Jubilaris C. Geus tot N.V. Hoogerduyn directeur der benoemd in Louis en G. Oosterbeek de eindstrijd Hoe de postduiven vlogen r De wereldreis van Jimmy Brown Koninklijke onderscheiding door burgemeester overhandigd Hoofdstembureau accoord met ingediende candidatenfijsten Postiljon speelde: „Daar was laatst een meisje loos Hermes haalde volle winst uit de tweede promotiewedstrijd „Serenata's" in lente-uitvoering Finales niet op 9 maar op 1 Mei ...DE MAARSCHALKSSTAF >N ZIJN RANSEL... Onvergetelijke huldiging tijdens receptie „De Ring laat weer van zich horen Regeling storingsdienst Vergadering VOIW Lezi ng over trasmus De gemeenteraadsverkiezingen Nummering vindt volgende week Maandag plaats Ondanks debutanten een geslaagde avond Viertallencompetitie voor bridgers Bridge-competitie HBC opnieuw voortgezet Helderse tateltenniskampioenschappen Hudito dolf met 3-1 het onderspit Pottinga en Hessen (2) doelpuntten Alkmaars „Tirolers" in gast-optreden TUSSEN HAAKS EN KUITJE Damcompetitie „ROE'' Vluchten op Utrecht en Amsterdam Blanco speelt Zaterdag promotiewedstrijd Bestuurswisseling bij het Centraal Genootschap MAANDAG 20 APRIL 1953 J7EN PRACHTIGER bekroning voor een halve eeuw trouw en gewaardeerde arbeid, in dienst van één en hetzelfde bedrijf, had de heer C. Geus zich moeilyk kunnen voorstellen. Ais jubilerende meesterknecht stapte hij Zater dagmiddag tegen drieën de gezellige zaai van „Het Wapen van Den Helder" aan de Spoorgracht binnen, als directeur van de NV Hoogerduyn verliet hij enkele uren later de receptiezaal, waar hem een onvergetelijke huldiging was bereid. Zijn borst werd gesierd door de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, hem bij K.B. toegekend. Het was stampvol in de ruime zaal, toen de bedrijfsleider van de N.V. Hoogerduyn, de heer Buurman, om stilte vroeg en het woord gaf aan de heer ir P. van Exter, commissaris der N.V., die in het bijzonder verwelkomde burgemeester en mevrouw Rehorst, de heer G. J. Eijlders, de vertegenwoor digers van de Bouwkundige dienst der Rijkswerf, de Genie, de Rijksgebou wendienst, en de aanwezige aanne mers- en schilderspatroons. De beer K. Hoogerduyn Sr. kon tot zijn spijt we gens een lichte ongesteldheid niet aan wezig zijn. De eerste, die het woord verkreeg, was burgemeester mr G. D. Rehorst. Zijn hartelijke toespraak getuigde van veel begrip voor hetgeen op deze dag moest omgaan in het hart van de ju bilaris, die in vijftig jaar tijd veel heeft zien veranderen in het schilderrvak, alsook op sociaal en maatschappelijk terrein. „U bent in de loop der jaren in nagenoeg alle Helderse huizen ge weest. hebt de afbraak van hele stads gedeelten meegemaakt en moogt nu Uw beste krachten geven aan het op bouwwerk", aldus de burgemeester, die zich tenslotte van een bijzondere opdracht wilde kwijten. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid had het gemeente bestuur namelijk doen weten, dat aan de heer C. Geus bij Koninklijk be sluit de zilveren eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, was toegekend. Onder enthousiast ap plaus speldde de burgemeester deze eervolle onderscheiding op de borst van de jubilaris. „Dti prachtig blijk van waardering kunnen wij moeilijk overtreffen", al dus ir Van Exter, die vervolgens na mens de N.V. het woord voerde. Het bleek, dat de jubilaris zeer bescheiden was geweest wat zijn verlanglijstje be treft. De heer Geus had een fietslamp gevraagd. Hij kréég zijn fietslamp, met een compleet uitgerust rijwiel erbij! En alsof dat nog niet genoeg was, ver raste de heer Van Exter de jubilerende meesterknecht van het schildersbedrijf met de mededeling, dat hij met ingang Ongetwijfeld hebben de boksliefheb- bers zich afgevraagd, hoe het toch staat met de Helderse boksvereniging „De Ring", en zij zullen het toepui- chen, dat het bestuur heeft besloten, weer met wedstrijden te beginnen. „De Ring" heeft een moeilijke tijd doorgemaakt, verloor actieve boksers en ondervond dat er weinig belangstel ling bestond voor de zware training, die deze sport uiteraard vereist. Voordat een grote wedstrijd wordt voorbereid, zal eerst Woensdag in het clubgebouw, 2e Vroonstraat 4, een pro- pagandaavond worden gehouden, waar op demonstratiepartijen worden ge bokst. De leiding van deze avond be rust bij Joop Weissenborn, die tot zijn oude sport is teruggekeerd. Aan het progiramma wordt voorts medewer king verleend door de afdeling jiu jitsu en judo. die onder leiding staat van de heer Jongepier. Deze propaganda-avond zal om half negen beginnen. van de jubileumdag was benoemd tot directeur van het bedrijf! Gelijktijdig werd de heer Buurman tot directeur benoemd. Mede-directeur Buurman bood ver volgens de gelukwensen aan van het personeel. Hij deed deze vergezeld gaan van een fauteuil en van een fraaie, door hemzelf vervaardigde pentekening, voorstellende een zeege zicht. De stapel cadeautjes groeide, naarmate het sprekerslijstje verder werd afgewerkt. Het oudste raadslid, de heer G. J. Eijlders, voerde het woo:d, en verder de heer J. Zijp, voor zitter van de Vakgroep Schildersbe drijf district Den Helder, de eerste luitenant der genie J. H. A. M. Bos, de heer G. J. A. Strating (die namens de commissarissen der N.V. een schemer lamp aanboodl en de heer J. H. Keij- zer, die de ijver, trouw en plichtsbe trachting van de jubilaris ten voor beeld stelde aan de jongeren. Mevrouw Geus, die in vroeger jaren actief in het bedrijf heeft meege werkt, deelde volop in de hulde, die haar man op deze luisterrijke middag ten deel viel. De storingsdienst der gemeente-wa ter- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag A. A. Corniel- je (Ruyghweg 201, telefoon 2842), Dins dag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594), Woensdag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donder dag W. Oostendorp (Reigerstraat 8, te lefoon 2457). Vrijdag A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, telefoon 2431), Zaterdag en Zondag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32. telefoon 3467), D. Oostendorp (Van Limburg Stirum- straat 24, telefoon 2452). De afdeling Den Helder van de Ver eniging van oud-illegale werkers ver gadert Woensdagavond 22 April in de tuinzaal van hotel Bellevue. Op de agenda staat onder meer een bespre king van de wijze, waarop de plechtig heden op de vierde Mei zullen worden georganiseerd. In de aula van het gemeentelijk ly ceum wordt morgenavond een openba re bijeenkomst gehouden van 't Neder- lands Klassiek Verbond, afdeling Den Helder. Tijdens deze