Charlotte Koehler met het Rotterdams Toneel voor V.U. in Tivoli Diamanten „Harmonie" bracht „Die Czardasfurstin" Nummering candidatenlijsten voor de gemeenteraad Hoe de postduiven vlogen r De wereldreis van Jimmy Brown Uitstekend spel in waardevol stuk Bertus K. verblijft weer in Veenhuizen HAJC werd tweede in Castricum Bridgecompetitie HBC Damnieuws R.O.E. HRC in jeugdtornooi van Alcmaria Zeemacht verslagen door Kolping Boys Handbalcompetitie DRIEHOEKSVERHOUDING MET ONGEWONE GROEPERING De Waaier-patience" besloot seizoen IN HET KORT Emmabloem-collecte had prachtig resultaat Regeling storingsdienst Uitstekende opvoering in Casino Burgemeester: Hulde, hulde, nogmaals hulde BURGERLIJKE STAND Concert door „Winnubst" op Koninginnedag Tussen Haaks en Kuitje Het ongeval op het Marsdiep Vlootpredikant Van der Blink eind Juni terug Bakkersbediende bestal zijn patroon Het lag voor het grijpen Partij van de arbeid zonder loting ,,aan de kop Prot. Chr. groep krijgt lijst 2 BBM brengt: „Als ma aan de touwtjes trekt" Wethouder woonruimte geen spreekuur Hoe de Marine-bal rolde De wedstrijden om het Gouden Kruis Zijpe BURGERLIJKE STAND DINSDAG 28 ArRIL 1953 EEN DRIEHOEKSVERHOUDING, door de afwijkende groepering der personen belangwekkender dan het gebruikelijke théma, wordt door de Franse auteur Henri Troyat ten tonele gevoerd in „De Waaierpatience". Drie cari- caturale figuren, wier wederzijdse relaties zo boeiend en zo menselijk worden belicht, dat deze levens een soms beklemmende realiteit en diepte krijgen. Het is moeilijk te zeggen, wie Troyat als hoofdpersoon heeft bedoeld. Is het mevrouw Chasseglin, de egocentrische douairière, wier ogenschijnlijk nutteloze leven zich afspeelt tussen de polen van haar (ontoegankelijke) boudoir en de patience-tafel? Is het haar gezelschapsjuffrouw Pastif, die alle valenties van haar langzaam uitdovende ziel heeft leren richten naar de grillen van mevrouw? Of is het de jeugdige Philippe, die wel een handig rolletje wil spelen om zich een onbezorgde toekomst te waarborgen? WANNEER we deze vragen willen beantwoorden door terug te zien op de aangrijpendste scène, dan valt voor ons de keuze op juffrouw Pastif, die in het tweede tafereel het échec van haar leven zo diep blijkt te besef fen. De komst van haar neef Philippe, op haar verzoek en met goedvinden van mevrouw Chasseglin, leidt tot gro ter spanningen dan gedurende ruim twintig jaar de sensationeelste spelle- jes patienoe in de harten van beide vrouwen konden oproepen. Wat dat voor hen betekent, wordt door Troyat op meesterlijke wijze duidelijk ge maakt. Inniger vreugde en volkomener meeleven, dan juffrouw Pastïf toont te genover mevrouw Chasseglin achter haar papieren en bepoederde „slagveld" had Troyat moeilijk kunnen karakte riseren. Maar dan komt opeens de charmeur Philippe deze schijnwereld vernietigen. De douairière gaat haar aandacht verdelen tussen Philippe en zijn tante, die in haar jalouzie het te genovergestelde bereikt van hetgeen zij beoogt. Zij voelt zich ten slotte overbodig en wordt al tracht haar niet meer zo soepel reagerende ziel, als in doodsnood van het ene uiterste in het ander vervallend, de oorspronkelij ke verhoudingen te herstellen als een hond van de deur gejaagd. Dan breekt voor mevrouw Chasseglin en Philippe een korte periode van schijn geluk aan: mevrouw heeft in haar on middellijke nabijheid een jongen, die zij bemoederen kan, en Philippe