Brief van president Eisenhower aan Koningin Juliana prrnt Eiwnhower aan Onthulling Troelstra-monument op Woensdag 13 Mei Ollenhauer wil contact met de Westduitse regering De nota over het nieuwe B.W. Aandacht voor vluchtelingenprobleem Mei-staking 1943 voor de TV Jeugd-zeeverbond opgericht Lezing in een boekwinkel na het sluitingsuur De stier bleef in leven Amsterdam hervond eindelijk zijn draaiorgel-draai JK DEEL UW BEZORGDHEID' Niet alleen helpen met woorden Een bijzonder programma De ontploffing in de hoofdstad Adonis wordt opnieuw door rechtbank gehoord Thuishaven voor zeekamp is dit iaar Medembhk Off.c ieus bezoek van H M. aan Den Haag Knaapje bij spel onder het zand bedolven Demonstraties na de plechtigheid Gemeenschappelijk standpunt inzake de bu tenlandse politiek gevraagd Socialistisch verzet tegen EVG blijft Kamercommissie geelt haar oordeel Congres „Politie Dieren bescherming'' Was boekhande'aar in overtreding Echtpaar stak e>gen woning in brand De man tot twee jaar veroordeeld Niet meer dan één pierement per dag Vijf jaar wegens doodslag Internationaal orgel concours in Haarlem „Zilveren Vlaamse Gaai" voor minister Cals Pinksterpakjes voor Korea-strijders Frans jacht vergaan Scheepvaartberichten gtuk. In haar brief verzochtKoning,"J u lL nÏ ÏI °Ver.^ v^^lingenvraag- nemen bjj de oplossing van het vluchtelingenvraagstuk™ fl f' "o en vraagstuk en wel op een wereldbasis DjU president zegt in zijn antwoord brief onder meer: „Uw bemoeienis sen met de uitdaging, die het vluchte lingenvraagstuk voor de vrije wereld vormt, in een tijd, dat uw eigen land en volk zo nobel de lasten op zich ne men van overbevolking en van de rampspoedige gevolgen van de recente overstromingen, zijn wederom een be wijs van de deernis, die Uwe Majesteit steeds getoond heeft voor hen, die zich buiten uwe grenzen in nood bevinden. Ik deel deze bezorgdheid met U. ,.De regering der Verenigde Staten is te allen tijde bereid, om opbouwende in ternationale maatregelen in overwe- Vandaaq De televisiesectie van de V.A.R.A. zal in haar uitzending van vsndaag een programma wijden aan de Mei-staking in het jaar 1943. Het programma, werd geschreven door Willy van Hemert. Ook zal gebruik gemaakt worden van film materiaal, dat destijds door de N.S.B. is opgenomen en van authentieke gra- mofoonopnamen met toespraken van Hitier en Seys Inquart, alsmede van programma's destijds uitgezonden door Rrdio Oranje. De danseres Hjn Rijnbeek zal enkele van de in het stuk voorkomende ge dichten plastisch vertolken. Uit het onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing in het perceel aan de Ruyschstraat te Amsterdam is ge bleken, dat het ontploffen van de acetyleen cylinder waarschijnlijk is te wijten aan het feit. dat er een zeer ge ring lek was aan de voet van de cy linder. Hierdoor zou acetyleen zijn ont snapt, hetwelk met de zuurstof uit de lucht een brandbaar mengsel vormt. Het mengsel moet op een of andere wijze, hoe is niet bekend, tot ontbran ding zijn gekomen- Deze ontbranding luidde een kettingreactie in. welke het springen van de cylinder tot gevolg had. ging te nemen, teneinde het vraagstuk, nat zo meelevend in uw brief is be schreven, te verlichten." J)E president zegt verder, dat de hui- dige pogingen, om uitgewekenen zich weder te laten vestigen, hetzij door integratie in het land waar zij zich be vinden, hetzij door migratie, krachtiger moeten worden „Ik ben