Stad en omgeving Uitgebreid programma voor Koninginnedag Helder zou te gemakkelijk gewonnen hebben Onze gemeente kent drie ereburgers r De wereldreis van dimmy Brown Mila Wellerson (ce'o) speelde voor Muziekkring Den Helder Vereniging Handelsavondschool stelde zich in Formosa voor Drie Iweede klassers vragen KNVB onderzoek in te stellen 's Middags wielerronde en voetbal Weer jeugdappèl voor het raadhuis VERZAAKTE ZEEPURGIA ZN PUCHT? Nic. Boots heropende zijn bakkerswinkel TUSSEN HAAKS EN KUITJE Zaiss-bijeenkomsten op Zondagmorgen „Taak der suikerzieken in deze tijd" Gem. Dienst (volleybal) kampioen 2e klasse Genoivolle avond voor flink gezelschap Isja Rossican, kundig begeleider Kampioen KVH versloeg HAV met 28—20 IN HET KORT Op Bevrijdingsdag alleen concert Gezellige bijeenkomst British Women's Club Suriname-avond in de Palmstraat-kerk Alle begin is moeilijk, ook op de planken Bruinvissen-dames in Zaandam verslagen PREDIKBEURTEN HCSC bracht Zeemacht 3-2 nederlaag toe [DE TUNNELBOUW l£ VELSEN VRIJDAG 24 APRIL 1953 In de voetbalwereld is een onpleizi- ge rel ontstaan. Onprettig, omdat iets dergelijks op sportgebied eigenlijk niet kan en niet mag voorvallen. De uitslag van de Zondag 12 April gespeelde wedstrijd ZeeburgiaHelder is nl oorzaak dat de gemoederen da nig in beweging zijn gebracht. Zoals men weet won Helder, dat in moeilijkheden zat, volkomen onver wacht van Zeeburgia. De uitslag, 6—1 in het voordeel van de Heldenaren was wel bijzonder verrassend. De drie clubs, die mede met Helder in degradatiegevaar verkeerden, tw. OSV, ZVV en Schoten, zagen hun con currenten slechts node deze twee pun ten vergaren. Toen de bestuurders de zer drie clubs de diverse krantenver slagen lazen veranderde de verbazing in woede, want unaniem werd er in deze kranten schande over gesproken dat Zeeburgia op zo'n lakse manier aan z'n sportieve plicht had voldaan. De indruk werd gewekt dat Zeeburgia de punten min of meer cadeau had ge daan aan Helder. Scheidsrechter M. Melief uit Zaan dam kon zich evenmin met de houding van de Zeeburgianen verenigen. Op verzoek van Bondsbestuurder G. Kruy- ver heeft de heer Melief een uitvoerig rapport over deze wedstrijd aan het KNVB-bestuur geschreven. Inmiddels hebben de besturen van OSV. ZVV en Schoten aan het KNVB- bestuur verzocht een onderzoek in te stellen of Zeeburgia inderdaad zijn sportieve plicht niet is nagekomen. Inmiddels is reeds een Commissie van Onderzoek ingesteld, die op korte termijn deze onverkwikkelijke zaak zal onderzoeken. De heer Nic. Boots, brood- en ban ketbakker. heeft gistermiddag zijn ge restaureerde zaak in de Oostsloot- straat heropend. De trotse eigenaar woont sinds verleden jaar naast zijn winkel en door deze verhuizing kon de modernisering van zijn bedrijf een feit worden. Achter de winkel heeft hij wat meer armslag gekregen, en de winkel zelf ziet er nu prachtig uit. De wanden zijn geheel betimmerd met blank eikenhout, waardoor een frisse en heldere indruk wordt verkregen. Voor de diverse koeksoorten zijn han dige schuifladen aangebracht, en het gehele interieur is, mede door een nieuwe verlichting, het betreden meer aan waard. Tal van relaties kwamen de heer Boots bij de heropening 'gelukwensen. Het is morgen hoog water om 5.15 en 17.05 uur, en laag water om 11.00 en 23.55 uur. De temperatuur van hetzee water was 9,4 graden Celsius. IN