heeft eindelijk een omgeving gevonden, waarin hij zijn le\ensdoel (gelukkig zijn door lekker eten, goed slapen en een scheutje liefde, in casu van het dienstertje Maria) kan nastreven. Maar als vader Pastif zijn zoon komt opzoe ken en ongewild tegenover mevrouw zijn beweelijke mond voorbijpraat, en als bovendien de wat naïeve Maria al te openhartig over Philippe's bedoelin gen spreekt, dan gaat mevrouw Chas seglin geloof hechten aan de bewogen verklaringen van haar gewezen ge zelschapsjuffrouw, die juist werd weg- -fiesluurd-omdat zjj het ideaalbeeld van De sociale werkster van de Ne derlands-hervormde gemeente houdt op werkdagen, behalve op Dinsdag- en Donderdagavond van zeven tot acht uur, spreekuur aan het adres Tweede Vroor straat 8, telefoon 2469. De dezer dagen in Den Helder ge houden inzameling ten bate van de rheumatiekbestrijding heeft f 603 op gebracht Vanavond om half zeven begint op het Ankerpark-terrein de voetbal wedstrijd tussen Zeemacht 1 cn Hel der 3. Ter gelegenheid van de aanstaan de verjaardag van H.M. de Koningin wordt vanavond in de Bethelkerk aan het Julianapark een herdenkingsbijeen komst gehouden, uitgaande van de Christelijke Oranjevereniging. De heer R. P. L. Rietveld, leer ling van de gemeentelijke Zeevaart school. is te Den Haag geslaagd voor het diploma Derde stuurman grote handelsvaart. In de Tivoli-bioscoop draait van heden- tot en met Donderdagavond „Ontsnapt aan de guillotine" en in de Witte Bioscoop „Carson City". Met grote voldoening deelde het bestuur van de TBC-stichting Den Helder ons mede, dat de vorige week gehouden Emmabloem-collecte hier ter stede f 1236,87 heeft opgebracht. Een welgemeend woord van dank wordt gebracht aan alle milde gevers en geefsters, alsmede aan de collectan ten en collectrices, die zo bereidwillig waren hun tijd en arbeidsvermogen be schikbaar te stellen voor de huis-aan- huis- en/of de straatcollecte. De storingsdienst der gemeente water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Dinsdag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594), Woensdag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donderdag W. Oosten dorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457), Vrijdag A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, telefoon 2431), Zaterdag en Zondag W. Oostendorp (Reigerstraat 8, tele foon 2457). Gas en water: H. J. Bennink (Bin- nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467), D. Oostendorp (Van Limburg Stirum- Straat 24, telefoon 2452). TAPERECORDER VOOR MARINE IN DE ANTILLEN. De voorzitter van de Stichting Fo- miba (Fonds Militairen, Band Neder landOverzee) zal vandaag een taperecorder aanbieden aan de majoor der mariners K. J. J. Hamburg, hoofd van het bureau ontwikkeling sport en ontspanning van de Koninklijke Ma rine. Deze zal het apparaat in ontvangst nemen namens de commandant der Marine in de Nederlandse Antillen. De taperecorder zal gebruikt worden voor het opnemen van gesproken groeten. Philippe bezoedelde. Het eind is, dat Philippe terugkeert naar Parijs en juf frouw Pastif als vanouds haar meeste res weer bijstaat achter de patience- tafel. Het intermezzo, dat begon bij de aanvang van het eerste bedrijf, is voor bij. Charlotte Kohier heeft door uitzon derlijk gaaf en bewogen spel de lijnen naar de beide andere punten van de driehoek haarscherp getekend, en de spanningen, die zich hier manifesteer den, bijna