ONTSLAG VOORZITTER „AVONDZON" WERD NIET IN STEMMING GEBRACHT Badhuis Breezand zal gemeente veel meer geld kosten Gemeenteblad Anna Paulowna nu politiek orgaan? „Kom, Heilige Geest.,.." PINKSTEREN Firn, Pam, Pom en de wonderlamp Om het geluk van Peter B. en W. zijn er in gevlogen Geprikkelde stemming in Anna Paulowna's raad over trage gang van zaken Nu maar weer wachten op volgend bedrijf in Juni vlootweek te Amsterdam Mysterie rondom de schooltandverzorg ing Raad is ontstemd Over begrip Landelijke vergadering plattelandsvrouwen NIEUWS UIT BREEZAND Een kras of een gat? GUPA maakt 't weer glad OPVOERING DOOR DE JONGE KERK door Kitty Lessels Belangrijke opdradhten Radioprogramma i7Zer:™- Pauie WANNEER er in Anna Paulowna t» - j->'e <>f anderer tijd nog eens een tehuis schiedenis van hoogtepunten irgadering van 1 meegemaakt. en het gevoel, dat het met het "huis's Le"JKe onrae" over p" eer aan de heer Geerlink t„ ^.r n,et. ,s opgeschoten. Om de woorden voor ouden van dagen zal verriizen dat tehuis een roman worden "eséhrevrn tr'r °Ver voorgeschiedenis van sporadisch en dieptepunten helaas te J roman- waarin hoogtepunten de raad van gisteren hebben we wïer Mn 11 T'ï dc vergadering van Een bewogen discussie in de raadsvergadering" I 'f-, P PUa n meeSemaakt- en het gevoel, dat het /ajiiisvergadermg. Lelijke woorden b'rac^nadaf de^^iee^StMoper'^eer^h H 'rollmi St°nd'd"tahrtPt hUrKemeestpr Mij"'ieffa antwoó°rdXe^ktXtheplaT^?aear%vasS maar dat het ten aanzien van de financier,»., p Kiaar was, plan nog één en ander moest geschieden, voor men de prijs vwf 1*500 ^r hcbbe!;ebereIikt.nUm' kan VorJen'verVrSfe" Eu rtE HEER GEERLIGS herinnerde er aan, dat het plan nu in wording is sedert 16 Januari 1949. De stichting „Avondzon" zegde in 1951 vanzelfspre kend medewerking toe, maar het duur de tot 23 Dec. 1952, alvorens de raad met het plan in kennis werd gesteld. Nu zijn we weer vijf maanden verder en we horen weer niets. Waarom is er geen begroting? Waarom is er geen ex ploitatierekening? Waarom is er geen financieel rapport? Waarom is er nooit een vergadering van „Avondzon" be legd? Ik heb het gevoel, dat we hier als kwajongens worden behandeld. De indruk van spreker is, dat de burge meester niets, maar dan ook niets voor het plan gevoelt. Laat hij dan vrijwil lig als voorzitter van de stichting „Avondzon" aftreden, dan zullen wij er wel voor zorgen, dat er een voorzitter komt, die groter activiteit ontplooit. U, aldus de heer Geerligs hebt niet anders gedaan dan remmen, omdat het voorstel uw sympathie niet heeft. Voorzitter wees deze beschuldiging met grote verontwaardiging van de hand. Zo groot was zelfs zijn veront waardiging, dat hij de heer Geerligs niet eens liet uitspreken en daarbij be weerde, dat hij als voorzitter meerdere rechten had om het woord te voeren dan 'n lid van de raad. Hij verklaarde dat hij trots zou zijn, als er een tehuis kwam, maar dat hij financieel volko men verantwoord wil zijn. De finan ciële kant kant is thans in onderzoek bij de Vereniging van Nederlandse ge meenten. Over een paar maanden kan het rapport er zijn. Met deze verklaring kon de heer Geerligs geen genoegen nemen, terwijl ook de heer Dekker fel van leer trok. Als het om andere objecten gaat blaakt u van ijver, van activiteit. Wat een ver schil waarop de badhuis-aangelegenheid wordt behandeld en de zaak tehuis Ouden van dagen. Het badhuispian wordt op geen enkele wijze belemmerd. Spreker vreest dat de raad er in ge vlogen is en dat we nu staan voor de situatie, dat de gemeente de kosten