Stad en omgeving Bcrvoets- Tegenstander van Neptunus in eindstrijd is Banckert Eerste zevental Bruinvissen in zware afdeling „Bulletje en Boonestaak" in Casino bij „MuloV." r Jimmy Brown en de Oranjehemden Helderse onderwijzers zagen de Haagse schooltuinen „Willem v. d. Zaan" maakt wereldreis „Wondershow onder water" IN HET KORT Predikbeurten Kikkers en ratten op de „lessen" Raad Dinsdag bijeen Finalisten O. en O.-tornooi bekend AOK Texel gisteren met 4-0geklopt Maandagavond wordt het pleit beslecht Juttersmarkt voldeed aan verwachtingen In najaar terug in Nieuwediep Het Luthers Kerkkoor jubileert Zondag Aanbesteding levering van levensmiddelen Zaterdag en Zondag naar Utrecht Betere resultaten in kringkampioenschap Twee zeer geslaagde avonden Met kasgeld er vandoor Avondvierdaagse zonder uitvallers - Interessante en stimulerende excursie GESLAAGD Kleine gebeurtenissen ,,'t Bruine Monster" gaat morgen open Tussen Haaks en Kuitje NACO-chauffeurs deden voorzichtig-aan Julianadorp Feestelijke dag voor JVC Forumavond van de Herv. Mannenvereniging VRIJDAG 5 .JUNI 1953 JN EEN 1ORNOOI ALS DAT van het „Comité O. en O." kan het merkwaardig lopen. Zo had niemand verwacht, dat Lua Betuwe niet in de finale zou komen. En het elftal van de „Banckert", dat op 20 Mei van Neptunus verloor (2—1), aal wel nooit hebben kunnen aromen, dat het zich via het predicaat „sterkste verliezer" alsnog in de eindstrijd om de eerste en tweede plaats zou werken. Want dat is gebeurd. De mannen van de Banckert versloegen gisteravond op het HRC-terrein AOK Texel met 40. Dat betekent, dat Neptunus en Banckert elkaar nogmaals ontmoeten (Maandagavond 7 uur HRC- terrein), en dan om de „Burgemeester Rehorst-beker". Het was geen fraaie wedstrijd, die de weinige toeschouwers gisteren voor de ogen kregen gezet. Banckert begon met een groot overwicht, waaruit al ba zes minuten het eerste doelpunt werd gescoord. Linksbuiten Korenhof speelde uitstekend samen met midden voor Spoelstra, die vervolgens keeper De Jong passeerde, 1-0. Deze laatste was helaas niet ten volle voor zijn taak berekend, hetgeen meermalen tot uiting kwam. Zoals men weet, werd hij in de ontmoeting met Hertog Hendrik ge blesseerd. AOK Texel had deze „kwart kracht" niet mogen opstellen. In de laatste phase van de eerste helft was AOK beslist sterker, doch het gelukte de zwakke voorhoede niet om te doelpunten. Dat was voorname lijk te wijten aan linksback Wiggers van Banckert, die een uitstekende partij speelde, doch ook voor een be langrijk deel aan de veteraan Striet, die eveneens een massief struikelblok vormde. Ook na de rust trok Banckert on middellijk fel van leer. En toen bleek, dat dit elftal dik moest kunnen zege vieren. Ons vermoeden werd trouwens prompt bewaarheid, ofschoon linksbin nen Kloosterman het Veld was uitge zonden. Met tien man spelend, gedu rende bijna de gehele tweede helft, vermocht Banckert nog een belang rijk overwicht te demonstreren. Niet temin werden eerst verscheidene kan sen gemist, voordat de voorsprong kon Worden vergroot. Driemaal deed zich /Gisteravond om elf uur verstom- de het lawijt in de binnen stad. De meeste mensen hadden tegen half elf de „Juttersmarkt" de rug toegekeerd, maar de mu ziek ging nog een tijdje door. Het zal moeilijk zijn, de eerste dagen, om deze geslaagde markt van de Helderse winkeliers niet te missen. Men is er aan gewend geraakt, en niet ten onrechte was men dankbaar voor de levendige activiteit, die weer eens wat leven in de brouwerij bracht Niet alleen de bezoekers, ook de winkeliers waren tevreden. Wij hebben er nog verscheidenen ge sproken, en allen waren vol goede moed. „In het najaar orga niseren we er weer één", zeiden zij. En dat was Wel het bewijs, dat de Juttersmarkt naar meer smaakt! een prachtige scoringskans voor, doch even zovele keren was het resultaat nihil. Er kwam meer