ONZE EDITIE VAN GISTEREN schreven wij reeds, dat de Konink lijke Marine, zoals gebruikelijk, de Koninginnedag op 30 April zal vieren met een vlaggenparade (9 uur) en de grote parade in de Javastraat (half twaalf). Intussen is het volledige programma voor deze dag bekend geworden. Vooral de sportliefhebbers kunnen aan hun trek komen. Om elf uur begint het eerste sportfestijn, het „Vuurtorentornooi" (jeugdhockey) van Hermes. De bekende Duitse fabrikant-evan- gelit Hermann Zaiss, die in November van het vorige jaar reeds verschillen de steden in ons land bezocht en vele duizenden mensen onder 'ijn gehoor heeft gehad, zal op 29 en 30 April en op 1 Mei aanstaande in Den Haag te beluisteren zijn. Uit een aantal plaat sen, onder andere uit Alkmaar, zullen speciale autobussen naar de residen tie rijden. Men schrijft ons hierover onder meer: „Dit is geen belangstelling voor de persoon van Hermann Zaiss, doch voor de eenvoudige wijze waarop hij het evangelie van Jezus Christus brengt. Het is in deze rusteloze tijd een honger naar Christus, omdat men veet, dat Hij gezegd heeft: „Komt tot Mij, allen die vermoeid en belast zijt en Ik zal u rust geven". Nu Zaiss op nieuw naar Nederland komt en blijkt hoe groot de belangstelling voor het evangelie van de zijde der niet-kerke- liiken is, heeft men ook in Den Helder besloten, deze personen in de gelegen heid te stellen te gaan luisteren naar de boodschap van Christus". Hiertoe zijn samenkomsten georga niseerd. die elke-Zondagmorgen van half elf tot half twaalf worden gehou den in de bovenzaal van café jSan- derse op het Koningsplein. tiboli: de waaier enz Voor de Helderse Volksuniversiteit zal „Het Rotterdamsch Toreel" Maan dagavond in Tivoli een opvoering ge ven van „De Waaier Patience", die enige tijd geleden moest worden uit gesteld wegen® ziekte van Charlotte Kohier en Ben Aerden. Daarvoor in de plaats heeft men toen gekregen ,.Via Lissabon', zodat Maandag met de opvoering van „De Waaier Patience" het seizoen van de V.U. met een extra toneelavond wordt besloten. Voor de afdeling Den Helder van de Nederlandse Vereniging van Suiker zieken heeft de directeur dezer vereni ging, de heer Blocmendaal, een lezing gehouden over „Onze taak in deze tijd". De spreker, zelf al vijf en twin tig jaar patiënt, zei, zich helemaal niet ongelukkig te voelen. Hij vertelde on der meer over de nuttige voorlichting van de N.V.S. en de strijd tegen de kwakzalverij. De vereniging telt thans 13.000 leden, doch er zijn ongeveer 50.000 suikerzie ken in Nederland. De besturen van de afdelingen kunnen nog niet bereiken v/at zij wensen, zo lang 37.000 diabeti werkloos toezien. Het onderzoek naar een geneesmiddel, aldus de spreker, moet krachtig worden ondersteund. Hij wekte de aanwezigen op. leden te winnen en achtte voor zo'n on-officiële „wrfactie" de wachtkamer van de dok toren een zeer geschikte plaats. Men zou een andere weg kunnen volgen, maar de artsen mogen nu eenmaal niet de namen van hun patianten nomen. Teleurstellend vond de heer Bloe- mendaal het, dat dit jaar geen kinder kamp kan worden gehouden. Het ge bouw is namelijk in gebruik voor Zeeuwse evacué's. In ons land zijn 1000 suikerzieke kinderen. Vragen op medisch gebied werden vervolgens beantwoord door de heer W. Reilingh, internist. De heer Bloe- mendaal beantwoordde de interne ver- enigingsvragen. Na de pauze werd