ONZE KIN DERKRANT ONS HOEKJE r Een goede les voor Joris Om het geluk van Peter Wat de post bracht Wat schreven Rie en Piet aan hun tante? Rheumatiek-scheuter Walkie Talkie's bij athletiek wedstrij den JUFFROUW SLAK Pimy PamPom en de wonderlamp Piet Haan versloeg Belgische cracks RICHARDS ZAG ZICH ZEGE ONTGAAN Wout Wagtmans zesde te Heyt aan Zee (B.) door Kit tg Lessels Karei van der Meer fluit Duitsland B - Spanje B Luister eens naar Radioprogramma VRIJDAG 5 JUNI 19153 Beste kinderen, Van het padvindersraadsel kwamen nog geen tien goede oplossingen binnen. Het was inderdaad ook niet eenvoudig. Deze week hebben we de wolbal van Tante Adje en het ziet er naar uit, dat het ontwarren van die kluwen wol ook een geduldwerkje is. Enfin, nu het bui ten zo vaak koud en regenachtig is, hebben jullie natuurjjk tijd te over. Of liggen jullie liever in een badpak in het zwembad of aan het strand? Brr, ik moet er vandaag niet aan denken! Mijn brievenbus wacht vol ongeduld op enveloppes, voorzien van inhoud en het volgende adres: Tante Paulien, Bureau van dit Blad. OPLOSSING RAADSEL 29 MEI WOUDLOPER Het is al weer een tijdje geleden, dat Tiete Benedictus mij voor het laatst jou uit Schagerbrug te krijgen. Nee, ik schr,eef. Leuk, nu weer een brief van Janfly Bakker gehoord. Je groeten aan heb al in een hele «tijd niet meer van Janny breng ik hierbij over. Wie weet, leest ze deze regeltjes. Wat vervelend, dat je zo ongelukkig met je fiets bent komen te vallen. Mag je al weer naar school? Ja, die Pinksterdagen waren fijn. Doe de groeten aan Hannie. Be dankt voor je gelukwensen met mijn verjaardag. Jijzelf moet nog een half jaar geduld hebben, hè? Wiesje van Schaik heeft een paar keer niet kunnen schrijven, doordat er zoveel andére zaken waren die voor gingen. Gelukkig is ze nu weer pre sent met een gezellige brief en een goede oplossing. Wat erg voor je nicht je op Texel. Laten we hopen, dat dit maal de operatie wel gelukt is. Schrijf haar maar eens een hartelijke brief. Nu ja. dat heb je natuurlijk allang gedaan. Fijn, dat de opvoering van de operette geslaagd is. En nu beginnen jullie met een weer aan een andere. Wat een ijver en enthousiasme. Ziet jouw verkeers- diploma er ook zo plechtig uit? Ik heb er één gezien, nu, daar was mijn zwem diploma niets bij. Ja, de vacantie komt al aardig in zicht. Nog even de tanden op elkaar en dan.... zes weken vrij heid. Corrie Lampers heeft haar brief met een mooie feestrand rondom versierd. Nog wel gefeliciteerd met j e vaders ver- jaardag. Ik ben begin Mei jarig ge weest, als je dat nu per se wilt weten. Wat leuk, dat Jackie en jij ieder een konijntje hebben. Jullie zorgen zeker zelf voor je dieren, hè? Hok séhoon- maken, eten geven en zo. Er zit nog heel wat werk aan vast. Je oplossing van hét raadsel is goed, hoor. Was het fijn óp Texel? Tiny Vos verraste mij al weer met een inzending. Een goede oplossing, een mooie tekening en een gezellige brief. Dank je wel. Ben je nu weer helemaal beter? Je zult op het ogen blik wel niet veel zin hebben in een bad in een teil koud water. Wat is het de laatste dagen koud, hè? Gaat het goed met de jonge konijntjes? Ik hoop de volgende keer een verslag te krij gen van de fietstocht naar Alkmaar. Doen, hoor. Cilientje en Marietje Briars uit Am sterdam hebben erg op de puzzle moe ten turen. Nu, dat kan ik me voorstel len. Het is ook niets erg, dat jullie op lossing niet helemaal goed is, hoor. Wat fijn, dat er nu weer ergens anders in de stad kermis is. Jullie boffen toch maar. Ik vind het aardig van jullie zus je dat ze jullie wil helpen, wanneer het raadsel boven jullie