Stad en omgeving Helderse Gemeenschap houdt eind Juni jaarvergadering De basketballers op non-actief tot Maandagavond Huiseigenaar diende een late aanklacht in Veteraan Dol maakte aan de onzekerheid een einde Tegen PTT-besteller twee maanden geëist JimmyBrownen de Oranjehemder Kleinere lokalen te gering in aantal Schilders kwamen met schrik vrij Politie-elftal tegen stander van Ned. LSK-ploeg Wint Luaderde prijs in O en O-tornooi? IN HET KORT KIJK UIT! J uniorencompetitie voor verenigingen Hermes versloeg de Marine-officieren Parachutewedstrijd op 29 Juni Verleiding was groot Vijftal voorstellen sectie „Jeugd" Aanrijding te Beverwijk VEILIG VERKEERSWEEK VOORRANG Uitstekende resultaten van KVH-teams Marinekampioenschappen Eerste titels voor Brandt en Ros Tussen Haaks en Kuifje Texel JAGERSFESTIJN Oude cracks in voetbalspel Vriendelijke valsheid in geschrifte J V Julianadorp De kostloze inenting en herinenting pokken DONDERDAG 11 Jl'NI 1H53 Op Maandag 29 Juni om acht uur komt de Bestuursraad van de Stichting „De Helderse Gemeenschap" op het gemeentehuis in jaar vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer enkele voorstellen van de sectie Jeugd, die op 31 Augustus een zogenaamde „Knobbel- tocht wil organiseren (in groepen van 8 t.e.m. 11 jaar en van 12 t.e.m. 16 jaar), en verder plannen heeft voor een bijeenkomst van jeugd leidsters en jeugdleiders in het winterseizoen, de feestviering op 30 April 1954 ('s morgens jeugdappèl en 's avonds volksdansbal), de viering van de bevrijding met een groot jeugddéfilé op 5 Mei in de middaguren, en voor demonstraties (athletiek, gymnastiek en open luchtspelen) door de jeugd op een beschikbaar te stellen sportterrein. Het dagelijks bestuur stelt voor, ook in het komende verenigingsjaar de con tributie vast te stellen op vijf cent per lid en/of begunstiger per jaar, met een minimum van een gulden en een max imum van tien gulden. Voor de tbc- en andere charitatieve verenigingen en instellingen kan eventueel genoegen worden genomen met de minimum contributie. In de bestuursraad zijn af tredend de heren L. F. van Loo Jr. en J. P. Loots (dagelijks bestuur) en de heren I. Kristensen. L. D. de Kroon en ds J. J. J. van Sluys (leden). Het jaarverslag van de secretaris, de heer L. F. van Loo Jr., vermeldt, dat het aantal leden bij de aanvang van het verslagjaar 128 bedroeg, hetgeen thans is gegroeid tot ruim 140. Verdeeld over de secties waren aangesloten: jeugd 23; muziek 11 O. en O. 39; SMW (vrouwenorganisaties 8) vakor ganisaties 17 en overige organisaties 26), sport 6 (waaronder de Helderse Sportraad met de bij haar aangesloten verenigingen)zang 18 verenigingen en instellingen. Het aantal begunstigers was aan bet einde van het verslagjaar elf. De verwachting wordt uitgespro ken. dat, nu de minimum-donatie is te ruggebracht tot f 1.per jaar, dit aan tal in de toekomst zal stiigen. Voorts maakt het verslag van de se cretaris gewag van de vele gevallen. Gistermorgen om ongeveer kwart voor acht zijn in de bocht Breestraat Alkmaarseweg te Beverwijk twee- autobussen op elkaar ingereden. Naar wij vernemen heeft de bestuurder van de bus van het reisbureau Moorman te Den Helder in de bocht geremd, waardoor het voertuig op het gladde wegdek is geslipt en tegen een bus van de fa. Oosteroom uit Beverwijk, die uit de Breestraat kwam, is gebotst. