Hermes I als tweede klasser naar koperen j ubileum De wereldreis van Jimmy Brown Keileem storten bij Kaap Hoofd Weer groot aantal deelnemers aan verkeersexamen Handbalfestijn in De Koog had geanimeerd verloop Buurtvereniging opende nieuwe speeltuin r Zege op BMHC 6 leidde tot feestavond in Badpaviljoen Iets van Ubij? Promotie bevochten op Meeuwen-terrein Over enige maanden de nieuwe velden IN HET KORT Tonegido versloeg Attila Texel „ondekt" als scooter-terrein Postzegelbeurs ZDH-Texel 1-3 INRICHTING IS UITGEBREID Burgerlijke Stand Zijpe Oud ijzer bleek magnetisch Kleine nieuwtjes Uitreiking diploma's op 28 Mei Kleine gebeurtenissen Tussen Haaks en Kuitje Caltantsoog Schulden werden niet voldaan Wieringen Lauwertak andermaal voor GDS Honderd jaar kromstaf Ready organiseerde clubkampioenschappen Eerste lammerenmarkt De Texelse markt Breezand Ouden van Dagen zagen hun film DINSDAG 19 MFI 1933 WANNEER MERMES" OVER ENKELE MAANDEN zijn koperen jubi leum viert, zullen twee omstandigheden dat evenement een bijzonder feestelijk cachet geven. Bij die gelegenheid hoopt de vereniging immers de nieuwe hockey velden bij de Donkere Duinen in te wijden met een jubileum-tornooi, en Hermes zal dan zijn gasten als tweede klasser kunnen verwelkomen. Dit vroege, maar daarom niet minder welkome, jubileumgeschenk dankt Hermes aan het kloeke eerste elftal, dat na drie jaar rusteloos zwoegen kans heeft gezien, te promoveren. Zondagmiddag kwam hel zover, na een geanimeerde strijd op eigen terrein tegen het zesde niettemin terecht gevreesde! team van het sterke BMHC uit Bloemendaal. Deze overwinning rechtvaardigde ten volle, dat de tegen de Bloe mendalers veroverde bloemetjes prompt werden buiten gezet. Dat geschiedde in het Badpaviljoen, waar de promotie in een bijzonder prettige stemming werd gevierd, IAAT ook het gemeentebestuur ver- heugd was over de prestaties van Hermes' keurtroepje, bleek uit de aan wezigheid vam burgemeester mr G. D. Rehorst en wethouder L. F. van Loo, die zelf in de eerste levensjaren van de hockeyclub twee gewaardeerde leden „leverde" in de vorm van zijn zoons Jan en Harry. Voorzitter W. Lastdrager vertelde in zijn openingswoord, dait Hermes op het ogenblik honderdveertig leden telt. De club ziet, vooral na de promotie van het eerste elftal, de toekomst zonnig in, temeer daar de nieuwe velden in September in gebruik kunnen worden genomen. De heer C. Steilberg her innerde er aan, dat Hermes drie jaar geleden een goede gooi naar promotie maakte, twee jaar geleden bijna zeker was van het tweede-klasserschap en nu eindelijk een welverdiende beloning voor hard werken heeft gekregen. Burgemeester Rehorst riep met waar dering in herinnering, dat Hermes tij dens de zware oorlogsjaren één van de weinige verenigingen was, die de sport in ere hebben kunnen houden. De heer Rehorst zag het als één van de aan trekkelijke kanten van de hockeysport, dait dames en heren zich er gezamenlijk aan kunnen wijden. Ten slotte bracht de burgemeester de hartelijke geluk wensen van het gemeentebestuur over. Wethouder Van Loo voegde zijn per soonlijke felicitatie daaraan toe. Na mens de voetbalvereniging Helder sprak de heer A. Wiersma, die vol lof was voor de uitstekende teamgeest bij Hermes. De hockeysport vergt van de beoefenaars vrij zware financiële offers, die alleen worden gebracht wanneer de leden liefde hebben