden. Dat beweren ook de beide heren in dit verhaal. Hun eega's zijn hierover zo vertoornd, dat zij een kleine comedie gaan opvoeren. Deze slaagt voortreffelijk, zodat de heren met beschaamde kaken komen te staan. Ze worden ten slotte toch weer in genade aan genomen. Het is een zeer fris en sveels werkje met kostelijke mu ziek (Vrijdag 19.30 over NWDR, 309 m.) VRIJDAG 10 APRIL HILVERSUM 1, 402 m.: 7.00—1400 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7 15 Idem. 7.40 Idem. 7.45 Morgengebed en L'turgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.35 Gram.muziek. 8.55 Plechtige Hoogmis. 10.15 Gram. 10.25 Waterstanden. 10.30 Gram.muziek. 1100 Voor de zieken. 11.40 Radio Fhilharmo- i'isch Orkest. 11.47 Vocaal Dubbel- i-.wartet. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole- Orkest en scliste. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 1320 Militaire reportage. 13.25 Zang en orgel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 „Der rote Stiefel", opera (2e bedrijf). 14.35 Haarlemse Orkestver. en soliste. 15.00 Vocaal en instrumentaal ensemble m. m. v. solisten. 15.30 Pianorecital. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.35 Gram.muziek. 17.40 „Aan de oever van de IJsel". 18.00 Militaire causerie. 18.10 Strijk Octet. 18.30 Geva rieerde muziek. 18.52 Actualiteiten. 1900 Nieuws. 19.10 Regeringsuitzending: „Ver klaring en toelichting". 19.30 Gramofoon- muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Politie-kapel. 21.00 ..Ouders en getrouwde kinderen", cause rie. 21.15 Promenade-Orkest en solist. 21.55 „Om de toekomst van Nederland", klankbeeld. 22.15 Kamermuziek. 22.45 „Ik geloof in ene, heilige. Katholieke kerk". 23.00 Nieuws. 23 15—24.00 Gram muziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Niéuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Gymnas tiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws ®n weerberichten. 8.18 Gram.muziek 850 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram.muziek. 9.40 Voor de kleuters. 10 00 „Thuis", cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10 20 Gram- muziek. 10.35 Vocaal dubbelkwartet. 1059 Orgel en zang. 11.20 Radiofeuilleton. 11 40 Cello en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra- niofoonmuziek. 13.20 Zigeunermuziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de huis vrouw. 14.20 Vocaal kwartet. 14 50 Voor- dracth en muziek. 15.10 Cello en piano. 15 30 Gram muziek. 16.00 Gram.muziek. 16 30 Voor de kir»,eten 17.00 Orgels"®'* 17.20 Muziekcauserie 18.00 Nieuws. 18'® f'elic taties .8.45 .Achter de horizon noorspel. 19.00 Meisjeskoor 19.15 P'aatj® over consumentenbelangen. 19.30 „AHeen staan", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20 05 Boekbespreking. 20.18 ^a11® :n o'sno 80.30 .Benelux", causerie. 2.4 4" ..De Aprilbeweging voor 100 Jaar", cau serie. 21.00 Eragm Traviata", opirs- 22 05 Bu.tenlands weekoverzicht. 22.20 Dansmuziek 22.40 Vandaag", ranser''- 23.00 Nieuws. 23 15 Gram muziek 23.30— 3400 Idem Televisie. VARA. 20.1521.45: 1- Journaal; 2 Bloemcncmseu eringsbedrij» Weeroverzicht; 4 Graphulogie. - Pauze- 5. .Het staat te bezien" e.etuele min'8" turen.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4