De Helderse Marva's behielden haar beker met glans Het zomerprogrammavan de V.V.V.-Texel LSi!CnT i /nZ1Jn' beschikbaar gesteld door de Commandant Zeemacht Nederland De winnaars van vorig jaar, het Marva-detache- ment Den Helder bij de dames en de afdeling Mariniers Doorn bij de heren, verdedigden met succes deze bekers. De meesjes uit Den Helder wonnen met overmacht, de Doornse mariniers voerden een felle strijd DE FILMS VAN DEZE WEEK Wilt u even noteren? Jimmy Brown en de Oranjehemden Doornse Mariniers sterker dan mannen van Nieuwediep Voetballers sloegen Doorn met 3-0 Om de damtitel van Den Helder burgerlijke stand De Marine-Kampioenschappen Vissers Bazar heropend TIVOLI „SOS, held in nood" WITTE: „Heidi Voetbal in de afdeling Tussen Haaks en Ruitje Julianadorp „Het kleine dorp" weer een dagje uit Tocht voor de oudjes „Ons eigen lied" naar concours in Den Haag Over het karakter Waslijst wordt elk jaar langer Anna Paulowna Starten op de Loet 't Zand Urk ZATERDAG 13 JUNI 1953 Van een bijzondere verslaggever) 0? OnlPïAC VTIG ?EL« ?EN SPORTTERREINEN van het Marine P°f,P te Hilversum hebben de afgelopen drie dasen onge\ eer vijfhonderd Marinemannen en Marva's uk geheel Nederland geprobeerd elkander bij verschillende takken van sp'ort de S af te steken. Hier werden de Marinekampioenschappen 1953 verwerkt, met Den Helder en het laatste nummer moest de beslissing brengen. QP de meeste nummers waren het de Helderse meisjes die de zege praal behaalden. De 100 meter werd .een zege voor T. Faber (14,1 sec.) voor B. Meyer in 14,5 sec. en M. Vel- linga in 14,9 sec., die ook al uit Den Helder kwamen. B. Meyer won het verspringen met 4,33 meter. De Hel derse meisjes vestigden zelfs een nieuw record door op de 4 x 100 m. deze afstand te lopen in 57 sec. en bij volleybal werden zij eerste voor Amsterdam en Den Helder II. Op de 100 meter rugslag zwemmen was I. W. de Bood uit Den Helder veruit de sterkste. Zij won in 1 min. 39,2 sec. Zij legde ook beslag op de 100 meter vrije slag in 1 min. 27,9 sec. Het schoolslagnummer over 100 meter was voor mej. F. Goté, ook al uit Den Helder, in 1 min. 37,7 sec. en het behoeft geen betoog dat deze laatste ook beslag legde op het nummer 3 x 50 meter wisselslag in 2 min. 09,7 sec. waarbij men juist iets boven het oude record bleef. Amsterdam werd tweede, Den Helder II derde. Slechts bij hoogspringen en b .1- werpen kwam de winnares uit een andere plaats. Het werden resp. mej. W. Roelofsen met 1,25 meter en mej. J. Fenema met 61,70 meter. Beiden uit Den Haag. Den Helder behaalde in totaal 56 punten, Amsterdam 17 en Den Haag 16. Bij de heVen waren de krachtsver houdingen meer verdeeld. Amsterdam had in de athleet H. Janssen een sterke kracht, die zowel op de 800 als 1500 meter een nieuw marine- record vestigde. De 800 meter won hij in 2 min. 3,1 sec., de 1500 meter in 4 min. 22,4 sec. Doelmans uit Doorn legde beslag op de eerste plaats op de 100 meter in 11,5 sec. De Rotterdammer Majoor was het sterkste op de 400 meter in 53,8 sec. en Valkenburg Won de 4 x 100 meter estafette in 47,7 sec. C. J. Duindam uit Voorschoten ver beterde zijn eigen record hink-stap- sprong en bracht het op 12,66 meter. Bij het speerwerpen hield J. Ros van de artillerieschool Den Helder de kleuren hoog met 53,44 meter, een nieuw marinerecord. Op de andere athletieknummers waren de winnaars: verspringen A. J. de Jong uit Doorn 6,01 meter, hoogspringen W. H. Brandt, artillerieschool