„Harmonie" deed „Die Czardasfurstin" meer dan recht wedervaren Onderscheidingen bij de Marine r De wereldreis van Jimmy Brown Oranje-bijeenkomst in Bethelkerk „De Ooievaar" komt met nieuw blijspel Qfi Opnieuw nederlaag voor HPSV 1 bij HPSV 2 op bezoek Graaf Bonieen vermakelijke rol van de heer W. Steffens Jubileumavonden van prachtig gehalte Herhalingsoefeningen Kon. Marine r AAN ONZE POST- ABONNEE'S Tussen haaks en kuitje Vanmiddag opening Marine-kermis Officieren en burgers onder lintjesregen Jeugdvuurtorentornooi van „Hermes" WOENSDAG 29 APRIL, 1953 GISTEREN BELOOFDEN WIJ, terug te zullen komen op de uitstekende opvoeringen van „Die Czardasfurstin" door het diamanten „Harmonie". Uiter aard spreken wij over de eerste avond, die mede door een aantal genodigden onder wie burgemeester en mevrouw Rehorst en de wethouders Van Loo, Van der Vaart en mr Mulder, werd bijgewoond. Het moet gezegd, dat de jubileren de vereniging van deze opvoering veel werk heeft gemaakt. Het spel was van goede kwaliteit, terwijl bovendien de décors en de costumering tot in de puntjes waren verzorgd. Over de inhoud van Emmerich Kal- Bian's operette behoeven wij niet uit ïe weiden. De aardige liefdesgeschiede- tis tussen Sylva Varescu en Edwin is overbekend. De Nederlandse vertaling liet weinig te wensen. Mevrouw A. Been-Sturk (Czardasfürstin) gaf haar rol een keurige vertolking, doch het meest hebben wij genoten van haar be koorlijke stem. Zij kweet zich van haar veelomvattende taak op alleszins te waarderen wijze. Haar tegenspeler, Edwin, vond gestalte in de heer D. Koster, een knappe en intelligente verschijning met een zeer grote dosis acteertalent. Zijn stemgeluid was niet in overeenstemming met zijn voorname rol, hetgeen evenwel stellig was te wij ten aan een gebrek aan routine. Het tweetal vormde overigens een kostelijk paar. De heer W. Steffens speelde de graaf Boni, de onvergetelijke grappenmaker. Hij was er de geschikte figuur voor en droeg met een bewonderenswaardig ge mak de hem op het lichaam geschre ven rol op de smalle schouders. Men heeft smakelijk om hem gelachen, en wel voornamelijk in het tweede bedrijf, terwijl hij zong en danste met Sylva en intussen gravin Stasi zijn liefde be tuigde. Mevrouw T. Groen-Koster zal als Stasi nog lang in onze herinnering blijven. Zij leek ons voor de heren Koster en Steffens een gemakkelijker tegenspeelster dan mevrouw Been- ÜAT LEVEN VAN UW VROUW IS OOK LANG NIET VLEKKELOOS! Integendeel «- zij wordt dagelijks geconfronteerd met de vlekken van Uw sigarenas en de gezel lige vetmoppen die Jantjes poeze lige vingertjes op het behang tekenen. Vangt U nu dit jaar zelf Uw as eens op en laat G B-afwasbare be hangsels de vingerafdruk-aspira ties van Jantje onderscheppen. Voordelige afwasbare G B-behang sels vindt U in de collectie 1953 onder de nummers 50877 t/m 50893. (Advertentie, lng. Med Volgens een aloude traditie belegde de Christelijke Oranjevereniging bü de nadering van Koninginnedag een her denkingsbijeenkomst in de Bethelkerk, waar de aanwezigen werd gewezen cp de betekenis van het Oranjehuis voor het Nederlandse volk. Als spreker trad gisteravond op de vlootpredikant ds. J. W. Sepmeijer, die in een zinvolle causerie het Wilhelmus besprak. In een boeiend betoog, waarin ver scheidene coupletten van ons volkslied ter illustratie waren verwerkt, wees de vlootpredikant