tastbaar gemaakt. Heel haar optreden was volkomen in overeen stemming met de kolking van gedach ten, door Troyat in de ziel van het trouwe, maar zich bedreigd voelende, factotum geprojecteerd. Juist door deze wisseling van gevoelens en uitingen kreeg haar rol meer allure dan die van Magda Janssens, die overigens de dic tatoriale, maar o zo afhankelijke, na tuur van de vergrijsde mevrouw Chas seglin zeer suggestief karakteriseerde. Nummer drie van het trio was Ben Aerden, die vooral knap spel leverde in de scènes, waarin Philippe zichzelf geweld moest aandoen om bij zijn gast vrouw in het gevlij te komen. Gedrieën schiepen zij, door gestalte te geven aan de hoofdpersonen en re- lief aan hun gedragingen, de sfeer, die Troyat achter dit alles heeft willen op roepen. De sfeer, waarin de mens wordt gepeild in zijn kleinheid, met zijn ver worvenheden en idealen, zijn dromen en uitgebluste verlangens, zijn levens drift en drang tot zelfhandhaving, zijn zoeken en tasten naar geluk, enzijn tragisch vermorsen van de kostbare tijd, die hem tussen wieg en graf is toegemeten. „De Waaier-patience" is een sterk en waardevol stuk. Het Rotterdams To neel, en met name de vijf tonelisten, van wie wij Elisabeth Versluys enFrits van Dijk nog niet noemden, komt alle lof toe voor de wijze, waarop de op voering van dit stuk in Tivoli, tot be sluit van het V.U.-seizoen, werd gege ven. Onlangs liep onze stadgenoot Bertus K. weg uit de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen. Na negen dagen op vrije voeten te zijn geweest is hij door be middeling van de Helderse politie naar Veenhuizen geretourneerd. ff Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan heeft de ZROV „Harmonie" gisteravond in Casino een opvoering gegeven van de bekende operette „Die Czardasfiirstin". Zoals gewoonlijk, wanneer een stuk tweemaal ten tonele wordt gevoerd, komen wij in onze krant van morgen op het spel terug. Wij behoeven dit niet te doen uit piëteit, want deze grappige operette van Emme- rich Kalman zal niet dikwijls op een dergelijke wijze door dilettanten op de planken zijn gezet. Laten de toeschouwers en toehoorders van hedenavond zichzelf eerst evenwel overtuigen. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer C. Wever, in het bijzon der de .beschermheer, burgemeester mr G. D. Rehorst, en echtgenote wel kom. Aan mevrouw Rehorst werden bloemen aangeboden- Na het eerste bedrijf betrad de voor zitter van het jubileumcomité, de hg-er Jb. Bruyn, het podium, onj .de voorzit-, .haadigd, -hield- de -bureeme, ter voor de vereniging, namens de do- 1 H nateurs, een bedrag van f 820 als jubi leumgeschenk aan te bieden. Uit een verloting kon de spreker hieraan nog eens f 575 toevoegen. Voorts overhan digde de heer Bruyn de voorzitter de gebundelde notulen van de afgelopen zestig jaren, die werden verzameld door de heer L. W. Visser. De heer Wever was zeer verrast met al deze geschenken. En nog kwam aan het overhandigen van giften geen ein de, want namens de leden kwam de heer G. Paans een collectebus met geld aanbieden. Hierdoor kreeg de heer Wever meteen de gelegenheid, de heer Paans, die reeds meer dan vijf en twintig jaar lid is van „Harmonie", met dit jubileum te complimenteren. In de ze hulden werden voorts betrokken Bevallen: M. H. Jumelet-Verheij, z.; Z. Bosboom-Pronk, d.; H. Wagenaar- Pieters, z.; A. Pompert-Krijnen, d.; J. C. Meulmeester-Baaijens, z.; A. J. M. van Ruiten-Duivenvoorden, z.; J. F. v. 