Geleidelijke vernieuwing van het gehele rioleringsstelsel DKW DE FILMS VAN DEZE WEEK r De wereld reis van Jimmy Brown WSOV gaf twee opvoeringen van „Eén of twee vrouwen Situatie bij de KNVB-reserves Aansluiting van bestaande net op moerriool niet zonder meer mogelijk Bemalen systeem het ideaal HELDERS KANAAL NOG ALTIJD OPEN RIOOL Lozing door spuien Vanmiddag om twee uur .de finales IN HET KORT Wedstrijdprogramma Hermes Tl VOL I: ,,'s Nachts langs de weg" -DE WITTE: „Bureau Zedenpolitie1' Er werd veel en hartelijk gelachen Jubileum „Ons Belang" Uitstekend spel van de Heer Sevink HRC krijgt VVA thuis Voorjaarsconcert Winnubst TUSSEN HAAKS EN KUITJE Weekoverzicht van de Langedijker Veiling ZATERDAG 11 APRIL 1953 DE AANLEG VAN HET MOERRIOOL zulke goede vorderingen maakt, zal men zich onwillekeurig hebben afgevraagd, of de bestaande rioleringen in de nabijheid van het moerriool reeds daarop zijn of worden afgesloten. Deze vraag kan zeer ten dele bevestigend worden beantwoord, en wel ten aanzien van de riolering in de nieuwgebouwde stadswijken. Het gehele riolerings systeem in de stad staat op de nominatie om te worden herzien en eventueel vernieuwd. Dit vergt zeer belangrijke kapitaalsinvesteringen, zodat deze taak ÏH'chts geleidelijk aan kan worden uitgevoerd. Op het ogenblik verkeren we nog in het stadium, dat op de éne plaats het moerriool is aangelegd, terwijl de secundaire riolering nog niet daarop kan worden aangesloten, en dat elders y« riolering van een stadswijk slechts wacht op de aanwezigheid van een moer riool, of een verbinding met het moerriool. UET spreekt vanzelf, dat men bü het realiseren van de plannen voor afge ronde nieuwe wijken als „Oud Den Hel der" en „Nieuw Den Helder" gezorgd heeft voor goede en aan de eisen des tijds voldoende rioleringen. Het afval water moet echter uiteindelijk terecht komen óf bij een zuiveringsinstallatie aan de Rijksweg öf volgens de jongste plannen) via een zinker in de Wadden zee, Zolang het moerriool nog niet in zijn geheel is aangelegd, blijft het Helders kanaal dienst doen als open riool. Deze situatie laat om vele redenen te wensen over, al was vroeger in veel sterker mate van vervuiling sprake. Vooral de Westgracht en de Spoorgracht waren modderpoelen. Dat werd beter, toen het Helders kanaal door middel van een spuikanaal (de Singel) in verbinding met de fortgrachten werd gebracht. T"\E LOZING geschiedt door spuiing op het open water van de zee en is dus mede afhankelijk van het verloop der getijden. De normale ebstand in Den Helder ligt beneden het peil van de Schermerboezem, waartoe het Noordhollands kanaal en het daarmee in open verbinding staande Helders kanaal behoren. Onder normale om standigheden kan dus met eb worden gespuid, wat gebeurt via de spuisluis (even ten Zuiden van de Koopvaarder schutsluis) en de Marineschutsluis bij het Havenkantoor. Het water uit de Zuidelijke Fortgracht loopt dan zo snel weg, dat een peilverschil ontstaat, waardoor een zeifsluitende sluisdeur bij de Middenweg dicht gaat. Het water uit de Noordelijke Fortgracht kan dan alleen via de Singel en het Helders kanaal wegstromen. Hierdoor wordt de verversing van het water in het Helders kanaal zoveel mogelijk bevorderd. Maar dit kanaal is lang en bochtig en heeft een betrekkelijk geringe watervoering, zodat deze spuiing