ONZE KIN DERKRANT FRANS DE DROMER r In behouden haven. ONS HOEKJE Raadsels Indonesië staat open voor het christendom Pim.l'am (Mi i*om in liet luchtruim POPENT°oodt Wat de post bracht PETER PAN MEENK'S POEDERS Luister eens naar Het Radioprogramma Voor kerslening kan veel worden gedaan Beroepingswerk V. U.-Dagen te Rotterdam Ds A. j. van Wijngaarden f Fraaie giften voor Ceref. kerk te Bussjm VttiJDAG 24 APRIL 1953 weer er Beste kinderen, Wat «eggen jni"e van dat mooie w, van de laatste dagen? En xvie al een rood- of bruinverbrand hoofd gekregen? Er «al nu voor de raadsels wel minder tijd rijn. ik kon week a| merken aan de stapel brieven die aanmerkelijk dunner was dan an ders Vandaag geef ik drie kleine puzzles, die mij niet «o erg duister ÏU ken. Ik ben benieuwd te horen of jullie ook van dit soort raadsels houden Schrijven jullie me dat eens? Brieven kunnen gericht worden aan Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende keer. Ria 't Hoen uit Den Helder is een nieuwe nicht. Hartelijk welkom in onze kring. Leuk, dat je een vriendin van Corrie Lampers bent. Jammer, dat de krant al naar de kachel was verhuisd. Nu moet je een volgend keertje maar eens een oplossing sturen. Je rapport vind ik in één woord prachtig. En je postpapier beviel me ook best. Dag Ria. Wiesje van Schaik is erg blij, dat ze met de Paaspuzzle een boek gewonnen heeft. Nu, dat kan ik me voorstellen. Je oplossing van het raadsel uit Appel hoven is keurig. Van al je uitvoerige verhalen heb ik genoten. Je vingers zullen nu wel geen pijn meer doen. Ook Corrie Lampers uit Den Helder heeft het raadsel van Willems route knap opgelost. Wat enig, dat je me al weer een brief schreef. En zo'n prach tig versierde nog wel. Heeft Jackie de randen getekend? Of heb je vergeten zijn tekening in te sluiten? Hoe oud is hij op 11 Maart geworden? Ik kan me indenken, dat jullie op 17 April een fijne dag hebben gehad. Lili Elzer uit Den Helder is een nieu we nicht. Wat gezellig, dat jij me nu ook hebt geschreven. Eerlijk gezegd had ik wel even moeite je handschrift te ontcijferen. Ben ik die dame met die krullebol? Nu, ik ben beslist erg ver eerd met jouw voorstelling van Tante Paulien. Je eigen raadsel vind ik erg knap, maar toch komt het niet in de krant, want ik heb nog heel wat puzz les in voorraad. Heb je de route van Willem door Appelhoven niet kunnen vinden? Ik hoop, dat je de volgende keer weer meedoet Van Hilda Geus ontving ik een goede speciaal legen KOORTS. KIESPIJN. HOOFDPIJN en PERIODIEKE PIJNEN (Advertentie, Ing. Med.) DIE SCHöPFUNG, oratorium van Haydn. Een kostelijk werk, waar in een vrije weergave van het scheppingsverhaal uit Genesis wordt afgewisseld met aria's en koorstukken. Het is één tnnig- vrome jubel ter ere van de Schep per, met een vaak sterk-beelden de muziek. Dat verklaart waarom het nog steeds repertoire houdt, en waarom men er nimmer ge noeg van krijgt er naar te luiste ren. (Zaterdag 20 uur, Brussel- Vlaams, 324 m.) ZATERDAG 25 APRIL HILVERSUM L 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek? 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken 11.45 Concertgebouworkest. 12.00 Angelus 12.05 Lunchconcert (12.3012.33 Land-en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws 13.20 Lunchconcert. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Pianospel. 14.20 Engelse les. 14.40 Mannenkoor. 15.05 Kroniek van letteren en kunsten, 15.40 Harmonie-Orkest. 10-00 „De schoonheid van het Gregoriaans 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Hockeywed strijd EngelandNederland. 