't Oosten zich noemende Heijkoop- Stubbe, z.; IC. M. van Houten-Peerde- man, d.; M. Wiljouw-Vam der Pol, d.; E. F. M. Meier-Van Haeren, z.; H. B. Visser-Hemeltjen, d. Ondertrouwd: N. Pronk en H. J. M. Nettenbreijers; J. P. Luters en J. E. S. Bos; P. Zijderveld en T. Bijl; S. Stobbe en N. Zwagerman; P. W. Verkerk en M. Oost; T. J. van Kempen en M. N. Dekker; P. C. van Vliet en J. Post. Gehuwd: H. Robert en T. de Visser; L. N. van der Heijden en M. C. Rol; C. Tesselaar en H. M. Drubbel; S. Wel- linga en T. Broekhuizen; J. Post en G. Taal; T. Hazelaar en M. C. Bakker; H. G. Strumphler en G. H. van Bolhuis; A. A. Visser en M. A. de Voogd. Overleden: A. Scholte, m., 75 jr; C. Buis, wed. v. D. Koningstein, 75 jr; J. M. Peters, m„ 62 jr; W. Vroege, m., 54 jr. mevr. Dortmund (die al drie en vijf tig jaar donatrice is en de eerste uit voering van de vereniging nog heeft meegemaakt) en de heer Lebbe, die aan „Harmonie" gedurende vele jaren zijn beste krachten heeft geschonken. Na afloop van de voorstelling, toen de aanwezigen hun grote waardering voor het gebodene met een ovationeel applaus hadden onderstreept en aan aantal bijzondere medewerkers bloemen en gesctawnkap iOver- remeester» nog een korte toespraak. Hij nofemde de avond uitmuntend geslaagd en accen tueerde zijn woorden met een „Hulde, sulde, nogmaals hulde". De dank voor het gehele gezelschap was vervat in een fraai boeket, dat in ontvangst werd genomen door mevrouw A. Been— Sturk (Czardasfiirstin). Het zij nog vermeld, dat deze feest avond een uur na middernacht, toen de bloemen in de knoopsgaten der aan wezigen reeds waren verwelkt, ten einde was. Velen bleven op het bal. Op Koninginnedag, 's avonds om acht uur, geeft het Stedelijk Muziek korps, onder leiding van de heer D. H. Steinroth, in het Julianapark een con cert. Het volgende programma zal ten gehore worden gebracht: 1. Wilhelmus, 2. Hollands vreugd' <S. P. van Leeu wen), 3. Ouverture Nabucco (Verdi), 4. La housarde (Ganne), 5. Teddybears- picnic (Bratton-Molenaar), 6. Potpour ri van school- en volksliederen (Jak- ma), 7. Ouverture Si jétais Roi (Adam), 8. Taptoe. Hr Ms mijnenvegers „Goeree" en „Vliestroom" zijn van het Bassin naar de Buitenhaven gegaan, terwijl Hr Ms „Urk" ligplaats heeft gekregen in het Bassin. Hr Ms onderzeebootjager .Queen Wilhelmina" is gisteren uit Rotterdam teruggekeerd. De hélicopter „Jezebel" van de Marine-luchtvaartdienst heeft ook gis teren geassisteerd bij het Torpedo-in- schietbedrijf. Het is morgen hoog water om 7.50 en 19.50 uur, en laag water om 2.00 en 14.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 8.7 graden Celsius. In onze editie van gisteren heeft men kunnen lezen over het droeve ongeval op het Marsdiep, dat aan de dertien jarige Adriaan Maigret het leven kost te. In aansluiting daaraan berichten wij thans, dat zijn broer, de drie en twin tigjarige Theodorus, toen hij tot bewust zijn kwam, heeft verklaard, dat zich niet meer mensen aan boord van de zeiljol hadden bevonden. Daaromtrent leefde men nog in onzekerheid. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de beide jongens op hun tochtje Texel hebben aangedaan en dat zij vandaar om ongeveer vijf uur naar Den Helder zijn vertrokken. Plotse ling heeft de sterke ON.O.