o.m. op de periode uit onze vaderlandse geschiedenis, waarin het Wilhelmus is ontstaan. Juist door de spontane wording van dit veelzeg gende lied, dat het Oranjehuis typeert in zijn trouw en zijn gehoorzaamheid, bovenal aan de Koning der Koningen, heeft het Wilhelmus een groter waarde dan zovele andere liederen, die in op dracht zijn geschreven en daardoor on willekeurig het stempel der opzettelijk heid dragen. Tot besluit van zijn cau serie las ds. Sepmeijer een gedeelte voor uit de novelle „Het Wilhelmus van Leonhard Huizinga. Vocale medewerking werd deze avond verleend door het Christelijk Mannen koor onder leiding van de heer J. A. van der Vliet, dat een drietal toepas selijke koorwerken (Ons Hollands, Ons Nederland en Hollands Glorie) uitvoer de. Het programma werd besloten met de vertoning van een tweetal documen taire films: de reportage van het Ko ninklijk bezoek aan de Verenigde Sta ten en de geheel nieuw bewerkte ver sie van de Polygoon-Profilti-documen- taire over de watersnood. In de loop van dit jaar zal personeel van de Kon. Marine worden opgeroe pen voor herhalingsoefeningen. Deze oproepen geschieden individueel en de tijdsduur, dat de betrokkene in wer kelijke dienst blijft, is voor ieder in de oproep vermeld. Geen van de opgeroe- penen blijft langer dan 31 dagen in werkelijke dienst. Bij deze oefeningen zijn ongeveer 2000 man van het korps mariniers betrokken, die in twee groe pen opkomen, en 500 man vlootperso- neel van de verbindingsdienst. De oproepen voor hen, die zijn in gedeeld bij de eerste groep, bestaande uit ongeveer 900 man van het korps mariniers, zijn reeds verzonden. Zij zullen in de maand Juni te Doorn op komen. Een tweede groep mariniers, ongeveer 1100 man sterk, zal half Sep tember in werkelijke dienst komen, eveneens te Doorn. Het bij deze herhalingsoefeningen betrokken vlootpersoneel wordt even eens half September in werkelijke dienst opgeroepen. Dit personeel komt op in Voorschoten en wordt vandaar uit ingedeeld op de vloot. De toneelgroep „De Ooievaar" heeft onder regie van de heer J. van Leeu wen Sr. een nieuw blijspel in studie, dat op Zaterdagavond 2 Mei zijn eerste opvoering beleeft voor de buurtvereni ging LOK/SM in Casino- Het blijspel, getiteld „Telefoon voor meneer!", werd geschreven door Wim Dumont. Sturk. Het aardigste tafereeltje von den wij het duet van mevrouw Groen- Koster met de heer D. Koster als het „Zwaluwenpaar". Dat was waarlijk operettekunst van uitstekend gehalte, zoals trouwens het gehele tweede be drijf vooral was. Ons persoonlijk heeft het gespeten, dat enkele grappige on derdelen niet werden gebisseerd. Minder belangrijke partijen werden gespeeld door mevrouw H. Lokkers- Kuiper (Edwin's moeder) en de heren K. Koster (Edwin's vader en notaris Kisch), K. Pronk, M. van Steenbergen en D. Pieters. Van hen trad de heer Steenbergen het meest op de voor grond. Vrij zwak was het spel van de heer K. Koster, die als Edwin's vader toch een aantal zinsneden van enige importantie te zeggen had. Het prachtige succes van beide op voeringen was ongetwijfeld voor ten groot deel te danken aan de regisseurs (de heren C. van Straaten en W. Stef fens), de orkestleider (de heer L. F. van Loo Jr.), de dirigent (de heer H. J. Arisz) en aan het versterkte orkest. En zo kreeg „Die Czardasfürstin" door een groep dilettanten (er waren enkele tientallen