van beide objecten niet kan bekostigen. Als dat zo is, spijt het hem, dat het badhuis ooit ter sprake is gekomen. Hij raadt aan een degelijke rekening op te zetten, daarbij uitgaande van een tehuis, waai de gewone man onderkomen kan vin den. Het mag geen hotel voor beter ge situeerden worden. Ongevraagd ontslag.' De verhoudingen zouden nog scher per worden. De heer Geerligs was door de aangevoerde argumenten van voor zitter niet overtuigd. Er zal nimmer iets van komen, 20 lang u voorzitter van „Avondzon" bent. Hij stelt daarom voor, de heer Mijn- üeff te ontslaan als voorzitter van „Avondzon". Voorzitter zal nimmer toelaten dat een andere voorzitter van „Avondzon" over het hoofd van B. en W. handelt. Wethouder Jonker achtte dat niet zo vreemd. Dat komt in meerdere geval len voor. Ook hier zou dit een goede oplossing zijn. Er gebeurt niets. In uw leiding hebben wij geen vertrouwen. Voorzitter herhaalt nogmaals, dat hij binnen een paar maanden meer cijfers zal hebben, maar de heer Geerligs handhaaft zijn voorstel om de voorzitter van „Avondzon" ontslag te verlenen. Burgemeester Mijnlieff weigert dit voorstel in stemming te brengen, daar het niet volgens het reglement van orde. tweemaal vier en twintig uur schriftelijk is ingediend. Bij de rondvraag kwam wethouder Jonker hierop terug. Hij meende dat het voorstel wel in behandeling kon komen, cmdat het aan de orde van de dag was. Hij vond, dat de raad zich moest uit spreken. Wat geeft het om dit voor stel om formele redenen niet in behan deling te willen nemen? Drie leden van onze fractie kunnen een vergade ring aanvragen en dan komt het toch in behandeling. Voorzitter dreigde de raad, door te waarschuwen voor de consequenties. Het debat laaide opnieuw op. De heer Glim was van mening, dat deze raad nog in deze zittingsperiode een beslis sing moest nemen. Het wachten ver veelde hem minstens even erg als welk raadslid ook. De kwestie één of twee in RESTAURANT ORANJE-HOTEL SOESTDIJK Telef. K 2955 2038 IS ONVERGETELIJK (Advertentie. Ing. Med.) De Koninklijke Marine zal van 26 tot 30 Juni te Amsterdam een vloot week houden, waaraan door een g>'°ot aantal schepen zal worden deelgeno men. Behalve de lichte kruiser „Tromp", zullen een fregat, twee squa drons mijnenvegers en mogelijk nog een achttal andere oorlogsbodems deel nemen. De schepen kunnen door het publiek worden bezichtigd en 's avonds zulten ze geïllumineerd worden, evenals enke le marinegebouwen. De Marinierskapei er. de tamboers en pijpers van het korps mairiniers zullen voor opluistering zor gen. tehuizen komt ter sprake, waarbij de heren Berbe en Strooper zich uitspre ken en voorzitter zegt, dat hij een nog trotser gevoel zou hebben, als er een tehuis in Kleine Sluis en een in Bree- zand zou worden gebouwd. Dan zou hij echter jaarlijks een ton in plaats van een halve ton achter de hand moeten hebben, om het vermoedelijke tekort te dekken en daarover wil hij eerst ze kerheid hebben. Een besulit werd niet genomen, zodat we nu maar wachten. Waarop? Het is niet duidelijk geworden. 