Mosterdman van district 't Gooi greep het kampioenschap Volgende week drie dagen de Marine-kampioenschappen Verzwakt ZAP moest punten bij Watervogels laten Marinekermis ruim f 1500 GEBR. PRONK f „De Ring" bracht in Casino goed boksprogramma Helder 2 gedegradeerd; HRC 2 speelde gelijk (2-2) De wereldreis van Jimmy Brown Matig spelende Karman nam Jac. Burger de titel af r doorslag geven Op 12 Juni finale voetbalcompetitie Zeer matige strijd als sluitstuk Jan Colijn verloor op punten Protest van vierde elftal van HRC Examens Ge wes tel ijk h oofdk lasse- torn ooi De Zondag Vuurwerk-dag Marva-detachement Den Helderen afd. Mariniers Doorn verdedigen de beker Bezoekers misten twee strafschoppen Bridgecompetitie HBC Tussen Haaks en Ruitje Regeling storingsdienst Feestelijke bijeenkomst Britisch Women's Club EHBO-bestuur uitgebreid „Ons Genoegen" bracht in cantine „Geluksland" Iïs HET KORT Pitmoppen en Gemberkluiten VANAF HEDEN GOUD EN DOUBLÉ ARTIKELEN 15 oo VERLAAGD l BEEMSTtRBOER t\ d Onbeslist van Bakker tegen Ten Cate Rood jakken-reserves in promotiesfeer Om het Gouden Kruis Callantsoog Vergadering ingelanden Polder „Callantsoog" Julianadorp Pleegadressen gevraagd Texel MAANDAG 1 JUNI 1953 kunnen worden. Na zes partijen was immers de stand: Eurger 1414 104 13.59 10 Hoogenboom 1361 102 13.35 8 Mosterdman 1428 118 12.10 8 Bakker 1426 121 11.78 6 Bongers 1172 116 10.10 6 Smit 1164 109 10.67 4 Karman 1240 117 10.59 4 Vreeken 1133 125 9.06 2 Ja, dit was de stand van Zaterdag avond. De volgende dag móest Burger HET welhaast onmogelijke in het hoofdklasse-tornooi klein-biljarl libre om het kampioenschap van het gewest „Het Noord-Westen1' is Zondagmiddag gebeurd. Jac. Burger, in veler ogen zeker van de titel, moest zich gewonnen geven tegen Karman, die aanvankelijk achter stond, keurig ophaalde en de partij met 250218 in dertig( 1) beurten in zijn voordeel besliste. Er zou Burger nog niets zijn gel. .d, ware het niet, dat Mosterdman in zijn laatste partij tegen Vreeken een ge middelde van 20.83 had gestoten. Daar Hoogenboom zijn meerdere moest erkenenn in Bongers, eindigden Mosterdman en Burger op de eerste plaats; het moyenne van eerstgenoemde bedroeg evenwel 12.90, tegen dat van de Nieuwedieper 12.18. En dat was méér dan voldoende voor het kampioenschap Zoals wij in onze editie van Zaterdag reeds schreven, was Jac. Burger uit Den Helder met acht punten op de eerste plaats beland. Bakker was uit de hogere regionen verdwenen, maar er had zich een nieuwe concurrent aangemeld, de rustige Mosterdman van district 't Gooi. En deze bleek op de derde dag inderdaad een concurrent, want hij zag kans om de Nieuwedie per de eerste nederlaag toe te brengen. Het was een saaie doch zenuwslopen de partij, die door Mosterdman in één en twintig beurten met een moyenne van 11.90 werd uitgemaakt. Burger, die niet kon loskomen, bleef gelaten op 164 achter. Dit fraaie resultaat van de Gooi-speler kwam in het tornooi de spanning wel ten goede, Burger en Mosterdman met acht punten samen aan de kop! Edoch, in de avonduren ervoer Mo»- terdman, dat de Haarlemmer Karman ei zin in had zijn tweede partij te win ner). En datgeschiedde ook prompt met 250—207! Een meevaller voor Bur ger, die zelf vlot afrekende met de Zaandammer Vreeken, die 's middags tgen Karman zijn eerste ontmoeting had gewonnen, maar nu geen been aan de grond kreeg. Burger schreef 250—75 met een gemiddelde van 16.66, tegen dat van Vreken 5. Smit uit Hoorn moest Zaterdag twee maal het hoofd buigen, eerst voor de Utrechter Bongers (250220), daarna voor Hoogenboom van het district Schagen. Deze laatste won tweemaal cn beide keren in zeventien beurten (moyenne 14.70), hetgeen zijn totaal gemiddelde geen kwaad deed. Zijn slachtoffers waren de Amsterdammer HakkW£h.