Nederlands Luchtmacht-elftal versloeg Westelijke politie Expositie moderne kunst in het raadhuis geopend Zangsuccessen De school-athletiekwedstrijden hadden vlot verloop KSC „WGW" trof goed weer op jaarlijkse sportdag Jimmy Brown en de Oranjehemden Zonder Marine en Landmacht programma niet compleet Knap spel van J. van der Meulen Tentoonstelling zeer de moeite waard HRC 2 gezakt voor promotie-examen Hevige strijd op alle nummers Beste prestaties van mej. Nieuwpoort Waardig besluit van Oen O. "-week Vooral Sluyters goed vertegenwoordigd Regeling storingsdienst Tussen Haaks en Kuitje Nieuws van „DOK" Regen deed aan enthousiasme niets af SMILING HOWARD Grote handbalzege op Vliegens Vlug J V Bridgecompetitie HBC HRC 4 behouden voor reserve derde klasse MAANDAG 15 JT'XI 1953 De voetbalwedstrijd tussen het Nederlands Luchtmacht-elftal en de estelijke ploeg van de Politie Sportbond, waarmee Zaterdagavond de sportweek van het „Comité O. en 0." werd besloten, heeft vele zorgen doen vergeten. Die ontmoeting heeft zelfs enigermate op de achtergrond gesteld, dat zowel Marine als Landmacht dit jaar haar medewerking niet wilden verlenen. Als het niet juist de bedoeling was, dat het werk van „O. en O." gericht wordt op de militair in het algemeen, dan zouden wij bijna hebben gezegd: Vergeet Marine en Landmacht, want zonder haar is ook iets oeds te bereiken; eetuige de wedstrijd van Zaterdagavond. Doch dit kan .nu éénmaal niet, omdat de sportweek is bedoeld voor Luchtmacht èn Landmacht èn Marine. Let wel: voor de militair. En het spijt ons, dat een destijds zo gewaardeerd initiatief schijnt te moeten kelderen door autoriteiten, die zelf al lang aan de sport zijn ontgroeid en slechts „nee" behoeven te schudden om een traditie te torpederen. In zijn openingswoord kon de voor zitter van het „Comité O. en O.", de heer J. J. Landman, onder meer de burgemeester, mr G. t). Rehorst, welkom heten. De heer Landman betreurde het, dat de sportweek niet in volle omvang- haar beslag had kunnen krijgen. „Deze gang van zaken", aldus de spreker, „is, het spijt me het te moeten zeggen, voor het overgrote deel te wijten aan het weinige begrip dat men in de hoogste militaire kringen, met name bij de Landmacht en dat spijt mij als bur ger van Den Helder ook bij de Ma rine in Den Haag. voor ons werk schijnt te hebben. Wij blijven het evenwel van enorme waarde achten en daarom blijven Wij ijveren voor een inniger hand tussen burgerij enerzijds en mi litairen anderziids. Daarom ook zullen wij blijven vechten voor het in ere herstellen van deze sportweek. Wij weten, dat het dienstbelang voorop moet staan, maar vrij zijn ook van oor deel, dat een gebeurtenis als een krachtmeting in velerlei takken van snort tussen de onderdelen Marine, Landmacht en Luchtmacht, die wordt aangeboden en gefinancierd door de burgerij van Nederland, do jon«ens van onze strijdkrachten niet onthouden mag worden, daar het de binding van ons volk als geheel stellig zeer ten go^de zal komen". Nadat het Stedelijk Muziekkorps, dat ook in de rust van de wedstriid rqede- werking verleende, het volkslied had gespeeld, kon de bal aan het rollen worden gebracht. Niet eenvoudig Het nationale Luchtmacht-elftal heeft het niet gemakkelijk gehad tegen de enthousiaste politiemannen, in wier gelederen behalve Van der Meulen ook Du Porto en Leemans van de Heldere Hermandad waren opgenomen. Wèl was duidelijk waar neembaar. dat de militairen een ruim tactisch en technisch overwicht had den, hetgeen resulteerde in een 2—0 voorsprong, doch dat imponeerde de politiemannen, die gemiddeld veel ouder