21. Terwijl de heer en mevrouw Van Pottum zich weer naar hun hotel spoedden, mocht de emir eindelijk zijn kamer betreden. ,.Je kamer is klaar, lieve Ahmed", klonk de stem van R9- sanna, terwijl ze de deur wagenwijd voor haar heer gemaal openhield. „Kijk maar eens goed rond. Je zult verbaasd staan 1" „Ik moet z°ggen alles ziet er keurig uit", riep de emir, die z'n vrou wen graag tevreden wilde stellen. „Werkelijk keurig", prees hij nog eens. „Maar als jullie me nu een uurtje rus tig alleen kunnen laten", verzocht hij, terwijl hij op zijn bureau toestapte. Hij wilde graag alleen zijn om net zon horloge te kunnen vragen als hij bij baron Van Pottum gezien had. Maar zijn vrouwen waren nog niet van plan om hem alleen te laten. „Nee Ahmed, we hebben zoveel nodig", riep één van zijn vrouwen. „Je moet eerst nog van allerlei voor- ons bestellen. Er is geen thee meer in huis". ..En ik heb was nodig en een paar nieuwe boenders klonk het van een andere kant. ,,En ik wil graag een nieuw vloerkleed hebben, Ahmed", riep een derde. „En ik nieuwe gordijnen. En een rolletje behang". „Ja Ahmed en een nieuw japonnetje zou ook geen overdaad zijn", riep Rosanna boven allen uit. „We willen graag wat nieuws hebben en dat hebben we ook wel verdiend!!" „Stop eens even", riep de emir, die in wanhoop zijn handen voor het gezicht sloeg. „Dat kan ik allemaal niet onthouden. Schrijf alles maar op een lijstje, dan zal ik er voor zorgen", „Goed, lieve Ahmed". „Komt in orde Ahmed". „Je bent een bovenste beste. Ahmed. lieve Ahmed", klonk het van alle kanten. En al zijn vrouwen renden de kamer uit om een verlang lijstje te gaan opstellen. Er is in Anna Paulowna geen gemeen teblad, in zoverre zou men kunnen /eggen, dat de kop onjuist is. Er is ech ter wel een periodiek verschijnend or gaan, waarop de gemeente een zeer aan zienlijke subsidie verleent. En dienten gevolge wilden B. en W. een vinger in de pap hebben en schreven ze aan de „redactie" van het orgaan, dat er niet over politiek geschreven mocht worden. De heer Schra bracht dit ter sprake en vond, dat het niet aanging, dat in het blad geen aankondigingen van politieke vergaderingen e.d. konden worden op genomen. De verschillende raadsleden hebben er het hunne van gezegd, al dan niet belangwekkend, maar het gevolg zal zijn, dat er in het vervolg van ge meentewege geen bezwaar meer zal zijn tegen het doen van aankondigingen van politieke bijeenkomsten in het „Gemeen teblad", zelfs al komen ze van de zijde van de politieke vrienden van de heer Glim. DE TANDVERZORG1NG De heer Dekker informeerde naar de schooltandverzorging. De voorzitter deelde mede, dat de dienst per 1 September niet meer zal functionneren. De voorspiegeling, dat de ziekenfondsen een belangrijk deel van de kosten zouden dragen is niet ver wezenlijkt en het is voor de gemeente onmogelijk de kosten te betalen. De stichting blijft echter bestaan en getracht zaj worden het werk op andere basis voort te zetten. De heer Dekker kon zich moeilijk voorstellen, dat de kosten voor de ge meente zo hoog zouden worden. Hij be streed de mening, dat de ziekenfondsen niet genoeg zouden bijdragen. Het zie kenfonds waarvan hij bestuurslid is, doet dat ongetwijfeld wel en betaalt f 3,75 per behandeld kind. Als er 400 kinderen zijn in de eerste drie klassen komt het f 4,10 per kind niet op f 4000, maar op f 1600, wat voor reke ning van de gemeente blijft. De voorzitter betoogde, dat er alleen iets dergelijks kan worden bereikt als de dienst op andere basis werkt. De tand artsen moeten in volledige dienst zijn. De heer Oudsboorn zei, dat er iets niet klopt. Het tekort kan niet zo groot zijn, gezien de bijdrage van de zieken fondsen. Algemeen wordt wel gevoeld, dat alles in het werk moet worden ge steld, om de tandverzorging te be- houdfn. VOORUIT ZIEN De voorzitter deelde mede, dat over een paar jaar de heer Muntjewerf ont slag zal vragen als doodgraver. Het is een functie, die hij met zeer veel am bitie heeft vervuld en waarvoor hein niet genoeg lof kan worden toegezwaaid. Het