Den Helder op Koninginnedag een zee van vlaggen Eeuwfeest Kamer v. Koophandel werd heden stijlvol ingezet De wereld reis van Jimmy Browri Bloemendaalse teams wonnen jeugd-V uurtorentornooi Marine leverde een waardevol M|^H aandeel in feestelijkheden IN HET KORT Vele vooraanstaande gasten bij de herdenking Predikbeurten VIERING MET AANTREKKELIJK PROGRAMMA Pamstrijd om titel van Den Helder "N Afscheid op de Werf De heer G.Grondsma sloeg een blik in het verleden Hermes a-meisjes eindigden als tweede Volgende keer op drie velden? Indrukwekkende parade op de Javastraat Sportieve evenementen Fancy-fair Jeugdappel In het Julianapark Arbeider kreeg laadbak op het hoofd De heer A. Broekhuizen met pensioen VOOR ZONDAG VRIJDAG 1 MEI 1H.-SS EEN AMSTERDAMSE JONGEN, die deelgenomen had aan het Vuurtoren tornooi van de hockeyclub „Hermes" en nooit eerder in Den Helder was ge weest sprak gisteravond tegenover ons zijn oprechte bewonderingen misschien ook wel verwondering' uit over de man,er, waarop de Helderse bevolking weet te vlaggen Wij zijn dat zo wel gewend, maar toch, wanneer onze aandacht eens daarop wordt gevestigd, is het inderdaad opmerkelijk heo luisterrijk Den Hel der zich pleegt te tooien met een wapperend en levendig vlaggenkleed. Het daarop wordt gevestigd, is het inderdaad opmerkelijk hoe luisterrijk Den Hel- sfeer Is het wonder, dat de grootse vlaggenparade van de Koninklijke Marine op een dag als deze zo'n belangrijk programmapunt is? Gistermorgen om negen uur werd d*ze traditionele plechtigheid opgeluisterd door de Marinierskapel. Het was een feestelijk gezicht, dat gelijktijdig hijsen der aan lange lijnen gesla gen pavoiwer-vlaggeu, die van voor- tot achterschip de hoofdkleuren roodwit en blauw toonden. 2o lag de vloot, in feesttooi en in een Zondags-nieuw schij- rend marinegrijs, in de Buitenhaven, en de mensen langs de kade maakten van het geheel een wonderschoon schilderij. p)E Koninklijke Marine heeft verder U op bijzondere w^e^bijgedragen^tot het welslagen van deze dag, waartoe de Helderse Gemeenschap het „burger. Jijke" gedeelte voor zijn rekening had genomen. De Koninklijke Marine droeg wederom zorg voor de grote parade °P de Javastraat, waartoe een duizend tal manschappen reeds weken van te voren met de vooroefeningen waren begonnen. De Commandant Zeemacht Neder land, schout bij nacht F. T. Burghard, en de hoofdofficieren van zyn staf, als mede de Garnizoenscommandant uit Alkmaar, kolonel H. Onderstal. kon den zich op deze zonnige, zü het ook ietwat winderige, morgen ervan over tuigen, dat de deelnemende troepen zich terdege op deze telkens weer in drukwekkende wapenschouw hadden voorbereid. Terwijl de Marinierskapel fiere mars muziek speelde, inspecteerden de auto riteiten de aangetreden bataljons ma- Marva's rinetroepen. het detachement Q en het detachement van de Luchtstrijd krachten. Als paradecommandant fungeerde de kapitein-luit. ter zee A. Ferwerda, die na bet spelen van het Wilhelmus de troepen liet defileren. De militairen gingen rechts uit de flank, marcheerden in de richting van het Tiinorpark en kwa men via Cclebesstraat, Singel cn Ti- morlaan terug over de Javastraat. waar zij met de hoofden rechts en stram in de houding defileerden voor de Com- - Morim-iand. die met oe nouamg U«v> mandant Zeemacht Nederland, de officieren van zijn staf en de com mandanten van schepen en instellin gen het podium bij de Sumatrastraat bad ingenomen. Recht tegenover het podium stond de Marinierskapcl, die onder leiding van de kapitein der Ma riniers Gysbert Nieuwland de befaam de Defileermars der Koninklijke Ma- rine, gecomponeerd door oud-kapel meester Harebroek, speelde en herhaal de tot ook de Marva's en LSK-ers voor bij waren gemarcheerd. Overal