Stad en omgeving Deense film „Bureau Zedenpolitie" belangrijke waarschuwing r De wereld reis van Jimmy Brown Frans Kaag krijgt directie der Verenigde Helderse Zangers De schoolvoetbal-finalisten zijn gisteren bekend geworden Algemene begrafenisvereniging in jaarvergadering bijeen HAV door FAC verslagen; KVH basketball-kampioen Spanje-avond van Reisvereniging Gehele week vertoning in „Witte" Radio arbeid noopte Geert de Boer tot afscheid Helders Meisjeskoor wordt onderafdeling „Accordeonola" geeft tweede concert IN HET KORT TUSSEN HAAKS EN KUITJE PREDIKBEURTEN „Eén of twee vrouwen" door WSOV-toneel IVA 2 gedegradeerd naar tweede klasse Het gebeurde in Nieuwediep Het lag voor het grijpen... Hoogste klasse biedt ontmoeting HB5-AVT5 Hedenmiddag vijf uur: Onder wijzers-Debo Julianadorp Uitvoering „Sportlust 'N Bestuursverkiezing bracht kleine wijziging Critiek op personeel begraafplaatsen MARKT BARNEVELD „Ouders veelal zeer gemakkelijk" Urk Texel Korfballers drie maal achtereen titelhouder Amerikaan Barnett was niet van de partij Breezand Anna Paulowna O L S. 1 is goed op dreef VRIJDAG 10 APRIL 1958 UET mannenkoor „De Verenigde Helderse Zangers" geraakte dezer dagen in een impasse, doordat de heer Geert de Boer steeds minder gelegenheid vond om zich uit zijn drukke werkzaamheden bij de Nederlandse Radio-Unie vrij te maken. Dat was te meer te betreuren, daar deze zangvereniging in October 12 Vs jaar bestaat en dat jubileum graag op enigszins luisterrijke wijze wil vieren. Hoewel het afscheid van de heer De Boer onvermijdelijk was, had men dit graag willen uitstellen tot na het jubileum. Dit bleek echter niet mogelijk. Directeur De Boer heeft met ingang van 1 April zijn taak bij de Verenigde Helderse Zangers en het Helderse Meisjeskoor neergelegd. Inmiddels waren zijn werkzaamhe den reeds enige malen waargenomen door de heer Frans Kaag, organist-di recteur van de parochie der H.H. Pe trus en Paulus aan de Kerkgraeht, en als zodanig de opvolger van wijlen de heer A. J. Leewens. De heer Kaag, die ook reeds enige malen is ingevallen voor de heer Herman Zaal als direc teur bij repetities van „Toonkunst" ontpopte zich als een waardig opvolger van de heer Geert de Boer, zodat het bestuur niet heeft geaarzeld, maar be sloten heeft, de heer Kaag tot direc teur der Verenigde Helderse Zangers aan te stellen. Het mannenkoor is hier mede uit de impasse. Het Helderse Meisjeskoor, dat tot voor kort een zelfstandige vereniging vormde, worstelde met organisatorische moeilijkheden. Ook deze heeft men tot een oplossing kunnen brengen, en wel De eerstvolgende avond van de Ne derlandse Reisvereniging zal gewijd zijn aan Spanje. De heer H. van der Leeuw houdt op Dinsdagavond 14 April een met lichtbeelden geïllustreerde lezing over het romantische schiereiland in het Zuidwesten van ons werelddeel. Reeds eerder heeft deze spreker, die een uitmuntend Spanjekenner is, een lezing in Den Helder gehouden, en wel voor de personeelsyereniging „Fiscus". Ook ditmaal hoopt'hij een belangstel lend gehoor in kennis te brengen met allerlei interessante bijzonderheden over Spanje. De karaktereigenschappen van het Spaanse volk worden bespro ken, zeden en gewoonten, volksleven en kunst. Men maakt als het ware een rondreis door Spanje en brengt dan een bezoek aan steden als Cordoba, Sevilla, Granada, Alhambra Toledo en