de film van het kinderkamp in de Bijsterbos" vertoond. Een luchtige onderbreking was het optreden van de goochelaar „Mancho". Tijdens deze bijeenkomst werd de heer J. C. Humme tot bestuurslid ge kozen. Mevrouw P. de Boer-Bijl bood de afdeling een voorzittershamer aan. In de tweede klasse van de volleybal competitie heeft het team van de Gem. Dienst het kampioenschap veroverd, na nog overwinnigen op Zeemacht 2 en RGD te hebben behaald. Een felicitatie voor de gemeente-mannen, die de titel verleden jaar in een beslissingswed strijd aan HCSC moesten laten. In de promotiewedstrijden dames le klasse is nog niet uitgemaakt, wie het komende seizoen in de eerste klasse zal verschijnen. HAV 2 en Zeemacht 2 wisten een wedstrijd te winnen en nu is een beslissingswedstrijd noodzake lijk. Deze wordt gespeeld op Woens dag 6 Mei om half zeven in de Sport school op de Werf. Over smaak valt niet te twisten, dat zal zelfs de meest verstokte muziek liefhebber met ons eens zijn. Het lijdt evenwel reen twijfel, dat de Muziek kring Den Helder met de laatste avond van dit seizoen, het recital door de Amerikaanse celliste Mila Wellerson, bijzonder veel eer heeft ingelegd. Uit zonderlijk gaaf speelde de kunstenares, die op zeer kundige wijze door Isja Rossican aan de vleugel werd begeleid. Adagio prachtig in het gehoor lag. Het timbre kwam in volle waardigheid tot zijn recht en ontroerde in alle mo menten. De meesterlijke techniek van deze soliste kwam geheel tot ontplooi ing in de vreemde Sonate Op. 40 in d kl.t van Shostakovich, een somber en moeilijk werk, dat zij niet zonder muziek speelde. Het stelde hoge eisen en accentueerde de fabelachtige linker handtechniek. Van Tschaikowsky stond na de pau ze „Rococo-variaties" op het program ma. In alle bewerkingen dwons het thema grote bewondering af. Van de overige werkjes zouden wij in de eer ste plaats „La pendule, le fileuse et le galant" van Cassadó willen noemen, een kort masr geestig stukje. Langzamerhand schieten ons niet meer de woorden te binnen, waarmee v/ij haar optreden zo gaarne belonen. Daarom volstaan wij met nog even aan te tippen haar uitgesproken muzikali teit in .Après un Rêve" van Fauré, Caprice w. 12 van Paganini en „Lar ghetto" van Handel. Geen ogenblik zweemde haar routine naar vervlak king. Wij hadden met excuses! voor deze genotvolle avond niet een zo groot aantal luisteraars verwacht. Het stemde trt vreugde, dat onze pessimis tische vermoedens niet bewaarheid werden. Mila Wellerson dankte voor het enthousiast en klaterend applaus met een toegift, „Das Spinnlied" van David Popper. Met al onze waardering voor deze wondergoede combinatie (noch Mila Wellerson, noch Isja Rossican domi neerde ook maar één moment), wat moet haar spel een onbegrensd genot afwerpen in warme samenwerking met een orkest! Ook over het uitgevoerde program ma niets dan lof. Mila Wellerson be gon met de Sonate in a kl. t (Arpeggio- ne) van Schubert, waarvan ons het In hun laatste wedstrijd van dit sei zoen hebben gisteravond de basketball- ploegen van KVH en HAV verwoed om de eer gestreden. KVH voelde zich als kampioen verplicht de ontmoeting te winnen, terwjji HAV uiteraard poog de de titelhouder de punten af te snoe pen. Voor de rust speelden de Hawers uitstekend. De ploeg was verdedigend en aanvallend op zijn plaats en maakte een aantal fraaie doelpunten. Bü KVH wilde