Commandant Zeemacht steen van Marinecantine legde eerste GEBR. PRONK Hoe de postd uiven vlogen De wereldreis van Jimmy Brown Drie avonden H.R.C.-revue op het toneel van Casino Alkmaarse Boys legde beslag op „Piet van Rijswijk-beker" r Onmisbaar onderdeel van accommodatie in Den Helder Begin volgend jaar in gebruik Jaap van de Sande uitstekend op dreef IN HET KORT MFC en ZAP deelden de punten (4-4) Geslaagd tornooi van rood jakken Bui ter (VIOS) schoot V\ W naar nederlaag Symbolische plechtigheid bij Postbrug Helders fanfarecorps veroverde prijzen Bridge-nieuws van H.B.C. Keizer staat er bij R.O.E. uitstekend voor Bejaarde wielrijdster contra auto Pitmoppen Gemberkluiten Julianadorp Plattelandsvrouwen in Juni naar Callantsoog Avondvierdaagse J'dorp in voorbereiding Veelbelovende bijdrage van mej. De Bon t Regeling storingsdienst Damnieuws van HCSC Tussen Haaks en Kuit je Succes versloeg Andijk met grote cijfers (94) HRC-junioren in finale verslagen (3-0) Vluchten op Quiévrain en Pont-St. Maxcence Voetbal tijdens Pinkster MARKTBERICHTEN DINSDAG 26 MEI 1953 HET WAS MET SLECHTS EEN SYMPATHIEK GEBAAR van de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht F. T. Burghard, om persoonlijk de eerste steen van de in aanbouw zijnde Marinecantine bij de Postbrug te leggen. De vlootvoogd accentueerde hiermede tevens de betekenis t'an dit project, dat als recreatie-centrum van de Konink lijke Marine in een grote behoefte zal blijken te voorzien. Een marine- basis is immers nog niet volwaardig, wanneer er een haven is die lig plaats biedt aan de hele vloot, met aan de tval de nodige accommodatie voor het onderhoud van het materieel. Er moeten ook mogelijkheden zijn om het personeel ..op te vangen", zowel wat woonruimte ah recratiepunten betreft. Het vraagstuk van de kazernering van het per soneel van grote oorlogsbodems, voor zover dat niet in de basis woon achtig is, hangt hiermee samen. De. moeilijkheden op dit gebied zullen nijpender worden, als de beide nieuwe kruisers in dienst zijn gesteld. Op het ogenblik reeds blijkt van dag tot dag, dat Den Helder voor de marineman in zijn vrije tijd nog altijd te weinig heeft te bieden. Het is geen goed teken, dat verscheidenen uit balorigheid verzeild raken in dansgelegenheden en café's. Duizenden marinemannen zoeken in de soms weinige vrije uren, die hun zijn toegemeten, ontspanning aan de wal. Wanneer het contact tussen marine en burgerij nog wat toeter en vertrouwelijker wordt, za) blijken, dat de burgergezinnen en het verenigings leven in Den Helder zeer veel voor de Koninklijke Marine kunnen betekenen. Het behoeft echter geen betoog, dat naast de tehuizen voor militairen ook een goed-geoutilleerde Marinecantine onmisbaar is. Dat is voldoende bewe zen in de bestaande cantine aan de Buitenhaven. Men moet maar eens met de beheerder, de sergeant-telegrafist J. Kuster, gaan praten om aan de weet te komen, dat dit knusse gebouwtje prac- tisch geen „improductieve uren" heeft. Eerlijk gezegd, puilt de Marine er uit. en de nieuwe cantine zal dus uiteraard welkom zijn. De aannemersfirma gebr. Schiphorst uit Haarlem maakt uitstekende vorde ringen met het verwezenlijken van het project, dat onder architectuur van