voor hun sport en voor hun club. Helder gunt Hermes van harte de primeur van de nieuwe velden, en hoopt zelf volgend jaar aan de beurt te komen. Nridat gelukwensen waren uitgespro ken namens de „hockey-janus" van de Adelborsten en bloemen waren aange boden namens H.R.C. en de heer A. J. Roos, de gérant van het Badpaviljoen, kreeg de voorzitter van de Helderse Sportraad, de heer H A. Enklaar Jr. het woord. Deze zag Hermes als een waardevol „opvangcentrum" voor de jeugd. Ook namens de Helderse Basket ball Organisatie wenste de heer En klaar de vereniging geluk met het be haalde succes. Verder werd nog het Geboorten: G. M. Kooger— Schrama, d. L. LosVan der Waal, z. M. van den BorWeber, d. L. W. van der HertVisser, z. E. T. M. J. LombaersVan Mierlo, d. C. van der PaalAarts, d. E. M HoedemakerVos, z. J, R. Doorne balGaljaard, z. C. M. van Schie Zomerdijk, z. N. VaarsDoves, d. N. W. KrijnenGoedknecht, z. M, CohenRijnveld, d. I. van der Sel Roozendaal, d. H. LugthartHuij- bers, d. G. MeeuwsenBosma, z. R. RoerdompVan der Woude, z. J. H. WittenbergVan der Voorde, z. A. BaisMallie, d. L. NassijDe Jonge, 2 d. J. van Trierum—Glim, d. J. SiraalPaans, d. W. J. Kers Anders, z. T. Keizer—Bruins, d. A. Maters—Hoogschagen, z. L. van der Heiden—Cohen, z. A. E. RomboutDe Rek, d. G. Stins Kloosterboer, z. M. P. A. Riedel Van Dijke, d. C. H. van de Beek Izakson, d. T. HaagsmaKlaver den Adel, d. H. A. F. Slinkert—Schell, d. Ondertrouwd: S. J. A. M. The- sing en M. Looij. D. Zuijderland en M. L. Ch. van Putten. J. P. B. van den Berg en J. L. M. Buijs. L. Th. Toes en A. C. Laan. A. Maigret en D. H. Verhage. Gehuwd: C. de Graaf en T. Sin- gor. P. G. van Vliet en J. Post. A. G. J. Visser en A. M. Herderschee. Overleden: P. de Vrij, m., 53 jaar. J. A. Dekker, m., 72 jaar. J. W. Slager, m., 68 jaar. C. Th. Ko ning, m., 21 jaar. De sociale werkster der Neder lands-hervormde gemeente houdt op werkdagen (behalve des Maandags) 's morgens van negen tot tien uur, en bovendien op Dinsdag, en Donderdag avond van zeven tot acht uur, spreek uur aan het adres Tweede Vroonstraat 8, telefoon 2469. De afdeling Den Helder van de Nederlandse vereniging tot bescher ming van dieren komt vanavond in „Formosa" in jaarvergadering bijeen. In de bovenzaal van „Formosa" wordt vanavond de jaarvergadering gehouden van de H. G.-sectie Jeugd, terwijl op de Rijkswerf de W.S.O.V. vergadert. Het eerste elftal van Zeemacht speelt vanavond om zeven uur zijn nederlaag wedstrijd tegen JVC 1 uit Julianadorp. De Koninklijke Nederlandse Bond van Oud-onderofficieren viert op Za terdagavond 23 Mei feest in „Formo sa" met medewerking van het tfubbel- mannenkwartet „Euterpe" en de amu sementsvereniging „Centrum". woord gevoerd door aanvoerder D. A van Loon en mevrouw Pottinga, die het eerste elftal kwam verrassen met een zelfgemaakt vaantje. De heer W. Last drager bedankte de sprekers en de heer C. Steilberg sloot het officiële gedeelte, waarna men nog enige tijd in feeste lijke stemming bijeen bleef. De wedstrijd. HfE zouden niet volledig zijn, indien we verzuimden iets te vertellen over de wedstrijd, welke Hermes de promotie heeft opgeleverd. Het werd bijzonder op prijs gesteld, dat de heer Van Dusseldorp uit Rotterdam, lid van de technische commissie van de bond. was overgekomen om met de heer Van Vliet uit Wormerveer de wedstrijd te fluiten. Beide partijen