Stad en omgeving De wereldreis van Jimmy Brown Twee feestavonden bij lustrum van Artillerieschool r Willy Rex en Nol van Dijk op kampioensfeest van HPSV Italiaanse actrice in „Anna" een interessante film r Voorjaarsmenu van „Het Centrum" In Memoriam de heer J. W. Slager Straatcollecte voor Stichting 1940-'45 Nieuwe kansen voor Hermes-heren Bevorderingen op de Zeevaartschool IN HET KORT Grote zege van WGW op Zeemacht Cabaretrevue met eigen krachten in cantine JUBILEA! Tussen Haaks en Kuifje PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG Het gebeurde in Nieuwediep Mevrouw Burghard opende hazar Silvana Mangano, de andere De elf mannen van commissaris Hensums" Zeven avonden in de Witte-bioscoop Julianadorp Sport voor Julianadorp Muziekexamens Vacantie-vóórpret Zomerdienst van de NACO Vele verbeteringen Texel VRIJT)Ml 8 MEI 1953 In het najaar zal het vijf jaar geleden zijn, dat In het voormalige fort „Oost- batlerü" een begin werd gemaakt met de artillerie-opleidingen der Koninklijke Marine, welke voor de oorlog uitslui tend aan boord van instructie-schepen werden gegeven. Aanvankelijk heette deze jonge ma rine-instelling „Argis", omdat ^„Oost- batterij" tevens onderricht werd gege ven in de gevechtsinformatie. Aange zien beide takken van onderwijs zich zodanig uitbreidden, dat decentralisatie nodig wse, kwam twee jaar geleden het gehele fort „Oostbatterij" ter be schikking van de Navigatie- en ge- vechtsinformatieschool, kortweg „Nav- gis" genoemd. De Artillerieschool ver huisde naar het inmiddels onder beheer van de Koninklijke Marine gekomen fort „Erfprins". Enige weken geleden schreven wij uitvoerig over dit belang rijke opleidingsinstituut van de Ko ninklijke Marine. Het eerste lustrum van de Artillerie school is gisteravond in de Marine cantine gevierd, met een feestelijk pro gramma, dat geheel door eigen krach ten werd verzorgd. Teneinde het bal Wij verzorgen voor U sigaren met beeltenis van de jubilaris. Slgarenmag. „Karei Doorman", KONINGSTRAAT 88 (Advertentie, ing. Med.j Het „Voorjaarsmenu" dat de Amuse mentsvereniging „Het Centrum" gister avond in Casino aanbood is haar leden wel bekomen. De spijskaart was dan ook zeer gevarieerd. Het is ondoenlijk de namen te noemen van de ongeveer vijf-en-twintig medewerkers, die het gerecht hielpen opdienen. Wij hebben meer genoegen beleefd aan het muzikale gedeelte dan aan de schetsen, die weinig oorspronkelijk wa ren. Er waren te veel travesti-rollen én dat gaat op de duur tegenstaan. De tonelist A. Boortman zagen we liever als heer dan als „dame". De heer A. Thijssen, was als schetsenspeler voor zijn taak berekend. Hij legde het er niet te dik bovenop. Het optreden van Jaap Schenk als kunstfluiter was zeer at tractief. Mevr. C. van der Wende zong, op waardige wijze begeleid door mevr. A. Boortman-Dekker, op uitstekende wijze prettige operette-melodieën Het ballet „Bloemenspel", ingestu deerd door de heer Schaap, was een aardig kijkspel, alleen de mechanische muziek was niet bepaald een genoe gen. George Boer gaf enkele verdien, stelijke accordeon-soli ten beste. Het muzikale tafereel „Amsterdams Droom beeld" was een lust voor het oog. Wel het beste nummer voor de pauze. Ook „Krontjongmelodieën" was het aan zien en -horen ten volle waard. Alleen