bijeenkomst, die om kwart voor acht begint, spreekt dr Modestus van Straaten over het onder werp „Erasmus tussen twee werelden". Zaterdagmorgen zijn tijdens een zitting van het Hoofdstembureau ten raad- huize de vorige week Dinsdag ingediende candidatenlijsten voor de gemeente raadsverkiezingen op haar geldigheid beoordeeld. De lijsten werden accoord bevonden en tegen geen der gestelde candidaten behoefde bezwaar te worden gemaakt. Indien uiterlijk morgen van de zijde van het kiezerscorps geen bezwaren meer naar voren worden gebracht, zal de nummering der lijsten op Maandag 2 April plaats vinden. De samenstelling van elk der lijsten is ais volgt. Partij van de Arbeid (eerste lijst) 1 P. S. van der Vaart, 2 J. H. Smith, 3 K. Hoornsman. 4 C. Steenlage, 5 C. A. Ha mel-Dito, 6 C. Bakker, 7 J. J. Landman, 8 H. Meijer, 9 F. M. van der Woude, 10 J. Reinderman, 11 J. Kikkert, 12 K. Muije, 13 M. Groenendijk, 14 H. Maarse, 15 H. Th. Weenink. 16 K. J. Smit-Crum, 17 J. Witmer, 18 C. Roobol, 19 J. A. Lucas. 20 R. Smid. Partij van de Arbeid (tweede lijst)1 A. Mulder-Bonke, 2 B. G. F. Maas, 3 K. Monster, 4 H. D. Wolthuis, 5 A. C. Geils, 6 J. A. Brandjes, 7 W. A. J. Witmer, 8 P. Quast, 9 P. Bakker, 10 G. Verwoert, 11 O. Smit. Prot. Chr. groep: 1 mr J. Mulder, 2 J. H. Keijzer, 8 W. de Boer, 4 G. J. Eijlders, 5 H. van der Schoor, 6 P. van der Veer, 7 F. W. Schreuder, 8 H. W. Kramer, 9 J. Waasdorp, 10 P. H. Veenman, 11 P. de Geus, 12 R. Dijkstra, 13 H. G. Moen, 14 W. Visser, 15 H. van Markus, 16 H. Boen dermaker. 17 J. A. de Haan, 18 P. H. Kruijff, 19 D. van der Hoff, 20 M. Olivier. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie: 1 S. Prins, 2 J. J. Kistemaker, 3 M. Blom, 4 J. C. F. Kruijff, 5 L. Riemers, 6 C. Stik- kel, 7 P. G. Muzerie-Muzerie, 8 H. W. Reijnen, 9 D. Roos, 10 D. J. de Graaf, 11 A. Bakker. 12 P. C. Kaan. Katholieke Volkspartij: 1 P. Th. Luijkx, 2 C. Ran, 3 J. P. Stoop, 4 mr H. J. Knü- wer, 5 H. P. van der Maden, 6 A. Lienos, II Twee matrozen van de „Anne Marie" hebben twee jaar lang minnebrieven geschreven aan Trinette, die haar tante assisteert in café „De drie Ballons". De brieven waren door hen ondertekend met de handtekening van de kapi tein. De scheepskok van de „Anne Marie" heeft ook twee jaar lang niet voor de grap minnebrieven geschreven aan dezelfde beeldschone Trinette. Echter ontbrak hem de moed ze te verzenden. De heer J. Huigen was het geijkte type voor de scheepskok. Jammer is het, dat hij te veel in de richting van het publiek keuvelt. De heer J. Rombout was als Daantje, de matroos, goed op dreef, evenals zijn maat Simon, door de heer M. Grooff vertolkt. Mevrouw C. OuwensWoort voldeed naar be horen als kellnerin. Het rolletje van mej. A. Bruin was te klein, om er een oordeel over te vellen. In aanmerking genomen, dat er verscheidene debutan ten waren, kan de avond als geslaagd worden beschouwd. De voorzitter, de heer A. v. d. Meer, sprak waarderenae woorden tot de medewerkers en in het bijzonder tot de heer A. van Leeuwen, die zich met de regie had belast. Op zekere dag komt de bemanning passagieren en de mannen raken na tuurlijk verzeild in „De drie Ballons". Het hoeft geen betoog, dat zulks de nodige complicaties met zich mee brengt. De valsheid in geschrifte heeft tot