langs de route door de stad stonden de mensen rijen dik om het militante schouwspel der marcherende troepen gade te slaan. J-JET publiek, dat van alle evenemen ten getuige wilde zyn, kon zich al spoedig begeven naar de Singel, waar om één uur de Wielerronde van Den •Helder begon. Hierover wordt onder een afzonderlijk hoofdje verslag uit gebracht. Om twee uur werd op de ter reinen van HRC B en Watervogels aan de Sportlaan een aanvang gemaakt met de jeugdvoetbalwedstrijden en gym- nastiekdenionstraties onder auspiciën van de Helderse Gemeenschap. De adspiranten van HCSC en Helder traden tegen elkaar aan. De uitslag vas HCSC a—Helder a 1—0. De b- adspiranten van HCSC wonnen even eens, en wel met 2—0, van Watervo gels a. De HRC a-junioren behaalden een klinkende overwinning met 7—2 tegen HCSC. De a-junioren van Water vogels versloegen de b-juniore» van HCSC met 1—0. Aan de gymnastiekdemonstraties werd deelgenomen door de dames, ju nioren-dames, meisjes en jongens van ..Turnlust". Het publiek kon genieten van een knotsoefening, een rl.ythmi- sche oefening en vrije oefeningen. Het Van heden tot en met Zondagavond (Maandag zijn de bioscopen gesloten) wordt in Tivoli vertoond „Levend begra ven". In de Witte draait op deze avonden «De godin der jungle". Om acht uur vanavond viert de Partij van de Arbeid m Casino het i ilei-feest. In het I.V.A.-lokaal aan de 2de Vroonstraat worden vanavond de finales van de Helderse tafeltenniskampioen. schappen gespeeld. Op Zaterdag 2 Mei (19—20 en 20—21 uur) en Zondag 3 Mei (1516 en 1617 uur) houdt de heer I. Kristensen in het Museum korte voordrachteif over ..Broed- zorg by vogels en audere dieren' De onderlinge competitie van de Helderse Damclub loopt weliswaar ten einde, doch dit wil niet zeggen, dat voorlopig niet wordt gedamd Zoals gebruikelijk, organiseert de HDC ook dit Jaar de wedstrijden om de plaatse lijke titels, en wel te beginnen op Don derdag 28 Mei. Wanneer zich voldoen - meiden, dan wordt in was een beetje jammer, dat de geluids installatie niet voor honderd procent voldeed. jWw~0 - de deeinemers meiuvu, drie klunen gespeeld. Gelijktijdig met deae wedstrijden vangt de strijd oni bet jeugdkampioenschap dammen van r*— .m De heer P Slort, £E\ bijzonder grote belangstelling trok de Fancy-fair van de Koninklijke Marine. Het was in en om de Marine- cantine, met de talloze attracties die op sommige punten een „echte" kermis overtroffen! een gezellige drukte. De standhouders hadden eer van hun werk, en kregen er door de prettige be langstelling van burgers en militairen steeds meer plezier in. Het bureau O. S. en O., dat de algemene leiding bij de organisatie had. verdient warme hulde voor alles wat hier werd gepres teerd. We mogen niet verzuimen te vermelden, dat de rondvaarten door de haven een flinke aftrek hadden. Ook hier kregen de feestgangers waar voor hun geld. Het was een bijzonder ge noegen, met zo'n snelle motorschouw van de Koninklijke Marine, bestuurd door een rappe kwartiermeester, een inspectie-te-water te houden van de gepavoiseerde schepen en de in aan bouw zijnde nieuwe haven. MA de ook nu weer druk-bezochte re ceptie, die burgemeester en me vrouw Rehorst ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin ten Raadhuize hielden, werden de voorbe reidingen getroffen voor het Jeugd- appèl, waarvoor de sectie Jeugd van de Helderse Gemeenschap zich garant had gesteld. Een talrijk publiek was getuige van de mars, die honderden Helderse jongeren, leden van verschei dene jeugdorganisaties, maakten van de Ooievaarstraat naar het Raadhuis. Van het bordes van het Raadhuis af sprak burgemeester mr G. D. Rehorst de verzamelde menigte toe. Hij ver klaarde het op hoge prijs te stellen, dat zovele Helderse jonge