Stad en omgeving W atersportseizoen geopend met wedstrijden op Amstelmeer Puzzelend per auto en motor door Noordhollands Noordkop Kleine, maar verdiende zege van MFC op Watervogels EENZIJDIGE WEDSTRIJD VAN SUCCES-ZAP r De wereldreis van Jimmy Brown HWN ziet terug op geanimeerde zeildag Eerste steenlegging cantine uitgesteld De „Juttersmarkt" Ernstige aanrijding op de Rijksweg Predikbeurten Eerste rit van de AMC-avond- competitie IN HET KORT Aanbesteding Bouw nieuwe RHBS naar wens Nederlandse profs op de filmband Matige wedstrijd in Den Helder Protest Rapiditas afgewezen HOSV 1 naar tweede klasse gedegradeerd Hermesl kan Zondag promoveren Purmerend verhoogt de marktgelden Burgemeester hees vlag en wimpel op clubgebouw ADOPTIE THOLEN Spoedige opgave van adressen gewenst Skoda driemaal over de kop: één zwaargewonde Tussen Haaks en Ruitje Aantrekkelijke route met enkel „kneepje" Verpleegsters geslaagd Inklaring in Den Helder weldra onmogelijk? Winnubst scoorde na twintig min Cabaretavond Helderse Brandweervereniging Kaapstander Kuijs was dë man WGW won eerste Gouden Kruis-wedstrijd Voetbal in de afdeling MARKTBERICHTEN VRIJDAG 15 MEI 1953 HET HEEFT DE ZEILERS, die aan de openingswedstrijden van H.W.N. op het Amstelmeer deelnamen, gisteren niet ontbroken aan de verrassingen, die zo n eerste zeildag tot een onvergetelijk evenement kunnen maken. Toen de scheepjes van start gingen, stond er een stevige Zuidooster bries. De nodige uitschieters droegen er zorg voor, dat de stuurlieden en fokkematen terdege op hun qui-vive moesten blijven. Naarmate de tijd vorderde, ruimde de wind, wat ook zijn consequenties meebracht voor een goed bezeilen van de boeitjes. Niet alle zeilers waren daarbij even fortuinlijk. De bemanning van een B.M. moest er zelfs een nat pak voor over hebben, want hun scheepje liep vast en sloeg om. Gelukkig waren er kranige redders bij de hand, zodat het incident geen ernstige gevolgen had. De wedstrijden werden ingeluid met het traditionele hijsen van vlag-en- wimpel op het clubgebcruw bij de Jacht haven. De voorzitter, de heer H. Roo- vers, kon in het bijzonder burgemeester mr G. D. Rehorst en de heer Coen Bot oud-voorzitter en ere-lid, verwelkomen. De burgemeester hees het dundoek, dat onmiddellijk lustig wapperend een ideale zeildag voorspelde, temeer daar een vrolijk zonnetje de zeilree liggende scheepjes in de jachthaven bescheen. Met een stimulerend speechje verklaar de de heer Rehorst na deze ceremonie het zeilseizoen voor geopend. Hij kon de zeilers gerust stellen wat de toe komst van de jachthaven betreft. In derdaad hangt nog altijd boven H.W.N. het zwaard Damocles, inzake de bcruw van een brug over de Binnenhaven. Waa.rschijnlijk zal H.W.N. nog wel een paar jaartjes rustig op haar oude plaats-ij je kunnen blijven. Drama zal, gezien de gewaardeerde positie, die de water- j sportvereniging in Den Helder inneemt. H.W.N. ongetwijfeld kunnen rekenen op i de nodige medewerking van alle be trokken autoriteiten. Ook de heer Coen Bot voerde nog even het wóórd. Hij herinnerde er aan. dat H.W.N. in 1929 heel bescheiden be gon. De jongens, die toen met hun kano's rondpeddelden, zijn inmiddels geroutineerde zeilers geworden, die door vrouw en kroost vaarwel worden gewuifd, wrnneer