MELBOURNE BEHOUDT DE SPELEN Benauwde zege van Nederlandse dames op Schotland (3-2) Onze B-voorhoede faalde Arsena! al in kampioensstijl Kogelstoten en speerwerpen voor dames vervallen Drie punten uit stedenwedstrijden Wagtmans zag zich de zege door een lekke band ontgaan ln laatste seconde maakte Schotland de gelijkmaker Jeugdelftal klopte Rode Duiveltjes DRAVERIJEN TE MEREVELD Het Olympisch Comité taboe voor profs RUSLAND CANDIDAAT Amsterdam versloeg Brussel Cortlever kampioen snelschaken Brik Scholie won nu „Dwars door België Neem dus nooit zomaar vloei, vraag om MASCOTTE 1 Van de hockeyvelden Preston Northend miste m Tom Finney het voorzitterschap van de K.N.V.B, Defensie liet vele steken vallen Verdiende 2-1 zege Ook Belgische zege in Brugge was verdiend De Italiaanse competitie VOETBAL IN FRANKRIJK NADAT het Internationaal Olympisch Comité te Mexico City 2% uur over het door het Australisch Organisatie Comité ingezonden rapport had beraad slaagd, verklaarde de kanselier Otto Mayer aan dagbladcorrespondenten „Wij schenken ons volle vertrouwen aan onze Australische vrienden en Melbourne behoudt de Spelen van 1956". De beslissing ten gunste van Melbourne werd met algemene stemmen genomen. Van de 71 leden van het IOC waren er 35 aanwezig. Het comité sprak zijn vertrouwen uit, dat de moeilijkheden ten aanzien van de invoer van paarden voor de hippische nummers uit de weg geruimd zullen worden opdat aan de deelnemende ruiters een maximum van faciliteiten zal worden verleend. Australië heeft voorgesteld de Spelen van 22 November t.e.m. 8 December 1956 te houden. JUIST voordat Otto Mayer, in hemds- mouwen en met een stralende glim lach crp het gezicht, naar buiten kwam, klonk een daverend applaus uit de ge sloten zaal waar het IOC vergaderde en zo juist de beslissing ten gunste van Melbourne was gevallen. De voorzitter Van het Australisch Organisatie Co mité A. W. Coles en de minister van Volksgezondheid van Victoria, W. P. Barry werden anderhalf uur lang door het IOC ondervraagd. De Australiërs deelden o.a. mede, dat zjj zich van een financiële steun tot een bedrag van 3'/s millioen pond sterling hadden ver zekerd. Men zou blijven Ijveren om een verzachting van de quarantaine- wetten op de invoer van paarden te krijgen. Toen Melbourne definitief was san- gewezen, verklaarde minister Barry, dat hij de bevoegdheid had om na- Dank zij een in de laatste seconde van de wedstrijd gemaakt doelpunt heeft Schotland Zaterdag in het Empire Stadion te Wembley een gelijk spel tegen Engeland uit het vuur gesleept. Hierdoor kwamen de Schotten in het eindklassement van het tornooi om bet kampioenschap van Groot Brittannië in punten gelijk met Engeland. Het doel- gemiddelde van de Engelsen, is even wel beter. De derde plaats is voor Ier land en de vierde voor Wales. De Engelsen leidden bij rust met 1—0, en toen zij een minuut of twintig voor het einde met 21 voor stonden, en de Schotse back Sammy Cox we gens eeq enkelblessure moest uitvallen -fiaa "liet er" alles van weg dat zij hun eerste overwinning in het Wembley stadion op Schotland zouden behalen sinds 1934. De Schotten dachten er evenwel an ders over en zij vochten verwoed voor de gelijkmaker. Hun volhouden werd beloond toen hun midvoor Reilly de bal over het hoofd van keeper Merrick heen in het Engelse net deponeerde terwijl de scheidsrechter zijn horloge raadpleegde. Reilly de midvoor van Hibernians. was ook verantwoordelijk voor het eerste Schotse