Nederland verwierf V olkshuishouding gezonder Zijn vader en broer vergiftigd Inleggingen spaarbanken in '52 hoger dan ooit Kantonrechter kon gisteren zeer mild zijn Programma Koninginnedag Jaarverslag van de Ned. Bank Verdienstelijke Nederlanders Beiaardbespclingen IN HET KORT Eerste ronde nieuwe schaakstrijd SCHEEPSPOSITIES Productieverbruik en uitvoer in 1952 gestegen EIS 20 JAAR Spaarwezen gedijt het beste in een evenwichtige sfeer Inlegsurplus van bijna f62 millioen WIE VAN D/'R VREDE Danstent in Haarlems Flora park failliet Ruziemakende psveho'os»en vriioe^nroken H.M. onderscheidde Gedenkplaat onthuld in Amersfoort Vervolg Stadsnieuws Helder 3 speelde gelijk tegen Zeemacht Stuurinrichting als verdedigingsmateriaal Chauffeur herinnerde zich niets Sin jewel-V reugdenhil weer dames-finale (Door onze economische medewerker) H" JAAR 1952 ,s voo!r de Nederlandse volkshuishouding een periode van .a®"Passln^' van sanering en van consolidatie geweest Deze eerste zin van v!n n KffV ,tplle"deJaarv"slag 1952, dat deze week door de president van De Nederlandse Bank is uitgebracht, typeert op treffende wijze hoe ons land in het afgelopen jaar heeft gereild en gezeild, hoe het worstelde en overwon. Er zijn reeds vele cijfers gepubliceerd over 1952: door het Centraal Bureau voor de Statistiek, door de Herstelbank. door particuliere banken. Toch is het verslag van de Nederlandse Bank altijd weer een stuk werk apart economischevan zijn hoge uitzichtstoren af kan de president niet alleen ons leven in zijn samenhang beter overzien, doch hij kan ons ook haarfijn ver tellen, of er te veel of te weinig geld in omloop is geweest en of dit onze productie en ons verbruik heeft beïnvloed: ten gunste of ten ongunste. De invloeden van het geld op de productie en het verbruik kunnen zeer groot rijn: prijsstijging en -daling toch leiden tot een verstoring van het verbruik waardoor er weer een wanverhouding bjj de productie ontstaat en de werk gelegenheid wordt beïnvloed. TEGEN deze achtergrond moeten wij nu Nederlands economie in 1952 zien. In geld uitgedrukt steeg de totale productiewaarde van 19.7 milliard in 1951 tot ƒ20.2 milliard in 1952. De wer kelijke productie (wij spreken dan van het reeële nationale inkomen) per hoofd der bevolking is gestegen van 106 in 1951 tot 107 in 1952. En daar het inkorrf n in 1948 gelijk gesteld wordt met 100, betekent dit. dat wij in het afgelopen jaar inderdaad gezamenlijk vooruit zijn gegaan. Dit wil uiteraard niet zeggen, dat ieder van ons er beter van is geworden. Die 20.2 milliard aan voortgebrach te goederenwaarde vonden een ver bruik tegenover zich van 17,1 mil liard; het restant ad 3,1 milliard werd bespaard en van die besparingen werd weer 1.3 milliard belegd in fabrie ken, machines en voorraden goederen, teneinde nieuwe productiemogelijkheid te maken. Wij zijn hiermede de cirkel rond. Wij spraken in het begin van aan passing en consolidatie. Aanpassing dan in de zin van voortzetting van de reactie op de inflatie in 1950 en 1951. De prijzen stegen toen voortdurend, onze invoer was te klein en onze voor raden buitenlandse valuta en goud smolt als sneeuw voor de zon weg. Wij kwamen steeds dieper in de put. De regering nam toen, half 1951, de belïfende maatregelen: belastingverho ging en verbruiksbeperking door niet toe te staan, dat de lonen mee omhoog gingen. Dit is inderdaad een keerpunt geweest. Aan de inflatie werd een halt toegeroepen en begonnen werd met een periode van inkrimping. Als wij de storende geldfactor in