onvoldoende effect sorteert. Vooral in de zomer, wanneer er (mede omdat men niet tot in het on eindige kan doorgaan met het lozen van water uit de Schermerboezem) minder spuimogelijkheden zijn, treden ernstige vervuilingen op. Sedert 1938. toen een belangrijke reparatie aan de Marine schutsluis werd uitgevoerd, is de si tuatie wel iets gunstiger. UIOT zal de lezer intussen wel duidelijk zijn, dat Den Helder voor de afvoer van het rioolwater n0g altijd te veel af hankelijk is van factoren, die men niet in de hand heeft: de getijden, de spui mogelijkheden en de wind. In de dagen van de stormramp bijvoorbeeld, toen men alom hoorde van een teveel aan water, was het peil van het Helders kanaal opvallend laag. De aanhouden de Noordwestelijke wind stuwde het water Zuidwaarts. Nu is het in aanleg zijnde moerriool bestemd om in de toekomst de open- rioolfunctie van het Helders kanaal over te nemen. Dit moerriool zal wor den bemalen, zodat men naar behoefte het afvalwater kan wegwerken. Zolang het moerriool nog niet gereed is, blijft Oud Den Helder op de Singel lozen. Daarin komt verandering, zodra het moerriool is gevorderd tot aan de Fort gracht achter de Vogelwijk. Dan zal voorlopig bemaling op de Fortgracht plaats vinden. Wat de oudere stadswijken betreft, hangt veel af van de staat, waarin de aanwezige riolering zich bevindt. Deze loost nog op het Helders kanaal. Het is niet zonder meer mogelijk, deze riolen aan te sluiten op een moerriool, dat bemalen wordt. Op de plaatsen, waar de oude riolen poreus zijn geworden, zouden zij dan als draineerbuizen gaan werken, met als gevolg een verlaging van het grondwaterpeil. De draag kracht van de bodem zou hierdoor na delig beïnvloed kunnen worden. De bestaande rioleringen moeten dus eerst worden gecontroleerd en zo no dig vernieuwd, alvorens tot aansluiting op het moerriool kan worden overge gaan. Het spreekt vanzelf, dat op de plaatsen waar gebouwd wordt, een riolering wordt gelegd, die voor aan sluiting op het moerriool geschikt is. Vandaar, dat men in Den Helder stads wijken aantreft met een goede riole ring zonder behoorlijke afvoermogelijk- heid, alsmede wijken met een moer riool in de nabijheid zonder behoor lijke riolering. Het zal vele jaren du ren, alvoreils het ideaal is bereikt. Maar er wordt met voortvarendheid aan gewerkt, en dat stemt tot vol doening. SchoolvoefbaHornooi De vóórlaatste dag van het school- voetbaltórnooi leverde een zevental wedstrijden op. In de winnaarsklasse van afdeling A legde OLS Anna Pau- lowna met een 7-0 zege op RKJ 2 be slag op de derde prijs. In de afdeling B was de derde prijs voor het vijfde elftal van de Ambachtsschool, dat met 1-0 over Lyceum 2 zegevierde. In C ging het kranige tweede elftal van de Ambachtsschool met de derde prijs schoot. Na strafschoppen werd met 1-0 van BK ULO 1 gewonnen. In de verliezersafdelingen werd om de prijzen gestreden tussen School 7 en School 4 (A 2-5 na strafschoppen), RK ULO 2 en ULO Hippolytushoef (B 2-1), ULO 1 en Chr. ULO 1 (C 1-2), Kweekschool en Handelsavondschool (verliezersfinale C 3-0). En vandaag worden dan de laatste wedstrijden gespeeld. In de middag uren kan men de finales gaan zien van de laagste en hoogste afdeling. Om twee uur (HRC-terrein) treden OLS Julianadorp en de BLO-school tegen elkaar aan, en om kwart over drie (HRC-terrein) RHBS 1 en AVTS 1. De „voetbalpret", die gistermiddag werd gehouden tussen de onderwijzers en Debo, eindigde in een 3-2 overwin ning voor de gastheren. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. Ud- dine, Lijsterbesstraat 40, telef. 2588, en P. Schoorl, Timorlaan 25, telefoon 3108. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 25, telefoon 2581 (ook na zes uur). Het wekelijkse spreekuur van „Zedenopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Borneolaan. De tentoonstelling „Boek en Jeugd" in de aula van de ULO Pas teurstraat is vandaag voor het laatst geopend en wel vanmiddag van drie tot vijf uur en vanavond van half acht tot half tien. Morgenochtend om half elf wordt in de tuinzaal van hotel „Bellevue" een bezinningsbijeenkomst van de Huma nistische Gemeenschap gehouden. Morgenmiddag om twee uur be gint in Casino de receptie ter gelegen heid van het zilveren jubileum van pastoor K. A. H. van Veen. Het Helders R.K. Toneelgezel schap brengt morgenavond in Casino het blijspel ..Een zeeman ging passagie ren" ten tonele. Het eerste hockey-elftal van „Her mes" vertrekt morgenochtend met de trein van 11.11 naar Velsen, waar om één uur de eerste promotiewedstrijd tegen Strawberries aanvangt. De opstel ling van het eerste heren-team is als volgt: Frowein; Smits en Mooy-, Van Bijnen, Van Loon en Van Wolferen Pottinga, Lastdrager, Hessen, Verfaille en Lagerveld. Het meisjes A-elftal speelt vandaag te Amsterdam in het Truida Terwindt- tornooi in de zeer sterke A-afdeling. Het jongens B-team komt morgen te Beverwijk uit in het adspiranientor- nooi van „Eechtrop". 's Nachts langs de weg, dat is voor menige chauffeur een genoegen. Het is niet druk en je kunt goed opschieten. Vooral veel vrachtauto-chauffeurs pro fiteren hiervan. Heinrich Schlüter is zo'n vrachtrijder, die 's nachts met zijn achttien-tonner grote afstanden af legt. In de film. die tot en met Maan dagavond in Tivoli wordt vertoond, wordt Schlüter gewaar, dat er ook 's nachts langs de weg gevaren drei gen. Gevaren van heel andere orde. Hij ontmoet een liftster, Inge Hoff- mann, die een zware aanval doet pp zijn levensgeluk als eerzaam huis vader. Bovendien wordt hij door haar toedoen betrokken in een smokkel- affaire. Alle mogelijkheden dus voor een film, waarin sensatie en sentiment om de boventoon strijden. Het is een Duitse film, dus het sentiment heeft de overhand, maar gelukkig is er een goede dosis zuiver menselijk gevoel in verwerkt. Hans Albers speelt op sym pathieke wijze de rol van Schlüter. Hildegard Knef, als Inge Hoffmann, weet bijzonder goed te typeren, dat haar acteren als medewerkster der smokkelaars allengs overgaat in een diepe genegenheid voor Schlüter. Het is deze genegenheid, die Inge tenslotte doet besluiten, Schlüter uit de handen der justitie te redden en te doen terug keren in de gelukkige sfeer van zijn eigen gezin. Anna, de vrouw van Schlüter, gespeeld door Lucie Mann- heim, reageert qp dit alles uiterst fijn gevoelig. ,,'s Nachts langs de weg" is een goede film, die niet van levens wijsheid is ontbloot. In onze editie van gisteren hebben wij al verteld, dat de film „Bureau Ze denpolitie" zeer ae moeite van het zien waard is. Op eenvoudige wijze wordt belicht, wat twee meisjes van het platteland is overkomen, nadat zij thuis waren weggelopen en in