zou het geen bezwaar zijn geweest als het .slangenmeisje" tijdens haar solo- dans had geglimlacht. Voorzitter C. Fasol, die de aanwezi gen welkom had geheten, kan met vol doening aan deze avond terugdenken, evenals de aanwezigen, die met een hartelijk applaus hun dankbaarheid be tuigden. Het motorschip „Arusa", met een lading steenkolen op weg naar Kopen hagen, deed gisteren Den Helder aan om enkele leden voor de bemanning te monsteren. Hr. Ms. „O 24" keerde uit Botter dam in Nieuwediep terug. Hr. Ms. „L 9602" ging naar de Werf voor een dokbeurt. Het is morgen hoog water om 3.55 en 16.00 uur, en laag water om 9.35 en 22.45 uur. De temperatuur van het zee water was 10.3 gaden Celsius. DEN HELDER: Ned. Herv. Gem., Nieuwe Kerk, Weststraat, 10.30 uur, ds De Hoest (doop). Palmstraat, 10 uur ds Veen (doop), 19 uur vicaris Ten Cate. Huisduinen, 19 uur ds Rasch. - Gereform. Kerk, Bethelkerk, 9 uur ds Swen, 10.45 uur ds Swen, 17 uur ds Hartkamp. - Rehobothkerk 10 uur ds Hartkamp, 17 uur ds Swen. Chr. Ge reformeerde Kerk, Steen gracht, 10 en 17 uur, ds Van de Knijff. Oud Ge- reform. Kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur, ds Groenewegen. Gereform. Kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur, leesdienst. Gereform. Gem., Janzendwarsstraat 10 en 16 uur leesdienst. Vrij Evang. Gem., Hoogstraat, 10.15 en 17 uur, evangelist Lichterlijn van Rotterdam, 12 uur kinderkerk. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Evang. Luth. Kerk. Wezen straat, 10.30 uur ds J. A. Stellwag. Oud Kath. Kerk, Middenweg, 10 uur, heilige mis, 10 uur kinderkerk Van Galenstraat. Doopsgez. Gem., Kerk- gracht, 10.15 uur, ds A. P. Goudsbloem. Baptisten Gem., Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool, 16 uur de heer Huize- bos uit Heiloo. Evangelisatie Vijzel straat, 10 en 19.30 uur, samenkomst, 12 en 14 30 uur Zondagsschool. Leger oes Heils, Spoorgracht, 10 uur heili gingssamenkomst. 19 uur openluchtsa- menkomst (Spoorstraat), 20 uur hells- bijeenkvmst. JULIANADORP: Ned. Herv. Gem 10 uur dóopdienst, ds H. J. Trommel. Gereform. Kerk. 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds Hartkamp. „Bethel". 10 uur, de heer J. Berkhout uit Den Hel der. CALLANTSOOG: Ned. Helv. Gem., 19.30 uur ds N. A. van der Kreeke uit Schagen. ANNA PAULOWNA: Ned. Herv. Ge meente. 10 uur ds B. J. Meijer. BREEZAND: Ned. Herv. Gem.: 19.30 uur, ds B. J. Meijer. 1 niet in de verdrukking te laten komen, had men onder regie van sergeant J. E. G. Wall&st een bescheiden cabaret revue ingestudeerd, welke voor de pauze kon worden afgewerkt. De uit voering werd bijgewoond door de com mandant Maritieme Middelen, kapitein ter zee M. A. J. Derksema, de com mandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine, kapitein ter zee J. K. Muller, en de burgemeester van Den Helder, mr G. D. Rehorst. Het ope ningswoord werd gesproken door de commandant van de Artillerieschool. kapitein-luitenant ter zee A. C. M. de Neeve. die herinnerde aan de instelling der artillerie-opleiding in 1792. Als conferencier en chansonnier trad op sergeant L. Nottelman. De echtge note van sergeant Wallast maakte furore met enkele populaire songs, ter wijl de Artilleristenband „De Busschie ters" reeds een bijzonder geslaagd voorproefje gaf van de