er dan ook van overtuigd, aat de vrije wereld de uitdaging zal aannemen, die het vluchtelingenvraag stuk vormt, niet slechts, Omdat de vluchtelingen menselijke wezens zijn wier waardigheid en zelfrespect op het spel staan, doch omdat zij tezamen met ons hun aandeel wensen te nemen in net bereiken van vrede en orde in de wereld." Reuter tekent hierbij aan, dat het pu bliceren van de brief aan koningin Juliana volgt op de bekendmaking van het besluit, om het Congres te verzoe ken in de volgende twee jaar 240.000 extra-immigranten uit de landen achter het „IJzeren Gordijn" tot de Verenigde Staten toe te laten. Zoals gemeld, overhandigde prins Bernhard de brief van koningin Julia na aan de president tijdens zijn jongste bezoek aan de Verenigde Staten" De rechtbank te Amsterdam zal Maandagmiddag, om 2 uur, voor de tweede maal de 42-jarige Amerikaan Harold J. Adonis horen. Zij zal dan be oordelen of het uit de Verenigde Sta ten ontvangen aanvullend bewijsmate riaal nu voldoet aan de in het tractaat ten de aanvulling daarop) tussen Ne derland en Amerika gestelde eisen ten aanzien van uitlevering. De rechtbank, die op 19 Januari jl Adonis voor de eerste maal hoorde zal daarna een aanvullend advies aan de minister van Justitie uitbrengen. Het in 1927 opgerichte Nationaal Jongeren Verbond, dat sedert 1936 ge- regeid elk jaar zeekampen organiseert, heeft zoals bekend opgehouden te be staan. Gezien de grote belangstelling voor de zeekampen en van de gedachte uit gaande dat de zee, de zeevaart en alles wat daarmede samenhangt van groot belang is voor Nederland, is besloten op te richten „Het Jeugd Zee-verbond", het „Z.J.V." Dit Z.J.V. zal de zeekampen voort zetten. Ook dit jaar wordt weer een zeekamp gehouden, waarvan de aan vangsdatum is gesteld op 31 Juli. Thuishaven is het oude stadje Medem- blik. Het onderkomen zal zijn het slot Radboud. Woensdag 29 April a.s. zal de tuin van het voormalig paleis Noordeinde te 's-Gravenhage door H. M. de Koningin voor het publiek worden opengesteld. Na deze plechtigheid die een sober ka rakter zal dragen, zal H. M. een in formeel bezoek brengen aan het insti- tute of social studies. Gistermiddag is in de buitenwijk ..Het Ondiep" te Utrecht een veertien jarig knaapje A. G. Jeuster uit deze wijk, bij het spelen onder zand bedol ven geraakt en dodelijk verongelukt. Met enkele andere kinderen had hij een hol gegraven, dat instortte. Het slachtoffertje werd met hulp van de brandweer uitgegraven, doch gaf ondanks assistentie van een genees heer geen tekenen van leven meer. Met een ziekenauto is het knaapje naar de rijksklinieken vervoerd. On derweg is nog zuurstof toegediend, maar bij aankomst in het ziekenhuis kon niet anders dan de dood worden geconstateerd. De onthulling van het Troclstra- monument zal geschieden op Woens dagmiddag 13 Mei a.s., te 's Gravenhage in het Westbroekpark. Het monument is ontworpen door de beeldhouwer prof V. P. S. Esser te Amsterdam. Het ka der, waarin de bronzen beelden zul- Edde Goering, de jongste dochter van de voormalige Duitse Lucht- maarschalk, werd kortgeleden in een kerk in Munchen in het katholieke geloof bevestigd. Wij zien haar hier bij het verlaten van het kerkgebouw, waar de plechtigheid plaats vond. CRICH OLLENHAUER, DE SOCIALISTISCHE LEIDER in de Westduits» E Bondsrepubliek, heeft de regering-Adenauer uitgenodigd tot besprekingen, teneinde een gemeenschappelijk standpunt