Den Helder, 1,60 meter, kogelstoten J. C. Hedsink, artillerieschool, 11,20 meter en discus werpen J. Levy, Hilversum, 35 m. Bij het zwemmen bleek J. Zijlstra uit Doorn een kracht van betekenis. Hij won de 100 meter rugslag in 1 min. 21,1 sec. en de vrije slag in 1 min. 2,5 sec. De 100 meter schoolslag was voor O. Godding uit Doorn in 1 min. 24 sec. en de mariniers uit Doorn won nen ook de 3 x 50 meter wisselslag ln 1 min. 45,6 sec., zodat zij op dit onderdeel veel punten veroverden. Op de schermnummers waren de Hagenaars de sterksten, bij de roeiers bleken de jongens van het wachtschip „Willemsoord" uit Den Helder het Toen het laatste nummer, de 3500 meter veldloop moest worden afgewerkt had Doorn vier punten voorsprong op Den Helder, zodat nog alles mogelijk was. Dit nummer werd een fraaie zege voor A. Wolvert uit Voorschoten in 11 min. 25,4 sec., voor F. van Belkum en H. van Geel beiden uit Doorn. De mariniers uit Doorn legden hier mee beslag op de beker met 47 pun ten voor Den Helder 40 punten en Amsterdam 27 punten. Een pleister op de wonde voor de Helderse jongens was, dat de voet balploeg van het Nieuwediep met 3—0 van Doorn won, al viel deze wed strijd buiten het kader van deze bijzonder geslaagde marinekampioen schappen, welke werden bijgewoond door vele hoge marineautoriteiten en door de Burgemeesters van Hilver sum en Loosd recht. 's Avonds reikte de Chef Staf Zee macht de beker aan de winnende ploegen uit en was er een bijzonder gezellige feestavond. Wat moeite, vlijt en volharding tot stand vermogen te brengen, hebben wij weer gezien, toen wij een bezoek brach ten aan de geheel gemoderniseerde win kel van de heer Visser aan de Spoor- gracht. Vissers Bazar, in veler herinne ring een klein, oud zaakje, zo klein, dat de klanten elkaar op de tenen trap ten, is in enkele maanden uitgegroeid tot een groot en modern winkelpand met een fraai interieur, dat aan alle eisen voldoet. De frisse kleuren, de overzichtelijke stands, de op de juiste wijze aangebrachte verlichting, maken een bezoek tot een genoegen. De ver ruiming is tot stand gekomen door het uitbreken van de bestaande vertrekken en het verplaatsen van de achtergevel. Gistermiddag om twee uur werd Vis sers Bazar heropend. Een heel zotte geschiedenis speelt tot en met Maandagavond in Tivoli, en wel „SOS, held in nood" met Bob Hope, Jane Russell en Roy Rogers, die natuurlijk in gezelschap is van Trig- ger, het wonderpaard. Ge moet u de situatie voorstellen, waarin Bob Hope verkeert. Hij belandt als student in het Wilde Westen om er de erfenis te ha len van zijn beroemde vader Paleface, bijgenaamd de Indianen-doder. Nu wil het geval, dat de heer Paleface zich gedurende zijn laatste dagen niet al te best heeft gedragen, waardoor junior nu voortdurend wordt achtervolgd door zijn schuldeisers, omdat de oude heer zijn schat heeft verborgen. Junior staat Qegevens voor deze wekelijkse rubriek kunnen worden ingediend bij het Agendabureau van de Helderse Gemeenschap, Erasmusstr. 14, telefoon 2141 toestel 007 (na zes uur telefoon 3524). Hier volgt de agenda voor de periode van Zaterdag 13 tot en met Zaterdag 27 Juni 1953. Zaterdag 13 Juni 15.00 Raadhuis: Opening schilderijententoonstelling. 15.00 HRC-terrein: Fancy Fair Trainingsfonds. 19.00-21.00 Museum Den Helder. 19.30--22.00 Raadhuis: Schilderijententoonstelling. 20.00 Badpaviljoen Soiree-dansante Kweekschoolvereni ging. 20.00 CJMV-gebouw: Instuifavond. 