schakelen, dan blijkt, dat in 1952 ten opzichte van 1949 per hoofd der oevol- king het verbruik aan voedingsmidde len met 1% daalde, dat van genotmid delen met 9% en het verbruik van duurzame goederen met 17%, hetgeen in wezen een gezond verschijnsel bleek te zijn. ThE GROTERE productie was hard no dig om onze steeds stijgende bevol king te voeden. Een gelukkig verschijn sel hierbij was, dat de productie per arbeider toenam. Wat echter niet luk te. dat was het vinden van voldoende werkgelegenheid. Daarvandaan, dat de werkloosheid eind 1952 groter was dan eind 1951. De oorzaak hiervan ligt bij de groei van onze bevolking, die niet tijdig genoeg in het productie proces kon worden opgenomen. Bij nadere beschouwing blijkt ech ter, dat het duidelijke herstel en de consolidatie van onze economie de werkgelegenheid toch gunstig beïn vloeden: van Juli 1952 af neemt de stij ging van de werkloosheid af. Ook hier wordt de basis gezonder. In één opzicht is er in 1952 een zéér grote verandering ten opzichte van 1951: de bespaarde middelen, waarmee o.a. nieuwe voorraden grondstoffen werden gekocht, waren aanzienlijk ge ringer dan het jaar ervoor. De fabri kanten en kooplieden hebben het geld, dat zij anders gebruikten om voorra den te kopen, nu naar de.... fiscus gebracht: de vele aanslagen dwongen hier wel toe. Het gevolg is. dat onze ondernemin gen met betrekkelijk geringe voorra den zitten. Te gering? De president van De Nederlansche Bank gelooft van niet: die grotere voorraden voorheen waren abnormaal, thans zijn ze nor maal. Dit houdt ook in, dat uit dien hoofde de invoer niet zal toenemen. Het beeld van onze economie in 1952 wijkt dus, behalve die investering in voorraden, niet zo heel veel af van dat van 1951. De totale productie en het totale verbruik konden iets stijgen, de invoer daalde, de uitvoer steeg en on ze voorraad deviezen en goud nam op verbluffende wüze toe. De wonden, ons door de oorlog toegebracht, werden in 1952 voorgoed geheeld. Het evenwicht, zij het op lager niveau, werd geheel hersteld. De toekomst konden wij dos, begin Januari 1953, met een gerust hart tege moet zien. Tot ons, op 1 Februari 1953, door de overstroming een nieuwe ramp trof. Laten wjj er op vertrouwen, dat de maatregelen tot herstel van deze ramp het in 1952 zo moeizaam her wonnen economische evenwicht niet in gevaar brengen. De officier van justitie eiste gisteren voor de Utrechtse rechtbank tegen de 26-jarige repetitor mr. W. K. F. te Bilthoven, wegens moord (vergiftiging van zijn vader, de oud-secretaris der gemeente Amsterdam), en wegens po ging tot moord (vergiftiging van zijn jongere broer). 20 jaar gevangenisstraf met aftrek. De officier van justitie eiste niet levenslang, omdat verdachte verminderd toerekeningsvatbaar moet worden geacht. Verdachte bekende bij het verhoor het ten laste gelegde. Hij heeft zich bij een drogist in Utrecht van arsenicum voorzien. Waarom, dat weet hij niet, hij had ook wel neiging gehad het zelf in te nemen. Tenslotte had hij het ver gif weer weggedaan. Daarna had hij weer nieuw gehaald. Hiervan had hij twee theelepeltjes over een vleesscho tel gestrooid, maar hij zeide geen reden te hebben gehad wie ook van zijn fa milie naar het leven te staan, omdat hij in goede verhouding met zijn familie leefde, ook al was -r wel eens iets. Verdachte verklaarde, dat hij aan enkele van zijn familie wel een beetje het land had als gevolg van het feit, dat het hem in zijn positie te Den Haag niet zo best was gegaan en omdat hij een meisjehad, waarmede