mensen op dit jeugdappèl kwamen getuigen van hun liefde voor de Koningin. De bur gemeester herinnerde aan enkele hoog tepunten uit het leven van Koningin Juliana en wekte de jongelui tenslotte op, een goed burgerschap na te streven. Met het Wilhelmus, gespeeld door het Helders Fanfarecorps en het muziek korps van het Leger des Heils, werd dit onderdeel van het feestprogramma besloten. TN de avonduren trokken zeer velen naar het Julianapark, dat er hoogst bekoorlijk bij lag door de voortreffelij ke illuminatie. Bewees de „oude" ver- lichting, de bekende slingers van oranje lampjes, goede diensten bij de Fancy- fair van de Koninklijke Marine, de nieuwe lichttooi van het Julianapark, die op artistieke wijze in de gazons en aan de muziektent was aangebracht, was heel mooi. Een aardige toets aan het geheel gaf de oranje lichtfontein vlak bij de tent, waar om acht uur het Stedelijk Mu ziekkorps onder leiding van de heer D. H. Steinroth een feestelijk program ma uitvoerde. Met een „Bal-champêtre" op het Stationsplein werden de feestelijkhe den, die Koninginnedag 1953 voor Den Helder alleszins geslaagd hebben ge maakt, besloten Bij het storten van beton in de Wil lem Barendszstraat heeft de arbeider Burgers uit de Jan Bijlstraat de laad bak op het hoofd gekregen. De machi nist van de betonmolen, die de bak neerliet, treft geen schuld, daar hij B. niet kon zien. B. werd in bewusteloze toestand naar het gemeente-ziekenhuis ..Parkzicht" overgebracht. Daar bleek het ongeval te zijn meegevallen. Men constateerde een lichte hersenschudding. 93. Commissaris Rednose Smith be gaf zich naar het bordes voor het poli tiebureau. Hij duwde de agenten opzij en stak zijn hand in de lucht om de mensen te doen begrijpen, dat zij stil moesten zijn. Maar bij had evengoed aan de stormwind kunnen verzoeken op slag te veranderen in een zoel lente briesje. De ziedende menigte eiste maar één ding: men wilde die ene aap geza menlijk aan stukken scheuren! En eer der zou niemand naar huis gaan. De commissaris bleef een minuut of tien staan chreeuwen, maar tenslotte zag hij in dat het totaal nutteloos was. „Hou ze buiten de deur!" beval hij de agenten. „Ik heb een plannetje". Op een holle tje rende hij naar de apenhokken op de binnenplaats. Hij brak een der hok ken open, greep de eerste de beste Roe- kiraki bij zijn lurven en sleurde deze met zich mee. „Hier", riep hij tegen een agent. „Sla dat beest een blauw oog en werp hem dan naar buiten. Dan kunnen de heren aan hem hun hart ophalen en dan zijn wij van al die herrie verlost". Toen begaf meneer Rednose Smith zich weer naar zijn kamer. „Ik denk wel, dat ik de zaak heb kunnen regelen", merkte hij op een tevreden toon op. „En nu meneer Brown, moet u mij toch eens verslag uitbrengen van uw bevindingen in de jungle. Ik meen begrepen te hebben, dat u de situatie meester is kunnen worden". Jimmy antwoordde niet on middellijk. „Vertelt u mij eerst eeni precies commissaris, hoe de situati# hier is meester geworden. Ik vertrouw dit zaakje niet. Het personeel van de schilderswerk plaats der Rijkswerf heeft Woensdagmid dag tegen het einde van de werktijd af scheid genomen van de heer A. Broek huizen, die het bedrijf met pensioen ging verlaten. Na gedurende vele jaren werk zaam te zijn geweest bij de fa. Van Pelt kwam de heer Broekhuizen op de Werf, waaraan hij nog ruim zeventien jaar zijn arbeidskracht heoft gewijd. Hem werd daarvoor dank gebracht door de baas der schilders, de heer W. Schoon hoven, die de heer Broekhuizen nog vele gelukkige jaren toewenste. Hij krijgt nu alle tijd om zich naar hartelust op de vissport te werpen! Teneinde hem hiertoe de nodige materiële hulpmiddelen te ver schaffen hadden de collega's een complete vis-uttrusting