inzake de buitenlandse politiek 10 formuleren. Ollenhauer meent, dat thans het moment is gekomen waarop Duitse politiek een eigen activiteit moet on,plooien om de bezettende mogend heden te bewegen tot „hereniging van Duitsland door vrije verkiezingen 1)0 socialisten hebben de politiek van dr Adenauer steeds afgewezen en inzonder heid geweigerd, de Europese verdedigingsgemeenschap te aanvaarden ais het beste middel tot herstel der Duitse eenheid. Wel echter willen zij - met dB Bondskanselier - een Duitse militaire bijdrage aan de Westelijke verdediging; ook zien zij geen heil in de neutraliteit van Duitsland. riLLENHAUER wil daarom van de EVG niets weten, omdat hij meent, dat Duitsland in zijn souvereiniteit be perkt blijft en ook onvoldoende ruimte zou krijgen om zelf zijn eenheid na te streven. Ook meent hij, dat de kans op hereniging hoe klein ook niet mag worden afgeschreven door een deel van het land reeds thans in te kapselen in een machtsconstellatie, welke moet leiden tot verdieping van de kloof tussen beide landsdelen. Daarom heeft hij zich uitgesproken voor een nieuw beraad over een vorm van militaire samenwerking van Duitsland in het Atlantische verband. In deze omstandigheid wil Ollen hauer de samenwerking met de rege ring richten op enkele minder ver strekkende kwesties. Zo moet er vol gens hen zeer nauw contact met de westelijke mogendheden worden op genomen bij de voorbereiding van on derhandelingen. Verder dient er bij Gisteren heeft voor de economische politierechter te Utrecht de heer L., direc teur van de N.V. Boekhandel v/h G. Broese te Utrecht, zich moeten ver antwoorden terzake van het na winkelsluitingstijd in de winkel der N.Fdoen houden van een literaire lezing, waardoor de Winkelsluitingswet zou zijn overtreden. De Officier beschouwde een straf, die de mogelijkheid opent in beroep te gaan, en wel een geldboete van f 251, subs. 1 maand voorwaardelijk met een jaar proeftijd, als het meest wenselijke. De commissie voor privaat- en straf recht uit de Tweede Kamer heeft een voorlopig verslag het licht doen zien, waarin een reeks van vraagpunten no pens de wijziging van het Burgerlijk Wetboek, door de minister gegeven, van commentaar wordt voorzien. Zo geeft de Kamercommissie een instem mend antwoord op de vraag of aan JJRIE vooraanstaande Spaanse mata dors, Rafael Ortega, Ecalerito en Manoio Vazqucz, zijn te Sevilla ieder tot 15.000 peseta's (ongeveer 1500 gul den) veroordeeld, omdat zij weigerden tegen hun stier te vechten. De arena van Sevilla was door een stromende regen veranderd in een waar modderveld doch de drie matadors slaagden er in ieder een van liun twee stieren te doden. Zij hadden hun schoe ien uitgetrokken teneinde beter hou vast te hebben op de modderige grond. Daarna verzochten de stierenvechters met doorweekte en modderige kleren de president van het gevecht dit te be ëindigen, De president wees hun ver zoek ecbtei van de hand en gaf op dracht. om de vierde stier in de avena te laten. De matac rs weigelden echter iets te doen. Hierop weruen de mata dors onmiddellijk gearresteerd en naai het politiebureau gebracht. Een inder haast bijeengeroepen rechtbank onder voorzitterschap van de gouverneur, Al- fonso Ortiz, veroordeelde de drie tot de bovengenoemde boete.... fWEE gewapende bankrovers in Mrn- treal vluchtten onverrichter zake fit een bankgebouw, dat zij wilden be roven. De bankemployés waren in ho