(iSn.Sm}i die op 171 achter bleef Van deze dag rest ons nog de partij BakkerBongers, die door eerst genoemde werd gewonnen (25087). Al met al was het een Zaterdag met vuurwerk! Mosterman eerst gelijk met Burger.... wéér afgevallen. En dan stootte, ongemerkt, de Warmenhuizer Hoogenboom zich naar de tweede plaats. Zijn moyenne verschilde niet zo heel veel met dat van 3urger, had men uitgerekend, de laatste dag, de Zondag, zou nog wel eens spannend van Karman kunnen winnen. De Haar lemmer dacht er echter anders over. En toch dankte hij zijn zege niet aan uitzonderlijK goed spel. Integendeel, zijn gemiddelde bedroeg slechts 8.33. Neen, Burger miste zijn kansen, wel haast óp van de allesverterende zenu wen, zijn gemiddelde: 7.66 zijn hoogste serie slechts 31! tv eerste partijen van deze middag waren geëindigd in overwinningen voor Bakker (25079 tegen Smit, mo yenne 20.83, hoogste serie 88) en Mos terdman (250106 tegen Vreeken, mo yenne 20.83, hoogste serie 88). En dan Hoogenboom, die van de kaart ge speeld werd door Bongers, laatstge noemde scoorde een serie van 98. Jam mer voor Hoogenboom, want Zater dagavond lag zijn moyenne nog aan merkelijk hoger dan dat van kampioen Mosterdman. De eindstand van dit enerverende tornooi was: Mosterdman 1678 130 12.90 10 88 Burger 1632 134 12.18 10 84 Bakker 1676 133 12.60 8 88 Hoogenboom 1537 123 12.49 8 102 Bongers 1422 137 10.37 8 98 Karman 1490 147 10.13 6 80 Smit 1243 121 10.27 4 93 Vreeken 1239 137 9.04 2 82 In aanwezigheid van de burgemees ter van Den Helder, mr G. D. Rehorst, die aan de deelnemers was voorgesteld, reikte de voorzitter van het gewest, de her D. Ellenbroek, de prijzen uit. De heer Ellenbroek prees in het bijzonder de uitstekende organisatie van het tomooi. Ook dit jaar worden in het Marine-opleidingskamp te Hilversum (Loosdrecht) de traditionele marine-kampioenschappen georganiseerd. Op Woensdag 10, Donderdag 11 en Vrijdag 12 Juni zullen ongeveer vijfhonderd en vijftig Marine-mensen, onder wie tachtig Marva's, in een zeer uitgebreid sportprogramma naar de vele titels dingen. zich plaatsten de elftallen van de afdeling Mariniers Doorn en het eerste Marine-elftal uit Den Helder. Voor de dames- en herenploeg, die op deze kampioenschappen de meeste punten behaalden, heeft de comman dant Zeemacht Nederland een twee tal wisselbekers beschikbaar gesteld, dat momenteel ii* het bezit i*.„ van het-Mai vasdetachement Den Helder en de afdeling Mariniers Doorn. De com missie, belast met de organisatie van de kampioenschappen, staat onder ere voorzitterschap van CZM, schout bij nacht F. T. Burghard. Als voorzitter fungeert luitenant ter zee van Speciale Diensten der eerste klasse J. C. H. Bol, en als sceretaris treedt op de kapitein der mariniers J. M. J. van de Rijdt. Het programma voor deze dagen be vat athletiek, zwemmen, schermen, handbal, volleybal, basketball, sloep roeien en tafeltennis. Voor de heren staan de volgende athletieknummërs genoteerd: 100 m., 400 m., 800 m„ 1500 m., 3500 m„ 4 x 100 m„ hoog- en verspringen, hink-stap-sprong, discus- en speerwerpen en kogelstoten; voor de Marva's: 100 m., 4 x 100 m., hoog- en verspringen en balwerpen. De zwem- nummers, zowel voor dames als voor heren, zijn: 100 m. vrije slag, 100 m. rugslag, 100 m. schoolslag en 3x50 m. wisselslag. Op Vrijdag 12 Juni om drie uur wordt tevens de finale gespeeld van de Marine-voetbalcompetitie, waarvoor In Den Helder hebben Watervogels en ZAP Zaterdagavond hun laatste competitiewedstrijd van dit seizoen gespeeld. Het was een lauwe ontmoeting, waarin de bezoekers ver onder de maat bleven. Vooral de voorhoede was slecht op dreef en het schieten leek nergens op. De Poldersen zagen zelfs kans, twee strafschoppen te missen. De Torren wonnen uiteindelijk met 40. Hoewel de wedstrijd een matige ver