-wind het zeil gegrepen en het plat op het water gedrukt, waarna de jol omsloeg. Om het bootje zoveel mogelijk drijvende te houden heeft T. M. de hulpmotor nog laten zinken. T. bevindt zich nog in het ziekenhuis. Zijn toestand geeft evenwel geen reden tot bezorgdheid. Ds J. v. d. Blink, vlootpredikant bij de Koninklijke Marine, is niet zoals aanvankeliik de bedoeling was eind April uit Korea in Nederland te arri veren maar zal dat eerst einde Juni doen. Ongeveer 1 Juni wordt hij afge lost en daarna zal hij drie weken dienst doen bij de Hollandse kolonie in Hong Kong. waarna hij via Bangkok per vliegtuig naar ons land komt. De preekbeurten, die hij reeds aangeno men had voor Mei en Juni moeten derhalve vervallen. Een bakker in Den Helder deed bij de politie aangifte van vermoedelijke verduistering van f 22 50 en een klan- tenboek door een bediende. Deze was dezer dagen brood gaan bezorgen en was 's avonds niet teruggekeerd. Zijn fiets werd onbeheerd aangetroffen op de Spoorgracht. De volgende dag kon de knecht worden aangehouden. Hij bekende de diefstal te hebben ge pleegd. Gevonden: Motorhandschoen; kinderbril; kinderfietsje; vulpen; bank biljet: autoped; schoentje; leren tas; boor-, zwarte hond; parelketting; por- temonnaie met enig geld. Verloren: Polshorlogehouten schot: bruine vulpenhond (dwerg pincher); vulpenhouder en 4-kleuren potlood; gouden ring: zilveren broche; kort broekje met riem; bos sleutels; legitimatiebewijs K.M.; schakelarm band; portemonnaie met 10,porte- monnaie met 2.70. In een openbare zitting van het Hoofdstembureau, gistermorgen onder voor. zitterschap van wethouder L. F. van Loo ten Raadhuize gehouden, heeft de nummering plaats gehad van de candidatenlijsten, die voor de komende ge meenteraadsverkiezingen werden ingediend. Aangezien de Partij van de Ar beid was gekomen met een daartoe strekkend verzoek, ondertekend door tien zitting hebbende raadsleden, kon de door deze partij ingediende l(jst in aan merking komen voor een voorkeurs-nummer. Het aantal candidaten van de Partij van de Arbeid bedroeg meer dan twintig, zodat men van deze partjj twee candidatenlijsten op het stembiljet zal aantreffen, namelijk lijst IA en lijst 1 B. De Protestants-Christelijke groep, kon dank zij het door vier zitting heb bende raadsleden ondertekende ver zoek aanspraak maken op het vol gende voorkeurs-nummer. Deswege ont ving deze lijst het nummer 2. Om de nummers 3 en 4 moest wor den geloot tussen de Katholieke Volks partij en de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. De KVP trok het lijst- nummer 3 en de WD het lijstnummer 4. Eveneens moest worden geloot tus sen de Communistische Partij en de combinatie van Staatkundig Gerefor meerde Partij en Gereformeerd Poli tiek Verbond. Het resultaat daarvan was, dat de lijst van. de CPN het num- De afdeling toneel van de buurt vereniging „BBM" geeft morgenavond in Casino een opvoering van het blij spel „Als ma aan de touwtjes tiekt" door Herman Nauw Jr. De heer W. G. Manshanden voert de regie. Het gemeentebestuur verzoekt ons, te publiceren, dat mr J. Mulder, de wet houder die is belast met de uitvoering van de Woonruimtewet 1947, vanmid dag niet in de gelegenheid is, zijn we kelijkse spreekuur te houden. In Castricum werden dezer dagen Judowedstrijden gehouden, waaraan werd deelgenomen door stedenploegen uit Amsterdam, Zaandam. Alkmaar, Castricum en Den Helder. De Helderse Amateur Judo Club leverde daar een keurige prestatie door beslag te leggen op de tweede plaats. Amsterdam werd eerste, Alkmaar