gekocht, welke de heer Broekhuizen door de heer H. Abbenes namens het personeel werd aangeboden. Nadat de heer W. C. de Boer een woord ten afscheid had gesproken namens „On derling Belang", betuigde de heer Broek huizen zijn hartelijke dank voor de wijze, waarop zijn afscheid was georganiseerd Hij besloot met een stimulerend woord tot de Jongere generatie, die hij opwekte tot ijverige en kloeke arbeid. In alle maten. In tal van modekleuren In iedere gewenste lengte en dichtheid. Met vele verrassend leuke hiel-variaties. O.a. de volledige collectie JOVANDA'S met r-e-k-bare boord. DEN HELDER «Advertentie, Ing. Med.) OP STIJLVOLLE WIJZE heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier hedenmorgen de herdenking van het honderd jarig bestaan van de Kamer ingezet. Om half elf begaf het dagelijks bestuur zich naar de R.K. Begraafplaats „St. Barbara" te Alkmaar, en legde de voorzitter, de heer J. F. Ie Blansch, een krans op het graf van de oud-voorzitter, de heer S. W. Arnzt. Hiermede heeft het bestuur, aldus deelde de heer Le Blansch later op de ochtend in de buitengewone vergadering van de Kamer in de raadzaal van Alkmaars oude stadhuis mede, op symbolische wijze hulde willen brengen en dankbaarheid willen betuigen aan die schare wakkere, doortastende en vaak ver vooruitziende mannen, die als leden der Kamer, dikwijls onder zeer moei lijke omstandigheden, gedurende de laatste eeuw op de bres hebben gestaan bij het behartigen en bevorderen van de economische belangen van ons land in het algemeen en van ons gewest in het bijzonder. "Den Helder aan Sluisdijkftraat nadere inlichting verstrekt gaarne F)E BUITENGEWONE vergadering van de Kamer, welke om elf uur aanving, werd o.a. vereerd met de ■aanwezigheid van de staatssecretaris van Economische Zaken, dr G. M. J. Veldkamp, de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Hol land, dr .T. E. Baron de Vos van Steenwijk; de directeur-generaal voor de middenstand, dr. W. L. Groeneveld Meyer; de voorzitter en de secretaris van de Vereniging van Kamers in Ne derland. de heer R. Groeneveld en mr H. K. de Langen; de voorzitter en se cretaris van de Ver. van Secretarissen van de Kamers van Koophandel, mr Jac. G. Wittkampf en mr F. C. A. Eenhorst-, de voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel te Amsterdam, mr. D. A. Delprat en mr H. Fortuin; Haarlem, de heer C. E. Vis ser en Jhr dr J. C. Mollerus; Zaan dam, de heer A. Vis en mr P. H. Wuyster; Hoorn, de heer E. J. M. Stumpel en drs Th. Koning, de secre taris van de K. v. K. te Hilversum, mr A. D. van Assendelft, de secreta resse van de Rotterdamse Kamer, mevr. I. E. Wethmar-Logemann, onge veer dertig burgemeesters uit het dis trict van de Kamer, wethouders en gemeente-secretaris van de gemeente Alkmaar en de secretaris van de Buitenlandse Persvereniging, 4e heer Pal Balasz. Onmisbare schakel. |N ZIJN OPENINGSREDE herinner de de heer J. F. le Blansch eraan, dat honderd jaar geleden in hetzelfde s'.-.dhuis door de toenmalige burge meester van Alkmaar, de heer P. A. de Lange, de installatie plaats vond van de bij besluit van de gemeente raad van Alkmaar van 27 December 1852 opgerichte Kamer van Koophan del. De dood van de vorige president van de Kamer, de heer S. W. Arntz, die de kamer gedurende bijna 30 jaar op zulk een voortreffelijke wijze heeft geleid, alsmede het leed van de wa tersnood, werpen schaduwen op deze herdenking, aldus spreker. Maar wan neer deze. in het leven niet te vermij den schaduwen, zijn weggegleden en het volle licht weer op dit jubileum valt, past het er onze voldoening over uit te spreken, dat de in 1853 opge richte Kamer, zij het later in gereor ganiseerde vorm, gedurende een zo lange periode de spreekbuis heeft mo gen