toning was, dient toch vermeld, dat beide ploegen stevig om de eer heb ben gestreden. Rechtsbuiten Boender- maker opende na twintig minuten de score, nadat hij al eens buiten het bereik van de keeper tegen de linker staander had geschoten. Boenderma ker kreeg de bal keurig aangegeven van middenvoor Grötzinger (10). De Helderse Bridge Ciub 1945 speelde dezer dagen de zevende ronde van de onderlinge competitie. Het resultaat was: A-lijn: Kemper—De Vries 59,52; Vis eer—Bakker 55,36; Beneker—Veenstra 54.76; Bakker—Doms 50.60; Slemmer— Van Praag 50,00; Dekkers—Zoon 48,21; DukersKerkhof 47,02; Van de Berg Van de Helm 34,52. B-lijn: ForrerBambaoh 61,31; Snoer- v/angPol 56,55; BouwmanEvera 54,17; de heer en mevr. Planken 50.60; Beeld- manJansen 47,02; HarjerSchilperoort 47,02; Van de Eist—Droste 47,02; gebr. Kersbergen 36,31. C-lijn: Swenner—Waij 59,37; Grande— Harjer 55,20; de heer en mevr. Meijer 51,04; Selier—Van Dongen 50.00; de heer en mevr. Krab 48,94; de heer en mevr. Vries 43,73; SpruitBijlsma 41,66. Zaterdag en Zondag was een ze vental Engelse motortorpedoboten In onze haven. Het is morgen hoog water om 10.25 en 23.20 uur, en laag water om 4.40 en 17.30 uur. De temperatuur van het zee water was 13 graden Celsius. In de vier en dertigste minuut nam Grötzinger zelf het tweede doelpunt voor zijn rekennig (20). Kort daarop kreeg ZAP een penalty toegewezen wegens hands. Linksback Ruiter plaat ste zich achter de bal, maar hij schoot hoog over. In deze periode kwamen de gasten iets beter opzetten, doch zij ervoeren, dat doelman Maas in uit stekende vorm verkeerde. Kort na de hervatting trok links buiten Swart naar binnen en vóór iemand er erg in had, lag de bal in het net (3—0). En andermaal be werkte Van de Pol daarop de bal met de hand, zodat ZAP opnieuw een strafschop kreeg te nemen. Ditmaal viel linksbuiten Van Oosten de eer te beurt, maar ook hij faalde. Zijn schot ging niet over maar naast! Het vierde en laatste doelpunt kwam van de voet van Grötzinger, die wel licht zelf beduusd was van het succes waarmee zijn te stoppen schuiver werd bekroond (40). De keeper van ZAP was trouwens in het geheel niet in vorm. De zege van Watervogels was meer te danken aan het falen van de jeugdige ZAP-voorhoede dan aan eigen kwaliteiten. Het geen niet wegnam, dat cie Nieuwediepers nu en dan verdienste lijk speelden. De storingsdienst der gemeente-wa ter- en lichtbedrijven is deze week ais volgt geregeld; Elecriciteit: Maandag A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, telefoon 2842), Dinsdag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, tele foon 3594), Woensdag F. Kramer (Nias- straat 17, telefoon 2877), Donderdag W. Oostendorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457), Vrijdag A. Schutte (Jacob Been straat 25. telefoon 2431), Zaterdag en Zondag W. Oostendorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457). Gas en water: H. J. Bennink (Binnen haven 147. telefoon 2882). S. Biersteker (Ceramstraat 32. telefoon 3467), D. Oos tendorp (Van Limburg Stirumstraat 24 telefoon 2452). De eerstvolgende bijeenkomst van de British Women's Club zal worden gehou den op Maandag 8 Juni in het Paleis. Deze avond, die in het teken staat van de kroning van koningin Elizabeth II, zal een feestelijk karakter dragen. Zo moge lijk zal op deze bijeenkomst de kro- ningsfilm worden vertoond. Slaagt men er niet in op deze rolprent beslag te leggen, dan zullen enkele andere films over de Britse koninklijke familie worden ge draaid. Op Vrijdag 12 Juni ls de Rlght. Rev., de Lord Bishop of Fulham, de gast van dc British Women's Club. Hij zal dan ken nismaken met de leden van de Engelse kerk. De afdeling Den Helder van de Neder landse vereniging „EHBO" heeft dezer dagen de jaarvergadering gehouden. Het bestuur