de familie minder ingenomen was. Verder bleek dat verdachte nog eens vergif over vlees heeft uitgestrooid. Men werd wel ziek in de familie, doch daarbij bleef het. Daarom probeerde verdachte het vergif nog eens in havermout, toen moeder uit was. Ook dit had geen do delijk gevolg. Intussen had verdachte ook cyaankalium weten te pakken te krijgen en na de havermoutvergiftiging deed hij in een doos met maagpoeder van vader twee theelepels van dit ver gif. Dit nu overleefde vader niet. HET verslag over 1952 van de Nederlandse Spaarbankbond meldt, dat de spanningen in ons vaderland aanzienlijk minder drukkend zijn gewor den. In het internationaal betalingsverkeer maakte de debetpositie plaats voor een uitgesproken creditpositie. Hand in hand hiermede ging een toeneming van het vertrouwen, die bevruchtend werkte op het spaarvolume. In alle duidelijkheid werd de juistheid van de stelling bewezen, dat het spaarwezen het beste gedijt in een evenwichtige sfeer, die het nodige vertrouwen inboe zemt, aldus het verslag. De inleggingen bij de algemene spaarbanken zijn hoger geweest dan ooit tevoren f 539.6 millioen, zelfs f 60 min hoger dan de inleggingen in het zeer uitzonderlijke jaar 1945 (geld- zuivering). De terugbetalingen waren eveneens zeer hoog n 1. f 477.7 min maar dit heeft met kunnen verhinde ren, dat er een inlegsurplus is geboekt van bijna f 62 min. Met uitzondering van 1945 (surplus f 288.1 min) is dit bedrag hoger dan ooit tevoren. Het verslag mekt od. dat. het aantal inleg- posten dit jaar en vorig jaar in de maand October hoger was dan in enige andere maand waaraan de wereld- .spaardag wel niet vreemd zal zijn Het aantal spaarbankboekjes is met 99000 vermeerderd. De algemene spaarbanken beheerden per ulto 1952 een totaal te goed van ruim f 1.102 min. Het gehee D' In de zitting van net Hoog Militair Gerechts! of van 14 April werd door de advnnnM-fiscaal aan het Hof gevraagd uit te maken of wi nog in de tijd van norloa leven ot niet Zulke in de zin van het wet boek van militair strafrecht ei ten behoeve van een richtlij' voor de kriinsrn't'm te velde Het Hot heeft naat aanipidin- van dit verzoek thans .■iop ei ..n het t-n'punt te staan dat wij no» in tijd van oorlog le ven overziende constateert het bestuur, dat wel overtuigend gelogenstraft wordt de mening van diegenen, die in het spa ren bij de spaarbanken een wat ver ouderde manier van sparen zien. Een van de attracties van Haarlems lichtstad, de vermaaktent „Le moulin rouge" in het Florapark, heeft een on tijdig einde gevonden, doordat de Haar lemse rechtbank gisteren het faillisse ment heeft uitgesproken van de maat schap die „Le moulin rouge" exploi teert en van de beide leden van di» maatschap, de heren H. J. W. T. en P. W. V.. Het faillissement was aange vraagd door leveranciers en door het orkest dat o.a nog f 3500 honorarium moes! ontvangen. „Le moulin rouge" is al eerder ir moeiliikheden geweest, toen omwonen den in kort geding de eis stelden to' sluiting wegens overlast door de luide dansmuziek Deze eis werd toen echte' verworpen De rechtbank te 's Gravenhage heef' •nsteren de Utrechtse psycholoog A M W en de Haagse osvehologe E. C 'iigesproken De beide psvcho'oger vas ten laste gelegd, dat zij. als be huissteden van een vereniging ter be orderin" van de psvchologie der Zü icher school in een bri°f mevrouw M '1 H C -W. bewust hadd°n beledigd D' ech'bank mopndp dat niei was kome' ost te staan dat het eeseh-eveoe mei oapt als hp'edieend was bedoeld De ffteier van Justitie