petje gaat. Krijg ik de volgende week weer zo'n gezellige brief van jullie? Mijn trouwe nicht Els Kuster Koe man uit Berkhout liet weer eens iets van zich horen. Wat een gezellige brief. Je hebt dus een heerlijke Pinkster- vacantie gehad. Hoe is het met je vin ger? Jammer, dat je de oplossing van het raadsel niet hebt kunnen vinden. Maar ik vind het leuk, dat je me toéh hebt geschreven. Jan Burger uit Lutjebroek heeft zijn hersens moeten pijnigen om de oplossing van het raadsel te vinden. Maar hij heeft het tenslotte voor elkaar gekre gen. Knap, hoor. Ja, ik hoop het puzz- les opgeven de hele zomer door te zet ten. Je hebt er dus nog lang niet ge noeg van. Leuk, dat je Klaas Poeze zo goed kent. Zit hij misschien bij je in de klas? En hier hebben we dan bovenge noemde Klaas Poeze. Uit Lutjebroek. Ook al met een goede oplossing, die na veel gepieker tot stand kwam. Ik kan je niet beloven, dat het raadsel van deze week eenvoudiger is. Je zoekt het maar uit. En het zou toch ook niet leuk zijn als je de oplossing bij wijze van spreken op een presenteerblad kreeg opgediend. Je eigen rebus vind ik knap gevonden. Ik zal hem bewaren en misschien te zijner tijd plaatsen. Dag, Klaas. Nellie van Leijen uit Obdam laat me ook ditmaal weer niet in de steek. Een goede oplossing en een gezellige brief. Wat jammer, dat het zo koud is, he? Is je broertje toch gaan kamperen in Schoorl? Nu, in de jeugdherberg heb ben de kinderen gelukkig een dak bo ven hun hoofd, wanneer het mocht gaan gietregenen. En slapen doen ze ook niet in de buitenlucht. Het reisje zal dus best slagen, ook al is het weer niet bepaald zomers. Mies de Muis be leeft deze week ook weer iets grappigs. Heb je het avontuur al gelezen? ,.Rie", zei Piet tot zijn zusje, „tante Adje in Suikerho ven is morgen ja rig." „Ja", antwoordde Rie. „Daar heb ik al aan gedacht. We moesten haar maar iets leuks sturen. Heb jij soms een idee?" Neef Piet wist het niet één twee drie te vertellen. Maar ineens ging Rie een lichtje op. ..Breit ze niet ver- ichrikkelijk graag? >roeg. ze „Dan stu ken we haar ge woon een grote bol wol!" „Met een briefje erbij na- uurlijk!" vond Piet. •Nee", lachte Rie -'chter. „We schrij den eerst een kort briefje aan haar, ietter op een kleine kraal en rijgen daarna het hele verhaal letter voor letter aan de woldraad. Als ze dus de bol wol krijgt heeft ze zeker wel een uur nodig om te lezen wat wij haar hebben geschreven. Ze vindt het vast een pracht mop. Zullen we het doen?" Nu, Rie en Piet waren het spoedig eens. Ze gingen aan het werk en inder daad kreeg tante Adje de volgende morgen een doos met een bol wol er in. Deze bol hebben we hierboven getekend. Kunnen jullie ook lezen wat Rie en Piet hebben geschreven? Als de zon schijnt ben ik blij, Want dan lacht hij tegen mij. 'k Kom dan uit mijn huisje, vlug, En ik zet het op mijn rug. Als het regent dat het.giet, Nee, dan zie je mij vast niet. 't Is mij buiten dan te nat, k Suf dan binnenin maar wat. t Zou toch wel erg prettig zijn Als elk diertje, groot of klein, Zo zijn woning bij zich droeg. Als er nooit één was die vroeg: Juffrouw Slak, o, slakje-lief, Mag ik schuilen alstublieft?" Nu zeg ik wel honderd keer: ,JLr is echt geen ruimte meer!" PAULIEN (Advertentie. Ing. Med.) Hennie Busch uit Alkmaar is ook deze week weer present met een goede oplossing. Je hebt dus niet erg veel moeite gehad met het raadsel. Nu, ik vind het erg knap. Er zijn deze week geen prijzen, lieve nicht. Die loof ik maar een paar keer per jaar uit. Voor de rest moet je het hebben van het plezier in het raadsels oplossen en de voldoening van je naam in de