Puistjes kV In behouden haven. Zwitsaletten is iiiii ®11 Vragen staat vrij D.D.D Doodstraf voor honden, die twee katten doodbeten fietsen Renle van weduwe Mag dat nu? Brief van dame Titulatuur der vrouwen Berekening noodwet NEEN Niet erg De pohs Bandenmaten Arbeidskaart Willem Bartjens Recepten, vlekken Fluitist was gevlogen Nederlands B team met van der Kuil (VSV) Em^rantenschool gesticht bij Bennekom Merkwaardige rechtszaak in Parijs Maar.de beet van een vrouw Geen strijdkracKfen der VS in Denemarken /T\ Panamees vrachtschip bij Brest gezonken HOOFDPIJN, LOOM...? LIKDOORNS WONDEROLIE LICHT^rlopend Luister eens naar Hel Radioprogramma WOENSDAG 15 APRIL 1953 J7MIGRATIE roept problemen op, ook bij de sociale wetten. Zo weduwe, dje emigreren gaat Blijft de rente, die ze van de Rijks- Verzekeringsbank ontvangt door lopen, of niet? Ja, die blijft doorgaan. De gelden worden haar netjes in Ca nada. uitbetaald. Behalve, wanneer de Ned. Bank er tegen is met het oog op deviezen-percara. Maar die geeft vrijwel steeds toestemming. Het enige is dit: zo nu en dan zal ze moeten gaan naar de consul om een attestatie de vita, dat is een bewijs van in leven zijn. Afkopen van rente gebeurt alleen, als deze de f 24 per jaar niet te boven gaan. WIJ zijn bij anderen opgevoed. Onze vader heeft zich nooit iets aan ons laten gelegen liggen. Zelfs niet voor ons betaald. Dat we het nu goed hebben, danken wij zeker niet aan hem. Thans is hij opgeno men in een rusthuis en de gemeente waar hij woont, wil de kosten op ons verhalen. Wat denkt u daar van? Ja, dat is de alimentatiekwes tie. Zoals de wet nu is, kan dit in derdaad aanleiding geven tot onbil lijkheden. Mentor denkt hierbij aan dat jonge vrouwtje dat in haar eigen gezin al door ziekte moeilijk heden had, en werd aangesproken voor de begrafeniskosten van haar vader, die ze nooit had gekend om dat haar moeder al na één jaar moest scheiden. Ook in dit geval zijn er morele bezwaren. U kunt, gelooft Mentor, deze zaak beter la ten aankomen op een uitspraak van de Kantonrechter en dan uw zaak laten behandelen door een advocaat. Er zijn gevallen waarbij de rechter een alimentatie-vordering op mo rele gronden ontzegde. MENTOR kreeg een brief van een dame, naar aanleiding van zijn stukje waarin hij schreef, dat de man zijn vrouw NIET na 12 uur mag buiten laten en haar NIET door de politie kan laten terughalen als ze wegloopt. Eventueel over ijs- schotsen zeker, een herhaling van Eliza's vlucht. Moderne slavenjacht? Maar die dame dan ontdekt blijk baar in Mentor een strijder voor de rechten van de vrouw. Ze wil dat Menotr een stapje verder gaat, voor een salaris gaat vechten en zo meer. Nu wil hij gaarne op zijn tijd optre den als galante ridder. Dat gaat hem dan wel af. Maar alleen bij bepaalde gelegenheden, bijvoorbeeld opstaan in de trein. Doch verder kan hij niet gaan. Hij denkt dan aan de proloog van „el gobierno de las mujeres" en zo. CNIGSZINS in strijd met boven staande, moet hij nog iets zeg gen over de titulatuur van de vrouw, omdat daar een brief van een man over is. Hij vraagt hoe een vrouwe lijke advocaat of een vrouwelijke arts of predikant moet worden geschre ven. Alleen maar mevrouw Mr of meer? De vrouw heeft in prin cipe dezelfde rechten als de man op het gebied van titels. Mentor be grijpt wel, dat lezer hier wat moei te mee heeft, omdat de tijd waarin men kon zeggen: la femme- c'est la mère, voobij is. Het moet, in de volgorde arts-advocaat-dominee (met deze volgorde heeft Mentor GEEN bijbedoeling, ze is willekeurig) WelEdelGeleerde Vrouwe WelEdelGestrenge Vrouwe Mr WelEerwaarde Vrouwe Da zijn. MOG steeds zijn vele noodwet trekkers boos. Ze hadden gele zen dat de uitkeringen met f 100 waren verhoogd. Maar dat is hele maal niet zo. De vrijstelling voor aftrek van eigen inkomsten is van f 50 op f 100 gebracht. Zij die dus geen eigen inkomsten hebben, merk ten helemaal niets van de verande ring. Inderdaad, is het zo dat f 149 nog vrij.van aftrek zijn kan. Im mers, eerst is f 100 vrij, daarna be dragen van telkens minder dan f 50, omdat die worden verwaarloosd. Zo zal bijvoorbeeld f 335 inkomen wor den aangemerkt als f 30O inkomen. DIT staat met hoofdletters en dat heeft een oorzaak. A. woont in. Hij heeft dus een hoofdbewoner. Nu zal binnenkort A. voor de eerste maal een gelukkige vader worden. Hij deelde zijn toekomstig geluk mee aan de hoofdbewoner en zie.deze ontstak in toorn. En of ze maar wil den zorgen voor die tijd het huis uit te zijn. Hij had de lege kamers aan twee mensen verhuurd, zei hij. Etc. etc. Wat nu? Wel, nu niks. Net doen of u niets heeft gehoord. U bent in uw vertrekken net zo vrij als de hoofdbewoner in de zijne. U moogt daar ook dit geluk smaken. Die opzegging leg u maar naast u neer. De eigenaar kan zich wenden tot de kantonrechter maar zal geen succes boeken. Nee, huilen van een baby is wel „last", doch geen „OVER"last. Die hoofdbewoner heeft vast ook eens gehuild toen hij nog de status van baby bezat. TEN MOEDER beklaagt zich er over dat haar jongen, als ze wil weten wat er nu op school is behan deld, zich er altijd vanaf maakt. Ze is nu bang dat hij niet goed op let en zijn best niet doet. Er was eens een vader die wilde dat zijn zoon ter kerke ging. Na thuiskomst vroeg de vader: waar had de dominee het over? Antwoord: de zonde; En wat zei hij er van? Antwoord: hij was er tegen.... Het is nu eenmaal de eigenschap van knullen de dingen kort te zeggen. Buitendien houden ze niet van herkauwen. Op school is die zaak al behandeld, dus nu niet thuis nog eens. Er is een tijd van opletten en een tijd om verre te zijn van opletten, zou Salomo zeggen. Mentor acht dit soort (dage lijkse?) privé tentamens helemaal fout. Er zijn wel andere manie ren om er achter te komen of hij zijn best doet. I ]W POLIS hebben wij bekeken en, gezien uw omschijving, geloven wij niet dat deze wijziging behoeft. TEN LEZER tikt Mentor op de vingers en zegt: van die banden maten van u klopt niets. Nu kan Mentor met de hand op het hart verzekeren dat hij deze informatie van een.grossier had. Maar lezer is ook deskundige. Zonderling dat van iets, waarvan we toch allemaal gebruik maken, toch zo weinig bij zonderheden bekend zijn. Hij zegt: bij 28 x 1% is 28 de doorsnede van het wiel plus band. 1% geeft aan de hoogte van de band van de velg tot het loopvlak, waaruit volgt dat: doorsnede velg 28". 2 x 1% is 25", omtrek dus 3.14 x 25 is 78%. Dank voor de moeite, lezer. Reactie is altijd prettig. jaar TEUGDIGE personen tot 18 J en gehuwde vrouwen hebben een arbeidskaart nodig om in een onderneming te kunnen werken. VOLGENS BARTJENS", maar wie was Bartjens, wil een lezer we ten. De goede man was omstreeks 1650 onderwijzer in Amsterdam. Hij gaf nog al wat vakken, nml. goede zeden, Frans en Duits, schrijven en rekenen en verder nog „andere nut tige wetenschappen". Hij gaf in 1600 een rekenboekje uit dat zelfs in 1800 nog werd herdrukt. Zelfs wist