waren vol lof over hun uitstekende leiding. Over de wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Meteen na de beginbully trok Hermes luid aangemoedigd ten aanval, n aar hoewel diverse kansen geschapen werden, bleef succes uit. B.M H.C. werkte zich geleidelijk aan los. mr.ar wist het meestal niet verder te brengen dan de Hermes-backs. De rust brak aan met blanco stand 0—0. Na rust vlotte het samenspel bij Hermes veel beter en de aanvallen werden steeds talrijker en gevaarlijker. Een doelpunt hing in de lucht, schoten van Hessen en Verfaille gingen rake lings langs en over en ten slotte wfs het Hessen, die Hermes met een rustig schot de leiding gaf. B.M.H.C. probeerde hierna de gelijk maker te forceren, maar Hermes ver viel niet in de oude fout te gaan ver dedigen. maar zette alles op de aanval en met succes. Hessen pikte namelijk een bal op de rechtervleugel op en zwenkte naar binnen waarop de keeper niets beter wist te doen, dan op de bal te gaan liggen. De toegekende strafbully werd door Pottinga benut (strafdoelpunt) 20 en dit doelpunt was tevens de genadeslag voor B.M.H.C. De Hermes-halfHnie bleef goed stuwen en kort voor het ein de was het Hessen, die aan alle onze kerheid een eind maakte door de stand met een hard schot op 3—4) te brengen. Volgende week wordt door de N.V. Van Hattum en Blankevoort een begin gemaakt met het storten van keileem langs de djjk ten Westen van Kaap Hoofd, waar de zee de bodem van het Marsdiep voortdurend afslijpt. Dit is voor het laatst gebeurd in het seizoen 1946'47. Sindsdien heeft de voortdurende schuring van eb- en vloedstromen, welke ter plaatse dicht onder de dijk langs trekken, het talud van de zeebodem weer zoveel steiler gemaakt, dat bijstorting van keileem noodzakelijk is. Het keileem wordt ge baggerd in het Amsteldiep ten Noord westen van Wieringen. ENIGE HONDERDEN HELDERSE KINDEREN hebben gisteren het prac- tische gedeelte van het verkeersexamen afgelegd, in de hoop dat zij in aanmer king zouden komen voor het diploma van „Veilig Verkeer". De gehele dag dóór stond aan de Kanaalweg, tegenover het hoofdbureau van Politie, een lange rij kinderen-met-fietsen, met aan het hoofd het tafeltje, waaraan de examencommis sie troonde. Voorzien van duidelijke nummers gingen de jeugdige candidaten stuk voor stuk van start om in de practijk te tonen, dat de verkeerslessen op school de gewenste vruchten hadden afgeworpen. We hebben verscheidene deel nemers zien passeren en spraken inwendig de verwachting uit, dat zij tot in verre toekomst even oplettend en accuraat de verkeersregels zouden naleven als zij nu op het examen deden. i n Verder ligt het in de bedoeling, we derom in Juni een Verkeersweek te or ganiseren. Voor de schooljeugd wil men dan een opstelwedstrijd uitschrijven, met het verkeer als onderwerp. Voor de beste inzendingen worden prijzen uitgeloofd. Onzerzijds is reeds toege zegd, dat de opstellen van de drie hoog ste prijswinnaars een plaatsje in de krant zullen krijgen. I>* Ziipenaar Van D., die in de Wie- rinjermecr op een boerderij, waar hij in dienst van een firma sloperswerk zaamheden verichtte, een hoeveelheid oud ijzer had weggenomen en aan opkopers verkocht, hoorde zich gis termiddag door de Alkmaarse poli tierechter, mr J. N. Aiblas, veroorde len tot een boete van veertig gulden subs. twintig dagen, conform de eis van de officier