doelpunt, ne gen minuten na rust. De twee Engelse goals werden aangetekend door Broa- dis. de rechtsbinnen van Manchester City, de eerste in de 18e minuut van de eerste helft en de tweede in de 24e minuut na de hervatting, alle twee uit schitterende voorzetten van de ferhtsbuiten Tom Finney. Honderdduizend toeschouwers, die het stadion tot de laatste plaats vulden en voor een record recette van 50.000 Pd.St. zorgden, zagen een prachtige spannende wedstrijd, gespeeld in hoog tempo en met verrassende combinaties over en weer. Zo gering was het krachtsverschil dat de uitslag tot het einde onzeker bleef en inderdaad ook pas in de laatste seconden verkregen werd. mens de Australische regering presi dent Eisenhower uit te nodigen de Spelen bij te wonen. Op de eerste congresdag viel voorts het besluit, dat geen beroepssportlie den lid van een Olympisch Comité kunnen worden. Alhoewel een voor stel om alle damesnummers van het Olympisch programma te schrappen, werd verworpen, namen de afgevaar digden toch het besluit het aantal da mesnummers te beperken. Zo zullen o.a. het kogelstoten en speerwerpen voor vrouwen vervallen. Het voorstel om voortaan bij de „ceremonie proto- colaire" het spelen van het volkslied achterwege te laten, vond geen ge nade in de ogen van de afgevaardigden. Niettemin zal men in de toekomst aan de organisatoren van de Olympische Spelen verzoeken bij de huldiging van de winnaars niet meer het gehele volkslied, doch slechts een gedeelte ervan ten gehore te laten brengen. Op de pers zal een beroep worden gedaan geen „uiteraard onofficiële" landenklassementen meer te publi ceren, daar zulks in strijd moet wor den geacht met de regels en de geest van de spelen. Met algemene stemmen schaarden de leden zich achter het voorstel van kol P. W. Scharroo, dat de nationale Olympische comité's nauwere relaties zullen onderhouden met de pers, op dat deze het publiek zal kunnen in lichten wat bétreft de Olympische idealen. In een poging tot beperking van het aantal deelnemers werd beslist dat voor de elk team uit teamsporten hoogstens 16 leden mag bestaan Overeengekomen werd de nationale Olympische comité's te adviseren een verbod uit te vaardigen voor het geven van geschenken aan athleten die bij de Spelen successen hebben behaald. Constantin Adrianov, Russisch gedele geerde bij het congres van het Interna tionaal Olympiach Comité te Mexico City, heeft de hoop uitgesproken, dat Rusland in de nabije toekomst zal worden aange wezen als organisator van de Olympische Spelen. NIEUW NEDERLANDS ELFTAL WAARMEE SUCCES VERZE KERD IS.... dat zijn de 11 rol van het moderne GB-behang, die U onge veer voor een normale kamer nodig heeft. In de GB-collectie 1953 vindt U niet uitsluitend behangselstalen die uitmunten door fraaie dessins en beschaafde tinten, maar bo vendien zijn de nummers 50877 t/m 50893 afwasbare behangsels in de voordelige prijsklasse. Stel niet uit tot morgen wat gij heden doen kunt vraag deze succesvolle collectie vandaag nog ter inzage.' Adveitentie, Ing Med.) In het kader van het Holland-Bel- glë weekend werden in de Amstelatad en de Maasstad stedenwedstrijden ge speeld. Het Amsterdamse elftal slaag de er in een 1-0 zege op Brussel te behalen, terwijl Rotterdam 3-3 gelijk speelde tegen Antwerpen. De ploeg van Brussel, die zo nu en dan aardige staaltjes voetbal liet zien, slaagde er niet in de in de lengte en breedte opgezette aanvallen met goe de schoten af te sluiten. De schoten, welke nog