„t zr rr Prijsnotering Zeldzame naaldbomen Drie maanden geëist op de „Schove n:Zn Zr™: ;recr -r»doet den- SCHEEPVAARTBERICHTEN Lezers spreken! MAARTEN SMIT Flying Dutchman 1 tegen referendaris Patiënt van meineed vrijgesproken Botsing tussen bus en bestelauto BATAVUS Slagerijen 0A&®lAB-fg|!€IAM§ —DE BESTE RECLAMEI V an Sequoia's tot Dwergconiferen In hoger beroep Wegens indienen valse V™ r™, i. «Him,, Nederlands grootste pinetum Economisch motief De affaire-dr Samuels Mannion medio Mei naar Nederland Nieuwe opzet Te jong reisdeclaratie Zes personen gewond Nieuwe binnenexpositie op de Flora De kwestie-Dinkelberg Voorbereiding van grote dag begonnen Oosterland Kinderspelen werden een succes Zijpe Nieuwe weg naar zee Keizerstraat 93, Den Helder TE KOOP derÏLnzÏnItata virï ar!fe,0ïe bijzon- vit, zo ver het oog reikte. Sindsdien is er veel veranderd- 20 Januari 184S kocht mr J. H. Schober uit Utrecht 85 ha. heidegrond en begon deze te be bossen. Hu koos daarvoor echter niet de toen gebruikelijke grove den doch INE OORSPRONKELIJKE vegetatie u van ons land bestond voor een be langrijk deel uit berken-eiken bossen. Naaldhout kwam slechts weinig of in het geheel niet voor. Toen echter de vraag naar hout groter werd, ging men er meer en meer toe over naaldbossen aan te leggen, in hoofdzaak ïnonocultu- res, van grove den, z.g. dennenakkers, netjes in rijtjes aangeplant, aangezien deze in korte tijd veel hout produceer den. Naderhand is men echter gaan inzien, dat dit niet louter voordeel op leverde. Sterke bodemverzuring trad op en de monocultures bleken zeer vatbaar voor bosbranden, ziekten en plagen. Men is thans dan ook tot het inzicht gekomen, dat gemengd bos verre de voorkeur verdient boven monocultures. Door het sapperig loofhout wordt het brandgevaar beperkt, maar wat veel belangrijker is, er ontstaat uit dennen naalden gemengd met loofhout een vruchtbare laag humus, terwijl zich uit dennennaalden alleen slechts een onverteerbare dikke laag naalden op hoopt. Ook voor het tegengaan van plagen verdient gemengd bos de voorkeur. Co niferen zijn arm aan insecten, op loof hout vindt men er vele. Daardoor wor den vogels vooral aangetrokken door loofbos. Zodra er veel vogels zijn, wordt de kans dat er een grote insec tenplaag uitbreekt geringer. Het stre ven is dus, om zo veel mogelijk vogels aan te trekken, eventueel mede door het inrichten van nestkastjes en water bakjes. Een goede vogelstand is de meest effectieve bestrijdingsmethode er. verdient verre de voorkeur boven chemische middelen. /NOK de onderzoekingen op de „Scho- venhorst" hebben belangrijk bijge dragen tot deze nieuwere inzichten. Het ging mr Schober n.L niet in de eerste plaats om het aanleggen van een collectie met zo veel mogelijk variëtei ten, doch veeleer om na te gaan, welke van de soorten, waarmede hij experi menteerde, economische waarde had den voor de heideontginning. Daar naast werd door hem tevens een Pine tum ingericht, waar belangstellende be zoekers studie konden maken van bo tanische kenmerken van de verschil lende variëteiten. Nadat mr Schober in 1901 was ge storven, werd zijn werk voortgezet door zijn schoonzoon, de zoöloog dr J. Th. Oudemans. Door hem werd het bestaande Pinetum met een stuk van 1 yt ha uitgebreid, waar vrijwel alle in Nederland winterharde soorten conife ren werden bijeengebracht. Tevt is werd een park aangelegd met een