hij in verzen te rekenen zo, dat Vondel hem nog eens bezong. Omdat de man zoveel wist, zei men: ja, maar Bartjens zegt.Weet u wat merk waardig is? Dat de uitdrukking „vol gens Bartjens" in ettelijke landen wordt gebruikt. TNKELE VRAGEN op dit gebied werden persoonlijk beantwoord. MENTOR. (Advertentie. Ing Med Tijdens een onlangs te Straatsburg gespeelde wedstrijd tssen Racing- Straatsburg en Toulouse ontstond groot rumoer omdat het publiek zich eenpa rig tegen de scheidsrechter kearde. Mis schien waren diens beslissingen niet altijd even gelukkig, maar als ver zachtende omstandigheid mocht gelden dac "VAfkort voor de rust een beenspier verrekte, zodat hij het spel niet meer op de voet kon volgen. In elk geval namen vele toeschouwers na afloop van de wedstrijd zulk een dreigende hou ding aan, dat de politie de onfortuin lijke fluitist in bescherming moest ne men. Eerst thans is bekend geworden, dat zij zich van een goed geslaagde list heeft bediend om de manifestanten om de tuin te leiden. Een mansgrote pop werd op een baar gelegd, met een laken toegedekt en door agenten in een bestelwagen gedragen, wat een zeer kalmerende invloed op de vertoornde toeschouwers had. Even later kon de scheidsrechter onopgemerkt met twee agenten plaats nemen in een particu liere auto en naar veiliger oorden ver trekken. De samenstelling van het Nederlands B-elftal dat Zondag 19 April te Brugge tegen België B uitkomt, ziet er als volgt uit: Steiger (P.S.V.). Cools (R.B.C.) en Boskamp (Ajax). Wiertz (D.W.S.), aanvoerder, Hen driks (Vitesse) en Bennaars (Dosko). De Jong (Willem II), De Bruyckere (Willem II), Van der Ley (Leeuwar den), Van der Kuil (V.S.V.) en Louer (N.O.A.D.). Reserves zijn: Theo Janssen (N.E.C.) doelman en de spelers E. Jansen (Vites se), De Voogd (Haarlem) en Van Melis (Eindhoven). NEDERLANDS JEUGDELFTAL Het Nederlands jeugdelftal, dat Za terdag 18 April te Roosendaal op het R.B.C.-terrein tegen het Belgisch jeugdelftal speelt, is als volgt samen gesteld: Feyt (Woerden). Brandse (Sparta) en Claus (Helmon- dia) Dahrs (Blauw-Wit), Van der Hoek (Feijenoord) en Van Woerden (Feijen- oord) De Wit (De Valk), Brusselers (P.S.V.) Schuman (P.E.C.), Huiberts (Vitesse) en Rijnvis (A.D.O.). Zuiveren ontsmet uw huk) met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Advertentie. Ing. Med.) Op het terrein van het kampeercen- trum De Dikkenberg te Bennekom zal een internaat voor emigranten worden gesticht. Jongelui uit diverse beroe pen zullen hier, na nauwkeurig te zijn uitgezocht, een gratis opleiding kunnen ontvangen, welke hen geschikt zal ma ken voor emigratie als landbouwer naar Canada of Australië. De leerlingen zul len overdag practisch werken op grote landbouwbedrijven in de omtrek, de avonduren zijn bestemd voor studie (vakkennis, Engels e.d.) De school be gint in Mei met dertig leerlingen. De opleiding duurt een half jaar. WEINIG NIEUWE GEZICHTS PUNTEN Zegt U dat niet te vlug het Ne derlands elftal of Uw voetbalclub e.d. mogen weinig nieuwe perspec tieven openen met de 1953- collectie GB-behangsels ligt dat heel anders. Voor zeer aantrekkelijke prijzen vindt U hierin afwasbare vlekvrije fleurige dessins, waar U jaren plezier van zult hebben. Ziet de GB-nummers 50877 t/m 50893. (Advertentie. Ing. Med.) JJE honden van mevrouw Jeannc Cam- pion in Parijs moeten ter dood ge bracht worden. Bovendien zal deze dame een boete moeten betalen van dertien gulden en zal zij aan de man nequin, mevrouw Ann