Stad en omgeving Mr Van der Goes van Naters besprak de Mei-leuzen „Juttersmarkt" in binnenstad Bezoek aan leeszaal groter; uitlening loopt terug Plechtigheden op Nationale Herdenkingsdag DE FILMS VAN DEZE WEEK Naar een nieuw vaderland „De Ruyter" terug van proefvaart IN HET KORT Medewerking van gemeentebestuur „Levend begraven" „Godin der jungle Kransleggingen bij drie monumenten Een onjuist verslag Viering 1 Mei-dag in Den Helder Cabaret „De Valreep weer in Casino Aan de eisen voldaan „Nicolientjes" spelen voor Rampenfonds Tussen Haaks en Ruitje Alle Helderse winkeliers kunnen deelnemen Verlangens naar nieuw gebouw groeien Jeugddienst Nieuwe kerk Vergadering bestuursraad Tivoli: Witte: Aanwinsten voor Museum Vlaggen Maandag elf uur halfstok KAASMARKT ALKMAAR bphjefctn DE MEIVIERING, georganiseerd door de afdeling Den Helder van de P.v.d.A., begon gistermorgen om zeven uur .met een reveille. Voorafgegaan door het Helders Fanfarecorps trokken de deelnemers door het Noordoostelijk deel van de binnenstad. Om tien uur volgde een bijeenkomst in „Formosa", waar circa tweehonderd personen luisterden naar een toespraak van de heer K. Sikma uit Zaandam, die de drie Mei-leuzen van dit jaar belichtte. Mede werking werd verleend door mevr. L. Spijker-van der Mast met declamatie en het vrouwenkoor van de afdeling. De aan de partij ontvallen leden werden gistermiddag herdacht tijdens het collectief bezoek aan de begraafplaats, waar na in het Timorpark een Meifeest voor de kinderen werd gehouden. Het hoogtepunt van de Meiviering vormde de avondbijeenkomst in Casino, waar een rede werd uitgesproken door het Tweede Kamerlid, mr M. van der Goes van Naters. yóór de aanvang van deze zeer druk bezochte bijeenkomst verzamelden de deelnemers zich op het Stations plein. Via Vogelwijk cn Visbuurt be gaf de stoet zich naar het Casino, waar vóór de pauze mr Van der'Goes van Naters sprak over de drie leuzen: Wel vaart voor Nederland, Eenheid voor Europa, en Vrede voor de mensheid. Ook de P. v. d. A. streeft met alle kracht naar een welvarend Nederland en kan dit met te meer succes doen, naarmate haar vertegenwoordiging in de bestuursorganen groter is. In dit verband wekte spreker de leden op, de partij sterker dan tevoren uit de ge meenteraadsverkiezingen te voorschijn te laten komen. In nauwe samenhang met de wel vaart in eigen land zag de heer Van der Goes de Europese samenwerking. Hij besprak de Kolen- en Staalgemeen schap en vestigde de aandacht op de Grondwet voor West-Europa, die op 10 Maart in Straatsburg werd aangeno men. Zo kan Nederland, door bij te dragen tot een goede samenwerking in Europa, de algemene vrede voor de ge hele mensheid helpen bevorderen. Het is niet voldoende tevreden te zijn met de vrijheid, die wij zelf hebben ver kregen. Ook op het Nederlandse volk rust de taak er voor te strijden, dat el ders in de wereld de mensen in vrij heid kunnen leven en werken. Om deze gedachte te accentueren werd ook in ï)en Helder een collecte gehouden ten bate van de Internationale Organisatie voor Vluchtelingenhulp. De stimuleren- le rede van mr Van der Goes werd door de aanwezigen met een instem mend applaus beantwoord. Het politieke lekencabaret „De Val reep" uit Amsterdam verzorgde het tweede gedeelte van de avond. Met De nieuwe kruiser „De Ruyter" is gis teren van zijn proeftocht in koude wate ren en voUekrachtsproeftochten in Schot land voor Nieuwediep teruggekeerd. Hier mede ia het einde van de formele proef tocht bereikt, waarbij kan worden vast gesteld, dat het schip in alle oprichten heeft voldaan, zo vernemen wij van de Marine-VoorUchtingsdienst. Het voortstuwingsvermogen bij voUe kracht en het „uiterst vermogen" liggen boven hetgeen werd vereist. Bijgevolg ligt de anelheid van het schip ook hoger dan de gestelde eisen. Als zeeschip heeft ce „De Ruyter" zeer goede eigenschap pen getoond. De verkregen resultaten werden beoordeeld door een commissie onder voorzitterschap van de vlagofficier materieel,, vice-admiraal F. Stam. Het schip gaat thans nog enige schiet proeven doen, en keert daarna terug naar Wilton-Feijenoord te Rotterdam om te worden afgetimmerd. Verwacht wordt dat de indienststelling medio September zal kunnen geschieden. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. Udding, Lijsterstraat 40, telefoon 2588, en H. A. Ardesch, Goudenregenstraat 31, telefoon 2737. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de heer F. Bijl, Sluisdijkstraat 137, telefoon 2303 (ook na zes uur). Het wekelijkse spreekuur van „Zedenopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Borneolaan. De speeltuinen in Tuindorp, Vis buurt en Vogelwijk worden vanmiddag om twee uur opengesteld. Voor de buurtvereniging LOK/ SM geeft de toneelgroep „De Ooievaar vanavond in Casino een opvoering van het blijspel „Telefoon voor meneer!' Dinsdagavond om half acht begint in Casino de propaganda-filmavond van „Herwonnen Levenskracht", de R.K. vereniging tot bestrijding der tubercu lose. De populaire toneelgroep „De Nico lientjes", een actief onderdeel van de Nederlandse bond van militaire Oor logsslachtoffers, heeft hut toneelstuk „De oude schuld" in studie. Het wordt op Zondagavond 10 Mei^ in Casino op gevoerd ten bate van* het Nationaal Rampenfonds. Men kan nu reeds kaar ten krijgen (tegen betaling van een gulden) bij mevr. Ramler, Ruyghweg 215. Het is morgen hoog water om 10.00 en 22.30 uur, en laag water om 3 55 en 16.45 uur. Maandag is het hoog water om 10.35 en 23.15 uur, en laag water om 4.45 en 17.35 uur. De tempe ratuur van het zeewater was 9.9 graden Celsius. groot enthousiasme brachten deze jon ge mensen, die reeds eerder een Mei viering in Den Helder hadden opge luisterd, hun vrolijk programma over het voetlicht. De politieke noot ont brak daarbij natuurlijk niét, maar voerde toch niet de boventoon. DP vereniging van winkeliers ;n Ko ningstraat. Spoorstraat, Keizerstraat en Sluisdijkstraat zijn voornemens, over enige weken weer een marktverkoop in de binnenstad te organiseren. Het gemeentebestuur heeft hiertoe reeds zijn toestemming verleend. Alle winkels in de gemeente zullen op de dagen, waarop de „Juttersmarkt" wordt ge houden, tot des avonds twaalf uur ge opend mogen zijn. Men zal zich herinneren, dat onlangs aan de „Keispoko"-markt alleen kon worden deelgenomen door de K.S.K.- winkeliers. Ditmaal zullen alle winke liers in Den Helder in de gelegenheid worden gesteld, een marktkraampje te plaatsen in Suisdijkstraat, Keizerstraat, Spoorstraat of Konnigstraat. De deel nemende winkeliers in de genoemde straten krijgen een stalletje voor hun eigen zaak. De niet-bezette gedeelten van de trottoirs, bijvoorbeeld voor de de school in de Koningstraat en voor particuliere woningen, blijven beschik baar voor de winkeliers uit andere de len van de stad. Nadere bijzonderheden over deze ..Juttersmarkt" worden in de loop van de volgende week gepubli ceerd. De Vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek heeft dezer dagen de jaarvergadering gehouden. Als de absentie van de leden een bewijs maS heten van vertrouwen In het bestuur, dan kan dit tevreden zijn, want de opkomst was zeer gering. Hit het verslag van de directie bleek, dat het bezoek aan de leeszaal toeneemt; de uitlening van boeken daarentegen loopt terug. Dit laatste is gedeeltelijk te wijten aan de gebrekkige acommodatie van het gebouw. Het verlangen naar een nieuwe leeszaal, althans naar een andere lokaliteit, is zeker niet ongegrond. Overigens doet het verschijnsel van een verminderde leeslust zich in vele bibliotheken voor. De leeszaal werd, zoals men weet, op Woensdagmiddag voor de jeugd open gesteld. Soms was de belangstelling ge iing, doch andere keren kwam men stoelen te kort om de jongelui te kun nen bergen. Zij moesten