Ook wethouder Van der Vaart niet blij met Airey-bouw v Antwoord aan de heer Keijzer: „Woningen zijn niet s JimmyBrown en de Oranjehemden WSOV- kampioenschappen '53 gisteravond verzwommen (KVP) De beer Bosch geïnstalleerd Vanavond hockey in O. en O.-sportweek School-athletiek op Zaterdag 13 Juni Botsing en verzuim voor kantonrechter Hr.Ms.„Tromp"naar Spithead vertrokken Gemeenteraad Den Helder Dames toonden niet veel belangstelling Tussen Haaks en Kuitje WOENSDAG 10 JUNI 1958 J DE GEMEENTERAAD HEEFT GISTERAVOND vergaderd zonder de heren B. Schreuder en J. J. Kistemaker en zonder wethouder Luijckx. Deze laatste vierde temidden van zijn gezin zijn zestigste verjaardag, hetgeen voor de vroedschap leidde tot een sigaar en gebak bij de thee. Namens de raad verzond de burgemeester, mr G. D. Rehorst, een ge lukstelegram. Nadat de heer Rehorst de herkozen leden van de raad had gefeliciteerd, verklaarde mevrouiv C. A. Hamel-Dito, dat de ge loofsbrief van de heer C. J. Bosch in orde tcas bevonden, zodat tot diens installatie in de vacature A. J. Mulder KVPdie naar Canada is ge ëmigreerd, kon worden overgegaan. De burgemeester sprak de wens uit, dat de samenwerking van prettige aard zou mogen zijn. In een bijzonder vlot tempo ging de raid zonder meer accoord met een groot aantal voorstellen, welke wij in vorige edities reeds uitvoerig omschreven. Twaalf zaken waren al aan. de orde ge weest, slechts onderbroken door enke le opmerkingen van de heer W. d e Boer (AR)toen het opnieuw vast stellen van de winkelsluitingsveroror- dening ter sprake kwam. De heer H. M e ij e r (PvdA) wilde in dit verband weten, waarom een standplaatsvergun ning op het Koningsplein was verstrekt aan een bloemenhandelaar, die aldus voor de bloemenmagazijnen een con current vormde. Hij vond het niet meer dan billijk, dat de man naar de Zater- dagmarkt werd verwezen en verzocht de vergunning in te trekken. De burgemeester gaf toe, dat het college van B. en W. zo veel mogelijk naar de markt verwijst, doch dat, on danks dit standpunt, toch geen inbreuk mag worden gemaakt op éénmaal ver kregen rechten. Het argument, dat de bloemenhandelaar door zijn stand plaats dichtbij een zaak als concurrent werd beschouwd, ging volgens de heer Rehorst niet helemaal op, daar er im mers ook marktverkoprs zijn, die de zelfde artikelen aan de man brengen, welke door zakenlieden in de straat, waar de markt wordt gehouden, wor den verkocht. Niettemin zegde hij een onderzoek toe. De heer C. R a n (KVP) ondersteunde het betoog van de heer Meijer. De heer C. J. E ij 1 d e r s (AR) sprak over winkeliers, die aan alle kanten worden gekneveld en aan banden ge legd. Als voorbeeld noemde hij de si garenwinkeliers, van wie velen destijds hebben gezegd: ..Woensdagmiddag vrij'' terwijl er Slechts een klein percentage tegen was. Hieraan oordeelde de spre ker enkele hindernissen verbonden, daar ook de Horeca-bedrijven en kios ken en zelfs kruideniers wel tabaksar tikelen verkopen. „En dat", aldus dé spreker, „terwijl geen van deze zaken personeel hebben". De heer E ij 1 d e r s begreep en prees het, dat de bedrijfsorganisatis naar hun advies was gevraagd, maar hij zei: „Je moet het de winkeliers nü eens vra gen....". Tevens liet hij andermaal aantekenen, tegen verkoop, in welke branche ook, op Zondag te zijn. De burgemeester antwoordde, dat de di verse bedrijfsgenoten zelf de verschil lende maatregelen hadden goed gevon den, zodat de raad slechts restte, aldus te bepalen. STORMSCHADE. De