medewerkenden) een ver- tolking, zoals Kalman zich die zeker nooit kan hebben gedroomd. Dat één en ander nogal veel tijd in beslag nan*, mocht bij de enthousiaste aanwezigen geen naam hebben. Mogen wij thans besluiten met twee critische opmerkin gen: In de eerste plaats hadden wij gaarne het malle „ballètje" door de heren in het eerste bedrijf vermeden gezien. In de tweede plaats was het storend, geen vrij uitzicht te hebben op het toneel, daar dirigent Arisz vóór de bühne opereerde. Wij nemen gaarne aan, dat dit niet anders kon, doch het deed afbreuk aan de voorstelling. Overigens niets dan goeds. Wij zien al belangstellend uit naar de volgende operette. Men zal in studie nemen „La Tzigane" van Strauss. In verband met de viering van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana zullen de kantoren der P.T.T. op Donderdag 30 April a.s. des middags gesloten zijn. Dientengevolge kan van de z.g. afhaalregeling geen gebruik wor den gemaakt. Bestelling van de> krant voor onze postabonné's zal nu plaatsvinden op 1 Mei per eerste bestelling. DE DIRECTIE. Hr Ms „Kortenaer" is gisteren naar Liverpool vertrokken. Het is morgen hoog water om 8.20 en 20.30 uur en laag water om 2.30 en 14.35 uur. De temperatuur van het zee water was 9.4 graden Celsius. 91. „Jimmy!" riep Piet Potlood, ter wijl hij op zijn oude vriend toeschoot, „wat is er met jou gebeurd". Hebben ze je in de jungle zó toegetakeld?" Jimmy schudde nors zijn hoofd. „In de jungle niet!" gromde hij, „maar wel hier in Oekoeroewanda. Op mijn tocht naar hier ben ik wel door zestig men sen gemolesteerd, 't Spijt mij commis saris, maar ik heb er een stuk of der tig een pak slaag moeten geven en er liggen er zeker wel twaalf voor pam pus in de goot. Maar ik dacht, beter zij dan jk. U mag de Geneeskundige Dienst wel opbellen. En laten ze flink wat watten meenemen, want het aantal bloedneuzen is niet gering". Commis saris Rednose Smith was verschrikt opgesprongen. „Mister Brown", riep hij, „het spijt mij bijzonder dat u op uw tocht door de stad zoveel last hebt ondervonden, maar waarom hebt u niet op uw escorte gewacht? Dan had u deze bejegening niet kunnen over komen". Jimmy knikte. „Ik heb een weg binnendoor gekozen. Het leek mij dat dit vlugger was, maar ik heb er nu inderdaad spijt van. Mijn vuisten doen nog pijn van het slaan op ogen en neu zen van uw geachte medeburgers". Commissaris Rednose fronste zijn wenkbrauwen. „U hebt zich schuldig gemaakt aan mishandeling, meneer Brown", zei hij, „en daar zal ik tot mijn spijt procesverbaal van moeten opmaken". Jimmy keek de politie-chef nog al donker aan. „Begin nu eerst maar eens mij een behoorlijk pak kle ren te verschaffen, want in dit cos- tuum wens ik niet met u te rede twisten",, gromde hij. BIJ KONINKLIJK BESLUIT zijn met ingang van 30 April 1953 benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw de volgende vlag-officieren der Koninklijke Marine: vice-admiraal titulair N. A. Rost van Tonningen (adjudant-generaal en chef van het Militaire Huis van H.M. de Koningin), vice-admiraal A. de Booy (Bevelhebber der Zeestrijdkrachten)schout bij nacht C. W. Slot (Vlagofficier Personeel) en schout bij nacht Th. K. baron van Asbeck (chef van de afdeling Hydrografie van het ministerie van Marine). De grote fancy-fair, die de Koninklijke Marine ter gelegeidieid van de ver jaardag van H.M. de Koningin organiseert ten bate van het Nationaal Ram penfonds, wordt vanmiddag om drie uur geopend. Militairen en burgers heb ben tot vanavond twaalf uur toegang. Ook morgen is het feestterrein door lopend van 's middags drie uur tot 's avonds twaalf uur toegankelijk. Zo men op deze foto ziet wordt de Marinecantine met alle aangrenzende gebou wen en terrein geheel door de Marine-kermis" in beslag genomen. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden, zijn be noemd: kapitein ted zee J. A. L. Mul ler (bij bevordering), kapitein ter zee J. 3. Hogendoom (bij bevordering), kapitein ter zee P. A. Mulock van der Vlies Bik, kolonel der mariniers II. Lieftinck, kapitein ter zee van de tech nische dienst HL de Roode, kapitein luitenant ter zee G. J. Platerink, kapi tein-luitenant ter zee van administra tie H. A. Westerouen van Meeteren, kapitein-luitenant ter zee arts W. A. Borgeld en kapitein-luitenant ter zee van speciale diensten KMR prof, jhr'. ir. J. L. IV. C. von Weiier. Tot Officier in de orde van Oranje- Nassau: administrateur A in vaste dienst bij het ministerie van Marine mr. H. de Groot. hoofdingenieur in vaste dienst bij het ministerie van Ma rine ir. B- IV. A. Bijvoet (bij bevorde ring) en hoofdingenieur in vaste dienst bij het phvsisch laboratorium van de Rijksiverdeöigingsorganisatie voor toe gepast natuurwetenschappelijk onder zoek ir. J.Piket,. •Tat, jtfdtler in de orde van Oranje- Nèssau. met de zwaarden, zijn be noemd: luitenant ter zee der eerste klasse W. Langeraar, luitenant ter zee der eerste klasse jhr. H. de Jonge trigt, luitenant-ter-zee-vlieger der eerste klasse R. J. de Weerd, luitenant- ter-zee der eerste klasse H. van Mas- trigft, luitenant-ter-zee-vlieger der eerste klasse J. L. den Hollander,, luitenant-ter-zee-vlieger der eerste klasse G. F- Venema, majoor der marinier J. A. van Reijn, luitenant-ter- zee van de technische dienst der eerste klasse L. C. Rietdijk, luitenant-ter-zee van de technische dienst der eerste klasse A. W. R. Willemse, luitenant ter-zee van de technische dienst der eerste klasse H. B. Koning, luitenant ter-zee van speciale diensten der eer ste klasse C. J. Aandewiel, luitenant ter zee van vakdiensten der tweede klasse J. H. Isbrucker. gepensionneerd luitenant-ter-zee van vakdiensten der tweede klasse P. C. de Ruiter. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: vlootpredikant ds. W. P. Kra mer, vlootaalmoezenier P. H. Buijssen, referendaris in vaste dienst bij de Rijkswerf te Willemsoord R. de Kok, hoofdcommies op arbeidsovereenkomst bij het Ministerie van Marine J. P. Vrolijk, technisch-hoófdambtenaar in vaste dienst bij het physisch laborato rium van de Rijksverdedigingsorgani satie voor toegepast natuurweten schappelijk onderzoek N. de Vries. Eremeadilles. De gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, is verleend aan: opper- geschutkonstabel J. Diikkers. opper- elactromonteur E. Marks (bij bevorde ring). De gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, is ver leend aan: loodschipper der 1ste klas se J. Oosterhuis, ter standplaats Delf zijl. hoofdopzichter op arbeidsovereen komst bij de Rijkswerf te Willemsoord C. M. Sleutel, secretaris van het be stuur van het Christelijk tehuis voor militairen te Den Helder W. de Boer. FANCY Wanmiddag om drie uur gaat in de cantine aan de Buitenhaven de fancy- fair