goed gericht waren, wer den een prooi van de uitstekend wer kende doelman Hagenaars (Vole- wjjekers). Amsterdam prefereerde het korte aanvalsspel. Vooral de Blauw witter Tolmeyer stichtte verwarring met zijn zeer scherpe voorzetten en op de rechtervleugel toonde Oldenhof van Watergraafsmeer zijn niet gerin ge capaciteiten. In de verdediging viel stopperspil Krist van Ajax op. Het enige doelpunt werd gescoord door de AFC-er Feldman, die na zes minuten spelen een blunder van doelman Aus- loos afstrafte. Superieur voetbal leidde in de eer ste 25 minuten tot een verdiende 2-0 voorsprong van Rotterdam op Ant werpen. De Rotterdammers begonnen in hoog tempo en overschaduwden de Antwerpse ploeg zowel in techniek als tactiek. Reeds 'na vier minuten doel puntte Bak van Excelsior en ruim twintig minuten later volgde v. d. Velde dit voorbeeld. Het Rotterdams elftal verslapte iets en er ontwikkelde zich nu een gelijk opgaande strijd va" veel matiger gehalte. Antwerpen ver kleinde de achterstand en toen de tweede helft reeds twee minuten ver streken was maakte Bakker van Beer schot er 2-2 van. Een penalty wegens hands van Dorr (Excelsior) bracht de stand op 2-3. maar twee minuten la ter trof een fraaie kopbal van Ver meer (Excelsior) doel. Hiermede ein digde de strijd. De gelijke stand wa- voor de Antwerpenaren niet geheel ongeflatteerd. Te Zevenbergen werd een internatio naal snel-schaaktornooi gehouden, waaraan een 190-tal van de beste Ne derlandse en Belgische schaker* deel nam. Aan dit snelschaaktornooi was de titel snelschaakkampioen van Neder land verbonden. Na een spannende strijd zetten Cortlever en Hoogendoorn zich achter de borden voor de finale, welke in een overwinning voor Cort lever eindigde, die zich daarmee als Nederlands snelschaakkampion 1953 kan presenteren. ....Wout Wagtmans. De naam van Wout Wagtmans zal men tevergeefs zoeken in het eind klassement van de Ronde „Dwars door België", een wegwedstrijd over drie etappes. Toch bracht de Nederlander de eerste twee etappes op zijn naam en verscheen dus Zondag voor de laat ste etappe met de beste papieren aan de start. Hij kreeg in deze tijdrit over 28.9 km echter een lekke band, waar mee zijn kans teniet werd gedaan. De eerste etsppe kreeg spoedig kleur door een ontsnappingspoging van Jan Lambrichs en Hein van Breenen. Een gesloten spoorwegovergang bracht het gezelschap weer bij elkaar. Wagtmans had intussen een vrij grote achterstand gekregen door een defect aan zijn fiets, maar hij had niet veel tijd no dig om zich van deze tegenslag te herstellen en meteen door te gaan om de inmiddels weggevluchte Roks, Jo- chums en Desmeth te achterhalen. Dit viertal nam een voorsprong van ruim twee minuten, maar nadat eerst Oesmeth en daarna Wagtmans zich terug had laten vallen, werd de kara vaan, na 160 km. andermaal gegroe peerd. De beslissing is tenslotte geval len in de eindsprint waaraan zeventien renners, waaronder Ockers, Schotte, Rosseel, Gerrit Voorting en Borgman* deelnamen. De zeer sterk rijdende Wagtmans wist al deze rivalen op een afstand te houden en van kop af te winnen. Jean Bogaerts en Zagers hebben in de tweede etappe op een bepaald mo ment een voorsprong van vijf minuten gehad. Na 150 km zette Wagtmans. goed geassisteerd door Wim van Est en Suykerbuyck een felle achtervolging in en kort voor Waregem werden de vluchtelingen door het peloton geab sorbeerd. Van de tijdelijke „gevechts pauze" welke hierna ontstond, maakte Wagtmans gebruik