merisch gelach uitgebarsten, toen df rovers het ultimatum stelden je gein °1 je leven" De emplo.yé's i*n na melijk, dat de twee een grap uithaalden HE Haagse politie heeft de 40 ar g' V. d. S. aangehouden. V d. S„ uie zie' „journalist noemt, nad in een tan: .r de binnenstad met de caféhouuster e. de buffetiuffrouw viif flessen shtro leeggedronken Tn,»n het '>p oetne. sankwam weigerde V. (1. S. de reke- bing te voldoen een ieder het recht moet worden ge geven, een geldelijke tegemoetkoming te eisen voor een hem onrechtmatig berokkend leed. Ook was de vraag gesteld, of een werkgever zijn aansprakelijkheid voor de tekortkomingen van ziin arbeiders kan uitsluiten. De minister wil de clausule, waarbij een werkgever deze aansprakelijkheid uitsluit, blijven toe laten, tenzij de wet verplicht of het gebruik met zich brengt, dat de werk gever zich verzekert tegen een schade, die door zijn arbeiders wordt aange richt. De meerderheid in de commis sie kon zich met dit standpunt van de minister verenigen. Op ongeveer hetzelfde vlak lag de vraag of iemand, die in dienst van een ander, ter vervulling van een hem op gedragen taak een onrechtmatige daad verricht, aansprakelijk moet worden geacht. Zowel de minister als de com missie zijn de mening toegedaan, dat zo iemand niet aansprakelijk is. als vastgesteld kan worden dat hij te goeder trouw handelde, of althans niet opz"tteliik schade heeft veroorzaakt. Ten slotte was de commissie van oordeel, dat naast bedreiging, bedrog en dwaling ook misbruik van omstandig heden als grond voor vernietiging van rechtshandelingen moet worden er kend. Zeven Britse burgers die in Korea geinterneerd zijn geweest zijn per vliegtuig m Berlijn aangekomen. len worden gepliatst is uitgevoerd door de N.V. Hollandse Beton Maat schappij te Den Haag. De ruim 3 meter hoge figuur van mr P. f. Troelstra en een symbolische groep, beide in brons vervaardigd naar de ontwerpen van de beeldhouwer zijn te Parijs vergroot en in brons gegoten door de bronsgieterij Binder te Haar- lemmerliede. Na de onthulling zal het monument aan het gemeentebestuur van 's Gravenhage worden overgedra-, gen. Op de dag van de onthulling zal een demonstratie worden gehouden langs het monument, georganiseerd ir overleg met het bestuur van de Partij van de Arbeid. Het ligt in het voorne men het monument na afloop van de demonstratie te verlichten. Gisteren is in Leiden de algemene vergadering gehouden van de „Politie- Dierenbescnerming" (bond van politie ambtenaren in Nederland tot bescher ming van dieren). Hierbij werd weer eens gewezen op de noodzaak van een Dierenwet. Juist de politiemannen valt de onvolledigheid van de tegenwoordige wetgeving op bij hun pogingen zich te verzetten tegen wreedheid en kwelling. De heer L. had bij het verhoor be toogd, dat de winkel niet geopend was in de zin der Winkelsluitingswet. Za kelijke doeleinden, zo deed hij uitko men werden er niet mee gediend. Wilde men zakelijke resultaten berei ken, dan zou men zeker op andere wijze de aandacht op deze lezingen hebben gevestigd. De arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage heeit de electromonteur J. N. veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorar rest. en diens echtgenote J. N.F. tot 9 maanden voorwaardelijk. Opzettelijke brandstichting in hun woning in de Zieistraat op 6 Augustus 1952 was het misdrijf, dat hun was ten laste gelegd. De officier van Justitie