van Justitie, mr A. W. Holsieijn. Zi n collega, A. B. uit Den Helder, aan wie Van D. vijf gulden had gegeven van de opbrengst van het ijzer (de ne'f' van ae totale opbrengst van het gestolene, dat in werkelijkheid f 150. waard was), werd conform de eis ver oordeeld tot een boete van twintig gul den of tien dagen. beller keerde de officier van Justitie zien echter tegen de gebroeders K. uit Hoorn, de opkopers, door wier toedoen ^an D. tot zijn daad zou zijn gekomen en die bovendien een schandelijk lage prijs voor het ijzer hadden betaald. De officier eiste tegen hen ieder een boete van f 150.of dertig dagen. Zij werden conform veroordeeld. Mevrouw Hage-Van der Laaken is benoemd tot voorzitster van de afdeling Zuid Zijpe van de bond van Platte landsvrouwen. De heer H. G. Reitsma heeft voor cafe De Stolp bij B. en W. van Zijpe een volledige vergunning voor verkoop van sterke drank in het klein aange vraagd. Het aantal kiezers dat op de kiezers lijsten voorkomt bedraagt dit jaar 3555, of wel 54 meer dan vorig jaar, verdeeld over de verschillende dorpen als volgt: Schagerbrug 884, Sint Maartensbrug 640, Burgerbrug 447, 't Zand 747, Oude- sluis 420 en Petten 417 kiezers. Tot gistermiddag vier uur waren het hoofdzakelijk schoolkinderen, die de examenroute aflegden. De kinderen van leden der speeltuinverenigingen kwia- men daarna aan bod. Zo voor het oog vielen geen verschillen te constateren. Over het algemeen was onze indruk, dat de jongelui hun lesjes niet domweg hebben geleerd, maar ook de noodzaak en de betekenis van de verkeersregels hebben begrepen. Het bestuur van de vereniging voor Veilig Verkeer deelde ons mede, dat de uitreiking der diploma's zal plaats vin den op Donderdagmiddag 28 Mei in de daartoe welwillend beschikbaar gestel de Marinecantine aan de Buitenhaven. De kinderen, die met het oog op het grote aantal in twee groepen moeten worden gesplitst, krijgen dank zij de medewerking van het bureau O. S. en O. der Koninklijke Marine enkele ma rinefilms voorgezet. Gevonden: nylonkousen, polshor loge, zilveren potlood, bril in étui, hond, handschoen, dameshorloge, padvinders- riem, vulpen, portemonnaie, damestas. Verloren: autoped, zilverbon van f 2.50, broche, koralen ketting, fulpen, legitimatiebewijs Rijkswerf, kinderbal, verpleegstersspeld, portemonnaie. tas, vulpen, zadeldekje, shawl, doublé arm band. Op de hoek Californiëstraat— Breewaterstraat kwamen twee bestel auto's met elkaar in botsing, met als gevolg dat één ervan tegen de gevel van de slagerswinkel sloeg. De ven sterbank werd beschadigd en de muur ontzet. Bij het oversteken van de Scha- genstraat verzuimde mevr. B. voor rang te verlenen aan een passerende taxi, waarvan de bestuurder tevergeefs trachtte, een aanrijding te voorkomen. De wielrijdster moest met een bloe dende hoofdwonde naar het gemeente ziekenhuis worden gebracht, waar zij werd verbonden. Op de Huisduinerweg werd Zon dagmiddag een man in bewusteloze toestand aangetroffen. Vermoed wordt, dat hij onder de invloed van enkele glaasjes sterke drank uit de koers is geraakt en in de sloot gefietst, waarna hij nog juist voldoende benul moet hebben gehad om op het droge te krui pen. De tienjarige J. K., die met zijn driejarig broertje achterop over de Jan Verfailleweg fietste, is door een tot nu toe onbekend gebleven wielrij der aangereden, met als gevolg dat het