althans de vrouwen riet kordaat als fokkemaat fungeren. Met grote voldoening stelde de oud- schipper van de „Dorus Rijkers" vast. dat H.W.N. als een bloeiende vereniging met een trotse vloot van zeilschepen, motorboten en kano's het zilveren jubi leum tegemoet gaat. Nadat de heer Roovers het binnens huis-gedeelte van deze zeildag had ge sloten, begaven allen zich naar de boten om de reis naar het Amstelmeer te aan vaarden. De uitslagen van de daar verzeilde wedstrijden luiden: Kleine BM: 1 „Windjov", J. Helder (H.W.N.); sloe pen B II: 1 J. Quant (W.S.O.V.), 2 sergt-aöelborst Zandhuisen (ARZV), 3 adelborst Ie kl. Matrieu; 4 torpedoma ker I A. A. Jansen; kajuitjachten: 1 „Terpischore" G. C. Siebeling (H.W.N.) 2 „Onrust", H. Loovers (H.W.N.); 3 „Parkiet", B. F. Verfaille (H.W.N.); vergrote BM: 1 „Boreas", F. Krap (H.W.N.), 2 „Skua", J. Noot (H.W.N.), 3 „Weeda", sergt-adelb. Slaats (ARZV) korjalen en jollen: 1 R. Steeman (Zee vaartschool). 1 Zoals gemeld, zullen van 22 tot en met 29 Juni vijf-en-dertig kinderen en drie geleiders, afkomstig uit het getrof fen Poortvliet op Tholen, in Nieuw Den Helder worden ondergebraeht. De leden van de commissie „Plaatse lijke federatie voor vrouwelijke hulp verlening", die voor de onderbrenging zijn ingeschakeld, zijn thans bezig, de bewoners van Nieuw Den Helder te bezoeken. Dit werk kan worden be spoedigd en dat is wel zeer wense lijk wanneer degenen, die één of meer kinderen onderdak kunnen ver lenen, zich vanavond tussen zeven en negen uur willen opgeven bti de secre taresse van de commissie, mevr. F. G van Rijsenvan den Berg, Kamperfoe liestraat 19. Het was aanvankelijk de bedoeling, dat vandaag de eerste steen zou wor den gelegd van de in aanbouw zynde Marinecantine aan de Kanaalweg. De ze plechtigheid moest door omstandig heden worden uitgesteld tot volgende week, Vrijdag 22 Mei. Morgen sluit de aanmelding voor de „Juttersmarkt", welke op 2. 3 en 4 Ju ni wordt gehouden in Koningstraat, Spoorstraat en Keizerstraat. Nering doenden. die met een stalletje voor ijs, vis. fruit, e.d. op de „Juttersmarkt" willen staan, kunnen zich eveneens uiterlijk morgen aanmelden bij de se cretaris van het voorbereidend comité, de heer J. F. van Wijngaarden, Ko ningstraat 7. Toen de heer T. S. gistermiddag om kwart over vijf met zijn Citroen, ko mende uit de richting 't Zand, van de Rijksweg linksaf de Schoolweg wilde inslaan, werd zijn auto in de linker flank gegrepen door een Skoda, die hem met grote snelheid trachtte in te balen. De bestuurder van deze wagen, de 26-jarige v. d. H. uit Soest, had 4e tijdig uitgestoken richtingaanwijzer van de Citroen niet opgemerkt en zag geen kans meer, in te houden en aan de rechterzijde te passeren. Door de botsing werd de wagen van de heer S. naar rechts gedrukt, terwijl de Skoda eerst na driemaal over de kop te zijn geslagen tot stilstand kwam in de grasberm. De beide passagiers wer-1 den uit de deerlijk gehavende auto ge slingerd en bleven wonder boven wonder ongedeerd. De bestuurder moest uit het wrak worden bevrijd Dokter Swaters, die binnen enkele minuten ter plaatse was, constateerde een bekkenfractuur. Het slachtoffer werd met een ambulancewagen van de G.G.D. naar het gemeente-zieken huis overgebracht. De inzittenden van