het in deze periode niet geluk ken. Er werd onnauwkeurig gedekt en slecht geschoten. In de tweede helft waren de rollen omgekeerd. KVH verdedigde zeer sterk en kwam tot een serie knappe doel punten, waarvan er enkele uit afstand- shcoten werden gemaakt. HAV kwam rui machter te staan, hetgeen mede voor een niet onbelangrijk deel was te wijten aan vermoeidheid, een factor, die het gevolg was van onjuist wisse len. KVH vergrootte de voorsprong, doch moest tenslotte nog enkele pun ten laten „afknabbelen". Het einde kwam met een verdiende 28-20 zege voor de korfballers. De wedstrijd werd op uiterst correcte wijze geleid. In het Tivoli-theater wordt van. heden- tot en met Zondagavond „Te rugtocht der helden" op het doek ge bracht. De Witte-bioscoop vertoont van heden- tot en met Maandagavond „De schrik van de tweede compagnie" met Jimmy Durante. In Casino treedt vanavond de to neelgroep van „De Lyceïst" voor het voetlicht. „Huisduiner Belang" verzorgt van avond in Dennenheuvel" een filmavond. Zondagmorgen om tien uur star ten de renners van „DOK" bij de Donkere Duinen voor een trainingsrit. Op Koninginnedag geeft de buurt vereniging „Tuindorp-Zuid" om twee uur in het gebouw van het Leger des Heils een kindermiddag. Zaterdagavond om kwart over zes speelt het eerste team van de tafelten nisvereniging „Blanco" in het IVA- lokaal aan de 2e Vroonstraat tegen NeHaMij de eerste promotiewedstrijd. Om half vijf op Koninginnedag begint in het gebouw van het Leger des Heils een kindermiddag van de Christelijke Oranjevereniging. De middag wordt om één uur begon nen met de „Ronde van Den Helder" voor amateurs en nieuwelingen, die door „DOK" op het bekende Singel- pafcours wordt georganiseerd. Het be stuur van de wielrenvereniging heeft besloten, vijftig procent van de netto opbrengst van deze middag af te staan aan de afdeling Den Helder van het Nederlandse Ronde Kruis, ten behoeve van de inventaris van het nieuwe Roo- de Kruis-gebouw. Van twee uur tot half vijf kan men ook gaan kijken naar jeugdvoetbalwed strijden en gymnastiekdemonstraties, welke op het HRC b- en het Water vogels-terrein worden gehouden. Het programma luidt: 2 uur HRC b-veld: HCSC aHelder a (adspiranten); Wa tervogels-veld: HCSC bWatervogels b (adspiranten); 15.15 uur HRC b-veld: gymnastiekdemonstraties door „Turn- lust"; kwart voor vier HRC b-veld: HCSC a—HRC a (junioren); Watervo- gels-veld: HCSC b—Watervogels a (ju nioren). Om half vijf is de prijsuitrei king. Intussen is om drie uur in de Ma- rine-cantine aan de Buitenhaven de grote fancy-fair van de Koninklijke Marine geopend. Deze fancy-fair duurt tc£ middernacht en is zowel voor bur gers als voor militairen toegankelijk. De netto-opbrengst komt ten goede aan het Nationaal Rampenfonds en de Ge zamenlijke Militaire Fondsen. Het mid dagprogramma wordt om half vijf be sloten met een receptie ten raadhuize. In de avonduren Om kwart voor zeven zullen jeugd verenigingen, kinderkoren en eventueel de sportverenigingen, voorafgegaan door twee muziekcorpsen en de drum bands van de NPV en „De Oranjegar de", naar het gemeentehuis marcheren om te defileren voor de burgemeester, mr G. D. Rehorst. De kinderen volgen deze route: Ooievaarstraat (verzamel punt), Lijsterstraat, Ruyghweg, Paral lelweg, Prins Hendriklaan, Konings plein, Kerkgracht. Nadat voor het raad huis een drietal nationale liederen