van de Koninklijke Marine open. Men heeft er al het één en ander over kunnen lezen. Gradus wijst er nadrukkelijk op, dat bij de ingang waardebon-boek- jes worden verkocht, daar op het feestterrein alleen met waardebonnen van 10 en 25 cent kan worden be taald. Kinderen, die uit sluitend onder geleide mo gen binnenkomen, betalen een dubbeltje entrée; voor personen boven de twaalf jaar is de toegangsprijs op een kwartje bepaald. Laat uw Gradus thans Jan Oso aan het woord: „Wat u in deze Marine- fancy-fair kunt vinden? Och, u zult het wel begrij pen. Inkopen kunt u er zeker niet doen, maar wel is er voor een kopie een „hopie fun" te krijgen. Ga eens vissen in de vijver of bezoek de „gooi-maar-raak- tent", loop niet doelloos langs het rad van avontuur of de vrolijke keuken. Dan hebben we de schiettent en de racefiets-attractie van de Artillerieschool, die bin nenkort vijf jaar bestaat. Pik nog even. voor u in het dorado van de Verbindings dienst komt, een zure bom of haring tegen de schrik. Wat u in het telegrafisten- hol kunt beleven moet u zelf maar gaan zien. Mis schien en de burger van de wal zal zich in dit op- zicht zeker niet onbetuigd laten valt er dan een hap nassi-goreng of snert en-passant nog wel in Zo niet, loop dan door, dan is er nog het één en andeT te doen op de dansvloer of in de joptent van „tante Bet". Verder is bij het badhuis, o hoe griezelig, de spooktent van de zwarte duivels. Aan de waterkant hebben we iets aparts: het „Lido", met een decoratief wachthuisje voor de boottochtjes in de haven. Ten slotte is er vlak bij de uitgang de duiktent van de Mijnendienst. De opbrengst van deze fancy- fair komt ten goede aan het Nationaal Rampenfonds en de Gezamenlijke Militaire Fondsen". En Gradus vertelt nog, dat deze „Marine-kermis" vandaag en morgen van drie uur tot middernacht graag vele bezoekers ver wacht. CAFé'S fisteren is het besloten, heeft Gradus officieel vernomen van de heer D. J. van den Berg, de secretaris van de afdeling Den Helder der georganiseerde Horeca bedrijven. En dat besluit houdt in, dat op de Natio nale Herdenkingsdag van 's avonds zeven uur a< de café's gesloten zullen zijn, óók de café's van de hotels en restaurants. Gradus had niet minder verwacht van de café-bezitters, op Maan dag 4 Mei. Muldcr zich alstublieft waarde le zers. Wethouder mr J. Mulder blijft! Er is in deze stad slechts een misver stand gerezen. Men fluistert, dat mr Mulder (wethouder, advocaat en procureur) zou associëren met notaris J. W. de Wijn en dat hij mor gen naar Canada vertrekt. Men dient evenwel te be grijpen. dat deze Mulder niet de K.V.P.-Mulder is, die morgen inderdéad ons land verlaat. Luistert goed: de heer A. J. Mulder (KVP- Wm [yjAAKT u geen zorgen, raadslid) gaat morgen met zijn gezin naar Canada, de ontrouwe! mr J. Mulder, de wethouder, die altijd zo gul is met woonruimte, blijft ons trouw. Nochtans wenst deze Gradus de andere heer Mulder in Canada een goe de toekomst. Rennen [MORGENMIDDAG om één uur begint op het Sin- gel-parcours de Ronde van Den Helder voor amateurs en nieuwelingen, die wordt georganiseerd door „DOK". Van de netto opbrengst, dat vermeldt Gradus gaarne, is 15% bestemd voor de in ventaris van het nieuwe Roode Kruis-gebouw in on ze stad. En dan de kanshebbers in de ronde. Bij de nieuwe lingen zal De Groot uit West-Graftdijk, die ook ver leden