Alkmaarder Slot won Ronde - Den Helder BEVA VAKKLEDING V°*'vgjhK' N E E LS 7 UW OMZET VERGROTEN VERVOLG STADSNIEUWS Na langdurige en eenzame strijd Teysse eerste bij de nieuwelingen Openbare verkoping van huizen Van het witte doek „DE BIJBEL IN HET KORT" Nieuwe commandant van Marinehospitaal Overveen Smaldeel in Liverpool Tweede klasse - kampioen van HDC nog niet bekend Opening nieuw gebouw van Roode Kruis Tussen haaks en kuit je Ongeval bij havenwerken Marine-elftal versloeg in Leiden de Luchtmacht Julianadorp Sport voor Julianadorp Callantsoog Het was een ander Texel Sportdag op Wieringen Bridgeclub „Groot Slem" Auto's botsten op elkaar Examen vakonderwijs Wieringermeer Overzicht graanmarkt Anna Paulowna Eerste wedvlucht van „Altijd Verder" Meifeest van de PvdA TV Schager markt Urk MARKTBfPir^TEN Paardenmarkt Alkmaar MARKT BARNEVELD Unesco streeft naar lagere posttarieven BESOMMINGEN IJMUIDEN Ja, meneer, had U maar een BEVA gekocht! Dan had die zak niet kunnen uitscheuren. Dan had die broek niet zo kunnen slijten en dun worden. Voor BEVA-werkbroeken wordt een speciale kwaliteit Schuttersveld-man chester aangemaakt... zakken en naden worden nog eens extra ver sterkt... U kunt ermee kruipen, U kunt Uw zakken volstoppen, U kunt hem over een huis gooien... hij is niet te verwoesten... evenmin als de speciale BEVA khaki werkhemden! NEELS' Kledingmagazijn, Keizerstraat, Den Heider. E, W. VET, Spoorstraat 116, Den Helder. Q. VAN NULAND, Loopuytpark 9-11, Julianadorp (N.-H.) VRIJDAG 1 MEI 1953 De kranige Alkmaarder K. Slot beeft gisteren de door „D.O.K." georgani seerde Ronde van Den Helder voor amateurs gewonnen. Van het begin af speelde hij tn deze zeventig kilometer-wedstrijd een voorname rol. Dan weer lag hij aan de kop, in de volgende ronde zag men hem ergens achteraan zweven, en steeds viel hij terug, wanneer hij zijn kans nog niet rijp achtte. Hij was niet zo dom als de hteuwe Niedorper Keuken, die „veel te vroeg wegliep en na enkele ronden alleen te hebben gemarteld zijn collega's weer aansluiting rrjoest verlenen. Slot eindigde als eerste met een halve ronde voorsprong op het grote peloton. Zijn tijd was 1 uur 39 minuten 2 seconden. Er was een dertigtal renners aan de gtart verschenen. De DOK'er Scheltis was al bijna uitgeschakeld eer hij be gon. Bij de bondencontróle scheurde men een achterband van de velg. Dat Scheltis toch kon deelnemen, dankte hij aan de sportieve Amsterdammer Dou- wes, die hemel en aarde bewoog voor een nieuw wiel. Dat Scheltis aldra de strijd moest staken, was dan ook niet aan Douwes te wijten. De Nieuwedie- per werd ingelopen en werd uit de strijd genomen. Zo verging het ook de andere leden van de organiserende club uitgezonderd Koning, die de race vol bracht. Ook in deze ronde waren figuren, die zich bijzonder onderscheidden wat vol harding betreft. Daar was Bakker uit Zwanenburg, die op een gegeven mo ment moest loslaten en toch nog lang doortrapte. Daar was Schuitemaker uit Alkmaar, die eenzelfde lot onder ging. Vijftien ronden vóór het einde nam Slot de kop; hij liep uit en gaf zijn voorsprong niet meer prijs. In het pelo ton werd aanvankelijk het uiterste ge daan om hem in te lopen, doch het wil de niet