is gezongen, zal de burgemeester de jon gelui toespreken. Wanneer ten slotte het Wilhelmus heeft weerklonken, mar cheren de kinderen af via Van Speijk- straat, Emmastraat, Polderweg, Ko ningsplein en Prins Hendriklaan naar het Stationsplein, waar de stoet wordt ontbonden. Tijdens een concert in de muziektent van het Julianapark, te geven door het Stedelijk Muziekkorps (acht uur), zal de feestverlichting worden ontstoken. De feestdag zal worden besloten met een bal op het Stationsplein, waarbij gramofoonplaten de muziek zullen le- verèn. De danslustigen kunnen daar om half tien terecht. QP 15 Februari 1946, toen ie bevoegdheden van de gemeenteraad nog toerden uitgeoefend door burgemeester en wethouders, besloot dit college, het ereburger- schap van Den Helder in te stellen en het, verge zeld van de plaquette in zilver) der gemeente, te verlenen aan de heren H. G Giblin en C. B. Webster. Hierdoor werd aan deze beide represen tanten tan het Ameri kaanse Roode Kruis uiting gegeven van onze dankbaarheid jegens de Amerikaanse hulpverle ning na de oorlog. Onze stad kent nóg een ereburger, en dat is de heer G. Ritmeester, onze vorige burgemeester. Bij raadsbesluit van 29 Maart IS50 werd de heer G. Ritmeester, bij zijn afscheid als burgemees ter op 1 April 1950, het ereburgerschap verleend uit grote waardering voor zijn werk geduren de een ambtsperiode van veertien jaren waar onder uiterst moeilijke in het belang van de gemeente verricht. Deze eervolle benoeming ging vergezeld van de verguld •zilveren plaquette. Om misverstanden te voorkomen merken wij dus op, dat onze gemeen H G GlBLlN C B WEBSTER G RlTMEESÏER te slechts drie ereburgers kent, te weten de heren H. G. Giblin, C. B. Web ster en G. Ritmeester. Aan een aantal andere personen, die zich op enigerlei wijze voor de gemeenschap bijzonder verdienstelijk maakten, werden in de loop der jaren namens de gemeen te plaquettes uitgereikt. Deze onderscheidingen vielen ten deel aan: het Stafmuziekkorps der Ko ninklijke Marine (zilve ren, geslagen ere-pla- quette), de heer R. N. van Os bronzen en zil veren plaquette), de heer P. van Dalen (zilveren plaquette), de heer M. van der Winden (bron zen plaquette), de heer F. Wolders bronzen pla quette), de heer A. J. Leewens (bronzen pla quette), de heer J. Stoll (zilveren plaquette), de heer J. N. E. Teune (zil veren plaquette), de heer L. Bandsma (bronzen plaquette), de heer D. Haan zilveren plaquet te), de heer J. F. van Loo (zilveren plaquette), schout bij nacht l. W. Reijnierse (zilveren pla quette), de heer I. Valk hoff (zilveren plaquette), kapitein ter zee S. G. Ba- rendrecht (zilveren pla quette), Jan Musch (zil veren legmedaille) en pastoor K. A. H. van Veen (zilveren plaquet te). Voor de Nationale Bevrijdings dag, Dinsdag 5 Mei, is een be scheiden feestprogramma samen gesteld. Om acht uur 's avonds verzorgt de.R.K. Harmoniekapel „Winnubst", onder leiding van de heer H. B. Schenkels, in het Julianapark een tentconcert. Tijdens het concert gaat de feestverlichting branden en zal door de sectie Zang van de Hel derse Gemeenschap een massa- zangdemonstratie worden georga niseerd, waaraan wordt deelgeno men door alle aangesloten koren. Met begeleiding van het orkest zal een grote potpourri van natio nale liederen ten gehore worden gebracht. De jongste bijeenkomst van de British Women's Club stond