om snel te ontsnan- pen. Zijn demarrage wag zo fel dat hij in de weinige kilometers welke hem nog van de finish scheidden, een voor- sprot)" van ruim een minuut nam. Wim van Est bezette de tweede plaats en GerrU Voortin» werd vijfde. Treinloper Wim van Est droeg zorg voor een derde Nederlandse overwin ning door de tijdrit op zijn naam te brengen. Zijn grootste tegenstanders waren in deze rit Stanneke Ockers en Brik Schotte. Laatstgenoemde boekte echter het grootste succes daar hij op de eerste p'aats in het algemeen klas sement eindiffde. De einduitslag was: 1. Schotte (B.) 12.49,08; 2. Voorting (N.) 12.49 38; 3. Demulder (B.) 12.49.50; 4. Mertens (B.) 12.50.26: 5. Dekeyzer (B.) 12.50.36: 6. Marcel Hendrickx (B.) 12.50.38; 7. Cleenewercke (B.) 12.50.48; 8. Wim van Est (N.) 12.50.53; 9. de Valck (B.) 12.51.44; 10. Lefebre (B.) 12.52.24: 11. Van Breenen (N.) 12.54.0; 26. Lambrichs (N.) 13.04.58. VAS CLUBKAMPIOEN Door te Amsterdam zijn wedstrijd te gen het Leids Schaakgenootschap in de hoofdklasse competitie van de KNSB met 7V42% te winnen is het Verenigd Amsterdams Schaakgenootschap club kampioen van Nederland geworden. Os Goed werk van Mej. Jurrissen HIT YVEEK-END IS WEL RIJK geweest aan internationale hockeywedstrij- den. De belangrijkste wedstrijd voor Nederland was zonder enige twijfel het treffen tussen de damesploegen van Nederland en Schotland, een wed strijd, die in een benauwde 3-2 overwinning voor onze landgenoten eindigde. Deze overwinning is in niet geringe mate te danken aan het uitstekende werk van doelverdedigster mej. Jurrissen. Op spectaculaire wijze heeft zij verschil lende malen een oplossing gevonden voor lastige situaties en zij heeft de Schotse dames letterlijk en figuurlijk de voet dwars gezet. Evenals de heren zijn de Schotse dames sterk vooruitgegaan. Zü brachten een homogeen team in het veld, dat over een behoorlijke techniek beschikte en met goed samen spel de Nederlandse defensie handen vol werk verschafte. Arsenal, da Londense „glamour" ploeg, is thans groot favoriet voor het league kampioenschap. De Gunners sloegen Zaterdag op Highbury het laag geplaatste Stoke City met 31, waar bi] ze van het begtn tot het eind in een ware kam- ftoensvorm speelden. Het grote fett van de wedstrijd was een hattrick van linksbinnen Doug Lishman. Als de Londenaren hun huidige vorm weten te handhaven kan de eerste plaats hun niet meer ontgaan. Zij staan nu gelijk in puntenaantal (51) met Wolverhampton W ander er s, maar de Wolves hebben nog slechts één wedstrijd voor de boeg tegen Arsenal drie. En die ene wedstrijd tan de club uit de Midlands zal met gemakkelijk zijn want ze moet dan in Londen tegen de geduchte Spurs aantreden. n kl iL J i luiden: Arsenal—Stoke City 3-1, As- Preston NorthEnd, de grootste con current van Arsenal, moest tegen Charlton Athietic spelen zonder toni Finney, die voor Schotland uitkwam. Deze handicap was te groot en de kans op de titel kreeg een deuk door een 3-2 nederlaag. Preston hee»t thans 48 punten, met drie wedstrijden nog te spelen. Het probleem van de degradatie ls ln de eerste divisie nog lang niet op gelost. De hekkensluiter Derby Coun- ty verpletterde Manchester City me* liefst 5-0, maar dit herstel dreigt te laat te komen. Want Derby heeft met een totaa! van 30 punten nog drie punten achterstand op Chelsea, Shef field Wednesdny en Manchester City, en deze achterstand lijkt moeilijk in te halen ln twee wedstrijden. Van d> drie ploegen met 33 punten