gelukken. Pogingen werden on der andere ondernomen door Edelen- bosch uit Enkhuizen, Appel uit Hoorn, Deliën uit Winkel en Kempf en Jacobs uit de hoofdstad. Laatstgenoemde greep zijn kans in de vóórlaatste ronde, toen Slot al niet meer te grijpen was. Zo vocht de Amsterdammer zich niette min op fraaie wijze naar de tweede prijs. De overige renners betwistten el kaar de prijzen in de sprint. De uitslag was: 1. K. Slot (Alkmaar); 2. C. M. Ja cobs (Amsterdam); 3.H. Schouten (Am sterdam); 4. T Kempf (Amsterdam); 5. J. Rol (Alkmaar); 6. A. Haan (Amster dam); 7. J. F. Cornelisze (Halfweg); 8. H. Ruiken (Amsterdam); 9. H. J. Dou wes (Amsterdam); 10. M. Stockhorst (Haarlem). Notaris J. P. Loots heeft Woensdag avond in „Formosa" te Den Helder pu bliek verkocht de volgende percelen; Het huis en erf aan de Jan in 't Velt- straat 64, groot 90 c.A. aan J. van Os qq voor f 1740; het huis en erf aan de Jan in 't Veltstraat 68, groot 90 c.A. aan J. van Os qq voor 1680; het huis en erf aan de Schagenstraat 87, groot 60 c.A.. aan J. R. Agaart qq voor f 2310; het huis en erf aan de Basstraat 50, groot 78 c.A., aan J. Heijt voor f 1590; het huis en erf aan de Basstraat 27, groot 90 c.A., aan W. de Groot voor f 1100; het huis met schuur en erf aan de Crocusstraat 17, groot 1 A 30 C.A.., aan J. de Wit qq voor f 4520; het huis en erf aan de Parallelweg 73, groot 93 c.A., aan P. Agema qq voor 4507; het huis en erf aan de Oostslootstraat 73, groot 77 c.A. en het huis en erf aan de Oostslootstraat 75, groot 77 C.A., aan J. Mens qq voor f 3178; het huis en erf aan de Vijzelstraat 92, hoek Jan in 't Veltstraat, groot 51 c.A., aan M. Bregman voor f 1410; het recht van voortdurende erfpacht op de grond aan de Niasstraat met een boven die grond gebouwde woning, plaatselijk genum merd 13, groot 47 c.A., aan J. Blank man voor f 1020; het huis en erf aan de Jacob van Heemskerckstraat 44, groot 2 A 2 c.A., aan J. Pronk qq voor f 3300; het huis en erf aan de Jacob van Heemskerckstraat 46, groot 1 A, 11 c.A., aan Jb Smit voor f 3220; het huis en erf aan de Binnenhaven 121, groot 79 c.A aan G. Dol qq voor f 1190; het recht van voortdurende erf pacht op de grond met het daarop staande huis, aan de Ruyghweg 127, groot 1 A 5 c.A., aan J. Roomeijer qq voor f 1950, het recht van voortduren de erfpacht op de grond, met het daar op staande huis aan de Ruyghweg 129, root 1 A 5 c.A., aan J. Blankman voor 1850; het recht van voortdurende erf pacht 'op de grond, met het daarop staande huis, aan de Ruyghweg 147. groot 1 A 4 cA.. aan D. Nannings voor f 2125; het huis en erf aan de Jan in 't Veltstraat 131, groot 76 c.A., aan P. A. Vermeulen voor f 1240; het huis met pakhuis en erf aan de Bassingracht 44, hoek Visstraat, groot 92 c.A., aan J. Elankman voor f 1080; Over ongeveer eén maand zal de hui dige commandant van het marinehos pitaal te Overveen, de kapitein ter zee, arts A. W. Mellema, het commando over dit hospitaal neerleggen. Kapitein Mellema zal worden opgevolgd door de kapitein ter zee. arts W. Crevghton. Kapitein Crevghton is in Januari uit Surabaya gerepatrieerd. Hij was chef van de geneeskundige dienst van de Nederlandse marine-missie bij de In donesische regering en