Jeugdcorps van „Apollo" ziet op geslaagde avond terug GETUIGE EN VERDACHTE WAREN IN VELDSLAG GEWIKKELD Gymnastiek- uitvoering ASK-Oldebroek 75 jaar Scheepsbrand in Engelse haven SCHEEPVAARTBERICHTEN Jonge Oeverse muzikanten komen er wel Huisorkest J, Bakker deelde in succes ,,Wieringen" bood een goed programma Jaarvergadering van de HSV „De Snoek" Anna Paulowna Geslaagde puzzlerit van de M C. A P.O." Wat dreunt er op de heide De geannu'eerde order voor de N V. Philips Liberalen verliezen de Japanse verkiezingen Driejarenplan van NAVO voor verbindingen Polih'ek onderwijs op de scholen in Argentinië Callantsoog Naaigarnituren werden dankbaar aanvaard Een zenuwachtig trommelvuur Labour wil uitbreiding der nationalisaties hifilS1*"Iich een a«* DINSDAG 21 APRIL 1953 Oevei^was gemaala'e^fe^0^ aaVhef erend"^1143Ateniie*n/°ndgang d°°r De" en aan zijn echtgenote, ter rrfegenhefd va» "Aff,,Wi dt heer..Jn VerfaillF' srenade was gebracht, gaf het leuedooms van a"" n^r,:\rlg huw'?1Üksfpest. «en jongste vereniging van Oost-Wicrfngen onri?r'i m üeel!s nu 10 P°Pulaire beek, in zaal „Wiron" de eerste uitvoering S Va" e" J°h' V' G,ab' De zaal was geheel gevuld, teren de directeur zijn welkomstwoorden uit sprak, waarin hij de burgerij dank bracht voor de reeds verleende hulp en waarin hij een beroep deed op de ouders om het jeugdcorps ook in de toekomst te blijven steunen. De jongens verdie nen dat, want. met veel trouw en toe wijding hebben zij gerepeteerd crm op de uitvoeringsavond zo goed mogelijk voor de dag te komen. Het programma vermeldde een viertal marsen, w.o. de Gustct-mars, waarmee het jeugdcorps ook uitkomt in de marswedstrijd bij het a.s. concours te Hippolytushoef. De wijze, waarop deze marsen uitgevoerd werdén, toonde duidelijk aan, dat de jongens reeds flinke vorderingen op het pad der muziek hadden gemaakt. Het jeugdcorps telt enkele veelbeloven de krachten, die vlotweg hun partijtje meeblazen. Als deze knapen volhouden is de toekomst van Apollo" verzekerd. Bij de andere twee nummers, de wals „Lentebloesem" en een „Skots" lieten de jeugdige muzikanten wel eens een steekje vallen, maar op den duur wordt dat zeker beter. Al met al hadden de jongens veel succes met hun optreden. Het huisorkest van Joost Bakker, be staande uit vader en drie zoons, van wie de jongste, de 5-jarige Tonnie, de grote trom sloeg, verkreeg eveneens veel bijval van het publiek voor de keurige uitvoering van een 3-tal num mers. Daarna deed de goochelaar, prof. Moretti, de aanwezigen versteld staan door zijn handige trucs. Hij toverde overal zakdoeken vandaan, maakte bankbiljetten, liet het geldstukken rege nen uit mond, neus en oren, streek knopen in touwen glad en wees met verbazingwekkende zekerheid kleur en waarde van door personen uit het pu bliek getrokken speelkaarten aan. Kortom, het optreden van deze goochel kunstenaar vormde een van de grote successen van deze avond. Behalve als muzikanten traden de jongens ook nog in het programma op als Indianen en cowboys, die zich rondom een kampvuur verzameld had den om daar liederen te zingen, met pistolen te knallen en te luisteren naar een toespraak van hun leider, waarin Voor een stampvolle zaal hield Za terdagavond in café Halfweeg de gym nastiekvereniging „Wieringhaar lede-- "voering. Wat de gymnasten naar voren brachten was van een goed gehalte. Moest andere jaren wel eens het programma hoofdzakelijk gevuld worden door de dames, nu telt deze vereniging ook weer een behoorlijk aantal