had tegen de man twee jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest en tegen de vrouw een jaar gevangenisstraf, waar van zes maanden voorwaardelijk geëist- Een in leer gebonden vergunningen klapper, waarin staat aangegeven waar, wanneer en hoe lang de vijftien piere menthouders van Amsterdam bun mu ziekinstrumenten mogen bedienen, zal tezamen met een groot genummerd en van conterfeitsel voorzien identiteitsbe wijs, voor iedereen zichtbaar aange bracht, de nieuwe regeling ondersteu nen, die mr R. de Waard, voorzitter van de draaiorgelcommissie der vereniging „Ons Amsterdam" heeft ontworpen om de werkproblemen van „Blauwe Koen- tje", „Oude Lurks", „Kris Kras en Kruimeltje" en hoe zij verder mogen heten, met ingang van 1 Mei uit de wereld te helpen. „Amsterdam weer de eerste draaior- gelstad ter wereld", zo noemde mr De Waard zijn leuze, toen hij gistermorgen één van de 7 kaarten van Amsterdam ontvouwde, waarop in vijftien kleuren de rayons der orgelaars op één be paalde dag waren aangeduid. „Er is zoveel mogelijk rekening gehouden met de verlangens van alle betrokkenen: de orgeldraaiers blijven op hun eigen ver trouwde terrein en het publiek krijgt niet meer dan één draaiorgel per' dag in zijn straat. „Het is een formidabele uitzoekerij geweest voordat deze iege- ling kon worden voorgesteld maar wij hopen nu op medewerking van de po litie, zodat de vergunninghouders kun nen zeggen: wij verdraaien het weer (of: niet langer), en het publiek: wij verdragen het weer". Lucas S„ 37 jaar, voormalig korpo raal-ziekenverpleger op Ambon, had bemerkt, dat zijn 14-jarige dochter om gang had met een enige iaren oudere bewoner van het kamp. Toen de kamp- raad niet ingreep, ging hij eigen rech ter spelen. Hij zou de jongen eens flink aftuigen, maar sloeg mis. Bii dat verliezen van zijn „gezicht" ten aanschouwe van de kampbewoner werd hii dolzinnig en hij schoot de jongen neer. De Asser rechtbank leg de de man zes jaar gevangenisstraf op Het Hof te Leeuwarden veroordeelde hem gisteren tot vijf iaar met aftrek Verdachte tekende direct cassatie aan tegen dit arrest. De verdediger legde er nadruk op, dat deze lezingen al twintig jaar wor den gehouden en dat de burgemeester van Utrecht zelf wel een® een ten toonstelling na sluitingstijd heeft geopend. De uitspraak werd bepaald O" 29 April. «9 Van 1618 Juli zal te Haarlem, on der auspiciën van de stichting „Haar lems Bloei", in samenwerking met de NCRV, het derde internationale orgel concours worden gehouden. De win naar van het vorige jaar, Antan Heiier uit Wenen, zal zijn prijs dan moeten verdedigen tegen een Belg, twee Ne derlanders en een Duitser. De jury van het concours bestaat uit Susi Jeans (Engeland), Alf Linden (Zweden) en Albert de Klerk (Nederland), die eveneens op het orgel van de Grote Kerk zullen concerteren. Zaterdag 18 Juli zal door Albert de Klerk in de gemeentelijke concertzaal met medewerking van de Haarlemse Orkest Vereniging onder leiding van Antoon Verhey de eerste uitvoering worden gegeven van een concert voor orgel en orkest van Sem Dresden. Gistermorgen is in Eindhoven bij de opening van St. Jorisdag door de hoofdcommissaris van de Verkenners der Katholieke Jeugdbeweging, H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, een belangrijke padvinders-onderscheiding uitgereikt aan de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, mr J. M. L. Th. Cals. Het betreft hier de „Zilveren Vlaamse Gaai", welke de minister is toegekend wegens zijn grote verdiensten voor de padvinders- beweging. Dezelfde onderscheiding ont vingen de heren H. J. van Harderwijk, ere hoofdkwartierscommissaris voor training, drs J. J. P. Boezeman. H.B.S.