Stad en omgeving Helder toonde zich blij met het behoud in tweede klasse Reserves van HRC verloren de tweede promotiewedstrijd Nieuwe kleedlokaal van JVC door de burgemeester geopend Aanleg van Nieuw Den Helder naar de Fazantenstraat r JimmyBrownen de Oranjehemden Helderse Balletschool gaf in Casino prachtige uitvoering Het bruine monster biedt weer van alles wat Willem v. Cappellen vertelde boeiend Nationaal LSK-team sterk samengesteld zwarte schaap Scheidsrechter het Nieuwe verordening winkelsluiting Helders Mannenkoor naar Apeldoorn Zaterdag geopend Programma geschikt voor scholen Nog geen definitieve oplossing IN HET KORT Beide veteranenelftallen nu bekend Commissie van Toezicht Vanavond O en O-finale Ajax 4 verdiende 6-4 overwinning WGWdolf met 5-2 het onderspit Regeling storingsdienst Mei-competitie van DOK Vijf woningen dienen als school Bridgecompetitie HBC Uitbreiding stadsriolering Kosten worden op f 369000 geraamd Voorbereidend werk niet beloond Tussen Haaks en Kuitje MAANDAG 8 JtJNI 1953 De voetbalvereniging Helder beter gezegd: het Trainingsfonds heeft een aloud gebruik met voeten getreden. Zo zouden tvij de organi sutie van een feestavond momenteel kunnen noemen. De voorzitter van het Trainingsfonds, de heer A. Krab, zei het zelf in deze geest, omdat een club meestal een feestavond belegd, wanneer zeer goede resultaten zijn behaald. En dat kon ven de wit jakken deze keer nu juist niet tvor- den gezegd. Het feest was dan oo'.i niet ter gelegenheid van het behalen der vóór-laatste plaats, doch het diende om uiting te geven aan de vreugde, dat Helder tweede klasser was gebleven. Hetgeen ongetwijfeld een feestelijke bijeenkomst waard is. De cabaretavond van Helder werd Zaterdag gegeven in Formosa, waar beslist geen treur-sfeer hing. Integen deel. Men beluisterde eerst de be kende voordrachtkunstenaar Willem van Cappellen, die zijn populariteit voornamelijk dankt aan zijn creatie van da eeuwig jonge ome Keesje. Men heeft hem niet als ome Keesje gehoord, doch wel als een radde verteller met een onvolprezen reper toire. Hoe verwarmend was aanvan kelijk het verhaal van Japie, het mannetje uit het tehuis, die liefde heeft opgevat voor Betje. Om de veertien dagen gaat hij, de doodkis ten-maker van het tehuis, in het ge heim met haar uit. Tussentijds ziet hij haar niet. En dan op een dag moet hij weer naar de vrouwenafdeling. Opgeruimd gaat hij er heen, omdat hij nooit heeft kunnen vermoeden, dat hij zijn Betje zou moeten kisten. Willem van Cappellen vertelde ook vrolijker dingen, doch in elke ge schiedenis vond men zijn sterkste punt, de tragiek, terug. In „Schakels" van Heijermans, in het Sinterklaas verhaal en in het „griezelige" schets je „De opoffering", dat achter alle kolder de droefgeestige waarheid verborg. Tegen tien uur was het bijzondere optreden van Willem van Cappellen voorbij. Uit handen van de heer Krab ontving hij, ter herinnering aan deze avond in Den Helder, het ver enigingsinsigne. Het tweede gedeelte van de avond werd voornamelijk door eigen krach ten verzorgd. Uitbundig genoten heeft men van „Knalgas" en „De telepaath", waarin vooral mevrouw Veen en de heer Coesel uitstekend op dreef wa ren. Laatstgenoemde is helemaal ge knipt voor dit werk en het is eigen lijk jammer, dat hij van het cabaret niet zijn beroep heeft gemaakt. Ook Jan de Man ontbrak op deze avond niet. Hij zong over Helder 1 en de degradatie van het tweede elftal, doch hij was er van overtuigd, dat alles weer in het reine zou komen. In deze geest sprak ook de voorzit ter van Helder, de heer A. Wiersma, die het Trainingsfonds dankbaar was voor deze avond. In verband met het neerleggen van zijn huisartsenpraktijk en zijn vertrek naar Amersfoort heeft dr J- B._ Proost ontheffing verzocht