heren. De grondgymnastiek en de vrije oefening van de heren stonden op een behoorlijk peil. Verder werd het pro gramma aangevuld met zang van het Kosmibodojo-kwintet, oude dansen van een balletgroep. een schetsje, enz. Verrassend grote opkomst Hebben andere verenigingen wel eens over vergaderingsmoeheid te kla gen, de vergaderingen van „de Snoek" zijn blijkbaar in trek, getuige de goe de opkomst. De penningmeester kon de vergadering een batig saldo van f 62.79 aanbieden, waarna hij aftrad en werd opgevolgd door de heer J. ten Brinke. De heren P. Heikens en P. van Dijk werden herbenoemd. Voor het kampioenschap 1953 kun nen de leden vissen op snoek, snoek baars, karper en brasem volgens een puntenstelsel. Om het wegvangen van „rijende" karper te voorkomen, wordt besloten voor het gat voor het uitwa teringskanaal van de Stroeërkoog pas op 15 Juni visvergunningen uit te ge ven. Het bestuur zal de wedstrijd re gelen. Er zal geprobeerd worden be halve tegen Hengellust van Edam ook tegen andere verenigingen een wed strijd te vissen. De heer van Es blijft jeugdleider. Het vijfjarig bestaan op 18 December van dit jaar wordt ge vierd met een feestavond voor de le den. hiji hun in kennis bracht met de voor Indianen en cowboys geldende wetten, die o.a. inhouden eerbied voor het mooie in de natuur, zowel in het plan- ten- als in het dierenleven. Of het bokje, dat bij een van de liedjes van het duo v. Glabbeek-Corrie Tiisen, in levenden lijve onder het felle licht dei- lampen en voor een zaal met mensen op het toneel gebracht werd, erg over tuigd is geraakt van die eerbied van de mensen voor alles v'at leeft, is voor Uw correspondent een open vraag. Hoe het zij, met de liedjes kreeg het duo de handen van het publiek op elkaar en de heer V-rn Glabbeek concludeerde in z'n sluitingswoorden, dat deze eerste uitvoering van het Jeugdcorps zeer geslaagd mocht heten. M Acht en zestig deelnemers, t.w. 28 zware, 26 lichte motoren en 14 auto's verschenen aan de start voor de door de M.C. A.P.O. georganiseerde puzzle rit. Het traject liep van Oudesluis naar 't Zand. Via Callantsoog naar St Maar tenszee en St Maarten, over Schagen naar Barsingerhorn naar Lutjewinkel, Winkel, Kolhorn en via Wieringerwaard terug naar de finish bij Veerburg. In de lichte klasse voor motoren wa ren de prijswinnaars: 1 J. Vergouwe 7 pt., 2 G. B. de Vries, 8pt., 3 J. van Stïpriaan 8 pt, 4 J. Zwaag 9 pt, 5 J. Schreur 11 pt, 6 P. Waiboer 14 pt, en 7 J. van Teulingen 15 pt. In de zware klasse waren de volgen de winaars: 1 L. Kouseband 2 pt, 2 N. Holtjer 4 pt, 3 M. Dekker 5 pt, 4 A. Smit 5 pt, 5 KI. Langereis 6 pt, 6 A. Kreijger 8 pt, 7 B. Groenewoud 8 pt, 8 A. van Lierix 9 pt. In de afdeling auto's werd nr 1: J. Jongejans met 4 pt, 2 J. Bosker met 6 pt, 3 M. Wissekerke met 9 pt, 4 M. van Wieringen met 9 pt, 5 J. J. Vergou we met 11 pt. De prijsuitreiking vond plaats na afloop in Veerburg. De prij zen bestonden uit bekers, lauwertakken en medailles. NIEUWS VAN B.K.C. Het tweede elftal van de dames ging tegen D.E.S. roemloos ten onder. De eindstand was 1-7 voor D.E.S. B.K.C. 4 deed het nu voltallig en ver sterkt door enige junioren minder goed, dan toen dit elftal met 8 man tegen Zeemacht 3 in het veld trad. Het werd 5-1 voor de zeelieden, waarbij M. Wig ge. s voor het tegenpunt zorgde. Binnenkort bestaat het artillerie schietkamp te Oldebroek driekwart eeuw, hetgeen met een eenvoudige plechtigheid zal worden herdacht. Duizenden Nederlandse artilleristen, zowel de