in het te ken van de „Opvoeding in Amerika" althans, daarover sprak mevrouw Van Droge. Het was een interessante cau serie, waaruit de dames leerden, dat de Amerikaanse kinderen worden geleid naar grote zelfstandigheid, waardoor zij „all round" burgers van de wereld worden. Over het algemeen maken zij weinig huiswerk. Vooral aan de sport wordt veel aandacht besteed. Na de lezing volgde een levendige discussie. Het bestuur werd op deze bij. eenkomst als volgt samengesteld: mevr. De Blocq van Kuffeler (presidente)' mevr. Bos (penningmeesteresse), mevr! Van Oosten (secretaresse)mevr. Trouw! mevr. Ten Brake, mevr. Pontier, mevr! Feith, mevr. Meijer, mevr. Vinke. De voorzitster kon de leden een foto laten zien van de drie door de British Women's Club geadopteerde kinderen uit het overstromingsgebied. Teneinde meer bekendheid te geven aan de zogenaamde „kernhutterzen- ding", die al meer dan driehonderd jaar in Suriname het evangelie ver kondigt, wordt op Maandag 27 April om 20 uur in de Ned. Herv. kerk aan de Palmstraat een Suriname-avond ge- geven. Als vertegenwoordiger van de Suriname-zending is aanwezig de heer J. Smelik uit Oegstgeest. In woord en -beeld zal enige kijk op d» zendingsarbeid worden gegeven. GESLAAGD VOOR CHEFDIPLOMA. Bij het te Alkmaar gehouden eind examen, uitgaande van de Stichting „Vakschool voor Zuivelbereiders", be haalde de heer J. C. T. Rudolphi alhier het diploma chef melkinrichting. Het is niet meer dan billijk, dat men enige clementie betracht bij het be oordelen van een programma van een vereniging, die nagenoeg geen ervaring heeft in het zelf brengen van amusement. Wij doelen hier op de feestavond van de pas opgerichte Handelsavondschoolvereniging, welke gisteravond in Formosa werd gehouden. privé secretaressen", zodra een serieus nummer werd opgevoerd: genoeglijk werd dan doorgebabbeld. Het publiek liet merken, dat men uitsluitend geko men was om pret te beleven en die pret ook te spuien. Doch alle begin is moeilijk en het bestuur heeft uit deze avond stellig lering getrokken. De voorzitter, de heer R. Latjes, de juiste man op de juiste plaats dunkt ons, heette de leraren en leerlingen van harte welkom. Het „huisorkest" ge naamd „De zes klavers", onder leiding van Jo Moot, bracht vervolgens opge wekte klanken. Marjan Veenstra ver stond de kunst van het declameren en Piet Bakker, de heupwiegende zanger, viel evenzeer in de smaak. Niet minder succesvol was het optreden van de ac cordeonist Kuit, wiens taak in de pau ze op verdiensteliike wijze werd voort gezet door Fred Gootjes. De klucht „Amalia Azalia", waarin Jaap Hooge- dijk zo koddig de dienstmaagd vertolk te, vond veel weeiklank, mede door het SDel van Tom Goedbloed, Helen Deelstra en Nel Zits. Dit heeft er toe bijgedragen, dat de eerste feestelijke bijeenkomst, die stellig niet de laatste zal zijn, toch als geslaagd kan worden beschouwd. „The Musical Mixers", onder leiding van Jan Schouten, verzorgde de dans muziek. Met alle waardering voor wat de to nelisten hebben gepresteerd, geloven wij toch, dat voor de pauze enkele num mers zijn gebracht, die buiten het ka der vallen, dat meestal door een jeug dig auditorium wordt verwacht. Deze opvatting werd bevestigd door de reac tie van talrijke knapen en „toekomstige 87. Jimmy Brown begreep, dat hij een tweegevecht met Grauw Grauw niet zou kunnen ontlopen. Hij vreesde