van zijn lidmaat schap van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs (RHBS en Gem. Handelsavondschool) en van het lidmaatschap van de commissie van toezicht op het nijverheidsonderwijs. B. en W., die de raad voorstellen, de ontheffing eervol te verlenen, hebben van genoemde commissie de volgende aanbeveling ter voorziening in de vacature ontvangen: 1. P. Schoorl, 2. D. W. de Bas. Het college kan zich met deze aan beveling verenigen. De heer Krab staat er om bekend, dat hij tegen middernacht altijd iets aardigs heeft mede te delen. Zo was het ook Zaterdag. Hij maakte nl. de opstellingen bekend van de vete ranen-ploegen van Helder, die Woens dagavond om zeven uur met elkaar de strijd zullen aanbinden. Kent u ze nog? Geel: Doel: dr L. Loopuijt. Achter: A. Veen en A. J. Krab. Midden: J. Bak, Lonte en A. J. Zikkenheiner. Voor: Lefère, J. Staleman, T. Bor- gerding, P. Smit en J. van de Berg. Blauw Doel: dokter P. Schoorl. Achter: L. van de Bogaerde en Tompot. Midden: J. Dijkshoorn, Biersteker en J. van Pel. Voor: T. Kersbergen, R. Looy, G. Jansen, Snoekie Been en Simonse. Naar wij thans vernemen, is het niet gelukt om A.G.O.V.V. bereid te krijgen voor een bezoek aan onze stad op Zaterdag 13 Juni. wanneer de (kleine) sportweek van het „Comité O. en O." wordt besloten. Zoals wij Zaterdag berichtten, zou deze ploeg op die dag de strijd aanbinden met bet nationale elftal van de L.S.K. Wij zijn thans tn staat, de opstel ling van het L.S.K.-elftal te vermel den. Een ploeg met klinkende namen. Doel: Ekkering (R.K. Avic). Achter: De Jong (Heerenveen) en Kuijs (Haarlem). Midden: Van Spierenburg (N.E.C.), Kools R.B.C.) en De Wit (D.H.C.). Voor: Bakker (Leeuwarden), Plem- per (Blauw Wit), Hoogenhuizen (N.A.C.), Janssen (Hermes D.V.S.) en Ringers, die in het Nederlands jeugdelftal is uitgekomen. Als reserves fungeren: Thoolen (V.S.V.), Kanjels (N.A.C.) en Meines (Frisia). Intussen wordt alles in het werk gesteld om voor deze ploeg van eer ste elftal-spelers een geschikte tegen stander te vinden. Wanneer O. en O. daarin slaagt, en daaraan twijfelen wij geen moment, dan staat voetbal- minnend Den Helder stellig nog een mooie wedstrijd te wachten. Op het terrein van HRC wordt van avond om zeven uur de finale gespeeld van het tornooi om de „Burgemeester Re- horst-wisselbeker", dat telkenjare door het Comité O. en O. wordt georganiseerd- De ploegen, die tegen elkaar aantreden zijn van de „Neptunus" en de „Banckert". Het wordt een zware strijd, daar Banckert uiteraard is gebrand op een revanche (in de winnaarsronde werd met 2-1 van Nep tunus verloren) en.... op de beker, die trouwens ook voor de mannen van de Neptunus een begeerde trophee is. HRC 2, dat zijn eerste promotiewedstrijd tegen Hollandia 2 gelijk speelde, heeft gistermiddag zijn tweede tegen Ajax 4 met 64 verloren. Het was een aantrekkelijke ontmoeting, waarin vooral vóór de rust veelal uitstekend voetbal werd gedemonstreerd. Op de linkervleugel lanceerde De Leur scherpe voorzetten en ook Den Os bleek voor de Am sterdammers uitermate gevaarlijk. Dat onze stadgenoten hebben ver loren, iras in hoofdzaak te wijten aan verdedigingsfouten. De voorhoede van de bezoekers was te „glad" om daarvan niet te profiteren. Al betrekkelijk spoedig stonden onze stadgenoten met 0-2 achter. Toen ver kleinde De Leur de voorsprong van Ajax 4 tot 1-2, waarna het erg onge lukkig trof, dat de scheidsrechter een zuiver buitenspelgeval over het hoofd zag. Het zou nog niet zo erg zijn ge weest, als er geen doelpunt uit was geboren, 1-3. Den Os bracht uit een penalty, wegens hands, de achterstand opnieuw terug. 