voordien chef van het marint-hospitaal in Surabava. De heer Crevghton heeft inmiddels zi.in werkzaamheden in het hospitaal te Overveen aangevangen. Het Nederlandse smaldeel, dat oefe ningen heeft gehouden op de Atlanti sche Oceaan, liep Woensdag de haven van Liverpool binnen. De schepen (Hr. Ms. Evertsen. De Bitter en Van Am- stel) waren gepavoiseerd. De man schappen zouden gisteravond een feest ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin bijwonen. De torpedojager Kortenaer en de duikboot Zwaardvis zullen vandaag in Liverpool arriveren. Spannender dan de ronde voor de amateurs was overigens de strijd tus sen de nieuwelingen, die tevoren vijf tig kilometer reden. Al heel gauw na men A. Teysse (Amsterdam), P. Post (Amsterdam), J. B. Teunissen (Utrecht) en P. de Vries (Workum) de benen. Het peloton kwam er bij deze knapen niet meer aan te pas. Acht ronden vóór de finish verdween De Vries door pech uit het parcours, hetgeen hem in elk geval de vierde prijs heeft gekpst. Toen rees de vraag, of de Utrechter het te gen de beide Amsterdammers zou kun nen bolwerken. Hij kon het niet. Het drietal liet het op een sprint aankomen. Teysse werd eerste, Post tweede en Teunissen derde. K. de Groot uit West- Graftdijk zag zijn dapper rijden met de vierde plaats beloond. Het grappige van deze wedstrijd was, dat de renner met het rugnummer 1 (Geenink uit Amsterdam) als laatste door de finish kwam. Stout uit Amsterdam eindigde als vijfde, Cornelissen uit Halfweg als zesde. Wij hebben het op deze overigens zeer geslaagde wielersportmiddag alléén be treurd, dat men in de receptie ten stad- huize een reden zag om de wedstrijd voor de amateurs met tien ronden te bekorten. In de tweede klasse van de HDC- competitie laat de beslissing voor de eerste plaats nog wel even op zich wachten, daar de heren Wieren, Vink en Slort een grote achterstand hebben. De drie heren hebben nog uitstekende kansen op de ereplaats. Onderaan is het lot van Rietveld vrijwel bezegeld. In het gunstigste gevail kan hij gelijk ein digen met M. Kwast, maar dan moet hij zijn laatste partij tegen Wieren win nen, terwijl Kwast zijn laatste partij zou moeten verliezen. De jongste uitslagen van deze damcompetitie zijn: 2e klasse: Rietveld—S. Slort 1—1; Vink—Oost 0— 2; M. KwastRietveld 11; Vink Roerdomp 2—0; 3e klasse: BoonVer kerk 20; A. van der HeijdenGroot 1—1; ScholKraan 11; 4e klasse: HooijingaBroersen 20; HalmBon- gers 02; Beezemer Sr.P. Slort 02; BethlehemBroersen 20; 5e klasse: De VrijIdema 20; Van GijzenVan der Molen (P-2; Sterk—Budding 0—2; Van der SluisVeen 20. Naar wij vernemen, zal het nieuwe ge bouw voor de afdeling Den Helder van het Roode Kruis, dat aan de Bankastraat zijn voltooiing nadert, op Zaterdagmid- dag 16 Mei officieel worden geopend. Hr. Ms. mijnenveger „Stortemelk" is van de werf naar de Buitenhaven ge gaan, en daarna met Hr. Ms. „Urk", „Walcheren", „Roompot" en „Vlieter" naar Rotterdam- vertrokken. Hr. Ms. fregat „Van Speyck" is gis termiddag teruggekeerd van een oefenreis naar Rosyth (Engeland). Het is morgen hoog water 0m 9.25 en 21.50 uur, en laag water om 3.30 en 16.00 uur. De temperatuur van het zee water was 9,0 graden Celsius. Gisteren heeft zich aan