had tP"on pik epn nnri< van f 1 r-n hopte subs. 30 dage' Hechtenis gevorderd. Pas een maand later kwam er ver denking, zo bleek verder uit allerlei verklaringen. De werkvrouw vond vreemd uitziend poeder open en bloot staan en daardoor kwam de opzet van verdachte uit. Verdachte zeide, soms berouw te heb ben over zijn daad, maar niet altijd. De verdediger, mr A. J. Moll, vroeg na een langdurig pleidooi ontslag van rechtsvervolging, omdat verdachte niet toerekeningsvatbaar zou zijn. Opnieuw heeft het H.M. de Konin gin behaagd ter gelegenheid van haar verjaardag een groot aantal ver dienstelijke Nederlanders te begifti gen met een koninklijke onderschei ding. Benoemd werden o.a.. tot: Ridder in de Orde tan de Neder landse Leeuw: Drs D. J. Wansink, di recteur van de N.V. Nederlandse Spoorwegen; N. H. Brink, hoofddirec teur van het Aan- en Verkoopbureau voor Akkerbouwproducten; mr J. H. Klatte, secretaris-generaal van het ministerie van Soc. Zaken en Volksge zondheid; J. C. Kraft, hoofdinspecteur directeur van de Arbeid, wnd. direc teur-generaal van de Arbeid; mr F. H. A. de Graaff, voorzitter van de Stichting van de Arbeid. Officier in de Orde van Oranje- Nassau: H. Remme, vice-voorzittei van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen (bevorderd); dr B Havinga, directeur van het Rijksinsci- tuut voor Visserij-onderzoek te Am sterdam; G. v. 't Riet, d'recteur van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit; H. Kort? Jr., algemeen secre taris van het N.V.V.; J. A. Middel huis, voorzitter van de Nederlandse Katholieke Arbeidersbeweging. Ridder in de Orde van Oranje Nas sau: Joh. de Jong. voorzitter van de Chr. Middenstandsbond; H, Neute boom. oud-voorzitter van het Ned. Verbond van Middenstandsverenigin gen: B. Biesheuvel, voorzitter van de afdeling Noord-Holland van de Ver eniging tot bevordering van de land- bouwtuigpaardfokkerij in Nederland. Gistermiddag werd in de Bern- hardkazerne te Amersfoort een gedenkplaat voor de gesneuvelden van de 7 December-divisie onthuld. Generaal Dürst Britt onthult de plaat. Op de verjaardag van H.M. Koningin Juliana geeft de stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, een viertal concer ten op het carillon in het monument Nederlands Reddingwezen. De eerse bespeling is morgenochtend van acht uur tot half negen, met het volgende programma: 1. Wilhelmus. 2. Vlaggelied <W. Smit), 3. Wij leven vrij, wij leven blij (J. W. Wilms). 4. Een liedje van de zee (mr J. J. Viotta), 5. Wien Neerlands Bloed (J. W. Wilms). Van twaalf uur tot half één volgt de tweede bespeling. Dan worden uitge voerd: 1. Wilhelmus, 2. Kent gij het land (mr J. J. Viotta), 3. Een scheepje (mr J. J. Viotta), 4. Hollands vlag (J. P. J. Wierts), 5. Zeemans- en andere liederen, 6. Wien Neerlands Bloed. De derde bespeling, morgenmiddag van vier uur tot half vijf, omvat: 1. Wilhelmus, 2. Een lied van Nederland (H. J. den Hartog), 3. Kroningslied (J. B. Scholte), 4. Wij willen Holland houen (Arnold Spoel), 5. Marslied (C. A. Brandts Buys), 6. Varia, 7. Wien Neerlands Bloed. Voor de vierde en laatste bespeling, morgenavond van acht uur tot half negen, stelde de heer Dito het volgende programma samen: 1. Wilhelmus, 2. De dansende haasjes (Cath. van Rennes, op woorden van Koningin Juliana), 3 Voor gouden klanken uit bronzen mon den (Tj. Joh. Dito), 4. Wilt heden nu treden, 5. Merck toch hoe sterek, 6. Bede voor het vaderland (Valerius), 7. Andante cantabile (Jef Denijn),' 8. Wiegelied (Mozart), 9. Schla-fe, schlafe (Schubert), 