Barcelona. Ook Madrid staat op het progrmma, waar in het bijzonder de stierengevechten de aandacht zullen vragen. De Helderse accordeonvereniging „Accordeonola", onder leiding van de heer D. H. Steinroth, geeft op Zondag avond 19 April in „Casino" de tweede winteruitvoering. Het ensemble treedt alleen vóór de pauze op. Het tweede gedeelte van de avond wordt verzorgd door „Het Langedijker Cabaretgezel schap". In het Tivolitheater wordt van heden- tot en met Maandagavond ,,'s Nachts langs de weg" vertoond; in de Witte gaat tot en met Donderdagavond „Bureau Zedenpolitie". Het jeugdensemble ,De Serenata's' geeft op Zaterdagavond 18 April een uitvoering in „Formosa". De Amerikaanse celliste Mila Wel- lerson geeft op Donderdagavond 23 April met medewerking van de pianist Isja Rossican een recital voor de Mu- ziekkring in „Casino". De kustvaarder „Jura", binnendoor gekomen van Alkmaar, passeerde gis teravond het Nieuwediep op weg naar Antwerpen. Het is morgen hoog water om 5 45 en 17.45. en laag water om 11.35. Dé temperatuur van het zeewater was 7,1 graden Celsius- ZONDAG 12 APRIL DEN HEI.DER: Ned Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat. 10,30 uur ds. Sepmei.ier (bev. Adelborsten); Palm straat 10 uur prof. Van Niftrik, 19 uur vicaris Grimm; Huisduinen 19 uur ds. De Hoest. - Geref. kerk Bethelkerk, 9 uur ds. Hartkamp. 10.45 uur ds Hart kamp (openb. bel.) 17 uur ds Hamming: Rehobothkerk 10 uur ds. Hamming, 17 uur ds Hartkamp. - Chr. Geref. kerk Steeneracht. 10 en 17 uur ds. Van de Knijff. - Geref- gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. - Oud. Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds. Groe- newegen; Donderdag 19.30 uur ds. Groe- newegen. - Gerpf. kerk. Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. Tollenaar. - Vrij, Evang. gem., Hoogstraat. 10.15 en 17 uur evang. Pasman. 12 uur kinderkerk. - Kerk van Jezus Christus van de Heilingen der laatste dagen. Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. - Oud. Kath. kerk. Midden weg. 10 uur heilige mis. 10 uur kinder kerk Van Galenstraat. - Doopsgez. gem-, Kerkgraeht, 10.30 uur ds J. J. J van Sluijs. - Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samenkomst. 12 en 14.30 uur Zondagsschool. - Leger des Heils. Spoorgracht, 10 uur heiligingssamen komst. 19 uur openluchtsamenkomst (Spoorstraat). 20 uur heilsbijeenkomst - Baptisten gem.. Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool. 16 uur ds. N. J. van Beek uit Delfzijl (HA). - Evang. Luth gem. Wezenstraat. 10.30 uur ds J. A Stellwag. JULIANADORP: Ned. Herv. gem. 10 uur ds H. J Trommel- - Geref. kerk p 30 uur leesdienst 14.15 uur ds Ham ming. - „Bethel" 10 uur de heer J Berkhout te Den Helder. CAI-LANTSOOG: Ned. Herv. gem 19.30 uur ds. H. J. Trommel (viering HA). ANNA PAULOWNA: Ned. Herv gem. 10 uur ds. B. J. Meijer. BREEZAND- Ned. Herv. gem uur ds B- J. Meijer. in die zin, dat het meisjeskoor voortaan een onderafdeling is van de Verenigde Helderse Zangers. Ook de directie van dit koor is toevertrouwd aan de heer Kaag. die zijn opleiding genoot aan de R.K. Kerkmuziekschool te Utrecht en aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag, waar hij de diploma's Piano en Koordirectie behaalde. De WSOV-toneelgroep heeft gister avond in „Casino" op waardige wijze het seizoen besloten met een zeer ge slaagde opvoering van het