de grote stad hun heil hadden gezocht. Nogmaals bevelen wij „Bureau Zedenpolitie", die tot en met Donderdag 16 April in de Witte wordt vertoond, van harte aan. 76. Toen Jimmy de bovenkant van de rotsachtige muur had bereikt, gluurde hij voorzichtig over de rand. Beneden hem lag een vrij grote vlakte, die je ook een soort .binnenplaats zou kun nen noemen. Aan het tegenovergestel de einde was een lage poort, die naar het scheen de enige toegangsplaats was van dit binnenplein, jimmy Brown gaf zijn ogen goed de kost. Hij bestu deerde de situatie zo goed hij kon. Hij schatte ook de hoogte der muren, die deze binnenplaats omgaven en de plek ken, die beklimbaar waren, prentte hij zich rotsvast in de hersenen. Het plein lag geheel verlaten in het schijnsel van de maan. Er viel geen levend wezen te bespeuren. Jimmy wist eigenlijk niet goed, wat hij moest doen. Hij bleef nog wat kijken en besloot tenslotte toch maar een onderzoekingstocht te gaan ondernemen. Maar juist op het ogen blik dat hij zich in beweging wilde zetten, hoofde hij enig gerucht. Hij dook in elkaar en maakte zich zo klein mogelijk.... Toen hoorde hij heel in de verte het doffe, eentonige gedreun van een tom-tom. Even later begon er ook veel dichter bij een tom-tom te dreunenJimmy luisterde scherp toe. Hij kende de taal van de tom tomIk-roep-de schare tot mij, ft roep de schare tot mij!" Dat was de boodschap die de tom-tom bracht. Geen minuut later zag Jimmy door de poort gedaanten de binnenplaats opkomen. „Roekiraki's", dacht Jimmy. „Het zijn „Roekiraki's". voorwiel-aandrijving geruisloze motor allo dashboard-meter» verwarming ruime carrosserie grote koffer (Advertentie. Ing. Med.) Wat een geluk, dat de haren van oom Sam al spierwit waren, anders waren ze stellig grijs geworden door de angstpsychose, waarin hij voortdurend ver keerde. En dat allemaal omdat suikeroompje in de waan moest worden gelaten, dat neeflief, hoewel hertrouwd, nog steeds met zijn eerste vrouw het echtelijk geluk smaakte. Er Is veel en hartelijk gelachen om het blijspel „Eén of twee vrouwen", dat twee avonden in Casino is opgevoerd. dige opmerking. Wat dat betreft, werd door enkele spelers nogal gezondigd. Hinderlijke storingen deden zich niet voor, hoewel in het derde bedrijf de vaart minder werd. Maar ja, de malle molen kan niet voortdurend op volle toeren draaien, zoals in het tweede be drijf het geval was. Regisseur H. Kohier kan met voldoe ning de toneelvacanties tegemoet gaan. Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan houdt „Ons Belang", .de ver eniging voor détailhandel in aardappe len, groenten en fruit, vanmiddag van half vijf tot zes uur een receptie in de grote zaal van „Formosa", Het gebodene lag stellig niet zwaar op de maag. Men zou het kunnen ver gelijken met het huzarenslaatje, waar mee oom Sam het zo te kwaad had: smakelijk en licht verteerbaar. De heer J. A. Sevink was als welge stelde oom uitstekend op dreef; vooral zijn gestoorde telefonades, waar het op mimiek aankwam, waren kostelijk. Ook de heer J. A. Smits (Marlowe) toonde door woord en gebaar zijn waarde als tonelist. Afwisselend fleg matiek en cynisch reageerde hij op de juiste wijze. Het debuut van de heer E. van Batenburg (Hamilton) was zeer verdienstelijk, in het bijzonder op mo menten, die minder spectaculair waren. Mevr. C. A. Heyblok-Vlam