heeft Man chester Citv de beste kansen, want de club heeft twee wedstrijden minder gespeeld dan Sheffield Wednedsay er. één minder dan Chelsea. Na de wedstrijden van Zaterdag staat het vast dat Sheffield United na een afwezigheid van vier seizoenen terug zal keren naar de eerste divisie De uitslagen van de eerste divisie ton VillaSheffield Wednesday 4-3, BlackpoolLilverpool 3-1 Bolton WanderersCardif City 0-1, Charlton Athietic—Preston North End 2-1, Chelsea—Middlesbrough 1-1, Derby CountyManchester City 5-0, Man chester United—West Bromwich Al- bion 2-2. Portsmouth—Newcastle Uni ted 5-1, SunderlandTottenham Hot spur 1-1, Wolverhampton Wanderers Burnley 5-1. Naar wij vernemen heeft de Vereni ging van Eerste Klassers zich met een rondschrijven gewend tot de eerste klasseclubs van de KNVB, waarin mei ding wordt gemaakt van het feit da ars W. Reyseger zich ais eandidaat voor het voorzitterschap heeft terug getrokken ten behoeve van ir H F Hopster Het voorzitterschap van de heer K. J. J. Lotsy zou, indien hij niet tussentijds was afgetreden, in 19o4 af- iopen. Het zou in de bedoeling liggen, dat ir H. F. Hopster, indien hij de plaats van de heer Lotsy na de candi- daatsstelling, welke 1 Mei a.g afloopt wordt gekozen, eveneens in 1954 al treedt en dat drs W. Reysegei dan ean didaat voor het voorzitterschap wordt gesteld. DE NEDERLANDSE verdediging heeft nog al wat steken laten vallen. Daardoor moest de middefnlnie meer verdedigend dan aanvallend optreden met het gevolg, dat de voorhoede voor al voor de rust niet voldoende werd gevoed. De ster in de Nederlandse ploeg was linksbinnen mej. Den Tex, een der debutanten. Zij beschikt over een uit stekende techniek en leidde de meeste aanvallen van Nederland in. Van de ardere debutanten konden ook links buiten mej. Olthoff en middenvoor mej. Rouwenhorst voldoen. De rechts half mej. Wolterbeek had nogal last van plankenkoorts, maar paste zich in oe tweede helft beter aan. De Schotse dames, in het paars ge kleed, trokken dadelijk na de begm- bully naar voren maar konden voor lopig niet gevaarlijk worden. De eerste werkelijke kans kwam na dertien mi nuten spelen, toen de Nederlandse rechtsbinnen mej. Brouwer in de cir kel alleen voor de Schotse doelverde digster, mej. Whyte kwam. Zij moest zich eerst omdraaien alvorens te kun nen schieten en toen had de verdedi ging inmiddels ingegrepen. Even later ontstond voor het Nederlandse doel een schermutseling na een strafcorner. Linkshalf mej. Burgersóijk. die een prima wedstrijd speelde, trachtte op de grond liggend, de bal weg te werken, doch slaagde daar niet geheel in, waar op de Schotse spil, mej. Taylor, tussen een kluwen van speelsters door in- choot en doel trof (0—1). Mej. Jurrissen moest hierna nog en kel» malen in penibele situaties red ding brengen, alvorens Nederland de stand op 11 bracht. Na 21 minuten spelen schoot mej. Den Tex uit een doe mej. Rouwenhorst genomen strafcor ner keihard in, de bal sprong van d' Scbctse keepster weer in het veld vlak voor de stick van rechtsbuiten mej. Coops, die zich niet bedacht en in het verlaten doel plaatste. Drie minuten voor de rust namen de Schotsen weer de leiding door mej. Dickie, die uit een pass van haar links buiten mej. Stewart de bal achter mej. Jurissen plaatste (12). Na de hervatting kwamen de Neder- lardst dames, luid aangemoedigd door de enkele honderden toeschouwer* ge- vaailijk opzetten en hadden na tien minuten succes, toen mej. Coops na een pass van