ONZE KINDERKRANT 'T IS WEER MEI Snelrekenen HOE LA A T IS HET ONS HOEKJE MOEDERDAG De Raif f eisenbank tevreden over afgelopen jaar Raadsels Om het geluk van Peter r Pijn op gezette tijden Wat de post bracht iJErüs&srf*mn m«n *«**- Peter Baden Poivell Pim, Pu..., Pom én de Wonderlamp Alles draait om de export De uitwisseling van TV-programma 's door Kitty Lessels Radioprogramma Beste kinderen, lykse babbeltje De raadsels van de vorig,, keer zijn b« jullie g0ede aarde gevallen. Deze week hebben we een heel ander soort puzzle Ik ben benieuwd wat jullie hiervan terecht brengen. Doe je best en stuur je brief je voor Dinsdag a.s. aan Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende keer: EENS EEN MOEDER die op Moederdag jarig was. Tja, dat kan' Een beetje vervelend was het anders we! want twee feesten op één dag, dat is eigenlijk één te veel. Dat vondfn de kinderen ook. Andere jaren verrasten ze moeder op Moederdag met een taart of een bouquet bloemen, maar nu zou de kelder al wel vol zoetigheid staan en een lege vaas was er vast niet meer te vinden. Nee er was dit jaar echt niet veel aardigheid aan. Daarom be sloten die kinderen voor één keer eens iets anders te verzinnen. Ze kwamen bijeen, heel echt, net als grote mensen dat doen wanneer ze een vergadering houden. De oudste zat achter de tafel en de andere negen ja heus, ze waren met hun tienen! luisterden aandachtig naar wat hij zei Nu, dat kwam in het kort hierop 'neer hun moeder was de liefste, de beste* die er op de aardbol rondliep en daar om moest ze ditmaal een cadeau heb ben waar ze iets aan had. Een cadeau van het hele stel samen. Wat? Ja, dat was nu juist de vraag die hij aan de geëerde vergadering voorlegde. Toen gingen die tien kinderen aan het piekeren. Ze keken zo strak dat je haast zou menen dat ze allemaal boos op elkaar waren, maar daar was toch heus geen sprake van. Wanneer je denkt trek je je gezicht nu eenmaal in ernstige plooien. Een kwartiertje ging voorbij en nog één en daar klonk op eens als een bevrijding de kreet van de jongste: „Een kussen!" Een kussen? Ja, dat was het! Zo'n heerlijk steuntje in je rug voor als je erg moe was van al het wassen en strijken en stoppen van kleertjes van een hele kinder schaar! Een prachtig cadeau voor Moe der. Ze gingen aan de slag. Ze prutsten en frunnikten met lapen en garen en bor- duurwol en kapok. Of het lukte? Wat dacht je dan! Op de tiende Mei prijkte daar in de grote stoel bij het raam een fleurig kussen van helblauwe weefstof. „Voor Moeder" luidden de woorden die in witte wol middenop geborduurd wa ren. En daar omheen had ieder kind in steelsteekjes zijn naam geschreven. De jongens even goed als de meisjes. Want een lieve moeder, nu, daar heb je heel wat voor overl PAULIEN. VRIJDAG 8 VTEI 19M Drie bloesemblaadjes op ds wind, Waar denk je dat je ze straks vindt Eén daalt er op een wiegje neer, Op 't neusje van een kindje teer, Dat daar zo lief te slapen ligt. Wat is dat toch een leuk gezicht! Het tweede dwarrelt naar een bloem, W aar een dik bijtje snoept, zoem-zoem. Die maakt er vlug een jurkje uit, Een witje, net als van een bruid. Het derde, waar komt dat terecht? Wel, 't derde treft het ook niet slecht. Het dobbert op een brede sloot: Een kleine vederlichte boot. Er dansén blaadjes op de wind, 'k Weet zeker, dat je er wel vindt, 't Zij rose, wit of heel lichtblauw. Toe, ga ze zoeken, ga nu gauw PAULIEN Ria 't Hoen verraste mü met een meer dan keurige brief in verschillende kleu ren inkt. En wat fijntjes met bloeme tjes versierd! Daar was ik nu echt blij mee. Je antwoorden zijn goed hoor! Al leen heb je vergeten het metaal platina op te graven. Dat heb je nu wat je noemt over het hoofd gezien, hè? Zo als je ziet heb ik van Corrie Lampers ook een brief. Doe je de volgende keer weer mee? En hier hebben we dan Corrie Lam pers." Je hebt dus gezellig bij mijn trouwe nicht Gerie gelogeerd. Jammer, dat je inderdaad de vorige keer had vergeten