10. Heidenröslein (Schu- bert), 11. Thema uit eerste pianocon cert van Tschaikowski, 12. Wien Neer lands Bloed. De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden. Het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huize van de secretaresse, Piet Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. Voor de buurtvereniging Buys BallotstraatMiddenweg wordt van avond in Casino het blijspel „Als ma aan de touwtjes trekt" opgevoerd. Het bestuur van de schaakclub MSC, die de kampioenschappen van Den Helder organiseert, heeft afstand ge daan van het afvalsysteem, hetgeen de instemming had van alle deelnemers. Het is nu zo, dat zowel de beker wedstrijden als de kampioenschappen „enkelrondig" ziin. op de derde klasse na, die in verband met het aantal deel nemers (vier) „dubbelrondig" is. In de eerste ronde voor het kam pioenschap van Den Helder werden ge speeld: Hoofdklasse: P. van DijkJ. van Brederode 01, A. C. LeeuwJ. van der Kuijl 0—1. J. M. Koning—Th. M. de Jeu 10. C. A. van BodegomJ. W. Kir.gma V. le klasse: J. H. KuhbeJ. Wieringa 2e k'asse: G. GeusE. Bosch 10. T. J. J CouwenbergW. Wuffelé 10. R. Muller—I Stolk 0—1. 3e klasse: J. J GijswijtF. K. Ziil- stra 10, T. Hilker—E. M. H. Krauth 0—1. Van de bekerwedstrijden waren de eerste resultaten: Groep 1: G. J. BrandhoffJ. van Amesfoort 10. J. BeunK. Geus 0_i. p. Stofberg—P. van Diik afgebr.. J. Smit—J. van der Kuiil 0—1. Gfoep 2: J. H. Kubbe—J. Wieringa C. J. Bosch—Th. Adriaanse afgebr., A. DiepgrondP- Bremer 01. Groep 3: P. Kalden—Jac. van der Kuiil 01. J. RruinsmaJ. Duijt 10. G Geus—R. Muller afgebr. Groep 4: W. WulffeléH. Maarse 10 (reglementair). E. M. H. Krauth— .T J Gijswijt afgebr.. A C. LeeuwC Buiig vfe—f/., T. Hilker—F- K. Zijlstra 0—1. In zijn derde nederlaagwedstrijd heeft Zeemacht de strijd aangebonden met Helder 3. De witjaken wisten de sailors een gelijk spel af te dwingen Met de rust was de stand 22. Zee macht nam daarna de leiding, waarna Helder 3 vlak voor bet einde de gelijk maker scoorde. 9.00 10.00 11.30 13.00 14.00 15.00 16.30 19.15 20.00 21.30 Vlaggenparade aan de Buitenhaven. Vuurtoren-tornooi hockeyclub „Hennes" op terrein Meeuwenstr. Parade der Koninklijke Marine op de Javastraat. gevolgd door mars door de stad, langs de route: Boerhaavestraat, Parallel weg, Spoorstraat, Koningstraat, Postbrug, Kanaalweg, Hoo gracht. Ronde van Den Helder, op parcours Singel. Jeugdvoetbalwedstrijden en gymnastiekdemonstraties op HRC B-terrein en Watervogels-terrein. Prijsuitreiking te 16.30 uur. Fancy-fair Koninklijke Marine in en bij Marinecantine. Receptie ten Raadhuize. Jeugdappèl voor het Raadhuis (deelnemende organisaties cheren te 18.45 uur af uit de Ooievaarstraat en volgen de route: Lijsterstraat, Ruijghweg, Parallelweg, Prins Hendrik laan, Koningsplein, Kerkgracht). Na afloop afmars lang de route: Van Speijkstraat, Emmastraat, Polderweg, Koningsplein, Prins Hendriklaan naar Stationsplein, waar de stoet wordt ontbonden. Tentconcert in het Julianapark door het Stedelijk Muziekkorps. Bal-champêtre op het Stationsplein. De kantonrechter te Den Helder, mr J. 