gevolg, dat de kapitein aan Tri nette verankerd raakt en dat de scheepskok met Christine de meid ge noegen neemt. Dit is in het kort de inhoud van „Daar was laatst een meisje loos", het stuk, dat Zaterdagavond in „Ca sino" door de Amusementsvereniging „De Postiljon" op de planken werd gebracht. De heer N. Jansen, die de vader vertolkte, deed het, zoals te verwach ten was, uitstekend. Mevrouw A. SchoenmakerPoppen was wat te ze dig gekleed voor de eigenares van een café. Maar ja, een pruik staat zelden coquet. Haar spel was overigens aan nemelijk. Mevrouw A. Kuiperv. .1. Wijk beschikte over het temperament om Christine gestalte te kunnen ge ven. Mej. C. Glim had de rol van Trinette. Een rol, die veel uitbeel dingsvermogen vergt, door de ziels conflicten, die Trinette had te door staan. Neemt men dit in ogenschouw, dan sloeg zij er zich behoorlijk door heen. De heer G. Schiedam beschikte over het juiste stemvolume en de ro buustheid om de kapitein te spelen. Voor de plaatselijke viertallencompe titie (bridge) werden nog de volgende wedstrijden gespeeld HBCRoyal 28—44; OBCWSOV 39—32; VBC— RKBC 52—22. De stand is nu: VBC 4 4 0 0 8 OBC 4 3 0 1 6 RKBC 4 2 0 2 4 Roval 4 2 0 2 4 HBC 4 10 3 2 WSOV 4 0 0 4 0 Dinsdag volgt de laatste ronde met de ontmoeting RKBC—WSOV, HBC— VBC en OBC-Royal. 7 J. N. Zijp, 8 C. J. Bosch, 9 J. B. Ram- ler,' 10 P. Nuijens. Staatkundig Gereformeerde Partij en Gereformeerd Politiek Verbond: 1 W. Heuvelman, 2 N. P. van Hartingsveldt, 3 A. Compagne, 4 C. Sluiter. 5 de Vries, 6 C. Bakker. Communistische Partij Nederland, ge combineerd met Onafhankelijke groep: 1 M. G. Scholtens-Leuver, 2 T. Oldenburger, 3 B. Bergsma, 4 B. Jasper. De Helderse Bridge Club 1945 heeft de onderinge competitie opnieuw voortgezet. De eerste ronde leverde de volgende uit slagen op A-lijn: Visser—Bakker 54,76, Swenner Van de Helm 54,76, BouwmanEvers 52,38, Dekkers—Zoon 51,19, Dukers—Ro sing 48,80, Slemmer—Van Praag 47,61, KemperDe Vries 46,42, BenekerVeen- stra 44,04. B-lijn: HoutkoperVisser 60,69, Snoer- wang—Pol 57,86, BeeldmanJansen 56,48, Forrer—Bambach 56,01. gebr. Kersber gen 50.46, heer en mevr. Planken 49,53, heer en mevr. Krab 47,22, Van de Eist— Droste 44,90, HarjerSchilperoort 40,27, GrandeSmit 36,57. C-lyn: heer en mevr. Schotmans 69,64. heer en mevr. Lelie 57,74, mevr. Schnei- ders—mevr. Veenstra 55,36; heer en mevr. De Groot 47,02, heer en mevr. Meijer 45.83, SelierVan Dongen 45,83, heer en mevr. Vries 44,64, Spruit—Bijlsma 33,93. BINNENBRANDJE Spelende kinderen, die een vuurtje had den gestookt in een leegstaand huis aan de Weezenstraat, maakten gistermiddag, omstreeks kwart over twaalf, het Ingrij pen van de brandweer noodzakelijk. Met behulp van een emmerspuit kon het brandje worden geblust. De materiële schade was slechts gering. Verrassingen hebben zich op de eerste avond van de Helderse tafeltennis kampioenschappen niet voorgedaan. Het enige dat eigenlijk tegenviel, was hst aantal deelnemers. Zo verschenen in de eerste klasse slechts vijftien heren ach ter de tafels, terwijl de vierde klasse dames het met drie speelsters moe°: stellen. Ook de publieke belangstelling viel niet mee. Er zijn overigens Span nende partijen gespeeld. In de eerste klasse sloegen tenslotte Louis (Blanco^ en Geert Oosterbeek (IVA) zich in d-e finale. gang was. Oosterbeek wist evenwei n clubgenoot te verslaan, zodat even In de vijf poules traden als winnaars naar voren Louis, M. Oosterbeek, Van der Vliet, G. Oosterbeek en Hovestad. Voorn» in poule 3, waar de strijd ging tussen Mels Ocrsterbeek (Blanco), A. van der Spek J(HCSC) en J. Sinjewel (Blanco), was veel spanning. Hier ein digden de spelers namelijk gelijk. Oos terbeek en Sinjewel speelden een be slissingswedstrijd, hoewel eerstgenoem de zich eigenlijk al had geplaatst met een beter gaine-gemiddelde. Men ont dekte dit eerst, toen het spel reeds aan Nadat Hermes 1 (heren) verleden week de eerste promotiewedstrijd met 00 gelijk spel beëindigde, is het elftal er gisteren tegen Hudito 1 in geslaagd, de volle winst in de wacht te slepen. Onze stadgenoten zijn hierdoor een heel •eind in de goede richting gekomen. Volgende week spelen zij tegen BMHC 6 de laatste wedstrijd, en ais deze één punt oplevert moet dit voldoende zijn voor promotie naar de tweede klasse. Luide aangemoedigd door het talrij ke publiek trok Hermes meteen ten aanval. Er ontstonden verschillende hachelijke situaties voor het doel van Hudito. en het spel was nauwelijks vijf minuten aan de gang, toen Pot tinga een door Verfaille half gemiste bal in joeg (10). Kort hierop zorgde Hessen in moeilijke positie met een prachtig schot voor het tweede doel punt. Hermes zag zijn kans en gooide alles op de aanval. Bij één van de talrijke doorbraken was het de oud Hermes- speler. P. Koorn, thans captain van Hudito en een groot struikelblok voor de Hermes-aanval, die uit een schot van Verfaille de bal met zijn voet uit het doel hield. Verfaille miste de toe gestane strafbully evenwel, hetgeen tot gevolg had. dat Hudito weer op toeren kwam en Hermes in de verdediging werd gedrukt. Met de rust was de stand nog 20, doch kort na de. hervatting slaagde Hudito er in, de achterstand te ver kleinen (2—1). Er volgde eerf verwoed offensief van de Delftenaren, doch de verdediging van Hermes, waarin kee per Frowijn weer een zeer betrouw bare indruk maakte, hield uitstekend stand. Tegen het einde werkte Hermes De uitvoeringen van het jeugdensemble „De Serenata's" worden altijd ge kenmerkt door een prettige sfeer en een goede organisatie. Dat was ook Zater dagavond het geval in „Formosa", waar onder leiding van de heer H. C. Bohlen de lente-uitvoering werd gegeven. Ook nu weer bestond het program ma goeddeels uit populaire werkjes, wat zijn voor en zijn tegen heeft. Het in studeren ervan is voor de jeugdige musici een prettige bezigheid, maar de luisteraar gaat onwillekeurig vergelijken, en dat valt wel eens in het na deel van de uitvoering „in natura" uit. Des te meer waardering verdient het, dat „De Serenata's" met stukjes als „Glühwurmchen" (in gemoderniseerde versie) en „A Thousand violins" (met mandolines in plaats van violen), voor een hartelijk applaus in aanmerking konden komen. Wel was het jammer, dat de vocalistische medewerking te lijden had door het minder goed func- tionneren van de microfoon. Dit euvel werd later op de avond verholpen, zodat toen de solo-stemmen niet meer „verdronken" in de instrumentale klanken. Als attractie voor deze uitvoering was het Alkmaarse ensemble „The mu sical