doorzettings kracht in de aanvalslinle van Ban ckert, nadat Bakker van AOK buiten het bereik van doelman Angenent te gen de lat had geknald. Spoelstra trok er weer tussen uit, doch hij schoot uit gerekend in de hoek, waar „manke De Jong" zich had opgesteld. Pas dertien minuten vóór het einde wist Spoelstra de stand op 2-0 te bren gen. Hij voegde daaraan nog een derde doelpunt toe en kort voor het einde bracht Rijswijk de stand op 4-0. Hoe wel Banckert de zege volkomen ver diende, was toch het doelpuntengetal geflatteerd. Twee doelpunten konden worden gemaakt, omdat de gehele ver dediging van AOK bleef staan voor vermeend buitenspel. Een ander doel punt was te wijten aan De Jong, die het leder ongetwijfeld had bereikt, ware het niet, dat zijn blessure hem in zijn snelheid had gehinderd. Maandagavond wordt dus de finale gespeeld tussen Neptunus en Banckert. Op Donderdag 11 Juni volgt op het veld van Helder de strijd om de derde en vierde prijs tussen Lua Betuwe en AOK Texel. Het ligt in de bedoeling, dat Hr. Ms. Willem van der Zaan (mijnen- leggerl, welke bodem onder bevel van kapitein luitenant ter zee G. J. Platerink binnenkort uit de Neder landse Antillen zal thuisvaren, deze thuisvaart voor vlagvertoon zal maken via het Panama-kanaal, de Stille Oceaan, en Nieuw Gulnea, hetgeen dus betekent, dat dit schip bij aan komst in Nederland een reis om de wereld zal hebben volbracht. Hr. Ms. Willem van der Zaan wordt in het najaar van 1953 in de haven van Nieuwediep terugverwacht. Nader vernemen wij dat de mitnen- legger „Willem van der Zaan" onder bevel van kapitein-luitenant ter zee P. van Willigen binnenkort uit de Neder landse Antillen zal thuisvaren. Kapi tein-luitenant ter zee G. J. Platerink blijft in de West. Zondagmorgen om half elf wordt in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat een feestelijke dienst gehouden in verband met het zestig-jarig bestaan van het Luthers Kerkkoor. Medewer king wordt verleend door het koor. on der leiding van de heer J. H. Keijzer. Voorganger is dr J. A. Stellwag. Het verdient nog vermelding, dat de heer K. Goudswaardt Zondag zijn vijf en veertigjarig jubileum als voorzitter van het koorbestuur viert. Op Donderdag 11 Juni om kwart over twee wordt op het gemeentehuis een openbare aanbesteding gehouden voor de levering van brood, vlees en vlees waren. kaas. kruidenierswaren, room boter en margarine ten behoeve van het gemeente-'ziekenhuis. het Inter naat van de Zeevaartschool en het ge meentelijk verpleeghuis voor ouden van dagen te Huisduinen. De levering zal gelden voor het der de kwartaal van 1953. Hoewel de ware zomer nog niet is aangebroken, maken de Helderse Bruinvissen toch al aanstalten om het nieuwe seizoen te beginnen. Binnenkort worden de eerste waterpolowedstrijden gespeeld en het siaat wel vast, dat onze stadgenoten een zware dobber krijgen. Het eerste zevental is in een zeer zware afdeling ondergebracht. Naast twee afdelingskampioenen van verleden jaar (VZV en het Amstel- veense Futen) zijn in de derde klasse C ook De Ham en de Kroos duikers ingedeeld. Bruinvissen 2, dat ook voor debonds- competitie uitkomt, bindt in de reserve derde klasse F de strijd aan met Ne- reus 3. VZV 2, Neptunus 2 en DAW 2. Vóór de aanvang van de competitie zal het eerste zevental gaan proef draaien op de waterpolodagen te Utrecht, welke op 6 en 7 Juni worden gehouden. Aleer de wandelaars zullen kunnen genieten van polowedstrijden in het bad aan de Dijk, zal eerst het gereed ko men van het gebouw aldaar moeten worden afgewacht. Zwemwedstrijden TOEN „BULLETJE EN BOONESTAAK" destijds als „strip" in som mige periodieken verscheen, werden hun belevenissen niet alleen door de jeugd met spanning gevolgd, maar ook vele volwassenen toonden be langstelling voor hun avonturen. Zo ook Wdensdag- en Donderdagavond in Casino, waar deze twee knapen als schepelingen