- directeur te Hulst (Zeeuws Vlaande ren), hoofdkwartierscom.missaris voor Verkenners, en mr René Höppener, ere-hoofdcommissaris van de V.K.J.B. Gedurende het tijdvak van 27 April t.e.m. 9 Mei a.s. wordt de mogelijk heid geboden om ter gelegenheid van Pinksteren aan de opvarenden van Hr Ms „Johan Maurits van Nassau" en aan de militairen v?n het Nederlands Detachement Verenigde Naties in Ko rea niet-aangetekende pakjes tot een maximum gewicht van 500 gram per luchtpost te verzenden tegen betalin" van het zeeposttarief a 8 cent per 50 gram (minimum 40 cent). MARKTEN BARNEVELD. BARNEVELD, 24/4. Eiermarkt: Handel redelijk. Aanvoer ca 925.000 stuks. Prijzen f 13.50—f 14. algemene prijs f 13.70 per 100 sluks kiloprijs f 2.24. Veluwse Eierveiling „Barneveld Ede"- Handel kalm. Aanvoer ca 825 000 stuks. Prijzen: Kippeneieren van 60 t/m 63 gram f 13.45f 13 90. kalkoeneieren f 20, ganzeneieren (middel) f 23, pa- relhoendereieren f 11.eendeneieren f 10.80f 11.20 alles per 100 stuks. Pluimveemarkt: Handel kalm. Aan voer ca 33.000 stuks. Prijzen: slacht- kippen f 1.80—f 2. witte kippen f 2- f 2.10. jonge henner. witte f 2.90f 3 10 jonge hanen andere rassen f 2.35— f 2.60. piepkuikens f 2.90—f 3.15 alles Overige per stuk oude 'hanen t 2.501 4.50, tamme jonge duiven f 0.75f 0.95, tamme konijnen f 1.25— f 2.75, slachtkonijen f 4f 7.75. deze landen op te worden aangedron gen, dat zij onderhandelingen met Moskou zullen openen, teneinde nor malisering van het grensverkeer tus sen beide delen van Duitsland te ver krijgen. Voorstellen moeten er worden gedaan voor besprekingen over de vrij lating van gevangenen in de Sovjet- Unie en over verbetering van de le ve- omstandigheden in de Russischs zone. Dat is dus nog allerminst een aan vaarding van het standpunt van de regering-Adenauer. Deze is trouwens voor de verkiezingen niet meer te verwachten. De socialisten zijn boven dien van mening, dat de thans in be spreking zijnde westelijke verdragen toch niet van kracht zullen worden. Zij rekenen namelijk op het ontstaan van een volkomen nieuwe politieke situatie: een flinke vermeerdering van hun aantal zetels in de Bondsdag en daar uit voortvloeiend een coalitie van ehristelijk-democraten en socialis ten. In elk geva1 verwachten zij da sterkste politieke partij van West- Duitsland te worden. De Franse torpedobootjager „Le Terrible", die op zoek is naar het ver miste Franse jacht „Rollon" heeft ge seind, dat op 50 kilometer ten Zuid oosten vfu de Balearen wrakstukken van het vaartuig gevonden zijn, waar onder delen van de achtersteven. Het scheepje vertrok op 19 April met zeven personen aan boord. Adina (t), 22-4 van Pladju naar Bang kok Alhena, 23-4 v.m. te Antwerpen Amerskerk, 22-4 n.m. van Marseille naar Duinkerken Amstelkroon, 22-4 n.m. van Labuan te Sorong Amstelvaart, 22-4 n.m. van Sydney naar Cristobal Algenib, 23-4 te Rio Grande Alioth, 22-4 n.m. van Bahia naar Antwerpen Alkaid, 23-4 van Buenos Aires te R'dam Almkerk, 23-4 van Antwerpen te R' dam Amstelveen, 20-4 van Bombay ta Geraldton Argos, 22-4 van R'dam naar A'dam Abbireo, 22-4 te Santos Al- r.ati, 22-4 te Montevideo Amor, 22-4 van A'dam naar Hamburg Alamak, 23-4 v.m. van Colombo naar Aden Al- tlabi, 23-4 v.m. van Las Palmas naar Rio da Janeiro Bengkalis, 22-4 van Tand jong Priok naar Tégal Bloemfontein, 22-4 230 mijl zuidwest van Kaap Palmas naar Kaapstad Bonaire, 22-4 600 mijl noord-noordoost van Paramaribo naar Ply- mouth Boissevain, 20-4 van Buenos Aires Diemerdijk, 22-4 n.m. van San Francisco naar Los Angeles Caltex Delft (t). 