Tirolers" geëngageerd. Het jodel- zangeresje Betsje Bucker oogstte een untbundig succes met enkele bekende melodietjes, zoals „Met een veer op zijn hoed" en „Het jodelmeisje". Er was nog meer afwisseling, gebracht door één der accordeonisten van „De Sere nata's" en door een een gymnasten-trio Laatstgenoemd clubje had kennelijk met een tekort, aan ruimte te kampen. Na het optreden van de „Musical Hawaiians". eveneens met populaire nummertjes, kwamen „De Serenata's" andermaal op het podium. Een grote potpourri van „tophits" uit de laatste twee jaar stelde het publiek in de ge legenheid, naar hartelust mee te zingen. Tot besluit van de avond kregen de heren Bohlen en Smits de gebruikelij ke woorden van erkentelijkheid voor hun aandeel in het welslagen van deze uitvoering te incasseren. Hr. Ms. torpedobootjager „Evert- sen" en Hr. Ms. fregatten „Van Am- stel' en „De Bitter' zijn het afgelopen weekeinde naar zee vertrokken voor oefeningen met het Smaldeel V. Het is morgen hoog water om 0.35 en 12.40 uur, en laag water om 6.25 en 19.20 uur. zich weer los. Hessen maakte toen aan alle onzekerheid een einde. Met een hard schot wist hij de keeper van de gasten te passeren (31). Een aantal bezoekers heeft dezer da gen met spanning de wedstrijden ge volgd, die werden gespeeld op de club avond van de Christelijke damclub „Rustig onder elkaar". Het spel van J. Kraak was weer goed, maar toch moest hij tegen Molema het onderspit delven. Js. Keizer behaalde met een mooie combinatie een schijf winst op Fernée Door deze schijf te offeren kon hij naar dam doorlopen, doch Ferée be haalde nog op uitstekende wijze remi se. De Boer was beter op dreef dan verleden week. Na een mooie gelijk- opgaande strijd versloeg hij Vink in het eindspel. Kraak was ook nog niet opgewassen tegen G. Post. die dus ze gevierde en. zoals gewoonlijk, de avond beëindigde met een afgebroken partij, en wel tegen Jt.Keizer. de zijn LiuugcHuui vtioiBBu, z.uaax even tuele moeilijkheden reeds bij voorbs»! waren uitgewist. Vervolgens traden de poulewinnaari tegen elkaar aan. M. Oosterbeek zege vierde na felle strijd over Van dot Vliet, waarna G. Oosterbeek de finaï, bereikte met een drie games-zege o» Hovestad. De andere finalist werd Louis, die veel tegenstand ondervond var. M. Oosterbeek. Deze laatste perst. er drie games uit: 218, 2224, 21ïo En daarmede was de strijd tot aan di filiale beslist. Het spreekt vanzelf dat G. Oosterbeek (kampioen 1952) alles in het werk zal stellen om de gevreesde I-ouis de punten af te nemen. Of dit zal gelukken betwijfelen wij evenwel Op dezelfd" avond speelden bij IV* drie dames om het kampioenschap van de vierde klasse. Mej. W. den Hartos en D. Doorn plaatsten zich in de finale In het WGW-lokaal werden ZaterdasJ avor.d de kampioenschappen derde en vierde klasse (heren) begonnen. In de vierde klasse kwamen A. NiessinV (IVA), H. Koster (IVA) en W. Maters (IVA) zegevierend uit de poules. Dit drietal zal de finale volgens het poule, systeem spelen. In de derde klasse bedroeg het aan. tal dee'remers achttien. Hier werden P. Verduin (WGW), J. Goedegebuw (IVA), W. Brakenhoff (WGW), Maters (IVA) en W. Dirkzwager (IVA) poulewinnaars. Goedegebuur zegevier, dé vervolgens op keurige wijze met 2118. 