2-3, doch nog voor de rust scoorden de hoofdstedehngen an dermaal, 2-4. Een groot aantal van de vele toeschouwers meende, dat ook dit laatste doelpunt in buitenspelpositie was gemaakt, maar dit ging niet op. De scheidsrechter was toch al het zwarte schaap Negen minuten na de hervatting kregen de supporters van de roodjak- ken weer hoop, want De Jager benut te op prachtige wijze een keurige voor zet van De Leur. 3-4. Ajax 4 kon dit evenwel niet gedogen, trok andermaal flitsend ten aanval en scoorde 3-5. Op advies van één der grensrechters werd dit doelpunt om onverklaarbare reden afgekeurd. Het werd toch 3—5, toen doelman De Haan blunderde en zelfs 3-6, toen hij weer een fout beging. Uit Zondag was het voor JVC een gewichtige dag. Voor de wedstrijd JVC WGW werd het nieuwe kleedlokaal officieel geopend door burge meester Rehorst. Dit kleedlokaal is door aannemer D. de Graaf ge bouwd en bestaat uit twee mooie degelijke gelegenheden voor eigen spelers en bezoekers, een afzonderlijke gelegenheid voor de scheids rechter, een WC en een toko, alles netjes uitgevoerd. De wedstrijd begon met enige ge vaarlijke aanvallen van JVC, schoten van Ab Kater en J. Blaauboer. Bij een dezer aanvallen speelde de WGW-back op de keeper terug. Deze was echter uitgelopen en de bal rolde tergend langzaam het doel in (1-0). Weer enige wederzijdse aai vallen. De bal kwam bij J. Blaauboer en met een onhoudbaar schot bracht hij de stand op 2-0. Weer een aanval van JVC. maar de WGW- back redde koppend. Bij een volgende aanval van WGW werd de bal drie maal ingekopt, maar ook driemaal koppend geretourneerd. Twee corners op het WGW-doel leverden niets op. Na de rust was eerst WGW in de aanval, maar JVC kwam terug. Heet- huis bracht de stand op 3-0. Even later deponeerde Piet Hoornsman nummer vier in de touwen. Eindelijk had WGW succes. J. van Wees scoorde te gen (4-1). JVC kreeg een corner te nemen en nogmaals kopte Piet Hoorns man in (5-1). Nu was de beurt weer aan WGW. Heitink doelpuntte (52). Na de wedstrijd verenigden de ge nodigden zich voor de opening van het kleedlokaal in café „Prins Hendrik". De voorzitter van JVC, de heer Tigche- laar, memoreerde de medewerking van het Gemeentebestuur bij het tot stand brengen van het nieuwe kleedlokaal en bracht dank aan de aannemer, de heer De Graaf. Vervolgens voerde de burge meester het woord. Hij vond de sport vooral in het belang van de eugd, in dit geval da Julianadorperjeugd. Voorts spraken een vertegenwoordi ger van WGW, die voor zijn vereni ging de wens uitsprak, ook zo'n mooie kleedgelegenheid te krijgen, een afge vaardigde van de Helderse Scheids- rechtersvereniging en de heer Hoorns man. De familie Speur-De Haan had een mooie bloemenmand geschonken. De eerste steen voor het kleedlokaal was gelegd door de kleinzoon van wij len de heer Speur. Van heden tot en met Zondag 14 Juni is de storingsdienst van de water- en Uchtbedrijven te Den Helder als volgt ge- ïegeld: electriciteit: Maandag: A. A. Cor- nielje (Ruyghweg 201, tel. 2842): Dins dag: J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, tel. 8594); Woensdag: F. Kramer (Niasstraat J7, tel. 2877); Donderdag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8, tel. 2457); Vrijdag: A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, tel. 2431); Zaterdag en Zondag: A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, tel. 2431). Gas en water: H. J. Bennink (Binnen haven 147, tel. 2882); S. Biersteker (Ce- ramstraat 32, tel. 3467)1 D. Oostendorp (Van Limburg Stirumstraat 24, tel. 2452). Van de wlelrenverenlging „DOK" kre gen wij de uitslag van de competitie over de maand Mei. Deze luidt: A-klasse: 1 C. de Jong. 2 N. Ridder, 3 Th. Koning; B-klasse: 1 P. Heertjes, 2 H Koopman, 3 H. de Wit; C-klasse: 1 De Kloe, 2 Braakman. Op Woensdagavond 10 Juni om zeven uur starten de renners weer bij de Don kere Duinen. een in-directe