mej. Brouwer de Neder- Ltidse rechtervleugel was uitstekend op dreef scoorde (22). He. winnende dóelpunt werd na 20 minuten in de tweede helft door mej. Brouwer gescoord. Zij kreeg de bal van de rand van de cirkel uit een pass van mej. Den Tex, passeerde twee, drie Schotse verdedigsters en schoot van vrü grote afstand in (32), Het resterende kwartier verliep on der grote spanning. Tcrt scoren kwamen btide ploegen niet meer, zodat de Ne derlandse dames een kleine, zwaar be vochten zege behaalden. EEN Nederlandse heren B-ploeg speel- de te Brussel tegen België B en is er in geslaagd een 1—1 gelijk spel te be halen. Onze landgenoten kregen daar mee meer dan hen toekwam. Doelman Anjtma was de grote figuur in deze pioeg Te Londen behaalden de Engelse heren een 3—1-overwinning op Ierland en de wedstrijd Schotland—Wales, te Colwyn Bay gespeeld, eindigde met 3—1 in het vcordeel van de gastheren. Op het gezellige RBC-terrein te Roo sendaal, dat geheel was uitverkocht, heeft de Nederlandse jeugd met 21 op verdiende wijze van de Belgische jeugd gewonnen na een wedstryd, welke gezien de leeftijd van de spelers en hup weinige internationale erva ring, het aankijken zeker waard is ge weest. De scherpe wind, welke in de lengte van het veld stond, was oorzaak, dat België voor de rust, met de wind mee spelend, sterk in de meerderheid was, terwijl ln de tweede helft, toen de Oranjemannen dat voordeel bezaten, de ontmoeting een zeer eenzijdig ka rakter droeg, aangezien vrijwel voort durend druk op het Belgische doel werd uitgeoefend. Het windvoordeel van de eerste helft had België één doel punt opgeleverd, een voorsprong, wel ke de Rode Duiveltjes na de rust, dank zü hun sterke verdediging met doel- verdeóiger Delhasse en stopperspil Bel ton aan het hoofd, geruime tijd heb ben bewaard. Maar zeven minuten voor het einde scoorde Huibers. de Vitesse- linksbinnen na een goede combinatie tussen Van Woerden en Rynvis de laatste vonden wii de beste speler van het veld de gelijkmaker en in de laatste minuut, toen de spanning ener verend was geworden, slingerde mid voor Schuman van PEC zich tussen de verdedigers van het Belgische elftal door om nog juist een handige pass van rechtsbuiten De Wit (De Valk) te kunnen bereiken. Met een hard schot van dichtbij lag de bal in het Belgische doel, tot grote vreugde van de jeug dige voetballers, die beter snel en gro ter uithoudingsvermogen op het laat ste ogenblik beloond zagen met een overwinning. De Nederlandse B-ploeg heeft te Brugge voor een talryk publiek in bet Belgische B-elftal baar meerdere moe ten erkennen, en we zouden geen goede verliezers zijn als we veront schuldigingen zochten voor deze ne derlaag. De Belgen verdienden een zege. want zU waren als ploeg beter speelden sneller, bleken ook harder te z(jn dan onze jongens en toonden zich met enkele uitzonderingen eveneens in technisch opzicht individueel supe rieur. Met dat at is de score wellicht een tikje geflatteerd, want in de eerste stijl. Met als gevolg twee doelpunten in vijf minuten. Deze klappen Kwamen hard aan, maar gelukkig was het aan onze kant geen aanleiding om bij de pakken neer te gaan zitten. Men vocht voor een zo eervol mogelijk resul'aat, waarbij de achterhoede en de midden linie. evenals trouwens voor de rust, bergen werk verzetten De Voogd, als spil optredend voor de Vitessenaar Hendriks en vooral Bennaars, inder daad een vondst als linkshalf, vonden telkens gelegenheid zich te onderschei den