ivaren verzeild ge raakt, onder voogdij van de Schoolvereniging „Mulo V". Er werd alleraardigst gespeeld door het groepje scholieren. Zouden we onze waardering uiten in rapportcijfers, dan kreeg niemand een onvoldoende, na tuurlijk wel een plus- of minteken. Fred Kwast verdient stellig een tien met een griffel voor de wijze, waarop hij Ouwe Hein en Neptunus vertolkte. Ed. Bosch In Tivoli wordt van heden- tot en met Maandagavond vertoond „De avon turen van captain Clark" met Gregory Feck. De Witte brengt deze avonden „De eerbiedige lichtekooi". Ter gelegenheid van het eerste lus trum geeft de Helderse Balletschool, di recteur de heer Siebeling, vanavond in Casino een uitvoering. In één der zalen van Formosa ne men vanavond om half acht junioren van HRC, Helder, Watervogels, WGW, HCSC en JVC deel aan een testwedstrijd van de Scheidsrechtersvereniging. De Helderse Zwemvereniging Mars diep houdt in de bovenzaal van Formosa hedenavond om kwart over acht de jaar vergadering. Onze oud-stadgenoot, de heer J. van Moort, slaagde in Den Haag voor het diploma B. stoom- en werktuig kunde, grote handelsvaart Zekere J. H. V. uit Alkmaar deed bij de politie aangifte, dat de kas van een voormalige chemische wasserij ln de Keizerstraat voor een bedrag van f 500 tot f 700 was lichter gemaakt. Verdacht van deze verduistering is te Hoorn een zekere H. aangehouden. was voor Boonestaak het geijkte type; hoewel niet hinderlijk, was hij dikwijls clownesk in zijn doen en laten. Op ple zante wijze speelde Anneke Petter als Bulletje. Wim de Bruyn had het juiste postuur om voor kok te fungeren en hij deed het niet onverdienstelijk, even min als Carlus Mommaas, die een kod dig koksmaatje was. Jan Goedegebuur was overtuigend als kapitein. De bij rollen werden naar beste kunnen ver tolkt door Han Prosper (de stuurman), Maaten van Zoonen (matroos), Jan van Dam (bootsman) en Wim Nieuwenhui- zen (stoker). De heer J. de Winter was als regis seur voor zijn taak berekend. Vóór het blijspel hadden enkele piraten cnder het motto: „Anchors away" al wonder lijke capriolen gemaakt, waardoor de aanwezigen reeds in de juiste stemming waren gekomen. Na de pauze een grote verrassing: „De droom van een duiker". Het effect van dit muzikale tafereel was werke lijk sprookjesachtig. Wat een prachtige dieptewerking was hier ontstaan door het juiste uitbalanceren van de zet stukken, die op decoratieve wijze be schilderd waren door de heer C. van Neerijnen. Wat valt er veel te bereiken met enkele reflectoren, mits voorzien van de juiste kleurfilters, zoals hier het geval was. Inderdaad „Een won dershow onder water". Geheel geïmpo neerd door dit alles ging men ver wachtingen koesteren, die niet ver vuld werden. Want het stelde enigs zins teleur, dat de romantische zee meerminnen liedjes kweelden en tok kelden, die op de begane grond als „afgezaagd" worden beschouwd. Waar blijft de componist, die een „Onder- Water-Cantate" creëert? Een welkome afwisseling vormden de rhythmische bewegingen van de „zeeplanten" en het zingen door twee meisjes. Hulde aan de onbekende bellenblazers! De voorzitter, Jan Goedegebuur, sprak een kort dankwoord. zijn ook dit seizoen weer te kust en te keur. doch deze kunnen helaas niet in Den Helder worden georganiseerd. Het gemis van een behoorlijk ingericht zwembad doet zich steeds sterker ge voelen. Voor het verzwemmen van de clubkampioenschappen moest weer de medewerking worden gevraagd van de gemeente Wieringerwaard. Evenals in voorgaande jaren kunnen daar deze kampioenschappen hun beslag krijgen. In Augustus staat een tweekamp met V.Z.V. uit Velsen op het programma, maar ook deze ontmoeting kan niet in onze stad plaats vinden. De Bruin vissen zijn dan te gast bij de V.Z.V.