Dasano, even eens te Parijs, een schadevergoeding moeten betalen van vijfhonderd gulden. Dit omdat haar honden de twee kat ten van mevrouw Dasano hadden dood gebeten. Bovengenoemde beslissing viel giste ren voor een Parijse rechtbank. De bazin van de poesen, die de klacht had ingediend, was volgens haar advocaat na de dood van de dieren „uiterst neu rotisch" geworden. Zij kreeg haar eis tot schadevergoeding toegewezen, on danks het feit, dat de verdediger van het „vrouwtje" van de boosaardige honden, aannemelijk trachtte te ma ken, dat de dood van twee katten geen groot verlies betekent. Hij haalde een medische verhandeling aan, waarin wordt gezegd, dat een kattenbeet in SUCCES VOOR MCCARTHY Reed Harris, een leidende functiona ris van de internationale inlichtingen dienst van het ministerie van Buiten landse Zaken, heeft gisteren zijn ont slag ingediend. Harris verscheen vorige maand voor McCarthy's Senaatscom missie, die een onderzoek instelt naar communistische infiltratie. Hij ontkende toen communist te zijn. gevaarlijkheid onmiddellijk komt na „een beet van een leeuw en van een vrouw". Ook voerde hij aan, dat in een reglement van de Franse spoorwegen honden als „huisdieren" staan vermeld, maar katten als „wilde dieren". Zijn welsprekendheid had ditmaal geen succes. In Denemarken zullen, zo verluidt te Kopenhagen, in vredestijd geen Amerikaanse vliegtuigen of troepen worden gelegerd. Er zullen nu vlieg tuigen en vliegers der V.S. in Noord- Duitsland, enige kilometers ten Zuiden van de Deens-Duitse grens worden gestationneerd. f Pin. Pain en Pnm in hel lurhlrnim 99. Hoe ging het intussen met Billie en Kareltje? Oh, die twee zongen het hoogste lied, terwijl ze vrolijk voort- peddelden over de hoofdweg, die naar Buldogstad leidde „We zijn ze weer eens te slim af geweest", riep Billie vrolijk achterom. „Wat jij Karei!" Ka reltje knikte en wees even later naar een uitspanning, die aan de weg lag. „Wat denk je Billie, zullen we even afstappen om een glaasje limonade te drinken? Ik heb zo'n dorst". Billie was het voor deze keer helemaal met zijn vriend eens en even later stapten ze de eenvoudige gelagkamer binnen en bestelde Billie met een forse stem: „Twee limonade!" Ze hingen hun jasje aan de kapstok, terwijl ze zich in de stoeltjes neervlijden. De eigenaar, die naar voren kwam met twee grote glazen, ging even bij zijn klanten zitten, bereid tot een ge zellig praatje. „Een mooie dag. heren". opende hij het gesprek. „Zeg dat wel", lachte Billie, terwijl hij een grote teug uit zijn glas nam. „Dat zonnetje doet je goed". „Wacht, ik zal de radio aan zetten", zei de herbergier, die graag zijn klanten een pleziertje wilde doen. „Èen gezellig muziekje hoort bij zo'ri zonnige dag". Een vrolijk wijsje klonk door het vertrek en Billie neuriede zachtjes mee, maar plotseling klonk de stem van de omroeper door het ver trek: „Dames en Heren, wij onderbre ken ons programma voor een extra politiebericht. De commissaris van Dierendoro verzoekt oosooring en voorgeleiding van twee bandieten, ge naamd Billie de Spinner en Kareltje Kat, die sinds vanmorgen ontsnapt zijn uit Dierendorp. Billie de Spinner js gekleedMaar Billie en Kareltje waren bij de eerste woorden al opge sprongen en renden achter elkaar de gelagkamer uit. stellen alles in de schaduw De RS lentecollectie biedt U een uitgebreide serie, van 't traditionele, eenvoudige model tot de meest exclusieve sportflets in prachtige kleu ren. Vraag Uw rijwielhandelaar naar de sier lijke, lichtlopende fietsen! Prijian van I 144.