vrije schop scoorde Den Os (hem werd de bal listig toegetikt) de achterstand op twee doelpunten terug, 4-6. Het was jammer voor HRC 2; Ajax 4 won echter zeer verdiend en miste zelfs vele kansen. Een pluim voor de voorwaartsen van HRC 2, die de ste vige Amsterdamse achterhoede vier doelpunten ontnam. Wij berichtten al eerder, dat de toe komstige leerlingen van de nieuwe school aan de Duinroosstraat voorlopig ln enkele huizen worden ondergebracht. Men ver wacht, dat de school ln Mei 1954 gereed zal zijn. Het college van B. en W. acht het ge wenst, dat het onderwijs aan de kinderen bestemd voor deze school, reeds met in gang van 1 September aanstaande een aanvang neemt. In beginsel is nu beslo ten, een blok van vijf woningen aan de Jan Verfailleweg. hoek Meidoornstraat, dat ln aanbouw is, tijdelijk in te richten tot leslokalen. Aan de raad wordt ver zocht, een crediet van f 8.600 beschikbaar te stelen. Daarvan worden de huizen tot leslokalen ingericht en zullen straks de kosten worden gedekt bij het verbouwen van de lokalen tot woonruimten. De Helderse Bridge Club 1945 heeft voor de onderlinge competitie de achtste ronde gespeeld. De uitslagen waren: A-lijn: BakkerDoms 61.90; Visser Bakker 59.52; SlemmerVan Praag 53.57; DukersKerkhof 47.02; Beneker—Veen- stra 45.83; KemperDe Vries 44.64; Dek kersZoon 44.04; Van den BergVan de Helm 43.45. B-lijn: heer en mevr. Planken en heer en mevr. Krab 57.29; heer en mevr. Evers en SnoerwangGrande 52.08; Van de Eist—Droste 48.94; Beeldman—Jansen 45.91 Houtkoper—Harjer 36.45. C-lijn: heer en mevr. Schotmans en Swenner—Waij 60.71; Spruit—Bijlsma 51.79; SelierVan Dongen en mevr. Schneidersmevr. Veenstra 47.61; heer en 'mevr. De Groot 45.83; heer en mevr. Vries 44.64; heer en mevr. Meijer 41.07. De minister van Economische Zaken heeft het gemeentebestuur in overwe ging gegeven, te bevorderen, dat het- tijdvak, waarin de fruit- en banket winkels 's Zondags geopend mogen zijn, wordt vastgelegd van 1418 uur, zulks uit overweging, dat dit de Zon dagsrust ten goede zal komen. Inmiddels is wenselijk geworden, dat de winkelsluitingsverordening wordt aangevuld met: 1. een bepaling tot verplichte Maandagmiddagsluiting van winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak bloemen en/of planten wor den verkocht; 2. idem tot verplichte Woensdagmiddagsluiting van tabaks winkels: 3. een regeling tot verplichte vacantie-sluiting ten aanzien van sla gerswinkels; 4. een bepaling tot ver- koopgelegenhfcid in de avonduren voor winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak zogenaamde kokswaren (belegde broodjes, croquetten e.d.) worden ver kocht. Wat de halvedagsluiting van tabaks winkels betreft is naast ingediende verzoekschriften door de betreffende organisaties daartoe, een bezwaarschrift ingekomen van enkele winkeliers in deze branche. Het merendeel der be trokken winkeliers blijkt evenwel vóór de bedoelde sluiting te zijn, zodat B. en W. menen, dat aan het verzoek te gemoet gekomen dient te worden. Het college van B. en W. oordeelt het thans gewenst, dat een geheel nieu we winkelsluitingsverordening wordt vastgesteld, mede om nog enkele an dere wijzigingen te kunnen aanbren gen en tevens voor een beter over zicht van de afwijkende bepalingen ten aanzien van de artikelen der wet. De nieuwe winkelsluitingsverorde ning. die Dinsdagavond aan de raad wordt voorgelegd, treedt in werking op de derde dag na de afkondiging er van. Dan vervalt de verordening 1952, vastgesteld op 9 September en gewij zigd op 11 November van dat jaar. Het traditioneel geworden uitstapje (met dames) van de Koninklijke Zang vereniging „Helders Mannenkoor" zal dit jaar op Zondag 21 Juni worden ge houden. Op 20, 21 en 28 Juni organi seert de gemengde zangvereniging „Eendracht" daar een groot internatio naal zangconcours in het openlucht theater van het prachtige natuurpark „Berg en Bos". Verdeeld over deze drie dagen zal een zestigtal verenigingen elkaar de eer betwisten. Het „Helders Mannenkoor", dirigent Henk J. Arisz, moet thans uitkomen in de hoogste (superieure) afdeling, waarvoor negen koren hebben ingeschreven. Als verplichte opgave wordt gezon gen „De zon" van Otto de Vaal; naar keuze „Gloria in Excelsis Deo" van D. W. van Leeuwen. Het „Helders Mannenkoor" start om zeven uur van het Stationsplein, met drie touringcars en een flink aantal supporters. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. 99 ai geruime tijd bij de in. gang stonden te verdrin. gen, even geduld hebben. Het is immers een tradi- tie geworden, dat dt echtgenote van de heer LIET heeft er veel van cltib gaarne de handen 1 weg, dat het weer de uit de mouwen steekt. Voetbalvereniging HRC ijv aanwezigheid van de deze week goed gezind I burgemeester, mr G. D. is. Zaterdag, toen de Rehorst, en wethouder P fancy-fair werd geopend, Th- Luyckx werd de en Zondag was dat in elk jancy-fair in werking ge- opening verricht openings-eer ee? keu?.e uit de te beurt aan Pr^e" Mevrouw De Boer zocht een prach tige pop uit. £EN rondgang over het feestterrein brgchtaan het licht, dat men bi) geval zo en dit leidde tot een groot aantal bezoe kers, dat aldus het vele voorbereidende werk van de vaste kern reeds zinvol maakte. Wij zijn er trouwens toch van overtuigd, dat „Het brui ne monster" goede zaken zal doen, want de attrac ties zijn zo mogelijk nog gevarieerder dan verle den jaar. QM vier uur Zaterdag- middag was op het tegelveld van het HRC- terrein een aantal geno digden bijeen, dat zijn waardering voor deze voorspoedig verrezen ker mis niet onder stoelen of banken stak. Wellicht hebben zij de Helderse Racing Club benijd om hun enthousiaste arbei ders, naar wie niet voor niets het clubhuis „De stille werker" is ge steld. De viel ditmaal de voorzitter van HRC, de heer R. P. de Boer, die met een enkel woord door voorzitter Van Vliet van het Trainingsfonds werd ingeleid. De heer HRC van wanten weet. De Boer prees en dankte Wij zagen oude bekenden allen, die wederom had den meegeholpen om „Het bruine monster" tot stand te brengen. „De naam", aldus de spreker, „zegt het voldoende. Over enkele maanden is het weer zo ver, dat het „bruine monster" gaat rollen. En dat kost geld. Middels deze fancy-fair hopen wij ons Trainings fonds en onze vereniging noemd. Menige vereni- groot te maken." Vervol ging zou zich zo'n ploeg gens verklaarde hij de wensen, zo'n aantal man nen en vrouwen, dat ook voor het welzijn van zijn fancy-fair voor geopend. terug, zoals de dubbel tjestent, de vrolijke keu. ken, de schiettent, de moeptenf, de vistent, en wij misten voor h„t eerst de cabarettent. Hiervoor in de plaats is euentoel een attractie gekomen waaraan zowel ouderen als kinderen veel plezier zullen beleven: het wie- Ierstadion, keurig nage bootst en voorzien van echte, kleine fietsjes. Men zal zich op ,Het bruine monster" uitste kend vermaken, als men er tenminste een paar dubbelties tegenaan gooit. Want er is veel meer dan wij opnoem- den. Denk bijvoorbeeld Maar nog moesten de eens aan de theetuin en vele kinderen, die elkaar dansen in de open lucht! Het is niet onze bedoeling, aan deze balletschool ellenlange beschouwingen te wijden, maar wel willen wij als onze overtuiging Uitspreken, dat al het voor bereidende werk niet voldoende is be loond. Daarmee wordt niet bedoeld, dat dan MET BETREKKING TOT HET VERBETEREN en uitbreiden van de riolering is onze stad in een nieuwe phase aangeland. Het college van B. en W. vraagt thans een crediet voor de aanleg van het moerriool van Nieuw Den Helder