heer J. H. K e ij z e r (CH) hield een interpellatie betreffende de storm schade, toegebracht aan de Airey-wo- ningen in Nieuw Den Helder, waarin hij onder meer aanvoerde, dat de bouw werken in vroeger jaren hecht en sterk waren, maar dat het later minder nauw werd genomen. Hij somde een aantal punten op die zijn ontevredenheid' had den en had graag gezien, dat men de raad van een aantal nadelen tijdig op de hoogte had gebracht. Anderzijds toonde hij zich verheugd over de wijze, waarop de gedupeerde gezinnen waren geholpen. De heer C. J. B o s c h (KVP) sloot zich volledig bij de woorden van de vorige spreker aan. Dat Bouw- en Woningtoezicht nog geen maatregelen had getroffen, begreep hij niet. ANTWOORD. Wethouder Van der Vaart ge vraagde van de grote belangstelling, welke telkenmale inzake de Airey-wo- ningen door de heer Keijzer was be toond. Want daarover heeft de raad gisteravond niet voor het eerst gespro ken. Dit geschiedde al op 28 Nov. 1949. de datum, waarop de raad tot de bouw besloot. „Ik wijs er nadrukkelijk op", aldus de heer Van der Vaart, dat bij het voorstel bestek en tekeningen aan wezig waren, zodat elke deskundige uit ons midden er in had kunnen duiken. De raad was er, evenals wij echter van doordrongen, dat men voor de vraag werd gesteld: Déze of géén wonin gen en dat, terwijl de woningnood schrikwekkend was. Van meet of aan wisten we, dat ons besluit nieuwe risi co's met zich zou meebrengen, want op dit gebied ontbrak de ervaring. Wel wisten we, dat hoge technische instan ties tot de conclusie waren gekomen, dat dit systeem behoorde tot de beste montagesystemen, die in Nederland zijn toegepast". Ook in de vergadering van 1 April 1951 had de heer Van der Vaart ge zegd: „Denk er aan, wij hebben deze woningen min of meer gekocht, zoals men ook in een bazar bepaalde artike len koopt". De bouw geschiedde, zo zei de heer Van der Vaart, onder de meest ongunstige omstandigheden, wat even min uit het oog mag worden verloren. Zo was er een grote wateroverlast! Dit alles diende in acht te worden genomen, alvorens over schuld te spre ken, vond de spreker, die nog opmerk te, dat ook de deskundigen in Den Helder bijvoorbeeld met de dakcon structie allerminst ingenomen waren, geweest, doch deze aanvaardbaar had den geacht. Geen genoegen werd geno men met de kwestie van de fundering; deze weid dieper aangebracht. Voor de heer Van der Vaart was het overigens een vraag, of de daken niet waren af gewaaid, wanneer de constructie wel deugdelijk was geweest. In elk geval heeft de bouwonderneming één en an der hersteld, zodat wat in de ramp nacht is geschied, zich wel niet meer zal voordoen. Met klem verdedigde de snreker de toestand var. de kelders der huizen. ..Die kelders als zodanig lekken niet: zij zijn niet ondeugelijk gemaakt. Het lekt alleen daar. waar leidingen moes ten worden doorgevoerd. Ook dat is niet onverklaarbaar, daar die leidingen werden ingebracht bij hoge grondwa terstand. Nu zegt de heer Keijzer, dat er vroeger beter werd gebouwd. Inder daad! En als er bouwvoorschriften zijn, dan moet de overheid het goede voor beeld geven. Ik ben het daarmee eens. maar de woningnood heeft mede druk uitgeoefend. De raad wenste destijds noodwoningen. Zouden die achteraf wel hebben voldaan? Wij hebben de bouw van noodwoningen tegen gehouden, om dat het veel geld. kostte en omdat wii het gevoel hadden, dat de normale bouw zou worden belemmerd. Toch moest juist in die periode de nood worden gelenigd. De raad