17.45 Voetbal wedstrijd NederlandBelgië. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Amusementsmuziek. 18.45 Buiten landse correspondenties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.20 Parl.-overzicht. 19.30 Gram.muziek. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „Lichtbaken causerie. 20.50 Gram.muziek. 21.00 Ge varieerd programma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 Gram. muziek. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 24.15 Nieuws in Esperanto. 23.25—24.00 Residentie-Or kest en solist. HILVERSUM II, 298 m.i 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gra- mofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weer- hericht. 8.18 Gram.muziek. 8.30 Orgelspel. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding- 10.20 Voor de arbeid in de continu-bedrijven. 11.35 Tenor en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- vn Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelspel 13.00 Nieuw» en commentaar. 13.20 Lichte muziek. 1350 Weekjournaal. 14.15 Mannenkoor. 14.35 Fries programma. 15.00 Dansmuziek. 15.30 Causerie over veilig beid bij de arbeid. 15.45 Gram.muziek. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest en soliste. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.13 Vara-varia. 18.20 Filmprogramma. 18 40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19 30 „Passepartout". causerie 19.40 „Het Oude Testament in deze week", causerie. 19.55 ..Deze week", causerie 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd program ma. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Weense muziek. 22.40 „Onder de Pan nen", hoorspel. 23.00 Nieuws 23.1524.00 Verzoekprogramma. enl0eenn1anvn k", Appelhoven-raadsel Ho-I ge bne'- Wat zal dat Don- je^Je ïreootonHStdag Zijn gew««t Wil J grootouders nog heel hartAliik dus wat gelukwensen? Eind Mei ga je j tvat met vacantie. Nu maar ai* ie lang 1SKJlk steCrdamtJhPhLMarietje Briars uit Am- hoven^aads^ecnWHarempe,1 het Appel" vind ik ^f v,g opSelost- Nu, dat vina ik knap hoor, want het was eeh» mnnieenVeudig- Fi^ dat julïe zon hoe gfat hetlaK blj. huis hebben. En mtmie cijferl? °P SCh°°1? Halen iullie mif bhi ?pi.veman u* Alkmaar maakte Fijn dat ie ,1 eurlg. versierde brief, gehad Hoh U ke Prettlge weken hebt geveer t^e "u dlkke wangen? On- veel Ta™ P°?d ls 'uderdaad niet zo glraakt i£,er' dat d? krant was zoek geraakt. Nu, een vblgende keer beter, bangridaTagend?Yer uit Alkmaar was brief'ie Pef ,at Z0U met haar wrl L.r sprake van, hoor. Nog aarrif* 1£lteerd met vaders ver- 7 g' ®.n jijzelf bent aanstaande h,Jl 8 Ja"g;. Alvast heel hartelijk ge- Itfri e n-icht Je Postpapier vind ik heel grappig. Ik hoop, dat je dat^tV6 b?ek.al gekregen hebt en at het naar je zin is. Je hebt een goe- hfnr°F Y„°0r Wiliem uitgestippeld, hoor. Een keurige oplossing. oJa™/r,?Uk!e Dekker uit Alkmaar ontving ik als gewoonlijk een goede tPi!» ing' ren lange brief en een mooie tekening. Ja, natuurlijk heb jij een S?p' dat Je je boek al ont vangen hebt wanneer je deze regels leest. En vooral ook, dat het naar je zin is Fijn, dat het zo goed gaat met net eten en wandelen. Doe maar goed je best. Vond je de voetbalwedstrijd spannend? Geniet maar flink van het mooie weer. Mijn trouwe nicht Nellie van Leijen uit Obdam was ook ditmaal weer pre- sent met een goede oplossing en een lange brief. Wat heb je de weg door Appelhoven duidelijk voor me uitgete kend. Een keurige oplossing. Fijn, dat de konijntjes flink groeien. En nu heb ben jullie alweer een konijn met zeven jongen? Wat een drukte in de hokken. Tini