aan tal bijzondere naaldhoutsoorten en een collectie van ruim 150 soorten en va riëteiten dwergconiferen. Door de vaak grillige groeiwijze en de verscheiden heid van kleur biedt dit gedeelte een fraaie aanblik. Thans wordt de „Schovenhorst" ge leid door dr Th. C. Oudemans, die in De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren de 47-jarige Haarlemse mon teur H. J. B., die ervan beschuldigd Was een meineed te hebben afgelegd in een tuchtzaak tegen de Amsterdam se arts dr J. Samuels, vrijgesproken omdat het ten laste gelegde door de rechtbank niet bewezen geacht wordt. Dr Samuels werd het vorige jaar op grond van een door deze Haarlemse monteur aanhangig gemaakte klacht eerst door het medisch tuchtcollege en in hoger beroep door het Amsterdam se gerechtshof drie maanden als arts geschorst, omdat hij de monteur, die zich in 1950 als patiënt tot hem had ge wend, niet aan een volledig lichame lijk onderzoek zou hebben onderwor pen. Nadat de klacht van deze patiënt door het gerechtshof als juist was be vonden en dr Samuels, voor wie de procureur-generaal bij het hof vrij spraak had geëist, veroordeeld was, diende dr Samuels op zijn beurt een aanklacht wegens meineed in tegen de Haarlemse monteur. Op 25 Maart jl. eiste de officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank, mr W. B. J. Aberson, wegens meineed zes maan den gevangenisstraf tegen de monteur. Voor de tournee door Nederland, waar in de periode van 13 tot 21 Mei drie wedstrijden worden gespeeld, zal Middlesbrough over de volgende spe lers beschikken: doel: Ugolini en Hodg- son; achter: Robinson, Corbett, Gor- don en Bilcliff; midden: Bell, Dicks, Whitaker en Muiholland: voor: Dela- penha, Mannion, Spuhler, Edwards, Fitzsimons en Walker. De bekendste speler van de ploeg is Wilf. Mannion die vele malen a - rechtsbinnen voor het Engelse elftal is uitgekomen. Ugolini, Delapenha, Spuh ler on de Ierse internationaal Fitzsi- mons behoren voorts tot de uitblinkeis. 1914, juist m Gottingen afgestudeerd, zijn vader ter zijde kwam staan. "017n3le ouderdom voor hout, dat voor technische doeleinden wordt ge- 7-ibÖv, u 80 ^aar' het oudere als zaaghout het jongere voor heipalen. hoeft8 cJarcn van Proefnemingen, heeft men thans een achttal soorten ge vonden, die het meest aan het gestelde economische doel beantwoorden. Daar bij kwam de dongklasden, die uit Amerika stamt, het meest voor experi menten in het groot in aanmerking. GELEGENHEID van het 90-jarig bestaan werd besloten tot de aanleg van een geheel nieuw arboretum, dat tijdens het eeuwfeest, op 20 Januari 1948, door minister Mansholt in aanwe zigheid van honderden bosbouwdes- kundigen, botanici, dendrologen en belangstellenden, officieel werd ge opend. Dit nieuwe gedeelte, dat 6 iia groot Is, heeft een geografische inde ling, zodat de verschillende gematigde landstreken der aarde ieder met hun eigen coniferen in groepen bij elkaar zijn gebracht. Tevens zijn in al die groepen de karakteristieke bijpassende loofhoutsoorten tussen gevoegd. De verzameling heeft thans reeds een vrij grote mate van volledigheid be reikt. De Japanse soorten zijn nog het zwakst vertegenwoordigd. INE OUDSTE BOMEN, die thans op het landgoed voorkomen, hebben een ouderdom van ruim honderd jaar; daar onder zjjn bijvoorbeeld de Ceder van de Libanon en twee exemplaren van de Sequoia, de bekende Califomlsehe boom. die aldaar vaak