kind van de bagagedrager viel en lich te blessures opliep. Een autobestuurder, die komende van de Zuidstraat linksaf de brug naar het Ankerpark wilde oprijden, lette niet op het naderende verkeer, .dat voorrang had. Een motorrijder werd geschept en diens voertuig kwam met een verbogen voorvork uit de botsing. Hr. Ms torpedobootjager „Evert- sen" en Hr. Ms. onderzeebootjager „Queen Wilhelmina" zijn gisteren naar Rotterdam vertrokken, waar zij de Pinksterdagen zullen doorbrengen. Hr. Ms. torpedobootjager „Korte- naer" en Hr. Ms. onderzeeboot „O 21" hebben zee gekozen voor het houden van oefeningen. Hr. Ms. torpedowerkschip „Mer- cuur", dat voor demagnetiseren en kompasstellen naar Rotterdam is ge weest, is gistermorgen in Nieuwediep teruggekeerd om met Hr. M6. onderzee boot „O 27" het torpedo-inschietbedrijf voort te zetten. Hr. Ms. mijnenveger „Keeten" CM 881) is gisteren van de Rijkswerf ge komen voor het maken van enkele proeftochtjes. De mijnenvegers van het R-type, waarvan het moederschip Hr. Ms. „Douwe Aukes" gisteravond uit Hoek van Holland terugkeerde, hebben gis teren ligplaats gekregen in het Bassin. De kabellegger „Poolster" arri veerde gisteravond binnendoor in Nieuwediep en zette vanmorgen de reis naar Terschelling voort. Het is morgen hoog water om 0.10 en 11.55 uur en laag water om 5.45 en 18.50 uur. De temperatuur van het zee water was 12.4 graden Celsius. De groentehandelaar Arnoud L. uit Callantsoog bleek niet zo'n bijster goed zakenman te zijn, want diverse schulden waren niet door hem voldaan. Het ging hier om door hem gekochte goederen en derhalve eiste de officier van Jus titie, mr A. W. Holsteijn, bij de Alk maarse rechtbank gistermiddag wegens verduistering een boete van honderd gulden subs. dertig dagen, alsmede een voorwaardeijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. De politierechter, mr J. N. Alblas, was het eens met de boete, maar maakte twee maanden van de voor waardelijke gevangenisstraf, met on dertoezichtstelling van de reclassering. Attila dat in de eerste helft tegen de sterke wind in moest spelen slaagde er na enige minuten reeds in de leiding te nemen, maar de groen-witten Heten niet lang op zich Vsachten. Bets Molen kamp scoorde de gelijkmaker. Door een dekkingsfout kreeg Attila even later weer een kans en bracht de stand op 1—2. Dit was te veel voor de Tonegido- dames, en het was weer Bets Molen kamp die scoorde: 22. Hierna kreeg de Attila-keepster druk werk, en zij liet verschillende malen mooi werk zien. Zij kon echter niet verhinderen, dat Tonegido, wederom door twee scores van Bets Molenkamp de stand op 42 bracht. Tot enige minuten voor het einde bleef de stand onveranderd. Toen maakte Bets Molenkamp er 52 van. In de laatste minuten kwam Attila nog even sterk opzetten en zo kwam het einde met een overwinning voor To negido, dat de Utrechtenaren met 54 sloeg. Een stralend zonnetje was de aangename en een sterke wind toch géén on aangename factor b(j de serie handbalwedstrijden, die door de vereniging De Koog voor de derde maal in successie werd georganiseerd. Neen, de vrij ster ke wind kon de spelers weinig deren, want het knusse terrein van SVK ligt veilig beschut tussen de bossen. In de voorronde ontstond reeds enige sensa tie, toen GDS 2 en Zeemeeuwen 2 tussen beide verenigingen heerst een niet alt(jd prettige rivaliteit na de beide