blijspel „Eén of twee vrouwen" van G. B. Poultney. De talrijke aanwezigen heb ben bijzonder genoten van alleszins acceptabel spel. Vooral de heer J. A. Sevink (ook Sam) bewees andermaal zjjn acteertalent. In zijn openingswoord op deze avond mocht de voorzitter der WSOV, de heer P. Selier, onder andere de direc teur van de Werf, kapitein ter zee P. A. Riedel, welkom heten. Het deed hem voorts genoegen, dat zo vele da mes, ondanks de schoonmaak, naar Casino waren gekomen. In onze editie van morgen hopen wij op de inhoud van „Eén of twee vrou wen" en het spel der tonelisten terug te komen. Hedenavond wordt het blij spel nogmaals opgevoerd. Het tweede team van de tafeltennis vereniging „IVA" heeft dezer dagen met 54 verloren van Disnie 3 en de gradeerde daardoor naar de tweede klasse. De partijen waren alle van een goed gehalte, en het was jammer, dat deze ontmoeting te Bergen (neutraal terrein) zo weinig belangstelling trok. De IVA-reserves begonnen uitstekend met een 3—0 voorsprong, doch het werd 3—3, toen Hemelrijk, De Bunje en Val kenier hun tweede wedstrijd verloren. De mannen uit Hoorn maakten 34. maar het werd andermaal gelijk, en wel door Valkenier, die Schneiders versloeg. De laatste partij, tussen Hemelrijk en Lamiers, moest de beslissing brengen. De jeugdige Disniër trok met 1121, 2119, 16—21 aan het langste eind. Op de hoek Van Hogendorpstraat Jonkerstraat werd een personenauto, tengevolge van een botsing met een vrachtauto, vrij ernstig aan de linker zijde beschadigd. De ploegbaas M. van de Fa. Wub- bolts werd aan een hand gewond, toen hij bij het verplaatsen van de „klim- kooi" ter hoogte van de Postbrug be kneld raakte. De eerste hulp werd ver leend door dr Schoorl, waarna M. in het St. Lidwina-Ziekenhuis verder moest worden behandeld. Gevonden: rozenkrans, kip, num merplaat van auto, motorhandschoen, twee handdoeken, polshorloge, vulpen, parapluie, portemonnaie met enig geld. Verloren; loonzakje met f 39.42, bewijs van Deense bank groot f 50. vulpen, jurk (wit met groen), autoped, jonge herdershond, bankbiljetten (1 van f 50.1 van f 25.— en 2 van f 10), Dortemonnaies (inh. f 23.f 15.en f 1.—). VISSERIJBERICHT Woensdag werd door 22 URK vaartuigen aangevoerd" 722 pond Fuikaal, prijs f 1.03—f 1.16; 391 pond Lijnaal. prijs f 1.25f 1.36 per pond en 41 bak Nest, prijs f 2.70 per bak van 37i/j kg. veld wordt gespeeld. Aan giften kreeg de schoolvoetbalcommissie nog binnen; personeel raadhuis f 14.85; Centrale Boekhouding en Gem. ontvanger f 9 01. En dan ten slotte uw aandacht voor de jaarlijkse ontmoeting tussen de on derwijzers en het elftal van drukkerij De Boer. Het spreekt welhaast vanzelf, dat de „meesters", die hun vrije tijd geheel aan de jongelui .besteedden, door hun leerlingen luide werden aan gemoedigd. De wedstrijd is vanmiddag om vijf uur op het Helder-terrein. Het schooltornooi 1953 nadert al weer zijn einde. Vandaag wordt reeds strijd geleverd om de derde en vierde plaatsen, en morgenmiddag om twee uur begin nen de finales van de hoogste en laagste afdeling. In de afdeling A (lagere scholen) zal dan. om de eerste prijs strijd worden gevoerd door OLS Juliana- dorp en de BLO-school. Om ongeveer kwart over drie treden daarna in C. om de hoogste eer tegen elkaar aan RHBS 1 en AVTS 1. In de ochtenduren wordt de finale gestreden van de B-klasse, die gaat tussen Ambachtsschool 