derde. Zaandam vier de en Castricum vijfde. itIlil |Yfl t)Sk~b(j ~dë tWëfcdS "VéH^illchr op "Tilburg heeft de postduivenvereniging „Nieuwediep" niet het zo gewenste weer gehad. Toch kwamen de vogels vlot af. Het duurde slechts acht minuten en toen waren de vier-en-zeventig prezen verdiend. De combinatie M. de Boer-Groote zag zijn duif (gelost om één uur) om 15.25.30 uur als eerste arriveren. In concours waren 373 duiven. De volledige uitslag was bij „Nieu wediep": M. de Boer-Groote 1-27-28; A. Koorn 2: Gebr. Koopman en Zn 3- 23-26-54-55-66-72; Hengsóijk-Giesen 4- 56-74; Peeters 5-9-24-65- H. Rietveld 6; Post 7; P. Bontes 8-11-17-19-46-52: D. Trijsburg 10-53-68: A. Agema 12-32-62; P. Beukers 13-43-45- D. Kerkhoven 14- 35-57-58-61-67: R. Ruiten 15-36; M. Rui ten 16; J. Steinman 18-29-60; L. Petrus 20-21-22-30-47; C. Bontes 25; Van de Wal-Vries 31-44: J. Dienaar 33-49: P. Wit 34-39-41-73: Borra 37-59; P. Rab 38; G. Schotting 40-51-64: M. van Stra ten 42; H. van Trier 48-63; Bambach 50: De" Vroome 69; J. Kater 70; Land man 71. Vrijdagmiddag van vijf uur tot half zeven korft „Nieuwediep" in voor de volgende vlucht; de klokken wor den van zeven tot acht uur gezet. De eerste wedvlucht van „Victoria" was op Dordrecht. De duiven werden om vijf minuten over acht in vrijheid gesteld, waarna de eerste vogel om 10.12 uur werd geklokt. De prijzen werden als volgt verdiend: A. Heijblok 1-4-13-16-27-33: D. Makelaar 2-7-12-20 -24-28-39; J. A. van Steijn 3-6-8-11-17- 21-41: J. Riemers 5-25-36; J. Kramer 9- 35; H. Slijkerman 10; P. J. Bruinink 14 -38; C. Bregman 15-29; J. W. Pluijmers 18-23-37L. Verbokken 19: J. Troost 22; J. C. Duinker 26-31: P. Tijdeman 30-34; W. van Leeuwen 32; B. C. de Boer 40. De leden van „Victoria" moeten Za terdag inkorven tussen half drie en half vijf; de klokken worden tussen zes en zeven uur gezet. Van „VOP" arriveerde de eerste duif om 10.12.50 uur uit Dordrecht (128 km), de laatste om 10.19.51 uur. De uitslag was: G. J. de Wit 1-7-25; O. Boon 2-3- 90. Het stond met vette koppen in alle achtendbiaöen, die in Oekaeroe- wanda verschenen: „Voor het eerst sedert zeven maanden geen enkele in braak door de Roekiraki's Deze nacht drrng niet één aap onze stad binnen!" De mensen rukten elkaar de kranten uit de hand. Zij stonden er werkelijk verbaasd van. Piet Potlood las het nieuws, toen hij aan het ontbijt zat in het hotel „De Gestreepte Zebra" en er verscheen een tevreden glim lach op zijn gelaat. „Jimmy!" dacht hij. ..Die houdt niet van half werk. Hij hoeft zijn neus maar in de jungle te steken en het zaakje is gepiept. Ik ben benieuwd wat commissaris Rednose hierover te zeggen heeft. Hij nam nog haastig een slok koffie en sprong in zijn auto om naar het hoofdbureau te rijden. Nu, de commissaris was ook niet weinig in zijn nopjes. Met uitge stoken handen kwam hij op Piet Pot lood af, ,,'t Is waarlijk een wonder", zei hij. „Dit overtreft mijn stoutste verwachtingen. Die mister Brown is een tovenaar". „Piet Potlood glim lachte trots. „Wat zou u er van den ken, commissaris", zei hij, „als we hem met z'n allen gingen halen. Hij heeft gisteren aan de inspecteur verteld, waar deze met de politieauto op hem nmest wachten". Commissaris Archi- bald Rednose Smith sprong dadelijk overeind en drukte op een belletje. ..Een prachtig idee", zei hij. „Ik ben van de partij. Ik zal even een auto be stellen..." Maar in plaats van een brigadier die zijn chef