- af. R. S. STOKVIS 8. ZONEN NV (Advertentie, Ing. Med.) Het 1898 ton metende Panamese vrachtschip „Taboga" is gezonken, na dat het Maandagavond 4 mijl van Brest (Bretagne) op de rotsen gestoten was. De bemanning van 22 leden was tevo ren in veiligheid gebracht door twee Franse sleepboten. De „Taboga" was met 2650 ton steenkool op weg van Spanje naar Rotterdam. FRANSEN VERLIETEN VERGADE RING POLITIEKE COMMISSIE De Franse delegatie heeft gisteren de vergadering van de politieke commis sie der V.N. verlaten uit protest tegen een aanval op het Franse bestuur in Tunesië en Marokko door de Iraakse afgevaardigde. (Advertentie, Ing. Med.) door Mary Burchell Bestrijdt die vermoeiende pijnen met: e orit wv R üvn (Advertentie. Ing. Med il/nnAnXIC VERWIJDERD MET Weg met onhandige Ukdooniringen en ge- vaarlUke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pijn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver- tmnrtal ftl) al Rp.Vgt EÉZlli» Vn»nzocHÏne. Ken nesje i«'Hr septisch Likdoornmiddel van f. 1.85 bespaart U veel ellende. (Advertentie, Ing. Med.) 38 Fiora kreeg de indruk, dat Lucas even als zij eigenlijk verbijsterd was over de snelle afloop van de beproeving. Al thans, hij zag er een ogenblik pit als iemand, die zich op heel wat meer had voorbereid en er nog niet aan kon wen nen, dat de spanning verdwenen was. Daarop verliet hij de getuigenbank en werd Adèle geroepen. Evenals Fiora had ze slechts enkele formele vragen te beantwoorden, wat ze met merkwaar dige zelfbeheersing deed. Na haar werd de enig nog overgebleven getuige, de huishoudster, verhoord. Deze dame, blijkbaar nog nooit zo voor het voet licht getreden, wilde er zoveel moge lijk van genieten. Met een geweldige woordenstroom zette ze uiteen, dat Nan absoluut geen zelfmoord-neigingen had en weidde verder tot verrassing van de meeste toehoorders uit over haar goede eigenschappen. Ten slotte kon ook zij haar plaats weer opzoeken en ontstond er een wat drukkende stilte, terwijl de coroner blijkbaar de resultaten van het verhoor bestudeerde. Fiora greep Ashley's hand en hield die zó stevig vast, dat hij zich met een wat ongeduldige blik naar haar om wendde. Ze was echter te veel in haar eigen gedachten verdiept, om dit op te merken. De coroner gaf nog een opsomming van de verklaringen en zette, volgens Fiora wel wat oppervlakkig, als zijn mening uiteen, dat de dood van mevr. Cardew te wijten was aan een ongeluk. Op welke mededeling hij een tamelijk scherpe waarschuwing ten aanzien van de bouwvallige toren liet volgen. Deze moest, naar hjj betoogde, óf grondig hersteld óf totaal afgebroken worden. Weldra stonden allen weer buiten in de middagzon. En begroeven zij als het ware hun overweldigend gevoel van opluchting onder 't uiten of ontvangen van rouwbeklag. Fiora vroeg zich af, hoe Lucas en Adèle er aan toe waren, want zij zelf voelde zich zo slap en flauw, alsof ze pas van een zware ziekte was hersteld. Toen Ashley haar dan ook voorstel de, nu alles voorbij was een wandeling te gaan maken, riep ze smekend: „O, ik kan niet, ik kan niet, ik wil naai huis!" Hij nam haar arm in de zijne en ze slenterden langzaam samen voort ter wijl de anderen nog even met een paar buren bleven praten. Zodra echter Fio ra en hij buiten gehoorsafstand waren, maakte Ashley, tot haar groot verdriet, een spottende opmerking: „Nu, dat was een gelukkige middag voor zeker