boord van één der baggermolens in de nieuwe haven een bedrijfsongeval voorgedaan. Kort vóór het einde van de werktijd werd de arbei- oer G. aan het hoofd gewond, doordat hij in aanraking kwam met het stuurrad. Hij is met een ambulance-wagen van de GGD naar het gemeente-2iekenhuis overge bracht. In Leiden werd gisteren de traditio nele voetbalwedstrijd tussen Marine en Luchtmacht gespeeld. De aftrap ge schiedde oo originele wijze, doordat uit de enige "Nederlandse helicopteF, in beheer bij de Kon. Marine, een officier werd neergelaten, die de bal op het veld wierp. De Marine won deze span nende wedstrijd met 52 nai bij rust reeds met 3—0 te hebben geleid. Zondag speelt JVC de belangrijkste wedstrijd in deze tot het einde toe span nende competitie. De Julianadorpers gaan op bezoek bij Vios en van de uit slag van deze wedstrijd hangt voor bei de clubs alles af. JVC heeft momenteel zes en twintig punten uit achttien wed strijden, Vios zeven en twintig punten uit hetzelfde aantal ontmoetingen. Wint lratstgenoemde ploeg, dan is meteen het kampioenschap verzekerd. Voor JVC a is de uitwedstrijd tegen Wieringerwaard a vastgesteld. Voor de afdeling handbal strat alleen de thuis wedstrijd JHC3BKC 1 op het pro gramma. Onze verslaggever in Callantsoog deelt ons mede, dat er in het verslag van de uitreiking van diploma's aan de cursisten van de cursus motorkennis een onjuistheid is geslopen. Vermeld stond, dat de leider van de cursus de heer De Haan was. Dit is niet zo. Het \\as de heer J. Kaan uit Anna Faulow- na. In overleg met de Wieringer Sport raad is het programma voor de sport dag op Wieringen als volgt vastgesteld: Zaterdag 20 Juni: Pl.m. 4 uur fan- komst op Wieringen; 4.30 uur aa'1- komst te Hippolytushoef; 4.45 uur of ficiële ontvangst en wederzijdse ken nismaking tussen gasten en pleeg ouders; 7.00 uur juniorenvoetbalwed strijd; 7.00 uur biljartwedstrijden; 7.00 uur tafeltenniswedstrijden; 7.00 uur volleybflwedstrijden; 9.00 uur gezel lige bijeenkomst van alle deelnemers. Zondag 21 Juni: 10 uur paardensport demonstratie; 1.30 uur eerste helft da- meshandbalwedstrijd; 1.50 uur gym- nastiekdemonstratie; 2.10 uur tweede helft dameshandbal; 2.30 uur eerste helft senioren voetbalwedstrijd; 3.15 uur gymnastiekdemonstratie; 3.35 uur tweede helft voetbalwedstrijd; 4.30 uur samenkomst in een of ?mder hotel: 5.15 uur officiële sluiting; 6.15 uur vertrek van den Oever. Schaduw uit het verleden, een wat merkwaardige „vertaling'' van de oor spronkelijke titel: Silent dust" heet een film van sterke spanning. Het is de tragische geschiedenis van een blinde vader, die zijn in de óörlog gesneuvelde zoon aanbidt en wiens na gedachtenis door de overdreven ge dachten van zijn vsder als een zWare druk op het huis ligt. De weduwe van de zoon krijgt een ander lief, maar dan verschijnt de „gesneuvelde" plot seling weer op het tapijt, als deserteur en misdadiger. Vele verwikkelingen zijn het gevolg, tot de blinde man met fijne intuïtie achter het geheim komt. Als de zoon niet beter weet te doen, dan zijn vader aan te vallen, eindigt dit met de dood van dit jongmens. De tweede film „Trader Hom" is van een geheel ander genre. De toe schouwer wordt nu meegenomen naar