Jackies tekening in te sluiten. En nu is dat kunstwerk zoek. Ik hoop, dat Jackie nog eens iets anders voor me wil maken. Je hebt de drie raadsels goed opgelost, hoor! Alle antwoorden zijn keurig. Gaat het vlot met de re petities voor de operette? Hilda Geus had totaal geen moeite met de raadsels. Alle antwoorden zijn dan ook goed. Om je verhalen heb ik erg moeten lachen. Wat zul jy daar een pret gehad hebben, zeg! Fijn, dat ik te zijner tijd een ansichtkaart van je krijg. Tot de volgende week! En hier zijn dan weer Marietje en Cilientje Briars uit Amsterdam, die bij het raadsels oplossen wel eventjes door hun vader geholpen moesten worden. De antwoorden zijn dan ook prima! Vonden jullie die metalen moeilijk? Dat er in Amsterdam platte daken zijn wisten jullie natuurlijk allang. Dat er ook platina verborgen ligt waarschijn lijk niet! Weten jullie, dat dat een heel kostbaar metaal is? Waren jullie de vorige week erg teleurgesteld toen de krant kwam? Tot de volgende keer! Tot slot heb ik hier nog een brief van een nicht uit Den Helder, die hele maal vergat haar naam te noemen. Ze heeft haar postpapier versierd met een gele vlinder met zwarte vlekjes. Fijn, dat je weer beter bent, nicht. Heb je genoten in de duinen? _Van harte ge lukgewenst met je verjaardag op 11 Mei. Ik hoop dat het een reuze feest wordt. Zorg je goed voor je aquarium? Dat is een gezellig werkje, hè? Je op lossingen zijn alle drie goed, hoor! Je tekeningen vond ik grappig, vooral die van Tante Paulien. Nu moet je weten, dat ik er bijna net zo uitzie als jij me hebt getekend. Hoe heb je dat zo kun nen raden? In je volgende epistel moet je vooral je naam niet vergeten.. Ik ben zo benieuwd hoe die toch ook al weer was Janny Bakker uit Sehagerbrug gaat de zer dagen verhuizen naar Wijdenes. Ze is bang dat ze dan nooit meer van Tante Paulien zal horen. Nu maar, dat kan best meevallen, hoor! Ik laat een trouwe nicht niet zomaar in de steek. Je hebt de raadsels ditmaal prachtig op gelost. Alle antwoorden zijn goed, ook de metalen. Daaag. Het beste in je nieuwe huis! Dea Kramer uit Zaandam vond ae raadsels erg leuk ook al heeft ze bij het oplossen haar hersens terdege moe ten gebruiken. Nu, alle antwoorden zijn goed, hoor! En dat je uit het ene zinne tje behalve platina ook tin opgroef is beslist erg pienter van je. Doe je de volgende keer weer mee? Meneer Akker werd 's morgens met een ruk wakker en staarde verschrikt naar zün wekker. „O, foei", riep hij uit zijn bed springend. „Acht uur! Ik moet om half negen op 't kantoor zijn en heb drie kwartier nodig om er heen te fietsenHij trok snel zijn kle ren aan, waste zich en stond vijf minu ten later al bij zijn fiets. Daar stak zijn huishoudster haar hoofd om de hoek van de deur. „Ik heb de wekker gister avond 20 minuten vóór gezet, meneer Akker", lachte ze. „Want u verslaapt zich toch altijd!" „Hu',' bromde Akker, op zijn fiets stappend. „Ik zal maar gauw naar de kerktoren fietsen, daar zal ik wel op kunnen zien of mijn huishoudster de waarheid heeft gesproken". Maar toen hij bij de kerk kwam, stond de toren klok op.... 7 uur. „Hoe kan dat nu!", riep Akker tot de koster, die op het marktplein liep. „Het is toch geen zeven uur, hoop ik?" De koster schudde verontschuldigend zijn hoofd. „De torenklok, loopt vijf vijf minuten per uur achter, meneer!" zei hij. „Maar gisteravond om acht uur heb Robert Baden Powell was een Engels officier die heel veel avonturen beleefd had. Hij bedacht een nieuw spel voor jongens en noemde dat: Het spel van verkennen. Hij schreef daar een boek over dat een wereldsucces werd. De Koning ried hem toen aan zich geheel aan een organisatie, die dit spel be oefende, te gaan wijden. Reeds twee jaar later waren daar meer dan hon derdduizend jongens bij aangesloten. In 1911 kwam de oprichter ook een aantal Nederlanders tot padvinder installeren. De beweging groeide reusachtig, zij telt thans millioenen leden. ik 'm nog precies gelijk gezet!" „Hoe