Helaas werd het goede voorberei dende werk niet bekroond door de voorhoede, het zwakke punt van onze ploeg. Clavan was in deze linie nog de beste en Van der Ley had goede mo menten. maar als ?eheel faalde de aan val en vooral de rechtervleugel De aelft, toen wij de harde wind mee Bruyckere—De Jong van Willem II ladden, heeft onze ploeg zeer behoor- ijk gespeeld, en wanneer de rust met •en kleine voorsprong was ingegaan •.ouden de Belgen zich daar waar- .chijnlijk niet over beklaagd hebben Na de hervatting liepen de Belgen hard van stapel. Het werd een over rompeling in de echte Rode Duivels stelde teleur. Erkend zij dat de Belgi sche verdediging, vastberaden ingrij pend en fel op de bal, weinig kansen weggaf Hoe het zij, wij kwamen niet lot doelpunten en aangezien onze ach terhoede de Belgische aanval verder in bedwang hield bleef de stand ongewij zigd. De uitslagen van de gehouden drave rijen te Mereveld luiden; Wolvega-prijs: 1 Qulck Bongershof (N. J. Bloemsaat) km-tijd 1.36.4; 2 Peter Bond (P Heynen) 1.33.4; 3 Quicklooper (mevr. A. Vreede) 1.34.7. W.: f 11.30. Pl.S I 3.80, t 1.70, t 2.80. Gek.: 1 17.70. Cover- cal: l 3.60. Joure-prljs; 1 prof. Heny (W. van Zwol) 1.29.7; 2 Prince Maire (L. Haambuckers) 1 29.8; 3 On of eve (W. J. A. v. Schündel) 1.29.3. W.: f 3.50. PI.: f 1.90, f 2.40 Gek.: f 8.20. Covercal: f 4.60. Heerenveen-prijs: 1 perfect Heny 13. Ham) 1.30; 2 Queen Anthonia Q (H. Bruinsma) 1.31.6; 3 Osemorgan (K. Neef) 1.32.8. W.: f 2. PI.: f 1.60, f 7.90, f 3.30. Gek.: f 5.80. Covercal: f 22. Drachten-priJs: 1 Roland (P- A. Stroo- per) 1.29; 2 Redloff WB (N. Oosting) 1.30.6; 3 R. Petrosia (A. S. Tesselaar) 1.31.7. W.: f 2.20. PI.: f 1.10, f 1.10, t 1.10. Gek.: f 5.50. Covercal: f 4. Franeker-prUs: 1 Nora B (P. Heijnen) 1.30.1: 2 Meta Dynamic (K. Neef) 128.7; 3 O Beatrix (J. Bosch) 1.30.2. W.: f 1. PI.: 1.30, f 3.20. Gek.: f 14.50. Cov.; 7.70. Leeuwarden-prijs: 1 Mary Reynolds (A. N. V(jn> 1.27.2; 2 Nonnie M (P. A. Stroo- per) 1.27.1; 3 Norbert M (W. Leeuwen kamp) 1.26.3. W.: f 8.70. PI.: f 2-20. f 1.30. Gek.: f 7.60. Covercal: f 4.30. Friesland-prijs; 1 Norton Williams (P. A. Strooper) 1.26.4; 2 King Spencer (J. T. de Graaf) 1.26.8; 3 Over again (M. Ro- zema) 1.27. W.: f 1.40. PI.: f 1.10, f 1.10. Gek.: f 30. Covercal: f 2 80. Sneek-prljs: l Guy Hanover (J. Ange- varen) 1.28.1; 2 Narcis (J. Hof) 1314; 3 Our Dream (J. Roodenburg) 1.31. W 1 I 4.10. PI.: f 1.40, f 3.30, f 1.80. Gek.J f 7.10. Cove-cal: f 16 10. Voor de Italiaanse competitie werdee in de eerste divisie de volgeijde wedstrij den gespeeld: Como—Milaan 3-1; Florence Sampdoria 2-2; Internazionale—Lazio 1-1; Juventus—Pro Patria 2-0; Napels— Turijn 3-0; Novara—Palermo 3-4; Rome- Atalanta 2-2; Spal—Udine 3-0; Triest— Bologna 1-0. In het klassement heeft Internazionale de leiding met 45 punten, gevolgd door Juventus met 40 punten. Milaan en Na pels staan derde en vierde geklasseerd met elk 37 punten. Voor de Franse voetbalcomDetltte wer- 'en de volgende eerste klasse wedstrijden gespeeldMetz— Reims 0-0: Nimes— Bor- leaux 5-1: MarseUle Sochaux 1-6: RUs- sel-Montpelller 2-2; Lens—Nancy 4-1: Le Havre--Stade Francais 1-3; Sete—Toubaix 1-0: St Ëtiënne—Rennes 1-0; Raclng—Nice i-3. Reims heeft in net klassement met 13 punten de leiding gevolgd door Bor- leaux (38 punten Nimes en Sochaux be letten de derde en vierde plaats met 37 runten Toubaix is hekkensluiter en staat i8e met 22 punten.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4