20.00 Postbrug: Contactavond „Vrede en Vrijheid 20.00 R.K. Volksbond: Feestavond „Diaconiestraat". Zondag 14 Juni 15.00-17.00 en 19.30-22.00 Raadhuis: Schilderijenten toonstelling. 18.30 HRC-terrein Fancy Fair HRC (laatste dag). Maandag 15 Juni 18.00 Marinecantine: Cursus Zeiltechniek. 19.30-22.00 Raadshuis: Schilderijententoonstelling (t.m. 28 Juni). 20.00 Postbrug: Ledenvergadering Vrouwengr. P.v.d.A. Dinsdag 16 Juni 14.30 VBZ-gebouw: Bijeenkomst Marinedameskring. 19.30 Marinecantine: Filmavond O. S. en O. 20.00 Postbrug: Ledenvergadering Speeltuinver. ,.Den Helder. Woensdag 17 Juni 19.30 Marinecantine: Filmavond O. S. en O. 20.00 Museum: Vergadering Konijnengroep „H. en o. Donderdag 18 Juni 20.00 Formosa: (bovenzaal)Ledenverg. N.B.v.G.A. 20.00 Postbrug: Ledenvergadering „Rasbora Vr\jdag 19 Juni 20.00 HDC-lokaal: Contactavond „De Gup". Zaterdag 20 Juni 19.30 Rialtoplein: Youth for Christ Ralley. 20.00 Prins Hendrik: Feestavond J.V.C. Maandag 22 Juni 20.00 Formosa: Ledenvergadering H.F,,C. Helder' 20.00 Marinecantine: Afscheidsavond Hr. Ms. „van Speyk". Dinsdag 23 Juni 20.00 Julianapark: Tentconcert Kunst aan het Volk en Fanfarecorps. Woensdag 24 Juni 19.30 Postbrug: Ledenvergadering Postzegelver. „Hel der". 19.30 Marinecantine Toneelavond O. S. en O. Donderdag 25 Juni 19.30 Marinecantine: Als Woensdag. 20.00 Formosa: Jaarvergadering Helderse Sportraad. Vrijdag 26 Juni 20.00 MOOC-sociëteit: Nonstoprevue MOOC. 20.00 Formosa: Feestavond E.H.B.O. Zaterdag 27 Juni 20.00 Formosa: Slotbal Dansinstituut Siebeling. 20 10 MOOC-sociëteit: Als Donderdag. Bob Hope is geen held in ,£OS, held in nood", doch hij heeft verstand van de liefde. Zijn tegenspeelster is Jane Russell. aan duizend-en-één gevaren bloot, want niet alleen de leidster van de bende loert op hem, neen, ook de In dianen hebben het op hem begrepen. En dan te weten, dat hij geen paard heeft als Trigger, maar een „auto", die, waarlijk, vliegen kan. Wij geloven wel, dat men zich in Ti voli zal vermaken, de komende dagen. Al was het alleen maar om Bob Hope. Dan spreken wij nog niet eens over Jane Russell. 5> In 1937 speelde de krullebol Shirley Temple de hoofdrol in „Heidi", de film naar het gelijknamige boek van Johan- na Spyri, en nu wordt dit gedaan door Elisabeth Sigmund. Zij is het weesje Heidi, dat met haar grootvader op een Alpenweide woont, maar dan naar de grote stad moet om wat gezelligheid te brengen in het leven van een verlamd kind. Onbewust helpt Heidi. die naar de bergen en grootvader verlangt, het kind bij het herstel. Eindelijk kan zij terugkeren; de oude man vergeet daar door de wrok jegens de dorpelingen, die menen, dat hij de dood van haar ouders op zijn geweten heeft. In de Witte kan men dus een gevoe lig verhaal gaan zien. Wij kunnen de film van harte aanbevelen. Voorname rollen worden waargenomen door Wil- ly Birgel en Theo Lingen. Deze rol prent gaat tot en met Maandagavond. Om de tweede ronde van de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Den Helder heeft vele spannende momenten opgeleverd. Leibbrand deed weer een mooie damzet in de opening en won hierdoor op fraaie wijze. J. van der Molen verloor in een ongun stige stand door tijdsoverschrijding. In de jeugdafdeling behaalde J. Keijser een kostbare overwinning. De uitsla gen waren: le klasse: M. KwastJ. Bijl 20, W. WierenC. J. Leibbrand 02, J. Beezemer—P. van Veen 20, P. OostJ. van der Molen 20; 2e klasse: B. BongersR. Oost 02, A. BekebredeP. Arends 