dan op de grond zitten, hetgeen de rust niet ten goede kwam. Een apart hoekje als jeugdleeszaal is één der wensen. Het verslag van de penningmeester, de heer G. J. Grobben. wees uit, dat de financiële toestand van de vereni ging gezond is te noemen. Met dank baarheid werd de medewerking van het gemeentebestuur gememoreerd, dat het bestuur in staat stelde, een aanzienlijk bedrag boven dg begroting voor jeugdlectuur te besteden. Ook verder valt over de medewerking van de officiële instanties niet te klagen. De aftredende bestuursleden, de he ren S. de Böck, P. J. N. van Doorne, G. J. Grobben en H. Marinus en mej. G. Hendriks worden herkozen. Het be stuur werd uitgebreid met de heer W. van Koldam. Een vraag uit de vergadering gaf het bestuur de gelegenheid er op te wijzen, hoe moeilijk het is bij de te genwoordige boekenprijzen met een be perkt budget een verantwoorde keus te doen. Gelukkig, dat enkele soms waardevolle geschenken verruiming bieden voor andere groepen van wer ken. De directrice deelde mede. dat door de vriendelijkheid der Ameri kaanse ambassade de leeszaal de be schikking zal krijgen over een ruil- collectie werken in de Engelse taal. Zij vertelde tevens, dat de tentoon stelling „Boek en Jeugd" niet de aan dacht had getrokken, die men had gewenst. Ten slotte kwam ter sprake, dat om de twee weken de boekenauto van de Provinciale Bond van Lees zalen Julianadorp bezoekt, zodat' de bewoners van dit deel onzer gemeente op practische en moderne wijze van de gewenste lectuur kunnen worden voorzien. De maandelijkse jeugddienst in de Nieuwe kerk aan de Weststraat wordt morgenavond om half acht gehouden. De Nederlands-hervormde predikant ds W. J. de Hoest spreekt over het onder werp „De veemdeling". De jaarvergadering van de bestuurs raad der stichting „De Helderse Ge meenschap" wordt op Maandagavond 29 Juni ten Raadhuize gehouden. De agenda moet nog worden vastgesteld. De Italiaanse film „Levend begra ven", die tot en met Zondagavond in het Tivoli-theater wordt vertoond, is gebaseerd op een romantisch verhaal j uit de dagen van Garibaldi. Alles in i deze rolprent draait om de beeldscho ne Eva de Rossi. die om haar geld „levend" wordt „begraven" door haar stiefbroer Frederico. die het heeft voor zien op het erfdeel van haar moeder. Door langzame vergiftiging tracht hij zich van deze vrouw te ontdoen. Wan- j neer Eva daar achter komt. wordt zij j in een onderaardse kerker opgesloten. I Regisseur Guido Brignone heeft op bijzonder boeiende wijze gezorgd voor een knappe film, die uitstekend wordt gespeeld, onder andere door Milly Vitale. Paul Muller, Piero Palermini en Evi Maltagliati. Voor wie het weten wil, vertellen wij, dat voor Eva alias goed afloopt, zij het ook na vele moei lijkheden. die worden overwonnen door de kunstschilder Girogio Capecci. De charmante Dorothy Lamour speelt de titelrol in „De godin der jungle", een exotisch Amerikaans filmverhaal, dat zich op een eiland in de Indonesische archipel afspeelt. Twee piloten komen na een noodlanding terecht in haar do mein, waar zich een romantisch en hier en daar tamelijk naïef liefdes- geschiedenisje ontwikkelt tussen Bob (Ray Milland) en Toura. De man. die het blanke meisje op jeugdige leeftijd op het eiland had,'gebracht, een sinis ter individu, zorgt voor spannende of ferscènes in een onderaardse tempel, waarin krokodillen als levende altaren fungeren. Een vulkaanuitbarsting brengt nog meer beroering teweeg. Het trio komt (natuurlijk) levend uit deze baaierd van beweging, en dat geeft de olijke Jim (Lvnne Overman) weer vol doende aanleiding tot het maken van grapjes. Het eind van het verhaal is, dat Bobmaar laten we dat niet ver tellen, anders is de aardigheid er af voor de bezoekers, die vanavond of morgen een bezoek aan de Witte bios coop willen brengen. Dit weekend worden In het Mnsenm aan de Eerste Vroonstraat weer de