Helder uit Berkhout heeft een heerlijke verjaardag gehad. En wat heb je veel gekregen. Het raadsel heb je keurig opgelost. Die arme Willem moest wel heel wat boodschappen doen, hè? Ben je ook zo blij, dat de zon de laatste dagen zo heerlijk schijnt? Ook Nellie Pols uit Wijdenes heeft de juiste oplossing van het Appelhoven- raadsel gevonden. Keurig. Wat heer lijk, dat je in de Paasvacantie in Bo- beldijk mocht gaan logeren. Wil je je zusje nog wel feliciteren namens mij met haar derde verjaardag? En aan staande Zaterdag is de uitvoering van de operette? Wat zullen jullie in span ning zitten. Ik hoop. dat het een heer lijke avond zal worden. Van Annie Leeuw uit Berkhout ont ving ik alweer zo'n gezellige brief in verschillende kleuren inkt. Jouw op lossing van Willems route is ook goed, hoor. Wat sneu, dat je moeder ziek was op haar verjaardag. Dat was wel pech. Heb jij zelf een prettige verjaardag gehad? Je hebt mooie cadeautjes ge kregen. Ben je al aan het borduren gegaan? Daag. Tot de volgende keer. Eefje Kuil uit Beverwijk wordt zo langzamerhand een trouwe nicht. Jij vind dus dat Willem een boel bood schappen moest doen. Nu, dat ben ik met je eens. Ik hoop voor hem, dat hij in het bezit van een paar flinke fiets tassen is. O ja, dat is waar ook, je hebt het raadsel keurig opgelost. Doe je de «'olgende keer weer mee? Oei.... wat is Frans een flinke jon gen als hij langs de rijksstraatweg in het gras zit! Met zijn ogen half toege knepen kijkt hij naar de auto's en mo toren die voorbij flitsen. Er hangt een lucht van benzine en olie, waardoor Frans zich nog flinker voelt. Hij heeft toch zeker zélf ook een auto! Een prachtige rode sportwagen met veel glimmends eraan. De kap is open. het stuur is wit, de banken zijn van leer en er zitten indrukwekkend veel me ters en klokjes in. Frans loopt er heen. Iedereen kijkt naar hem. maar Frans doet net of hij het niet zien. Maar in wendig gloeit hij van trots en rammelt met het contactsleuteltje. Met een ver moeide zucht opent hij het portier en laat zich achter het stuur zakken. Be hendig glijdt het sleuteltje in het con tact er gaat een ïood lampje branden en Brrr. ...Brr drie. vier keer laat hij de motor brullen, schakelt dan in en stuift met de rode wagen de drukke weg cp. Terwijl hij nog de versnelling over haalt vliegt de wagen al drie andere auto's voorbij. Harder gaat het, steeds harder, piepend gaat Frans de bochten door, totdat.... maar wat is dat!.... waarom steekt die man zonder uit te kijken de weg over.... Moedig drukt Frans de rem in en zet zijn tanden op elkaar.... de wielen staan stil. de ban den glijden luid piepend over de weg. Frans gooit zijn stuur hm, schiet hal verwege de berm van de weg in en komt dan tot stilstand. ..Dat scheelde niet veel. meneer!" zegt Frans, met de spaning nog op zijn gezicht, uit de wagen stappend en met trots zijn rem spoor bekijkend. „Dat was op het nip pertje....Dan komt Frans weer tot de werkelijkheid terug.... Oh. hij zit nog steeds in het gras.... en hoe laat zal het al zijn! Traag staat Frans op en slentert naar huis. Het wordt al donker. Plotseling Je hebt vast wel eens gehoord van het sprookje van Peter Pan. Nu heeft Walt Disney daarvan een nieuwe te kenfilm gemaakt, die tegen Kerstmis in ons land gaat draaien. Het belooft een boeiend verhaal te worden, met elfjes en meerminnen, met zeerovers en In dianen. In de film worden ook vrolijke liedjes gezongen- Als je het boek „Pe ter Pan" eens ergens vindt, moet je het beslist eens lezen. hoort hen een aantal jongensstemmen. „Toettoef', roepen ze. Er komt