hem niet, maar wel was hij bang, dat de andere bavianen zich met het ge vecht zouden gaan bemoeien. „Roeki- raki's gilde hij. „Grijpt deze Bierbier en stelt hem buiten gevecht!" Dat was het laatste wat Jimmy nog kon com manderen, want de volgende seconde was zijn duel met Grauw Grauw be gonnen! Er volgde een verschrikkelijke worsteling. Grauw Grauw zette zijn vreselijke slagtanden in Jimmys schou der en deze voelde hoe hij onder de kracht van de veel grotere Grauw Grauw ging bezwijken. Hij probeerde zijn tegenstander bij de keel te grijpen, rnaar zijn armen waren juist iets te kort. Hijgend en blazend vochten zij verder. Grauw Grauw liet even los om Jimmy een dodelijke beet toe te bren gen. Hu boog zijn lelijke kop over Jim my heen. Deze zag zijn grote witte tanden blinken.... Toen rukte Jimmy met een snelle be weging de veren hoofdtooi van zijn vij and los en trok deze over diens ogen! Een pnar seconden kon Grauw Grauw niets zien en van dat moment maakte Jimmy gebruik om een kralen ketting die Grauw Grauw om zijn nek droeg zo stijf mogelijk aan te trekken. Hij voelde hoe de greep van zijn rivaal verslapte en hij zag hoe zijn ogen van benauwdheid uit zijn hoofd puilden. Jimmy rukte nog harder aan de ket ting. Grauw Grauw rochelde en viel tenslotte zo slap als een vaatdoek ach teroverJimmy gaf hem nog een formidabele kaakslag toe en sprong toen overeind. Hij zoog de lucht in zijn brede borstkas en stootte daarna de overwinningskreet der Roekiraki's uit: Kriewiewie Woe-oe-oe-oe-oe Wababa Kriewiewie Woe-oe-oe-oe-oe-oe Waba ba 1 De uitwedstrijd tegen de Waterlelie te Zaandam heeft de dames van de Bruinvissen geen winst opgeleverd. Er werd te veel gezwommen en te laat geplaatst. Hierdoor gelukte het de thuisclub veelal de bal over te nemen en een aanval op te zetten. Toch was het begin voor de Bruinvissen. Elly Pleijte ging goed met de bal op het doel af, doch haar schot was te zacht om resultaat te hebben, hoewel de keepster reeds was gepasseerd. Het gevolg wms een tegenaanval, welke meer resultaat opleverde, want de bal vloog onhoudbaar langs keepster De Bood. Kort hierop schoot de Water- lelie-midvoor nogmaals raak zodat de rust met een 20 voorsprong voor de thuisclub in ging. Spoedig na de hervatting bleek, dat de Bruinvissen voor een gedeelte wa ren uitgespeeld. De Zaanse meisjes konden zich vrijer bewegen en voer den de stand tot 4—0 op. Daarna zag Guur Boon kans de eer voor de Nieu wediepsters te redden, toen zij een goed aangegeven bal van Elly Pleijte met een achterwaarts schot in het net liet verdwijnen. De nederlaag werd ten slotte met 51 een feit. De wedstrijd Nereus IIIDAW II, welke hierna volgde was voor de heren van belang. Winst voor DAW betekende voor d.e Bruinvissen een kans op het kampioenschap. Deze winst kwam inderdaad. Als de Bruin vissen op Vrijdag 2 Mei in het Marine- bad DAW verslaan, zijn er drie ploe gen (Nereus III, Neptunus II en Bruin vissen), die met 10 punten uit 8 wed strijden de competitie hebben geëin digd. DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat. 10.30 uur ds Rasch; Palmstraat, 10 uur ds Borg- hardt, 19 uur vicaris Grimm; Huisdui nen, 10.30 uur ds De Hoest. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 en 10.45 uur ds. Hamming, 17 uur ds Swen; Rehoboth- kerk 10 uur ds Swen, 17 uur Ds Ham ming. Oud-Geref kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds Groenewegen. Geref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Geref. kerk, Weststraat. 