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. In de Helderse bus was een dertigtal schilders van de Rijkswerf ge zeten, die een uitstapje maakten. Het voertuig was dermate beschadigd, dat het de reis niet kon voortzetten. Het gezelschap, dat onder andere Aalsmeer wilde aandoen, moest ongeveer ander half uur wachten, aleer het tochtje met een ijlings bestelde bus van „De Ko meet kon worden vervolgd. Na sclier eindeloos pogen is het be stuur va» het „Comité O. en O." er in geslaagd toch nog een tegenstander te vinden voor het nationale elftal van de LSK, dat reeds vorige week bereid werd gevonden om de slotwedstrijd te spelen van de sportweek, zal het de voetballiefhebbers genoegen doen. te vernemen, dat het Nederlands LSK- elftal Zaterdagavond om zeven uur de strijd zal aanbinden met het Nederlands politie-elftal. De politiemannen komen in de vol gende opstelling uit: doel: Jackuet .(ZFC); achter: Mol ('t Gooi) en Broe- kema (APGS); midden: Kokhuis (Haar lem). Roubos (Emma) en Van der Meu- len (Helder); voor Baan (UW). Kat (ZFC), Bragt (UW), Frederiks (Moordrecht) en Tebbes (APGS). De opstelling van de LSK-ploeg, wel ke wij al eerder plaatsten ziet er als volgt uit: doel: Ekkering (RK VIC); achter: De Jong (Heerenveen) en Kuijs (Haarlem) midden: Van Spierenburg (NEC). Kools (RBC) en De Wit (DHC); voor: Bakker Leeuwarden), Plemper (Blauw Wit), Hoogenhuizen (NAC), Janssen (Hermes DVS) en Ringers, die in het Nederlands jeugdelftal is uitgekomen Op het terrein van Helder wordt van avond om zeven uur de voetbalwed strijd gespeeld om de derde en vierde plaats in het „O. en 0."-tornooi, dat Neptunus de „Burgemeester Rehorst- beker" opleverde en Banckert de twee de prijs. Vanavond treden tegen elkaar aan de ploegen van Lua Betuwe en AOK Texel. Vooral eerstgenoemd elf tal beschikt over uitstekende spelers. In de Witte-bioscoop wordt heden avond een speciale voorstelling gege ven van „Othello" met Orson Welles. De Vrouwenbond NVV houdt van avond in het HBB-gebouw een leden vergadering. De directeur van de GGD zal op Woensdag 17 Juni van twee uur tot half drie in het gebouw Middenweg 148 zitting houden tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. waarin de Helderse Gemeenschap me dewerking en bemiddeling heeft bewe zen. Interessant is nog. de uitgebreide enquête, welke werd gehouden om de juiste „omvang" van de zalennood in onze stad te kunnen overzien. Daaruit is gebleken, dat er dringend behoefte bestaat aan kleinere lokalen voor ver gaderingen, repetities en bijeenkomsten. Ten aanzien van de toneelaccommodatie en -accoustiek werden wensen tot ver betering geuit- Het aantal verenigingen, dat om een grote schouwburg vroeg was gering. DENK OM VOORRANGSWEG Fietser rijdt op een voorrangsweg Automobilist nadert voorrangsweg (V) FIETSER GAAT DUS VÓÓRt VEILIG VERKEER YAN HET BASKETBALL-FRONT hebben wij de laatste tijd weinig nieuws gemeld. De competitie zit er nu geheel op, hoewel nog vrijwel de gehele maand Mei nodig was voor de laatste wedstrijden in de tweede klasse heren en de verschillende promotiewedstrijden. De Korfbal Vereniging Helder is in het afgelopen seizoen bijzonder goed voor de dag gekomen; zelfs dermate, dat in alle afdelingen de titel werd behaald. Het was voorts opvallend, dat steeds spannende strijd werd geleverd met de teams van H.A.V., die alle op de tweede plaats eindigden. In heren 2 moest er zelfs een beslissingswedstrijd aan te pas komen. In het algemeen lagen de andere verenigingen, uitgezonderd Oranje Blauw, ver bij de koplopers ten achter. Niettemin ontwikkelden vele ploegen e?n »TeiT)dsptrrt, the vooj--fterr*nof^eerr aanzienlijke positieverbetering oplever de. De dames van Zeemacht klommen in de tweede klasse zelfs naar de derde plaats, achter KVH 2 en HAV 2, die niét kunnen promoveren, daar zij reeds een team in de eerste klasse be zitten. Zeemacht ging dus automatisch naar de eerste klasse over. Openbare Werken en Marmag namen het in de promotie-degradatie-compe