iets aaneen eigen gemaakte auto van planken en karton met wielen van een oude kinderwagen en een echt stuur. ..Die hebben we gemaakt na school tijd!", juichen de jongens. „Och", ant woordt Frans voortslenterend. en schuldbewust voegt hij er aan toe: „Na schooltijd.... ja, na schooltijd zit ik te dromen langs de weg!" 1. Mijn eerste deel is een slechte eigenschap. Mijn tweede en derde deel streelt de tong. Mijn vierde deel is de uitroep van een schipbreukeling, die eindelijk uitkomst ziet. Mijn geheel? Het is een land, dat je op geen enke le kaart zult vinden. 2. In de volgende zinnetjes zijn namen van metalen verborgen. Zoek ze maar op! a) Piet is erg onverstandig, wijze raadgevingen slaat hij in de toind. b) Of ik loop of sta, altijd doet mijn knie pijn. de regen met haar boek op, Erik, we c) Truus loopt In paraplu op. d) Kom, berg je gaan spelen! e) Veel daken zijn plat in Amsterdam. 3. De familie Slim kwam in een aardig villa'tje te wonen. Was dat even fijn? Maar... dat villa'tje moest een naam hebben. „Weet je twat", zei vader, „we nemen de roepnamen van de drie kinderen en die plakken we achter elkaar. Eens proberen hoe dat klinkt." Nee maar, dat was grappig, het werd de naam van een vrucht. De familie Slim was verrukt over de vondst en do oudste jongen, Albert, schilderde diezelfde dag nog de mooie naam op de voorgevel. Hendrika reikte de kwast aan en Jacobus mocht de ladder vasthouden. Kunnen jullie raden hoe het villa'tje werd gedoopt? „Tjiep", zei de kanarie, „wat is het tcfch fijn, om heel mijn leven kanarie te zijn. 'k Zit veilig geborgen in een ijzeren kooi. Een prachtig paleisje, zo glanzend en mooi. Een bakje voor waïêr, een bakje voor zaad. Ik zing en ben vrolijk, van heel vroeg tot laat. Als ik door de ruiten de musjes zie pikken, de kraaien en vinken van auto's zie schrikken; Als ik dan de merel daar zie en de spreeuw, die hongerig zoeken in ijs en in sneeuw. Dan voel ik me rustig en op mijn gemak. En wip ik al fluitend van d'hak op de tak. En eens in de week is het feest dan voor mij. Dan laat het baasje me een half uurtje vrij! Dan vlieg ik en zweef ik het kamertje rond. Dan wip ik op lampen, gordijnen en grond. Dan sla ik mijn vleugels weer uit met veel moed. Dat doet een kanarie zeer zeker eens goed. Daarna ga ik dankbaar mijn kooitje weer in. Ja heus waar, ik heb het hier best naar mijn zin." 107. Onder doodse stilte kwam Piet Pakkum het vertrek weer binnen en overhandigde de professor een hamer. Deze gaf een paar flinke klappen op de atoom-raket en toen was he! gebeurd. Daarna overhandigde de professor de hamer weer aan de agent, die er met grote ogen naar stond te kijken. Niemand zei iets. De commissaris schraapte luid en langdurig zijn keel en Pim. Pam en Pom wisten niet goed, welke kant zij moesten uitkijken. Zij hadden gezien hoe de professor met een paar klappen zijn levenswerk had vernietigd en zij begrepen wel, hoe erg dat voor hem moest zijn! Piet Pakkum haalde zijn schouders op. „Stapelgek", dacht hij. „Ik heb het altijd wel gezegd. Die man is stapelgek. Eerst moet-te met alle geweld een atoom-raket ma ken en dan slaat hij het ding weer aan poeier. Het gaat mij boven mijn petje, al ben ik blij. dat dal atoom-din? ver nietigd isDe barse stem van de commissaris stoorde hem. „Vooruit Pakkum, sta daar niet te treuzelen. Neem die hamer en ga dan op onder zoek uit. Er lopen nog steeds twee ban dieten op vrije voeten rond!" „Ja com missaris. Komt in orde commissaris", stotterde Piet Pakkum en verdween. „Zo en wat gaat u nu doen?" vroeg de commissaris aan professor