22-4 n.m. van Sidon naar R'dam Caltex Pernis (t), 22-4 n.m. van R' dam te Sidon Ceram, 22-4 van Ham burg naar A'dam Coryda (t). pass. 22-4 Azoren Cronenburgh, 21-4 van Bilbao naar R'dam Dongedijk, 22-4 van Cristo bal naar Curagao Drente, pass. 22-4 23 uur Ouessant, 24-4 3 uur aan de Hoek van Holland verwacht Eos, 22-4 van R'dam naar A'dam Esso Rotterdam (t), 22-4 van Aruba naar R'dam Eng- gano, pass. 22-4 Perim naar Port Sudan Friesland (KRL), 22-4 n.m. te Aden Friesland (SSM), 22-4 van A'dam naar New Castle Gaasterland, 22-4 n.m. ten anker Recife Gadila (t), 22-4 van Chit- tagong naar Pladju Gouwe, 22-4 van Owendopoint naar Monrovia Gooiland, 22-4 te Rio Grande Groote Kerk, pass. 22-4 Ouessant naar Marseille Groote Beer, 25-4 ca. 19 uur van Halifax aan de Hoek van Holland verwacht Haarlem, 22-4 van A'dam naar West-Indië Ha- thor, 23-4 te Piraeus Hoogkerk, 22-4 van Hongkong naar Manilla Ittersum, pass. 22-4 zuidelijk van Socotira naar Sai gon Johan van Oldenbarnevelt, pass. 22-4 laat Perim naar Belawan Jupiter, 23-4 van R'dam te A'dam Laurenskerk, 22-4 van Bombay te Colombo Lemster- kerk, 22-4 van Bahrein naar Muscat Luna, 22-4 n.m. van Bari naar Triest Langkoeas, 20-4 van Bahk Papan te Ma kassar Larenberg, 22-4 van Cartha- fcena naar Barranquilla Leersum, 23-4 van Golf van Mexico te Le Havre ver wacht Lindekerk, pass. 22-4 Ouessant naar Port Said Maas, 23-4 van Ka- valla te Heraklion Maasdam, 22-4 520 mijl west van Lands End naar Southamp- ton Maasland, 23-4 van Rio de Janeiro te Ilheos Malea (t), 23-4 van Takoradi te Lagos Modjokerto, 23-4 van Sura- baja te Balik Papan Muiderkerk, 23-4 v.m. te Suez Merwede, pass. 22-4 Ba- hama's naar Houston Myonia (t), 22-4 van Porta Cardon naar Piraeus Niger- stroom, 22-4 te Antwerpen Nieuw- Amsterdam, 23-4 van New York naar Las Palmas Noordam, 22-4 400 mijl noord west van Flores Noordwijk, 24-4 van Stanta Lucia te New York verw. Notos, 22-4 van Cadiz te Huelva Oranjestad,' 22-4 van Barbados naar Southampton Orion, pass. 22-4 Vincent naar Algiers Parkhaven, pass. 22-4 Rio de Janeiro naar Vittoria Phrontis, 20-4 te Makassar Poseidon, 22-4 n.m. van Ciudad Trujillo naar Philadelphia Rijndam, 22-4 van Halifax Ruys, 23-4 te Hongkong Scherpendrecht (t). 22-4 van Santos naar Rio Grande do Sul Slamat, pass. 22-4 Sabang naar Colombo Straat Makassar, 23-4 van Lorenzo Marquez te Durban Sumatra, 23-4 te Suez Schiedijk 22-4 Pantellaria gepass. naar Alexandrië Ta- wali, 21-4 n.m. van New York naar Bal- timore - Ternate, 23-4 van Ternate ta Bal k Papan Torari, 23-4 van Tandjong 1 nok te R'dam Utrecht. 23-4 van Ma dras te Chittagong Veendam, 22-4 650 mijl oost van Kaap Race naar Southamp ton - Warwick Castle, 19-4 van Lorenzo Marquez naar Beira - Willem Barendsz, pass. 23-4 v.m. van Finisterre Water man, 22-4 van R'dam te Halifax Wes- terdam, 22-4 400 mijl noord-noordwest van Flores - IJssel, 23-4 van Lattakia ta Piraeus Zuiderkruis, 22-4 340 miil west-noordwest var. Monrovia.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 9