de Citroen, de heer S. met vrouw en kinderen, be kwamen geen letsel. Van deze auto was het linkerspatbord afgerukt. Naar wij vernemen was geen der inzit tenden van de Skoda in het bezit van een rijbewijs. Het smaldeel V. bestaande uit Hr. Ms. „Kortenaer", „Evertsen", „Bitter" en „Van Amstel", is vanmorgen de haven binnen gelopen. Het is morgen hoog water om 9.50 en 22.15 uur, en laag water om 3.50 en 16.20 uur. De temperatuur van het zee water was 11.0 graden Celsius. DEN HELDER: Ned. Hei-v. gem., Nieu we kerk Weststraat, 10.30 uur ds R«ch (onderwerp: Ons antwoord op 100 jaar Kroms tal;Palmstraat 10 uur ds Borg- hardt, 19 uur ds Borghardt; Huisduinen 19 uur ds Rasch. Ger. Kerk, Bethel- kerk, 9 uur ds Hamming, 10.45 uur ds Hammnig, 17 uur ds Swen; Rehoboth- kerk 10 uur ds Swen, 17 uur ds Ham ming. Oud-Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds Groenewegen; Donder dag 19.30 uur ds Groenewegen. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 1? uur leesdrenst. Vrij-Evang. gem., Hoog straat, 10.15 en 17 tur evamg. Raven van Hilversum, 12 uur kinderkerk. Evang.-Luth. gem., Wezenstraat, 10.30 Uur de heer J. K. Schendelaar (jeugd dienst). Oud-Kath. kerk, Midden weg, 10 uur heilige mis, 10 uur kinder- keriï Van Galensiraat, 19 uur vespers. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 u. ds J. J. van Sluijs. Baptisten gem., Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool, 16 uur ds F. E. Huizinga uit Enschede (HA). Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Weststr. 10.30 en 17 uur dienst. Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heili- gingssamenkomst, 19 uur openluchtsa menkomst (Spoorstraat), 20 uur heils- bneenkomst. Geref. kerk, Weststraat. 8.45 en 17 uur ds F. Tollenaar. JULIANADORP: Geref. kerk 9.15 uur leesdienst, 14.15 uur ds Swen. Met het periodiek organiseren van puzzle- en betrouwbaarheidsritten bewijst de auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken" de gelukkige .bezitters van gemotoriseerde voertuigen telkens weer een goede dienst. Hoe aardig het ook is, op een vrije middag een toertochtje te ondernemen, het is altijd aantrekke lijker, uit rijden te gaan met een bepaalde bestemming. Het geeft een sportief tintje aan zo'n plezierig uitstapje, wanneer de bestuurder (en zijn passagiers) paraat moeten zijn op het volgen van een vooraf uitgestippelde route, waarvan de geheimenissen aan de hand van een gestencilde „waslijst" vol aanduidingen moeten worden ontsluierd. De officials, die de routes uitzetten, weren de deelnemers altijd langs zodanige wegen door onze omgeving te koersen, dat het ontdekken van vele aardige plekjes niet kan uitblijven. Gistermiddag omstreeks twee uur gingen bij het Badpaviljoen te Huis duinen veertig auto's en motorfietsen van start voor een puzzlerit over een kleine negentig kilometer. De route beschrijving was vrij uitgebreid en vergde scherp opletten, maar was toch niet al te moeilik. Vo.or wie goed op zijn tellen paste en geen enkele aan wijzing bagatelliseerde was misrijden practisch onmogelijk. Er was echter één moeilijk kneepje en dat speelde velen (o.a. onze verslaggever) parten. Ergens onder Petten moesten de deel nemers na een splitsing de derde weg rechts inslaan. Om redenen, die