is echter zaak om reeds nu een opvol ger aan te stellen, die hij dan kan in werken. B. en W. hebben daarvoor op het oog de heer J. C. Mereboer. Natuurlijk heeft hij dan op de begraafplaats geen volledig werk, maar dan kan hij op andere wijze te werk gesteld worden. De raad besluit B. en W. te machtigen de heer Mereboer op een nader door hen te bepalen datum in dienst van de ge meente te nemen, in afwachting van de ontslagaanvrage van de heer Muntje- werf. Naar aanleiding van de mededeling, dat de gemeente negen woninen extra krijgt toegewezen, hielden dé heren Glim en Hooijmeijer een pleidooi, om er toch voor te zorgen, dat de toewijzing groter wordt. Door de raad werd be sloten: Een bijdrage te verlenen in de osten van de woningverbetering van DE VOORZITTER van de gemeenteraad, mr Mijnlieff, lieeft het in de vergadering van de raad van Anna Paulowna niet prettig gehad, het college van B. en W. heeft evenmin op rozen gezeten. Misschien ook wel op rozen, maar dan in elk geval toch geen rozen zonder doornen. Bij de mededelingen vertelde burgemeester Mijnlieff, dat de bouw van het badhuis was opgedragen aan de gebroeders Kersbergen in Den Helder voor f 148.125,Hij noemde dit een pijnlijk geval, daar B. en W. meenden, dat alles in de raad was geweest, terwijl later bleek, dat de raad slechts kennis had genomen van de oorspron kelijke begroting van de architect, waarin sprake was van f 126.000,Hij kon niet anders doen, dan de raad zijn excuses aanbieden. Geen goed woord had voorzitter over voor de architect, die zich zodanig had vergist. Daarover zijn B. en W. slecht te spreken. Het zou echter nog erger worden dan een verschil van f 22000, want op een vraag van de heer Hooi- meijer of daar nu alles in was, moest voorzitter erkennen, dat er nog bij kwam de kosten van centrale verwar ming en dakbedekking, ruw geschat een f 19000. Hij meende echter dat deze ook in de primitieve raming er buiten wa ren gehouden. De heer Schra toonde echter aan de hand van de notulen aan, dat deze kosten in het oorspronkelijke bedrag van f 126C00 waren inbegrepen, zodat de meerdere kosten een f 40000 zullen zijn. De heer Glim betreurde het in dit verband, dat er een familierelatie was tussen architect en aannemer. Hij vroeg zich af, of dit plan de uitvoering van het project ouden van dagen in de weg stond. In het verloop van de vergade ring formuleerde de heer Glim deze vraag iets anders en vroeg of de ge meente beide objecten kon financieren. Hij meende dit namelijk uit het ant woord van de voorzitter op zijn eerste vraag te mogen opmerken. Deze had gezegd, dat het ene plan het andere niet beïnvloedde. Nu echter deed burgemeester MUn- iieff duidelijk uitkomen, dat hg niet had gezegd, dat de gemeente beide plannen kon bekostigen. Het geen in verband met wat volgde, manipulaties met het tehuis van ouden van dagen, geenszins verwonderlijk is, maar wel te denken geeft. Ook het onderwerp van de schadever goeding aan bollenkwekers sneed de heer Glim aan, maar hierbij bleken B. en W. vrijuit te gaan. Op een vraag van de heer Schenk, of De heer Glim wilde gisteren niet medewerken om het overtol lige kasgeld te beleggen, door het uit te lenen aan polders e.d. Hij wilde het gebruiken om er een te huis voor ouden van dagen voor te bouwen. Voorzitter zei, dat hy zich niet kon voorstellen, dat de heer Glim de domheid van zijn woorden zelf niet begreep, waarop de heer Glim voorzitter verweet, dat deze het steeds anders uitlegt dan het is. De vreugde die dit woorden spel veroorzaakte, werd ten top