4 en RHBS 3. - nor - AriC*; OOI löllfi c»I I De uitslagen van gisteren waren: afdeling A: OLS Anna Paulowna-OLS Julianadorp 45 (na strafschoppen), BLO-RKJ 2 60; verliezersafdeling A: School 7-RK Anna Paulowna 14, OLS Cailantsoog-School 4 20, afdeling B: ABS 5-ABS 4 45 (na strafschoppen), Lyceum 2-RHBS 3 03 (na strafschop pen); verliezersafdeling B: ABS 6-R.K. ULO 2 21, ULO Hippolytushoef—RK ULO 3 0—2; afdeling C: RHBS 1-ABS 2 1—0, AVTS 1-RK ULO 1 3—0; verlie zersafdeling C: Kweekschool-ULO 1 (1) 10, Chr. ULO 1-Handelsavondschool 0—1. Soms kan gebeuren, wat niemand had verwacht. Dat was onder andere het geval bij OLS Anna P-OLS Juli anadorp. De jongens uit Anna Paulow na had men verwacht als overwinnaars naar voren te zien treden. Vele tiental len supporters genoten 's middags van de aantrekkelijke wedstrijd tussen de HBS en Ambachtsschool 2. De HBS'ers waren steeds sterker, doch zij ervoeren, dat hun tegenstanders op een prachtige verdediging konden bogen. Daarin blonk vooral uit doelman Jacob Mallie, die de held van de middag werd. Pas weinige seconden voor tijd moest hij zwichten voor een prachtig schot van Henk den Os, die zich op handige wijze had vrij gespeeld. Het was sneu voor de krani ge Ambachtsschool-reserves, doch zij zullen graag toegeven, dat de HBS'ers de zege ten volle verdienden. Wij wijzen er nog even op, dat de verliezers-finale van de afdeling C. tus sen Kweekschool en Handelsavond school niet Zaterdagmiddag, doch he denmiddag om half vijf op het HRC-b- Zaterdagavond om acht uur geeft de 75. Na verloop van tijd verdwenen de Bavianen. Jimmy zag hen met een zucht van verlichting verdwijnen en tot zijn geluk in een andere richting dan hij was gekomen, want anders hadden zij onverbiddellijk het spoor geroken, dat Jimmy had achter gelaten. Jimmy de nodige omzichtigheid het spoor der daalde uit de boom en begon nu met Bavianen te volgen in de richting, waar zij vandaan gekomen warenNa een half uur te hebben volgehouden, bleef Jimmy met een ruk stil staan om zich daarna bliksemsnel lussen het gebla derte te verbergen. Hij stor.d voor de ingang van de ruirestad! Deze lag op en soort plateau en bestond uit door planten overwoekerde bouwsels die er in het maanlicht heel dreigend en mys terieus uitzagen. De stad lag daar don ker en stil en niets wees er op, dat er zich levende wezens in bevonden.... Voorzichtig en er voor zorgend, dat hij zo weinig mogelijk in het maanlicht ge raakte begon Jimmy naderbij te sluipen. Er was een grote poort die toegang tot de stad gaf doch Jimmy waagde het niet de stad door deze poort binnen te dringen. Meer naar het Zuiden rees hoog 'n muur op. die geheel in de scha duw lag en daar begon Jimmy tegen op te klauteren. Halverwege was een soort nis en daarin ontdeed Jimmy zich van ziin kleren. Hij maakte er een bun deltje van, dat hij zo goed en zo kwaad als dat ging. in 'n spleet van de muur verborg. „Zie zo, Jimmy", bromde hij, „nu ben je helemaal tot je oerstaat te ruggekeerd". Voorzichtig klom hij ver der, tot hij de bovenkant van de muur had bereikt- Moesten wij verleden jaar schrijven, dat de jaarvergadering van de Algemene Begrafenisvereniging slechts door één procent van de leden werd bezocht, dit maal lagen de verhoudingen iets gunstiger, hoewel nog altijd niet van een overstelpende belangstelling mocht worden gesproken. De