02, T. Schol B. van der Heijden 0—2; jeugdafdeling: B. Hooijenga—I. Janzen 2—0, F. v. d. MolenJ. Keijser 02, A. v. d. Heij den—M. de Boer 02, R. Idema—H. van Gijzen 0—2. Behalve de promotiewedstrijd Vios VVW en de beslissingswedstrijd Duin- randers—Wiron (de verliezer degra deert naar de derde klasse), worden onder meer deze Gouden-Kruis-wed- strijden gespeeld: groep 12: Schagen 2 BKC 2; Winkel 1—Holl. T. 1; groep 13: Kaagvogels 1DWOW 1; Flevo 1— W'waard 1; groep 14: Holl. T. 2-Dirks- horn 1; Kaagvogels 2—Petten 1; Cal- lantsoog 1Geelzwart 1; groep 15: ZAP 4—N. Niedorp 2; VZV 2—BKC 3; groep 16: Cocksdorp 1—JVC 1; ZAP 2—WGW 1; groep 17: Helder 3Watervogels 2; ZDH 1-WGW 2; groep 18: AGSV 1-Sij- bekarspel 1; N. Niedorp 1Grasshop pers 2. Gisteren arriveerden in Nieuwediep Hr Ms Borndiep, Deurloo, Oosterschel- de, Texelstroom, Vliestroom. Wester- schelde Zuiderdiep (van IJmuiden), Queen Wilhelmina (van Hoek van Hol land) en Soemba. Hr Ms Rozenburg is in dienst ge steld en inmiddels naar Vlissingen ver trokken, ter aflossing van Hr Ms Abra ham van der Hulst. De Duitse tankboot Röpkesien deed Nieuwediep aan op weg naar Wormer- veer. Het is morgen hoog water om 9.25 en 22.00 uur, en laag water om 3.25 en 16.10 uur. Maandag is het hoog water om 9.50 en 22.30 uur, en laag water om 4.00 en 16.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 13,9 graden Celsius. De buurtvereniging „Het kleine dorp" organiseert weer een uitstapje. Het is dit jaar op 8 Juli. Te Volendam zal een bezoek worden gebracht aan het „Si garenbandjeshuis" en dan gaat h< door Amsterdam naar 't Gooi. In Laren wordt de „Knipscheer", een fabriek voor han'dwëèfltbfféM,"'iftngeda&n. Ver volgens wordt op de Loosdrechtse plassen een rondvaart gemaakt. De mogelijkheid bestaat, dat ook enkele niet-leden de reis kunnen meemaken. De commissie voor de tocht voor Ouden van Dagen uit Koegras bereidt de plannen voor, welke voor de oudjes ongetwijfeld naar een mooie dag leiden. Ditmaal voert de reis langs de duin kant naar Den Haag, waar het Panora ma Mesdag wordt bezocht. Op de terug reis wordt bij het dierenpark Wasse naar halt gehouden. Uiteraard is voor zo'n dag een heel bedrag nodig, zodat binnenkort weer een beroep op de in gezetenen van Koegras zal worden ge daan. Inwoners van Koegras, die vijf en zestig jaar zijn of ouder, kunnen het tochtje meemaken. Zij moeten zich op geven bij de heer L. Tigchelaar, Loopuytpark, 24 Julianadorp. De dameszangvereniging „Ons eigen lied onder leiding van de heer D. Ploeg, neemt Zondag deel aan een con cours in Den Haag. Het koor komt uit in de eerste afdeling. Op de jongste vergadering van de af deling Julianadorp der Plattelandsvrou wen behandelde de gast, de heer Wes tenberg, de verschillende typen van het menselijke karakter. Hij deed het vaak op humoristische wijze. Toch kon de uiteenzetting niet iedereen bekoren, daar hij bekende personen uit onze omgeving karaktereigenschappen toe kende, waarmee men het niet eens was. Kapitein Kurt Carlsen arriveerde gisteren op Schiphol. Hij zal van' daag een naar hem genoemde reddingboot te Noordwijk. dopen. De kapitein werd verwelkomd door de directeur van de K.N.Z.H.R.M. Een stewardes bood hem bloemen aan. Elk jaar als de zomer gaat begin nen, komt de VVV-Texel uit met een geheel nieuw zomerprogram. Het is elk jaar een uitgebreid verhaal en wij vermoeden sterk dat het van jaar tot jaar langer wordt. Voor een groot deel keren natuurlijk oude bekenden