ir. C. IVegener Sleeswijk wordt gebouwd. Het geraamte van gewapend beton groeit met de dag en geeft de buiten staander reeds een goede indruk van de omvang van dit werk. Er zijn in middels ook al zo'n veertigduizend ste nen in het gebouw verwerkt, maar de officiële „eerste steen", een blauw ge glazuurd exemplaar, is Zaterdagmor gen omstreeks half elf door de Com mandant Zeemacht Nederland gelegd. De Commandant Maritieme Midde len, kapitein ter zee M. A. J. Derkse- ma, onder wiens commando de Marine cantine ressorteert, sprak een kort openingswoord, o.a. ter verwelkoming van burgemeester mr. G. D. Rehorsten de wethouders P. S. van der Vaart. L. F. van Loo en mr. J. Mulder. Uit hun aanwezigheid viel op te maken, dat het gemeentebestuur eveneens grote waarde hecht aan de totstandkoming van dit bouwwerk. Voorts waren enkele stafofficieren van het Commandement Zeemacht Ne derland aanwezig, alsmede de vloot- predikant ds. J. W. Sepmeijer en het dagelijks bestuur van de Vereniging van Beroepsschepelingen bij de Zee macht. De architect, gaf vervolgens een sum mier overzicht van de wordingsgeschie- Het Helders Fanfarecorps heeft on der leiding van de heer J. J. Alleman deelgenomen aan een Pinksterconcours te Aalsmeer, waar de prestaties van de aanwezige harmonie- en fanfarecorp- sen werden beoordeeld door de heren mr. Wanger uit Brussel, Botter uit Baarn en Hartmann uit Den Haag. Het Helderse ensemble behaalde in de marswedstrijd een eerste prijs met 96 punten en in de congreswedstrijd een tweede prijs in de eerste afdeling met 349 punten. Vorige week werd de zesde ronde in de bridge-competitie van HBC ge speeld. De uitslagen waren: A-lijn- Beneker-Veenstra 61.81, Bouw man—Evers 57.64; Kemper—De Vries 53.47; Visser—Bakker 50.00; Bakker- Doms 50.00; Van den Berg—Van der Helm 47,92- Dekkers—Zoon 44.44; Slem- mer—Van Praag 44.44; Dukers—Kerk- k B-lijn- ForrerBambach 75.00; Van der Eist—Droste 50.60; Beeldman—Jan sen 50.00- Gebr. Kersbergen 48.80; Snoer- wang—Pol 48.21: Grande—Selier 44.64; heer en mevr. Planken 42.85; Harjer Schilperoort 39.88. C-lijn: Heer en mevr. De Groot 60.00; heer en mevr. Lelie 57.00; heer en mevr. Vries 51.00; Swenner—Way 45.00; Spruit Bijlsma 44.00; heer en mevr. Krap 43.00 De heer T. Keizer heeft Vrijdagavond tijdens de onderlinge wedstrijden van de Christelijke damvereniging K.O.E., in een snelle partij van J. Kraak ge wonnen, waardoor zijn kansen op de eerste plaats nog zijn vergroot. De af gebroken partij tussen Js. Keizer en Cornielje werd door eerstgenoemde ge wonnen. De Boer en Post speelden iem.se. GEgLAAGD VOOR GEZINSVERZORGSTER Aan de Landbouwhuishoudschool te Alkmaar (Alg. Stichting voor Gezins zorg in Noord-l'olland) slaagden voor het diploma gezinsverzorgster de da mes M. van Dok. J. A. Erasmus en B. Corbee, alle alhier. denis van het project, tenslotte de Commandant Zeemacht Nederland uit nodigend, het blauwe steentje in de voorgevel van het gebouw te metselen Schout bij nacht Burghard kweet zich met de flair van de zeeman, die niet gauw voor een opdracht uit de weg gaat, van zijn taak en verzuimde niet, de overtollige specie aan de buitenzij de van de voeg met het gebaar van een volleerd metselaar weg te strijken. Schout bij