stug-verpakte schutters en richters van de antieke houwitsers, als de vlotgeklede soldaten van na 1945. met hun moderne „9-velds" en hun nieuwe Amerikaanse stukken geschut, hebben op de schietheide van Olde broek naar de wegsuizende achter- vlakken van projectielen zitten kijken. In de artillerie-schietschool, die op de zogenaamde „Knobbel" staat, leerden velen de theoretische kant van hun gewelddadig vak. Op vragen van het Tweede Kamerlid Visch (KVP) in verband met het an nuleren van een order, welke van de zijde van het ministerie van Oorlog bij de N.V. Philips was geplaatst, heeft de minister van Oorlog geantwoord, dat het juist is, dat in de zomer 1952 tus sen de regering en de N.V. Philips, een contract gereedlag ter tekening met betrekking tot de levering van voertuigen-sets, te betalen uit de te genwaarderekening, tot een totaal be drag van ruim f 20.000.000. Zowel de militaire deskundigen als de N.V. Philips zijn van oordeel, dat het op basis van een ontwikkelingscon tract, gesloten in 1949. geconstrueerde radiotoestel, ter voldoening aan de eisen van de troep, belangrijke wijzi gingen zou moeten ondergaan. Toe passing van deze zou productie en af levering zo vertragen, dat de toestel len niet meer kunnen voorzien in de behoeften, ter dekking waarvan het contract ontworpen was. Partijen zijn het eens, dat onder deze omstandighe den de ontwikkeling niet moet wor den voortgezet. Over de aangeroerde mogelijkheid van een nieuwe opdracht aan Je N.V. Philips zijn besprekingen gaande. De minister is bereid geen verdere maat regelen te nemen met betrekking tot het plaatsen van een order voor radio sets, voordat de Kamer kennis heeft genomen van dit antwoord. EEN FILM OVER MAU-MAU De Republic Studios in Hollywood hebben bekend gemaakt, dat filmster ren en een complete technische staf naar Afrika zullen worden gezonden om een film te maken over de Mau- Mau. De titel van deze film -al zijn: „The Dakar Story". De stormen in het Zuidelijk deel der VS hebben tien personen gedood en meer dan vierhonderd gewond. De schade beloopt millioenen dollars. Sligemitsoe opvolger van Josiida De Japanse libeiale partij onder lei ding van de premier, Josjida, heeft de Zondag gehouden verkiezingen verlo ren. De partij ging, door stemmenver lies en door de afsplitsing van een groep dissidenten, zodanig achteruit, dat zj) haar meerderheid in het Huis van Argevaardigden verloor. Het is nu allerminst zeker, dat er een nieuwe regering-Josjida zal optreden. Weliswaar voorspellen f unctionaris- sen van de liberale partij een nieuw premierschap voor hun partijleiders, maar waarnemers zijn van oordeel, dat Sjigemitsoe. minister van Buitenlandse Zaken tijdens de oorlog en thans voor zitter van de progressieve fractie, waarschijnlijk met de formatie van een nieuw kabinet zal worden belast. De verkiezingen werden enige we ken geleden noodzakelijk toen een mo tie van wantrouwen in het kabinet werd aangenomen, waarbij een deel der liberalen de premier in de steek liet. De einduitslag is, met tussen haak jes de oude cijfers: liberalen 199 (245), progressieven 76 (88), links-socialisten 72 (56), rechts-socialisten 66 (60). dis sidente liberalen 35 (0). communisten 1 0). andere groepen 17 (171. De permanente raad van de NAVO heeft Maandag te Parijs vergaderd met de militaire commissie om de voorge stelde plannen voor 1953 en de voor lopige plannen voor 1954 en 1955 te be spreken. Besloten is. een plan met een loop tijd van drie jaar op te