jaar won, wel weer in de voorste rijen verke ren. Van de Helderse nieu welingen tipt men Vonk uit Julianadorp ,als de beste. Bij de amateurs verwacht men veel van Ottenbros en Slot uit Alkmaar, maar ook T. Kempf en A. (Snijders uit Amsterdam, Cornelis'se uit Halfweg en, niet te verge ten, Edelenbosch uit Enk huizen hebben uitstekende papieren. Uiteraard zullen ook de Helderse amateurs in deze wedstrijd weer hun beste beentje voorzetten. De nieuwelingen (start 13 uur) rijden vijftig kilome ter, de amateurs (start 14.45 uur) tachtig kilometer. Moge Gradus het hoogge achte publiek ten slotte verzoeken, hun honden thuis te laten. Ook de be woners van de Singel doen er goed aan. hun viervoe ters van het parcours te houden. Anders komen er ongelukken. Brood QMDAT de meeste mensen morgen vrij zijn gunt Gradus (die niet gaarne oud brood kauwt) toch de bak kers ook een gemakkeiijke dag. Daarom wil hij hun een dienst bewijzen, door de huisvrouwen mede te delen, dat morgen (Konin ginnedag) geen brood wordt bezorgd, ja, dat het zeifs niet wordt gebakken. Denkt u er om, dames? Feest UEN feest geeft altijd druk- te en daarom dient men morgen met velerlei zaken rekening te houden. Voor de parade, die om half twaalf begint, wordt de Ja- vastraat om tien uur afge sloten. Wie er dus iets van wil zien moet tijdig aanwe zig zijn. Alle toegangswe gen naar de Javastraat wor den dus afgesloten. Wie in deze „spertijd" naar Oud- Den Helder moet, dient over de Kerkgracht te gaan of via „Parkzicht". Na de pa rade volgt een mars door de stad (half één tot één f V uur). Een verzoek voor de heren automobilisten luidt: parkeert uw wagens gedu rende deze tijd niet langs Parallelweg, Spoorstraat en Koningstraat. Automobilisten „van buiten" kan hierop worden gewezen door res tauranthouders en dergelij ke. Uiteraard is dit een vrien delijk, doch dringend ver zoek. Het geldt intussen ook voor wagenbezitters van de Singel, wanneer daar de wielrenners bezit nemen van de weg. Auto's vormen dan natuurlijk hindernissen. De ronde duurt van half één tot ongeveer vier uur. En dan nóg een raad, feestgenoten. Als u alle ge beurtenissen morgen wilt volgen, neemt u dan brood mee. Anders moet u maar weer eerst naar huis...... Zondag heeft Graduslijfkieker ze bezig gezien de be lastingambtenaren. Even buiten Den Helder hielden zij alle voertuigen aan om de papieren te kunnen inzien. Zover fotomaker bekend, werden van deze actie drie lieden het slachtoffer En weet u wat het grappige is? Dat onzekere lieden de Rijksweg niet gebruikten, doch de weg onder de duinen. Daar verwachtte men eventuele aanhouders in géén geval.' De zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, aan: opperschipper C. L. Deurwaarder, opperschipper A. van der Linden, oppertelegrafist G. Heinekamp, oppermachinist 'P. Wezenbeek, opper- ziekenverpleger IJ. Durand, oppervlieg. tuigmaker-algemeen H. J. Bastiaanse, adjudant-onderofficier der mariniers E. van der Werf, gepensionneerd op- pertimmerman B. G. Wilms, gepen sionneerd oppermuzikant J. Wolters, majoor-geschutkonstabel A. Pronk, ma joor-machinist H. de Jong, majoor schrijver L. J. Hordijk, majoor-kok L. J. M. Schumacher, majoor-vliegtuigma ker-houtbewerker J. Kriele, sergeant majoor der mariniers L. Weergang, sergeant-majoor der mariniers J. A. Kuijpers, sergeant-electromonteur R. van Ooijen. sergeant-seiner