werd tijdens deze bijeenkomst met twee leden uitgebreid en ziet er nu als volgt uit: P. Bok (voorzitter), C. G. van den Hoff, Emmastraat 96 (secretaris), mevr. A. van Weerelt-Leeuw (penning- meesteresse), mevr. S. W. M. Huijsing (tweede secr.), J. Grötzinger (tweede penningm.), H. J. Boogaard en Th. Rid der (commissarissen). De ter gelegenheid van Koninginne dag in de Mmnecantine gehouden fan- cy-jair heeft een netto-opbrengst opge leverd van f 1580,35. Hiervan werd j 1000 overgemaakt aan het Nationaal Rampenfondj, de rest aan de gezamen lijke militaire fondsen. Het aantal bezoekers kan niet zuiver worden berekend, maar kan toch op minstens vijftienduizend worden ge schat. Van de boottochtjes in de haven profiteerden circa drieduizend perso nen. merendeels kinderen. Deze ver heugende resultaten geven hoop voor de toekomst want het ligt in de bedoe ling, telkerjare zulk een „Marineker mis" te organiseren. Op grond van de thans opgedane er varingen kan veel, wat nu nog niet „af" was, worden verbeterd .terwijl nieuwe attracties tonnen worden toegevoegd. De fancy-fair kan dan zo goed mogelijk beantwoorden aan het doel: een feest op militair terrein, waarop burger en marineman elkaar in ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten, tot beter be grip voor eikander en tot versteviging van de onderlinge band. Voor een klein doch aandachtig gehoor heeft „Ons Genoegen", onder leiding van de heer A. Krijgsman, Zaterdagmiddag in de Marine-csntine een heropvoering ge geven van de jubileum-kinderoperette „Geluksland", een compositie van de diri gent. Het was verheugend, te constate ren, dat alles aanzienlijk vlotter verliep dan Donderdagavond in Casino het geval was. Om hall zes was het programma af gelopen. Het was jammer, dat de belang stelling zo gering was. Vandaag gaan de deelnemers aan de NBvLO-Avondvierdaagse van start. In café Postbrug houdt de KNBO vanavond «en ledenvergadering. De Mulo-vereniging houdt op Woens dag 3 Juni in Casino de jaarlijkse feest avond. De HAV organiseert dit Jaar weer de school-athletiekwedstrij den, en wel op Vrijdagavond 12 Juni en Zaterdagmiddag 13 Juni. Het basketball-tornooi van de Hel derse Athletiek Vereniging wordt dit jaar op Zondag 9 Augustus gehouden. Banketbakkerij hebben wij als onze die daarvoor in aanmerking komen o.a. gouden en doublé Dame» -en Herenhorloges. Doublé horlogebanden, enz. KEIZERSTRAAT 15 TEL. 2626 (Advertentie, ing. Med.) VOOR HET EERST SINDS TWEE JAAR heeft de Helderse Sport, vereniging „De Ring" gisteravond weer eens bokswedstrijden georga niseerd. Zonder overdrijving kan worden gezegd, dat de elf partijen voor deze sport van propagandistische waarde zijn geweest. Over het algemeen viel van goed boksen te genieten. Wanneer een k.o. dreigde, greep scheidsrechter Kleinhout in of werd de handdoek in de ring geworpen. De laatste partij ging tussen Theo Baars (school Vermeulen) en Gerrit Mazurel (school Kneppers). Eerstgenoemde demonstreerde al in de eerste ronde een groot overwicht; zijn stoten waren welgericht en zijn tegenstander werd driemaal tegen het hoofd geraakt. In de derde ronde ging Mazurel tweemaal even neer en vrijwel meteen daar. op wierp Kneppers de handdoek in de ring. Zijn pupil was het er niet mee eens, doch in de laatste ronde zou hij zeker zijn uitgeslagen. Baars werd dus winnaar. (Adv. Ing. Med.) DE wedstrijden begonnen sensatio neel. Lucas ging tegen Sjouwerman wat onbesuisd van leer, maar hij trof toch enkele keren zuiver. In de tweede ronde dreigde Sjouwerman neer te gaan; de kleine Lucas (Welter-A-kl.) won door interventie van de scheids rechter. Met deze beslissing konden wij het tenvolle eens zijn. Nadat Maarleveld op punten van J. Eikenduin had gewonnen (licht-welter- B). trad onze stadgenoot S. Bakker in het