stellen, ten bedrage van 2.5 milliard gulden, op grond waarvan een groot aantal nieu we vilegvelden en verbindingsorganer kan worden geschapen. Dit om te voor komen. dat er tweemaal per jaar ovei deze dingen moet worden gemarchan deerd. In dit program is niet het tot Juli van dit jaar lopende plan opgeno men, ten bedrag van 670 millioen, dat Donderdag aan de ministers zal worden voorgelegd. In Argentinië zijn nieuwe schoolboe ken ingevoerd, welke de eerste begin selen van de Peronistische leer bevat ten. De leerlingen der hogere klassen moeten speciaal politiek onderricht volgen. De leraren moeten de vorde ringen in het Nieuwe Argentinië uit eenzetten en de nadruk leggen op na tionale solidariteit en sociale eenheid. Uit een auto van mevrouw Aurora Paredes, echtgenote van de gouverneur van de provincie Abra (Philippijnen), zijn juwelen ter waarde van ongeveer 2.700.000 gulden gestolen. Zondagavond vloog in de haven van Harwich het Deense passagiersschip Kroonprins Frederik in brand. Ondanks de hardnekkige pogingen van dg brandweer om het schip te behouden, brandde het in een tijdsverloop van tien uur geheet uit. Maandagochtend is het omgeslagen. Onze foto geeft een beeld van het wrak. Op initiatief van enkele dames is na de stormvloedramp op de Callantsooger huisvrouwen een beroep gedaan zakjes met naaigarnituren te vervaardigen voor de gedupeerde huivrouwen in het getroffen gebied. Het reultaat was, dat eind Maart 65 garnituren naar Stavenis- se konden worden gezonden. Burgemeester Correljé ontving dezer dagen een brief van zijn ambgenoot uit Stavenisse, waarin dank werd gebracht aan de dames, die deze actie op touw hebben gezet en hielpen slagen. In de brief werd gezegd, dat het een verras sing was al die mooie en met zorg- en liefde samengestelde earnituren te mo gen entvengen en dat het bij uitstek nuttige geschenk door de huismoeders van Stavenisse zeker in dank zal wor den aanvaard. Niet alleen om het prac tische nut, maar ook omdat er hartelij ke medeleven met de inwoners van de zeer zwaar getroffen gemeente uit "lijkt, aldus de burgemeester van Sta venisse. H. K. uit Den Helder werd wegens mishandeling en bij verstek veroor deeld tot f 75 of 25 dagen en A. S., die eveneens niet verschenen was tot f 100 of 1 maand en een voorwaardelij ke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 2 jaar. De laatste had voor de zoveelste keer dronken op een fiets gezeten. O- P. uit Den Helder werd wegens hetzelfde feit veroordeeld tot 100 of 30 dagen. Een mishandelingszaak met een tra gische achtergrond was die tegen M. Een spannend moment op het Alk- maarse Sportpark. Doelman Vasbin- der van Alcmaria grijpt naar de bal, welke door De Spartaan-speler Van Lier uit een penalty op zijn doel werd afgeschoten. Een fractie van een seconde nadat ontze fotograaf deze opname maakte, wisten de honder den toeschouwers, dat Vasbinder mis had gegrepen en dat de uitslag van de wedstrijd AlcmariaDe Spartaan daarmee voorlopigop 22 was gebracht. Een commissie uit het bestuur der Britse Labourpartij heeft een nieuwe verklaring over de partijpolitiek opge steld, welke het komende weekend op een vergadering van het partijbestuur zal worden besproken. Zij omvat o.m. een plan tot uitbreiding der productie, in de basis-industrieën en wenst natio nalisatie van de vliegtuig- en de zwa re industrie, de chemische, de scheeps bouw- en de textielmachinebednjven. De vakbeweging wenst zich aan dit plan niet te binden. De nieuwe Amerikaanse ambas