nacht Burghard sprak er zijn voldoening over uit, dat de aanne mer zoveel vaart achter het werk zet Uit de woorden van de Commandant Zeemacht Nederland was zonder moei te op te maken, dat de marineleidine het gebouw liever vandaag dan mor gen in gebruik zou nemen. In antwoord daarop sprak namens de aannemersfirma de heer H. J- G. Klein Schiphorst, die de belofte deed dat de Koninklijke Marine geen dag langer zou behoeven te wachten dan strikt noodzakelijk. Als herinnering aan deze symbolische plechtigheid bood hii schout bij nacht Burghard het ver- schroomde troffeltje aan. Met een dronk, gewijd aan de voor spoedige afbouw van de cantine, werd de bijeenkomst besloten, waarna men zich tussen planken en balken dc».r be gaf naar het inwendige van het bouw werk om in gedachten de Marinecan tine te completeren. Daar was nog wel enige fantasie voor nodig, maar wan neer we een half jaar verder zijn, zal de realiteit voldoende te hulp komen. Het ligt namelijk in het voornemen, het gebouw begin volgend jaar in ge bruik te nemen. Zaterdagavond om ongeveer kwart voor tien reed de zes en zeventigjarige mej. M. bij de Nutsspaarbank tegen een auto aan. Zij kwam op de fiets uit de Emmastraat, zag wel een paar wiel rijders, maar had geen erg in de auto, die van links kwam. De bestuurder van het voertuig remde onmiddellijk, waarna mej. M. tegen de wagen botste. Zij werd met een lichte hersenschud ding naar het St. Liwina-ziekenhuis overgebracht. Banketbakkerij De afdeling Julianadorp van de Plattelandsvrouwen vergaderde dezer dagen in café „Prins Hendrik". De ge zinsverzorgster voor Koegras. mej. Agaart, vertelde de dames iets over de opleiding tot gezinsverzorgster, over het werk zelf en over de belevenissen die men er sems bij heeft. Mevr. Hart- landPie bracht een keurig verslag uit over het uitstapje naar de Flora, waarna mevr. De GraafKaan en me vrouw MinnesViehof mededelingen deden aangaande respectitvelijk d al gemene vergadering te Utrecht en de gewestelijke vergadering te Alkmaar. Men besloot op Dinsdag 9 Juni een be zoek te brengen aan de handwerkten- toonstelling van de zusterkring Cal lantsoog. De belangstelling voor de wandel sport neemt toe in Julianadorp. Er heeft zich thans een commissie ge vormd, die zal trachten ook te Juliana dorp een Avondvierdaagse te organise ren. Daarin nemen zitting de heren ds H. J. Tromml, B. Ouwerling en L. Tigchelaar. Het plan is de Avondvier daagse te houden op 16, 17, 18 en 19 Juni. De junioren (10 t.m. 13 jaar) starten om zes uur bij café „Prins Hendrik" en lopen elke avond tien ki lometer. De senioren beginnen steeds om half zeven en tippelen driemaal vijftien kilometer en éénmaal twintig kilometer. Men kan zich tot en met 6 Juni voor dit wandelfestijn opgeven bij bovengenoemde commissieleden. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Mei. 100 kg aardappelen 62—69. 