een ouderdom van duizend jaren haalt en zeer grote hoogte en dikte bereikt. De exemplaren, die hier staan, zijn 36 m hoog; met hun respectabele leeflijd zjjn ze klaarblijke lijk nog te jong, want het zaad blijft nog steeds onvruchtbaar! Niet alleen van binnenlandse Zjjde bestaat er belangstelling voor het Pi netum, doch ook komen herhaaldelijk buitenlanders een bezoek brengen aan deze zeldzame verzameling. Vele na men komen in het gastenboek voor, vooral uit Scandinavië. Zelfs van vor stelijke zijde werd belangstelling ge toond, zo werden bezoeken gebracht door (toen nog) prinses Juljana, wijlen prins Hendrik en de Duits# ex-keizer_lie Wilhelm. Drie maanden gevangenisstraf on voorwaardelijk heeft de procureur generaal bij het Haagse gerechtshof gisteren geëist tegen P. H. P., referen daris aan één der departementen. Ver dachte was In hoger beroep gekomen van een vonnis, waarbij hij tot zes maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar was veroordeeld we- gens het indienen van een valse reis declaratie en een overtreding van het besluit vijandelijk vermogen. Ook de officier was In appèl gegaan. Verdachte was in hoger beroep ge gaan omdat hij, naar zijn zeggen, niet het gevoel had een misdrijf te hebben gepleegd. Wat gebeurd was, beschouw; de hij als een grote fout, waarover hij oprecht spijt had. Dat hij een reis per trein had gedeclareerd, terwijl hij gra tis vervoer met een auto had genoten, weet hij aan slordigheid. Het onder brengen van f 30.000 voor een NSB-er in 1945 had hij niet beschouwd als een overtreding van de wet, omdat hij toen niet op de hoogte was met het desbe treffende besluit. Uitspraak over veer tien dagen. Een gemeentebus van lijn 10 en een bestelauto van het dlerenasyl zijn gis teravond op een kruispunt in Amster dam-West met elkaar in botsing geko men. Beide gleden over de linkerhelft van het wegdek door, en de bus schoof tegen de pui van een ijssalon, enkele huizen van de hoek vandaan. De twee chauffeurs en vier passagiers van de bus werden licht gewond. De Commissaris van de Koningin in de Provincie Zuid-Holland, mr L. A. Kesper, heeft gisteren in het bijzijn van zijn ambtgenoot in de provincie Noord-Holland en talrijke genodigden de opening verricht van de vijfde en laatste binnententoonstelling in het bloemenpaleis van-de „Flora 1953" te Heemstede. Deze tentoonstelling is in gericht door de Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde. De tentoonstelling omvat een grote variatie zomerbloemen en ka merplanten. Zij is volgens het oordeel van deskundigen een waardige demon stratie van het kunnen van de Neder landse kwekers. Dean Acheson. de voormalige Amerikaanse minister van Buitenland tijk te Washington begonnen. Licht en sierlijk, - een Batavus-sportfiets met 'n enorme gang. Met de Flying Dutchman maakt U de langste tochten - zonder een spoor van vermoeidheid. De enige fiets met de 5 plussen (Advertentie. Ing. Med.) Alioth, pass. 5-5 Finisterre naar Ant werpen Amstelpark, pass. 5-5 Kaap Ray Arendskerk, pass. 5-5 Finisterre naar Genua Aalsdijk, 6-5 van New York te R'dam Ampenan, 6-5 van Calicut naar Djibouti Amsteldijk, 5-5 van New Orleans te R'dam Andijk, 5-5 van R'dam naar Tampico Appingedijk, 6-5 te Havanna Arnedijk, 6-5 van Boston te Philadelphia Albireo, 5-5 van St. Paulsrock naar Antwerpen Alchiba, 6-5 van R'dam te Porto Alegre verwacht Aldabi, 6-5 van Rio de Janeiro naar San tos Alnati, 5-5 te Ilheos Alphard, 6-5 van Porto Alegre te R'dam Altair, pass. 5-5 St. Paulsrock naar Recife Aiwaki, 6-5 van Buenos Aires te New York Alamak. 