titie op tegen WSOV, dat zich evenwel in de eerste klasse wist te handhaven, hoewel tegen Openbare Werken alle zeilen moesten worden bijgezet (12 14). Daar de eerste klasse heren op acht teams wordt gebracht, ging Open bare Werken toch over, na een ruime 165 zege op Marmag. Wat de indeling voor de nieuwe competitie betreft, zij opgemerkt, dat de eerste klasse dames op zeven teams wordt gesteld. Tot instelling van een derde klasse bij de heren wordt beslo ten, wanneer voor de tweede en derde klasse samen elf of meer teams worden ingeschreven. Wanneer de belangstel ling groot genoeg is, zal worden over gegaan tot een speciale juniorencom- De hockeywedstrijd die gisteravond in het kader van de „O. en (V-sport week op het terrein aan de Meeuwen straat tussen Hermes en een elftal van Marine-officieren werd gespeeld, is in een 42 overwinning voor eerstge noemd team geëindigd. De belangstelling voor deze genoeg lijke ontmoeting was gering, hetgeen niet wegnam, dat er aardig werd ge speeld. Na afloop sprak de voorzitter van het comité, de heer J. J. Land man, de spelers toe. De prijzen waren nog niet gearriveerd, doch de hockey- mensen weten wel, dat wat bij „O. en O." in het vat zit niet verzuurt. petitie voor teams van verenigingen. Melden zich niet voldoende ploegen, dan belanden de ingeschreven teams in de schoolccrmpetitie, die ook in het seizoen 19531954 weer wordt ver speeld. Momenteel wordt er weinig aan bas ketball gedaan, daar de nieuwe velden nog niet gereed zijp en het veld aan .da .Sportlaan in gebruik is voor de 'fancy-fair van HRC. die tot en met Zondag duurt. Maandagavond kan dus de training worden hervat. In het Hilversumse marine-opleidings kamp is gisteren een aanvang gemaakt met de wedstrijden om de Marine- kampioenschappen, welke drie dagen in beslag zullen nemen en waaraan door 530 marinemannen en Marva's wordt deelgenomen. De meesten zijn vertegenwoordigers van de marine-inrichtingen in den lande, daarnaast van enkele wacht schepen en daar velen thans ter zee zijn, slechts van een tweetal oorlogs- bodems, waaronder Hr Ms Karei Door man. Op de eerste dag wist men, ondanks de slechte weersomstandigheden, toch het vastgestelde programma, dat voor namelijk bestond uit de series voor de athletiek-nummers en de voorronden van de baltornooien, af te werken. Slechts in enkele nummers viel reeds de beslissing. Het hoogspringen heren werd met een sprong van 1.60 meter gewonnen door matroos W. H. Brandt van de Artillerieschool te Den Helder, het speerwerpen met 53.74 meter door J. Ros van dezelfde school. Het bal- werpen voor dames werd gewonnen door F. Venema uit Den Haag (Omva) met 61.70 meter. Beide laatste presta ties zijn nieuwe marinerecords. Het zeiljacht „Urania" heeft lig plaats gekozen in de Buitenhaven. Hr Ms „Soemba" kwam op de rede en Hr Ms „Abraham van der Hulst" keerde uit Rotterdam in Nieuwediep terug. Als op 29 Juni, de verjaardag van Prins Bernhard, de nieuwe klok zijn acht sonore slagen in de avondhemel heeft gezonden en het gebrom van de Messerschmidt hoorbaar wordt, zullen de Texelaars vol verwachting naar boven kijken. En terwijl de machine boven Den Burg zweeft, zullen vier kleine parachutes naar beneden zwe ven. Tegen dat zij beneden komen zijn er waarschijnlijk honderden han den klaar om toe te grijpen, want de gene die het eerst zo'n valscherm op de Groeneplaats brengt, waar op het terras van hotel Texel de feestcom missie voor de ontvangst gereed zit, krijgt een gratis rondvlucht over het eiland. Maar daarmee is het feest nog niet af, want er vallen ook nog vijf tien vaantjes naar beneden, waaraan bonnen zijn bevestigd voor prijzen, door