we (uiteraard!) excuseren, al was de routebeschrij ving volkomen juist, zagen we de eerste weg rechts „over het hoofd" en kwamen we dus op de vierde weg rechts terecht. Dat was een stoffige, bochtige en (natuurlijk!) ellenlange landweg, die na vier kilometer zwoe gen doodliep in een onbegaanbaar karrepaadje. We moesten de weg te rug en hadden toen weer spoedig het goede spoor te pakken. Maar we kon den de tijdschade zo gauw niet meer inhalen. Bij de eerstvolgende contróle- post klokten we precies een kwartier te laat. Ondanks vlijtig inlopen moes ten we bij de resterende posten nog altijd strafpunten incasseren. We fi nishten vier minuten te laat en bleken toen met een totaal van twee-en-der tig strafpunten royaal buiten de prij zen te zijn gevallen. Met destemeer bewondering konden we opzien tegen de „cracks", die met 2. 3, 4, 5 of 6 strafpunten uit de bus waren gekomen. Zij hadden prachtig op tijd gereden, geen route- of tijdcontróle gemist en verdienden hun prijzen (en de waarde volle kampioenspunten, want deze rit was de eerste van de „avondcompeti tie" in het nieuwe seizoen) tenvolle. Bij de automobilisten was de eerste prijs voor de heer Cornelissen (3 straf punten), de tweede prijs voor de heer Takken (4 strafpunten), de derde prijs voor de heer Koorn (5 strafpunten) en de vierde prijs voor de heer Schouten Onze oud-stadgenote mej. J. Kraak, werkzaam in het ziekenhuis „Eudokia" te Rotterdam, is geslaagd voor het diploma Ziekenverpleging A. De heer E. P. Kareis te Egmond aan de Hoef. leerling van de gemeen telijke Zeevaartschool, is te Den Haag geslaagd voor het diploma derde stuurman grote handelsvaart. Het W. G. W-cabaret „De voet balveter" treedt vanavond in Casino op voor de jeugdafdeling van de Katho lieke Sportcentrale. De Youth for Christ-bijeenkomst. die morgenavond om half acht op het Rialtoplein zou worden gehouden, is uitgesteld tot Zaterdag 20 Juni. Helder 2 heeft gistermiddag de competitiewedstrijd tegen HRC 3 met 40 verloren. (6 strafpunten). Bij de motorrijders viel de eerste prijs ten deel aan de heer S. de Jong (2 strafpunten), de tweede prijs aan de heer Krijger (3 strafpunten), de derde prijs aan de heer Heyblok (4 strafpunten) en de vierde prijs aan de heer Broers (5 strafpunten). De heer M. Govers, voor zitter van de A.M.C., reikte om zes uur in het Badpaviljoen de prijzen uit. Dezer dagen is aanbesteed het aan leggen van de speeltuin in Oud-Den Helder. De uitslag was M. C. van der Plas f 40.416; R. Noppert f 41.092; Star- renburg en Boer dijk f 41.290; Minneboo en Walboom f 42.300; De Vries (Nieuwe Niedorp) f 42.700; Roomeijer f 43.800; Modder en Cuperus f 44.780; gebr. Smit f 44.990; C. van Essen f 4.650; G. Groot f 45.813; F. G. Reijers f 45.897; G. J. de Wit f 47.000. Dezelfde aannemers schreven als volgt in voor de uitbreiding van de ULO aan de Pasteurstraat: gebr. Smit f 36.187; C. van Essen f 36.475; G. Groot f 36.515; M. C. van der Plas f 37.300; Modder en Cuperus f 37.653; R. Noppert f 37.882; De Vries (Nieuwe Niedorp) f 38.000; F. G. Reijers f 38.680; Roomeijer f38.800; Starrenburg en Boerdijk f 39.290; Min neboo en walboom f 39.490; G. J. de Wit f 39.980. ags twe», wordt ten raaahuize aanbesteed het bouwen van de openbare lagere school met gymnastieklokaal