doelpunten te hebben gedeeld, na een verlenging van tweemaal vijf minuten, opnieuw twee punten deelden. Strafworpen moesten toen de strijd beslissen. De Oudeschildse dames begonnen goed. maar de tweede en derde worp hadden geen succes. Annie Smit van GDS scoorde eveneens nummer één en wierp toen meteen maar nummer twee en drie ook. Maar enige tijd la ter kwamen de Zeemeeuwen protes teren tegen deze gang van zaken, en werden de penalties van GDS over genomen, echter met hetzelfde resul taat. Zeemeeuwen 1 had inmiddels de gastvrouwe met 6-1 verpletterd en aangezien GDS 1, zij het met moeite van ZDH wist te winnen, kwamen GDS 1, Zeemeeuwen 1, (GDS 2 en het vrijgelote Texel in de halve finale. Het ging verder geheel volgens de verwachtingen: Zeemeeuwen 1 klopte GDS 2 met niet minder dan 12-2 en GDS 1 won van SV Texel met 3-.1 Een „klassieke" finale dus. Voor de rust leek GDS de overwin ning reeds geboekt te hebben, want twee schoten van Annie Schraag trof- Wel is de scooter geen onbekende op ons eiland, maar het is toch nog min of meer een vreemde eend in on ze verkeersbi.it. Maar na Zondag is het beslist anders geworden, want een Scooterclub uit Amsterdam kwam hier, door toedoen van de heer Sluis- man ook een Scooter-enthou siast om van de parel der Wadden eilanden te genieten, en dat hebben ze gedaan. Texel is „ontdekt" als scoo- tergebied met interessante tochten. Voor de laatste maal in dit seizoen zijn de philatelisten in hotel De Graaf bijeen gekomen om hun kostbare zegels te laten zien en hun collecties door rui ling te vervolmaken. Zoals alle voor' gaande avonden heerste er een prettige geest en verwisselden de kleurige pa piertjes vlot van eigenaar. Voorzitter H. Gomes bracht in een kort slotwoord dank aan al degenen die tot het slagen van dit ruilseizoen had den meegewerkt. Financieel is de toe stand sterk verbeterd, want voor de eerste maal was er in plaats van een nadelig een bescheiden batig saldo. En de steeds betere en grotere trans acties dóór middel van deze postzegel- béura hebben steeds meer leden gelokt. In het volgend seizoen staat er een kleine feestelijke herdenking te wach ten, aangezien de beurs dan haar eerste lustrum herdenkt. De nieuwe handbalclub begint er in te komen. En Den Hoorn heeft dit tot zijn schade moeten erkennen, want door een 3-1 overwinning konden de „Burgers" de punten mee naar huis nemen. Toch namen de gastvrouwen aanvankelijk de leiding, zij het dat de doelverdedigster der gasten door miste grijpen meehielp. Maar de gelijkmaker hing bij een hevig Texel-offensief in de lucht en Trijnie Heerschap zorgde hier voor met een fraai schot. Na de pauze was de zege niet meer in gevaar, want al spoedig werd de stand tot 3-1 opge voerd. Zaterdagmiddag opende de Helderse Buurtvereniging weer de poorten van baar speeltuin. Eigenlijk kan men spre ken van de officiële opening. Men is het vorig Jaar begonnen met de bouw van enkele speelwerktuigen. In de afgelopen winter is deze inrichting uitgebreid tot een volledige speeltuininventaris met draai- en zweefmolen, enz. Het geheel maakt een keurige indruk en kan aan een groot aantal kinderen vermaak bieden. Namens het bestuur sprak de heer J. Bays. Hij hcopte op medewerking van de ouders wat betreft het voorkomen van vernielingen. Daarna knipte wethouder Bontkes het lintdoor dat voor de poort was gespan nen en kon de Jeugd