iemand lachte hij, deels spijtig, deels bewonderend. „Maar Ashley, hoe kun je zoiets zeg gen! Hecht je dan zelfs geen waarde aan de uitspraak van de coroner?" vroeg ze ontstemd. „Men zou haast ge loven, dat je Lucas met alle geweld schuldig wilde zien". Onzin, Fiora", zei hjj op zo stekelige toon, dat ze zich even afvroeg, of haar woorden soms een kern van waarheid bevatten. „Maar het zou dom zijn te beweren, dat het geluk vandaag bij 't „inquest" geen rol heeft gespeeld. Jij zelf was immers in spanning of dat geluk wel zou stand houden, want voor de coroner uitspraak deed, zat je als 't ware op hete kolen". „Natuurlijk was ik zenuwachtig", antwoordde Fiora, geprikkeld door Ashley's toespelling op haar angst tij dens het verhoor. „Iedereen, die deze ellendige historie ernstig opneemt, zou dat, dunkt me, zijn. Alleen jij spreekt er zo dwaas en hatelijk over. O, je maak me woedend!" „Hoor eens. kindlief". Ashley sprak nu als iemand, die tevergeefs tracht, een goed gefundeerde mening ingang te doen vinden „Je bent wel een beetje héél moeilijk te voldoen. Het schijnt dat geen enkel woord van mij meer je goedkeuring wegdraagt". „O, Asley, het spijt me!" riep ze da delijk berouwvol en bijna op het punt, in tranen uit te barsten; wel een be wijs, hoezeer de zenuwen haar de baas waren. Lachend kuste hij haar even van ter zijde op de wang. „In orde hoor, neem het niet te zwaar op", troostte hij. „Ik kan 't alleen maar moeilijk verduwen, dat we direct ruzie krijgen over een voor ons zo onbelangrijk mens als Lu cas Cardew." Fiora zweeg en probeerde, niet som ber meer te kijken. Ze begreep, dat ze Ashley iets vriendelijks had moeten antwoorden, zichzelf had moeten uit lachen en hem hardop gelijk geven, maar.... ze kón het niet. In de eerste plaats niet, omdat ze met geen moge lijkheid Lucas een onbelangrijk mens kon noemen. Mischien was hij dat in Ashley's ogen zeker niet in de hare. Ondertussen sloeg Ashley haar zwij gend gade. Fiora was zich volkomen die bezorgdheid bewust, maar toen ze eindelijk sprak, kon ze het niet verder brengen dan enige woorden, waaruit bleek, dat voor haar gevoel Lucas hele maal niet onbetekenend was. „Maar Fiora! Je bent toch een ver bazend lastig kind als je 't erop gezet hebt!" riep Ashley wanhopig uit. „Vroeger, toen Lucas nog niet verdacht werd - terecht of ten onrechte - dat hij zijn stiefmoeder van de toren had ge gooid, heb je hoegenaamd geen notitie van dat heerschap genomen. Nu echter, die verdenking wél bij sommigen is opgekomen, ontdek je allerlei deugden en edele hoedanigheden in hem". „Dat doe ik niet!" riep Fiora in ver zet als een boos geworden kind. „Ik heb nooit zijn deugden of edele hoeda nigheden geprezen. Maar ik zal ook niet toegeven, dat hij en Adèle mensen zijn, in wie ik geen belang stel. Ik moét toch geen afkeer van hem hebben, wel?'. Ashley, met de wending van 't ge sprek niet bijster ingenomen, lachte ietwat wrevelig. „Natuurlijk niet. kind lief", zei hij. „Denk van hem wat je wilt..,, maar doe het op een afstand! Ik wil ook niet meer horen van langer hier blijven dan strikt noodzakelijk is". „En ik wil daarmee niet overhaast worden", protesteerde ze. .Maar kindlief, is er dan enige goede reden voor een langer verblijf op Brierley?" „Ja, kort en goed, omdat ik het wil", antwoordde Fiora, ditmaal absoluut niet uitdagend, maar met een vastbera den uitdrukking, die aan haar vader deed denken. (Wordt vervolgd) 2J55ESH (Advertentie, Ing. Med.) BRUCKNERS