muziek tijdens het bal. Het programma wordt heden avond herhaald. Op acht en zestigjarige leeftijd is gis teren overleden onze stadgenoot, de heer J. W. Slager, die zich in een bij zondere populariteit mocht verheugen. Hij was vooral een groot kindervriend. Vele kleuters bezorgde hij onvergete lijke uren met zijn bekende poppen kastvoorstellingen. De heer Slager was één der promo tors van de speeltuin „Tuindorp", waar in hij gedurende enkele jaren onder andere met veel enthousiasme een trommelslagersclubje leidde. Hij was voorts mede-oprichter van de Algeme ne Begrafenisvereniging „Den Helder". Het stoffelijk overschot van deze ge ziene en actieve stadgenoot wordt op Maandagmiddag 11 Mei op de Algemene Begraafpjlaats te Huisduinen ter aarde besteld. Telkenjare wordt In de Mel-maand de aandacht gevraagd voor het werk, dat de Stichting 1910-'45 verricht voor de nagelaten betrekkingen van onze land genoten. die in de strijd tegen de be zetter het leven verloren. Op 4 Mei hebben wij deze gevallener herdacht. Dat is echter niet voldoende De vrouwen en kinderen van velen hunner behoeven, naast hetgeen van overheidswege voor hen wordt gedaan on velerlei wijze steun. De Stichting 1940-'45 wil dat belangrijke ideële werk van ons allen overnemen en ondervindt daarbij een grote financiële medewer king van de regering. Van de burgerij wordt éénmaal per jaar gevraagd, in de beurs te tasten en naar vermogen te geven, opdat het werk van de Stich ting onverminderd voortgang kan vin den. De inzameling in Den Helder is reeds aan de gang en wordt op Zater dag 9 Mei besloten met een straatcol lecte. Om deze te doen slagen, is een flink aantal collectanten nodig. Graag willen wij daarom de mededeling door. dat men zich bij de heer C. Trap, Sluis dijkstraat 30. als zodanig kan opgeven. De collectanten en collectrices kunnen daar ook de speldjes en bussen in ont vangst nemen. De promotiecompetitie heeft voor Hermes 1 (heren) een „staartje" ge kregen, evenals overigens voor de drie andere kanshebbers, BMHC 6, Straw- berries 2 en Hudito 1. De vier elftallen eindigden namelijk gelijk met drie punten, zodat van de voorgenomen halve competitie een hele moest wor den gemaakt. Hermes begint aan deze „tweede helft" met een thuiswedstrijd tegen Strawberries 2, Zondagmorgen aanstaande om elf uur aan de Meeu wenstraat. Het spreekt, dat de elf Hel- derse hockeyers door een grote schare supporters wordt aangemoedigd. Op Donderdag 14 Mei (Hemelvaartsdag» moeten onze stadgenoten naar Delft, waar de strijd wordt aangebonden nzet Hudito. De laatste wedstrijd gaat op Zondag 17 Mei op het terrein aan de Meeuwenstraat (twee uur) tegen BMHC 6. Betreffende de drie-jarige avondcur sus voor scheepswerktuigkundigen zijn jp rie Zeevaartschool bevirrdera: Van klasse 1 naar kl;sse 2: P. Boers- ma, J. S. Brocrsma. F. Hilker, J. M. Kooren, D. Makelaar, B. Plagmeijer. )C. Staneke, B. J. de Visser, S. Visser en H. de Vries. Niet verhoogd drie leerlingen. Vain klasse 2 naar klasse 3: J. Bouw man, D. J. Bijlsma. W. Kerssies, J. Krul en S. Seldenthuis. Niet verhoogd twee leerlingen. Onbekenden, waarschijnlijk balda- 4ige jongens, hebben zich toegang ver schaft tot de schaftketen bij de in aan bouw zijnde Marinecantine en daaruit een duimstok, een beitel, stukjes