8.45 en 17 uur ds F. Tol lenaar. Vrij-Evang. gem., Hoogstr., 10.15 en 17 uur ds Vermaas, 12 uur kinderkerk. Kerk van Jezus Chris tus van de Heiligen der laatste dagen, Weststraat. 10.30 en 17 uur dienst. Baptisten gem.. Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool, 16 uur de heer J. Dam- muller uit Alkmaar. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 19 uur ds J. J J. van Sluijs. Evang.-Luth. gem., We zenstraat, 10.30 uur ds J. W. Sep- meijer. Oud-Katlh. kerk, Midden weg, 10 uur heilige mis, 10 uur kin derkerk Van Galenstraat. Evangeli satie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondags school. Leger des Heils, Spoor- gracht, 10 uur heiligingssamenkomst, 19 uur openluchtsamenkomst (Spoor straat), 20 uur heilsbijeenkomst. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds Van de Knijff. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 10 uur ds H. J. Trommel. Geref. kerk 9.30 uur leesdienst. 14.15 uur ds Swen. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem., 19.30 uur ds H. J. Trommel. In de tweede nederlaagwedstrüd heeft Zeemacht met 3—2 van HCSC verloren. Deze uitslag werd na veel spanning bereikt en wij kunnen niet anders zeg gen, dan dat de overwinning bij de beste ploeg is terecht gekomen. De sai- lors hebben de zege anders niet cadeau gegeven. Gedurende de laatste tien mi nuten hebben zjj geen poging ongedaan gelaten om nog gelijk te komen. Het heeft evenwel niet mogen baten. De wedstrijd had een enigszins sen sationeel begin. Na enkel minuten kreeg Zeemacht een penalty toegewezen. Doel man Graaf wist de strafschop te stop pen, doch er was een overtreding be gaan. En waarlijk, andermaal wis» Graaf zijn heiligdom schoon te houden. Het was jammer voor hem, dat hij tien minuten later de bal liet vallen, waar door de voorhoede van de sailors een niet te missen kans kreeg. Daar deze wedstrijden met de stand 11 begin nen, leidde Zeemacht toen dus met Z-i. Even tevoren had scheidsrechter een mooi doelpunt van Veen onzes W» ziens ten onrechte afgekeurd. HCSC begon te „peuterig" te spele» om succes te kunnen boeken tegen o» robuste verdediging van Zeemacht. In de tweede helft zag men aanvan kelijk hetzelfde spelbeeld. HCSC was voortdurend sterker, doch alles wero veel te kort gehouden. Pas na een ji3,^ uur gelukte het De Haan om geluk maken. Hij was snel naar binnen ge komen en schoot van dichtbij in (3— Even later scoorde Veen op uitsteken"» wijze het laatste doelpunt (23)- In slotphase van de strijd werd het d°. van HCSC nog hevig bestookt, doen doelpunten werden niet meer gemaa» i Wij zijn in de gelegenheid op de Pje gina hiernaast een overzichtskaart a drukken van de nieuwe situatie, w in verband met de tunnelbouw fphiee. sen zal ontstaan. Na hetgeen wij a over reeds eerder schreven, ben deze kaart slechts weinig toehen De auto- en de spoorwegtunnel beide duidelijk aangegeven. Zij zu de grondslag vormen voor een 6 nieuwe verkeerssituatie, die niet si f voor Velsen en Beverwijk, doen de gehele kop van Noord-Hollana het grootste belang moet worden s acht. Het is mede uit deze overw j„0r dat wij deze kaart, die welwillend de Rijkswaterstaat werd afgestaan, bliceren.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2