aan de Duinroosstraat. Voor het diDloma Ziekenverpleging A zijn de volgende verpleegsters, werk zaam bij het gemeente-ziekenhuis, ge slaagd: J. J. Keijzer, R. M. de Jong— Stevenson. H. M. Tameris. H. M- Huis man, S. C. Kramer, J. Kloosterhuis, E. Glasbergen en S. A. Gorter. Geen der candidaten werd afgewezen. Op het terrein achter de lavastraat, tussen Timorlaan en Borneolaa», wor den goede vorderingen gemaakt met de bouw van de nieuwe Rijks Hogere Burgerschool. Men is op het ogenblik tien dagen op het werkschema voor uit. ge- ;le- Volgens het programma kan het bouw medio Januari worden opgeie verd, zodat het onderwijs in ieder ge val na de Paasvacantie in de nieuwe school kan worden gegeven. Mocht de verhuizing eerder kunnen plaatsvinden, dan zal dat uiteraard niet worden nagelaten. Het storten van het beton voor de verwarmingskelder, waarop de kleed kamers en het toneeltje in de aula zullen verrijzen, is in volle gan3. De fundering voor het hoofdgebouw is ge reed. Hier is bereids een aanvang ge maakt met het metselwerk, zodat er aardig ekening in het karwei begint te komen. Tussen het ministerie van Financiën, de directie der Nederlandse Spoorwe gen en de Kamer van Koophandel wordt overleg gepleegd over de even tuele bouw van een douaneloods in Den Helder. Het ministerie van Financiën heeft nl. doen weten, dat Den Helder niet langer als losplaats kan worden aan gemerkt, indien de Nederlandse Spoor wegen niet vóór 1 Juli besluiten, een douaneloods in te richten. De Kamer van Koophandel heeft geadviseerd, een deel van de bestaande goederenloods hiertoe te bestemmen. Met weinig kos ten kan een afschutting in de loods worden gemaakt. Voorts heeft de Kamer van Koophandel bij het minis terie aangedrongen op opschorting van de voorgenomen maatregel voor het geval de gewenste oplossing niet voor 1 Juli wordt verkregen. De Kamer van Koophandel heeft er op gewezen, dat de bestaande toestand nooit aan leiding heeft gegeven tot klachten. Indien geen oplossing wordt gevon den, kunnen te Den Helder in den ver volge geen goederen meer worden in geklaard, wat niet alleen voor de han del, maar ook voor de Koninklijke Marine een groot ongerief zou beteke nen. Talrijke stadgenoten hebben gisteren in Casino genoten van een filmpro gramma, waarin onder andere was op genomen een reportage van ongeveer een half uur van de befaamde wedstrijd FranseNederlandse profs, welke door Bram Appel en zijn mannen met 21 werd gewonnen. Nadat men een „kijk je" in Parijs had genomen, belandden de toeschouwers in het Pare des Prin- ces. Ongeveer twintig minuten lang zag men boeiende momenten uit de strijd tussen de Franse en de Neder landse profs, van wie vooral Bertus de Harder uitstekende staaltjes voetbal demonstreerde. Het voorprogramma bestond uit sportflitsen, die al evenzeer in de smaak vielen. MFC heeft gisteren in Den Helder een 1—0 overwinning behaald op Water vogels. Zowel de bezoekers als de Nieuwediepers probeerden een gewijzigde ploeg; die van MFC voldeed het beste. In de voorhoede van de Torren bezette M. Ewald de middenvoorplgats. Hij vocht hard, doch was technisch niet vol- doende onderlegd om het Hofman, Hermelink en De Vries erg moeilijk te kunnen maken. Bovendien ontbeerde hij voornamelijk steun