gevoerd toen de heer Mijnlieff re fereerde aan de gevleugelde woor den van de heer Wijnkoop: „Ons is niets te dol". perceel Lagedijk 118, groot f 466,67. Mej. H. B. Kramer vast te benoemen als onderwijzeres aan school III. Mede te werken aan het aanschaffen van leermiddelen voor de Cbr. school. i 780 subsidie te verlenen voor kinder- liygiëne, op voorwaarde, dat de genees heren 10 per zitting krijgen. B. en W. te machtigen over te gaan tot verkoop van f S500 obligaties, de overtollige kasgelden uit te lenen aan publiekrechtelijke lichamen en de wo ning Schorweg 26 onbewoonbaar te ver klaren. B. en W. ten tijde van de aanbesteding niet wisten, dat de cijfers zo geheel an ders lagen, antwoordde voorzitter, dat dit toen niet was opgevallen, omdat de laagste inschrijver ongeveer met de cijfers overeenkwam- De heer Dekker was zeer ontstemd. Indien de raad dadelijk van deze cijfers had geweten, dan zouden we ons wel zeer ernstig hebben beraden over de vraag, of we het plan wel hadden uitge voerd. Er is niets aan te veranderen, aldus voorzitter. U kunt ons de huid vol schelden, maar het geval ligt- Toen maakte de heer Hooijmeijer een juiste opmerking, waarop hij bij de rondvraag terugkwam. Er is wel wat aan te doen, zo wij dit willen. De raad kan het geld, dat bij suppletoire begro ting moet worden aangevraagd, weige ren. Wat gebeurt er dan? Dan zal de aannemer, die reeds met het werk is begonnen, schadevergoe ding moeten hebben, wat het antwoord van voorzitter. Toen stelde de heer Hooijmeijer de vraag of het dan niet beter was dat de raad zich nu over het toestaan van een hoger bedrag uitsprak Als wij dat over een paar maanden moeten doen, terwijl men nu met het bouwen doorgaat, zal de schadevergoe ding zo hoog zijn, dat er geen hak in te geven is. Ik wil niet zeggen, aldus de heer Hooijmeijer dat ik terug zou willen, maar nu kan een beslissing nog zin hebben, over enkele maanden niet meer. Wij moeten de rechten van de raad niet illusoir maken. Aangezien geen der raadsleden het voorstel van de heer Hooijmeijer om nu een uitspraak te doen ten aanzien van het beschikbaar stellen ven meer geld ondersteunde, wellicht omdat voor zitter aanvoerde, dat men nu geen vast bedrag kon noemen, werd ook in deze geen beslissing genomen. Te Utrecht heeft gisteren de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen ver gaderd onder voorzitterschap van de vice-presidente, mevr. M. WaiboerVan Elteren te Anna Paulowna. Aan het jaarverslag van de secreta resse is ontleend, dat in het jaar 1952 het aantal afdelingen steeg van 488 tot 503 en dat het aantal leden met onge veer 3000 vermeerderde tot 37.680. Bij de behandeling van de financiële zaken bleek, dat de rekening over 1952 een klein batig saldo aanwijst. •i«r«, 1 *r R. S. STOKVIS ZONEN k w«9 1 40 dtalers en subdealtrs, xi«t overal in Nederland. Advertentie, mg sled.1 KNEEDBAAR H0UÏ VAN CETA-BEVER (Advertentie, Ing. Med.) Met de wens, dat de opvoering een goede voorbereiding mocht zijn voor het Pinksterfeest van de aanwezigen, besloot ds Meijer zjjn inleiding van het lekenspel „Kom, Heilige Geest...", dat leden van de Jonge Kerk te Anna Pau lowna in het verenigingsgebouw van de Herv. Evangelisatie opvoerden en waar van zij een herhaling zouden geven in de Herv. kerk te Kleine Sluis. Het spel, geschreven voor mannen, werd door mannelijke en vrouwelijke leden opgevoerd, zonder dat de uit beelding daar veel schade door leed. Het is, zegt ons het eerste bedrijf, met de mensheid als met de toren bouwers van Babel. Hun toren zou