voorzitter, de heer G. Harjer, trok in zijn openingswoord van de gisteravond in de bovenzaal van café „Postbrug" gehouden vergadering de conclusie, dat het merendeel der leden blijkbaar de zaak rustig aan het bestuur overlaat. Mocht men daaruit willen afleiden, dat de wel aanwezige leden hoofdzakelijk waren gekomen om het bestuur met critische opmerkingen te bestormen, dan vergist men zich echter. Verscheidene aanwezigen gaven er blijk van, de gang van zaken be langstellend en nauwlettend te volgen, zodat het bestuur met des te groter vol doening de uitgesproken woorden van vertrouwen en waardering kon incas seren. Het door de secretaris, de heer W. G. Manshanden, voorgelezen jaarverslag gaf geen reden tot commentaar. Bij ontstentenis van de penningmeester, de heer J. Kramer Kzn., die wegens ziekte verhinderd was. werd het finan ciële overzicht uitgebracht door de tweede penningmeester, de heer Th. Mallet. Het bleek wel een b'èetje moei lijk. uit de stroom van cijfers wijs te worden, alging de vergadering gaar ne accoord met het fiat van de accoun tantsdienst. Op enkele punten werden van bestuurszijde nadere inlichtingen verstrekt, terwijl verder werd verwe zen naar het kantoorgebouw Midden weg 130, waar de leden desgewenst de nodige gegevens kunnen krijgen. In dit verband werd uit de verga dering de wens naar voren gebracht, volgend jaar het contactorgaan „Stem men" weer te laten verschijnen. Naar de voorzitter mededeelde, had het be stuur ditmaal de uitgave hiervan om financiële redenen nagelaten. Er is nu een batig saldo van ruim duizend gul den, wat voor een goede bedrijfsvoe ring voldoende, maar niet teveel is. Het punt bestuursverkiezing bracht enige mutaties teweeg. Vier bestuurs leden waren aftredend. Alleen de heren G. Harjer, J, Kramer Kzn.-en W. Taal hadden zich herkiesbaar gesteld. In to- Jtaal waren er zeven candidaten, waar gymnastiekvereniging „Sportlust" voor van de heren G. Harjer, W. Taal. G. de adspirantenafdeling een uitvoering in café „Prins Hendrik" BARNEVELD, 9 April. Pluimvee- markt: redelijke handel. Aanvoer ca. 31.000 stuks. Prijzen: slachtkippen, witte f 2.25f 2.35; andere rassen f 2.10— f 2.20 jonge hanen, witte f 2.65—f 2.90; andere rassen f 2.35f 2.60; piepkuikens f 2.80f 3.alles per kg. Overige per stuk: oude hanen f 2.25f 4.—; tamme konijnen, jonge f 1.25—f 2.50; slacht- konijnen f 4.25—f 8.— (f 2.f 2.15 per kg); tamme jonge duiven f 0.80f 1. Eiermarkt: Trage handel. Aanvoer ca. 875.000 stuks. Prijzen f 13.75—f 14.-.„, algemene prijs f 14.10 per 100 stuks, kiloprijs f 2.30. Veluwse eierveiling „Barneveld-Ede" Handel traag. Aanvoer ca. 600.000 st. Prijzen: eieren van 57/60 gram f 13.40f 13.90. Eieren van 61/64 gram f 14.05—f 14.54, alles per 100 stuks. Boogaard en A. Veenstra met resp. 38, 42, 29 en 32 van de 51 geldige stemmen werden gekozen. Zij namen hun be noeming aan. De herkozen voorzitter sprak namens bestuur en leden woor den van hartelijke dank aan het adres van de heren C. A. Dekkers en J. Kramer Kzn-, die voortaan geen deel meer zullen uitmaken van het bestuur. Tijdens de rondvraag werd critiek uitgeoefend op het personeel, zowel van de Algemene als van de R. K. be graafplaats, dat soms te weinig piëteit betracht, en reeds in werkkleding en met spaden gereed staat om het graf te dichten, wanneer de familie het kerkhof nog niet verlaten