van de linker vleugel, waar Grötzinger te veel ruimte nodig had en Swart nog te bedeesd was, .oor. Aan de andere kant kopte Swart juist naast. Spanning deed zich na- uien alleen nog voor, toen Geuzenbroek ver buiten het bereik van Maas ont- stellend hard tegen de kruising van Na twintig minuten werd het enige doelpunt gescoord. Rechtsbuiten Geu zenbroek besloot zijn ren met een scherpe voorzet, waaruit linksbuiten Winnubst gemakkelijk kon doelpun ten (1-0). Tevoren was de gasten een penalty onthouden, toen linksbinnen Klerks in het strafschopgebied door twee Torren werd gevloerd. Kort na dat MFC de leiding verwierf, kreeg Grötzinger de kans om gelijk te ma ken. Hij werkte de bal over keeper Bakker heen. doch een back redde op de doellijn. Even later miste de gehele voorhoede van Watervogels een uitste kende voorzet van Beers. De thuisclub wist zich wat los te werken en een aantal gevaarlijke aanvallen te lance ren. Daaruit ontstonden enkele hevige doelworstelingen, doch er was nie mand die zo'n gevecht om de bal met een schot wist af te ronden. De laatste tien minuten van de eerste helft wa ren geheel voor MFC, dat keeper Maas geducht op de proef stelde. Deze weer de zich evenwel zo goed, dat hij drie vrijwel zekere doelpunten wist te voor komen. In de tweede helft zakte het tempo aanzienlijk. MFC had zijn voorsprong kunnen vergroten bij een voorzet van rechts. Middenvoor Fucks sprong over de bal heen. doch Klerks had er geen erg in, zodat hij een vrije kans ver- Woensdagavond is te Amsterdam het protest van Rapiditas tegen Helder in behandeling geweest. Zoals men weet, werd tegen het toekennen van Helder's tweede doelpunt protest aangetekend. De commissie achtte het evenwel niet ontvankelijk (hetgeen te verwachten was), zodat de uitslag ongewijzigd 2—1 bleef voor de witjakken. Op Maandag 18 Mei geeft de Helder se Brandweervereniging in Casino een cabaretavond, die wordt verzorgd door de Alkmaarse Kring van Kleinkunste naars, waarvan onder andere deel uit maken de goochelaar Cakie, Jolly en Joker en Rita Dekker. Het gezelschap brengt de cabaret-revue „Hodge-pod- ge". Na de aftrap had ZAP het windvoordeel, dat op economische wijze werd benut voor het nemen van een 20 voorsprong. Succes, dat met enkele invallers in het veld verscheen, was in de tweede helft bij machte deze achterstand weg te werken, hoewel het er zeer om spande. Uiteraard had de wedstrijd een sterk eenzijdig karakter. In de eerste helft een sterk aanvallend ZAP, dat echter een goede verdediging tegenover zich vond. Het grootste gevaar vormde de vaak uit de achterste gelederen hoog in het doel geplaatste ballen, waarmee keeper IJzer wel grote moeite had. Smlers opende de score, toen de Suc ces-verdediging wat lang treuzelde. H(j was er als de kippen bij en schoot onhoudbaar in. Daarbij bleef het voorlopig. Succes moest zich tot en kele uitvallen beperken, die niet on gevaarlijk waren. De ZAP-verdediging was echter in goede vorm. Jammer, dat een misverstand in de verdediging van Succes, kort voor de rust, een doelpunt voor de gasten opleverde. IJzer, die geheel onnodig uit het doel was gekomen, was in deze wel de hoofdschuldige. (0-2). Na de thee werden de rollen omgekeerd. Succes kwam tot zeer goede aanvallen en ten slotte