sadeur te Moskou. Charles Bohlen, heeft zijn geloofsbrieven overhandigd aan de Russische premier, maar schalk Worosjilof. HEM, 20 April Witlof 20—33. rode kool 77.20, rabarber 2223, radijs 7 10, andijvie 21—25. Gieser Wildeman 38, Winterjan 414, St. Remy 410. Jonathan 34—39. ZWAAG, 20 April Aardappelen 12.50 spinazie 18—30, uien 10—30, prei 8—21 gele kool 8.70—9, rode kool 4.20 —8, witlof 10—33, breekpeen 2.60, ra dijs 12—13, rabarber 12—17. andijvie 10—31 sla 7.50—15.60, gare biet 6—11, Jonathan 22—47, Present van Holland 33—62. Agatha (t), 20-4 van Tandjong Priok te Ambon Akkrumdijk, 19-4 van Aden naar Cochin Alcyone, 19-4 te St Vin cent (KV) Aldegonda (J), 19-4 v.m. van Bangkok te Pladju Aletta (t), 19-4 van Penang te Singapore Alioth, 19-4 n.m. te Vittoria Alphard, pass. 18-4 Fer- nando Noronha naar Las Palmas Al pherat, 19-4 te Santos Alwaki, 18-4 n.m. van Paranagua naar Santos Amers- kerk, 20-4 te Genua Amsteldijk, pass. 19-4 van Miami naar Le Havre Am- stelland, pass. 19-4 Ouessant naar St Vin cent (KV) Amstelstad, 19-4 van Tand jong Priok te Melbourne Annenkerk, 19-4 van Bangkok naar Singapore Ar- milla (t), 18-4 van Sigapore te Haiphong Arnedijk, 19-4 van Antwerpen naar Halifax Abbekerk, pass. 19-4 Straat Formosa naar Keelung, 18-4 van Hong kong Albireo, 20-4 te Paranagua ver wacht Alchiba, 18-4 van Bahia naar Santos Aldabi, pass. 20-4 Finisterre naar Las Palmas Amsteldiep, 20-4 van Portland te Tarakan Alkaid, pass. 19-4 Ouessant naar Antwerpen Andijk, 18-4 van Galveston te R'dam Appingedjjk, 18-4 van R'dam naar Golf van Mexico Argos, 18-4 van Hamburg te R'dam Bintang, 18-4 van Tandjong Priok n. Sin gapore Bloemfontein, 19-4 125 mijl noord van Kaap Verd. naar Kaapstad Blijdendijk, 20-4 van R'dam te New York Boskoop, 19-4 n.m. te Cienfuegos Britsum, 19-4 n.m. van Balik Papan Bonaire, 19-4 n.m. van Paramaribo naar Plymouth Caltex The Hague (t), 19-4 van R'dam naar Sidon Caltex Utrecht (t), 19-4 van Sidon te R'dam Cottica, pass. 19-4 Oevissant naar Madeira Cal tex Delft (t), pass. 19-4 ten noorden van Malta Caltex Leiden (t), pass. 19-4 Finisterre Caltex Nederland (t). pass. ip-4 Gibraltar Caltex Pernis (t). pass. 19-4 Kaap Bon Ceram, 19-4 te Ham burg Chama (t). 28-4 van Madras naar Calcutta Cistula (t), 18-4 van Singa pore naar Adelaide Danae, 19-4 van A'- dam te Gothenburg Dongedijk, 21-4 te Balboa verwacht Drente, 18-4 n.m. van Marseille Elmina, 19-4 te Bor deaux Eos, pass. 18-4 n.m. Ouessant naar R'dam Esso Den Haag (t), pass. 18-4 Terceira (Azoren) Esso Amster dam (t), 20-4 van Aruba te R'dam Gaasterkerk, 17-4 n.m. van Genua naar Port Said Gadia (t), 18-4 van Calcutta naar Chittagong Groote Beer, 18-4 n.m. van Halifax naar R'dam Garoet, 19-4 van Antwerpen te R'dam Hathor, 20-4 te Tunis Hector, 19-4 van Famagusta te Iskenderun Helena, 18-4 van New York naar Kaap Haitien Helicon, 19-4 van Laguaira te Aruba Hermes, 20-4 te Paramaribo Hestia, 18-4 van Mara- caibo naar Barranquilla Hoogkerk, 20-4 te Hongkong Helder, pass. 19-4 Lands End naar Antwerpen Ilos, 18-4 van New York naar Port au Prince Indra- poera, 19-4 van Port Said naar South- ampton Ittersum, 20-4 te Aden Ja gersfontein, 19-4 van East London naar Port Elizabeth Japara (KRL), 19-4 van New Orleans te Philadelphia Johan v. Oldenbarnevelt, 19-4 van Suez naar Be- lawan Kedoe, 20-4 van Marseille te Genua Kieldrecht, 20-4 te Genua Kota Gede, 20-4 van Basrah te Kuwait Kota Inten, 20-4 van Tandjong Priok te Bintang Kota Baro, pass. 19-4 Mini- koy