7-5 v.m. te Suez verwacht Almkerk, 5-5 te Genua Bonaire, 6-5 van Georgetown te A'dam Bloemfon tein 6-5 v.m. van Kaapstad te Port Eli- zabeth Boskoop, 5-5 510 mijl noordoost van Barbados naar Southampton Cele bes pass. 5-5 Sta Maria naar Alexandrie Coryda (t). 5-5 te Balboa Citsula (t), 6-5 te Port Pirie Delfland, 3-5 van Rio de Janeiro te Santos Delfshaven. pass 5-5 St Paulsrock naar St Vincent Duivendijk, pass. 6-5 Vlissingen Don- gedijk, 6-3 te Antwerpen verwacht Elraina, 6-5 van Freetown te Monrovia verwacht Eendracht, pass. 5-5 19 uur Ouessant Erinna (t), pass. 5-5 Aden Esso Rotterdam (t), 6-3 van Aruba te R - dam Enggano, 5-6 n.m. van Genua naar Barcelona Gadilla (t). 5-3 van_ Sura- baja naar Balik Papan Garoet, 5-5 van Genua naar Port Said Gouwe, pass. 5-5 Kaap Blanco Groote Beer, 5-5 390 mijl oost van Kaap Race Groote Kerk, 6-5 te Port Sudan Helder, pass. 5-5 Vlis singen Helena, 6-5 van Paramaribo te Georgetown Hera, pass. 5-5 Vlissingen Hector. 5-5 te Izmir Hecuba, 6-5 van Antwerpen te A'dam Indrapoera, 5-5 van R'dam naar Hamburg Jagersfon tein 5-5 165 mijl noordwest van Kaap Blanco naar Teneriffe Lemsterkerk, 5-5 van Port Sudan naar Suez Lek haven, 7-5 n.m. van Freinantle te Adelaide verwacht Limburg, pass. 4-5 n.m. van Hawaiian Eil. naar Honolulu Laagkerk, 6-5 van Suez naar Aden Leopoldskerk, 3-5 van A'dam naar Perzische Golf Loenerkerk, 7-5 v.m. te Karacjii ver wacht Meerkerk, 6-5 van Ahtweipen te R'dam Molenkerk, 5-5 van A'dam naar Hamburg Manoeran, pass. 5-5 Perim naar Port Sudan Mitra (t), 6-5 van Stockholm te Gefle Myonia (t), pass. 5-5 Madeira Merwede, 5-5 van Browna- ville naar New Orleans, alwaar 7-5 ver wacht Maasdam, 5-5 530 mijl oost ten noorden van Kaap Race naar Halifax Marken, 5-5 van New York naar Phila delphia Noordam, 5-5 740 mijl west ten zuiden van Lands End Meerkerk, pass. 6-5 Vlissingen Noordwijk, 6-6 van Bal- timore te Havanna Nieuw-Amsterdam, 5-5 te Algiers Ootmarsum, 5-5 van Norfolk naar Houston Orion, 5-5 te Alexandrië Oberon, 6-5 van Baltimore te New York Oranjestad, pass. 6-5 Vlissingen naar Antwerpen Prins Alexander, pass. 5-5 Vlissingen naar Ant werpen Prins Johan Willem Friso, 6-5 van Le Havre te Atttwerpen Phrontis, 5-5 van Tandjong Priok naar Belawan Poelau Laut, 6-5 van Balik Papan te Sura- beja Roebiah, 6-5 te Cebu Schie, 8-3 te Antwerpen verwacht Sirrah (t), pass. 5-5 Finisterre Sumatra, pass: 5-5 Finisterre Rotti, 6-5 v.m. te Halifax Samarinda, 5-5 te Manilla Sarpedoen 6-5 van Porto Cabello te Curagao Scher- pendrecht, pass. 5-5 Kaap Oranje Siba- Jak, 5-5 460 mijl noordoost van Fayal naar Curagao Stad Leiden, 5-5 n.m. van Cienfuegos naar Cristobal Stad Breda, 6-5 van R'dam naar St. Laurens Tamo, 5-5 n.m. te Paranagua Tawali. 