de binnenlanden van Afrika en prach tige dieropnamen maken de rolprent het aanschouwen waard. Het verhaal heeft niet veel om het lijf. Trader Horn is een handelaar, die het binnenland intrekt, vergezeld van de zoon van een oude vriend. Ondertussen breekt er onder de in boorlingen een oorlog uit en de heren beleven de nodige avonturen. In de jungle ontdekken zij een zendelinge en elders nog een „blanke dodin"(!) en de laatste blijkt zeer toevallig de dochter van de eerste te zijn. Nai haar gevonden te hebben, gaat de zoon van de oude vriend er met haar vandoor. En dan is de zendelinge haar dochter weer kwijt. Uitslag van de wedstrijden, gespeeld gedurende het winterseizoen 1952/'53. Alijn: 1 MantjeVeenema 57,71 pet., 2 BruinWessels 55,74 pet., 3 Van Len- tenVan Santen 53.87 pet., 4 Echtp. Jouwersma 53,01 pet., 5 KoornKok 51,27 pet., 6 Echtp. Bruin 49,11 pet., 7 Echtp. Beemsterboer 47,91 pet., 8 Ven- nikMantje 46,16 pet., 9 RoeperVan der Werf 42,32 pet. B-lijn: 1 DuinKramer 59,19 pet., 2 Van den VijverRump 54,77 pet., 3 BackerOskam 53,65 pet., 4 Echtp. S. Bakker 5.3,59 pet., 5 Echtp. Van (jen Heerik 51,22 pet.. 6 mevr. De -Grajf Oosflerhavem S0.19* -pet., 7—-Bet»—.Bos 49.80 pet., 8 Keijser—Michels 48,19 pet., 9 Echtp. Vervoert 45,93 pet;, Echtp. Van Hoorn 41,32 pet. Woensdagmorgen om ongeveer twaalf uur kwamen twee auto's op de krui sing van de Wilhelmingilaan en de Hallerweg met elkaar in botsing. Ge lukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, hoewel de materiële schade vrij aanzienlijk was. Een wagen, bestuurd door H. K., uit de Hallerweg komend, had voorrang, maar nam de linkerbocht zeer krap. De bestelwagen van P. S. K. uit Oosterend poogde nog uit te halen, maar de aanrijding was niet meer te vermijden. De rechter heeft weer wat uit te zoeken. De afdeling T^exel van de Vereniging ter bevordering ven het Vakonderwijs in West-Friesland heeft een mooi suc ces geboekt. Alle zeven candidaten zijn voor hun eindexamen, dat in Schagen werd af genomen, geslaagd. De namen zijn: C. Moleneer, J. N. Parlevliet, D. Haker, B. Vlaming, G. A. Keyser, L. Bruin en D. van Heerwaarden. BOUW GYMNASTIEKLOKAAL GEGUND. De uitbreiding van de O. L. S. te Den Burg en de bouw van het gym nastieklokaal daarbij is gegund aan de laagste inschrijver de firma C. Duin. Bij de publicatie van de prijzen, die Zaterdag bekend werden, inhoudende de nieuwe prijzen voor de nog in ons Jand aanwezige voorraden buiten landse granen, is wel gebleken, dat men met de wereldmarktprijzen in het geheel geen rekening heeft gehouden. Wanneer we b.v. de prijs van de Au- tralische gerst op de wereldmarkt ver gelijken met die van de Nederlandse, dan blijkt, dat de Nederlandse markt ca. f 7 per 100 kg lager ligt. Mais en haver daarentegen noteren enkele guldens hoger dan de wereld markt aangeeft. Over de gehele lijn zijn de prijzen echter beneden het ni- vieau van de laatste maanden ge bracht. Als gevolg van deze publica tie gingen de restanten inlandse gra nen tegen lagere prijzen van de hand. Voor zomergerst. die vorige week nog f 30 opbracht, zal men nu wel geen f 28 kunnen bedingen.Naar inlandse haver bestaat nog wel wat vraag, daar öe buitenlandse voor de kippen onge