maandelijkse lezingen gehouden. De heeT I. Kristensen spreekt ditmaal over „Broedzorg bij vogels en andere die ren". Vanmiddag om drie uui^ en mor genavond om zeven uur worden de le zingen voor de jeugd gehouden, van middag om vier uur en morgenavond om acht uur voor ouderen. De bezoekers kunnen van dez£ gele-' genheid gebruik maken om de nieuwe aanwinsten van het Muséum te bezich tigen. De fraaie collectie insecten, die door het Zoölogisch Museum te Am sterdam werd afgestaan, is inmiddels aangekomen. Ook het door een jeugdi ge stadgenoot gevonden koperen doosje uit de zestiende eeuw, blootgekomen dus onlangs schreef, bevindt zich thans in het Museum. Andere waardevolle aanwinsten zijn een aarden wijnkruik uit de ezstiende eeuw, blootgekomen bij de aanleg van de nieuwe haven, en enkele kledingstukken van boomschors, die op het ogenblik nog door de Dajaks pp Borneo worden gebruikt. Met het vertrek van het gezin A. J. Mulderdat op Koninginnedag de reit naar Canada aanvaardde, is Den Helder vijftien ingezetenen armer geworden. De foto toont duidelijk, dat de heer en mevrouw Mulder met hun dertien kinderen het nieuwe vaderland gul lachend en vol vertrouwen zijn tegemoet getrokken. Zoals men weet was de heer Mulder één der vertegenwoordigers van de K.V.P. in de gemeenteraad. QVEREENKOMSTIG de landelijke richtlijnen zullen in vrijwel alle ge meenten de vlaggen op de Nationale Herdenkingsdag, Maandag 4 Mei, des namiddags om zes uur halfstok worden gehesen. Evenals in voorgaande ja ren zal op deze algemene regel wat Den Helder betreft een uitzondering moeten worden gemaakt, daar Maandagmorgen op het Havenplein dc grote Nationale Herdenking door de Koninklijke Marine wordt georganiseerd, De regelingsofficier, de luitenant ter zee der eerste klasse C. A. de Neef, zal daar om klokke 10.55 uur het commando geven: „Vlag halfstok hijsen". De vlag bü het monument „Voor hen die vielen" gaat dan halfstok, tegelijk gnet de vlaggen op de oorlogsbodems en walinrichtingen der Koninklijke Marine, l'iteraard verdient het aanbeveling, dat door de burgerij een overeenkom stige gedragslijn wordt gevolgd, en dat dus alle vlaggen in Den Helder om streeks elf uur halfstok wapperen. P)EZE plechtigheid, ter herdenking van alle gesneuvelden en overlede nen van de Koninklijke Marine en de Koopvaardij, wordt bijgewoond door de Bevelhebber der Zeestrijdkrachten, vice-admiraal .A de Booy, de Com mandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht F. T. Burghard, de chef van het Militaire Huis van H. M. de Ko ningin. vice-admiraal titulair N. A. Rost van Tonningeri, de Directeur-ge neraal van Scheepvaart en verschei dene andere autoriteiten en verdere genodigden. Er worden herdenkingstoespraken gehouden door de Bevelhebber der Zeestrijdkrachten, de Directeur-gene raal van Scheepvaart en de oudst-aan- wezend vlootpredikant, ds. J. W. Sep- meijer. Deze eindigt zijn toespraak met gebed, waarna een minuut stilte in acht wordt genomen. Dan vindt de kranslegging plaats, welke wordt ge volgd door het leggen van bloemen door nabestaanden. De Marinierskapel speelt tot besluit van de plechtigheid het Wilhelmus. „Stille tocht". DE burgerlijke herdenking in de avonturen vangt aan met de „Stille tocht", waartoe de deelnemers zich om kwart over zeven verzamelen op hef Stationsplein. De stoet begeeft zich via Prins Hendriklaan, Koningsplein, Loodsgracht, Looiersteeg, Twieede Vroonstraat (waar bloemen worden gelegd bij het Vliegersmonument) eri Spoorstraat naar het Julianapark* waar men gezamenlijk de twee minu ten stilte van 20.00—20.02 betracht. Na 't spelen van koraalmuziek door „Win- nubst" worden bloemen bij het monu ment gelegd, o.a. namens de Vereniging van Oud-Illegale Werkers en de sectie „Jeugd" van de Helderse Gemeen schap. In de Nieuwe kerk aan de West straat begint om kwart over acht de herdenkingsbijeenkomst, waarin ge sproken