krijt en enkele gewichten ontvreemd. Eén der gewichten is later teruggevonden. Van een terrein aan de Molen gracht zijn tien a twaalf lege carboli- neumvatén, ter waarde van tien gul den per stuk, gestolen. Door een defect aan het remsy- steem reed een auto, waarvan de bei de inzittenden zich wilden haasten naar de Texelse boot, tegen de betonnen trap bij het Wierhoofd. Een voorbij ganger heeft het vehikel op meer nor male wijze geparkeerd. De bestuurder van de auto heeft zich, na zijn terug keer van Texel, bij de politie gemeld. De echtgenote van de Commandant Zeemacht Nederland, mevr, Burghard4 opende de hazar, die door de British Women''s Club werd gehouden in d§ Marinecantine. Het zoontje van de presidente, mevr. De Blocq van Kuffeler, kweet zich vrijmoedig van de opdracht, een boeket aan mevr. Burghard te overhandigen. De bazar is een succes geworden: de opbrengst bedroeg rum zeshonderd gulden. In „Formosa" heeft de Helderse Politie Sport Vereniging gisteren een feest avond bereid aan het eerste voetbalelftal, dat er onlangs in slaagde, in zijn af deling (eerste klasse) beslag te leggen op het kampioenschap. De voorzitter, de heer G. Heeringa, was op deze prestatie terecht zeer trotsi Immers, de Helderse politie kwam in dit seizoen niet alleen met twee elftallen in de competitie uit. doch bovendien gelukte het aan „het eerste" de titel te behalen. De heer Hee ringa legde vervolgens uit, dat men aanvankelijk niet had geweten, hoe de spe lers te belonen. „Wij konden", zo zei hij, „bij deze amateurs niet met een brom fiets of een radiotoestel aankomen. Wij besloten daarom tot de feestavond, zo dat wij allen kunnen meegenieten". Dit is het echtpaar Boerman-Cam uit de Nachtegaalstraat, dat vandaag het gouden huwelijksfeest viert. In ons nummer van gisteren schreven wij al over bruid en bruidegom, die zich ongetwijfeld in een warme belangstelling mogen verheugen. Aan het verzoek van de heer Hee ringa. om de kranige eerste elftal-spe lers met een applausje te huldigen, vol deden de talrijke aanwezigen gaarne- Evenals de heer Heeringa zocht de commissaris van politie, de heer A. Hensums, het in zijn toespraak in het geestige. Hij erkenae ruiterlijk, dat hij vel eens een pakje sigaretten had uit- teloofd voor een doelpunt, en voegde csaraan toe, dat hij zo juist tot zijn schrik had vernomen, dat zulks niet veroorloofd was bii amateurs. De heer Hensums richtte zich met zijn waarde rende woorden vooral tot inspecteur Tan der Meulen, de aanvoerder van de i ampioensploeg. ..En, weet u". zei de reer Hensums, ..ieder mens is ijdel. Als ik dan in de krant las over de rrannen-van-Van der Meulen. dan had ik graag gezien, dat er had gestaan: de mannen van Hensums". Daarmee bracht ook deze spreker duidelijk tot uiting, hoezeer hij met de prestatie van zijn korps was ingeno men. nE NAAM VAN DE ITALIAANSE ac- trice Silvana Mangano is onver brekelijk verbonden aan „Bittere Rijst". Men herinnert zich deze jilm onge twijfeld. Anderen maakten kennis met haar middels „De wolf van Sila". En nu kan men haar bewonderen in „Anna", een film, die waardig werd bevonden gedurende de gehele week (van hedenavond tot en met Donder dagavond 14 Mei) in de Witte Bioscoop te worden vertoond. Wij zijn er van overtuigd, dat de