heeft. (Het is ook onze ervaring, dat deze klacht geenszins ten onrechte werd geuit. (Red.). Het bestuur van de Algemene Be grafenisvereniging, dat overigens in de ze geen verantwoordelijkheid heeft, zal deze kwestie te bevoegder plaatse be spreken. Ook de beide aanwezige le den der Commissie van Advies, de he- nE DEENSE FILMINDUSTRIE waagt zich de laatste jaren met succes op een terrein, dat helaas zeer lange tijd niet óf op de verkeerde wijze werd be treden. En andermaal is nu uit dat kleine land een product overgekomen, dat een werkelijk probleem op zuivere wijze aanpakt. Wij doelen op de film „Bureau Zedenpolitiedie van heden- tot en met Donderdagavond 16 April in de Witte- bioscoop wordt vertoond. Naar aanleiding van deze rolprent had één onzer medewerkers een interview met de kinderrechter te Amsterdam, mej. mr J. P. uan Hasselt. 19.30 „Vele ouders zijn inderdaad merk waardig gemakkelijk: ze laten hun kin deren maar naar de grote stad trekken, zonder zich er ook maar enigermate ven op de hoogte te stellen, in welk milieu ze daar terecht komen", aldus de uitspraak van mej. Van Hasselt. En zij voegde hieraan toe: „Ik geloof zeker, dat het in Nederland net zo gaat, als de film over de Deense toestanden ver telt. Je zou zelfs verder kunnen gaan: ook vele ouders in de grote stad let ten onvoldoende op hun kinderen, we ten niet in welke omgeving ze werken, met wie ze omgaan, welk soort gele genheden ze bezoeken. En wat de kin deren van het platteland en de provin ciesteden betreft: thuis krijgen meisjes soms ruzie, ze lopen dan weg of hun ouders laten hen gaan né de verzeke ring, dat ze in de stad wel een vrien dinnetje hebben, dat werk en onder dak weet. In de stad zitten, die meis jes dan dikwijls zonder middelen van bestaan: ze komen in café's terecht en belanden aan de zelfkant van de sa menleving". Houden die ouders dan verder geen contact met hun kinderen?, is de vraag die zich naar voren dringt. „Het komt geregeld voor. dat ze er absoluut geen idee van hebben, waar hun kinderen verblijven. Een meisje schrijft op een advertentie of een vrien din zoekt een baantje en een kamer voor haar en zander dat de ouders eerst informeren bijvoorbeeld bij de Union, de Nederlandse Vereniging ter Behartiging der Belangen van jonge meisjes of de aangeboden betrek king goed is en of de kamer geschikt is, laten zij hun dochter gaan". Of er veel van die gevallen zijn? „Ik vrees van wel, maar we weten het niet precies. Het aantal is niet be kend. De meeste gevallen blijven in het duister: ik kom uiteraard slechts met een deel van de gevallen in aan raking, bovendien meestal als het al te laat is. Ik zou het bijzonder prettig vinden, als over dit onderwerp ook eens een Nederlandse film zou worden ge maakt. Een film dus, die zou behande- le i, hoe dit probleem in Nederland er uit'ziet en hoe het hier, waar de pre ventieve zorg blijkbaar groter is dan zij volgens de film in Denemarken zou zijn, wordt aangepakt door de politie en tal van verenigingen. Zo'n Nederlandse film is er niet en nu kan deze Deense film, die je werkelijk aangrijpt, ter waarschuwing uitstekend werk doen. Als men de leeftijd van de hoofdper sonen, twee meisjes die in de grote stad ten onder dreigen te gaan, iets ho ger denkt, dan slaat zii zeker ook op de Nederlandse toestanden". De film „Bureau Zedenpolitie" geeft een openhartig