Splitser, die nog steeds stil in zijn hoekje zat. „Ik?" De professor keek dromerig voor zich uit. Oh. voorlopig ga ik me maar op iets onschuldigers toeleggen. Ik denk, dat ik biggetjes ga fokken. Biggetjes met witte en zwarte strepen. Dat is weer iets andersja, dat zal ik doen". „H'm, voorlopig zou ik maar wat rust nemen", bromde de commissaris, dia niet wist of de professor het nu meen de of niet. IN INDONESIË is het aantal mensen dat geen enkele van de grote wereld godsdiensten aanhangt, sterk afgeno men, Er kan worden gesproken van een grotere openheid voor het chris tendom bij zeer velen. Aldus heeft mr S. C. graaf van Randwijck, algemeen secretaris van de Raad voor de Zending van de Ned. Herv. Kerk, zijn indruk ken van een reis van zeven maanden door de Archipel samengevat. Hij heeft er op gewezen, dat er in samenwerking met de twaalf zelfstandige Indonesi sche kerken, waarmee de Ned. Herv. Kerk missionaire relaties onderhoudt, nog zeer veel voor de verbreiding van het Evangelie kan worden gedaan. In dit verband noemde hij de Karo-Ba- taks op Sumatra. Er is overal grote belangstelling voor do-school en velen willen godsdienst onderricht ontvangen. De mogelijkhe den voor het Evangelie zijn groot, mede door de liberale houding van de Indonesische regering. Vele legerpre- dikanten zijn bij de geestelijke verzor ging van de manschappen betrokken. Misschien is het Indonesische leger wel het enige in Azië, dat aan deze verzor ging en door middel van predikanten aandacht besteedt. Predikanten van alle Na een dag van heel hard werken, Stapt Mies in haar ledikant. „Oei", zucht ze. „Ik heb zo'n hoofdpijn, Hier en daar, aan alle kant!" Miesje kan de slaap niet vatten. „Ik neem", zegt ze, „een tablet.... Ik heb het doosje gistermiddag. Hier vlak naast mijn bed gezet!" In het donker graait het muisje. Spoedig heeft ze 't doosje beet. Een tabletje in haar mondje. „Gunst!", roept ze, „wat ik nu eet?l Dat smaakt lekker! Ik neem er nog één.,,. Dan nog één, nog twee, nog acht. Dat tabletjes zó fijn smaken Had ons muisje niet verwacht. Maarhet doosje met tabletten Is de volgende dag nog voll Mies nam het verkeerde doosje. Doos met snoepjes.... dat 's te dolf door Mary Burchell 46. Je hebt gelijk", antwoordde Tom. Daarom heb ik hem, ondanks de zware verdenking, die ik had, ook niet openlijk beschuldigd, want ik voelde sterke, haast bijgelovige aandrang, hem voor een vonnis van de aardse rechter te bewaren. „Laat hem aan de hemel over luidde het oude middeleeuwse ge zegde". Wij allen hebben iets dergelijks ge voeld", merkte Lucas droogjes op, maar we schijnen bij de keuze van on ze verdachten wel erg spitsvondig te ziin geweest". De wending van het gesprek maakte Fiora verlegen en dus veranderde ze haastig van onderwerp. .Je hebt daar even gezegd, Tom, dat je hen hebt ho ren kibbelen en ze die middag samen naar de toren gingen".. Ja Ik had een rusteloos gevoel en genoeg van de sfeer op Brierley Manor, zodat ik besloot, te voet naar huis te gaan, maar in het bosje, juist voor je aan de toren komt zag ik Nan en de jonge Fentiman. Blijkbaar hadden ze mij niet opgemerkt; zij was bezig hem te plagen en hij werd steeds nijdiger. Terloops hoorde ik ook een paar nogal duidelijke kwalificaties wat mij be treft". liet Tom er droogjes op volgen. Kwalificaties, waaruit me voldoende bleek, hoe dwaas ik me had aange steld". „Trek het je niet aan Tom. Jy was de enige niet", zei Lucas, bij wijze van ietwat grimmige troost. „Dat is me nu wel duidelijk", her nam Tom vrij kortaf. „Ik denk, dat Fen timan haar van het plan om op de to