Silvana-bewonde- raars (en dat zijn er vele!) van de gelegenheid gebruik zullen maken om haar weer eens te gaan zien. In „Anna" is Silvana Mangano de plichtsgetrouwe verpleegster in een groot ziekenhuis. Anna wil graag de gelofte als non afleggen, doch de moe der-overste acht daartoe de tijd nog niet gekomen. Als de film begint, ont waakt het ziekenhuis en wordt duide lijk en boeiend geïllustreerd, hoe zeer Anna in haar werk opgaat. Zij is een ingetogen en geliefde verschijning, een zacht en lief meisje. Maar dan wordt een ernstig ge wonde man binnen gebracht. Die avond keren haar gedachten terug naar het leven, dat zij nog betrekkelijk kort ge leden heeft geleefd. Zij is weer danse res in een nachtclub, waar ook Vitto- rio werkt. Zij leert evenwel de een voudige boer André kennen en op hem wordt zij verliefd. Zij kan zich even wel niet losbreken van Vittorio, en zo wordt een verhouding geschapen, ge heimzinnig en onbevredigend voor de toeschouwer. is niet onze bedoeling, de inhoud te beschrijven. Wij volstaan met de vermelding, dat Anna uiteindelijk André kiest, doch dat het huwelijk geen doorgang vindt. Zij wordt verpleeg ster, breekt met de wereld en dan.... wordt André, zwaar gewond, opge nomen. Anna voert een strijd en beslist ten slotte ten gunste van haar dienen de trak in het ziekenhuis. Wanneer wij ons verdiepen in de in- houd. zonder Anna's plotselinge ge hechtheid aan haar roeping te willen verklaren, dan komen wij tot een knappe en boeiende film, die zeer de moeite waard is. Naar onze persoon- lijke objectieve smaak zou deze rol prent evenwel aan waarde hebben ge wonnen, wanneer Anna had beseft, dat zij, naast de man vsm wie zij houdt, evenzeer een roeping had kunnen ver vullen. Silvana Mangano's tegenspelers zijn ook in deze film Raf Vallone en Vitto rio Jassmann. Een prachtige rol wordt voorts vertolkt door Jacques Dumesml (de chirurg). Niet ten onrechte ver wierf „Anna" vele bekroningen. In het Museum aan de Eerste Vroonstraat wordt vanavond de jaar vergadering van de kleindiersportver- eniging „Den Helder en Omstreken" gehouden. In het Tivoli-theater wordt van heden- tot en met Maandagavond de Duitse film „Achter kloostermuren" vertoond, met in de hoofdrollen Frits van Dongen en Olga Tschechowa. WGW heeft een uitstekende kans op de prijs, beschikbaar in de serie ne derlaagwedstrijden van Zeemacht. De VTGW'ers slaagden er gisteravond na melijk in de sailors een 93 nederlaag toe te brengen. Met de rust was het al 1_4 (stand 11 begonnen) door doel punten van Toeter. Heiting en Van Vees. In de tweede helft werd als vol1;* gescoord: Lit 24, Assendelft 25, Hei ting 2—6, Tanneman 36, Van Wees 2—7, Ramler 38, Heiting 39. Rechts binnen Toeter, die pas voor WGW uit komt. bleek een aanwinst. Hij komt uit Tollenhoven. Het feestprogramma werd verzorgd door het gezelschap van Willy Rex en Nol van Dijk, die het andermaal waag den, een oud programma op de plan ken te zetten. Dit deed evenwel wei nig af aan het enthousiasme, waaruit wij afleider., dat de meesten niet eer der met dit duo hadden kennis ge maakt. Verdèr werkten mede Tineke van Leer (bekend door de „Ijsmuts" uit Toon Hermans' ..Hartendwaas'). Wim Bosch (aan de vleugel) en „De 2 Corita's". Het grote succes» was voor Rita Rov van de Corita's. de