ware" dan hun tegenstanders, allerminst. Zij vochten voor wat zij waard waren en zagen hun ijver reeds in de eerste minuten met een doelpunt beloond. Het werd weliswaar afge- kettrd, doch voor de Luchtmacht hield het een waarschuwing in, die noch tans herhaaldeliik in de wind werd ge slagen. De I.SK'ers waren namelijk iets te optimistisch ten aanzien van hun capaciteiten en wilden het veelal „te mooi" doen. Daarom bleef, ondanks hun raffinement, het eerste doelpunt vijf en twintig minuten uit. Toen bleef de verdediging van de politie goed deels staan en dreef middenvoor Pi.i- penzeel (Brabantia) de bal eerst voor bij Kokhuis en vervolgens in de rech terhoek langs doelman Jacket (10). Even later knalde linksbinnen Jans sen van Hermes DVS buiten het bereik van Jacket geweldig hard tegen de lat. Inmiddels was wel gebleken, dat bei de ploegen over een aantal uitsteken de suelers de beschikking hadden. Onze bewondering ging in de eerste plaats uit naar rechtshalf Plemper (Blauw Wit) bii de Luchtmacht, doch ook het spel van keeper Bekkering (RK VIC). een athietische jongeman, en de backs Kuvs (Haarlem) en Van Spierenburg (NEC) en spil De Jong Heerenveen) dwong respect af. Men zal zich herinneren, dat Van Spieren burg destijds nog eens twee seizoenen voor Helder heeft gespeeld. Linkshalf De Wit v»n DHC stond ook ziin man- net ie en in de voorhoede deden links buiten Ringers (Chevremont) en rechtsbuiten Tholen (VSV) heel goe de dingen. Lin'-«uïnnen Janssen toon de zich bcweevliik. Middenvoor Pii- penzeel en rechtsbinnen Mossing Hol- stein (Ajax) konden ons minder be koren. Bij de politie blonken in de voorhoede vooral Frederiks (Moordrecht) en Van der Meulen (Helder) uit, terwijl in de achterhoede de roodharige Mol van 't Gooi uitstekend op dreef was. Du Porto van de Helderse politie deed het evenmin onverdienstelijk: hij was, als gewoonlijk, een harde werker en een stugge doorzetter. Vlak voor de rust maakte linksbin nen Frederiks gelijk, doch hij zag het doelpunt op advies van één der grensrechters door scheidsrechter Augustein afgekeurd, zodat de stand 1—0 bleef. In de tweede helft noteerden wij aanvankelijk een licht overwicht van de politiemannen, van wie Van der Meulen een prachtig schot loste, dat op niet minder fraaie wijze door Bek kering met een zweefduik tot corner werd verwerkt. Deze doelman onder scheidde zich meteen daarop ander maal, toen hij een felle kopbal van Frederiks onschadelijk maakte. Daar na redde keeper Jacket op keurige wijze, doch het bleek slechts uitstel van executie. In het strafschopgebied werd hands gemaakt en dat werd door Kuys middels een penalty afgestraft (2—0). Dit doelpunt viel na vijftien minuten. Wie had verondersteld, dat de poli- tie-elf daarmee wel klein was gekre gen, tastte mis. Jacket geraakte welis waar geblesseerd, doch zelfs dit ver mocht de Hermandad niet van de kook te brengen. Daar was immers nog spil Kokhuis, een man-van-het-vak, oud keeper van Haarlem? Hij ging onder de lat staan, Mol verhuisde naar de spilplaats en Leemans (Helderse poli tie) viel in op de linksback-plaats. En zowaar. Elf minuten voor tijd werd het eerste tegenpunt gescoord. Van der Meulen, die wel wist, dat hij al leen kans op succes had in samen werking met Frederiks, plaatste uit een in-directe vrije schop het leder naar deze speler, die met rechter been inschoot, de bal terug kreeg, maar op nieuw had, en nu met de linkervoet, de bal door een kluwen van spelers in de richting van het doel trapte. On houdbaar voor Bekkering verdween de bal in het net (21). Een minuut later zag Van der Msulen zijn