welter-gewicht C tegen de Am sterdammer Ten Cate (Termeulen) aan. Bakker sloeg fel en hard, doch zijn dekking liet veel te wensen over. Hij was op een k.o. uit, maar sloeg zelf in de derde ronde tegen het canvas. De scheidsrechter begon te tellen, waar door Bakker meende, dat hij door in terventie werd uitgeschakeld. Hem werd evenwel slechts acht tellen de gelegenheid gegeven, om even op te frissen. Het gevecht eindigde onbeslist, hetgeen Bakker aan zijn moedig vech ten en hard stoten had verdiend. Ook de Amsterdammers Kiks en Pie- ter Leijenhorst boksten onbeslist. Eerst genoemde (zwaar weiter D) was voor het eerst in de ring. Hij leverde dus De Helderse KNVB-reserves veroorzaken nog wat spanning in het (late) seizoen. Het was overigens geen beste dag voor onze stadgenoten. In 3A verloren zowel HRC 3 (van Vitesse 2 met 32) als Helder 2 (van KFC 4 met 30), waardoor de wit jakken-reserves hier het kind van de rekening werden. En dan te weten, dat Helder 2 nog zo kort geleden reserve tweede klasser was.... HRC 2 heeft te Hoorn de eerste promotiewedstrijd tegen Hollandia 2 met 22 gelijk gespeeld. Deze ontmoe ting kenmerkta zich door de echte promotiesfeer; de spanning werd nog in de hand gewerkt door de scheids rechter, die gaarne en veel van zijn fluitje gebruik maakte. Met de rust was de stand nog blank. In de tweede helft scoorde de thuis club na vijftien minuten het eerste doelpunt. Binnen een minuut waren de partijen uit een doelworsteling weer op gelijke voet gebracht (11). Ongeveer :;en minuten voor het einde nam Hollandia 2 opnieuw de leiding, maar binnen twee minuten was de stand 22, dank zij een goed doelpunt van T. de Boer. Ajax 4, dat verleden week ook 22 speelde tegen Hollan dia 2, komt Zondag bij de roodjakken- reserves op bezoek. Deze promotiewed strijd begint om half drie. Het vierde elftal van HRC, dat bij Zeeburgia 4 te gast was, moest ook met een 22 puntenverdeling genoe gen nemen, zij het onder protest. Drie minuten voor tijd werd de middenvoor van HRC in het strafschopgebied op ongeoorloofde wijze aangevallen, waar voor de scheidsrechter onze stadge noten een in-directe vrije schop toe kende. Na afloop werd geprotesteerd en toen benutte HRC 4 de (gewenste) penalty. Wordt dit protest afgewezen, dan zullen Zeeburgia 4 en HRC 4 op neutraal terrein in een beslissingswed strijd uitmaken wie degradeert. 117. Nog diezelfde avond riep Jim my de gehele stam der Roekiraki's bij een. De samenkomst, die een nogal plechtig karakter droeg, -,/erd gehou den op dezelfde binnenplaats waar eens Grauw Grauw zijn vreesaanja gende toespraken hield. De Roekiraki's waren hoogst nieuwsgierig. Wat zou Woewoesoeki nü gaan vertellen. Zij hadden zich in een grote kring rond om hun stamhoofd geschaard en luis terden even eerbiedig als aandachtig. Jimmy sprak van het in stand houden van het stamverband en met krachtige stem bezwoer hij de chimpansees zich nooit meer te laten meeslepen in een verderfelijk avontuur als dat wat zij nu Juist achter de rug hadden. In alle dierenboeken, die er ter wereld zijn, staat gij beschreven als de intelligent ste en de meest ontwikkelde dieren, die er bestaan. Gij werd steeds ge roemd om uw eerlijkheid en uw fat soen, en zo zal dat moeten blijven tot in lengte van dagen! Ik ben u allen zeer dankbaar voor het vertrouwen, dat gij in deze dagen in mij gesteld hebt en niets zou mij liever zijn dan u nog vele jaren als stamhoofd te leiden en te dienen. Dit echterzei Jimmy, en hij wachtte even opdat zijn woor den tot alle Roekiraki's 'goed zouden doordringenDit echter is onmo gelijk. Ik moet u morgen gaan ver laten. Er zijn andere plichten, die mij roepen!" Wat er toen gebeurde, zou Piet Potlood nog lang bij blijven. Hij raakte er werkelijk van ontroerd.. Er steeg plotseling een luid geweeklaag