naar de Fazantenstraat. Daar de minister van Oor log en de directie der N.S. vergunning hebben verleend, respectievelijk voor de aanleg van het moerriool door het bastion Dirksz Admiraal en voor het kruisen van de spoorweg, staan geen belemmeringen meer in de weg. geen definitieve oplossing verkregen (in het water van de binnenste linie gracht nabij de Vogelwijk zai tijdelijk een grotere vervuiling optreden), doch deze is eerder aanvaardbaar dan de huidige toestand, omdat de bedoelde gracht noch aan bebouwing, noch aan landbouwgronden grenst. Een defini tieve oplossing wordt pas bereikt, wanneer het rioolwater na zuivering naar het Noordhollands Kanaal kan worden afgevoerd. Voor het betreffende moerriool zal gebruik worden gemaakt van nor male betonbuizen voor zover het tracé in het te bebouwen gebied van N (uw Den Helder geldt, en van „Arkel Vianini"-buizen in het lan delijk gedeelte. Deze laatste buizen zijn veel duurder dan de eerste, doch zij bezitten een grotere duurzaam heid. Voor dit uitermate belangrijke riool achten B. en W. deze maatre gelen noodzakelijk. De kosten, verbonden aan de aan leg van dit gedeelte moerriool, wor den geraamd op f 369.000, Het college wijst er de raad op, dat de toestand van het openbare water in en nabij Nieuw Den Helder reeds onhoudbaar is en naar ver wachting deze zomer nog slechter zai worden, daar het aantal bewoon- de huizen steeds toeneemt. Onver wijlde aanleg van dit riool is een dringende eis. Het riool wordt aangelegd tot aan de binnenste liniegracht nabij de Fazantenstraat. De zinker onder de liniegrachten door, welke ontworpen is om in Zuidelijke richting te wor den doorstroomd door het van Den Helder afkomstige afvalwater, zal voorlopig dienst doen om het van Nieuw Den Helder afkomstige riool water te brengen naar het hulpge maal aan de Fazantenstraat, dat het in de binnenste liniegracht maalt. Weliswaar wordt op deze wijze nog 3. Jackie had bij zijn vader nu al weken lang gezeurd om een echte voetbal en tenslotte was Jimmy be zweken. „Vooruit dan maar", zei hij tenslotte. „Morgen gaan wij er een kopen in de sportwinkel van meneer Bikkebakker, op de Hoogstraat. Dat is een goed adres en bovendien is meneer Bikkebakker de voorzitter van De Big- gers en het is altijd plezierig een club genoot van ons te bevoordelen". Nu, Jackie sprong bijkans een gat in de lucht. Van louter plezier voerde hij een soort krijgsdans uit, waarbij hij de onthutste Miebet als doelwit uitkoos. „Toe maar!" riep zij wanhopig uit. „Nou gaat-ie ook nog de hele dag achter een bal draven, zeker om nog een beetje meer honger te krijgen!" Dansend liep Jackie naast z'n pleeg vader, toen zij naar de stad trokken om de bal te kopen. Meneer Bikke bakker hielp hen zelf en hij prees de kwaliteit van de voetballen, die hij in zijn zaak te koop aanbood. „Ik geloof, dat de jonge meneer al groot genoeg is", zei hii minzaam, „om reeds met maat nummer vijl te spelen". Jackie IN ONZE EDITIE VAN ZATERDAG bliezen wij reeds de loftrompet over de jongste uitvoering van de Helderse Balletschool en wij komen daarop vandaag gaarne terug. Het resultaat van nauwgezet oefenen, onder leiding van Greetje Donker, was een uitstekende avond, die voor de toekomst het allerbeste inhoudt. Het is andermaal gebleken, dat directeur Siebeling de zaken energiek aanpakt en dat hij beschikt over een aantal medewerkers, dat ten volle voor zhijn taak berekend is. Alle hulde aan de dames Siebeling-Bijleveld en Bons-Siebeling, die aan de onvolprezen costumering talloze uren ten grondslag legden. toch bepaalde gedeelten van het pro gramma te wensen overlieten, of dal de uewegingsxunsl geen genjKe trea meid met ae omlysung van nel geheet. Nee, het is onze bedoeling, er op te wijzen, dat zo'n bijzonder