beeld van de gevaren, waaraan jonge meisjes bloot staan, die onvoorbereid naar de „grote stad" trek ken. Wij willen deze rolprent gaarne aanbevelen. ren J. P. Loots en ds- M. Hamming, zegden hun bemiddeling toe. Ten slotte kan worden medegedeeld, dat de vereniging zo spoedig mogelijk wil komen tot de inrichting van een aula. BAZAR NED. HERV. KERK. De netto opbrengst van de bazar gehouden ten bate van de Ned. Herv. Kerk te Urk bedroeg f 1000. BENOEMING. Tot onderwijzer aan de Wilhelmina School werd benoemd de heer J. Fa- ber van Hallum, in de plaats van de heer Achterberg die naar Veenendaal gaat vertrekken. DE NIEUWE VUILNISEMMERS KOMEN. Naar wij vernemen is er nu toch een begin gemaakt met het uitreiken van de nieuwe vuilnisemmers, die passen op de volautomatische roltrommelwa- gen, waarmede straks het huisvuil op de meest hygiënische wijze zal worden opgehaald. De Cocksdorpers kunnen zich al in het nieuwe bezit verheugeh. De andere dorpen volgen nu spoedig. DE KLOK IN REVISIE De klok van de grote kerk te Den Burg, die inwendig scheuren vertoon de en daarom al sinds lange tijd de goe gemeente opschrikte met zijn onaange naam scherpe klank, is naar beneden gehaald en zal worden omgesmolten. Vóór Pinksteren hoopt men, dat er weer welluidende klanken over het cude dorp zullen beieren. VERGUNNINGEN VERLEEND Door het Staatsbosbeheer zijn de vól gende vergunningen verleend voor het aanstaande zomerseizoen: P. Swarthof, ens, en J. Gielis, fruit en vernaperingen beiden in de Dennen; J. Boon, ijs, bij het Museum. VAN HET WITTE DOEK. Dit weekeinde slechts één film. En dat is geen wonder, want als er ooit een film is, die iedereen wenst te zien, dan is het zeker het laatste product van de beroemde filmspeler en cineast: Charles Chaplin. In deze film, die de eerste twee we ken von vertoning in Nederland reeds 200 000 bezoekers trok (in nog slechts drie steden!) ziet Chaplin een afscheid. Limelight is een aangrijpende film. Humor en romantiek, zoals alleen de geniale Chaplin die kan -brengen. Het eerste basketball-team van FAC heeft gisteravond voor een verrassing gezorgd, waarvan het resultaat was, dat KVH reeds met het kampioenschap van Den Helder kon gaan strijken. De zeer enthousiaste FAC'ers slaagden er namelijk in HAV, dat telkenjare met KVH om de titel pleegt te strijden, een 20-14 nederlaag toe te brengen. De korfballers werden daardoor onbereikbaar voor de Havvers. Deze ploegen spelen op Donderdag 23 April tegen elkaar hun laatste wedstrijd, die nu ongetwijfeld veel minder spannend wordt dan men had gehoopt. HAV speelde tegen FAC zonder Barnett en zover ons bekend is zal deze Amerikaan in het geheel niet meer voor deze vereniging kunnen uitko men. Hij zou opgeroepen zijn als dienst plichtige voor de strijd op Korea. De HAV-ers hebben hem geducht gemist. Maar niet alleen zijn afwezigheid was de oorzaak van de nederlaag. Er wa ren nog drie factoren die een overwin ning in de weg stonden. In de eerste plaats was daar een felle tegenstander, die het zich tot een eer rekende een kampioenscandidaat te verslaan. In de tweede plaats was daar een mentaal zwak HAV, dat niet in staat bleek „te genslag" te overwinnen. Deze tegen slag was gelegen in een minder géluk kige keuze van de scheidsrechters voor deze uitermate belangrijke ontmoe ting, aldus de derde factor uitmakend. Wij zullen over deze