2116 over Brakenhoff, waar door hij in de halve finale moest uit komen tegen Verduin, die hierin auto matisch was beland. De IVA'er plaatste zich met 2116, 2118 in de finale, waarin hij het zal moeten opnemen tegen Dirkzwager, die in de andere halve eindstrijd op het nippertje Ma ters versloeg (23—21) en 24—22). Alles, hierboven omschreven, vindt zijn hoogtepunt op Vrijdag 1 Mei in het IVA-lckaal aan de 2e Vroonstraat Oorspronkelijk waren de finales vast gesteld op Zaterdag 9 Mei, doch zij zijn thans definitief op de eerste Mei be paald. De kampioenschappen worden Dins dagavond 21 April bij IVA voortgezet met alle dubbelspelen. Voorts hebben de organisatoren besloten, ook het tweede klasse-kampioenschap (heren) en het kampioenschap dames-algemeen bij IVA te spelen, en wel op Dinsdag 28 April, daar de verlichting in het WGW-lokaal Zaterdagavond zeer te wensen heeft overgelaten. Begunstigd door mooi weer heeft de postduivenvereniging „Nieuwediep" van Utrecht (98 km) de eerste wedvlucht van dit seizoen gehouden. Gelost om één uur bereikte de eerste vogel reeds om 14.33.31 uur het hok. De heer P. Bon t-es werd winnaar van het theeservies. De heer L. Petrus zag maar liefst tien duiven in de prijzen vliegen. Hij toonde daarmee wel aan, dat hij zijn titel generaal kampioen krachtig zal verdedigen. „Nieuwediep" had 420 duiven in con cours. De uitslag was: R. Ruiten 1 64; L. Petrus 2 8 10 18 23 24 29 33 41 50; P. Bontes 3 7 26 48 56 73; C. Kos 4; P. Wit 5 42 65; Van de Wal-De Vries 6 28 36; J. Kater 9 57 70; Peeters 11 14 25 72; H. Prins 12; P. Beukers 13 34 40 52; De Boer-Groote 15 62; J. Dienaar 16; gebr. Koopman en Zn 17 22 47 61; G. Schotting 19 43; J. Steinman 20 27 31 37 38; P. Bakker 21; Hengsdijk-Van de Gies- sen 30 45 53 68 75; D. Trijsburg 32 44 49 67; M. van Straaten 35; Van Velzen C-9; Bastelaere 46; De Vroome 51 54 71; P. Rab 55 63 69; M. Ruiten 58; D. Kerk hoven 59 66; A. Agema 60; P. Ruiten 74. Bij de junioren was het resultaat: C. Swart 1 3 5 6; Daniels 2; Fransen 4 7. Vrijdag tussen 17.15 en 18.30 uur inkor- ven voor Tilburg; klokken zetten van 19—20 uur. „Het Noorden" vloog Zondag om enkele fraaie prijzen van Amsterdam. De eerste vogel arfiveerde om 10.21.47 uur. De prij zen werden als volgt verdiend: A. Fel- kers 1; W. Boon 2; C. van Doorn 3; gebr. Ramler 4. Dinsdag van 17.30 tot 18.30 uur inkorven voor Woerden. Zaterdag inkor- ven voor de eerste concoursvlucht van Dordrecht af (14.30 tot 16.30 uur); tevens klokken meèbrengen. „Victoria" hield van Amsterdam de 83. Jimmy had bemerkt, dat twee Bierbier Bavianen naar de muur wa ren gerend en er snel tegen opklom men. Hij gluurde over de muur en be rekende de plek, waar zij de boven kant van de muur zouden bereiken. Daar wachtte hij hen op, er wel voor zorgend, dat zij hem niet voortijdig zouden ontdekken. Hij begreep, dat hij snel en vastberaden zou moeten op treden.... Toen schoof de maan weer achter de zwarte wolk te voorschijn. Een der Bavianen wilde zich met een laatste ruk boven op de muur werken, maar op hetzelfde ogenblik trof hem Jimmy's vuist midden in het gezicht. Hij slaakte een ijselijke kreet en viel ruggelings de diepte in. Als' een zak zout viel hij near en geen seconde later waren er wel twintig Roekiraki's, die hem op vuistslagen