zijn van het bedrijfsleven, en dat zij daarbij haar taak goed heeft ver staan. Haar grootste kracht en haar voornaamste taak vond de Kamer im mer in het adviseren omtrent al die uiteenlopende onderwerpen, die direct of indirect handel en nijverheid raalfr ten en in het activeren van alle maat regelen, die het economisch leven zou den kunnen bevorderen. Dat door deze adviezen, activiteit en initiatieven in de achter ons liggende honderd jaar in vele gevallen belangrijke maatrege len in het belang van het bedrijfsle ven zijn tot stand gekomen, is zonder tegenspraak. Het is daarom, dat wij de heden bereikte mijlpaal niet zonder een plechtige herdenking wilden pas seren. Dat de oprichting juist is ge weest, dat de Kamer haar onmisbaar heid heeft getoond, heeft de toets van honderd jaar bewezen. Ook voor de toekomst zag de voorzitter nog belang rijke taken voor de Kamers van Koop handel weggelegd. Volgens spreker zullen zij de onmisbare schakels blij ven tussen het bedrijfsleven en de overheid en de bevorderaarsters van natura van al die grotere en tjleinere belangen van handel en nijverheid in haar districten. Na zijn vertrouwen in de toekomst van de jubilerende Ka mer te hebben uitgesproken, richtte ae heer Le Blansch een bijzonder woord van welkom tot de gasten en besloot met de wens; „Moge dit een ogenblik van bezinning zijn. in dank bare herinnering aan al onze voor gangers voor het vele, dat zij voor ons en ons gewest hebben gedaan, 'n ogen blik van bezinning gedachtig aan de moeilijke taak, die ons nog te wach- cn staat, doch die wij met Gods hulp met onverflauwde ijver hopen te mo gen voortzetten". Herdenkingsrede. VERVOLGENS was het woord aan de heer G. Grondsma, voorzitter van de Herdenkingscommissie, dm, evenals bij het 75-jarig bestaan in 1928, een herdenkingsrede uitsprak. De heer Grondsma belichtte in zijn rede de toestand in het begin van de negentiende eeuw, de totstandkoming van het Groot-Noordhollands kanaal in 1825 en het verzet tegen de aanleg van de spoorlijn Haarlem-Amsterdam. De oude Kamers van Alkmaar en Den Helder begonnen beide haar taak in het begin van de tweede helft der negentiende eeuw. De opzet was be scheiden. Het aantal leden van de Alkmaarse Kamer bedroeg bij haar oprichting in 1853 slechts zeven. Zij werden gekozen door 226 kiezers, die hun kiesrecht ontleenden aan het feit, dat zij voor minstens 10,-- in het patentrecht waren aangeslagen. Blij kens de notulen van B. en W. van Alkmaar van 26 April 1853 verklaarde de burgemeester de heren W. v. d. Voort, H. J. Conijn. J. A. Benit, F. M. v. d. Velde. F. L. Koorn, G. C. R. van Vloten en F. TT. Aehina benoemd tot leden van de Kamer. Niettegenstaan de de beperkte geldmiddelen van de Kamer, die tot 1887 een gemeentelijke subsidie van 100,— per jaar kreeg, hebben de kleine colleges van door tastende en energieke zakenlieden voortreffelijk werk gedaan voor de ontwikkeling en de voorspoed van stad en gewest. Dank zij de steun van de Kamer werd in 1865 de spoorlijn r— HelderAlkmaar en in 1867 die van Alkmaar naar Uitgeest aangelegd, terwijl tevens voor een spoorverbin ding met West-Friesland werd ge pleit. In latere jaren wierp de Kamer zich vooral ook op de bevordering van de export van producten uit eigen gewest, in het bijzonder van zuivel- en grove tuinbouwproducten, bloem bollen en vis. In dit verband memo reerde de heer Grondsma de actie om de invoerbeperkingen voor kaas in Spanje ongedaan te maken en de reis van een deputatie van de Kamer naar Frankrijk om de vermeende rechten ten aanzien van de garnalenexport van Den Helder en omgeving meer gerespecteerd te zien. Uitvoerig stond spreker stil bij het belang van de Alk maarse kaasmarkt als reclamemiddel voor ons zuivelproduct