diverse winkeliers beschikbaar gesteld. Voorwaarde voor de adspirant- luchtvaarders en degenen die de prij zen in de wacht willen slepen is, dat zij zich raison van 25 cent een deel nemerskaart verschaffen bij de win keliers, bij de heer Idema, of 's avonds op de Groeneplaats. Hopenlijk belanden de parachutes niet hoog in de bomen of op de daken, want dan kon het gedrang wel eens noodlottig worden. Na afloop van deze inspan nende bezigheid volgt de traditionele strijd om de man en de vrouw, maar ditmaal worden de deelnemers gecos- tumeerd verwacht. En ten slotte volgt er een zeer bijzondere wedstrijd op fietsen. Deze rijwielen vertonen n.1. een zeer merkwaardige constructie fout. De wielen zijn zeer ongelijk van grootte en men dient formidabel hard te trappen om een enigszins redelijke snelheid te bereiken. Als kijkspel dus wel uiterst attractief. Zoals gewoon lijk wordt de avond besloten met een gezellig bal. Liefst 440 maal werd een zware tweeloops geëpauleerd, 440 maal kreeg een schutter de zwarte schijf in het vizier en 440 maal kraakte het schot. Dat 440 maal de zwarte kleischijf aan brokken werd geschoten, is een ja gerslatijn, dat zelfs baron van Münch- hausen ongeloofwaardig zou zijn voorgekomen. Maar dat er goed ge schoten is door de Jagersvereniging Texel op dat weitje bij Mont Rosa, is een feit, dat de organisator van de Jach-schietschool van de firma We vers, de heer Smit en die kan het uiteraard weten gaarne bevestigde. Twee-en-twintig jagers waren er aan getreden om te trachten die verrader lijk snel het luchtruim doorklievende schijven, de kleiduiven, naar beneden te halen, of de haas te treffen, alvo rens deze achter de pakken stro ver dween. Twee machines schoten de kleiduiven weg: hoogvliegers, dwars- en laagvliegers, doubletten en inko mende schijven. Tot het einde toe bleef de strijd spannend en open. Het laatste nummer, de lopende haas, moest_dg besl)ssingbrmgen,. pat het treffen van dit snelle dier niet een voudig bleek, bewees het feit, dat slechts één schutter, E. Breeuwer, ze alle wist te raken. Ten slotte ging de beker naar H. Vermeulen, die dus daarmede J. Reuvers onttroonde; 40 punten schoot hij bijeen. Op neus lengte volgde R. Stoepker met 39 punten, op zijn beurt achtervolgd door M. P. Reuvers met 38 punten. H. Wuys bracht het tot 36 en P. Ver meulen, die vóór het hazenschieten de grootste troeven had, maar het haas niet kon raken, had er 35. De medaille voor laagvliegers werd ge wonnen door L. Sok en de medaille voor doubletten door R. Stoepker, beiden na barage. Eveneens na barage was de prijs voor hoogvliegers voor N. van Egmond, voor dwarsvliegers voor M. P. Reuvers, voor M. Reuvers voor inkomers en voor E. Breeuwer voor hazen. Voor de .jagersvereniging en de firma Wevers een geslaagde dag, maar voor het wild niet bepaald geruststellend. He wedstrijd, die wij gisteren zagen, was er één tussen blauwen en gelen. Zij waren door een haag van adspirant- jes het terrein opgeko men, met in hun midden een grijsaard, die zich voor de tribune van bolhoed en pruik met baard ontdeed en zich ontpopte als Borgerding, de middenvoor der gele Helder-veteranen. Ja, het was eert avond vol ver rassingen, want dezelfde speler zag kans om met twee razende schoten zijn club tot de rust de leiding te doen behou den. Snel als de wind ivas hij voorbij Bierste ker en Tompot gegleden, terwijl dokter Schoorl in het doel hem naderen hoorde. De bal boorde zich diep in de linker hoek, onhoudbaar! jyoch de blauwe aanval was ook niet mis, en het duurde slechts wei nige minuten, of de par mantig huppelende Si- monse boog zijn boven lichaam over zijn buik, waarbij hij kans