laat is het dan nu?" zuchtte Ak ker. „Reken dat zelf maar uit.", lachte de koster. Nijdig fietste Akker verder. „Midden in de stad is een electrische klok" bromde hij. Maar hst zat Akker niet mee deze morgen, want de elec trische klok stond op half vier en een man van de electra was 'm aan het re pareren. „Hoe laat is het.", schreeuwde Akker. „De klok is vier uur en drie kwartier geleden stil blijven staan.", antwoordde de reparateur. „Ik verspil geen tijd meer!", gromde Akker, stevig doortrappend. Bij een stoplicht moest hij wachten. „Weet u de tijd!", vroeg hij een man die naast hem stond. „Niet precies!" antwoordde deze op zijn polshorloge kijkend. „Ik heb het twee minuten over negen maar ik ben 37 mi nuten voor geloof ik!" Nu fietste Akker op goed geluk maar naar zijn kantoor, waar hij nu vlakbij was. Toen hij ge haast de deur door stapte, stond de kantoorklok precies op half negen. „Net op tijd", zuchtte Akker op zijn kan toorstoel neerval lend. Kunnen jullie nu uitrekenen hoe laat meneer Akker op stond, van huis ging, hoe laat het op de torenklok was, op welke tijd de electrische klok had moeten staan en hoeveel minuten voor half negen hij bij het stoplicht stond? Jongens en meisjes het zal iedereen verbazen wanneer je plotseling onder een optelling van vijf grote getallen zonder na te denken, de juiste uitkomst kunt zetten. Toch kan dat. let maar op. Je vraagt aan iemand een getal van vier cijfers op een stuk papier te schrijven. Als hij dit gedaan heeft, dan vraag je hem er nogmaals een getal van vier cijfers onder te plaatsen. Nu pak je zelf een potlood en schijft er eveneens een getal onder. Vervolgens de ander weer een en jij ten slotte het laatste. Je hebt nu vijf getallen van vier cijfers onder elkaar staan, zet er een optelstreep onder en.... de juiste uitkomst. Natuurlijk moet dat ergens in zitten, en dat zal ik je uitleggen. De eerste twee getallen, die een ander dus mag zetten, zijn geheel vrij, maar op het derde getal dat je er zelf onder zet, komt het aan. Je kijkt goed naar het tweede getal en zet er het verschil onder met 9999. Is het eerste cijfer dus een 4 dan zet jij er een 5 onder. Is het een 2 dan zet jii een 7. Is het tweede getal dus b.v. 5687 dan zet jij er onder 4312. Het vierde getal wordt weer door de ander gezet en met het vijfde getal (dat Je weer zelf zet! doe je hetzelfde als met het derde. Het verschil dus met 9999 (is het vierde getal 4982. dan zet jij 5017). De som van de laatste vier getallen is dus altijd 2x9999 of 19998. Dit ge tal is 20.000 min 2. Hierbij moet je nu dus nog het eerste getal optellen. Hoe kun je dus de uitkomst direct neerzetten? Door het eerste getal verminderd met 2 onder de optelstreep te plaatsen en er een 2 voor te zetten. Enkele voorbeelden: 5763 7463 8452 5362 1547 4637 2769 8452 7230 1547 11. De baron en Emir Pukkel bin Sukkel kregen nog heel wat karweitjes op te knappen, maar op een gegeven ogenblik gelukte het hen om door een zijgang te ontsnappen. „Ik begin in te zien, dat het bezit van vijftig vrouwen zijn vóór en z'n tegen heeft", riep de baron, die achter de emir aansloop. „Vijftig paar ogen. die op je loeren..." „Ssst. Stil een beetje", fluisterde de emir. „Vijftig paar oren kunnen je horen óók! Ja, we zijn er..." Achter elkaar slopen ze door een zijpoort naar buiten en renden vervolgens door de nauwe straatjes tot zij midden in de stad waren. De emir voelde zich pas weer op zijn gemak, toen hij achter één van de tafeltjes in het koffiehuis had plaats genomen. Hij klapte even in zijn handen en dadelijk kwam een zwarte bediende aangerend, die aan hun ta feltje de geurige koffie begon klaar te maken. „Zo, beste vriend, dat zal ons smaken", riep de emir vrolijk, terwijl hij met welbehagen de heerlijke kof- fiegeur opsnoof. „Ik zou zo zeggen, we hebben het wel verdiend!" De bediende had inmiddels ingeschonken en met kleine teugjes dronken de mannen hun koffie op. „Op Uw gezondheid"; zei de emir hoffelijk. „En op die van Uwe echtgenote". „Op de Uwe", antwoordde de baron. „En op die van Uw vijftig vrouwen!" 