6-5 van New Orleans te Mobile Tjibods, 3-5 van Japan te Kaapstad Tomini. pass 5-5 Ouessant naar Port Said Thalatta (t), 6-5 van Singapore te Mena al Ahmadi Tibia (t), 5-5 van Port»Kembla naar Melbourne Veendam, 5-5 n.m. van Southampton Titus, 5-5 van Zante naar Catacolo Trompenberg, 5-5 n.m. van Le Havre naar Antwerpen Westland, 5-5 van A'dam naar Hamburg Wes- terdam, 5-5 380 mijl zuidoost van Kaap Race Willem Ruys. 5-5 90 mijl zuid west van Kreta naar Port Said Willem stad, 5-5 van Curagao naar Aruba IJs- sel, 9-5 van Piraeus te A'dam verwacht Zeeland (SSM), 5-5 van A'dam naar Methil Zeeland (KRL), 6-5 te Bey- routh Zonnewijk, pass. 5-5 Port Eliza- beth Zuiderkruis, 5-5 dwars Luderitz- bay naar Walvisbay. Plaatsing van deze stukken betekent tiet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming eruan wel van alaemeen belang. Mijnheer de Redacteur. U staat mij ongetwijfeld toe, van re pliek te mogen dienen on enige quali- ficaties. voorkomende in Uw verslag van Maandag inzake de Federatieverga dering te Texel, wijl ik mij op deze bij eenkomst niet mocht verdedigen. Er is mij verweten, mijn brochure niet aan de bestuursleden der Federa tie te hebben gezonden. Volkomen ver klaarbaar. Dit moet echter als een re actie worden beschouwd op de wijze waarop- dit bestuur gemeend heeft mij te moeten uitschakelen. De voorzitter stelde, volgens Uw ver slag. dat er waarempel wel reden tot critiek op mijn beleid als directeur was. Dit wordt gaarne toegegeven, als zijn de het lot waaronder alle werkers ge bukt gaan. Maar dat geeft de voorzit ter nog niet het recht het volgende pu bliek mede te delen: ..dat de gewezen directeur wel degelijk de naam van de Federatie had misbruikt om op deze wijze t.a.v. de omzetbelasting persoon lijk voordeel te behalen". Dit is klinkklare onzin. Mijn bemoei ingen inzake de O. B. hebben alleen maar de bij de Federatie aangesloten V. V. V.'s voordeel gebracht, hetgeen uit officiële notulen der Federatie blijkt. De voorzitter der Federatie is aangeboden al dergelijke lasterpraat aan de hand van de officiële .beschei den te weerleggen, doch ging daar niet op in. Hii heeft dus ziin inlichtingen uit de derde, vijandelijke hand. De voorzitter zeide verder: „zo wek te hij, de directeur, bij de propaganda voor de verloting de suggestie, alsof deze geheel aan de provinciale propa ganda ten goede zou komen". Een uit drukking die ik lachwekkend noem. Niemand zou hierdoor geschaad zijn geweest, doch de feiten liggen anders. Een door de voorzitter zelf ingestelde loterij-commissie schreef de gedragslijn voor; het bestuur in zijn geheel was voor de loterij uitdrukkelijk door de minister bepaald, niet alleen verant woordelijk doch moest daarvoor ook alle werkzaamheden gratis verrichten. Het bestuur heeft daarnaar echter geen hand uitgestoken, zodat het wel naïef lijkt, anderen met vermeende fouten te achtervolgen. „Bii het vragen van prijsopgave voor de folders maakte de directeur ver schil tussen de kwaliteit van het pa pier. zodat de gunning ten slotte niet twijfelachig was en het ging hier maar even om een post van f 10.000". Er is in drukkerskringen onbedaarlijk over deze in Uw verslag voorkomende tirade gelachen. De feiten zijn nl. deze. Ik heb enige maanden geleden het be stuur voorgelegd een project aan pro- paganda-uitgaven te belope van f 10.000 Acht verschillende posten, alle gespe cificeerd met de bedragen en de mees te met de namen der laagste inschrij vers. Het bestuur heeft deze gehele lijst onder de loupe genomen en onder het uitspreken van complimenten met algemene stemmen ter uitvoering aan de directeur doorgegeven. Zo staat dit alles in de notulen gespecificeerd, waarvan de bestuursleden alle een ge stencild exemplaar in hun privé bezit hebben. Tot heden is vart~hfet bedrag ongeveer voor f 500 besteed, verdeeld over een vijftal leveranciers. Dit ziin de