naar Belawan Langkoeas, 18-4 van Balik Papan naar Makassar Laurens- kerk, 19-4 van Bombay naar Colombo Lawak, 19-4 van Basrah naar Bahrein Lekhaven, 19-4 van Colombo naar Fre- mantle Lekkerkerk, 18-4 van Antwer pen naar Bremen Liseta (t), 20-4 van Tladju te Bangkok Loenerkerk, 19-4 van Genua naar Alexandrië Laagkerk, 18-4 van R'dam naar Calcutta Leopolds- kerk, 18-4 van R'dam naar Antwerpen Lindekerk, 18-4 te R'dam Loodrecht, 19-4 van Calcutta naar R'dam via Madras Leuvekerk, 18-4 van Madras Lim burg, 19-4 te Zamboanga Maas, 20-4 n.m. te Kavalla Malea (t), 19-4 van Trinidad te Takoradi Malvina (t), 19-4 van Singapore te Kobe Manoeran, 19-4 te Belawan Mariekerk, 19-4 van Mo zambique te Beira Marisa (t), 19-4 van Curapao te Fao Marpessa (t), 19-4 van Shimotsu naar Miri Mentor, 19-4 van Algiers te Oran Muiderkerk, pass. 19-4 Perim naar Suez Maashaven, pass. 19-4 Lands End Meliskerk, pass. 18-4 Ceyion naar Singapore Maasdam, 1914 350 mijl zuidoost van Kaap Race naar Southampton Meerkerk, 19-4 van Japan Voor de Alkmaarse Politierechter De beledigde dame had thuis een trommel op tafel staan, die tot de rand ge vuld was met allemaal verschrikkelijk lekkere snoepjes, waaruit de kinderen uit de hele buurt mochten „eten". Het klonk een beetje typisch, toen ze dat gistermiddag voor de Alkmaarse politierechter, mr J. N. Alblas verklaarde. En het verwonderde ons dan ook niet, toen iemand vertelde, dat ze met de hele buurt overhoop lag. Het was die malle snoepjestrommel, die net te uitdrukkelijk het bewijs van haar „goedheid en lievigheid" was en in het profane conflict tussen twee Helderse vrouwen de achtergrond bloot legde, die anders misschien niet te voorschijn was gekomen. Op een goede (of was het een kwade?) dag stond mevrouw M. ramen te lappen, toen zij tot haar stomme verbazing enkele scheldwoorden hoorde, die blijkbaar tot haar gericht waren. Ze draaide zich om, keek naar beneden en liet wat water uit de emmer naar beneden vallen. Naar zei verklaarde, „toevallig". Het kleutertje, dat de schendster der goede zeden aan de hand voerde bekwam een paar spatjes, waarop het tweetal haastig in het rozenpoortje verdweenDe man van de beledigde mevrouw, een ge- pensionneerde duif-gT(jze opperschipper der Koninklijke Marine, met een stem als een storm, was geutige geweest van het incident. Hij had het niet zo best kun nen horen, omdat de wind Zuid-West was geweest (zei hij), maar dat er zonder aanwijsbare motieven sprake was geweest van belediging, daarvan was hij zeker. v. d. S. uit Texel, die zijn vader zoda nig toegetakeld had, dat deze er blij vend nadeel van had ondervonden. Het was in het gezin al lang niet in orde geweest, hetgeen de raadsman mr Jon ker, naar voren bracht, toen hij ver klaarde, dat de vader bekend stond als een bruut, die zijn jongens een onge voelige en stoïcijnse opvoeding had gegeven. Niettemin vond de Officier het een zeer ernstig feit, dat de zoon zijn vader had mishandeld en eiste een boete van 75 of 30 dagen. De rechter deed uitspraak en fixeerde het bedrag op 50 of 24 dagen. „Visserslatijn" Mijnheer A. Meyer uit Amsterdam, cue in de Wieringermeer eens lekker wilde gaan vissen, zag zijn vissers visioenen wreed verstoord, toen hij met zijn auto bij de kooltuinentocht gearriveerd zijnde, hierin een visser zag varen, die naar het scheen met veel minder moeite veel grotere hoe veelheden ves uit het water ophaalde. „Lelijke visuitmoorder" had hii ge roepen „fuikenlichter".Toen had hij het gaspedaal