had midvoor Hollander succes. Hij kreeg de bal keurig toegespeeld van Van Goor en doelpuntte met Timmer en Klinken op de hielen. l)e druk op het ZAP-doet werd ste"ds groter. Talrijke corners werden ge nomen. Met man en macht verdedig de ZAP zich en het was vooral in deze periode, dat Kuijs zijn talenten mue3t tonen. Gezegd ma;; orden, dat h ij de wedstrijd won. In alle situaties ge droeg hij zich zo betrouwbaar als een kaapstander. Zelfs een penalty, door Van Goor genomen, werd door hem gekeerd. Op verzoek van Cocksdorp is reeds gisteren de Gouden Kruis-wedstrijd WGWCocksdorp gespeeld. De Nieu wediepers behaalden een sprekende 101 overwinning. 104. Het overwinningsfestijn der Roekiraki's werd een groot succes. Honderden dieren uit het oerwoud kwamen op bezoek om de zegevieren de chimpansees geluk te wensen. Op zulke ogenblikken heerste er een gods vrede in de jungle, hetgeen zeggen wil, dat de jacht dan geheel stil ligt. Alle dieren komen dan bijeen cn alle vijandschap wordt vergeten. Piet Pot lood zag tot zijn stomme verbazing een leeuw en een leeuwin druk pra tend met een zebra en een gazelle de poort van de ruïnestad binnen wande len. Ook een paar giraffen, wat impa la's en gnoes kwamen op visite bij de Roekiraki's. Zelfs de brilslangen had den een paar afgevaardigden gestuurd. Op de muren zaten tientallen vogels van zo uiteenlopende pluimage, dat Piet Potlood zag, hoe een der chim pansees een halve, niet melk gevulde, kokosnoot aanbood aan een levens grote cobra-slang. Een luipaard en zijn wijfje maakten grapjes met een elegant springbokje en een giraffe schudde van het lachen, toen een kleine Roekiraki langs zijn ellenlange hals naar boven klauterde om hem een handjevol lekkere, sappige boomblaad jes in de mond te stoppen. Piet Pot lood had in zijn journalistieke leven heel wat meegemaakt en heel wat ge zien, maar zo iets vreemds had hij nog nooit aanschouwd. „Ik zal alles nauw keurig opschrijven", dacht hij. „Maar ik weet al vooruit, dat niemand van mijn lezers er één woord van zal ge loven". rechter paal en lat schoot. Als door on zichtbare handen gedreven keerde de oal in het veld terug. Het is ons gisteren wel gebleken, dat MFC zijn spil Hofman, een jonge speler, in ere moet houden, lh het ge heel maakte het elftal trouwens een betrouwbare indruk, al was Fucks op de middenvoorplaats te laks. Bij Wa tervogels hebben wij met genoegen de lange linkshalf W. de Jonge zien voet ballen. Bepaald slecht was in de ach. terhoede der Torren het plaatsen ver. zorgd. MFC bevocht zijn verdiende ze ge in de volgende opstelling: doel; Bakker; achter: De Vries en Herme- linK; midden: Moerkens, Hofman en Lanjouw; vóór: Geuzenbroek, Moer- kens, Fucks, Klerks en Winnubst. Watervogels kwam uit met: doel: Maas; achter: Van Dok en Gottschall; midden: Van 't Hert, G. Snijders en De Jonge; vóór: Van Mtillem, Beers, Ewald, Grötziuger en Swart. Hoewel gisteren In de afdeling niet veel werd gevoetbald, zjjn er toch en- kele belangrijke beslissingen gevallen. Zo werd HOSV 1, na met 1-0 van RKEDO te hebben verloren, in de eer ste klasse B het kind van de reke ning. Wy zien de HOSV'ers dus in het volgende seizoen in de tweede klasse, Wiron heeft het bij Zeemacht niet getroffen. De sailors schoten er na