terug, bekenden die door iedereen met' vreugde worden begroet. Iedere Vrijdag opnieuw draait in de Oranjeboom de „Texelfilm", die reeds velen de ogen heeft geopend voor de onvermoede pracht en rijke schoonheid van het eiland, dat niet vergeefs de „Parel der Waddeneilan den" wordt genoemd Vrijdag 22 - Mei opende hiermede-het seizoen en-Vrij dag 11 September draait de rolprent dit jaar voor de laatste maal. Ook de Donderdag is een „VVV- dag". Dat is de dag der toneeluitvoe ringen. Als uitzondering op deze re gel, wordt de rij geopend door de gymnastiekvereniging Texel, met haar op het eiland reeds bekend geworden revue; Donderdag 27 Augustus sluit de toneelgroep „Het Masker". Daar tussen zien we ODI, St. Jan, en het Oudeschildse Klein-Toneel. En dan zijn er verspreid nog heel wat dagen, die amusement in de een of andere vorm bieden aan de gasten en de eilandbewoners. Wij zien de Koninklijke Fanfare optreden, vijf maal, met diverse medewerkers, als de zangverenigingen Con Amore en De Stem des Volks, de accordeonclub „van Brouwer" en ter opluistering van de feestelijkheden van 29 Juni en 5 Augustus gymnastiekdemonstraties in Den Burg en Den Hoorn, een groot paardenconcours op 11 Juli te De Koog, een muziekuitvoering van het Hoornse DEK en de groep van J. Visser, Excelsior uit Oosterend en de zangvereniging De Lofstem. Dan ontdekken we voor de vislief- hebbers minstens elke week een zee viswedstrijd aan het strand te De Koog, waarbij de heer Daalder als organisator optreedt, terwijl de brid gers hun hart kunnen ophalen aan de bekende VVV-drives. Elke Zater dag zijn er aan De Cocksdorp volks spelen van 11 Juli tot 18 Augustus onder leiding van SVC en Vios. Verder zijn er natuurlijk als beho rend bij badplaatsen, de traditionele strandfeesten. Vonden ze tot nog toe alleen in De Koog plaats, ditmaal doet ook Den Hoorn mee. De Kooger feesten zullen worden opgeluisterd met een „goldrush", een begrip, voor Texel nieuw (in het zand wordt bin nen een afgeheind gebied een of an- 8. Jackie was heel vereerd, dat niemand minder dan de sportredac teur van de krant eens naar hem was komen kijken en op diens verzoek gat hij even een .nummertje koppen weg, dat de vonken er af patten. Tinus Tuttelaar stak zijn bewondering niet onder stoelen of banken. „Waar heD je dat geleerd, Jackie?" vroeg hij. „Spe len zij in Afrika allemaal zulk goed voetbal? Dat wist ik niet." Jimmy schudde zijn hoofd. „Dat niet," ant woordde hij. „Hij heeft het van mij ge leerd, voor zover ik hem r.og ïe's tr leren had, want meneer Tuttelaar, u kunt het geloven of niet, maar Jackie is een groot natuurtalent. Waar een an der jaren voor nodig heeft om 't onaer de knie te krijgen, dat ken mijn plo.g- zoontje in vijf minuten. Gaat u maar eens in het doel staan, dan zal Jackie een beetje gaan schieten. Daar kan-ie ook wel wat van." Tinus Tuttelaar deeo zijn jasje uit en stelde zich gewillig on der de deklat op. Intussen speelde Jim my Jack de bal toe die* daarna zonder zich een seconde te bedenken, de bal op het doel schoot. Schóót was eigenlijk hat goede woord niet. Het was net alsof Tinus Tuttelaar iets langs zijn oor hoorde sissen. Fffffffffiet ging het en toen hing de bal reeds achter hem in het net. Hij had de bal niet eens zien aankomen1 Jackie herhaalde dit spelletje nog wel zesmaal, maar geen enkele maal kreeg meneer Tuttelaar ook maar de geringste kans een vinger naar de bal uit te steken. „Pas op uw hoedje, meneer