besloot zelf (en dat was een 'wijs besluit) Oos tenrijkse, Airey en BBB-woningen te accepteren. Wij moesten roeien met de riemen die wij hadden. En wjj prijzen ons gelukkig, dat inmiddels zestienhon derd gezinnen aan een huis konden wonden geholpen". De heer Van der Vaart, die in andere steden vele methoden van montagebouw heeft gezien, was er van overtuigd, dat Den Helder in een bevoorrechte positie verkeerde. Hijzelf had de montagewo ningen nooit met vreugde begroet, doch hij ontkende ten stelligste, dat zij slecht zijn, „Om te voorkomen"^ zo vervolgde hij, „dat de heer Keijzer zich opnieuw geroepen gaat voelen om vragen te stellen, zeg ik liever zelf, dat de wo ningen nog enkele gebreken hebben opgeleverd, die zich wellicht zullen openbaren. Hier en daar laat het stucadoors- werk los. Ik hoon. dat het meevalt, an ders zullen voorzieningen moeten wor den getroffen, hetgeen veel geld kost en narigheid geeft. Misschien kan het langs de weg der vriendelijke geleide lijkheid worden opgelost, maar zeker ben ik daar niet van". MEEGAAND. Hoewel het college van B. en W. wel meer direct verantwoordelijk is. was de spreker tjjch van mening, dat hier sprake was van een gemeenschappelij ke verantwoordelijkheid. Alles is van het begin af correct gebeurd, terwijl de constructiefouten steeds hebben be staan. Tot de heer Bosch zei hij nog, dat hij net lang genoeg timmermans jongen was geweest om geen plezier te kunnen hebben in de constructie van de Airey-woningen. Wat betreft de op merking van de beer Bosch, dat parti culiere bouwers na alle aan de dag ge komen gebreken al lang op hun vingers zouden zijn getikt, pareerde de heer Van der Vaart met een: „Wij zijn juist erg meegaand". IN HUIZEN... De raad had geen bezwaar tegen het beschikbaar stellen van een crediet van f 8.600 voor de voorlopige huis vesting in een vijftal woningen aan de Jan Verfailleweg, hoek Meidoorn- straat, van de leerlingen, die bestemd zijn voor de nieuwe school aan de Duinroosstraat. De heer E ij 1 d e r s stelde de vraag, of het college bereid was, dit voorstel aan te houden eerst een bespreking te voeren met het Prot- Chr. schoolbestuur. Hierop werd afwijzend beschikt, daar de tijd rijpte. Dat speet de vragensteller, om dat hij had gehoord, dat ook het Prot. Chr. schoolbestuur had verzocht over enkele woningen te mogen beschik ken om daarin de leerlingen van Nieuw-Den Helder van de nieuwe Chr. school, die aan de Duinroosstraat Seringenstraat zal verrijzen, onder te kunnen brengen. En nu scheen de heer Eijlders bevreesd, dat het Prot. Chr. onderwijs ten achter zou wor den gesteld en dat deze kinderen nu „helemaal" naar de stad zouden wor den gestuurd. De burgemeester viel hem in de re de met de mededeling, dat hij op de zaken vooruitliep. Het verzoek van het Prot. Chr. schoolbestuur komt in de eerstvolgende vergadering ter ta fel; het college moet zijn standpunt in deze nog bepalen. De heer Eijlders was nog slechts ten dele gerustge steld. Namens zijn fractie verklaarde de heer J. J. Landman (PvdA) inge nomen te zijn met de op handen zijn de aanleg van het nieuwe gedeelte moerriool van Nieuw Den Helder naar de Fazantenstraat. Hij hoopte, dat het werk voorspoedig zou verlo pen. Nadat de heer S. Prins (VVD) een aanvulling had aanbevolen van het besluit, dat leidt tot de bouw van 156 étagewoningen aan H. A. Lorentz- straat en Pasteurstraat, en nadat deze in beginsel was. aanvaard, was men aan de rondvraag toe. Tevoren *a onder meer nog bereikt, dat, inzake