50 kg klein tjes idem 60; 10.000 kg rabarber 59.30. Doorgedraaid: 9000 kg rode kool. (Adv. Ing. Med.) Voor het merendeel van de toeschouwers bij een cabaretprogramma maakt het weinig uit, in hoeverre sprake is van originaliteit bij hetgeen op de planken gebeurt. De wat meer critisch ingestelden onder het publiek voelen echter wel degelijk een onderscheid lussen „eigen werk" en „imitatie". Nu was het bij de HRC-revue, die drie avonden achtereen in Casino ten tonele werd gebracht, niet steeds uit te maken waar in derdaad van vindingrijkheid en eigen ideeën kon worden gesproken»! Met des te meer waardering hebben wij daarom het optreden van Jaap van de Sande gevolgd, die een drietal liedjes van hemzelf bijzonder geslaagd „bracht", ook wat de entourage betreft. Juist omdat hij zich hiermee als een talentvol amateur in het cabaretwereldje deed kennen, vonden wij het jammer dat hij een afgezaagde radio-dreun (met dat zo verschrikkelijk populaire „beetje, beetje") in zijn programma'tje cpnam. Nu begrijpen wij het wel. Zo'n revue moet inslaan, en dan is het even toe geven aan de smaak van de massa soms onvermijdelijk. Met „Kom er in", „Over vijf-en-twintig jaar" en derge lijke raken de mensen licht aan het meezingen en dat schept een band tus sen spelers en publiek. Nu heeft Jaap van de Sande voldoende in zijn mart om zonder dergelijke kunstgrepen het gewenste contact te leggen. Er waren trouwens nog meer mede werkers, die zich op de planken besl thuisgevoelden en het publiek terdege wisten te amuseren. Neem Steef Boer- sema, die als „imitator" een verdiend succes oogstte (dank zij de perfecte magnetofoon-installatie van Jaap var de Sande) en later weer eens furort maakte als „vierde man" bij het acro- batengroepje, dat ook serieus uitste kend werk deed. Neem verder B. Coe- sel, die bij de WSOV al voor menige komische rol garant heeft gestaan er zich in de HRC-revue geenszins onbe tuigd liet. Het schetsenwerk genoot niet vooi honderd procent onze waardering, om dat er weinig nieuws bij was. Jaap van de Sande maakte zo'n goede beurt met de wijze, waarop hij met moppen- tappen omzeilde, maar de uitgerekte mop met al die glaasjes jenever kostte teveel minuten van het toch al uitge breide programma. Een afzonderlijk woord van vermel ding verdient mej. T. de Bont voor haar dansimpressie. Het was nog net geen ballet en soms kwam de bedoe- In de Tivoli-bioscoop wordt tot er met morgenavond vertoond „De misstap van dr Talbot" en in de Witte bios coop tot en met Donderdagavond „D£ koning der wildernis". Voor het marinepersoneel wordt morgenavond in de Marinecantine clt film „S.O.S., kind vermist" gedraaid. De storingsdienst van de gemeente water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Dinsdag J P. Agema (Fabrieksgracht 16, telef. 3594), Woens dag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donderdag W. Oostendorp (Rei- gerstraat 8, telef. 2457), Vrijdag A Schutte (Jacob Beenstraat 25, telefoor 2431), Zaterdag en Zondag F. Kiamer (Niasstraat 17, telefoon 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Binnen haven 147, telef. 2882), S. Biersteker (Ceramstraat 32, telef. 