schikt wordt geacht om te punten. Pluimveehouders nemen het inlandse product graag af. De vraag naar buitenlandse granen is momenteel vrij groot en uit alles blijkt, dat de voorraden bij de foura- gehandel de laatste maanden krap zijn geweest. De prijzen kunnen door het V.I.B. dagelijks gewijzigd worden, maar voorlopig zal dat wel niet ge schieden en zullen in de nieuwsuit zending van Zaterdag 12.30 de prijzen voor de komende week bekend worden gemaakt. In fijne zaden gaat weinig om. In peulvruchten is alleen nog vraag naar bruine bonen. Voor de eerste wedvlucht van de vereniging „Altijd Verder" werden de duiven te Dordrecht gelost en hadden ze een afstand van 128 km af te leggen. Met kalme Zuidwesten wind wer den ze om 8.05 uur in vrijheid gesteld. De eerstaankomende duif arriveerde om 10 u. 15 min. 15 sec. en vloog met een gemiddelde snelheid van 1036 meter per minuut. Prijzen en punten behaalden: G. Nieuwenhuizen 1 2 5 6 10 11 17 26 met 41 punten; A. v. d. Zee 3 7 8 met 39 p.; Joh. Janssen 4 18 25 27 met 38 p.; J. Blaauboed 9 12 met 33 p.: A. Liefheb ber 13 21 met 29 p.; C. Okkerse 14 15 met 28 p.; P. Blaauboer Wz. 16 20 29 met 26 p.; J. Filipse 19 28 met 23 p.; E. Janssen 22 met 20 p.; N. W. Kaan 23 met 19 p.; M. v. d. Berg 24 met 18 p. Het Meifeest, georganiseerd door de afdelingen van dc PvdA, VARA en Be- stuurdersbond NVV, wordt a.s. Zaterdag 2 Mei in de zaal van de heer P. de Boer gevierd. De Meirede wordt uitgespro ken door de heer M. de Vries. De avond wordt verder verzorgd' door het Poli tiek lekencabaret „De rode koers" en ook de vereniging „Zanglust" verleent medewerking. Op de Koninginnedag was de aan voer van rundvee op de Schager markt niet bijzonder groot. Ook het weer in de vroege morgenuren lokte niet bijzonder uit. Op de vetmarkt Was de aanvoer van prima kwaliteits beesten niet groot. Voor de beste kwaliteit was de hoogste notering f 2.80 per kg slachtgewicht. De min dere kwaliteiten lagen aanmerkelijk lager in prijs en de handel was trek kend. Naar geldekoeien was tamelijk vraag, de handel was dus aan de vlotte kant, maar de notering is bij enkele weken terug, aanmerkelijk la ger, nu van f 500 tot f 750. De handel in kalfkoeien stug duur. Kalfkoeien f 675 tot f 1000. Kalfvaarzen f 575 tot f 800. Pinken f 250 tot f 350. Graskal veren f 150 tot f 250. De nuchtere kal veren waren vroegtijdig van de markt verdwenen in verband met de Konin ginnedag. De notering liep van f 30 tot f 50. Op de paardenmarkt was het matig. Hier liepen de prijzen van f 600 tot f 975. Op de wolveemarkt was de handel zeer stug. Overhouders van f 70 tot f 95. Schapen met lamme ren f 115 tot f150. De aanvoer op de bigenmarkt was aanmerkelijk groter, maar de persoonlijke belangstelling was aanmerkelijk minder. Zeugen f 250 tot f 350. Biggen van f 30 tot f 48. Jonge konijnen f 1 tot f 2. Oude re konijnen f 2 tot f 7. Prijzen en aanvoer; 3 paarden f 600 tot f 975, 83 gelde koeien f 550 tot f 750. 21 vette koeien f 600 tot f 925, 19 kalfkoeien f 675 tot f 1000. 