zwaarge wicht-lady, die. als gewoonlijk, veel vitaliteit aan de dag leede en nog im mer haar partner pleegt te „mishande len". Wij weten zeker, dat de politie-fami- lie terug ziet op een geslaagde avond. Mede dank zij het bal. dat nnder lei ding stond van de heer Siebeling. Zondagmiddag om twee uur speelt JVC 1 thuis tegen Kaagvogels zijn laatste competitiewedstrijd van dit sei zoen. Hoewel deze ontmoeting van wei nig belang is, kan men er toch op re kenen, dat de Julianadorpers zullen trachten de zege te behalen, ten einde op de ranglijst de tweede plaats te behouden. Voor de afdeling handbal staat de belangrijke ontmoeting JHC— Amersfoort op het programma, die om twaalf uur begint. Daaraan vooraf gaat om half elf JHC 3—Tonegido 2. JHC 2 speelt om tien uur op het BKC-terrein de beslissingswedstrijd tegen Dosko 1. Twee leden van de Harmonievereni ging „Kunstzin" te Julianadorp. Leo van de Reep en Jan Weidemai, legden met gunstig gevolg examen af voor de Unie van Muziekverenigingen. Eerst genoemde haalde brevet C.; hij heeft A en B reeds in zijn bezit. Laatstge noemde verwierf het brevet A. kunt U nu al hebben met het bekijken van de leukste collectie STRANDKLEDING die U ooit bijeenzag... H«t xitn is htt éérst*, h«t kopen het twééde plezier bij DEN HELDER (Advertentie, Ing. Med.) 99. Zij naderden nu het oerwoud Het zweet stond Piet Potlood in parel tjes op het voorhoofd. Af en toe wierp hij een snelle blik in het achteruitkijk spiegeltje, maar hij zag gelukkig geen glimp van de hen achtervolgende poli tieauto's. „Doorrijden, niet achterom kijken!" gromde Jimmy. H(j zweeg een tijdlang en ook Piet Potlood had wel wat anders te doen dan praten. „Doe precies wat ik je zeg, Piet," beval Jim my na een kwartier. Deze knikte.». „Vaart minderen!" beval Jimmy. Piet Potlood deed het. „Rechts af zwenken tassen die struiken door!" De auto hot ste over de berm van de weg. „Water!' nep Piet Potlood verschrikt. „Ja, schrik maar niet." zei Jimmy. „Dat is een ondiep riviertje. Rij er maar voor zichtig in. Ja. goed zo. Nu gewoon door de ri vierbedding tegen de stroom in rijden. Ja, ja, niet te hard. Dit moeten wij een kilometer of twee volhouden. Dan moe ten wjj er uit zien te komen. Rij door. Goed zo, 't kan wel iets harder. Juist, "t gaat goed". Piet Potlood besteedde al zijn aandacht aan zijn stuurkunst en Jimmy bestudeerde het verloop van de oever. „Hier moeten wij er ergens uit zien te komen, Piet" zei hij. „Een stukje verder komt geloof ik een lage plek. Ja daar. Schakel terug naar de eerste versnelling en sjor hem naar boven. De wielen gierden even door de modder van de rivieroever, maar zij hadden het toch. ,Nu zo gauw mogelijk naar de weg terug", commandeerde Jimmy. „Mis schien hebben wij hen op een dwaal spoor gebracht". De N.V. autobusonderneming NACO voert met ingang van 17 Mei a.s. de zomerdienstregeling in, welke op som mige lijnen verbeteringen belooft met betrekking tot de aansluiting op de treinen. De voornaamste wijzigingen laten wij hieronder volgen. Lijn C; Rit C 14 vervalt (wordt alleen uit gevoerd in winterdienst). Lijn N: Rit N 11, 15 min. later (treinaansl. te Schagen vanaf Den Helder). Lijn U: Alle ritten, welke op plm. de even uren te Alkmaar aankomen en vertrek ken en rit U 13 via Oudorp, dorp. Overige