de onderwijs voorstellen, de nummers één van de door B. en W. opgestelde voordrachten werden benoemd. MEERVERBRUIK Tijdens de rondvraag was de heer Bosch de enige, die het woord voer de. Hij zag gaarne, dat het méérver- bruik van leidingwater rechtstreeks met de consument werd verrekend, 5. Miebet stond in de opening van haar keukendeur wel eens hoofd schuddend naar Jimmy en Jackie te kijken. „Onvermoeid zijn die twee", dacht ze. „Van Jackie kan ik het mij nog begrijpen, maan hoe meneer Brown er lust in heeft de halve dag zoek te brengen met tegen zo'n ornd ding te trappen! Hij zegt dat hij het doet om Jackie een plezier te doen, maar als je het mij vraagt, vind-ie 't zelf even heerlijk". Nu of Miebet nu wel of niet stond te kijken, Jimmie en Ja ckie speelden voetbal met elkaar en een pret dat ze hadden! Jimmy leerde zijn pleegzoontje allerlei kunstjes met de bal, kunstjes waarin hij zelf vroe ger ook nog al bedreven was geweest, maar het duurde niet lang of Jackie verbeterde alles, wat Jimmy hem had voorgedaan. Kóppen dat dat kleine ioch kon! Wel tachtig keer achter el kaar liet hij de bal op zijn hoofd dan sen, zonder hem te verliezen. Jimmy stond er gewoon van te kijken. En dribbelen met de bal kon hij nog be ter. Hij joeg als een terrier achter de bal aan en dan moest Jimmy proberen hem de bal te ontfutselen. In het be gin lukte dat Jimmy nog wel eens, maar het duurde niet lang of hij kreêg geen schijn van kans meer, zo handig wist Jackie met de bal te goochelen. Ja, het leek inderdaad veel op gooche larij. En dat vertelde Jimmy eens aai» zijn vriend Piet Potlood. „Die Jackie", zei hij niet zonder trots, „wat die niet met een voetbal kan uithalen, dat is gewoon verbazingwekkend. Je moet het zien om het te kunnen geloven!" De eerstvolgende vergadering van de Helderse gemeenteraad icordt gehouden op 14 Juli, s avonds om acht uur, zo werd gisteravond medegedeeld. Ver volgens is op 25 Augustus om acht uur de laatste zitting in de huidige samenstelling. Daarin wordt dus afscheid genomen van de vertrekkende raads leden. daar bij verhuizing en dergelijke do huiseigenaar veelal de dupe wordt Wethouder Van der Vaart antwoord de. dat dit zo eenvoudig niet zou gaan. Wel zal worden nagegaan of (bij verhuizing, wanneer de meter stand wordt opgenomen) meteen de kwitantie aan de verhuurder kan w-orden aangeboden, waarop deze daarmee als een haas naar de (ver trekkende) huurder kan snellen. De heer Bosch pleitte voorts voor een rijwielpad van het einde der Duinroosstraat af naar het strand. Aangaande deze kwestie kan de raad binnenkort een voorstel verwachten, zo zei de wethouder. Het is de bedoe ling, dat er een rijwielpad komt van de Duinweg, via de sportvelden en achter de Donkere Duinen om, naar het strand. Dat dit voorstel nog niet werd gedaan, stond in verband met de toestemming die moet worden verkregen voor de aanleg door het duinterrein. Een derde vraag van de heer Bosch gold het gevaar voor ver keersongevallen in de Schagenstraat en de Gravenstraat, waar de ouders hun kinderen' wel „met touwen vast binden aan de kozijnen" ter beveili ging tegen voorbijrazende taxi's. Tot nog toe had men de wensen van de „nieuweling in de raad" met aandacht beluisterd. Men lachte even wel smakelijk, toen de heer Bosch nog kwam aandragen met de befaam de slechte wegen in onze gemeente. Dit punt schijnt al eens eerder te zijn aangeroerd HET BAD OP DE «IJKSWERF, goed bezet met deelnemers en toe- schouwers, heeft Dinsdagavond