Tuttelaar riep Jackie de zevende keer en vóórdat de sport redacteur er naar kon grijpen, iag het ding als een verfomfaaid lor er gens achter hem in het doel. „Wat een schot, hé!" riep Jimmy enthousiast. Meneer Tuttelaar lachte een beetje als een boer die kiespijn heeft dere schat geen vrouwelijke, maar een geldelijke begraven en tegen een luttel bedrag mag men meegenie ten van de pret van het graven en eventueel het vinden van deze ver borgen kist). Van het vasteland komt naar het eiland: Vrij en Blij liefst voor de zesde maal! op 18 Juli. Op Maan dag 27 Juli staat Willy Vervoort op het programma, met the Flying Dutch- men, de zingende zusjes Helma en Selma, Olga Lowina, de Wama's, er.z. En op Dinsdag 11 Augustus volgt er een uitvoering onder auspiciën van de AVRO, waarin onder andere op treden de Holzhaeckerbuben. Uit hèt buitenland komen twee gezelschappen. Uit Engeland verschijnen hier op 4 Augustus de Markham Colliery band, die vorig jaar op het internationaal concours te Gouda in de allerhoogste afdeling een eerste prijs met lof ver wierf. Na afloop van het concert volgt een galabal. En op 18 Augustus speelt in de muzieknis de Osterreichi- sche Bundeskapelle met na afloop van van dit concert een Tirolerbal. Duidelijk is dat er in dit program ma een grotere plaats is ingeruimd dan vorig jar voor de Texelse gezel schappen, waarbij we zouden willen opmerken, dat we een optreden van de Texelse amateurs toch node hebben gemist. Is de ene mislukking te zwaar gevallen? In elk geval behelst het programma voor elck wat wils en is het gericht op het handhaven van de oude doelstelling: Texel een eiland van rust en stilte in een vrije en uitermate fraaie natuur. Waarmee dus een vaste koers wordt gevaren. Geboorten: Hillebrand Bernardus, zv. Hillebrand Gomes en Aagje de Ridder. Leonardus Jacobus, zv. Hillebrand Go- mes en Aagje de Ridder. Klaziena Be- rendina Lambertha, dv. Lubertus C. Vonk en Anna M. Buitink. Béatrice Yvonne, dv. Willem A. Soesan en Ilse A. F. Meijer. Petrus Nicolaas, zv. Jacob Zijm en Johanna Logman. Cornelis, zv. Dirk Lemstra en Cornelia Bakker. Cia- ra Maria Adelheid, dv. Frederik van der Kooi en Alida C. Koorn. Ondertrouwd: Cornelis Drijver en Jaapien Meder. GEVONDEN VOORWERPEN Ballen (rood-blauw; broche; porte- monnaie; zonnebril; keeshondje; zwart poesje. In onze courant van Donderdag heb ben wij vermeld, dat de start van de zomeroriëntatierit, die door de motor club Anna Paulowna wordt georgani seerd, zou zijn Zondagmorgen om 10 uur bij hotel Igesz. Het bestuur van de APO deelt ons mede, dat de start al daar in verband met de kerkgang niet kan doorgaan. Inplaats daarvan zal nu gestart worden bij café Raven op de Loet, dat is dus een honderd meter verder. Laten de deelnemers daar reke ning mee houden. GESLAAGD Aan de Sint Vincentiuskweekschcol te Den Haag is onze plaatsgenoot de heer L. A. Ros met goed gevolg ge slaagd voor het examen onderwijzer. VISSERIJBERICHT Vrijdag werd door 105 vaartuigen aangevoerd: 8463 pond kuilpaling 0 99 —1.10; 1363 pond lijnaal 1.31—144- 107 pond fuikaal 1.10—1.15; 140 pond' snoekbaars 0.45—0.48; 77 pond rode baars 0.810.85; 133 pond voorn 0 03 Prijzen per pond. 429 bakken nest'. 2.60 per bak van 37 kg. MEDEMBLIK, 11 Juni Grote Mui zen 24.1025.90: Kleine Muizen 24 10 24.70. Aanvoer 80.000 kg. OPPERDOES. 11 Juni Grote Rode 30.70—34.30: Kleine Rode 29.0032 20 Aanvoer jgsno y~

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5