en mevr. B. peinders-Gomes gaven weer blijk over een uitstekende routine te be schikken evenals mevr. H. Kok-Ras, aan wie ditmaal een bescheiden rol] was toebedeeld. De heer D. Vóórhaar wist als agent en melkboer binnen de perken te blijven, terwijl de heer H. C. Petersen zich op de planken al meer begint thuis te gevoelen. Dat men niet moet doorgaan met spreken, zolang er wordt gelachen, lijkt ons geen overbo- Het eerste elftal van HRC speelt mor- genmiddae om half drie aan de Sport- laan tegen WA. De roodjakken ver schijnen in de volgende opstelling: Lingbeek; Swart en Bot; De Werker, Van Trierum en A. de Vries; Kramer' Hartman; Nieuwstad, P. de Vries eii Rijkers. Ook Watervogels heeft een thuiswed- strijd, en wel tegen USVU. Heller gaat op bezoek bij Zeeburgia. De R.K. harmoniekapel „WinnubsC •geeft op Dinsdagavond 14 April onder leiding van de heer H. B. Schenkel» een voorjaarsconcert in Casino. Het programma wordt geopend met een compositie van onze oud-stadgenoot Jac. C. Bijster, de mars „W. H. de Monchy"] Op de ouverture „Nachklange von Os- sian" van Niels Gade (in een arrange ment van P. van Mever) en de concert- wals „Tesoro Miol" van E. Becucci volgt een fantasie voor twee clarinetten, met als solisten de heren H. Toes Jr. en N. Raadgers. Dan worden nog uitgevoerd de dramatische legende „Narcissus en Echo" van G. Boedijn en de mars „The Middy" van Alford. Na de pauze kan men zich amuseren met het optreden van het „Librowina-cabaret". Hr Ms mijnenveger „Oosterschei- de" is uit Vlissingen teruggekeerd en Hr Ms onderzeebootjager „Queen Wil- helmina" uit Rotterdam. Het is morgen hoog water om 6.45 en 18.40 uur, en laag water om 0.30 en 12.40 uur. Maandag is het hoog water om 7.30 en 19.35 uur, en laag water om 1.30 en 13.35 uur. In de reserve derde klasse A is Hel der 2 morgen vrij. HRC 3 staat voor de uitwedstrijd tegen KFC 4, dat als hek kensluiter fungeert. In deze Klasse staan verder op het programma: Alk- maarse Boys 2Always Forward 2 en OSV 3VVA 3. De stand is hier: GELUK Ik, Scorpius, ken twee jonge mensen, die verle den week in het bezit wer den gesteld van een baby, een zeer broos meisje, dat ook een jongetje had kun nen zijn. U zult er misschien van opkijken, maar de va ders en moeders onder ons weten wel, dat de geboorte tot het ogenblik van gebeu ren een raadsel is. En als dan éénmaal zo'n in een luier gedraaid mensje vóór je ligt, dtfn zie je een noot jesneusje, grappige oor schelpjes, een verfrommeld mondje en tien lucifervin gertjes, die je verstomd doen staan bij zo'n wereldwon dertje. Van de vader hoorde ik, dat de baby een meisje was en dat ze aan sport moet doen. Dat ze universi tair dient te worden opge leid, mits pa daartoe in Ne derland financieel kan rij pen. Zo niet, dan zou het aanbeveling verdienen, te gaan emigreren. Zo'n vader is in de weken vóór, tijdens en na de ge boorte een wankele schoor steen, waaruit voortdurend rook komt. De sigaretten slinken razend snel tussen zijn vertellende lippen als hij uitgebaart hoe hij vader is aeworden en zijn vrouw móeder. Hij is zo mogelijk nóg onevenwichtiger, wan neer hij meen' dat zijn kind een waterhoofd heeft mee gekregen, omdat het kopje verhoudingsgewijs niet aan zijn aesthetische inzichten voldoet. Een tweede zorg is, of de oogjes straks vader kunnen zien; een derde