25761 27461 Oplossingen van 1 Mei. 1. Luilekkerland 2. ijzer, staal, tin, koper, platina 3. abrikoos. (tin) Fabrikant*: Fa. G*br. Tjallema, Sn**k (Advertentie, Ing. Med.) rtOK het bestuur van de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht komt In haar verslag over 1952 terug op de gunstige ontwikkeling van de Nederlandse handels- en betalingsba lans. „Het afgelopen jaar heeft ons doen ervaren, dat de Nederlandse economie, na de Korea-oorlog, een aanzienlijke veerkracht heeft kunnen opbrengen en een grote terugslag heeft kunnen overwinnen. Dit moge ons vertrouwen in de toekomst tot steun zijn". Alle beschouwingen over de economische positie leiden tot het inzicht, dat een ruime en lonende export de basis van ons bestaan is, aldus het verslag. De landbouwintegratie bleef in 1952 een onderwerp van studie. Wellicht brengt 1953 tastbare resultaten. De sterk verbeterde positie van Duitsland vormde een compensatie voor de min dere afzet in Frankrijk en Engeland. Duitsland ontwikkelde zich verder als een groot afnemer van producten, vooral van agrarische oorsprong. Met een waarde van rond f 3 milliard op een totale exportwaarde van f 8 milliard is de landbouwuitvoer één der sterkste peilers van onze economie. Voor land- en tuinbouw is 1952 een goed jaar geweest, aldus het verslag. De melkproductie onderging wederom een kleine daling. Als oorzaak noemt het verslag de kleine achteruitgang van de melkveestapel door de geforceerde opruiming van op t.b.c. reagerende dieren. Het zijn vooral oudere dieren, die in aantal verminderen. Waarschijn lijk is de achteruitgang van de melk productie een tijdelijk verschijnsel. De productie per koe en het vetgehalte stijgen nog steeds. Het opvallendste verschijnsel in het bedrijf der bank is geweest de aanzien lijke stijging van de deposito's der 732 aangesloten banken. Per ultimo Decem ber beliep dit bedrag circa f 650 mil- lioen. De resultaten zijn bevredigend geweest. Zij waren toereikend om vol doende afschrijvingen en reserveringen toe te passen. Het winstsaldo bedraagt f 1.023.211. Voorgesteld wordt een be drag van f 1.000.000.— te reserveren onder crediteuren voor eventuele tege moetkomingen in de nadelige gevolgen van de overstromingsramp, zowel bij de Boerenleenbanken als bij de Cen trale Bank. De secretaris van de Nederlandse Te levisie Stichting, de heer J. W. Renge- Imk, is per vliegtuig naar Florence vertrokken om daar een congres bij te wonen van vertegenwoordigers van da televisie in de verschillende Europese landen, die gedurende enkele dagen besprekingen houden over de moge lijkheid van het uitwisselen van tele visieprogramma's. Deze conferentie is voor de toekomstige televisie in Euro pa van groot belang, al zullen hier geen bindende besluiten worden geno men. HAARLEM LICHTSTAD TOT 27 MEI Het comité Haarlem Lichtstad heeft besloten de verlichting en de' attractie» in de Spaarnestad te laten voortduren tot en met 26 Mei. De traditionele „Lui- lakmarkt" te Haarlem, zal dit jaar bij zonder luisterrijk zijn. I hoeft geen 'verloren dog' te betekenen. 't Is altijd makkelijk Vlet was op een mooie middag, Zoals het in Mei kan zijn. „Ik ga fijn een stukje lopen!", Lachte toen ons muisje klein. En ze stapte door de straten, Zoals je hierboven ziet. Met haar handjes in haar zakken En ze floot een vrolijk lied. Maar ineens, wat zag ons muisje, Op de straat voor 'n rode bal? „Oei!", dacht ze, „ik heet geen Mies meer, Als ik die bal niet trappen zal!" En ze nam een lange aanloop, „Pang", daar schoot haar voetje uit. Maar wat was dat O, foei, Miesje kreeg veel spatters in haar snuit! Want de bal, die ze zag liggen. Was zo waar een rijpe tomaat. „Hu", huilde het kleine muisje, Maar toen was het al te laat! bij U te hebben, die helpen direct! Art verten tie ine «Viert „Goeie help", lachte juffrouw