zwoegen beloond. Eerst trof hij de paal, maar ogenblikkelijk reageerde hij opnieuw en liep de bal voorbij de Luchtmacht keeper (22). Dit was voor de militairen het sein, om nog eens stevig aan te pakken. In derdaad gelukte het rechtsbuiten Tho len, die de trage invaller Leemans (nog geenszins aan de sfeer aange past) snel en handig voorbij ging, met een strak en hoog schot doelman Kok huis het nakijken te geven (32). Hoewel de Luchtmacht deze zege ver diende, was het sneu voor Kokhuis, die tevoren enkele hevige aanvallen al resoluut, stompend en duikend, had afgeslagen. Maar goed, 't zou tè mooi zijn geweest, een zege op het nationale Luchtmacht-elftal En niet verdiend! In Formosa, waar beide elftalleft en een aantal genodigden waren aange zeten, reikte, na een inleidend woord door de voorzitter von de sub-commir- sie voetbal, de heer A. Lensen. de heer Landman de prijzen uit. Woorden van dank werden gesproken tot de heren scheidsrechters, de politiemannen rn de Luchtmacht. Namens dit onderdeel verklaarde kapitein Vermeulen, dat het „Comité O. en O." steels op ziin medewerking zal kunnen rekenen. En hiermede behoorde de Sportweek 1953, die zoveel haken en ogen had en toch geslaagd mag heten, weer tot het ver leden. In aanweftgheld van een aantal' genodigden heeft de voorzitter van de Helderse Volksuniversiteit, de heer J. Ph. Klapmeijer, Zaterdag middag in de raadzaal van het gemeentehuis de tentoonstelling van moderne schilderkunst geopend. Men zal zich herinneren, dat Nogt- der kunstkring en Volksuniversiteit verleden jaar samen met veel succes het impressionnisme vertegenwoordigd lieten zijn en dat toen het voornemen bestond, een volgende keer een stapje verder te expo seren. Dank zij de medewerking van het Stedelijk Museum te Amster dam en van het gemeentebestuur van Den Helder kon dit plan worden verwezenlijkt, zodat thans de moderne kunst, het expressionnisme, is te bezichtigen. Nadat de heer Klapmeijer in het bij zonder burgemeester G. D. Rehorst en echtgenote had welkom geheten, zei hij. dat de bezoekers met deze schilderijen, die het beginstadium van het expres sionnisme uitmaken, wel meer moeite zullen hebben dan met de doeken van vorig jaar. Het expressionnisme tot bloei geraakt na de eerste wereldoorlog, toont duidelijk de invloed van de tragiek. Als grondlegger van het expressionnisme is Van Gogh te beschouwen. Aldus ver telde de spreker één enander ter in leiding van de openingsspeech door de burgemeester. Deze verklaarde, dat, wanneer er woorden van dank moesten worden ge sproken, deze in de eerste plaats ge richt dienden te zijn aan het adres van de Noorderkunstkring en de Volksuni versiteit. Niet zonder trots deelde hü mede, dat onze stad door deze exposities een zekere bekendheid is gaan genieten. Het is namelijk zo, dat een groep schil- De storingsdienst van de water- en lich [bedrijven is deze week te Den Helder als volgt geregeld: Electriciteit: heden: A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, tel. 2842Dinsdag: J P. Agema (Fabrieksgracht 16( telef. 3594); Woensdag: F. Kramer (Nias- straat 17, telefoon 2877); Donderdag: W- Oostendorp (Reigerstraat 8, telef. 2457) Vrijdag: A. Schutte (Jacoto Beenstraat 25. telef. 2431); Zaterdagen Zondag: A. A. Cornielje (Ruyghweg 201. telef. 2842). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telef. 2882). S. Bierste ker (Cesamstraat 32. telef. 3467) en D Oostendorp (Van Limburg Stirum straat 24, telef. 