melijk een 7-1 zege uit, waardoor de Oeversen mét Duinranders op de voorlaatste plaats eindigden. Beide elftallen verzamelden uit twee en twintig wedstrijden veertien punten. Een beslissingswedstrijd zal nu dus aanwijzen, of Wiron dan wel Duin randers het reeds gedegradeerde Oosterend naar de derde klasse volgt. In 2 B had leider LSVV een beste dag. Zelf zegevierde de ploeg met 4-1 bij MOC, terwijl concurrent Zwaag- dijk met 2-1 van Westfriezen verloor en DWB 1-1 speelde tegen Woudia. HEO bleef Spartanen met 1-0 de baas, en SVW en Strandvoge's deelden de punten (2-2). De stand is hier;. LSVV DWB Zwaagdijk Westfriezen Spartanen Woudia Strandvogels SVW HEO 19 12 19 11 18 11 18 9 Spi MC OC 18 19 19 19 19 18 18 4 6 6 4 7 7 8 9 10 l 10 4 10 27 24 23 23 20 20 17 16 13 11 10 In de reserve eerste klasse C werd nog gespeeld: Schagen 2Westfriiia 4 4-0. Hennes 1 (h«Ten) heeft gisteren zijn promotiewedstrijd tegen Hudito 1 met 2-1 gewonnen. Deze ontmoeting 'J® meer spannend dan fraai, vooral in de tweede helft, toen de Delftenaren alles In het werk stelden om te trachten de achterstand in te lopen. Reeds na vijf minuten opende-Hes sen voor Hermes de score. Hij Pr°*1" teerde van een misser van de rechts back (0-1). Direct daarop wist HudiW een strafhoekslag te benutten (1-1'. Kort voor ce rust vergrootte Hessen de voorsprong; in moeilijke positie zag hij nog kans een schot te lossen, waar mee hij de keeper verraste (1-2).. Na de rust viel Hudito onstuimig aan en slechts met de grootste moeite gelukte het Hermes. de 2-1 voorsprong te behouden. Ook de concurrenten van Hermes en Hudito kwamen in het veld. De uitslag was: Strawberries BMHC 6 1-1. De mannen van Hudito zijn intussen reeds gedegradeerd. De stand is: BMHC 6 2 gespeeld. 3 pun ten (score 4-3), Hermes 2 gespeeld, n punten (score 4-3), Strawberries 2 jj gespeeld, 2 punten (score 3-3), Hudito 2 gespeeld, 0 punten (score 3-5). Zondagmiddag om half twee speen Hermes op het terrein aan de Meeu wenstraat zijn laatste wedstrijd. Onze stadgenoten moeten van BMHC 6 win- nc willen zij zeker zun van Prom°' tie. Bij een gelijk spel zijn de kansen ook nog niet verkeken, doch dan zaï een beslissingswedstrijd moeten vol ge Het is zelfs mogelijk, dat BMHC o- Strawberries 2 en Hermes gelijk ein digen. Het spreekt evenwel, dat onze stadgenoten overmorgen alles op overwinning zetten! De gemeente Purmerend zal de niar)t'] gelden verhogen. De voornaamste v gingen zijn: rund, paard en ezel van op 75 ct., vet- of graskalf van 25 op - ct„ nuchter kalf van 20 op 25 ct., schaap van 20 op 30 ct., lam van 10 op 1' c J vet varken van 20 op 35 ct., mager var ken van 20 op 25 ct., big, bok ot ge van 10 op 15 ct. De meeropbrengst van deze marktgelden kan worden geschat op een bedrag van f 18.000 per jaar. L'DIJKER GROENTEN CENTRAL». - 6000 kg rode kool 7-13.50, 6000 kg gele kool 1 16.40—22.70, 3000 kg Deense witte 32, 3000 kg rabarber 5.50—-öaju. 2000 kg bieten A 5. Doorgedraaid 4500 kg bieten en 2600 kg rode kool. NOORDSCHARWOUDE, 13 Mei. l7"" kg prei: A 35—39 en B 23—24: 280 kg witlof II 39 en afw. 31; 100 000 kg rode kool 7-15,30: 12 000 kg deenae witte kool 23.20—2970. WARMENHUIZEN: Aanvoer l®-600 kg.; 8.10—11 rode kool.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2