wordt door ds. B. Slond uit Amsterdam (dus niet door ds. F. Slomp, zoals eerder werd bericht). Medewerking wordt verleend door on ze oud-stadgenote. mevr. R. Kramer- Wijnja uit Enkhuizen, met declamatie, en de arbeiders-zangvereniging „Kunst aan het volk" onder leiding van de heer H. J. Arisz. WATER Cen ieder, die de Buiten- haven wel eens bezoekt, vindt soms op zijn weg een waterslang, die zich naar een schip kronkelt. Tien tegen één, dat u in de buurt de heer Piet Agema aan treft, die in de wandeling wordt genoemd „de water- boer". waarom hij in deze rubriek vóórkomt? Wel, de heer Agema is vandaag veertig jaar in dienst van de gemeente, en gedurende vrijwel al deze jaren heeft hij op de hem bekende wijze de schepen, vooral die van de Koninklijke Marine, vol gepompt inet drinkwater, Lijfkieker, die met de ju bilaris een babbeltje maak te, vertelde uw Gradus een aardige bijzonderheid, die zeker niet op fantasie be rust. Het gebeurt namelijk wel, dat schepen uit Rot terdam hun drinkwater „wegkiepen" en zich door Agema van nieuw water laten voorzien. De beman ning steekt trouwens niet onder stoelen of banken, dat het Helderse drinkwa ter van een betere kwali teit is dan het Rotterdamse. Wie het niet gelooft, vraagt het Agema maar. Uit het leven van een „waterboer" zijn ongetwij feld machtig interessante staaltjes te vertellen, maar Agema is er de man niet naar, rijn gedachten aan de publiciteit prijs te geven, ontbreekt het hem vandaag stellig niet aan belangstel ling, hoewel het jubileum geenszins officieel wordt gevierd. Daar houdt Agema niet van, heeft hij de direc teur van de Water- en Lichtbedrijven gezegd. Deze is vanmorgen bij hem op visite geweest en heeft hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigd. Uiteraard liet de heer P. J. de Klerk het daarbij niet. Zeer waarderende woorden gingen aan de overhandi ging van het geschenk voor af. Gradus brengt bij deze zijn gelukwensen schrifte lijk over. Mét de wens: nog vele jaren! SCHIETEN U/eest voorzichtig deze maand, wamt dagelijks zullen van 's morgens acht tot 's avonds zeven uur, met uitzondering van de Zon dag, met luchtdoelartillerie schietoefeningen worden gehouden van opstellings plaatsen nabij de Midden- vliet en het fort Kijkduin. Tijdens dit geknal zal bij Falga en fort Kijkduin een rode vlag zijn gehesen; bij duisternis waarschuwt bij Kijkduin een lichtsein, be staande uit drie onder el kaar geplaatste lampen (groen, rood, groen). Onvei lig is het strandgedeelte, gelegen tussen de strand- palen 3 en 5, en dat, gele gen tussen het Kijkduin- hcrofd en het Zuiderhoofd, alsmede het onmiddellijk daarachter gelegen duinter rein. Op zee moet men in deze buurt ook uitkijken, las Gradus. KRANS ne Lutherse dameskrans u „Katharina van Bora", waarde Gradianen, bestaat zeventig jaar. Ter gelegen heid daarvan wordt Zondag ochtend om half elf in ae Lutherse kerk a^n de We- genoten van de prachtige verlichting in het Juliana- pairk, terwijl ge naar de muziek te luisteren stond of Koninginnedag-vierend langzaam voorbij liep- In vorige jaren moest het park het stellen met slierten oranje lampjes, die plechtig rond het geheel waren ge spannen. Ditmaal zag men een verlichting, bestaande uit oranje, rode, witte en blauwe lampjes, die rond de perkjes en de muziektent waren aangebracht. Hoe prachtig straalde de tent in het rood, wit en blauw on zer natie, en hoe verrassend aardig was het oranje effect van de fontein! Gradus juicht het toe, dat de verlichting nog twee maal te zien zal zijn. Eerst hedenavond van acht tot tien uur (zo maar eens) en. dan op Dinsdagavond. 