aardige, goede uit voering al meteen is dooagebioea. Want is het niet zo, aat al die costuums nu kunnen worden opgeoorgenï De avond is geweest, ouders en kennissen heboen genoten en nu Dat is eigenlijk wat wij zeggen wil den. Casino was goed bezet, ooch hoe uiterst gering was uiteraard nog het aantal mensen tineest volwassenen), aat het genoegen had aanwezig te zijn. Een programma van deze balletschool, zo als het Vrijdagavond werd gebracht, verdient meer. En wellicht bestaan daartoe de mogelijkheden. Misschien willen de scholen er zich voor interes seren; misschien kan het programma een paar dagen voor schoolkinderen worden gegeven. Daarvoor is het bij uitstek geschikt, hoewel ook volwasse nen zich geen moment zullen vervelen. De jongere kinderen voerden „De poppenwinkel" uit, een zeer geestig werkje ,dat houterig-spontaan (als ge wenst) voor het voetlicht kwam en de kleuters tot onverwachte mogelijkhe den inspireerde. Oudere leerlingen buit ten de bewegingen meer uit; onder an dere in de „Dance Chinoise" en de Servische volksdans „Kolo". Dat nu en dan het temperament niet aan de ver wachtingen beantwoordde, mocht de dames niet al te kwalijk worden geno men. Wij hebben een zwak voor Chris de Bont, van wie wij in HRC-revues al verscheidene dansen hebben bewon derd. Haar „vlucht", op muziek van Schubert, ontroerde diep. Haar gelaats expressies waren welhaast volmaakt, doch leidden, naar onze smaak, net even te veel de aandacht af van de dans. Chris de Bont deed het trouwens na de pauze als clown eveneens voor beeldig. Van het eerste gedeelte noemen wij nog het optreden van het pianoduo Theo Schaatsenberg en Luc van Has selt en „De balletschool". Els Kagec bewees hierin haar talent voor het ko mische ballet als oude vrijster. Tijdens de balletles ging aan de barren niet alles gesmeerd. Na de pauze zag men „De toverman- tel", door Greetje Donker, naar een verhaal van Mya Brennenraedts be werkt. Wij vertelden de inhoud al eens. Cobi Zand vestigde de meeste aandacht op zich als Inez, het meisje, dat de to- vermantel krijgt, die pas gelukkig blijkt te maken, wanneer zij hem aan een klein bedelmeisje (de parmantige Jean- ne Serné) heeft geschonken. Mej. Zand danste licht en sierlijk en had een groot aandeel in het succes, evenals Chris de Bont en Els Kager. Ook de andere meisjes droegen veel tot het welslagen van het fleurige geheel bij. Het meest hebben wij genoten van de „Grand opéra" te Parijs en in andere mate van het „Carnaval". Theo Schaatsenberg, die voor het programma vele arrange menten maakte, begeleidde alles op uit stekende wijze. Wat jammer, dat de Helderse Ballet school nog niet de beschikking heeft over décors. In het Paleis aan de Buitenhaven komt vanavond om acht uur de British Women's Club bijeen. In café Postbrug begint hedenavond om acht uur een vergadering van de Vrou wengroep P.v.d.A. Om kwart over acht begint van avond in de bovenzaal van Formosa esn vergadering van de sectie Zang van de Helderse Gemeenschap. Gedurende het afgelopen weekend lag Hr. Ms. „De Zeven Provinciën" op de rede. De kustvaarder „Quirina" deed onze haven aan op weg naar Alkmaar. Het is morgen hoog water om 5.45 en 17.55 uur, en laag water om 11-4' uur. De temperatuur van het zeewater was 13.1 graden Celsius. had hem om deze woorden, die hem als hemelse muziek in de oren klonken, wel om de hals willen vallen, „Een vijfie!" riep hy. „Net precies zo'n bal als waarmee die lui van het eerste spelen". Jimmy kocht er ook een pompje bij en een veterrijger, en zo toegerust aanvaardden zij de terugweg. Zo opgewonden was Jackie, dat hij die middag bijna gean brok eten door zijn keel kon krijgen en dat was Miebet ook weer niet daar de zin!

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2