ritten via de Zes Wielen. Lijn V: Rit V 7, 5 min. vroeger van Kalver- dijk (verbetering treinaansluiting te Schagen). Rit V 19, 5 min. later (aansluiting te Alkmaar van sneltrein aankomst 18.18 uur). Lijn WX: Rit WX 1, 10 min. vroeger (aanslui ting Texelse boot te Den Helder). Rit WX 4, 5 min. later (aansluiting te De Kooy van lijn O). Rit WX 8, 5 min. vroeger (interne aansluitingen te Alkmaar». Rit WX 16, 60 min. vroeger. Lijn IJ: Toevoeging van de seizoenritten IJ 5a en IJ 10a, resp. 13.55 van Alkmaar naar Egmond en 17.50 van Egmond naar Alkmaar. Seizoenritten worden uitge voerd op 7 Juni en vanaf 13 Juni t.e.m. 31 Augustus. Toegevoegd wordt rit IJ 13. 23.35 uur van Alkmaar via HeilooZeeweg naar Egmond aan Zee. (Dit is de tegenwoor dige rit Z 37). Lijn Z: Toevoegen, dagelijks: van Alkmaar 8.45, van Egmond 9.00 uur. Gedurende seizoen: van Alkmaar 9.45 - 10.45 14.50 uur. Gedurende seizoen: van Egmond 10.05 11.05 uur. Op Zondag: van Alkmaar 0.25 uur. Op Zondag: van Egmond 0.40 uur. Lijn AB: De dienst BergenEgmond v.v. rijdt op 7 Juni en vanaf 13 Juni t.e.m. 31 Augustus. Gedurende de seizoendienst wordt weer een uurdienst gereden op het traject Egmond—Castricum v.v. Lijn AG: Vanaf 17 Mei wordt een beperkte dienst gereden. De half uurdienst wordt gereden op 23, 24 en 25 Mei; 7 Juni en van 13 Juni t.e.m. 31 Augustus. Van 17 Mei af t.e.m. 12 Juni wordt, indien niet noodzakelijk, niet verder gereden dan Tentenkamp. Op lijn AG wordt een uniform tarief ingevoerd t.w. f 0.20 per rit, kinderen t.e.m. 9 jaar f 0.10 per rit. Het tarief Castricum Station N.S.— Bakkum blijft onveranderd. Lijn SB: Rit SB 2. 10 min. vroeger (aanslui ting op sneltrein te Alkmaar, vertrek 7.55 uur). Lijn BB: Alle ritten, welke als beginpunt Regulierslaan hebben. 5 min. vroeger (verbetering treinaansluiting). Ritten BB 6667 worden alléén uit gevoerd op Zaterdag, Zondag en Feest dagen en niet verder dan Heiloo, Zevenhuizerlaan. BB 66 vertrekt van daar om 23.05 uur. Ritten BB 68 en 69 vervallen. VAN HET WITTE DOEK Er is een heel oud paard van stal gehaald: „Bleke Bet". Een Hollandse film dus, met Fientje de la Mar, Joharr Meesters, Aaf Bouber en Jopie Koop- mans. Hoewel voor de ouderen een re prise, is deze film voor de jongere generatie nog iets nieuws. De andere film is een Amerikaanse, m kleuren. Cary Cooper gaat ruim een eeuw terug om de toeschouwers nog eens haarfijn te laten zien, hoe men vroeger de Indianen opruimde. De film „Dreigende drommen", waarin dit gebeurt, speelt in Florida. Als er genoeg lijken zijn, gaat de dappere blanke het pleit beslechten door een tweegevecht met de Indianen-hoofd man. Zij vechten samen een tijdje met een mes, boven en onder water en na enige tijd komt de blanke alleen natuurlijk, waarom nooit eens anders om? boven en alle Indianen lopen hard weg. Nog even een duizend- wekige jungle-schone en er is alweer een film klaar. VISAFSLAG OTJDESCHILD Aangevoerd van 27 April tot en met 2 Mei: 694 kg schol, 355 kg tong, 25 kg tarbot, 520 kg schar, 261 kg bot, 175 kg wijting, 2 kg poon, 3709 kg garnalen, 2623 kg pufgarnalen, 5V4 kg zalm, 1740 kg kruikels, 4680 kg kokhanen, 186 kg vispuf, 19 kg Spaanse sardien, 56 kg flint, 123 kg geep, 1 kg kabeljauw.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2