zag, ge lijktijdig sierlijk het le der over dr Loopuijt te schieten. Op de tribune en langs de lijnen loeide het grote aantal toe schouwers van plezier. Daar dribbelde Dol he nenonopvallend maar geestig, -zoals hij al zijn zeven en vijftig jaren in dat bescheiden lichaam had gepropt en als een kleine jongen aan de zij de ging van de reus Jansen, die in de tweede helft een rol van bete kenis zou spelen. ryie Borgerding punter- de nog voor de thee de gelen naar een 2-1 voorsprong, hetgeen Le- fèvrg de bril deed ver zetten en Van de Berg de witte benen verhef fen. Maar ook Staleman en Smit verborgen hun vreugde niet. evenmin als Bak, Lonte en de lange Veen, die vrien delijk vele duels uit vocht met dat mannetje Dol, dat vandaag wel licht gebroken is. In de tweede helft kwamen de blauwen opzetten. Zij hadden hun tactiek en hun opstelling gewij zigd: Jansen bijvoor beeld was naar achteren verdedigingverdwe nen en Dijkshoorn en Biersteker wensten de voorhoede te versterken. Dat blauw en dat geel mannen als Stuivenbera (onder alpino) en Looy (die als een schaduw zijn vertegenwoordigen- de plichten nakwam) Kersbergen, scheidsrech ter De Snaijer en Van de Wal liepen sportief door elkaar en speelden wat zij spelen konden. Ven dubbele snoek- sprong bracht Dol te gen de mat, zodat een brancard moest verschij nen en trainer Slotema- ker met een fietspomp het veld op moest. Hij haalde het er dóór, die veteraan. En nadat Jan. sen uit de achterhoede was gegroeid en eerst links en toen rechts dr Loopuijt het nakijken had gegeven (3-2) en nadat Bak de penalty (bedoeld als gelijkma ker) had gemist, wist Dol zelfs de eindstand op 4-2 voor blauw te brengen. Hij ging eerst op de schouders en drib. belde vervolgens zo klein en zo groot als destijds David vaar de cirkel terug. Wij weten niet of het is gebeurd, maar deze Dol had het grootste stuk verdiend van de taart, welke na afloop door voorzitter Wiersma aan de blau wen 'werd overhandigd- De PTT is een instituut, waaraan ongeveer tien millioen Nederlanders hun vertrouwen hebben opgehangen. Begrijpelijk is het dus, dat een wets- overtredende P.T.T.-ambtenaar, en vooral wanneer hij zijn misslag in zijn kwaliteit van ons aller vertrouw de begaat, zwaarder schuldig is dan een ander. Twee ambtenaren van de P.T.T. verschenen gisteren in alle rouwmoedigheid voor de Alkmaarse politierechter, mr J. A. Markus. De één werd beticht van verduistering van f 160,en de ander werd in feite slechts een wat naieve non chalance verweten, die buiten zijn wil ernstige gevolgen had voor een ander. De eerste was de postbestel- ler C. N. uit Den Helder. Hij had in de „kwitantiedienst", in verband waarmede hij van een groot aantal stadgenoten geld moest innen, een bedrag van f 180,achtergehouden. Hij kwam op een dag bij de oude en gebrekkige mevrouw Van der O., die hem bij de afrekening per onge luk een briefje van f 100.teveel gaf. De postbesteller bemerkte deze vergissing vrijwel terstond, maar de deur was toch feeds dichtgevallen, zodat hij bes'oot het teveel ontvan gen bedrag maar zolang bij zich te houden. (Wij geven hier de lezing van hemzelf, en van zijn verdediger, mr Buur, Des middags werd ten huize van de familie Van der O. de vermissing van het biljet van f 100.ontdekt en vanzelfsprekend werd eraan gedacht, dat de post bij vergissing dit biljet had ontvangen. N. werd op het postkantoor over deze kwestie ondervraagd, maar hij ontkende bij de familie Van der O. teveel te hebben ontvangen. Het geld lag toen bij hem thuis verscholen tus sen de bladen van een boek. De vol gende dag verstopte hij het geld in De moeilijkheden die ontstaan rond het huidige tekort aan woningen