weer de drukte van een zwemwedstrijd moeten verwerken. Het programma van de WSOV-kampioenschappen was aardig, hoewel ons van het hart moet, dat de te lange pauzes slorend werkten. Geopend werd met een nummer 40 m. schoolslag door enkele leerlingen van bad meester Konlngsteyn, die hen in vier weken tot deze prestatie had gebracht. Ook de „ouden van dagen", zoals de heer Se- lier de veteranen noemde In zijn openings woord, deden het uitstekend. Jammer is het, dat bij de Werfdames blijkbaar weinig belangstelling bestaat vcor de mooie zwemsport. In totaal waren er slechts zes deelneemsters. Attractief was vanzelfsprekend de 20 m. onder water zwemmen. Tot slot werd nog een polo wedstrijd gespeeld tussen teams van de Zeevaartschool en de Rijkswerf, welke in een 22 gelijkspel eindigde. De uitslagen waren: 80 m. vrije slag heren: le P. Stam 55.6; 2e A. Scholte 56.8; 3e H. Amiabel 60.5. 40 m. schoolslag dames: le J. Pronk 41.4; 2e A. Joos 42.2; 3e L. Straat 43.8. Hedenavond om zeven uur wordt op het terrein van Hermes in 't kader van de „O. en 0."-sportweek een hockey wedstrijd gespeeld tussen de Marine Officieren Hockeyclub en Hermes. De toegang tot deze ontmoeting is gratis. VOETBAL A'ch, je moet zo'n wedstrijd van veteranen als een aardigheidje beschouwen, dat spréékt. En wanneer die twee en twintig „oud jes" van Helder vanavond het terrein betreden zal er nog wel eens naar harte lust gelachen worden, want het jeugdig vuur is er uit en dan neigt het lichaam naar vreemdsoortige spron gen en is het dagen erna nóg niet in z'n fatsoen te krijgen. Goed, je kunt er een grapje mee maken, maar aan de andere kant zijn er stellig momenten dat je zegt: „Waar haalt zo'n kerel het nog van daan!" Uw Gradus wil beslist zien, of Ab Veen nog die formidabele snelheid bezit. Vroeger, in het eerste, stond hij er om bekend, zegt men. Nu staat hij back; neem het hem eens kwa lijk! Tót verleden jaar, op zes en veertigjarige leef tijd, speelde hij mee in het derde en vierde elftal. Hij was het oudste spelende lid. In dezelfde (gele) ploeg komt de secretaris, de heer A. J. Zikkenheiner uit. Hij kwam destijds van Helle- voetsluis bij Helder en heeft zich voorgenomen, hedenavond de gele kleu ren fel te verdedigen. De aanval van dit elftal wordt geleid door Tom Borger- ding, die de nylons een moment hoopt te vergeten en zich genoodzaakt ziet, zich het ere-lidmaatschap waardig te maken. Hij heeft het tóch zwaar, deze middenvoor, want hij moet tonen, wat hij vroeger bij Frisia, LSC én Helder heeft geleerd. Het is geen kleinigheid, al deze kleuren te moeten verdedigen! Dokter Schoorl (crud-kee- per van Schagen 1) zal trachten het doel van de blauwe ploeg schoon te houden. Men fluistert, dat zowel hij als dr Loopuijt (die in het andere doel staat) op een stevige wed strijd rekenen. Als mascot te dient een masseermid- del. Als linksbuiten van de blauwe ploeg treedt Tonny Kersbergen op, die het op het biljart verder schijnt te hebben gebracht dan op de grasmat. Hij dient evenwel niet te worden onderschat. Naar men uw stukjesschrij ver vertelde, is linkshalf Dijkshoorn (tegenwoordig bestuurslid) de crack van dit elftal. Hij is als het ware gegroeid bij Helder, waar de Engelse trainer Julian hem heeft ontdekt en opgeleid voor het eerste elftal. Als rechtshalf fun geert Van Pel, die in onze stad een geachte plaats heeft verworven als melk- slijter. Hij deelde Gradus in vertrouwen mede, dat hij het kalmaan zal doen. Zijn klanten behoeven dus niet ongerust