zorg, of het een goed kind voor haar ouders zal zijn. Zulke zorgen rond zo'n vlezen mensje zijn groter dan ik dacht. Het moet op weegschalen worden gelegd en tussen kruikjes in een rose wiegje liggen. Het wordt op regelmatige tijden tegen de borst gedrukt en als het van de melk ge snoept heeft, moet het al weer op de weegschaal. En dan is het heerlijk, te ont dekken, dat de kleine en kele tientallen grammen in gewicht is toegenomen. „Tjonge", zegt de bezorgde vader, „jij bent een gulzig aard!" Kort na de geboorte heb ik de vader gezien en de moeder. Al» je niet beter wist zou je zeggen, dat de vader de moeder was. Zo'n moeder veert elke dag meer op en beschikt voor haar kindje over een speciale, rustige glimlach. Het leven is vollediger geworden en grootser, en haar ogen ste ken in de rug van een zus ter, die naar haar zin even te resoluut baby verzorgt. En van het bed af ziet ze de vragende jongenskop van haar man, Wiens ogen zich in heel dit gebeuren ver drinken. Zij laat zich door hem raden, knikt bemoedi gend, is de vrouw van haar man. En achter zijn rug zegt zij tegen de vriendelijke, grijze dame die hem zo lang ver zorgt: „Laat 'm niet te veel roken." VERDEELD Uet stukje van Scorpius n over de „verdeeldheid" in de wereld met betrekking tot garages en auto's ont- lokte aan een lezer, die zich noemt ..Piet en anders niet", de volgende reactie: „Uw herinneringen aan het Sint Nicolaasliedje zijn niet geheel juist. Immers, er staat: „Eerlijk zullen we alles delen, ik een beetje meer dan jij". Toch hebt u mij tot tranen toe bewogen. En daarom stuur ik hierbij de zo lang verwachte auto. Ik wens er u veel plezier En u, waarde Gradianen, verstaat wel, dat deze auto, die zeer gemakkelijk door de brievenbus kon, door uw stukjesschrijver met gejuich werd begroet. Hij pleegt er elke avond voor het naar bed gaan een uurtje mee te spelen. EXCURSIE He bakkers nemen het er Dinsdag eens van, heeft Gradus vernomen. Zij gaan op excursie en leren en ge nieten het één en ander. Het is hun gegund, dat spreekt. Hun vertrek naar elders brengt met zich mee, dat Dinsdag geen vers brood verkrijgbaar is. Gij, huis moeders, doet er dus goed aan, Maandag brood te ne men voor twee dagen. BASKET eergisteren stónd in deze E' krant, dat mevrouw C. KleinBot was gekozen in het Nederlands basketball team. Op Gradus rust thans de droeve plicht, deze mede deling enigermate te recti ficeren. De HAV-ster speelt namelijk mee in een Bonds- team, dat (waarschijnlijk te Lausanne in Zwitserland) uitkomt tegen een stads- ploeg. Gradus vindt d,e eer er niet minder om. daar zu de laatste tijd regelmatig de centrale training meemaak te. Volgende keer dan maar een „internationaal" con tact! COLLECTE Van Maandag 20 tot en met Vrijdag 24 April wordt in onze stad, uitgaande van ORANJE de „Stichting tot bestrijding der tuberculose", de Emma- bloemcollecte gehouden. Ge durende deze dagen huis- aan-huis, waarmee de inza meling op Zaterdag 25 April wordt besloten met een straatcollecte. Het bestuur van de stich ting roept aller medewer king in en vertrouwt er op, dat zich een groot aantal collectanten en collectrices zal aanmelden. Want ja» zónder hen, zónder deze trouwe medewerkers, is een collecte gedoemd te mis lukken. De gehele opbrengst komt ten goede aan de Hel- derse tbc—patiënten, zodat men veel