spe len al sinds jaren in al hun verschei den vormen voor de Nederlandse poli tierechters. Een uitschietertje was dit maal een herrie tussen de Helderse huiseigenaar A. en de bewoner van een huis dat deze A. toebehoort, zekere S. van A., welk drama gisteren voor Die woorden van Jimmy, dat zijn pleegzoontje Jackie zo verbazend handig met een voetbal wist om te gaan, had Piet Potlood toch onthouden. „Jimmy Brown is er de man niet naar," dacht hij, „om over iets op te scheppen, dat doet hij nooit. Wat hij mij over die balvirtuositeit van Jackie heeft verteld, zal dus wel waar zijn. Ik zelf heb echter totaal geen ver stand van voetballen en of ik dus eens ga kijken, heeft geen n"t- Ik zal onzr sportredacteur Tinus Tuttelaar maar eens vragen een kijkje te gaan nemen. Tinus Tuttelaar dacht, dat Piet Pot lood hem in het ootje wilde nemen. Moest hii naar een jongetje van mis schien zes of zeven jaar niemand wist precies hoe oud Jackie eigenlijk was, ook hij zelf niet moest hij naar zo iets toe om te kijken of er misschien een stukje kopij in zat? Hij vond, dat Piet Potlood wel wat veel van hem vergde. Maar goed, meneer Potlood was tenslotte redactiechef en mopperend nam hij zijn fiets en ped delde naar het huis van Jimmy Lrown. „Of Jimmy en Jackie thuis zijn?" vroeg Miebet. „Nou thuis niet precies, maar als U achter het huis gaat kijken dan zou het mij niet verwonderen als U ze om het hardst achter een voetbal zou zien aanhollen." Tinus Tuttelaar zette zijn fiets tegen de gevel en liep om het huis heen. Op een weiland zag hij in de verte twee figuren, die jo enige afstand tegenover elkaar ston den, terwijl een voetbal steeds maar van 't ene hoofd naar het andere wipte. Jimmy en Jackie waren bezig met kopoefeningen.... de tafel van de Alkmaarse politierech ter zijn climax vond. De familie Van A. had besloten tot woningruil, hetgeen gepaard pleegt te gaan aan een com plete papierlawine, waaronder de be reidverklaringen van de onderscheide ne huiseigenaars maar luttele vodjes zijn. Maar hoe dan ook, dat papiertje hoort er toch maar by. Op zekere dag in Juni 1951 was dan de zoon van de familie Van A. als een soort ambassadeur voor zijn pa, naar de toekomstige huiseigenaar getogen, om die een bereidverklaring te laten ondertekenen. De man lag echter in het ziekenhuis, weshalve de zoon Van A. aan de echtgenote van de huis eigenaar vroeg of zij het papier even wilde ondertekenen. De 78-jarige dame wilde dit niet, om allerlei duistere re denen, maar ze scheen er aldus de ambassadeur geen bezwaar tegen te hebben, dat hij het papiertje even .voor haar ondertekende. Hij produceerde derhalve een krullige handtekening, die door het huisvestingsbureau werd aanvaard. Tussen huurder en huiseige naar, die in de verre verte nog familie van elkaar waren, begon een zeer aan gename verstandhouding te heersen, die resulteerde in wederzijdse bezoekjes en kopjes koffie in de keuken. Edoch, bij de storm van 1 Februari sneuvelde de schutting achter het huis van de huur ders en toen deze lieden hun huisbaas om herstel van die schade vroegen, kregen ze „niet thuis". Er vloéide een ruzietje uit voort, dat de oorzaak was van een aanklacht van de zijde van de huiseigenaar, wegensvalsheid in geschrifte, twee jaar geleden onder de prettigste omstandigheden gepleegd. De officier van Justitie bij de Alk maarse politierechter, mr dr J. M. Vel- linga, meende dit feit inderdaad bewe zen, maar hij had toch ook een open oog voor de onelegante en onsympa thieke manier van handelen van de huiseigenaar. In de practijk (voor 1 Febr. jl.) had deze bovendien bewe- vn zijn huurders met liefde te accep teren. Er werd tegen de