uit de kring der Roekiraki's op. Som migen liepen handenwringend op Woe woesoeki af en smeekten hem zijn woorden in te trekken. Anderen zaten stil voor zich uit te snikken of lieten hun tranen zonder schaamte de vrije loop. „Daar kan Jimmy nooit tegen op", dacht Piet Potlood. ,Je zult nog zien dat zij hem overhalen voorgoed te blijven". een kranige prestatie tegen Leijen horst, wiens gezicht half schuil ging achter zijn linkerschouder. Een snelle demonstratiepartij (jeugd) tussen Lou Zoon en Gilles van de Velde ging vooraf aan de wedstrijd tussen J. Colijn (Den Helder) en G. van Eijk uit Amsterdam (middengewicht A). Onze stadgenoot, korter dan zijn tegen stander, kwam voortdurend laag in, een kolfje naar de hand van de puntige Van Eijk. In de derde ronde miste Co lijn het hoofd van de Amsterdammer vier maal op één haar na; Van Eijk week listig uit. In de laatste ronde in casseerde Colijn een geduchte linkse op de kaak; Van Eijk werd winnaar op punten. Aan het slot van de avond bleek, dat hij de stijlprijs had gewon nen. Twee vinnige boksertjes waren M. de Boer en A. Wasserman. Eerstgenoemde zegevierde. Vervolgens stoof de kleine Onga Kwin, een razend snelle kleur ling, in op W. Oppen, die alle moeite had om hem te ontwijken. Wij ver onderstellen, dat Oppen blij was, toen de gong het einde aankondigde. Onga Kwin was beduidend sterker. In het welter-B werd Van 't Schip winnaar verklaard over J. Gulien. die vrijwel voortdurend de maag vrijliet en geen krachtige stoot had. Van 't Schip v.'oii op punten. De eerste ronde van de partij tussen H. van de Velde en T. Leijenhorst (zwaar weiter B) had veel weg van een demonstratie, in de tweede ronde bleken beiden echter tot ware „rof fels" in staat. Leijenhorst was zeer nonchalant met de dekking links. Hij zal moeten leren, zijn arm hoger te houden. De partij eindigde onbeslist. Aan het programma ging een kleine huldiging vooraf. De heer Klos over handigde aan de bekende „Ome Nelis" Bisschop, wiens leerlingen uitstekend voor de dag kwamen, een geschenk. Ome Nelis was onlangs veertig jaar in de bokssport. Aan de Bijzondere Kweekschool voor enderwij zers(essen) te Den Helder wer den Zaterdag drie candidaten geëxami neerd. Eén van hen werd afgewezen. De geslaagden waren de heren S. A. Schutte te Den Helder en L. J. Bakker te Sloot- dorp. In de voorronde van de strijd om het Gouden Kruis werd opnieuw een aan tal wedstrijden gespeeld. Ons bereik ten de volgende uitslagen: Groep 11: VesdoSRC 2 42, Petten 2Schagen 3 0—6. Groep 12: Scha gen 2—Holl. T. 0—3, SRC—Winkel 2— 1. Groep 13: WieringerwaardKaag vogels 410. Groep 14: Holl.T 2— Kaagvogels 2 21, PettenCallants- oog 50, GeelzwartDirkshorn 23. Groep 19: Wieringerwaard 2RKVVS 53. Voor de competitie wonnen de junioren van Schagen met 52 van West-Frisia. De adspiranten van Scha gen verloren met 0—5 van West-Frisia en met 14 van Helder. Op Maandag 8 Juni wordt ten huize van de heer A. Vriesman te Callants oog een openbare vergadering gehou den van de stemgerechtigde ingelanden van de polder „Callantsoog". Op de agenda staat een voorstel tot het fourneren van vijftig gulden als bij drage in de kosten van het standbeeld voor dr ir C. Lely, een voorstel tot het aangaan van een vaste lening van f 39.000 voor verbetering van de water leidingen en verder een aantal interne aangelegenheden. Ook dit jaar wil de Nederlandse-her vormde gemeente te Julianadorp een aantal Rotterdamse kinderen van zes tot veertien jaar gedurende één of meer weken in de zomervacantie gastvrijheid verlenen. Pleegadressen worden gaarne ingewacht door ds. H. J. Trommel. GEVONDEN VOORWERPEN Pop. vier bankbMjetien, nagelgarnituur, hal, oliebroek, zonnebril, portefeuille, por-, temonnaie en damestas.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2