Oakes. „schepen zijn er op gemaakt, dat 't water er wel weer uitloopt. Heb je water gemorst, kind? dat vind ik he lemaal niet erg". En zij voegde er be schouwend bij: „Er moet wel met héél veel water gemorst zijn om de Atlan tische Oceaan te doen ontstaan". De uitd: v.kking van haar gezicht werd nog toegewijder en haar tong be gon zich te roeren: „H:; lijkt precies op de reclame's voor babyvoedsel en wiegjes en kinderwagens en talkpoe der kuiltjes in de wangen en glim lachjes" Zij keek toe, hoe hij gekleed werd in zijn hemdje en zijn pakje van zachte witte wol, zijn bruine sandaal tjes en zijn brede, piqué slabbetje. On willekeurig sprak zij zachter en zij lachte niet meer: „Wat een geluk, dat hü te jong is om alles te beseffen, kind". Lynne's gezichtje kreeg iets treurigs. En tegen de tijd dat hü oud genoeg is üm 't beseffen, is het zo lang geleden, dat 't hem geen pün meer zal doen". Zn ging staan met op de linkerarm Peter die met zijn voetjes tegen haar aan schopte. Wanneer zün beweeglijke handjes niet anders te doen hadden, gleden zü over z'in hakje, en plukten kleine pluisjes van de donzige wol. om die daarna weg te gooien. Hü nield er even mee op en begon op zijn duim t#Juffrouw Oakes zei: „Hü heeft hon ger over een half uur is 't ontbijt klaar, ik zal wel voor hem wyl u uw bad neemt". Zij kwam naar voren, deed de stop in de afvoerbuis en draaide de warmwaterkraan open. Toen nain zij Peter over en 't was als of haar armen gemaakt, waren, zijn lichaampje te beschermen en hij was volkomen tevreden. Zij liep de gang in. Lynne deed de deur op slot, trok haar kamerjapon en pya-~<> uit, en liep door de natte stoom. Terwijl zij in het bad zat werd er herhaaldelijk aan de deur gemorreld en er drongen wanhopige uitroepen tot haar door. In tien minuten was zij er uit en afgedroogd en vloog zij terug naar haar hut, waar zü Peter van juf frouw Oakes overnam: de baby gooide een pluisje naar de stewardess «n lach" te. Spoedig daarop kwam zij de eetka mer binnen en toen zij Peter naar hun tafeltje onder een patrijspoort droeg, draaiden zich zes hoofden om alsof het geoliede schroeven waren. Al deze mensen hadden wel meer een meisje met een baby gezien. Maar in de kleine wereld van een vracht- bqot-met-passagiers, viel Lynne Car- rick op door haar eenzaamheid en haar schoonheid en door Peter. Aanstonds werd Lynne 't ifiiddel- punt der beschouwingen en gissingen. Haar kleren zü droeg een donker blauw gebreid pak met rood bestikt; haar schoenen rode met slee-hak ken: heur haar, haar leeftijd, haar ver leden, haar toekomst, haar figuur, haar zorg voor 't kind: over dat alles wer den bespiegellingen gemaakt, eer- ffte ochtend in de eetzaal van de „San ta Marta". De steward kwam naar haar tafeltje toe. Hij was al wat ouder, bescheiden en dus met een goed humeur. Zijn ge zicht zag er uit alsof 't ruw uit zand steen was gehakt en langzamerhand verweerde. Zün ogen waren zo zacht als de zuidenwind. Evenals juffrouw Oakes, wist hij de geschiedenis van Peter en zonder zich voor zijn gevoe lens te schamen, kwam er een prop in z'n keel. Hij stelde voor om havermout en melk voor Peter te brengpn en voor Lynne gerookte schelvis met mosterd saus. geroosterd brood met boter en koffie. „Prachtig", zei zü en allen in de eetzaal keken elkaar aan, alsof men ie4- heel bijzonders had gehoord. De steward kwam met een groot blad en zette alles neer. De wachten den keken met spanning toe. Peter zat bij Lynne op schoot en maakte allerlei bewegingen met een le -1 in zün pap, terwij! zij hem hielp. Tussen de bedrijven door nam zij een hap van de gerookte schelvis met mos terdsaus, die erg lekker was. Af en toe, zo maar uit levensblijheid, tuitte Peter zyn mondje, totdat het er uitzag als een rose knoopje met een gaatje in het midden, en blies hij de pap in belletjes door het gaatje. De aanwezigen vermaakten zich en men lachte opgetogen. Om ziin publiek niet teleur te stellen, blies Peter nog meer en nog