nuchtere feiten, waartegen de aan tijging toch wel grotesk aandoet en meer op een insinuatie lijkt. Mr Bree- baart heeft echter de bewuste bestuurs vergadering wegens ziekte niet kunnen bijwonen en h'ad waarschijnlijk ook nog geen gelegenheid de notulen van Februari h.L te bestuderen. Van de door mij aangeboden gelegen heid om deze zaken precies toe te lich ten, is geen gebruik gemaakt, terwijl niemand anders de gang van zaken kent. De uitgifte van het Alkmaars Adres boek werd ook in Uw verslag becriti- seerd. Deze uitgave is echter destijds volkomen correct tot stand gekomen met medewerking van Hét Federatiebestuur waarvan de bewijsstukken uit.... 1948 kunnen worden overgelegd. Ook hier hebben mijn vrienden hun oren weer bii outsiders te luisteren gelegd, terwijl deze oude koe al meermalen in de be stuursvergaderingen is opgediend. De heer Ooms zeide, volgens Uw ver slag: „na te hebben gewezen op belas tingescapades, die zich reeds in 1946 met de heer Dinkelberg en de Zaanse V. V. V. had voorgedaan, enz.! 't Zand Het comité, dat het reisje voor de ouden van dagen zal organiseren, heeft een bestuur. Voorzitter is de heer H. Kooij, secretaris de heer G. Sijs en penningmeeter de heer D. den Brasem. De datum voor het uitstapje is reéds bepaald: 24 Juni. Men zal een keuze maken uit vier plannen, terwijl bin nenkort een 'groepje dames de lijsten zal aanbiedeh. Het hangt nu dus van de offerzin van de inwoners van 't Zand af of de oudjes een gezellige dag zul len hebben! Personen, die dit jaar 65 worden, kunnen zich voor deelname aan de reis bij de dames opgeven. Gevonden een paar grijze glacé dameshandschoenen. Inlichtingen bij de rijkspolitie te 't Zand. De feiten ziin hier de volgende: In de bestuursvergadering der Zaanse V. V. V. van 25 April 1952 zijn bespre kingen gevoerd over in de oorlogsjaren ontwikkelde activiteiten en daaruit ont stane situaties. Zowel de penningmees ter als de secretaris (ondergetekende) hebben hun ^beleid ten deze uitvoerig .toegelicht, zögls de notulen deze- met name. noemeij. Letterlijk staat daaron der vermeld: „In de "hïr'rpp volgende gedachtenwisseling kwam wel vast te staan, dat al deze dingen te goeder trouw ziin gedaan, handelende in de gemoedelijke sfeer die zoveel jaren de grondslag van de samenwerking in het bestuur gevórmd heeft- dat er van enige onoirbare onregelmatigheid door welk bestuurslid ook. geen sprake kan zijn, doch ook dat door het dooreenlo pen van verschillende initiatieven, het op de schquders nemen van omvangrijke taken door enkele bestuursleden indi vidueel, zonder alle onderwerpen tevo ren precies te stellen, de fouten zich thans wreken". Dat de heer Ooms thans meent in een openbare vergade ring bij afwezigheid van de betrokke ne, te moeten rapporteren over een aangelegenheid die intern als afgedaan beschouwd wordt, kan in de gege ven omstandigheden dan ook alleen maar betreurd- worden. Samenvattende, wacht ik nog steeds op de eerste concrete aantijging met bewijzen, die tot de beroemde emmer met druppels behoort. J. J. DINKELBERG. 