- ers. De kringkampioenschappen, welke dit jaar op 11 Juli te Westzaan worden gehouden, kunnen ook op een flinke ploeg Bruinvissen rekenen. Intussen mag verwacht worden, dat de prestaties op zwemgebied zich in stijgende lijn zullen gaan bewegen, nu de training van de rug- en borstcrawl- zwemmers wordt waargenomen door Jongepier. Het verheugende bericht van de Avondvierdaagse, die ditmaal met zo veel succes onder auspiciën van de NBvLO door „De Jutters" en „De Duin- kanters" werd georganiseerd, is, dat geen uitvallers Behoefden te worden genoteerd. De extra prijzen, beschikbaar voor twee militaire ploegen, werden in de wacht gesleept door de gecombineerde groep „Hertog Hendrik-Neptunus-Peli- kaan-Schorpioen" en door de Artillerie- school. De eerste prijs, een beker, viel ten deel aan de gecombineerde groep, de tweede prijs (een medaille) aan de Ar- tillerieschool. DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieu we kerk Weststraat, 10.30 uur ds De hoest; Palmstraat 10 uur ds Borghardt, 19 uur vicaris Grim; Huisduinen 19 uur ds Borghardt Geref. kerk, Bethelkerk, S uur ds Hamming, 10.45 uur ds Ham ming, 17 uur ds Swen; Rehobothkerk 10 uur ds Swen, 17 uur ds Hamming Chr. Geref. kerk, Steengracht. 10 en 17 uur ds Van de Knijff Geref. gem., Janzen- c .varsstraat, 10 en 16 uur leesdienst Geref. kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds Tollenaar (voorber. HA) Vrije Chris tengemeenschap. CPMV-gebouw. 10 uur samenkomst Vr(j Evang. gem., Hoog straat, 10.15 en 17 uur evang. kloppen burg, 12 uur kinderkerk Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laat ste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst Oud Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis. 10 uur kinderkerk Van Galenstraat Doopsgez. gem. geen dienst Baptisten gem.. Spoorstraat. 12 uur Zondagsschool, 16 uur de heer A. Huize- bos uit Heiloo Evangelisatie Vtjzelstr. 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heiligingssamenkomst; 19 uur openluchtsamenkomst (Spoor straat): 30 uur bijeenkomst. Evang. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur ds J. A. Stellwag Oud Geref. kerk. Hoog straat, 10 en 17 uur ds Groenewegen. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 10 uur ds H. J. Trommel Geref. kerk 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds Swen. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem. 19.30 uur As H. J. Trommel. 1. Jimmy Brown was druk bezig op het lapje grond bij zijn aardig huis in Wiigenwolde om de aardbei-planten te wieden, toen Miebet, zijn huishoudster hem de krant kwam brengen. Dat was voor Jimmy altijd het teken, dat hij binnen moest komen, dat hij zich wat moest opknappen en dat zij binnen een half uur het eten op tafel zou brengen. Op zijn beurt zette hij zijn vingers aan de mond en flöot lang en doordringend, dat was voor Jackie, zijn pleegzoon die hij uit de. binenlanden van Afrika had meegebracht, het signaal, dat deze ook moest binnenkomeh. Jackie speelde er gens achter in de tuin met een schep netje, waarmee hij probeerde stekeltjes uit een sloot te vissen, maar toen zijn pleegvader hem had geroepen, kwam hij dadelijk aandraven. Jackie had al aardig praten geleerd, hoewel hij het RoekiraRi-accent nog niet helemaal kwijt was. „Ja Pappie, ieke komme, ieke komme d'r al aan, even mijne scheppenetje in die skuur plaatsen". Jimmy waste in de keuken zijn handen en keek toe of Jackie niet probeerde de dans te ontspringen, want aan water had Jackie een broertje dood. Even la ter zaten ze met z'n drieën rond de tafel en schepte Miebet de borden vol. Jimmy was tot grote voldoening vari Miebet altijd een gezonde eter geweest („Van die kieskauwers houd ik niet" zei ze vaak), maar Jackie stelde zijn' pleegvader totaal in de schaduw. Wat die in een half uur tijd naar binnen kon slaan grensde aan het ongelooflijke. Het werd zelfs Miebet wel eens te bar. Soms kon zij dit „gebuffel" niet langer aanzien en dan sloeg zij haar ogen ten hemel en haar