5 vaar zen f 575 tot f 800, 4 pinken f 250 tot f 350, 228 nuchtere kalveren f 30 tot f 50, 67 overhouders f 70 tot f 95, 8 schapen met lammeren f 115 tot f 150, 3 zeugen f 250 tot- f 350,-123 biggen f 30 tot f 48, 12 konijnen f 1 tot f 7. OBDAM, 29 April 1953. Peen B 23 —27,20, C 17.30—19,20, D 10—12,70, bie ten A 6.30—6.50, B 4.10—4.50, witlof 1 38—44, II 35—42. III 27—34. IV ^229, gele kool 7.508.20. aardappelen 11.90. HONDERD STUDENTEN OP BEZOEK Woensdag hebben ongeveer nonderd studenten van de Rijksuniversiteit te Utrecht een bezoek gebracht aan Urk. Zij werden op het raadhuis in de raad zaal door burgemeester Keyzer ontvan gen. Deze hield een toespraak over de historie en de bezienswaardigheden van Urk. KOGEL IN 'T HOOFD Een zoontje van F. Molenaar in wijk 7 kreeg dezer dagen een bukskogeltje in zijn hoofd. Dit moest er in het zie kenhuis weer worden uitgehaald. BLOKKER, 29 April 1953. Aard appelen 79, spinazie 18—25, uien 40, prei 22, rode kool 77.50, witlof 30 45, rabarber 812, andijvie 1333, sla 511.50, Goudreinetten 3059. Jona than 3570, Present van Engeland 24 44, Zoete Ermgard 38, St. Remy 7— 12. Winterjan 1015. WOGNUM, 29 April 1953. Beve landers 12.20—12.40, 12.500 kg witlof A 37—48. B 31—39, C 19—34, Stek B 13— 30, 5.000 kg breekpeen B 17.8020.50, C 1214.20, vroege aardappelen 1.47—1.72, rabarber 58, sla 68.30. spinazie 13 23, radijs 5. knolselderij 4—6, bosselde- rij 3—4. Winterjan 10. St. Remy 5—11. ZWAAG, 29 April 1953. Late aard appelen 913.10, gare biet 9—11, spina zie 4.8028, postelein 49, bieten 35, prei 22—24, rode kool 4.20—8, witlof 1746, breekpeen 4.90—6.30, rabarber 6—12, andijvie 25—32, sla 5.30—28, knolselderij B 7, radijs 7—10, Bramley Seedling 22, Goudreinette 42—63, Jo nathan 5575, Present van Engeland 3745, St. Remy 815. HEM, 29 Maart 1953. Spinazie 18 26, sla 12, witlof 20—38, andijvie 19. ra barber 5—6, Jonathan 25- -38, Winter jan 11. ALKM. EXPORT VEILING. 29 April. Bevelanders 10.50; witlof 16—43 bloem kool 3368; rode kool 7—11' Savoye kool 11; spinazie 10—20; postelein 53— 57; sla 515; radijs 10—17; raapstelen 4—6.50: rabarber 7—14, rode bieten 7— 8.50; winterpeen 6—7; waspeen 27—31' uien 43; prei>14—21; selie 5.50—9; soep' 28. Voor de paardenmarkt bestond gis teren een vrij grote belangstelling. Het aantal aangevoerde dieren was 20 meer dan verleden jaar en bedroeg nu negen tig stuks, waaronder drie veulens. De handel was echter matig en het duur de geruime tijd vóórdat de paarden hun kopers hadden gevonden. De prijzen waren als volgt: Voljarige paarden van f 800 tu' f 1100- 2'/«-jarige paarden van f 600 tot x 850; l'/s-jarige paarden van f 450 tot f 600; werkpaar den t/m 7 jaar van f 600 tot f 800; oudere werkpaarden van f 500 tot f700; hitten van f 600 tot f 800; slachtpaar- den van f 700 tot f 1000; veulens van f 250 tot f 350. BARNEVELD. 30 April Pluimvee- markt. Aanvoer ca. 26.000 stuks. Prijzen: Slachtkippen, zware f 1.80 f 2.00; witte f 2.00— f 2.10, jonge hanen, witte van 1 kg en zwaarder f 3.00f 3,20, andere rassen f 2-25f 2.50, alles per kg, voerige per stuk oude hanen f 2.50—f 4.50, oude eenden f 1.00— f 1.90, tarrrme konijnen f 4.00—f 8.00.' tarfG me jonge duiven f 0.70f 0.90. Eierenmarkt: Aanvoer ca. 950000 stuks. Handel zeer traag De voor het binnenland bestede prijzen waren te hoog voor de export. Prijzen: f 1.35f 14.00 algemene prijs f 13.60 per 100 stuks, kiloprijs f 