ren te klimmen wilde afbrengen. Niet zozeer vanwege het gevaar, maar om dat hij voor zijn persoon meer belang stelling opeiste. Van haar kant werd ze vermoedelijk bezeten door het denk beeld om hem, in letterlijke zin, achter zich aan te slepen. Die idee moet haar zo in beslag hebben genomen, dat haar natuurlijke afkeer van zulk een be klimming er door werd overwonnen". „Geloof je, dat hij haar opzettelijk omlaag heeft gestoten?" vroeg Adèle angstig, toen Tom even zweeg. „Ja, dat zullen we geen van allen ooit weten, Adèle", antwoordde Tom, wiens blik heel wat zachter werd toen hij haar aanzag. „Alles bijeen genomen, geloof ik het niet. Mijns inziens was hij niet vastberaden genoeg om zoiets te wagen. Ook had hij volgens mij te veel angst voor zijn hachje. Ik denk, dat er een soort worsteling is ontstaan, waarin ze tegen de zwak geworden muur is gevallen". „Zo hebben wij het ook gedacht", merkte Lucas nuchter op, „maar we hadden de verkeerde persoon op 't oog". Tom scheen een ogenblik weer erg verontwaardigd, maar weldra kreeg ont roering bij hem de overhand. Dus jelui waren er op voorbereid, een meineed te doen, om mij tegen een aanklacht wegens moord te beschermen?" vroeg hij. „Natuurlijk", antwoordden Adèle en Lucas tegelijkertijd. „Helemaal niet natuurlijk", zei Tom streng. „Getuigenis onder ede is getui genis onder ede. Jelui moest je allebei schamen". Nu keken ze elkaar eens aan, waar op Lucas kalmpjes de vraag stelde: „Wat zou jij hebben gedaan, als je in de getuigenbank was verschenen en, zoals Fiora gedacht had, dat Adèle de schuldige was?" „Doe niet zo gek", antwoordde Tom heftig. „Je weet heel goed, dat Adèle niet de schuldige kon zijn". „Maar gesteld eens, dat je het ge dacht had", drong Adèle glimlachend aan. Tom wilde zich echter allerminst de kant van wat hij als een absurdi t beschouwde, laten insturen. „Ik kón liet niet hebben gedacht, kindlief", verze kerde hij. En toen ze de hand naar hem uitstak en nauwelijks hoorbaar „o Tom", fluisterde, trok hij haar haastig overeind. „Mal kind", riep hij tussen twee kussen door, ,hoe kun je geloven, dat ik ook maar een ogenblik zoiets van jou zou denken?". „Wel omdat ik mezelf er toe ge bracht had. het van jou te denken", bracht Adèle er verlegen uit. „Dat is wat anders", vond Tom en scheen juist op het punt, uitvoerig Adèle's goede eigenschappen te gaan prijzen, toen Lucas hen allemaal tot de nuchtere werkelijkheid terug riep met óe woorden: „Dus heb ik eigenlijk meineed gepleegd ter wille van die on benul van een Fentiman. Maar wie ter wereld kan dan toch de coroner die ellendige vraag hebben ingeblazen?". „O, dat heb ik gedaan", zei Tom, zich nu van Adèle tot Lucas wendend. „Jij? Hartelijk dank! En waarom had je de buitengewoon onaangename vraag aan de orde doen stellen?" „Ja, zie je, ik wist niet, welke ge dragslijn je voor jezelf bepaald en waarom je zo had gehandeld", zette Tom rustig uiteen. „Ik was niet voor nemens, iemand te doen beschuldigen, maar meende, dat de autoriteiten van Nan's tegenzin om alleen de toren te beklimmen op de hoogte moesten zijn Als ze dan nóg aan een ongeluk wilden geloven, had ik mijn plicht gedaan en verder niets meer met de zaak te ma ken". „Nu. je hebt me een paar benauwde ogenblikken bezorgd", zei Lucas droogjes. „Dat begrijp ik en het spijt me, maar ik dacht, dat je evenals ik alles van de jonge Fentiman afwist en dat je van plan was om...." „Om. hem aan de hemel over te la ten". vulde Fiora onverwachts Toms wat haperende woorden aan „En 't ellendige van het geval is, dat dit ook letterlijk is gebeurd". „Laat