ingetrapt en was er met een snoeivaart vandoor gegaan. Maar het loze vissertje had vlug het nummer van de auto genoteerd, zodat hij in staat was om tijdens de zitting de Amsterdammer een boete van 40 of 20 dagen brommen te bezorgen. „Het was een lillijke man" riep hij vanuit de getuigenbank de rechter toe :k,..1?O0P hem nooit meer te zien zo n lelijkerd w,aren opgewonden, ze nuwachtig, kwaad en schoten een trom melvuur van verwijten op elkaar af zodat de politierechter moeite had in dit slagveld door te dringen om althans een wapenstilstand te bewerkstelligen. ^„Het kind z'n jasje was helemaal spatjes" menS' h6t waren maar een Paar „Een halve emmer... TT,ï,Itl„gel0ufc.dat F vergrootglazen in Uw ogen hebt schoot hij ineens uit de hoek en sneed de onverkwikkelijke dis- kVnH^nnri WCAg- af' "Straks 'S het hele Kina onder die emmer verdwenen" onrt»rL,dei,.pu'blieke tribune schoot een ook nt U^V*'SnUrk !?e rechtszaal in en °°k de. Officier en de Griffier wisten plooi te houden" ernSt'Be Mevrouw M., om wie de hele zaak echter was begonnen, zag zichzelf ge straft met een boete van f 25 of 10 da gen. En daarmee was de kous af. De toestand van de Britse minis ter Eden, die een week geleden is ge opereerd. is over het algemeen bevre digend. te R'dam Nigerstroom, pass. 19-4 Fi nisterre naar Le Havre Noordam, 19-4 190 mijl oost van Nantucket Noord- wijk, 18-4 n.m. van Santa Lucia naar Carteret (N V) Ootmarsum, 18-4 van Antwerpen naar La Pallice, pass. 19-4 Vlissingen Orion, pass. 19-4 Ouessant raar Algiers Papendrecht (t), pass. 19-4 Oostpunt Kreta Parkhaven, pass. 17-4 Rio Grande naar Santos Poelau Laut, 20-4 van New York te Tandjong Priok Polydorus, pass. 19-4 Finisterre Prins Frederik Hendrik, 18-4 op St Clar Rivier naar Milwaukee Prins Willem V, 19-4 n.m. te Toronto Omula (t), 19-4 n.ra. van Berre te Spezia Overijsel, 19-4 van Steenkool naar Surabaja Raki, 19-4 van Makassar naar Balik Papan Rid derkerk, 19-4 n.m. van Basrah te Khor- ramshar Riouw, 20-4 te Beyrouth Rotti, 18-4 van Djeddah naar Suez Ruys, 20-4 v.m. van Miri naar Manilla Rijndam, 18-4 730 mijl west ten zuiden van Valentia naar Halifax Salatiga, 18-4 van Singapore naar Manilla Sal- land, 19-4 te Montevideo Samarinda, 19-4 van Colombo naar Belawan (verb.) Saroena (t), 19-4 van Tarakan te Sura baja Sloterdijk, 19-4 van Mobile te Corpus Christi Soestdijk, pass. 19-4 nun. Guardafui naar Djibouti Stad Bre da, 19-4 n.m. van Liverpool te Halifax Stal Leiden, 20-4 van Londen te Cien fuegos Stad Maassluis, 18-4 n.m van Narvik te Middlesboro Stad Schiedam, 19-4 van Iimmingham te Narvik Stad Vlaardingen, 19-4 n.m. van Vlaardingen te Narvik Stentor, 19-4 te Trinidad Straat Soenda, 18-4 van Singapore te Yokohama Sumatra, pass. 19-4 n.m. Aden naar Suez Schiedijk, pass. 19-4 Kaap St Vincent naar Alexandrië Som- melsdijk, pass. 19-4 Guardafui naar Be lawan Straat Makassar, pass. 18-4 ten zuiden van Madagascar naar Lorenzo Mar- quez Schie, 19-4 van Port au Prince naar Barahona Stad Schiedam, 18-4 22 uur te Narvik Talise, 29-4 van Tandjong Priok te Singapore Teiresias 20-4 van Hamburg te Limhamn Tero! 18-4 n.m. van Suez naar Port Sudan Tiberius. 19-4 n.m. te Houston - Trom penberg, pas. 18-4 v.m. Keywest naar Jacksonville Tosari, pass. 18-4 10 uur Gibraltar Veendam, 19-4 480 mijl zuid west van Kaap Race naar SouthamDton- De Hongaarse minister van Gezond heid, mevrouw Rattko, is om gezond- das vervangen d001' dr Szol-

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7