voor eigen stadge noten kan doen. De admi nistrateur van de stichting, de heer H. W. Reijnen, ver wacht van dit stukje een enorme toeloop van collec tanten en collectrices. Zijn adres is Singel 2c. |")e traditie getrouw ver- zorgt de Christelijke Oranjevereniging bij de ver jaardag van koningin Juliana een herdenkingsbijeenkomst. Deze zal worden gehouden in de Bethelkerk, aanvan gende om acht uur, op Dins dag 28 April. Op de verjaardag zelf (Donderdag 30 April) komen de kinderen ter viering bij een in het gebouw van het Leger des Heils aan de Spoorgracht. Deze kinderen van de leden der vereniging binden zich 's middags om vier uur tot een grote groep, die in optocht naar het zaaltje trekt. Gradus hoorde, dat zij de volgende route zullen volgen: Stationsplein, Julianapark, Keizerstraat, Westgracht, Spoorgracht. Veel plezier zij hun toege wenst. En dit is nu de taart uit de radio-actie „Beurzen open, dijken dicht". Deze heerlijkheid, afkomstig uit Engeland en „gerestaureerd" door de heer Van Hees, verkeert nu in afwachting, wanneer de dames van het Kraamzorg centrum aan hem zullen beginnen. Hij is uiteindelijk. ondanks al zijn beroemdheid, voor de consumptie. Deze taart Hollandia 2 14 8 5 1 21 VVA 3 11 6 3 2 15 WSV '30 2 12 6 2 4 14 HRC 3 13 5 4 4 14 OSV 3 10 4 4 2 12 Alw. Forward 2 13 4 3 6 11 Helder 2 14 4 3 7 11 Vitesse 2 14 2 7 5 11 Alkm. Boys 2 12 3 2 7 8 KFC 4 10 3 1 6 7 HRC 2 gaat in res. 3B op bezoek bij OSV 4, dat de ranglijst afsluit met slechts drie punten. De roodjakken- reserves moeten dus hun fraaie plaats nog kunnen verstevigen. WFC 3 ont- vangt Zilvermeeuwen 2. En de stand is: HRC 2 14 10 2 2 22 Assendelft 2 14 9 0 5 18 Zaandijk 2 12 8 1 3 17 Zilvermeeuwen 2 13 6 3 4 15 QSC 2 12 7 0 5 14 KFC 3 13 4 2 7 10 KW 2 13 4 2 7 10 WFC 3 13 4 2 7 10 RK VVA 2 13 3 3 7 9 OSV 4 11 1 1 9 3 In de reserve derde klasse C worden gespeeld: AFC 4—APGS 2, De Volewij- ckers 4—Zeeburgia 4, DWV 4—De Spartaan 4 en WFC 4—HRC 4. De ranglijst ziet er als volgt uit: Ajax 4 APGS 2 Volewij ckers 4 DWS 4 AFC 4 WFC 4 DWV 4 HRC 4 De Spartaan 4 Zeeburgia 4 15 10 13 9 14 8 16 6 14 14 12 14 12. 12 2 2 3 3 3 6 3 4 2 4 22 20 19 15 6 13 12 11 10 6 Nog steeds komen grote aanvoeren kool aan de veilingen; vooral te Noord- Scharwoude zijn de aanvoeren vaa rode en witte kool nog zeer groot. T® Broek op Langendijk neemt de aan voer van witte kool iets af. Voor West- Duitsland worden de laatste dagen flinke hoeveelheden rode kool verla den, doch er bestaat nog zeer wein'S vraag naar de grovere sortering, waar van dan ook elke dag grote hoeveel* heden doordraaien en voor veevoeder worden opgeruimd. Na de Paasdagen maakte de markt aanvankelijk een willige indruk, doch Donderdag was® markt vooral voor rode en gele k° weer flauwer. Deense kool daarentege" was iets vlugger. De hoogste mars voor rode kooi was ruim 12 cent. dez prijs werd betaald voor kool van ee kg. per stuk. De hoogste sortering vo gele kool bedroeg Donderdag bijna 2 cent per kg. lager dan de v rige dagen. Voor prima kleine Def.?it, witte werd ruim 10 cent betaald. lof-aanvoeren nemen nog toe, v0°- lof 1 werd 35-40 cent betaald en v0., lof 2 25-35. Peen voor export brac 15-16 cent op. De handel in bieten w zeer flauw. Voor A-bieten werd Die meer dan 6-7 cent betaald. t

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2