tracteerden. De andere Baviaan had echter de boven rand van de muur kunnen bereiken, voordat Jimmy hem er had kunnen af slaan. Groot en dreigend zag Jimmy heip op zich af komen, een Bierbier Baviaan 'r~ veel groter en sterker dan een Roekiraki Chimpansee en Jimmy wist, dat hij in een gevecht van nsan tegen man, onherroepelijk het onder spit zou moeten delvenHij liep echter recht op de Bavia*j> af. „Ik geef my over", zei hij, „tegen drie Bavia nen kan ik niet op!" De Bierbier Ba viaan keek één ogenblik verwonderd achter zich, om zijn twee makkers te ontdekkenToen was het al met hem gebeurd! Jimmy deed een blik semsnelle uitval. Zijn vuist trof de kaak van zijn tegenstander, die met een boog in de diepte verdween. Ook h« stortte neer, maar helaas verpletter de hij bij zijn val twee Roekiraki's. Er waren er echter nog genoeg over, die hem van alle Kanten besprongen .Houdt vol. broeders!" bulderde Jim my. „De overwinning is èns!" waarvan een „taartenvlucht" werd gemaakt. De dui ven kwamen vlot binnen. Het resultaat was: J. A. van Steijn 1; J. Kramer 2; J. C. Duinker 3; B. C. de Boer 4. Dinsdagavond moeten de leden van „Victoria" inkorven voor Woerden (17.30 tot 18.30 uur). Zaterdag wordt ingemand voor de eerste wedvlucht van Dordrecht (15 tot 17 uur). Het klokkenzetten moet deze avond geschieden van zes tot zeven uur. IVA en Blanco worden per 1 Juli weer één Op Zaterdagavond 25 April speelt Blanco 1, dat beslag legde op het eerste klasse kampioenschap van het district NHNK, in het IVA-lokaal aan de Tweede Vroonstraat tegen Nehamij uit Amsterdam zijn eerste promotie wedstrijd. Het heeft er alle schijn van, dat onze stadgenoten zich tot het uiterste zullen moeten geven, daar de Amsterdamse kampioenen in achttien wedstrijden niet minder dan één en dertig punten wisten te vergaren. Intussen kan worden opgemerkt, dat Blanco gelukkig heeft geloot. Het team behoeft namelijk slechts één uitwed strijd te spelen, en wel tegen Heem stede (eerste klasse kampioen). Het vierde team in deze halve com petitie is HBC (eveneens uit Heem stede), dat zijn plaats in de overgangs klasse moet verdedigen Ten slotte zij vermeld, dat Blanco, HBC, Heemstede en Nehamij om twee plaatsen spelen in de overgangsklasse. Het is uiteraard te hopen, dat Blanco één van de twee teams is, die dit re sultaat weten te bereiken. Temeer, omdat Blanco zich met ingang van Juli aanstaande weer zal „oplossen" in IVA, hetgeen het tafeltennispeil in onze stad slechts ten goede kan komen. Men zal dan gezamenlijk trachten deze sport tot nog groter bloei te brengen, waarbij het geen kwaad kan, dat I»A (Blanco) dan in de overgangsklasse zou uitkomen. Tijdens de jaarvergadering van het Centraal Genootschap voor Kinderher stellingsoorden en Gezondheidskolonies werd in de plaats van de heer c- Maasland, die wegens ziekte had be dankt, als penningmeester gekozen de heer J. G. Humme, Theodorus Rijkers- straat 78. Het bestuur is nu als y?1®. samengesteld: F. N. Winter, voorzitter, H- J. Marinus, secretaris: J. G. Hum- me, penningmeester; C. van der Leek, vice-voorzitter; mevr. M. van Zoonen, tweede secr.; H. ter Burg tweed» penningm.; mevr. D. E. Sterteveld, mej. E. Charmes en J- Zaalberg, leden.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2