2.24. De Unesco heeft haar leden-staten aanbevolen Je grootst mogelijke J®®" cessies te doen aan kranten, tod schriften, boeken en andere informa tieve materialen bij de herr ming der postbepalingen in het licht van beslisingen van het Wereld Post ^on" gres, dat vorig jaar te Brussel werd gehouden. Deze be luiten zullen in Juli a.s. van kracht worden. De Unesco beveelt de r egeringen der leden-staten o.m. aan. de volgen de stappen te ondernemen: 1. Kranten, tijdschriften, boeken, brochures, kaarten en muziekpartitu ren te verzenden te~cn de helft van de priis van ander drukwerk. 2. Te bevorderen, dat de tarieven voor publicaties, die naar het buiten land gezonden worden, parallel lopen met de gunstige tarieven bij binnen lands verkeer. 3. Toe te staan, dat alle braille- materiaal vrij van porto verzonden wordt. Westberlijnse autoriteiten hebben gisteravond medegedeeld, dat in Aprtl in totaal 35.000 Oostduitsers naar West-Ber- l(jn zijn uitgeweken. In deze maand wer den 42.500 personen per vliegtuig van West-Berlijn naar West-Duitsland ge bracht. Bij een uitgeverij te Assen is ver schenen „De bijbel in 't kort". Deze uitgave is ontstaan uit de samenwer king tussen een letterkundige, een Nedz Herv. en een Doonsgez. predi kant. In de voorrede zeggen de bewer kers, dat „In 't kort" wil zeggen: De geboden stof zo ongcveer beperkt tot wat in de loop van zeer vele jaren, in de praclijk der catechese, vrijwel is komen vast te staan als voor het een voudige bijbelse onderricht onontbeer lijk en gebruikelijk". De bijbel is niet naverteld, of van commentaar of uitlegging voorzien. De bewerkers geven slechts de bijbeltekst. TENTOONSTELLING TE WEERT Onder de titel „Welvarend Weert 1953'' zal in deze gemeente van 4 tot en met 12 Juli een tentoonstelling op het gebied van handel, landbouw, am bacht en industrie worden georgani seerd. Besprekingen worden gevoerd over het houden van een speciale boe- ren-en boerinnendag. De tentoonstel ling krijgt een oppervlakte van rüim 2000 vierkante meter. Besommingen van Donderdag. Traw lers: Eén trawler f 17.400; Loggers: Kw 123 f 6710. De totale aanvoer was 1940 kisten. Per 1 kg: heilbot 2.35—2.20. gr. tong 1.91—1.81, grm. tong 1-42—1.20. kim. tong 1.45—1.25, kl. tong 1 1.26—1.09, kl. tong 2 1.04—0.90, tarbot 1 1.50—1.24. Per 50 kg: kim. schol 22, kl. 1 schol 32—23, kl. 2 schol 36—8. schar 21—8, v. haring 18—12, makreel 16—10, gr. schelvis 46, grm. schelvis 47; kim. schel vis 5247, kl. schelvis 1 52—46, kl. scIMvis 2 42—18. Per 50 kg: wijting 30—8, gr. gul 48— 43, inid. gul 4441, kl. gül 26—20, kl. koolvis zw, 1512.50, kl. koolvis wit 31. Per 125 kg: gr. kabeljouw 19690, gr- koolvis zw. 37—34, gr. leng 7868, gr. hake 264, gr. wolf 58. Wij kunnen U helpen een de beste en sterkste vakkle- ding, die er is: BEVA-vakkleding Alles met schriftelijke garan tie. En bovendien gegaran. deerd door onze EIGEN reputatie I Overal versterkt. Met schril lelijke garantie KEIZERSTRAAT Grootste speciaalzaak voor Den Helder en Omstreken Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad Een geaarandeerde BEVA-bon overall voor slechts f 14 90 BEVA-werkkleding verkrijgbaar bij

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7