om er vervol gens op te wijzen, dat het Handelsre gister van de Kamer thans aantoont, dat op elke zes mannelijke meerder jarige inwoners in ons gewest een man is. die ingeschreven staat als zelfstan dig eigenaar ener onderneming. Het aantal ingeschreven zaken in de 36 ge meenten. welke de Kamer omvat, be draagt thans nl. circa 9000, het aan tal inwoners circa 212.000. Industrialisatie. MA te hebben herinnerd aan de tijde- ïyile bootdienst AlkmaarLonden ter stimulering van de vetslacht- vee-export naar Engeland wees de heer Grondsma op de toenemende In dustrialisatie in ons gewest in de jaren 1860-1870. De opening van het Noord- zèekanaal in 1876, waardoor de bete kenis van het Noordhollands Kanaal In het Badpaviljoen te Huisduinen was gisteren in de namiddag een jeugdig en vrolijk gezelschap bijeen voor de prijsuitreiking van het Vuurtoren'tornóoi van Hermes, dat wederom een succes is geworden. Het weer was niet zo mooi als men liet zich had gewenst, doch het bleef droog en dat was voor de jongelui voldoende. voor de zeescheepvaart vrijwel ver loren ging, was voor ons district na delig en werd zelfs voor Den Helder als een ramp beschouwd. Veel moeite heeft vooral ook de Kamer van- Koop handel to Den Helder zich getroost om andere, bronnen van welvaart te zoe ken. doch deze Weven helaas weinig vruchtbaar. De visvangst en -handel namen nog wel een belangrijke plaats in, maar de regering steunde in deze IJmuiden te zeer, terwijl tot overmaat van ramp de visstand aan het Noor den van de kust afnam. Een geluk is het evenwel, dat Den Helder als marine-basis van grote betekenis werd en na de .jongste wereldoorlog )- nieuw belangrijk is uitgebreid, zodat deze een bestaansbron voor velen vormt. Voorts mocht de badplaats Huisduinen zich ontwikkelen en nam de bloembollencultuur in de omgeving toe. Krachtig heeft de Kamer geijverd voor de aanleg van de zogenaamde Westfriese kanalen. Van zeer groot belang voor het economische leven in dit gewest waren vooral ook de in middels vermaard geworden open bare werken, die in onze omgeving tot stand kramen, t.w. de Afsluitdijk en de inpoldering van de Wieringer- meer. In welke mate ook de ontwor pen Wester-polder vruchten zal kun nen afwerpen voor ons district, dient te worden afgewacht. Wel staat vast. dat met groot verlangen wordt uitge zien naar een zeer snelle uitvoering van de tunnelwerken te Velsen en aanzienlijk betere oeververbindingen van het Noordzeekanaal elders. De vervulling van deze wensen kunnen van groot belang zijn voor de in dustrievestiging en verbinding met de vele seizoenplaatsen langs onze kust. Vervolgens stond spreker stil bij de reorganisatie van de Kamers in 1922. de bezettingstijd en het herstel van de autonomie van de Kamers in 1950. De heer Grondsma meende aan het einde van zijn rede te mogen verkla ren, dat het Instituut der Kamers soe pel heeft gewerkt en zich uitstekend heeft weten aan te passen aan de tijdsomstandigheden, waardoor zij uiterst nuttige en onmisbare schakels zijn eeworden in de keten van het be drijfsleven. Niet slechts als feest redenaar, maar ook als koopman wil de spreker namens het gehele bedrijfs leven verklaren, dat de Kamers zich door haar gedegen, objectieve arbeid de volle sympathie hebben verwor ven. Veel dank zijn wij hiervoor ver schuldigd. aldus spreker, aan de te vroeg ontslanen vorige voorzitter, de heer S. W. Arntz, die nog veel dacht te geven voor de dood hem verraste. De voorzitter van de Herdenkings commissie besloot met de wens, dat de Kamer en haar leden, onder lei ding van haar energieke nieuwe voor zitter, de heer Le Blansch, en bijge staan door de beide actieve en be kwame secretarissen, de heren Schef- fel en Holsmuller, met vrucht haar taak zullen mogen