3467) en D. Oos tendorp (Van Limburg Stirumstraat 24. telefoon 2452). ling onvoldoende tot uiting, maar in deze bijdrage (met de nationale ramp als onderwerp) troffen wij toch enkele momenten van waardevolle inspiratie, die van mej. De Bont nog wel iets de den verwachten op het gebied van de bewegingskunst. In de derde bekercompetitie no teerde men bij de christelijke dam club HCSC de volgende uitslagen. D. van Leeuwen-J. J. Oord 1-1; J. J. Oord -D. van .Leeuwen 0-2; L. Beijer-R Hijma 2-0; R. Hijma-L. Beijer 0-2; R. Eelman-A. Bos 2-0: J. But-L. Beijer 0-2; A. Bos-R. Eelman 2-0; D. Drup steen-J. J. Oord 2-0; J. But-P. Kramer 0-2; R. Eelman-P. Kramer 1-1; R. Hij- ma-D. Drupsteen 0-2; L. Beijer-J. J. Oord 0-2. Gedurende het afgelopen weekend deden twee jachtjes onze haven aan. Het waren de „Urania" en de „Elza". Het Duitse jacht „Edith" is vertrok ken. Zondag keerde Hr Ms „Soemba" in Nieuwediep terug. Het is morgen hoog water om 6.40 en 18.45 uur, en laag water om 0.30 en 12.45 uur. De temperatuur van het zee water was 14,6 graden Celsius. In een zomerse temperatuur hebben MFC en ZAP Maandag een matige wedstrijd gespeeld, welke in een 4—4 gelijk spel eindigde. Na vijf minuten gaf de MFC rechtsbuiten zijn ploeg met een hard schot de leiding. Na enige tijd nam ZAP het spel in handen en na enkele mislukte pogingen werd door de midvoor de gelijkmaker gescoord. Nadat de linksbuiten van de gasten ZAP aan de leiding had geholpen kwam MFC weer aan het woord, hetgeen ten slotte in een doelpunt van de midvoor resulteerde. Een dekkingsfout in de MFC achterhoede was oorzaak dat ZAP andermaal de leiding kon nemen. De aanvalsleider van MFC had daarop echter ook weer het antwoord klaar. Kort voor het einde scoorden beide voorhoeden ieder nog eenmaal. 'Andijk, dat met vier invallers speel de, heeft in het Waterland-tornooi een 94 nederlaag tegen Succes moeten incasseren. Het was een matige wed strijd, daarin Succes met de rust een 3—0 voorsprong had genomen. (Adv. Ing. Med.) HOEWEL DE MEESTE DEELNEMERS aan het HRC-jeugdtornooi om de „Piet van Rijswijk-beker" gisteren ongetwijfeld liever verpozing hadden gezocht aan het strand, kan de organiserende vereniging er van overtuigd zijn, dat de jongelui aan deze prachtige tweede Pinksterdag in Den Helder mooie herinneringen zullen bewaren. Nadat 's morgens om tien uur met medewerking van het Stedelijk Muziekkorps de vlag. gen van de deelnemende clubs waren gehesen kon de strijd beginnen. De junioren demonstreerden gedurende vrijwel de gehele dag, dat zij nóg niet voetbalmoe zijn De „Piet van Rijswijk-beker" is ten deel gevallen aan de Alkmaarse Boys. Deze vereniging kan op een veelbelo vende jeugdkern bogen en gaat stellig een goede toekomst tegemoet, wanneer de spelers zelf de gelegenheid aangrij pen zich nog meer in hun sport te be kwamen. Alkmaarse Boys versloeg eerst Ajax met 20 en vervolgens WGW (de wjnnaar van verleden jaar) met 3—1. In de finale vonden de Kaasstedelin gen HRC tegenover zich, dat Eg- mondia met 64 versloeg (na straf schoppen) en EDO met 50 klopte. De postduivenvereniging van Zaterdagvliegers „Nieuwediep" heeft deelgenomen aan een wedvlucht van Quievrain (294 km), waarvoor de vogels om 10.45 uur werden gelost. De eerste duif arriveerde reeds om 14.38 uur. De heer M. Ruiten won met de zesde prijs (eerst aangetoon de) de pendule. In concours waren 339 duiven. Volledig was bij „Nieuwediep" de uitslag: S. Zondervan 1. Gebr. Koop man en zoon 2, 12, 16 en 57. G. Schot- ting 3 en 40. P. Beukers 4, 14 en 33. Van de GiessenHengsdijk 5, 10. 