kwam vragen wat er van diens orders was. stapte er heel iemand anders binnen. Een ta melijk verfomfaaide en heel erg uit zi.in humeur zijnde Jimmy Brown. die een blauw oog had en vol builen en schrammen zat.... 10-30- M. Mastemaker 4-5-12-15-16-18- 20-28-29; J. Vlaming 6-13-21-22; M. Luider 8-26: J. Bruin 9-14-17-27; G. Hendriks 19; R. Ottervanger 23; A. Rie- deman 24. „Hollands Noordpunt" had op Dor drecht de volgende uitslag: J. van Dam 1-3-5-8-10; D. van Reek 2-12; P. Mallee 4-9-21; J. Visser 6; A. van de Maas 7; K. Brons 11-16-17-20: R. F. Mulder 13- 18; Van Wolferen 14; J. Zoon 15-19. De Helderse Bridge Club 1945 heeft de onderlinge competitie voortgezet met de tweede ronde. De uitslagen zijn: A-lijn: VisserBakker 71,42, Slem- merVan Praag" 51,19; Bakker- Doms 48,21; Kempe.rDe Vries 48,21; DekkersZoon 47,02; DukersKerk hof 45,23; BouwmanEvers 44,64; HoutkoperVeenstra 44,04. B-lijn: heer en mevr. Planken 61,45; Harjer—Schilperoort 60.41; SwennenSpruit 53,12; Grande-Smit 46,85; Van de EistDroste 43,73; SnoerwangPol 43,73; gebr. Kers bergen 40,62. C-lijn: SelierHarjer 54.76; heer en mevr. De Groot 54.76; heer en mevr. Krab 52,98; mevr. Schneidersmevr. Veenstra 51.19; heer en mevr. Meijer 51,19; heer en mevr Vries 48,21; heer en mevr. Schotmans 45,83, heer en mevr. Lelie 41,07. In de vijfde ronde (competitie Chr Damclub „Rustig Onder Elkaar") speelde Js. Keizer een prachtige partij tegen Molema. Op een gegeven mo ment stond hij met twee stenen voor, doch zijn geroutineerde tegenstander hield het hoofd koel en wist toch re mise te bereiken. Voor de tweede keer liet J. Kraak zich de overwinning ont glippen in het eindspel, waar het toch zo op aankomt; nu tegen Vink. Deze kreeg aanvankelijk geen voet aan de grond. In het eindspel plaatste hij evenwel een listige valletje, waar door hij de partij in zijn voordeel be ëindigde. Cornielje had een slechte dag. Hij werd verslagen door Jt. Keizer en G. C. Post. De Boer bleek niet tegen Fernée opgewassen ie zijn. De afgebroken partij tussen G. C. Post en Jt. Keizer liep na een gelijk- opgaande strijd op remise uit. Op Hemelvaartsdag, Donderdag 14 Mei, organiseert Alcmaria Victrix een jeugdtornooi, waaraan wordt deelge nomen door Blauw Wit, Zecburgia, RCH, Stormvogels, West-Frisia, Alkm. Boys, Alcmaria Victrix en HRC. De roodjakken komen uit in een poule met Blauw Wit, RCH en Alkmaarse Boys. mer 5 ontving en de combinatie SGP- GPV het nummer 6. De candidatenlijsten, voorzien van de officiële nummering, liggen ten raad- huize ter inzage. Een hard werkend en enthousiast spelend Kolping Boys heeft op een technisch beter Zeemacht een verdien de 42 overwinning behaald. Het enige excuus voor de sailors zou kun. nen zijn, dat zij niet konden wennen aan het zeer kleine terrein. Van de aanvang af nam Kolping Boys het heft in handen. Het bleek, dat zij hun huid duur zouden verko pen. In de achttiende minuut speelde de rechtsback van Zeemacht te zacht terug, waardoor de middenvoor van Kolping Boys kon scoren, 1—0. Enkele minuten later rondde Meijer een goed over links opgezette aanval met een doelpunt af, 11. Kort voor de rust nam de thuisclub andermaal de lei ding, 2—1. In de tweede helft kreeg Zeemacht de wind in de zeilen, doch daarvan werd niet geprofiteerd. De Boys wa ren niet van het doel der sailors weg te slaan en met keurige doelpunten in de tiende en twaalfde minuut ver hoogden zij hun voorsprong tot 