2452). ders, die met eigen werk ten bate van het Rampenfonds exposeert en daarbij verschillende kunstcentra aandoet, ook het oog op Den Helder heeft laten val len: De heer Rehorst maakte weliswaar .log een grapje ter. aanzien van zijn gemeente als „kunstcentrum", doch het deed hem toch goed, dat ook in dit opzicht de in onze stad ontplooide initiatieven weerklank vinden. Vervol gens verklaarde hij de expositie voor geopend. De tentoonstelling, die tot en met 28 Juni kan worden bezichtigd, biedt een vijf en twintig-tal doeken van voor aanstaande kunstenaars. Tijdens een rondleiding van de genodigden Zater dagmiddag gaf de heer Klapmeijer enige uitleg, welke uiteraard een zeer per soonlijk karakter droeg. Wij zullen zijn woorden niet herhalen, daar de expo sitie, welke hier en daar naar het ab stracte neigt, een onbevooroordeeld pu bliek verdient. Men zal er prachtige werken zien van Jan Sluyters, (onder andere diens dr Wibaut), Charley Toorop (haar arbeidersvrouw en een zelfportret), Charley Eyck, Leo Gestel, Jan Wiegers, Karei Appel en A. C. Willink. Wij persoonlijk vonden grote schoonheid in de doeken van Sluyters en Willink; van laatstgenoemde impo neerden vooral de Jobstijding en het Alpenlandschap. Weer is de kans op promotie naar de reserve tweede klasse van de KNVB voor HRC 2 veikeken. Nadat de eerste wedstrijd werd gelijk gespeeld (Hol- landia 2 uit 22) en de tweede werd verloren (Ajax 4 thuis 46), werd gis teren met 1—0 het onderspit gedolven tegen bet bezoekende Hollandia 2. dat met kop en schouders boven onze stad genoten uitstak. De wedstrijd was alleen het aanzien waard, omdat Hollandia 2 zo keurig speelde. Dat de mannen uit Hoorn geen grotere zege behaalden, was te wijten aan paal en lat, aan keeper De Haan en aan het slechte schieten van de eigen voorwaartsen. die er zich waarlijk niet voor schaamden om van dichtbij fraaie kansen om zeep te hel pen. Het enige doelpunt werd vlak voor de rust gescoord, toen in de achterhoe de van HRC door drie spelers werd gemist Het missen was trouwens toch niet van de lucht en het dient gezegd, dat HRC 2 geen schaduw was van de ploeg, die verleden week zo eervol te- ^en Ajax 4 de vlag moest strijken. Steeds waren de gasten onze stadgeno ten te vlug af en voortdurend werd de achterhoede van HRC 2 onder druk gehouden. Vooral in de middenlinie en in de voorhoede werd slecht gespeeld. De enige doorzetter was Sperling, voor wie geen afstand te ver was en geen opgave te groot. Ach, waren alle spe lers zo enthousiast geweest als deze jeugdige middenvoor. De Leur had enkele minuten voor het einde een mooie kans op de ge lijkmaker. Hij schoot echter recht in de handen van de keeper. De situatie is nu: Hollandia 2 3 1 2 0 4 Ajax 4 2 110 3 HRC 2 3 0 12 1 Een viertal onder leiding van de Hel derse dirigent D. Ploeg staande zan gensembles heeft gisteren te Den Haag deelgenomen aan een concours. Het dub- belmannenkwartet „Euterpe" uit Den Helder kwam uit in de ere-afdeling en verwierf daarin een eerste prijs. Het ge mengde koor „Canticum Novum" uit Breezand kwam in de eerste afdeling in aanmerking voor een eerste prijs, even als het dameskoor „Ons eigen lied" uit Julianadorp. De gemengde zangvereni ging „Ons genoegen" uit Den Helder kreeg een tweede prijs. Het Engelse kotterjacht „Akabo", on derweg van Hoek van Holland naar Ko penhagen. heeft de nacht van Zaterdag oj? Zondag in Den Helder doorgebracht. De twee Amerikaanse patrouillevaar tuigen U.S-N. 54 en U.S.N. 57 zijn gister morgen naar Bremen vertrokken. Het ls morgen hoog water om 10.20 en 23.05 uur, en laag water om 4.30 en 17.20 uur. De temperatuur van het zee water was 14,6 graden Celsius. Onder zeer gunstige weersomstandig heden heeft „D.O.K." dezer dagen de