5 Mei 1953. In de Anna Jacobapolder bij St. Pbilipsland beeft de fruitkweker C. Wissen een. gracht van 100 meter lengte en 6 meter breed moeten graven om zijn boomgaarden te ontzilten. Een pomp perst nu water door lange leidingen over het land, waarna met een spuit de vrucht- bomen met zoet water kunnen wor den bespoten. Dit waterkanon pro duceert een straal van 35 meter lengte en blijft 12 uur. op de zelfde plaats staan. Op Bevrijdingsdag hadden op het erf van de heer M. Heijblok kinder spelen plaats voor de leerlingen van de o. 1. s. te Oosterland. Hoewel het weer niet erg gunstig was, waren toch vele ouders aanwezig om naar de ver richtingen van hun kinderen te kijken. Er werd met veel enthousiasme om de prijzen gestreden en er was wat mu ziek om de gezelligheid te verhogen. De uitslagen waren: Staaldraagrace voor jongens van 6 en 7 jaar: 1. Marco Bakker; 2. Martie de Graaf; 3. Jan de Wit. Kniedraagrace voor meisjes van 6 en 7 jaar: 1. Ria Dijkstra; 2. Rennie JongeneeL Koekhappen jongens 8 jaar: 1. Joop Buntjer; 2. Jaap Boon. Monddrsagrace jongens 9 en 10 jaar; 1. Ab Schachtschabel; 2. Rudy Huis man; 3. Dirk Jan Lont. Gieteindrace meisjes 9 en 10 jaar: 1. Cóby Buntjer; 2. Annie Garrelts. Spoelen en spijkeren jongens 11 en 12 jaar: 1. Siem Bakker; 2, Peter Jonge- Reel; U-j-Ate Helder. Erwtenzuigen meisjes il en 12 jaar; 1. Tiny Roo^2TSienïj*e "debreef; 3. Marietje de Greef. Enkele weken geleden hebben wij reeds uitvoerig geschreven over de nieuwe weg, die vanaf Sint Maartenszee naar zee zou worden aangelegdd, waardoor een aanzien lijke verbetering zou worden bereikt voor de vele vacantiegangers die des zomers een bezoek aan de omgeving brengen. Het is nu zo ver gekomen, dat deze weg klaar is en Maandag 18 Mei om drie uur na middags zal met enig officieel vertoon in gebruik worden genomen. NOORDSCHARWOUDE, 6 Mei. 6800 kg witlof: I 53—56, IB 40—52, II 48—49, II B 3850, III 3140 en afw, 1833; 2400 kg prei: A 22—27 en B 11—12; 750 kg rabarber 6; 1800 kg aardappelen: Voor. ham 6,60 en Noordelingen 10—10,20; 46.000 kg rode kool 710,30; 10.000 kg Deense witte kool 17,425,30. Door gedraaid: 28.000 kg rode kool. KALFSVLEES VARKENVLEES Gehakt Lappen Fricandeau Gehakt Kalfs en Varkens POULET per l/j kilo 1.20 1.80 1.40 1.20 1.20 Carbonaden Lappen (mager) Fricandeau Lappen (doorr.) Doorr. Rookspek Vet Rookspek per i/2 kilo 1.80 2.00 2.10 1.50 150 1.10 Als reclame VETTE METWORST 80 ct. per half Kilo Holl. Gesmolten REUZEL 65 oent per '/j kilo. Prima Gesmolten RUNDVET 69 cent per '/i kilo. per 100 gram per 200 gram Gekookte Ham Schouderham Reclame Ham Kinnebakham Pekelvlees Ontbijtspek Boterhamworst Procureurspek Bacon Gebraden Vark.-fric. 50 cent 45 cent 85 cent 80 cent 45 cent 35 cent 30 oent 45 cent 45 cent 50 cent 90 cent 80 cent 65 cent 50 cent 80 cent 65 cent 45 cent 80 cent 80 cent 90 cent Aan 't stuk per /t kilo Leverworst 45 ct. Bloedworst 60 ct. Gekookte Worst 1.20 RAUW RUNDVET aan 't stuk of gedraaid 80 cent- per >/2 kilo, per 2'j kilo 70 cent per i/2 kilo. Oeraard Koomen FORD, tons, gesloten bestelwagen f 2750.— FORD, 1/4 tons, gesloten bestelwagen f 2350. Beide als nieuw. FORD BODEWAGEN met ruime bestelcarrosserie f 1050. VESPA SCOOTER met bakkerscarrosserie f 1100. KAPTEIN MOBYLETTE, als nieuw f 290.— V.A.P. BROMFIETS, nieuw f 365 MOTOBECANE MOTORRIJWIEL f 145.— NORTON MOTORRIJWIEL, 500 cc f 375.— Rijksweg 9599, tel. K 2235 (202), Jullanadorp. Do meest* grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de juiste wijze waarop gij hun reclame ge voerd Hebben. In bijna alle gevallen is dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant In en U bereikt koop krachtig# lezers I

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7