C. Mes, sergeant-torpedomaker A. van Erk. De zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, aan: opzichter bij 's Rijks kustverlich- ting te Kijkduin (Huisduinen) J. de Jong, machinist-motordrijver aan boord van een motorbetonnings- en verlich tingsvaartuig te Harlingen S. Ree, schipper aan boord van een motorbe tonnings- en verlichtingsvaartuig te Zoutkamp H. Visser, baas der scheeps- beschieters in vaste dienst bij de Rijks werf te Willemsoord J. Toes, baas der vuurwerkers in vaste dienst bij de Rijkswerf tfe Willemsoord P. Selier, te kenaar B der eerste klasse in vaste dienst G. M. Pieters, werkzaam bij de artillerieschool te Den Helder, gepen- spionneerd opperschrijver J. A. Gitz, werkzaam bij het Ministerie van Ma rine. De bronzen eremedaille, verbonden aan <le Orde van Oranje-Nassau. met de zwaarden, aan: kwartiermeester P. Luitwieler. kwartiermeester C. L. Pen- nings, korporaal-schrijver M. van der Caaij, korporaal-chauffeur W. Kuiper, militair werkman W. Becks- De bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, aan: vakman A (scheepmaker) in vaste dienst bij de Rijkswerf te Willems oord C. Riekwel, machine-bankwerker A in vaste dienst bij de Rijkswerf te Willemsoord D. Langeveld, bediende D op arbeidsovereenkomst J. Hertog, kastelein van de marine-officerscanti- ne te Den Helder. Ook in de tweede wedstrijd om het districtskampioensrhap heeft het eerste elftal van de Helderse Politie Sport Vereniging het niet tot een overwin ning kunnen brengen. De uitwedstrijd tegen de gemeentepolitie Amsterdam eindigde in een 31 nederlaag. Onze stadgenoten hadden het te kwaad met het spekgladde terrein (het was gaan regenen), waarvan de technisch beter onderlegde en geroutineerder hoofd stedelingen minder last ondervonden. HPSV kon na een half uur spelen de leiding nemen, toen de Amsterdamse keeper de bal liet vallen. Linksbuiten Vos strafte deze blunder af, 01. Ove rigens heeft deze doelman weinig ge vaarlijk werk gekregen. Met de rust had de thuisclub een 21 voorsprong. In het elftal van de Helderse politie waren keeper Doeksen, spil Van der Meulen en back Backer goed op dreef. De stand in deze competitie is nu: Amsterdam 1 1 0 0 2 3—1 Vlaardingen 1 1 0 0 2 3—2 Den Helder 2 0 0 2 0 3—6 Onze stadgenoten hebben dus nog maar een bitter kleine kans op de titel. Volgende week ontmoeten Amsterdam en Vlaardingen elkaar te Vlaardingen en op 12 Mei binden deze clubs in de hoofdstad met elkaar de strijd aan. Op Dinsdag 19 Mei krijgt Den Helder thuis Amsterdam, en de week daarop moet HPSV naar Vlaardingen. Het tweede elftal van de Helderse politie (tweede klasse) speelt op Dins dag 5 Mei zijn laatste thuiswedstrijd van dit seizoen. De tegenstander is RSDA I (Rijkspolitie, district Amster dam). Men kan op een spannende ont moeting rekenen, want de bezoekers zijn kampioen als zij zegevieren. Zij promoveren dan automatisch naar de eerste klasse. Aan het jeugd-Vuurtorentornooi van de hockeyclub „Hermes", dat op Ko ninginnedag op het terrein aan de Meeuwenstraat wordt gehouden, ne men de volgende verenigingen deel: Alkmaar, BDHC. Strawberries, BMHC, Amsterdam en Hermes. De eerste wed strijd begint om tien uur. Om onge veer zes uur 's middags, nadat een be zoek is gebracht aan de Vuurtoren, worden in het Badpaviljoen de prijzen uitgereikt

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2