eerste etappe gereden van de nieuwe wedstrijd. De uitslagen waren: A-ploeg (62,5 km): 1 De Jong 1.44.40 (gele trui drager), 2 T. Koning, 3 J. Ridder, 4 R. Koster, 5 N. Ridder, 6 A. Lemmers, 7 J. Bouma (allen zelfde tijd als de win naar); B-ploeg (50 km): 1 Van Seist 1.25.20, 2 H. Koopman, 3 P. Heertjes, 4 P. Roele, 5 H. Bouma (zelfde tijd), 6 Braakman 1.25.27, 7 L. Koopman 1.44.45 (lekke band), 8 M. Geene 1.51.15 (gebro ken ketting). Woensdagavond om zeven uur starten de rennners bij de Donkere duinen voor de tweede etappe. (Advertentie, Ing. Med.) Op het terrein van Helder heeft de HAV Zaterdagmiddag weer veel eer ingelegd met de organisatie van de school-athletiekwedstrijden. Op een gegeven moment dreigde de regen de vlotte gang van zaken te verstoren, doch zowel organisatoren als deelnemers trokken zich van de bui weinig aan, zodat het schema welhaast op de voet kon worden gevolgd. Men kwam er zelfs op vóór, zij het ook, dat bij de estafette nummers weer wat tijd werd verspeeld, doordat de jongelui veel te traag reageerden op de diverse instructies van de wedstrijdleiding. Het zou te ver voeren, alle uitslagen te publiceren. Daarom volstaan wij met van alle nummers de drie eerstgeplaatsten te vermelden. Aldus werden de resul taten: Meisjes Hoogspringen Groep I: 1. S. Tammes, RHBS, 1 m. 35; 2. R. Gla- ser, Kweek, 1 m. 35; 3. M. Dancert, Lyceum, 1 m. 25. Kastiealwerpen Groep III: 1. R. Scheer. ULO II. 49.30 m.; 2. B. Carle- bur, ULO II, 40.85 m.; 3. M. Bak, Huish., 40.60 m. Grote bal werpen meisjes Groep II: Dit is Howard Pinkerton, de Ameri kaanse piloot, die de slof Lexington over het IJzeren Gordijn vloog. Hij kreeg prompt de 100.000 roebel met een blikje caviaar en een (les wodka. En die Russen nu maar Lexington roken van America's Best Tobaccos. (Advertentie. Lng. Med.) fs In tegenstelling tot verleden jaar heeft de Katholieke Sportcentrale „WGW" het gisteren met het weer bijzonder getroffen. Later in de middag, toen de dames-handbalwedstrijd ten einde was, begon de wind wat guur te worden, maar toen waren de laatste nummers van het uit gebreide programma reeds in zicht. Al met al werd het een geslaagde sportdag, waarop de vele deelnemers en deelneemsters nog lang met genoegen zullen terug zien. In feestelijke stemming ging het kort na het middaguur met de Harmonie kapel „Winnubst" voorop naar het ter rein aan de Jan Verfailleweg, waar de 9. Diep in gedachten verzonken ped delde Tinus Tuttelaar op zijn fietsje naar het redactiebureau terug. Hij was werkelijk diep onder de indruk van hetgeen hij daar op dat weiland aan schouwd had. „Jimmy Brown heeft schoon gelijk," bromde hij, „dat pleeg- zoontje van hem is een compleet na tuurtalent. Als die Zondag in het eer ste elftal van de Biggers zou meespe len, zou hij direct de ster van het veld zijn. Maar dat kan natuurlijk niet. Een ventje van zes jaar." Hij liep de kamer van Piet Potlood binnen, liet zich daar in een stoel neervallen en sprak: „Ik moet eerlijk bekennen Piet, je hebt 't bij 't rechte eind gebad. 't Is inderdaad Tinus Tuttelaar gaf niet dadelijk ant- een wonder, dat ik daar aanschouwd heb. Zó heb ik een mens nog nooit met een bal zien omgaan. Als-ie 't op 't to neel Zou doen, zou hij een onvergetelijk variété-nummer zijn. Wat een virtu ositeit. wat een virtuositeit. Jimmy spreekt van een natuurtalent, maar ik noem het een volmaakt, hoor je wat ik als deskundige zeg, ik noem het een volmaakt voetbalgenie". Piet Potlood begon om het enthousiasme van zijn sportredacteur te lachen. „Welnu," zei hij, „schrijf er een aardig, pittig arti keltje over. Over