stij gen tot in de hemel en ook wij, we zoeken het geluk, wij zoeken God „zo als de vogel weer het nest, waaraan hij is ontvloden". Wij maken plannen, wij koesteren idealen en willen trachten ze te verwezenlijken uit eigen kracht en zonder God's hulp. Maar de mensen le ven naast elkaar, ze verstaan elkaar niet, er heerst een Babylonische spraak verwarring, van onze bouwsels komt niets terecht en aan het einde zitten we neer bij de puinhopen. Zelfs de discipelen van Jezus (twee de bedrijf) hebben, na Zijn heengaan, hun twijfel en angst. Toch hebben zij tot taak het Evangelie uit te dragenen zij geloven, dat als de Heilige Geest op hen is neergedaald, hun mond Zijn woord zal spreken. Hij zal bouwen met hun moede handen. Intussen wordt door ons (derde be drijf) nog dagelijks aan de toren van Babel gebouwd. Jammer van de arbeid, die slechts leidt tot teleurstelling. Het is de weg niet om God te bereiken! Dat merken we telkens weer en we gaan berusten in onze onmacht. Maar ook steeds weer komt, als een droom, in ons op de heugenis aan een schoon le ven. We weten niet vanwaar die roep stem komt, we zoeken, maar we vin den niet. We gaan door het lege leven, we ontvluchten de stilte, zoeken de drukte, willen genieten, we voelen ons arm, klein, hulpeloos. Totdat we besef- (Nee nee", zei Lynne. „Hij wil alleen maar over de grond kruipen". „Maar hoe weet u dat, in 's hemels naam?" vroeg Patricia Garron. „Omdat als hij dat andere wil, dan zegt hij altijd iets, dat klinkt ais „Su ste!" U zult gauw zijn maniertjes ken nen en zijn taaltje verstaan". Peter, die voorzichtig op de grond gezet werd, ging er van door op han den en voeten naar de stapel speelgoed; Charles Garron glimlachte en zijn ge zicht leefde helemaal op. Peter pakte de dichtstbijzijnde doos vast en Bryce hielp hem bij het cipen maken. Peter nam de wagens van een prach tige trein, die opgewonden kon worden, één voor één uit de doos en begon toen met de lege doos te spelen. Bryce merkte op: „De doos is het mooiste. Net als wanneer iemand je een lelijke das geeft: het hele pretje zit 'm dan in het ■n" ,Hij is zo tevreden, de engelachtige dot", verzuchte mevrouw Garron toe geeflijk. geheel niet boos dat hij haar kanten kraag gekreukeld had. Hij was altijd een zoete baby", zei Lvnne. „Alleen de eerste dagen na de dood van zijn moeder: toen huilde hij erg. maar vergat het daarna Mevrouw Garron zei: „Het was alles erg naar". -U Naar?" Het was vreselijk Lynne sprak piet bewogen heftigheid. „Toen zij mij in het ziekenhuis opbelden, ging ik rechtstreeks naar de flat. Niets was er over dan verkoolde meubels en ge blakerde maren; en Lorna die wegge dragen werd. het gezicht toegedekt; en een meisje uit een andere leeggehaalde flat, die probeerde Peter te kalmeren. Zij hebben naderhand nog enkele din gen gered; wat kleren van Peter en een portret, waarvan het glas gebroken was". Zij keek naar de muur: „Een por tret precies zoals dat daar, behalve dat Lorna er ook opstond". Niemand sprak. Mevrouw Garron scheen geheel verdiept in het kijken naar Bryce, die de speelgoedtrein in el kaar zette. Charles Garron tikte de as van zijn sigaar af en die kwant niet op het asbakje terecht, maar viel op het tapijt. Alleen Beatrice had de moed 0111 naar het portret van Michael Garron te kijken: haar gezicht deed slechts een volmaakte toewijding zien. Er heerste een spanning, alsof er een draad strak gespannen was van het ene eind van de kamer naar de andere. Toen kwam Pepita met de thee; zij duwde haar volgeladen theetafel op wielen door