ambassadeur f 15,subs. 5 dagen geëist. Volgende week zal de politierechter vonnis wij zen. een speelgoedbeest. Toen eindelijk de postale recherche hem geestelijk op de snijtafel legde, bekende hij het be drag onder zich te hebben gehouden, De verdachte ontkende gisteren de bedoeling te hebben gehad, dit geld te willen achterhouden. Zijn raads man verklaarde, dat N. door allerlei omstandigheden nog niet direct tot een besluit had kunnen komen. Kort tevoren was hij zelf voor f 50.be nadeeld, welk bedrag hij uit eigen beurs had moeten bijpassen en zo wordt het begrijpelijk, dat hij enkele dagen nodig had om de eerlijkheid af te wegen tegen de verleiding om het geld dan maar zelf te houden. De officier van Justitie, mr dr J. M. Vellinga, wees natuurlijk op de vele zwakke punten in het verweer van de verdachte, die meer dan één ge legenheid om de fout te herstellen voorbij heeft laten gaan. De officier meende, dat het ten laste gelegde wel degelijk bewezen was en hij was van oordeel, dat hier slechts een vrijheids straf kon volgen. Hij eiste twee maan den gevangenisstraf. Na een knap pleidooi van mr Buur besloot de politierechter de zaak te wijzen naar de rechter-commissaris, zodat er een voorlichtingsrapport over de verdach te kan worden uitgebracht. Dagvaarding zoek Dat de hulpbesteller van de PTT in één der Westfriese dorpen, B. K. terecht kon staan, zou men bijna een gelukkig toeval noemen. Degeen die het gerechtelijk schrijven, waarin hij voor een bezoek aan Alkmaar werd uitgenodigd aan hem uitreikte, was in elk geval secuurder dan hijzelf, toen hij in zijn kwaliteit van hulp- besteller een dergelijk stuk moest bezorgen bij zekere D. De verdachte had zich aan het huis van D. ver voegd, doch had slechts de vrouw thuisgetroffen. Hij gaf haar het ge rechtelijk schrijven, dat voor haar man bestemd was, en vulde op een desbetreffend formulier niettemin in: „Uitgereikt aan D. in persoon". Dat man en vrouw één zijn erkent de wet in dit opzicht niet en dat bleek ook wel, want het stuk kwam niet ter be stemder plaatse. Het toeval wilde, dat D. juist in Alkmaar in het Huis van Bewaring zat. Het gerechtelijk schrij ven was een dagvaarding vanwege de officier van Justitie in Haarlem. Deze officier en ook D. zelf kwamen door de vermissing van het gerechtelijk schrijven nogal in moeilijkheden. De zaak van D. werd te Haarlem bij ver stek behandeld, hetgeen niet nodig zou zijn als K. oplettender was ge weest en zelfs een hoger beroep werd daardoor bemoeilijkt. Kleine oorza ken, grote gevolgen. Het betrof hier slechts een kleine onachtzaamheid, want als de PTT- man had genoteerd „uitgereikt aan D.'s echtgenote" was de zaak gezond geweest. Nu vorderde de officier een boete van f 60.of 20 dagen. De politierechter veroordeelde hem ten slotte tot f 25.of tien dagen. Het is morgen hoog water om 8.10 en 20.35 uur, en laag water om 2.05 en 14.40 uur. De temperatuur van het zee water was 13,9 graden Celsius. De heer J. A. Swaters, arts te Julia nadorp, zal op Dinsdag 16 Juni van negen tot tien uur in zijn woning, Loopuijtpark 14-16, zitting houden tot kosteloze inenting en herinenting te gen pokken. Urk VISSERIJBERICHT Woensdag werden door 150 vaarlu gen aangevoerd: 9764 pond kuilpal1'1®.' prijs ƒ0.97-/ 1.06; 1486 pond lijna»1 1.07-/1.56; 44 pond fuikaal 0.8?* ƒ0.90; 22 pond snoekbaars ƒ0.62; 101 pond rode baars /O.oU- ƒ0.63- 74 pond voorn ƒ0.03 P- pon®' 690 bak nest, prijs ƒ2.60 p. bak va 37% kg. GROOTEBROEK, 9 Juni. 220 000 kg vroege aardappelen: Eersteling, groot 19-6 -22,30 en kriel 16.50 20.30; Rode Eerste* ling, groot 22—25.50, kriel 13,30—13,80-

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2