ons de vergelijking niet te ver doortrekken", kwam Lucas tussenbeide. „Als regel ben ik overtuigd van de plicht, de aardse gerechtigheid naar krachten bij te staan en in de toekomst zal ik me strikt daartoe bepalen. We hebben nu gezien tot welke consequen ties het kan leiden als je het recht in eigen handen neemt". (Wordt vervolgd) kerken leggen zeer gemakkelijk con tact met mensen die kennis willen ne men van het Evangelie. Op Nieuw-Guinea ligt de zaak nog anders dan in Indonesië. Het gaat er daar vooral om, hoe de kerk tot we zenlijke zelfstandigheid kan worden gebracht. Van overwegend belang is het daarom, dat er voldoende Papoease predikanten kunnen worden opgeleid. Hiervoor zal stichting van een op leiding te Seroei wel noodzakelijk wor den, nu men geen gebruik wil maken van de theologische school te Makassar. De zending heeft op Nieuw-Guinea een grote voorsprong op de missie als ge volg van de uitstekende kwaliteit van haar onderwijs. Mr. G. S. r. Houten, ambtenaar ter secretarie te A.; 'k verf zelf, 't Is zo gemakkelijk met SPEURDER LAKVERF Fabrikante; Fa Gebr, Tjallema, Sneek (Advertentie, Ing. Med.) Aaveriei timg. Med.) Ned. Herv. kerk. Aangenomen naar Delft: mr C. Luiten te Mijnsheerenland. Benoemd tot hulp prediker te Irnsum: ds G. L. F. W- B. H. F. K. de Voogd v. d. Straaten, a.s. emeritus predikant te Haastrecht. Idem te Zijderveld: G- Enkelaar, emeritus predikant te Stavenisse. Geref. kerken onderh. art. 31 K. O. Beroepen te Onnen en te Arnhem: B. de Vos. candidaat te Utrecht. De jaarlijkse V. U.-dagen zullen 8 en 9 Juli a.s. te Rotterdam gehouden wor den. Op 8 Juli heeft de wetenschappe lijke samenkomst plaats. Referenten zullen dit jaar de heren prof. dr G. A. Lindeboom en dr. K. van Nes zijn. 8 Juli heeft ook de vergadering van Vrouwen V. U. hulp plaats. Hier zul len spreken prof. dr G. Kuiper en mevr. J. Zwartde Jong van Andijk. 's Avonds heeft de traditionele bid stond plaats. Voorganger is ditmaal ds K. M. R. v. d. Beek van Arnhem. 9 Juli heeft de jaarvergadering plaats van de Ver. voor Hoger Onderwijs op Geref. grondslag, waarvan de V- uit gaat. De leiding is ditmaal opgedragen aan notaris J. D. F. van Halsema var». Hilversum. Te Nieuwkoop is in de ouderdom van 67 jaar overleden ds A. J. van Wijngaarden, emeritus predikant der Ned. Herv. kerk. De overledene die in 1913 candidaat werd. diende de ge meenten van Egmond aan Zee en van Westmaas en van 1929 tot aan zijn emeritaat in 1944 die van Nieuwkoop. Voor de bouw van een tweede Geref. kerk te Bussum werd van een gemeen telid een gift van tienduizend gulden ontvangen. Twee andere gemeenteleden hebben zich eveneens samen voor een bedrag van tienduizend gulden garant gesteld mits er nog een derde gift van dit bedrag komt. RAI-TENTOONSTELLING VAN BEDRIJFSAUTOMOBIELEN De staatssecretaris van Economische Zaken, dr G. M. J. Veldkamp, heeft gisteren in het RAI-gebouw te Amster dam de 32e tentoonstelling van auto mobielen geopend. Ditmaal worden uit sluitend bedrijfsauto's geëxposeerd. 't Begon met een scbent o! steek Kruschen Salts bracht de bevrijding. Maar anders... Er zijn talloze gevallen ook onder Uw bekenden waar de wereldbe roemde Kruschenkuur op korte termijn verlossing bracht van die slopende rheumatische pijnen. De aansporende werking van Kruschen op de bloedzui verende organen kan ook bij U jiat wonder teweeg brengen. Begin daarom vandaag nog de heilzame Kruschen kuur. Dan smoort ge Uw rheumatiek in de kiem, in plaats van te komen van kwaad tot erger. Adv. LM.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 11