krant. Misschien heb je daar ook wel genoeg aan. Krijg ik de volgende week tóch weer een briefje van je? Van Gerie Wagendrever ontving ik een alleraardigst versierde brief met een uitvoerig verslag van het school reisje naar Den Haag. Nu moet je we ten dat ik lang in Den Haag gewoond heb, de stad goed ken dus enorm ge noten heb van je belevenissen. Hoe vond je Madurodam wel? Ik ben er het vorig jaar geweest, pal na de opening, maar er moet nu nog veel meer te zien zijn. Heb je de miniatuur-Waag in Alk maar ook ontdekt? En de haven? En het station? Kind, kind, wat zullen jullie een fijne dag gehad hebben! Maar je was zeker wel moe toen je thuis kwam Nog wel gefeliciteerd met je eerste prijs bij de turnwedstrijden. Heb je je verkeersdiploma gekregen? Dat ziet er gewichtig uit, hè? Maar goed be waren! De oplossing van het raadsel is best. Die kleine stip op de mouw telde, geloof ik, niet meer. Doe de groeten aan je broertje. Lies Wallast uit Alkmaar is ook naar Den Haag geweest. Gezellig, nog een- verslag van het schoolreisje! Ja, ik weet, dat je die zakdoekjes cadeau krijgt bij zo'n pak. Ik heb er zelf ook een paar. Is je moeder al weer beter? Bedankt voor het verhaaltje uit de smederij. Hoe is het afgelopen met die jongen? Dat vertelde je niet. Nee, ik ben niet degene die de avonturen van Mies de Muis bedenkt en tekent. Weet je nu genoeg, nieuwsgierig Aagje? De oplossing van het raadsel neb je zeker niet kunnen vinden. Het was ook vrij moeilijk. Je groeten aan Froukje Dek ker breng ik hierbij over. We zullen maar hopen dat zij deze regeltjes leest. MET ZIJN HANDEN diep in zijn om dat leuk te vinden. „Hi-hi-hi", zakken slenterde Joris over de markt. Het was er druk. Links en rechts bots ten de mensen tegen hem op. De kooplieden prezen luidkeels hun koopwaar aan. Fruit, groenten, boe ken, gramofoonplaten, fietsonderdelen, vis, enz. enz. „Hè.... Joris!", riep een van hen plotseling. „Doe even een boodschap voor me als je wilt. Ik kan hier niet weg en een dame heeft een grote doos vol stukken zeep bij me gekocht en die moet bezorgd worden!" „Wat verdien ik er mee?", vroeg Joris, zijn handen nóg dieper in zijn zakken stekend. „Ik doe niks voor niks, dat weet je!" „Ach, jij!", snauwde de koopman. „Jij weet niets anders te doen dan met je han den in je zakken te lopen en om geld te vragen. Het wordt tijd, dat jij eens een goede les krijgt, nietsnut!" Joris werd kwaad, trok een gezicht tegen de koopman en liep door. ZO WAS JORIS en hij zou een les krijgen en dezelfde dag nog. Want enkele kraampjes verder was een oploop van mensen. Een handige koopman praatte zijn omstanders met veel grapjes zijn sigaren aan en Joris wist direct op de eerste rij te komen. „Deze sigaren!", flapte de koopman er Uit, „zijn zóóoö héérlijk, dat zelfs Uw vrouw zal zeggen: „Man, steek as jeblieft nog eens zo'n sigaar op, want dat ruikt zo lekker in huis! Ze zal het zelfs helemaal niet erg vinden als U de as op het nieuwe kleed morst en dan de prijsU zult versteld staan als ik het U zeg.... U krijgt er tien tegelijk, niet voor een gulden niet voor 90.. 80.. 