handen in elkaar. Van afgrijzen! Vier en dertig jaar geleden was er in Den Haag een onderwijzer, die vond, dat de stadskinderen toch wel veel te kort kwamen bij de kinderen van het platteland. Het bleef niet bij deze mening, want nu zijn er, verspreid in Den Haag, enkele tientallen complexen van schooi en kindertuinen, waar tienduizenden elk jaar door het werken in een eigery. tuintje" eerbied leren voor de bloemen en heesters in tuin, stadspark en natuur. het „in-werkelijkheid-zien" kennis te maken met de landschappen van Ne derland. Zeer merkwaardig was nog de demonstratie met levende ratten,' die jonkvrouwe De Ranitz gaf om het gedrag van dit schadelijke knaagdier aan de schooljeugd te tonen. Met een les over bijen in het gebouw op de tuin aan de Adelheidsstraat, werd de inspirerende excursie, die door de medewerking van de inspecteur van het Lager Onderwijs, inspectie Den Helder, en het gemeentebestuur werd mogelyk gemaakt, besloten. Ook onze stad kent zijn kinder tuinen. Met het doel, dit opvoedende werk te stimuleren, nieuwe ideeën op te doen en meer mensen te interesse ren, nodigde het bestuur van Schooi en Werktuinen een oud-stadgenoot, de heer J. A. Nijkamp, thans directeur van de gemeentelijke School- en kin dertuinen te 's Gravenhage, uit, een le zing te houden voor hoofden van scho len en leerkrachten van openbaar en bijzonder onderwijs in Den Helder. In aansluiting aan deze voordracht brach ten de Helderse hoofden en leerkrach ten, onder leiding van de heer Nij kamp, dezer dagen een uitgebreid be zoek aan de school- en kindertuinen in Den Haag. Men bezocht eerst de tuin aan de Mienb, waar men een overzicht kreeg van een eomplex kindertuinen en te vens een „les" over jonge dieren bij- Woonde, die door één der medewerk sters aan de kleuters werd gegeven. In het Zuiderpark geheel voor het schooltuinwerk ingericht gaf de heer Gerritsen een klas Haagse kinde ren les over amphibiën met levende kikkers op tafel. Een onvergetelijke gebeurtenis voor de jongens en meisjes. Een zeer bijzonder onderdeel van de Haagse schooltuinen vormen de bota nische tuin en de landschappelijke be plantingen. Men treft er naast elkaar een water- en moerasbeplanting, over gaand in Elzenbroekbos, een heide landschap en een volledig stukje Zuid- Limburg. Schoolklassen maken van dit gedeelte veelvuldig gebruik om door Tijdens de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad op Dinsdag 9 Juni, is de installatie te verwachten van de heer C. J. Bosch als lid van de raad. benoemd verklaard in de va cature van de heer A. J. Mulder (K. V.P.), die onlangs met zjjn gezin naar Canada ls geëmigreerd. In behandeling komen verder onder meer twee voorstellen tot benoeming van onderwijskrachten. Het is de be doeling, om het onderwijs aan de school aan de Duinroosstraat met ingang van 1 September te doen aanvangen. Zo lang het schoolgebouw niet gereed is, zullen de leerlingen op andere wijze (vermoedelijk in twee woningen) wor den gehuisvest. B. en W. stellen thans voor om tot onderwijzeres aan de school aan de Duinroosstraat te benoe men mej. J, P. M. Hoogerwerf uit Groningen. In de vacature van de heer G. Zei- linga, die eervol ontslag heeft gevraagd aan de Zeevaartschool en de avondcur sus voor scheepswerktuigkundigen V. D„ dient per 1 September te zijn voor zien. B. en W. maakten de volgende voordracht op: 1. W. J. van den Berg te 's-Gravenhage; 2. J. G. M. van Grondelle te Den Helder en 3. G. A Ruig te 's-Gravenhage. Voorts is er een voorstel tot het ver lenen van eervol ontslag aan de heer F. M. van Zeiand. onderwijzer aan de U.L.O. Molenstraat. De heer J. A. Zegel komt in aanmerking voor de betrek king van onderwijzer aan de OLS Duin roosstraat. De raad wordt nu voorge steld, de heer Zegel van school 4 Pas teurstraat over te plaatsen naar de school aan de Duinroosstraat. De bestuurder van een bestelauto, A. S. uit St Pancras. verleende geen voor rang aan een auto, bestuurd door mej. L. uit Egmond, waardoor vlak bij de Kei- zersbrug een aanrijding ontstond. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Op de Basculebrug botsten een tank auto, bestuurd door G. M., en een perso nenauto, bestuurd door L. A. K. uit Am sterdam tegen elkaar. Eerstgenoemde wa gen stopte, om een tweetal bussen te la ten passeren, aleer hij de Bassingracht zou oprijden. De andere auto reed er achter op. mede door het gladde, natte wegdek. Ook hier was de schade gering. A. N. deed aangifte, dat hij met een militaire auto in de Krugerstraat een lantaarnpaal had omver geraden. De val lende paal had van een woning de gevel beschadigd en da dakgoot naar beneden gehaald. Gisteren werden aan de Bijzondere Kweekschool voor onderwijzers(essen) te Den Helder de laatste examens afge nomen. Eén der zes candidaten werd afgewezen. De geslaagden waren mej. A. van de Wenden en de heren L. J. van Schalk en J. B. S Kramer te Den Helder en de heren G. S, Veerdig en P. S. Tijsen te Wieringen. Morgenmiddag om vier uur wordt op het HRC-terrein de fancy-fair „Het bruine monster" geopend. Op deze kleine kermis, die tot en met Zondag 14 Juni duurt, is de heer Van Dam ver tegenwoordig met zijn kinderdraai molen. Uitelaard biedt de fancy-fair nog tal van andere attracties. Gisteren keerden in Den Helder te rug Hr. Ms. „Deurloo", „Vliestroom", Borndiep", „Zuiderdiep", „Oosterschel- de „Westerschelde", „Texelstroom" en „Y. 862." Het is morgen hoog water om 2.10 en 14.20 uur, en laag water om 7.55 en 21.00 uur. De temperatuur van het zee water was 13,0 graden Celsius. (Van een onzer redacteuren.) Aan 33 chauffeurs van de N.A.C.O. zijn gisteravond op een bijeenkomst ln Alkmaar het diploma en speldje van het Verbond voor Veilig Verkeer uit gereikt wegens het schadevrij rijden over een periode van drie jaar. Deze 33 chauffeurs, die dagelijks met hun kolossen in het verkeer zitten zijn overgebleven van de drie jaar geleden gestarte groep van 113 man. Het eerste jaar bleven er 70 over, het tweede jaar 52. Dank zij het werk van deze chauf feurs, noteerde de N.A.C.O. één schade geval (door eigen schuld) op 70.500 ki lometer bij een totaal van 8.600.000 km. In 1950 lag deze verhouding bij een totaal van 7 millioen kilometer op 1 47.500. Er is dus een opmerkelijke voor uitgang geboekt en het kon dan ook niet anders, dat door verschillende sprekers van deze vooruitgang met dankbaarheid gewag werd gemaakt. Behalve de 33 „driejarigen" werden ook onderscheidingen uitgereikt aan 30 chauffeurs, die twee jaar zonder schalie hebben gereden. Het belooft Zondag voor JVC te Ju lianadorp een gedenkwaardige dag te worden. Dan wordt immers het nieuwe kleedlokaal officieel geopend. Een aan tal autoriteiten is uitgenodigd om de opening, die om twee uur geschiedt, bij te wonen. Om half drie wordt dan voor het Gouden Kruis gespeeld de wedstrijd JVCWGW, een ontmoeting tussen ge- lijkwaardige tegenstanders. JVC gaat zijn kampioenen, JVC 2 en JHC 2, huldigen op een feestavond, die op Zaterdag 20 Juni in café „Prins Hendrik" wordt gehouden. Voor de stemming zullen „De drie Musketiers" zorgen. De Hervormde Mannenvereniging te Julianadorp houdt vanavond om acht uur in de bovenzaal van de Hervormde kerk een zogenaamde forumavond. VISSERIJBERICHT URK Donderdag werd door 105 vaartuigen aangevoerd: 4152 pond kuilpaling f 1.16 f 1.30, 1121 pond lijnaal f 1.29—f 1.64, 78 pond fuikaal f 1.05f 1.10, 39 pond snoekbaars f 0,69f 0.70, 12 pond voorn f 0.04, alles per pond, en 538 bak nest f 2.60 per bak van 37 kg. UCHT luchug EN aMUUS> >e\e schoen. In wit, roomkleur, rood en geel bamboe-leder ^<7?2eer waarde... voor Minder geld! Jï'r "„'J Spoorstraat 85, Den Helder FILIALEN DOOR GEHEEL NEDERLAND

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2