't Hooft, heeft gisteren in de meeste zaken met een geringe boete kunnen volstaan. De zwaarste straf (f 25,of 10 dagen) gewerd de Helderse chauffeur D. V., die per auto over de Schagen- straat had gereden en de doorgang niet had vrij gelaten voor een van rechts uit de Goversdwarsstraat komende wagen, bestuurd door H. W. Laatstge noemde auto werd hierdoor tegen de gevel van een huis gedrukt. Getuige H. W. vertelde, dat hij sig naal had gegeven en zelfs had afge remd, en dat hij plotseling midden op de splitsing V. op zich af had zien komen. Er werd nog een tweede ge tuige gehoord. De ambtenaar ver zuchtte, dat al weer op „dat" kruis punt moeilijkheden waren gerezen. Hij vond de bebouwing daar slecht en oordeelde de toelaatbare snelheid vijf tien kilometer. V. had dertig a veer tig gereden. De eis van mr G. W. von Meijenfeldt luidde 40,of 20 dagen. De kantonrechter maakte er 25,of tien dagen van. Met M. A. van der G., chauffeur te Den Helder, was het een vreemde zaak. Hem was ten laste gelegd, dat hij op de Zuiderzeeweg in de gemeente Wieringermeer een „paard-en-wagen" had gepasseerd, terwijl uit tegenover gestelde richting een auto naderde, be stuurd door mcj. G. P. Een wacht meester kwam deze gang van zaken bevestigen. De verdachte en ook diens passagier, die een schriftelijke verkla ring had afgelegd, konden zich van het voorgevallene niets herinneren. Hun was althans geen probleem van ernsti ge aard opgevallen. Mej. P. verklaar de, dat zij geheel in de berm was ver dwenen en dat zij slechts op het nip pertje een aanrijding had kunnen voor komen. Nochtans zei Van der G., dat hij zich van onregelmatigheden niets kon herinneren. De ambtenaar achtte r'e overtreding, de verkeersfout, even wel bewezen en vroeg 15,of 5 dagen. Het vonnis luidde 10,of 5 dagen. In het IVA-lokaal zijn gisteravond de Helderse tafeltenniskampioenschap pen voortgezet. Zoals was te verwach ten gaat btj de dames de strjjd tussen mevr. R. Sinjewel-Van Gemert en mej. W. Vreugdenhil, die zegevierend uit de poules naar voren traden. Eerstgenoemde moest het in haar poule opnemen tegen d edames T. Bom- mer en D. Doorn. Mej. Vreugdenhil had het tegen de dames W. den Hartog, J. Witters en M. Noordhoff iets zwaar der. Voorts traden de tweede klasse heren tegen elkaar aan. Er werd in zes poule opnemen tegen de dames T. Bom- elkaar ontmoetten. Sinjewel zegevier de toen over Goedebuur, Van Erkel (een LSK'er) over P. van Oeveren, en Verduin over Dirkzwager. De finale van deze klasse wordt, evenals de eindstrijd van de vierde klasse, vol gens het poulesysteem gespeeld. In deze poule plaatsten zich dus J. Sinje wel (Blanco), J. A. van Erkel en P. Verduin (WGW). De finale van het veteranenkam- pioenschap werd bereikt door de heren Bonder en Schippers. De finales van alle klassen worden gehouden op Vrij dagavond 1 Mei in het clublokaal van „IVA" aan de 2e Vroonstraat. M. C. de G. uit Den Burg kreeg ook 10.boete. Hij had zijn (krakende) auto op het Rijkshaventerrein te Oudeschild plotseling midden op de weg tot stilstand gebracht om te kij ken wat er aan haperde. Een andere auto, bestuurd door G. C. de J. uit Alkmaar, zat er meteen boven op. De ambtenaar H. T. uit Den Helder was bekeurd, omdat de stuurinrich ting van zijn Solex niet van deugelij- ke kwaliteit zou zijn geweest. Hij had het kapotte stuur meegebracht en toonde aan, dat er slechts een stukje af was, terwijl de bedieningshandles op het resterende gedeelte hadden ge zeten. Als deskundige werd gehoord C. P. M., die bevestigde, dat „het stukje er af" geen rol had gespeeld. Het had met de bestuurbaarheid niets uitstaande. „Hoe is het met die Solexen", vroeg de ambtenaar, „zijn ze allemaal van koek?" De deskundige handelaar haastte zich mede te delen, dat het rijwiel wel zou zijn gevallen. De ambtenaar achtte bewezen, dat de stuurinrichting ondeugelijk was ge weest. doch oordeelde het nog een vraag of daarover een verwijt kon worden gemaakt. Hij