70 cent.... néééé, U krijgt vandaag bij mij tien van deze heerlijke sigaren voor dertien stuivers! Wie wil er tien hebben.. ..niet alle maal tegelijk!" Er ging gelach en ge mompel door de rijen, maar niemand kocht sigaren. DAT WAS ECHT WAT voor Joris grinnikte hij. „Hij praat veel maar verkoopt niks hi-hi-hiDe koopman wierp een woedende blik op Joris en ver volgde, „nu heren, ik zie het al.... U denkt natuurlijk: die koopman heeft mooi praten, maar laat iemand maar eens zeggen, hoe lekker die sigaren wel zijn. Juistdaar heb ik op ge rekend. Ik zal één van mijn omstan ders verzoeken een van deze heerlij ke sigaren op te steken. Jongeman kom jij eens even hier!" Joris kwam lachend toegelopen. „Als jij zo goed wilt zijn even een van je handen uit je zakken te halen!", vervolgde de koopman, „pak dan eens één van deze heerlijke sigaren uit dit kistje. Goed zoik zal het puntje er voor je af snijden en ga nu maar eens op deze stoel staan!" Joris was niet zo kwaad of hij moest boven op een stoel gaan staan en toen kreeg hij de brandende sigaar in zijn mond. „Vertel maar eens hoe heerlijk dét smaakt!", lachte de koopman. „Het wordt tijd, dat jij eens grote sigaren gaat roken en boven op die stoel kan iedereen op de markt je goed zien!" JORIS HIELD ZICH verschrikkelijk flink. Hij liet zich niet kennen en dagnpte grote rodkwolken. Maar spoe dig begon zijn gezicht te betrekken. „Mag ik er misschien nu af, meneer!", vroeg hij onderdanig! „Je vindt mijn sigaren toch lekker, hoop ik?", spotte de koopman. De omstanders hadden pret voor tien, maar Joris niet. Hij werd verschrikkelijk misselijk en na verloop van enkele minuten zag hij het hele marktplein met mensen en al voor zijn ogen ronddraaien. Hij hoorde de spottende woorden en het gelach van de omstanders niet meer. Plots wierp hij de sigaar weg, sprong van de stoel af en rende naar huis. Joris heeft zich nadien nooit meer op de markt laten zien en dat speet de kooplieden niets. 33. Mevrouw Babbelgraag had a.lle koffers van haarzelf en van haar man nagekeken, maar het horloge was en bleef weg. „Zoek maar niet meer, lieve" had de baron gezegd. „Ik ben er zeker van dal die voddenkoopman, die jou dat ouwe koperen ding voor één kwartje heeft laten houden, mij in die tussentijd mijn horloge ontrold heeft. Daarom stond hij zo te grijnzen. Hij had niettemin een goeie dag!" Mis troostig ging de baron naar buiten en tuurde over de railing naar de kust, die lrogzaam aan de horizon verdween. „Dat wordt me al met al een duur reisje", mopperde hij. „Eerst al die souvenirs, die Miesje ingeslagen heeft en nu nog m'n horloge kwijt ook! En dan te bedenken, dat ik er met een on nozel gezicht een foto van stond te ma ken. Een foto!" De baron schoot plotse ling overeind. „Maar als ik een foto heb, waarop de dief staat, dan heb ik nog een kans om mijn eigendom terug te krijgen. Dan stuur ik die foto naar de politie". Opgewonden liep hij de ka juit binnen om zijn ontdekking ran zijn vrouw te vertellen. Op diezelfde tijd had emir Pukkel bin Sukkel een ver trouwelijk gesprek met zijn kamer dienaar. „Luister Joessoef", sprak hij plechtig. „Je moet zo snel mogelijk mijn koffers pakken voor een. lange reis. Ik moet naar Nederland en wel zo snel mogelijk! Ik., eh.. oh, höe moet ik het uitleggen.." De emir dacht even na en vervolgde: „Ach, waarom zou ik je ook niet in vertrouwen nemen. Van vader op zoon zijn de Joessoefs al in dit paleis kamerdienaar geweest. Jul lie kenden al onze geheim op één na., en dat zal ik je nu óók nog vertellen!" Te Bierbeek heeft Piet Haan uit een veld van 81 renners een wedstrijd over 165 km gewonnen in 4 uur 22 min., vóór de Belg Zaegers, Marcel Hendrickx, Adriaenssens, Verhaert, Keteleer, Isidoor de Ryck, Schils, Impanis en De Feyter. Jef Janssen werd 16e. De Oaks Stakes, een ren over l'/t mijl werd te Epsom gewonnen door Ambiguity van Lord Astor, gereden door Joe Mercer. Op een lengte volgde Kerket van de Aga Khan, gereden door Gordon Richards. Gordon Richards ging ongeveer 600 m. voor de finish naar voren en het publiek maakte zich al gereed om de onlangs ge ridderde kampioen-jockey toe te juichen toen