bezitnemen van de speeltuin. De heer Bontkes zag in de tot standkoming van deze speeltuin in de eerste plaats een voorbeeld van samen werking van de leden der Buurtvereni ging. Hij prees de initiatiefnemers dat zij niet waren begonnen met steun van het gemeentebestuur te vragen, maar zelf aan het werk waren gegaan. Spreker hoopte dat op deze manier in de ge meente meer speeltuinen zullen worden ingericht, opdat de jeugd haar behoefte aan sport en spel kan bevredigen. Tot leidster is aangesteld mej. Nellie van Es 107. Toen Jimmy vrijwilligers had gevraagd om een tocht naar Oekoeroe- vvanda te ondernemen, stormden er op hetzelfde ogenblik wel dertig veer tig Roekiraki's op hem af. „Ik, 'ik, ik, laat mij dat doen Woewoesoeki" riepen zij om het hardst. Jimmy keek heel te vreden. „Nu ziet gij allen!" riep hij tot de verzamelde dierenwereld „hoeveel dappere kerels ons volk rijk is". Et- ging een goedkeurend gebrom op onder de dieren. Jimmy keek even om zich heen en toen koos hij een der oudere Roekiraki's uit, een stevig gebouwde chimpansee, die verstandig en helder uit zijn ogen keek. „Gij zult het zijn", zei hij de Roekiraki op zijn schouder kloppend. „Hoe luidt uw naam?" „Ik heet Grawoes. chef", zei de uitverkoren chimpansee. Jimmy knikte. „Meld je over twee uur bij mij en maak je ge reed voor een lange, moeilijke tocht". Grawoes trok zich terug. Verschillen de Roekiraki's benijdden hem. Intussen velieten de dieren de ruïnestad. Het feest liep ten einde. Nog een uur zou de godsvrede onder de dieren voort duren en dan nam het leven in de jungle weer zijn gewone loop. Jimmy Brown trok zich terug in de vertrek ken, die voor het stamhoofd bestemd waren. Hij vroeg aan Piet Potlood een velletje papier en diens vulpenhouder. Tegen Piet Potlood zei hij: „Nu zullen we eens proberen of we meneer Red- nose Smith tot rede kunnen brengen. Ik ga "hem eens een gepeperd briefje schrijven en dat moet die Grawoes wegbrengen". fen doel. Maar na de rust verkleinde Zeemeeuwen de achterstand door een voltreffer van Jannie Dalmeyer. Elly van Heerwaarden wist voor haar ploeg echter nummer drie te scoren en de Zeemeeuwen kwamen door één goede worp van Lia de Jong niet ver der dan tot 2-3. GDS mocht zich dus voor de tweede maal winnaar van dit tornooi noemen en de wisselbeker in ontvangst nemen. In de verliezersronde kwam ZDH als overwinnaar uit de bus door over winningen op Zeemeeuwen 2 (1-0) en SV De Koog (3-2). Hoewel het weg blijven van Oosterend en vooral het sterke De Cocksdorp als een gemis werden gevoeld, is de dag toch zeer geslaagd te noemen. I In het Casino te Den Burg werd als besluit van de kerkelijke viering van het herstel van de bisschoppelijk» hiërarchie een feestavond gegev*en. Van acht tot negen uur was het woord aan de jeugd. En ze hebben het hun toegestane uur goed besteed. Na het optreden van het weermannetje en -vrouwtje, volgde er een aardig ver haaltje van een boze koning, die op zijn nuchtere maag nikkertjes nuttig de. Tot slot van hun optreden werden allerlei aardige oude liedjes uitge beeld, zoals: Jan Hinnerik, De pastoor zijn koe, Zeg kwézelke, wilde gij aan- sen?. Reuze keerom e.d. Er was een kleine knaap, die allersmakelijkst in het Betuws dialect een gedichtje van B. van Meurs voordroeg. Pastoor Persoon kondigde daarna het tweede gedeelte van het program ma aan, waarvan het Mysteriespel