te zijn, dat Van Pel Donderdag niet met de melk aan de deur verschijnt. En zo noemde uw stuk jesschrijver enkele oud- voetballers, die vanavond als veteranen tegen elkaar ten strijde trekken. De heer De Snayer heeft zich belast met de taak, de touwtjes stevig in handen te houden. Moge hij van zijn fluitje een passend ge bruik maken. En dan een tip: zorgt voor ballenjon- pens, organisatoren, want Simonse rechtsbuiten bij blauw) heeft'op Texel eens zo'n schot gelost, dat de bal nooit terug kwam.... DOM He jeugd is vaak dom, her innert Gradus zich. Zo beleefde hij het van de week, dat een klein hondje niet met zijn baasje mee wilde. Dat was 's avonds na negen uur. En waarom Beertje niet gehoorzaamde? De jongen wilde hem nog laten zwemmen: denkt u eens in, op dit tijdstip. De mensen spraken er schande van, hoorde Gradus, die nog kan berichten, dat Beertje 'm op het nippertje prompt is gesmeerd! Nóg erger: een leerling van de HBS wilde thuis, ge ïnspireerd door de schei- kunde-lessen op school, ex plosieve stoffen maken. Hij sloeg althans aan het expe rimenteren. Er volgde een knal, die een verwonding aan één zijner handen in hield. Tja. het had slechter kunnen aflopen! REDDEN 2eer geïnteresseerd heeft Gradus, als import-Jut ter, het jaarverslag over 1952 gelezen van de Konink lijke Noord- en Zuidholland se Reddingmaatschappij. Ook in 1952, het 128ste levensjaar van de maatschappij, waren vele reddingstations in actie. De reddingboten voeren tachtig maal uit en verleen den waardevolle diensten aan in. moeilijkheden verkerende schepen. Het aantal geredden bedroeg 140, waardoor het totale aantal geredden, sinds de oprichting van de K.N. Z.H.R.M. in 1824. tol 1764 is gestegen. De onmisbaarheid van het reddingwezen is ook tijdens de rampspoedige storm van 1 Februari 1953 opnieuw ge bleken. In het Kerstnummer van „De Reddingboot", dat in December verschijnt, hoopt men een uitvoerig ver slag op te nemen van, de zeldzaam zware tochten van de motorrreddingboten Neel- tje Jacoba, Prins Hendrik, Joan Hodshon. Brandaris en Insulinde in de periode él Januari2 Februari, en van de diensten die door de mo torreddingboten C. A. A. Du- dok de Wit, Prins Hendrik en Dorus Rijkers in het waters- noodgebied werden bewezen. Het aantal „redders aan de wal" (dat het werk dank zij een vrijwillige bijdrage van minimum f 3.per jaar mo gelijk maakt) is verleden jaar aanzienlijk gegroeid. Het overschreed de 20.000. In het algemeen zeer be vredigende berichten, vindt Gradus. PROMOTIE ]\/let HRC 2 wil het maar niet lukken. Elk jaar wordt geprobeerd de reserve tweede klasse te bereiken, doch tot op heden zonder re sultaat. Ook dit jaar nemen de roodjakken-reserves aam, de promotiestrijd deel.. Zij staan momenteel wel op de derde plaats (Ajax 4 3 pnt., Hollandia 2 2 pnt., HRC 2 1 pnt.), maar zij hebben hun kans nog geheel in eigen hand. Gradus vernam, dat Zondagmiddag om half 3 Hollandia 2 op bezoek komt. Als die ontmoeting nu eerst maar eens worcty gewonnen! FANCY JAc fancy-fair is niet alleen 's avonds een uitgelezen plaats van vermaak, maar ook heden- en Zaterdagmid dag. Dan branden op het HRC-terreim weliswaar niet de feestlampjes, maar dan is er een extra attractie, waar van vooral de kinderen wel een druk gebruik zullen ma ken. Om drie uur gaan de hekken op deze middag open. De heer Van Dam draait zijn molen vanmiddag en Zaterdagmiddag zelfs voor halve prijs, weet Gradus. Ja, niet alleen voor kinderen, óók voor volwassenen! Op „Het bruine monster", de fancy-fair van HRC, kan men onder meer de wielersport beoefenen. Er is een „echte" baan aangelegd en de „renners" krijgen de beschikking over kleine tweewielige fietsjes. De foto toont een drietal dames, voorzien van rug nummers, in actie. 