grotere bellen en Lynne veegde ze geduldig weer af met zijn slabbetje. Hü was zo gedurende een minuut of vijf bezig geweest toen een dame, aangetrokken door zijn bekoorlijkheid en zelf vol vriendelijke nieuwsgierig heid, van haar tafeltje opstond en naar hem toekwam, terwijl zij uitriep: „Wat een schat! Is 't uw kindje?" De woorden waren nog niet gezegd toen zij iets ontdekte en zy verward raakte door het feit, dat het meisje geen ring aan haar linkerhand droeg. Haar verwarring werd nog erger toen er een treurige uitdukking in Lynne's ogen kwam. Door dat alles meende zij, dat Lynne een ongehuwde moeder was en daarom was zy erg verbaasd bij 't horen van de eenvoudige waarheid: „Neen. hij, is mijn neefje. Ik breng hem naar zijn grootouders in Panama City, hij heet Peter Garron". „Lieve hemel, ik dacht dat het uw kindje was en dat ik iets doms had gezegd," riep de dame uit, kennelijk zo opgelucht, dat Lynne glimlachte en haar verzekerde: ,,'t Is in orde, ik heb geen lange te nen. Ik ben geien kruidje-roer-me-niet, ik hoef geen natuurlyke kinderen te verbergen. In feite ben ik niet verder dan dit" en haar blik vestigde zich een ogenblik op de eenvoudige ring - een vierkantt aquamarijn - welke Phi lip Mallard haar enige maanden ge leden had gegeven, toen zü verloofd waren geraakt. Haar glimlach verdween en zü voeg de er met een stil, ingehouden ver driet aan toe: (Wordt vervolgd) ZATERDAG 9 MEI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Hoogmis. 9.30 Gram. muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Vocaal dubbelkwar- tet. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12-3012.33 Land- en Tuinbouwmede- delingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuw» en Katholiek nieuws. 13.20 Amusements orkest. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Licht* muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Koorzang. 15.00 Kroniek v. letteren en kunsten. 15.4Ü Harmonie-orkest. 16.00 Zang en cither. 16.20 „De Vliegende Hollander", causerie. 16.30 De schoonheid van het Grego riaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Licht* muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Lichte muziek. 18.45 Buitenlands* correspondenties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gra- mofoonmuziek, 19.20 Pari. overzjeht. 19.30 Gram.muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „Lichtbaken", causerie. 20.50 Gram.muziek. 21.00 Ge varieerd programma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 Wij lui den de Zondag int 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 Concert gebouworkest. 23.50—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gra- mofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerbe richt 8.18 Gram.muziek. 8.30 Orgelspel. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek' 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld', causerie'. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbei ders in de continu-bedrijven. 11.35 Piano recital. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land en Tulnbouwmededelingen. 12.33 Gram- 'f'00 Nleuws- Dansmuziek. 13.50 Weekjournaal. 14.15 Orgel rn Ham mondorgel. 14.35 Streekuitzending. 15 00 Accordeonmuziek. 15.30 Filmprogramma. min °ram?u*iek 1615 Sportpraatje. 16 30 Concertgebouworkest en solist. 17 15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 „Het vraagstuk van de Volks huisvesting en de werkgelegenheid" eau- serie. 18.40 Regeringsuitzending: Zoek licht op de Westerse Defensie. 19.00 Ar tistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartoi t" causerie. 19.40 „Het Oude Testament ik deze tyd'. causerie. 19.55 „Deze week" causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 22.00 Socialistisch commen taar. 22 15 Weense muziek. 22 40 „Onder de Pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws 23.15 Sport. 23.25—24.00 Verzoekprogramma.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5