DERDE SYMPHO NIE. Anton Bruckner schreef deze in 1873 als een hulde aan Richard Wagner, die hij hogelijk bewon derde. In de eerste lezing voegde hij allerlei melodieën uit de Ring des Nibelungen in. Een paar jaar later voelde Bruckner de inner lijke noodzaak, de symphonie nog eens op de helling te zetten. De Wagner-thema's werden geschrapt en ook in ander opzicht werden bekortingen aangebracht; verder werd de instrumentatie herzien en over het geheel won de sympho nie dan ook aan kwaliteit. In deze vorm werd zij in 1877 voor het eerst uitgevoerd te Wenen. Het werd een daverend fiasco. Tussen 1888 en 1890 heeft hij daarom sa men met vrienden de derde, meest bekende lezing van het werk ver vaardigd: deze is de mindere van de tweede lezing. Het Radio-Phil- harmonisch orkest onder leiding van Paul van Kempen zal nu de tweede lezing uitvoeren en aldus Bruckner een volkomen verdiend eerherstel verschaffen. (Donderdag 20.05 over Hilversum II, 298 m). DONDERDAG 16 APRIL HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Idem. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgen» dienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. muziek. 11.50 „Ais de ziele luistert", cau serie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.3012.33 Land en Tuinbouwmedede- hngen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Vierhandig pianospel. 14.00 Gram. muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gra- mofoonmuziek. 1530 Strijkkwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal ensemble. 16.50 Gram.muz ek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 18.00 Banjo-Orkest. 18.30 Gram.muziek. 18.35 „Op de stelling". 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Levens vragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram.muziek. 20.00 Radio krant. 20.20 Gevarieerde muziek. 21.45 Gram.muz ek. 22 00 Commentaar verkie zingsuitslagen Unie van Zuid-Afrika. 22.15 Zang en piaro. 22.35 Gram.muziek. 22.45 itvondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS- uerichten. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM H, 208 m.: 7.00 AVRO. 7 50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Grammuziek. 7.15 Gymnas tiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Omroepkoor. 3.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramofoon- muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Ka merorkest.. 11.50 „De vrouw in gezin- Maatschappij en Staat", gesprek. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't sp onnetje". 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.50 „Uit het bedrijfs leven", causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Me- rtelingen of gram muziek. 13.20 Metropole- Orkest, 14.00 „Désirée", hoorspel. 14.50 Gram.muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gram.muziek. 16.15 Voordracht. 16.30 Gram.muziek 16.45 Voor de Jeugd. 17-30 Militaire causerie. 17.40 Gram.muziek- l?-45 Regeringsuitzending: Mr H. G. Quick: ..Ontwikkel ngsplannen In Zuid-Oost Azië". 18.00 Nieuws. 18 15 Sportproble- men. 18.25 Reportage of gram.muziek. 19.00 Causerie ove- Londen. 19 05 Disco gram. 19 40 Rondetafelparlement. 20.00 Nieuws. 20.03 Radio Philharmonisch-Or- kest. 21.15 Mededelingen. 21.20 „Mijnheer Tik-Tak", hoorspel. 22 15 Grammuziek. 22.30 Dansmuziek 23.00 Nieuws. 28.15 Sportactualiteiten. 23.30 Gramofoonmuziek. 23.402 '..00 Zang en drgel.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4