Joe Mercer met „Ambiguity" on weerstaanbaar kwam opzetten en het paard van de Aga Khan inhaalde toen er nog 90 meter afgelegd moest worden. Met een lengte verschil won „Ambiguity". De derde nlaats viel ten deel aan het Franse paard „Noemi", en „Happy Laugh- ter" werd vierde. Voor een wedstrijd over 170 km te Heyt aan zee (België) waren 99 renners gestart. De uitslag luidt: 1 Hilaire Cou- vieur (B.) 4.12.0; op 30 sec.: 2 Joye (B.), 3 Sorgeloos (B.), 4 Wambeke (B.), 5 Ros- seel (B 6 Wout Wagtmans (N.), 7 Ron- dele (B.), 8 Braeckeveld (B.), 9 Leclercq (B.), 10 Marcel Buysse (B.). J kunnen U opeens beletten te werken, 7 Is altijd makkelijk hij U te hebben, die helpen direct! Miesje kijkt eens naar haar tuintje. „Gunst", roept ze, „dat ziet niet fraai, Ik geloof dat ik ga harken En mijn gras een beetje maai Miesje ging toen naar haar schuurtje, Greep de hark en ging aan 't werk. Harkte alles bij elkander Uit het grintpad en het perk. Spoedig lag er in een hoekje, Reeds een hele grote berg. „Dat schiet op!", lachte 't muisje. „Het was eerlijk véél te erg!" Maar ineens stak er een storm op En die dreef de hoop uiteen. Heel de tuin woei vol met afval. Mies werd kwaad van top tot teen. Toen de stormvlaag was verdwenen, Was Mies' tuin weer als voorheen. Het was net als voor het harken „Wind!", riep Mies, „dat was gemeen!" (Advertentie, Ing. Med.) 23. Blanke schouders, schitterende ogen, slanke heupen en lippen met een kleur als 't gloeiende puntje van zijn sigaret; zii was iets romantisch, teder, betove rend. Een wezen ven zonlicht en van sterrenglans net iets van 't gewone, practische van elke dag en ook net iets van de betoverende nacht. Zij was god delijk en had toch ook een sterke, die pe achtergrond van zichzelf-zijn als n natuur-tafereel. Naar avondjurk was niet iets over drevens, dat was niet wat haar onder scheidde en haar in zijn gedachten apart zette. Eigenlijk was 't ook niet haar schoonheid in tere vormen en pas tel-tinten; want hier in Panama zag men vrouwen van verbazingwekkende glans, met de schitterendste kleren en juwe'en, overdreven, opzichtige, zwoe le vrouwen, die een funeste invloed kon den hebben. Haar betovering kon men moeilijk ontleden, 't had iets geheimzinnigs, dat ie bijbleef en vervolgde als een geur. Van 't eerste ogenblik af had Bryce Garron noch de macht noch de wens om tegenstand te bieden. Terwijl hij naar haar keek, haar in zich opnam, miste hij slechts een betekenisvol detail: de eenvoudige verlovingsring, die zij ge dragen had. Uit zijn droom ontwakend, ging hij naar haar toe. Zij glimlachte nogal omzichtig, zeggende: „De kellner op de binnenplaats vertaalde „manana' met morgen!" Haar open blik hield een vraag in en hij antwoordde met een: „Ik ben niet hier om te verkla- ïen, dat het vanavond betekent, Lyn- ne, hoewel ik dat graag zou willen". Zij was zeer gevoelig voor de stem ming van een ander en wist, dat hij onrustig en verlegen was. Zij zei: „Wat dan?" En daar zij om een rechtstreeks antwoord gevraagd had, gaf hij dat: „Peter". De'-glimlach verdween van Lynne's lippen, zoals een adem-plek van een spiegel, er kwam angst in haar ogen. „Maar hij was heel goed, toen ik van hem wegging „Hij is niet ziek, Lynne. Er is één enkele naam voor wat hem scheelt: verlangen. Slechts dat. Een verlangen naar jou, dat hem ziek maakt. Toen ik thuis kwam, probeerden zij hem te baden. Hij gilde en vocht tegen hen, hij probeerde hen op zijn eigen manier aan het verstand te brengen, dat hij jou wou hebben. Eindelijk", besloot hij, „hield hij op met gillen en dat was nog erger. Het komt alles hierop neer: niemand dan jij