4—1. Daarna kwam Zeemacht beter los. Dat er geen doelpunten werden gemaakt, dankten de Boys aan hun doelman^ Toch verkleinden de sailors hun ach terstand nog tot 42. In de derde ronde van de handbal competitie zijn de volgende uitslagen behaald: Zeemeeuwen 2Zeemeeuwen 1 0—8; GDS 1—GDS 1 2—10. SV CocksdorpSV Oosterend 40; SV De Koog—ZDH 2—1. De nieuw opgerichte vereniging in Den Burg, „Texel", heeft een oefen wedstrijd gespeeld tegen GDS 2. Dat alle begin moeilijk is bleek uit de uit slag, want de nieuwbakken handbal sterren moesten met niet minder dan 11—3 het loodje leggen. Stand op dit moment: Zeemeeuwen 1 3 3 0 0 6 194 GDS 1 3 3 0 0 6 15— 3 S.V. Cocksdorp 3 2 1 0 4 12— 5 S.V. De Koog 3 1113 4—5 ZDH 3 1 2 0 2 4—7 S.V. Oosterend 3 0 1 2 2 4—8 GDS 2 3 0 2 1 1 6—20 Zeemeeuwen 2 3 0 2 0 0 012 In de districtscompetitie van de Ma rine heeft Helder 2 verleden week met 12—0 over Amsterdam gezegevierd. Voor de competitie Nieuwediep werd gespeeld: MijnendienstBanckert 1-3. De indeling voor de wedstrijden om het Gouden Kruis, wedstrijden welke ieder jaar de afdeling Noord-Holland van de KNVB worden georganiseerd, is als volgt: Groep 1: VVZ 2, ZCFC 1, Zaanlandia 1, RCZ 2, QSC 3; Groep 2: WSV 3, RCZ 1, Zaanlandia 2, KW 3, SVA 1; Groep 3: Blauwwit 2; ZCFC 2. KW 4, Uit- eest 1, USVU 2; Groep 4: SDOB 1, RK SVS 1, IW 2, Dreo 1, WBSV 1; Groep 5: Oosthuizen 1, Dreo 2, De Rijp 2, Pur- merend 2, IVV( Z) 1; Groep 6: CSV 2, Zeevogels 1, Meervogels '31 2, Gr. Schermer 1, Limmen 2; Groep 7: RK AFC 2, Alkm. Boys 3, Limmen 3, Ursem 1, St. Bavo 1; Groep 8; Duinranders 1, Schoorl 1, Berdos 1, Zeevogels 2, Kol ping Boys 1; Groep 9: SVW 1, KSV 1, Hugo Boys 1, Vrone 1, BOL 1; Groep 10: Vios 2, DTS 2, Vrone 2, Schoorl 2, Hugo Boys 2; Groep 11: Petten 2, St. Boys 1, Vesdo 1, SRC 2, Schagen 3; Groep 12: SRC 1, Schagen 2, Winkel 1, Ho 11, T. 1, BKC 2; Groep 13: DWOW 1, Flevo 1, W'waard 1, Succes 2, Kaag vogels 1; Groep 14: Petten 1, Callants- oog 1, Geelzwart 1, Dirkshorn 1, Kaag vogels 2, Hollandia T 2; Groep 15: Nwe Niedorp 2, Con Zelo 1, VZV 2, BKC 3, ZAP 4, Groep 16: JVC 1, Cocksdorp 1. WGW 1, Watervogels 3, ZAP 2; Groep 17: Helder 3, ZDH 1, WGW 2, ZAP 3, Watervogels 2; Groep 18: Nwe Nie dorp 1, Sijbekarspel 1, Grasshoppers 2, AGSV 1, HOSV 1; Groep 19: W'waard 2, Con Zelc 2. Winkel 2, RKVVS 1. DWB 2; Groep 20: DWB 1. Twisk 1, RKDVO 1, Opperdoes 1, ALC 1; Groep 21: St. Victor 1, Oudendijk 1, RKEDO 1, Zwaluwen 2, Hollandia 3. Groen 22: Berkhout 1, Sporters 1. Westfriezen j< Hollandia 4. SEW 2: Groep 23: Strand vogels 1, SEW 1, WW 2. Andijk 3, Spartanen 1; Groep 24: Vada 1. Valken 2, Westfrisia 3. Witrood 1, Heo 1; Groep 25: Valken 1. KGB 1. Zouaven 2. Din- dua 2. Zwaagdijk 1; Groep 26: Blokkers 1, WW 1. Zouaven 3, Andijk 2. Woudia 1, Groep 27: Woudia 2. Blokkers A Strandvogels 2, Zwaagdijk 2, Witrood A Geboren: Albertus Jacobus Maria, zv. Adrianus S. de Wit en Adriana M. Ligthart. Elisabeth Agnes Maria, dj. Nicolaas J. Groot en Cornelia M. A, Praat. Ondertrouwd: Willem Visser, 36 JA> ambtenaar Raad van Arbeid, te Alk- maar en Geertje Rijs, 36 jr„ te ZijPe- Overleden: Trijntje Hoogvorst, 67 jr- echtgenote van jacob Swarthof. Maar- tje Vader, 75 jr„ wed. van Gerrit Ma* ters. Wilhelmina Johanna van Nieuw koop, 6 dagen, dv. Cornelis van Nieuw koop en Sietske de Jong. Aafje Scne- pers, 80 jr., echtgenote van Pieler Schager.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2