de draad van hoogspan ning en verbrak die, zodat voor een ogenblik iedereen ontspanning voelde. Glanzend zilver, heel teer lila porse lein op handgeborduurde kleedjes; rag fijne sandwiches, gebakjes, bitterkoek jes op een ouweltje met kruiden er bo ven op. „Wat zjjn zij echt Engels op Casa Garron", dacht Lynne. „Zo gast vrij en toch sluiten zij hun deur zo her metisch". Mevrouw Garron vroeg: „Wat mag Peter hebben?" „Hij houdt erg van brood met boter en een glas melk". Lynne ging naar bem toe en tilde hem op. „Theedrinken, Pieps". Beatrice reed haa4 stoel dichterbij. „Mag ik hem vasthouden?" En mevr. Garron hield op met theeschenken, om het treffende beeld van Beaitrice Penda, die Peter op haar schoot hield, in zich op te nemen. Patricia Garron'g ogen werden vochtig, zoals zij dat al vele maden tevoren geworden waren; zij was het slachtoffer van een medelijden, dat Beatrice steeds levend wist te houden. Beatrice zei, alsof zij alleen tegen zichzelf sprak: „Ik heb altijd van kin deren gehouden en naar ze verlangd". Lynne bemerk'e, dat het gezicht van Bryce strak werd en zij zag hoe zonder ophouden en tevens zonder het gering ste verwijt, Beatrice de herinnering aan het ongeluk in hem levend wist te houden. Bryce gaf de kopjes aan en onder hield een pendeldienst tussen Lynne en de theetafel, zorgend dat zij steeds vol op lekkere dingen had. Beatrice scheen dit niet op te merken. Er speelde een vage glimlach om haar lippen, terwijl zij Peter hielp met zijn glas romige melk. Altijd door, ieder ogenblik, poseerde zij, de indruk die zij maakte bestuderend, zorgend dat zij het middelpunt bleef van aller aan dacht. Maar in elk geval was Lynne zich bewust van de menselijke, gezonde te genstelling, die Peter vormde, zittend op Beatrice's schoot. Peter, een jui chend, argeloos diertje, dat bellen in zijn melk blies en geluidjes maakte als een kalfje. Peter die. zonder het te we ten het effect van Beatrice als lijdende madonne bedierf, door haar geheel per ongeluk in haar gezicht te slaan met een stuk van zijn boterham. Br-ze lachte hardop en heel even tjes werd Beatrice woedend, met de woede van iemand die belache lijk gemaakt is. Toch vertrok zij geen spier en de uitdrukking van haar ge zicht bleef onveranderd. Bryce zei: „Wat zou ik dat graag eens met dominee doen, als hij zo verdraaid hoogdravend wordt!" „Een verleidelijk idee", merkte Charles Garron droogjes op. „Bryce, zeg zoiets niet als Peter er bij is", waarschuwde mevrouw Gar ron. „Hij is vlug en bijdehand en zou 't makkelijk kunnen overnemen". Bryce keek haar aan. „De rol van grootmoeder gaat U best af", zei hij. 't Was waar. Zij liep over van lief hebbende gevoelens. Toch had deze zelfde vrouw de zwijgende schim van Lorna uit haar huishouden gebannen. Pepita kwam en reed de theetafel weg. Charles Garron verontschuldig de zich omdat hij een zakenvriend moest ontvangen, die uit Jamaica kwiam vliegen. Peter, voldaan na zijn eten, sliep tevreden in Beatrice's armen. Zij vroeg, terwijl zij haar vin ger in een van de kleine donkere vraagtekentjes .op zijn hoofdje stak „Hoe lang bent U van plan in Pa nama te blijven?" Zij glimlachte. „Wat ik eigenlijk be doel is: ik hoop, dat U tijd heeft om iets van onze republiek te zien voor dat er een boot terug gaat. De dor pen langs 't Kanaal 't oude Panama, Balbao; de stad zelf, de buitenland se winkels, de kerken, dat moet U allemaal zien". „Daar zij net aangekomen is, Bea trice, heeft zij nauwelijks tijd gehad om over een boot terug te denken", zei Bryce met gefronste wenkbrau