laatste kwestie (voor insiders een voorname!) hier niet verder uitweiden. Wel zouden wij de Helderse Basketball Organisatie wil len verzoeken, in deze voortaan beter voor de dag te komen. HAV liet zich door één en ander enigszins ontmoedigen, doch dit neemt niet weg, dat FAC een uitstekende wedstrijd heeft gespeeld. Vooral ver dedigend. Tegen deze taaie dekking was slechts één wapen te hanteren ge weest: snelheid. Daaraan ontbrak het de HAV-ers evenwel in hoge mate. FAC bewees dus KVH, dat tevoren met 2914 Oranje Blauw onder zich had gehouden, ontegenzeggelijk een dienst. Overigens zijn wij er wel van NIEUWS VAN DE BREEZ. BOYS De Breezandse oranjehemden zijn niet op de goede weg. Hun laatste wedstrijd tegen Blauw-Wit werd een overwinning voor de Wormerveerders. Met een A—2 nederlaag verlieten de Breezanders het terrein. Morgen gaan de Breezanders het weer eens proberen tegen IVV. NOORDSCHARWOUDE, 9 April. 17.000 kg peen: B 16.10—18,70 en C 10,50—11,80; 3000 kg bieten: A 5,90 en B 5,70; 360(1 kg witlof: I 37—40, IB 35—39. II 34—49, II B 3035, III 2434 en afw. 2228; 400 kg prei 28—30; 212.000 kg rode kool 7—12,40; 47.000 kg gele kool 6,50—14,80; 114.000 kg Deense witte kool 611,60. Doorgedraaid: 53.000 kg rode kool. overtuigd, dat KVH (wanneer het team op winst speelt) op 23 April zelf ook de HAV wel de baas zal weten te blijven. Vooral nu Barnett niet langer van de partij is. De korfballers verdie nen intussen onze welgemeende geluk wensen. Zij hebben het nu drie jaren achtereen gepresteerd de afdelingstitel in de wacht te slepen. In de tweede klasse werden nog ge speeld HKV—HAV 2 10—23 en Open bare Werken—FAC 2 108. Midvoor Raven maakie zeven doelpunten Het vertegenwoordigende elftal van de O.L.S. 1 in de Raadhuisstraat, slaat tijdens de schoolwedstrijden in Den Helder geen gek figuur. Dat blijkt wel uit het respectabele aantal doelpunten uit drie wedstrijden, nl. 21 voor, terwijl de keeper van onze jongens tijdens de drie gespeelde wed strijden nog niet werd gepasseerd. De eerste wedstrijd was tegen Schoorl 4, welke door de Poiderse jongens werd gewonnen met 9—0. De ruststand wgs reeds 50. Midvoor Raven alleen maakte er zeven van, Kees Kossen nam er één voor zijn rekening, terwijl de stadsschoiieren zelf het negental vlo maakten, door in eigen doel te schie ten. De daaropvolgende wedstrijd vond plaats tegen de Tuindorpschool, Ook deze school werd met een 5—0 over winning aan de zegekar gebonden. De Tuindorpers passeerden hun eigen doel man tweemaal, Raven maakte één doel punt, terwijl Groot tot tweemaal toe de Helderse doelman passeerde. School 6 was de derde tegenstandster van de Klei" ne Sluizers en ook ditmaal kregen de Helderse jongens geen schijn van kans- Het werd 7—0 in het voordeel van de Poldersen, door doelpunten van Raven (3), Groot (3) en Kossen (1). Een be slissende wedstrijd vormde wel die te gen de Julianadorpschool. De Juliana- dorpers namen een i0 voorsprong, maar vijf minuten vóór het einde maak te Teun Knol gelijk. Bij het nemen van de strafschoppen muakte Julianadorp meer goals (5) dan onze jongens, Door deze nederlaag komen de Kleine Slui zers nog éénmaal uit, hetzij om de der de, hetzij om de vierde prijs. DOKTERSIDIENST Dit weekeinde is voor spoed gevalled beschikbaar dokter Veenis (tel. 250, Breezand)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2