voortzetten onder de ons tot dankbaarheid stemmende leiding van onze geeërbiedigde Konin gin Juliana en op Hare en ons aller arbeid de Zegen des Ailerhoogsten moge rusten. „Ons devies zij: Het ver leden leeft in ons. Het heden hoopt op ons. De toekomst straalt voor ons". Behalve de buitengewone vergade ring vermeldt het programma van de herdenking een ontvangst door het gemeentebestuur van Alkmaar in het Stedelijk Museum, een lunch in Hotel Victory en een receptie van het be stuur der Kamer in het stadhuis. Wij hopen in ons nummer van morgen opj de jubileumviering terug te komen. De secretaris van de jeugdafdeling, de heer Pottinga, vertelde, dat „Her- mes" .dezer dagen juist twaalf jaar be stond. Hij deelde dit mede, in de hoop, dat de deelnemende verenigingen ook bij het „koperen" jubileum, in Sep tember, van de partij zullen zijn. Men verwacht dan niet op één terrein doch op drie nieuwe velden te kunnen spelen. De voorzitter van Hermes, de heer W, Lastdrager, sprak er zijn vreugde over uit, dat het Vuurtorentornooi in Noord-Holland een bekende klank heeft gekregen. Dat ook dit vijfde tor nooi ten volle is geslaagd, leed geen twijfel. Het aantal deelnemers was weer groot en er was sportief om de punten gestreden. Aan de BDHC-meisjes uit Bloemen- daal, die de eerste prijs in de wacht sleepten, reikte hij vervolgens de wis- selprijs uit, bestaande uit een minia tuur vuurtoren. Het team mocht tevens een vaantje in ontvangst nemen. De tweede prijs, een bekertje, kwam in het bezit van de Hermes a-meisjes, die alleen van BDHC verloren (01). Bij de jongens was de eerste prijs (vuurtoren en vaantje) voor BMHC; Strarwberries a ging hier met de tweede prijs strijken. Wij noteerden de volgende uitslagen: Meisjes: Strawberries B—Hermes A 02; BDHC AStrawberries A 10; Strawberries B—BDHC A 04; Her mes AStrawberries A 10; Straw berries BStrawberries A 0—0; Her mes A—BDHC A 0—1. Jongens: Strawberries AHermes A 2—0; BMHC AA'dam A 0—0; Strrw- berries ABMHC A 12; A'dam A— Hermes A 0—0; BMHCHermes A 30; Strawberries AA'dam A 42. DEN HELDER: Nqd. Herv. Gem Nieuwe Kerk, Weststraat, 10.30 uur, ds Rasch. - 19.30 uur jeugddienst (ds De Hoest) - Palmstraat, 10 uur, vicaris Grimm. - 19 uur ds Borghardt. - Huis duinen, 10 uur ds Borghardt. Gcref. Kerk, Bethelkerk. 9 uur ds Hartkamp. 10.45 uur, ds Hartkamp. - 17 uur ds Hamming. - Rehobothkerk, 10 uur, ds Hamming, 17 u. ds Hartkamp. Oud Ge- reform. Kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds Groenewegen, Donderdag 19.30 uur, ds Groenewegen. Chr. Gereform. Kerk, Steengracht, 10 en 17 uur, ds Van de Knijff (v.m. bed. H. A.). Gereform. Kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur, ds F. Tollenaar. Vrij Evang. Gem., Hoogstraat, 10.15 en 17 uur, evang. Raven. - 12 uur kinderkerk. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur, dienst. Oud Kath. Kerk, Middenweg, 10 uur Heilige Mis, 19 uur Vespers, 10 uur kinderkerk Van Galenstraat. Evang. Luth. Gem., We zenstraat, 10.30 uur dr J. A. Stellwag. Doopsgez. Gem., Kerkgracht, 10.30 uur, ds J. Knot. Baptisten Gem, Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool. - 10 uur, de heer G. Visser te Den Helder. Gereform. Gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur, leesdienst. Evangelisa tie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur, samen komst. - 12 en 14.30 uur. Zondags school. Leger des Heils, Spoorgracht 10 uur, heiligingssamenkomst. - 19 uur, openluchtsamenkomst (Spoorstraat). 20 uur. heilsbijeenkomst. JULIANADORP: Ned. Herv. Gerir, 19.30 uur, ds H. J. Trommel. Geref. Kerk. 9.30 uur leesdienst. - 14.15 uur, ds Hamming. CALLANTSOOG: Ned. Herv. Gem.: 10 uur, ds H. J. Trommel.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2