13, 17, 21, 23, 38 en 41. M. Ruiten 6, 42 en 47. P. Rab 7. D. van Kerkhoven 8. P. Bontes 9, 11, 32 en 35. D. Trijsburg 15. Bambach 18 en 51. L. Petrus 19. Van der Aa 20, 40 en 54. Peeters 22. Borra 24 en 52. De Vroome 25. Bodestaf 26. C. Kos 27. H. Prins 28. P. Wit 29 en 39. Ligtenberg 30. Van de Werf 31 en 44. J. Kater 34. H. van Trier 36, 49 en 55. J. Stam 37. P. Ham 43. A. Koorn 45 en 46. A. Agema 50 en 53. J. Landman 56. Junioren: J. Minneboo 1, C. Swart 2 en 4. Fransen 3 en 5. Donderdag in- korven voor St. Quentin. Vrijdag worden voor deze vlucht de klokken gezet De vijfde wedvlucht van „Victoria" ging Zondag van Pont St. Maxence (433 km). De lossing geschiedde om zeven uur met kalme N.O..-wind. De eerste duif werd getoond om 14.18 uur. De prijzen werden als volgt verdiend: B. C. de Boer 1, 5, 17 en 47. D. Make laar 2, 16, 29 en 32. J. Riemers 3, 10, 15, 28, 30, 35, 38, 43, 44, 46 en 48. C. Bregman 4, 7, 9, 31, 36, 37 en 40. H. Slijkerman 6 en 19. J. A. van Steijn 8, 20, 22, 27, 33 en 49. J. van de Wal 11 en 41. A. Heyblok 12, 14, 23, 25 en 26. C. Slot 13, 24 en 42. P. J. Bruinink 18. L. Verbokkem 21. Th. Goossen 34 en 50. S. Riewers 39. P. Tijdeman 45. J. Troost 51. W. A. Jacobs 52. A. J. Hu- bregtsen 53. Donderdag korven de le den van „Victoria" in voor Orleans (17—18.30 uur), Zaterdag van 18 tot 19 uur klokken zetten. Ook de duiven van „VOP" kwamen van Pont St. Maxcence. De prijswin naar van deze vereniging arriveerde om 14.10.11 uur. de uitslag is: G. J. de Wit 1, 14, 16, 19 en 26. J. Vlaming 2 M. Mastemaker 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 18 en 20. M. Luider 9, 17 en 23. O. Boon 13. T. Schoneberg 15. W. M. de Boer 21 R. Ottevanger 22. J. Bruin 24 en 25. 112. Die ochtend zatzn Jimmy Brown en Piet Potlood in de ruïne- stad vol spanning te wachten op de dingen, die komen gingen. „Zou Red- nose eieren voor zijn geld gekozen hebben en de gevangen genomen Roe- kiraki's in vrijheid gesteld hebben of zou hij "het conflict op de spits gaan drijven? „Wat denk jij er van, Jim my?" vroeg Piet Potlood. „Hij stuurt ze terug", antwoordde deze. „Die lui zijn er zó op gebrand hun bezittin gen terug te krijgen, dat ze al kippen vel krijgen bij de gedachte, dat ik er brandhout van ga maken. Blanken zijn vreselijk aan de materie gehecht, wees daar zeker van". Piet Potlood nam netjes zijn tropenhelm af. „Dank u", zei hij droog en hij wilde er nog een klein hatelijkheidje aan toevoe- gen, toen Jimmy hem eensklaps aan stootte. „Hoor maar zei hij, „daar komen zij al aan!" Piet Potlood luis terde scherp, maar hij hoorde niets. „Ik geloof dat je droomt, Woewoe- soeki", zei hij schamper. „Binnen een half uur zijn ze hier", zei Jimmy be daard en hij riep een zijner vleugel adjudanten om hem opdracht te geven voedsel en drinken klaar te zet ten voor minstens 200 uitgehongerde Roekiraki's. Nu dit voedsel werd niet voor niets in gereedheid ge bracht, want inderdaad stoof na ver loop van een half uur een bende uit gelaten Roekiraki's de poort van de ruïne-stad binnen. Onderweg hadden zij van andere Roekiraki's, die zij waren tegengekomen al gehoord, dat Grauw Grauw gevangen zat en dat de stam der Roekiraki's een nieuwe lei der had gekregen. Zij dansten wel een kwartier om Woewoesoeki heen, zo blij waren zij met hun onverwacht herwonnen vrijheid. Het was jammer, dat de roodjakken hun kruit hadden verschoten. Dat zij beter konden hadden wij van hen te gen EDO gezien. Alkmaarse Boys speelde zich met knap positiespel naar een zeer verdiende 3—0 zege, die geen moment in gevaar kwam. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen WGW en EDO. De Nieuwediepers moesten met een 4—2 nederlaag genoegen nemen en beland den dus op de vierde plaats. Hier vol gen thans alle uitslagen van dit ge slaagde tornooi. AjaxAlkmaarse Boys 02,, WGWFlevo 10. EdoAlcma- ria Victrix 32, ÈgmondiaHRC 46 (na 'strafschoptien). Alkmaarse Bovs WGW 3—1, EDO—HRC 0—5, Ajax- Flevo 40, Alcmaria VictrixÈgmon dia 4—5 (na strafschoppen), WGW— EDO 24, Alkmaarse BoysHRC 3—0. De clubs eindigden als volgt: 1 Alk maarse Boys, 2 HRC, 3 EDO, 4 WGW, 5 Ajax, 6 Ègmondia, 7 Alcmaria Vic trix, 8 Flevo. Voorzitter De Boer van HRC reikte de prijzen uit. De Alkmaarse Boys ontvingen behalve de wisselbeker (uit handen van de dochter van wijlen de heer Van Rijswijk) ieder een herinne ringspeldje. VIOS heeft zich op de tweede Pink- sterdug een waardig vertegenwoordiger van ae eerste klasse uit de Noordkop getoond in de promotiecompetitie, in W ervershoof straften JCoot c.s. de ex- KNVB-ploeg VVW geducht af. Met een 52-zege kwamen de Warmen- huizers al aardig op weg naar de vierde klasse KNVB, want overwin ningen in uitwedstrijden tellen dubbel zo zwaar! De basis voor de onverwacht grot# zege werd reeds in de eerste helft ge legd. VIOS scheen geen la6t te hebben van de gloeiende zon en midvoor Bui ter was een schutter, die kansen wist af te werken. Hij plaatste vier tref fers, terwijl VVW slechts éénmaal scoorde. Na de hervatting ging de strijd meer gelijk op. VVW verkleinde de achterstand, maar méér stond VIOS niet toe. Buiter bracht kort voor het einde, toen VVW het bezwete hoofd reeds had gebogen, de eindstand op 2—5. Gouden Kruis Overigens werd er op deze Pinkster dagen niet zo heel veel gevoetbald. Talrijke wedstrijden voor het Gouden Kruis werden reeds Zaterdagavond ge speeld. Voorzover we de uitslagen kon den bemachtigen volgen ze hieronder. Groep 11: Schagen 3—SRC 2 1—1, St. Boys 1—Petten 2 4—2; Groep 12: SRC 1—Schagen 2 3—0, Holl. T. 1—BKC 2 43; Groep 13: Kaagvogels 1Flevo 1 1—0, Succes 2—DWOW 1 4—1; Groep 14: Callantsoog 1—Holl. T. 2 8—2, Dirks- horn 1—Kaagvogels 2 2—3; Petten 1— Geelzwart 1 2—2; Groep 15: BKC 3— N. Niedorp 2 5—1, Con Zelo 1—ZAP 4 51; Groep 19; Winkel 2W'waard 2 1-4. ZWAAG. 22 Mei 1953. Vr. aard appelen 45-66; late aardappelen 10.40 -68; spinazie 8-17; postelein 12-26; prei 31; rode kool 8.30-8.60; slabonen 3.- 3.20; snijbonen 3.40; tomaten 40-1.60; bospeen 39-55; rabarber 6-10; andijvie 13: sla 4.40-12.50: bloemkool 10-78; komkommers 30-37; knolseld. B 8-42; bindsla 8-18; aardbeien 1.70-4; Goud- reinette 38-71; Jonanthan 54-84; Sint Remy 12-21; Winterjan 3-20- Winston 15. WOGNUM, 22/5/53. Bevelanders 15.5015.70, vr. aardappelen middel 46—52, drielingen 6166, kriel 4565, spinazie 1119, bospeen (p. 100 bos) 52—63. rabarber S. 70—7.10.; sla 2.90— 7.40. bloemkool 3560, bossel B 5, aardbeien 1 240—3.10, II 1.90—2.50, Jonathan 30—90, Sint Remy 11—30.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2