besloot met een „schuldig zonder straf". Mr 't Hooft besliste tot ontslag van rechtsvervol ging, maar het moest niet weer ge beuren. Agatha (t), 29-4 van Balik Papan te Surabaja verwacht Akkrun.djjk, 28-4 te Colombo Alphard, 27-4 van Las Pal- mas naar Antwerpen Amerskerk, 27-4 te Duinkerken Amstelland, 28-4 te St. Vincent (KV) Amstelvaart, pass. 27-4 ten noorden van Nieuw Zeeland naar Cristobal Anr/mkerk, 27-4 van Port Swettenham naar Penang Albireo, 27-4 van Rio de Janeiro te Vittorla Alnati, 27-4 te Santos Amor, 27-4 van Bremen te A'dam Axeldijk, pass. 27-4 Ouessant Aagtedijk, 28-4 van New York te Buenos Aires verwacht Aldabi, 28-4 150 mijl uoord van St Paulsrock naar Ri0 de Ja- r.eiro Arnedijk, 27-4 van Halifax Averdijk, 28-4 van R'dam te New Orleans verwacht Baarn, 27-4 n.m. van Talara, 28-4 te Paita verwacht Bennekom, 27-4 van R'dam naar A'dam Boissevain, 27-4 n.m. van Santos, 28-4 te Rio Ja neiro verwacht Boskoop, 27-4 230 mijl noordwest van Curagao Blommersdijk. 28-4 te Antwerpen Boschfontein, 28-4 van A'dam naar Hamburg Ball, pass. 27-4 ten zuiden van Westpunt Kreta naar Port Said Bantam, pass. 27-4 Vlissingen Bengkalis, 27-4 van Tandjong Priok naar A'dam via Padang Bonaire, 27-4 560 mijl zuid-zuidwest van Flores naar Plymouth Breda, 27-4 van Tampa te R'dam Congostroom, 28-4 te Lagos ver wacht Cleodora (t), 27-4 van Lyttleton naar Curagao Elmina, 27-4 van Las Paimas naar Dakar Edam, pass. 28-4 Vlissingen Eendracht, pass. 27-4 Kaap Bon Groote Kerk, 27-4 van Marseille naar Genua Gooiland, 28-4 v.m. van Francisco do Sul te Paranagua verwacht Heelsum, 28-4 te New Orleans verwacht Ittersum, pass. 27-4 Minikoy Kedoe, 27-4 van Port Said naar Safaja Kiel- drecht, pass. 27-4 Vlissingen naar Ant werpen Laagkerk, 27-4 van Marseille, 28-34 te Genua verwacht Lieve Vrou- wekerk, pass. 27-4 Kaap St Vincent naar naar Le Havre Lombok, 27-4 van langa naar Mombasa Limburg, 26-4 van Claveria naar Honolulu Loosdrecht. pass. 27-4 ten oosten van Ceylon naar Colombo Manoeran, pass. 27-4 Ceylon naar Port Sudan Malea (t), 28-4 te Monrovia Mapia, 28-4 te Singapore Meliskerk, 29-4 te Hongkong verwacht vluiderkerk, 28-4 te Genua verwacht -Nestor, 27-4 van West-Indië te A'dam Nieuw-Amsterdam, 27-4 n.m. 440 mijl vest-noordwest van Kanarische Eilanden laar Las Paimas Oranjestad, 27-4 760 mijl zuidwest van Flores naar Southamp- 'on Omala (t), 28-4 te Piraeus Pa- oendrecht, 28-4 van Sidon te Carthagena Perna <t), 28-4 van Pladju te Singa pore verwacht - Phontis, 28-4 te Sema- tang Prins Alexander, pass. 27-4 Vlis- ongen - Parkhaven. 27-4 dwars Bahia Prins Willem V. 27-4 van R'dam te Chi- :ago - Polydorus, pass. 284 Vlissingen P.nndam. 27-4 140 mijl zuid van Sable planden naar Cobh - Stad Amsterdam, -8-4 van Middlesboro te Narvik Straat Makassar, 27-4 van East London, 28-4 te Port Elizabetl, verwacht - Sumatra, pass. v7-4 Straat Messina naar Genua Stad Maassluis, 27-4 van R'dam te Narvik Stad Vlaardingen 28-4 n.m. van Vlaar- dingen naar Narvik - Salland. 27-4 van santos naar Rio de Janeiro Scherpen- drecht. 27-4 n.m. van Paranagua naar -uracao -Tana iti. pass. 27-4 Ceylon Tawali. 29-4 te Galveston verwacht ara. 29-4 v.m. van Antwerpen te R'dam erwarht - Veendam. 28-4 van New York te R'dam Waterman. 21-4 150 mijl ost ten zuiden van Kaap Race - Wes- erdom, 27-4 van R'dam te New York Villen Barendsz. 27-4 van Kaapstad te dam IJssel. 27-4 van Malta naar Tunis - Zuiderkruis, 27-4 620 mij: r/est- 'loordwest van Walvisbaai.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3