Sint Willibrord de hoofdschotel vorm de. De spelers van de toneelvereni ging St. Jan ontvingen daarvoor zijn dank en W. van Heerwaarden en K. Witte, die de bijzonder aardige decors en ander werk op hun debetzijde had den staan, werden daarvoor in het zonnetje gezet. Het spel, dat verdeeld was in vier taferelen de pauzes daartussen wer den opgevuld met zangkoor, declama tie en een filmprojectie geeft weer, hoe Sint Willibrord vanuit het kloos ter in Engeland vertrekt en aankomt bij de heidense en onbeschaafde Ger- nvanen in de lage landen. Langzaam wordt succes zijn deel en ten slotte komt hij in Utrecht, waar hij door de Paus tot Aartsbisschop wordt aange wezen. Zo trekt zijn bewogen leven aan de toeschouwer voorbij. Voorze ker is de opvoering van dit beslist niet gemakkelijke werk, voor de leden van St. Jan, een goede prestatie te noemen. In de afgelopen week heeft de Texel se tafeltennisvereniging Ready haar jaarlijkse clubkampioenschappen geor ganiseerd. In afwijking van de gebrui kelijke gang van zaken, werd er niet in klassen gespeeld. En het is een experi ment geweest, dat ten volle geslaagd kan worden genoemd, want alle spe lers ook de dames waren enthou siast. En dat de dames in het laatste jaar heel wat „mans" geworden zijn, be wijst de uitslag. Nico Schoonhoven was ongenaakbaar en stond geen punt af. Met elf gewonnen partijen was hij on betwist de sterkste. Maar reeds op de tweede plaats volg de een der leden van het succesvolle damesteam. Diny Dros met tien ge wonnen partijen. Slechts tegen Schoon, hoven is zij nog? niet opgewas sen. Jan Brügemann veroverde de derde plaats met negen punten. De vierde plaats moest worden gedeeld door Annie Bruin, Carel Schulte en Peter de Broek, ieder met zes punten. Voor de eerste maal in dit jaar stonden weer vele hokken met lam meren op de Groene Plaats. Enkele honderden meer dan vorig jaar. Zeven tienhonderd, nog spaarzaam bewolde dieren, verzorgden het bekende koor. De overige geluiden werden geprodu ceerd door de koeien, de biggen en de kalveren. D.w.z. de dierlijke ge luiden, want het lawaai, dat de twee voeters maken, moet niet worden on derschat. Vooral de jeugd onbreekt op dit festijn nooit. En ook menige vreemdeling had de weg naar het ru moerige dorpsplein weer gevonden. De marktkooplui waren weer in g)'°* ten getale verschenen en vele artike len behoeven klaarblijkelijk zeer vu? rige reclame. De handel was vrij vlot te noemen en de teerkwasten werden dus weer snel en duchtig gehanteerd. Wel lagen de prijzen bijna twintig gulden lager dan vorig jaar, maar be slist niet onder de verwachting. Zeven en-vijftig gulden was het hoogst be taalde. En 's Zaterdags waren er reeds verschillende partijen zo uit de wel verkocht. DEN BURG. 18 Mei. Aangevoerd 1700 lammeren ƒ46 tot ƒ54: 10 koek 700 tot 900; 106 biggen 38 tot J W 40 kalveren 40 tot 60. In de zaal van de heer Blokdijk wer den gisteravond weer de films v*r" toon,!, die gemaakt zijn op de tochtei voor ouden van dagen in de jaren 3'" '47 en '52. Ook dit jaar zal er een der gelijke tocht worden gemaakt en we op Dinsdag 16 Juni De route loopt dl keer over Hoorn, Schermer, Alkmaa en Beverwijk, waar een rit langs Hoogovenbedri.if en de papierfabrje zal warden gemaakt. Terug gaat over Castricum. de Egmonden en duinkant weer naar de Polder.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2