40 m. schoolslag leerlingen: le De Boer 52.0; 2e Brondsema 55.2; 3e Cranebérg 580. 100 m. schoolslag heren: le H. Köhler 1.29; 2e G. Koningsteyn 1.32; 3e A. Scholte 1.33. 20 m. onder water: le Sprenger 13.8; 2e Lonte 15.8; 3e Wagenaar 15.6. 3 x 40 m. wiss. est.: le Scheepm. IJz. 1.31.2e Bankw. 1.35.3e Bew. wpl. 1.35.—. 5 x 40 ra. vrije slag: le Bew. wpl. 2,26.5; 2e Scheepm. IJz. 2.27.3e Mon teurs 2.47.4. 60 m. rugslag heren: le H. Amiabel 51.2; 2e P. Ham 51.6. De school-athletiekwedstrijden wor den niet, zoals eerder werd bekend ge maakt, op Vrijdag én Zaterdag gehou den, doch alleen op Zaterdag 13 Juni. Als wedstrijdterrein dient het A-veld van Helder aan de Sportlaan, dat deze middag uiteraard in de belangstelling staat van vele supporters, die hun me de-scholieren komen aanmoedigen. Aan het athletiekfestijn, dat door 6e Helderse Athletiek Vereniging wordt georganiseerd en om twee uur begint, nemen de volgende scholen deel: ULO, Christelijke ULO, Zeevaartschool, RH BS. Lyceum, Ambachtsschool, Vak school, Kweekschool en VGLO. Er wordt aan deze wedstrijden na tuurlijk weer deelgenomen door Jon gens en meisjes. In beide afdelingen wordt op de verschillende nummers in drie leeftijdsgroepen om de prijzen ge streden. In het totaal zijn er ongeveer driehonderd en vijftig deelnemers met vijfhonderd inschrijvingen. Omstreeks zeven uur 's avonds hoopt men de prij zen te kunnen uitreiken. Twee zaken kregen gistermiddag voor de Helderse kntonrechter hun be slag. De derde (en laatste) werd aan gehouden, zodat de zitting van zeer korte duur was. Als eerste trad de chauffeur S. de J. uit Hijsum voor de greene tafel. Hij was met zijn vracht wagen van de parkeerplaats nabij de Spuisluizen te Den Oever de weg op gereden, terwijl uit de richting Wie- ringen een personenauto naderde. Deze verkeershindering, die een aanrijding tot gevolg had, werd door een twee tal getuigen bevestigd. De ambtenaar eiste f 20 of 10 dagen, waarop De J. zei, dat hij de boete niet begreep. De kantonrechter, mr J. 't Hooft, legde uit, dat op een overtreding een boete volgt en vonniste met f 10-of 5 dagen. Als tweede verdachte verscheen gen dame, wier meisjesnaam G. V. luidde. Haar dochtertje Hanna had tweemaal de school verzuimd, hetgeen voor de ambtenaar, mr G. W. von Meijenfelat, aanleiding was om f 10,of 5 dagen te eisen. Dat was een „kleine beroer te", meende de verdachte. Niettemin werd zij conform de eis veroordeeld. Hr. Ms. „Tromp", met aan boord onder andere de Commandant Zee macht Nederland, schout bij na® T. Burghard, is gistermorgen om tien uur naar Engeland vertrokken, d bodem werd door de Marinierskap ,t uitgeleide gedaan. Hr. Ms. neemt, zoals men weet, op „i deel aan de vlootrevue, die op 15 J11 ter gelegenheid van de kroning va koningin Elizabeth II wordt gehou den. Hr. Ms. „Hercules" is B'sterelJ naar Rotterdam vertrokken om "e lichtschip „Goeree" te halen. Dan arriveerden in Nieuwedtejj „Prinses Juliana" en de „USN 54 de „USN 57", twee Amerikaanse pa trouillevaartuigen, die tot Zondag D'J- ven. „,7 25 Het is morgen hoog water om en 19.45 uur en laag water om 1-15. t 13.50 uur. De temperatuur van zeewater was 14.1 graden Celsius.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2