kunt het weer in orde voor hem maken. Wij weten het, we leggen er ons bij neer. Ik zal je niet op mijn knieën smeken om terug te willen komen, Lynne, en om ditmaal te blijven. Dat zou je niet willen. Ik vraag je alleen maar om je trots voor deze keer aan de kant te zetten, om het feit te willen vergeten, dat wij je geringschattend hebben behandeld, dat je wilt geloven, dat het mij net zo vernederd heeft als jou en mij dan je kamer in het hotel te laten afzeggen" Zij stond geleund tegen het bureau van gestreepte hout. Zij boog haar hoofd en sprak niet en hij begreep, dat hij haar tijd moest gunnen om haar trots de baas te worden. Hij wist ook, dat haar trots bijna verdwenen was, toen zij opeens vroeg: „Heeft hij gespuugd?" „Een beetje. En hij was eerst wat koortsig, daarna zo wit als een doek en te uitgeput om door te huilen. Ik ver onderstel, dat men dat stuipen noemt?" „Nee, niet helemaal. Dan zou hij be wusteloos zijn geraakt". Zij voegde er aan toe: ..'t Is maar ééns eerder ge beurd toen zijn moeder stierf". De portier plantte een elleboog op het bureau, steunde zijn kin op zijn vuist en bewonderde op onverholen wijze haar profiel. Bryce keek hem, over haar hoofd heen, boos aan. Zij zei. niet zonder ironie: ,,'t Ver baast mij, dat juffrouw Penda haar vleugels niet over hem uitspreidde en hem tot rust of tot onderwerping bracht". „Beatrice zou met even veel gemak het tij van de Stille Zuidzee hebben kunnen tegenhouden". Hij drukte zijn sigaret uit en zei: „Je aarzelt nog; wie kan 't je kwalijk nemen?" „Niet wat Peter betreft en ook niet omdat ik te trots ben dat heb ik weggewerkt". Zij keek op. „Ik denk. dat men in de Casa Garron het hoogst onaangenaam vindt, om met mij op gescheept te worden, Bryce. Dat is al les". Zii zag, dat hij ineenkromp. „Het spijt mij, dat ik zo openhartig ben". „Niets erg! Wees maar openhartig: slinger mij de waarheid maar in het gezicht, als je dat graag wilt. Er is niets wat ik zo haat. als beleefde on waarheden. De waarheid is iets be hoorlijks: waarheid overwint alle din gen"; de waarheid is o verdraaid! is heilzaam". Misschien dacht hij in zijn heftigheid onwillekeurig aan Beatrice, die nooit voor een enkel ogenblik haar heiligen- schijn liet varen, nooit boos werd, nooit huilde, nooit opvloog of afknapte, doch alleen maar lijdzaam was en haar lijd zaamheid gebruikte als iets, dat haar gekluisterd hield. Zij zei: „Men zal het mij kwalijk nemen. De positie is moeilijk voor mij: de gast, die geduld wordt; de twist appel van de familiehet koude water uit de warme kraan". Maar daar was Peter, die ver van alle persoonlijke vijandschap af stond. En daar was Lorna: deze prachtige gelegenheii om Lorna te verdedigen, om mevrouw Garron een onverwron- gen voorstelling te laten zien van Lor na en Michael, om de vergiftigende in vloed van Beatrice tegen te gaan, om de listige besmetting van Beatrice te vernietigen. Zij keerde zich bijna bruusk naar de portier: „Wilt u mijn kamer annule ren?" „Gaat u vertrekken?", riep hij uit, alsof het een persoonlijk verlies was. „Nu dadelijk". Zij keek even naar Bryce, vastbe raden, maar onpersoonlijk, zodat hij voelde, dat zij opeens een heel eind van hem verwijderd was op hetzelfde ogenblik, dat zij de beslissing nam om bij hem thuis terug te komen. ,,'t Is maar goed", zei zij, „dat ik alleen deze jurk uitgepakt had. Ik ben over drie minuten klaar; wil je vragen om een huisknecht naar boven te stu ren voor mijn koffer?" (Wordt vervolgd). Het streven naar een „schoon" mid denveld bij athletiek-.vedstrijden heeft de organisatoren van de internationale ont moeting, die dit weekeinde