5 Mei, wanneer de Nationale Be vrijdingsdag 1953 met mu ziek en zang op eenvoudige wijze wordt gevierd. Ten slotte wil uw stukjesschrij ver graag uw nieuwsgierig heid bevredigen inzake de vraag, wie de verlichting van het Julianapark heeft ontworpen. Wel, lezers, dat was de heer M. Groeneveld. technisch hoofdambtenaar van de Water- en Lichtbe drijven. JUBILEUM IJw Gradus is er niet zelf bij geweest, maar men was 7.o vriendelijk, hem over de huldiging van de heer J. Kingma, die gister morgen in het Kantonge- rechtsgebouw plaats vond, uitgebreid in te lichten. Men moet dan weten, dat de heer Kingma op deze dag veertig jaar werkzaam was aan de inspectie der Registratie en Successie van 's Rijks Belas tingen. Hij begon te Sneek, ging naar Schagen, vervol gens naar Hoorn en is thans adjunct-commies te Den Helder. De jubilaris werd keurig van huis gehaald en be landde vervolgens in een grote kring van genodigden, voornamelijk bestaande uit de „beste klanten" van de Inspectie. Uit de vele spee ches kwam tot uiting, dat het notariaat de samen werking met de Inspectie via de heer Kingma bijzon der op prijs stelt. Achter eenvolgens voerden het woord de heren M. C. Scha kel (waarnemend inspec teur van de Registratie), H. Maarsse (ontvanger der be lastingen, die mede sprak namens de inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen, die wegens ziekte was ver hinderd), J. Alfering (per soneelsvereniging Fiscus), Kramer iChr. Ned. Ambte naren Bond), K. Kievit (na mens kantonrechter en grif fie), A. M. Engelmann (na mens sille notarissen van de kring), S. Prins (namens alle deurwaarders van de kring), mr. J. Mulder en C. Maasland (als chef en col lega). Da heer Kingmai be sloot het hierop volgend ge zellig samenzijn met een hartelijk dankwoord. GOUD Qp Maandag 4 Mei, waarde Gradianen, is het vijftig jaar geleden, dat onze stad genoot, de heer T. Willemse, in Rijksdienst trad. Zo'n gouden jubileum dient in deze rubriek natuurlijk met ere te worden vermeld. De heer Willemse begon als dertienjarige jongen als ernstvuurwerker. Hij deed dit gevaarlijk werkje tot 1948, toen hij om gezond heidsredenen werd overge plaatst naar de Bouwkun dige Dienst van de Rijks werf. En wel als metselaar. Gradus wenst ook deze ju bilaris een genoeglijke dag én nog vele gezonde jaren. Alkmaar, 1 Mei 1953. De aanvoer op de Alkmaarse kaasmarkt bedroeg vandaag 41.000 kg kaas, n.1. 1 stapel boerenkaas, notering 1.78 per kg en 19 stapels fabriekskaas, notering 1.78 per kg. De handel was stug. De aanvoer in Gouda was 57 partijen. Ie kwaliteit 2.052.11, 2e kwaliteit 1.99—2.04. In Woerden bedroeg de aanvoer 20 partijen, le soort 2.06—2.42, 2e soort 1.97—2.05. Piet Agema, veertig jaar „waterboer" Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan Mijnheer de redacteur, Gaarne zag ondergetekende een paar rechtzettingen opgenomen betreffende verslag van een zaakje, dat op 20 April j.1. voor de Politierechter diende en waarbij de verdachte G. v. D. werd gestraft met f 25.— boete of 10 dagen. De verslaggever heeft hiervan in dit blad een geheel verkeerde voorstelling gegeven. Zo schreef hij o.m. dat onder getekende, die als getuige optrad, in een ware veldslag was gewikkeld met verdachte. Dit is al iets waar de waar heid zoek is, want ïk heb tegen ver dachte geen woord ingebracht. Ik ben alleen als getuige met de rechter in gesprek geweest. Ook heeft de verslaggever van uw blad geschreven, dat de vrouwen een trommelvuur van verwijten op elkaar afschoten, maar ook dit is onjuist. Wel heeft mijn vrouw tegen de rechter ge- zegt: „Die vrouw staat te liegen". Toen heeft de rechter ondergetekende laten voorkomen en kwam dit laatste ook wel vast te staan. Ik zou nog meer pun ten kunnen aanhalen, maar wil het hierbij laten. Alleen stond er ook nog vermeld, dat mijn vrouw M. was ge- straft met f 25.— of 10 dagen. Dat is dan toch wel het toppunt. Niet mevr. M. is door de rechtbank gestraft, maar wel mevr. v. D. voor de beledigende uitdrukkingen cn het staan liegen, nl. met f 25.— of 10 dagen. A. J. LEVINSON, Jacob v. Heemr kerckstraat 42a DEN HELDER, 30 April.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2