wen. Die opmerking hinderde haar en maakte haar onrustig; die wees er op, dat er iets van zijn trouw los raakte en in de richting van Lynne ging. (Wordt vervolgd) fen: het is Christus, die ons roept, Christus, die is neergedaald om ons het water en het brood des levens te geven en wie daarvan nuttigt zal hongeren noch dorsten. Hij zal Zijn geest uitstor ten over ieder, die er om vraagt. Chris tus roept en wij moeten antwoorden: „Heer, hier zijn wij". Want God zelf is de weg des hemels! Wat de mensen verstrooiden, wordt door God weer vereend. Door Zijn liefde wordt de hele aard' tot één huisgezin vergaard. Aan de firma A. Huiberts is eert viertal belangrijke opdrachten ver strekt. Had de firma al veel succes met de door haar toegepaste luchtkoeling in bestaande of te bouwen aardappel- bewöarplaatsen, zij levert nu zelf ook complete bewaarplaatsen, systeem „Agrimon" en zal er daarvan drie in de Noord-Oostpolder en één in de Wie- ringermeer plaatsen. De laatste zal uit 8 cellen van 40 ton en 1 cel van 80 ton bestaan, dus een bewaarplaats met luchtkoeling worden voor totaal 400 ton aardappelen. De drie in de Noord- Oostpolder krijgen ieder 5 cellen van 50 ton en kunnen dus elk 250 ton be vatten. VRIJDAG 22 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7-45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9 40 Gram. 10.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. 10.30 Nederlandse liedjes en dan sen. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.45 Koninklijk bezoek aan Denemarken. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Piano spel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Politie- kapel. 14.40 Gram. 15.10 Idem. 15.30 Viool en piano. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Amuse mentsmuziek. 18 00 Militair vraggesprek. 18.10 Zigeunermuziek. 18.25 Gram. 18.30 Amusementsmuziek. 18.52 Actualiteiten. 1900 Nieuws. 19.10 Regeringsuitzending; Verklaring en Toelichting. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Wij vragen Uw aandacht voor....", klankbeeld. 20.55 Promenade-Orkest en sol. 21.35 Forum. 22.05 Kamerkoor. 22.20 Gram. 22.25 „Om ae toekomst van Nederland", klankbeeld. 22.45 Causerie. 23.00 Nieuws. 23.15—24 0(1 Gram .muziek. HILVERSUM II, 298 m 7 (10 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. 7.00' Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram. 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram 9.40 Voor de kleuters. 10.00 „Thuis", Cauü strie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram." 10.30 Schoolradio. 10.50 Orgelspel. 11.15 Radiofeuilleton. 11.35 Alt en piano 12 00 Musette-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen fii gram. 13.30 Orgel en zang Kookkunst. 14.20 Strijkkwartet 14.00 14.50 Voordracht met muziek. 15 10 Cla- yecimbel-recital. 15.30 Lichte muziek. 10.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd 17 Ou Dansmuziek. 17.20 Muzikale causerie 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18 45 „Achter de horizon" 19.00 Kinderkoor. 19 sn n .ÜÜef consumentenbelangen. 19.30 ,,De middeleeuwen in Frankriik" causerie. 19.50 Koorzang. 20.00 Nieuws' 20.05 Boekbespreking. 20.15 Kamerkoor! «0.30 „Europa éen causerie 20 40 Aan passing", causerie 21.00 Cabaret. "2130 Poitiekapel. 22.00 Buitenlands overzicht 22.15 Dansmuziek. 22.40 „Vandaag", cau- J5245 Avondwijding. 23.00 Nieuws. £3.15 Gram. (tot 24 00). Televisie-programma. VARA. 20 Ij 91.45: 1. Journaal: 2 Kamerplanten; 3

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5