op de baan van Te Werve te Rijswijk wordt gehou den, ertoe gebracht voor een unicum ia de Nederlandse athletiekhistorie te zor gen. Voor de eerste maal in de geschie denis zal bij het doorgeven van de uit slagen en overige bijzonderheden worden gebruik gemaakt van „walkie talkie's", waardoor men niet alleen een grotere snelheid bij het doorgeven van de resul taten, maar bovendien een schoner mid denterrein hoopt te bereiken. De semi-interland voetbalwedstrijd Duitsland B—Spanje B, welke 14 Juni te Düsseldorf wordt gespeeld, zal worden geleid door de Nederlandse scheidsrechter Karei van der Meer. WERKEN VAN FRANQJji.. Van de Franse romanticus Cesar Franck ditmaal, behalve zijn beroemde symphonie in d kl. t. ook het sym- phonisch gedicht Les Eolides. (Zaterdag 9.10 over Hilversum 11, 298 m.) KWINTET VAN DUSSEK. Jo- hann Ladislaus Dussek was een tijdgenoot van Beethoven, werd geboren en getogen in Bohemen en is thans vrijwel vergeten. Hij schreef vooral kamermuziek en pianowerken. Van hem horen we een kwintet voor piano, viool, altviool, cello en contrabas in f kl. t., dat merkwaardig sterk bewijst, hoe weinig bij de musici uit die dagen nog het nationale Tsjechische besef leefde. Dussek sluit zich in alle opzichten aan bij de heersende stroming dier dagen. (Zaterdag 11.35 over Hil versum II, 298 m.) ZATERDAG 6 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.0024.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram, 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie ken. 11.15 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek niéuws. 13.20 Amus.- inuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Pro menade-Orkest. 15.05 Kroniek v. letteren en kunsten. 15.45 Orkestconcert. 16.05 Gram. 16.10 Maastrichts Stedelijk Orkest en soliste. 16.30 De schoonhetid Van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Limburgs programma. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Dansmuziek. 18 45 Buitenl. correspondenties. 19.00 Nieuws- 19.10 Gram. 19.20 Van het Binnenhof. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gram. 21.00 Gevar. pro gramma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Amus.- muziek. 22:30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23-22—24.00 Omroeporkest en solist. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO* 20.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 8.30 Orgelspel. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gymnastiek. 9.10 Gram. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Vpor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Pianokwintet 12.00 Gram. 12 30 Land. en Tuinbouw- mededelmgen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws 13.15 Omroeporkest. 13.50 Weekjournaal' 14.20 Dansmuziek. 14.45 Muzikale cause rie. 15.05 Fries programma, ig.30 Van de wieg tot het graf. 15.45 Lichte muziek. ib.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest en sol. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws en commentaar 18.20 Harmonie-Orkest. 18.40 Regeringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Artistieke mTn u i9 2° ••Passepartout", causerie. 19 40 „Het Oude Testament in deze tijd" causerie. 19 55 „Deze week", causerie'. -0.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 „Consternatie in Kwekkeldam", muzikale comedie. 21.15 Socialistisch commentaar 21.30 Accordeonorkest en solist. 22 00 ..Dodenhuis", hoorspel. 22.30 Weense mu ziek. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. Televisie, Uit -Frankrijk:. 22.05—22 35 Cabaret.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7