zoiets wonderbaar lijks lezen de mensen altijd graag." woord. „Ik geloof niet, dat ik daar verstandig aan zou doen," zei hij ein delijk. „Een mens moet nooit slapende konden wakker maken." „Wat nou, slapende honden?" vroeg Piet Potlood, die er niets van begreep. „Dacht je soms. dat Ajax of Feijenoord of P.S.V. of een van de andere grote clubs zo iets niet zouden lezen? Die waren in een wip met hun hele bestuur in Wil- genwolde". „Nee man, dit genie is en blijft voor ons en daar zal ik voor zor gen." Na dit gezegd te hebben, ver liet Tinus Tuttelaar zelfbewust de re dactiekamer. eerste nummers ongeveer een half uur te laat begonnen. Dit oponthoud werd niet ingehaald, doch wat deed dat er eigenlijk toe! De stemming was uitste kend en de verschillende wedstrijden leidden alle langs uiterst sportieve weg naar goede resultaten. De afdeling Gymnastiek vroeg met een aantal de monstraties de aandacht, en verder wa ren er een driekamp voor dames met de onderdelen hardlopen (80 'meter), hoogspringen en balwerpen, een voet balwedstrijd en een handbalontmoeting. De voetbalwedstrijd ging tussen WGW en Grasshoppers. De thuisclub nam de leiding en wist deze steeds te behou den, tótvlak voor het eindsignaal werd gelijk gemaakt. De eindstand was 33. De handbalsters van WGW waren veel sterker dan de dames van „Vlie gens Vlug" uit Anna Paulowna. die met de rust slechts een kleine achterstand hadden (21). In de tweede helft kwa men onze stadgenoten pas goed op schot. De keepster van de bezoeksters moest nog zeven maal vissen, tegen de WGW-keepster éénmaal. De dames van WGW zegevierden dus met 92; zij verdienden daarvoor een lauwertak. De driekamp werd gewonnen door de afdeling Handbal met 638 punten, vóór de afdeling Gymnastiek 592 punten en „Vliegens Vlug" 468 punten. Op de eer ste plaats eindigden: 80 meter hardlo pen: Gerda Limonard (10,2 sec.); hoog springen: Elly Nieuwpoort (1.35 meter); halwerpen: Annie van de Berg van „Vliegens Vlug'' (29,5 meter). Voor deze prestaties zullen de drie meisjes een herinneringsmedaille ontvangen. Elly Nieuwpoort zag haar beste persoonlijke prestatie over de drie onderdelen met 231 punten beloond; zij toonde zich dus de beste van alle deelneemsters. De voorzitter van de KSC „WGW", de heer C. M. Schneiders, overhandigde na afloop de prijzen, waarbij hij in net bijzonder de leider van deze dag, de here Lücker, waarden van dank toe voegde. 1. M. de Haan, Lyceum, 21 m. 35: 2. B. Kost, ULO II. 20 m. 33. 3. R. Eijers, VGLO, 19 m. 22. Verspringen jongens Groep II: 1. D. de Rijke, Lyceum, 5 m. 51: 2. A. Kra mer, Lyceum, 5 m. 10; 3. F. Barwegen, Lyceum, 5 m. 03. Kogelstoten jongens Groep I: 1. Jac. Spaans, Zeevaartschool, 11 m. 49; 2. H. Oderkerk, Kweek, 11 m. 47; 3. P. Hij- blok, RHBS, 11 m. 11. Verspringen jongens Groep III: 1. J. v. d. Heuvel. RHBS, 5 m. 39; 2. H. G. v. Zweden, Lyceum, 4 m. 96; 3. P. Muntjewerf, Chr. ULO, 4 m. 84. Hoorspringen jongens Groep I: 1. J. Smith, Kweek, 1 m. 55; 2. Jac. Spaans, Zeevaartsch., 1 m. 50; 3. B. Lamoree, Zeevaartsch., 1 m. 45. 80 m. meisjes Groep I: 1. H. v. d. Beek, RHBS, 12 s.; 2. S. Tammes, RHBS, 12 s.; 3. A. Veenstra, Kweek, 12 s. Kogelstoten meisjes Groep I: 1. R. v. d. Plaat. Kweek. 9.52; 2. E. Loen, RHBS, 9.25- 3. A. Veenstra, Kweek, 8.32. Kastiebalwerpen jongens Groep III: 1 C. v. d. Bent, VGLO, 60 m.; 2. J. de Haan, Lyceum, 54.20; 3. W. Mulder, Lyceum, 52.50. 80 m. meisjes Groep II: 1. H. Lager- veld, Lyceum ,12 s.; 2. T. Besier, RHBS, 12 s.; 3. I. Fillerup, Huish., 12.1. 80 m. jongens Groep II: 1. B. de Rijke, Lyceum, 10.5; 2. F. Barwegen, Lyceum, 10.5; 3. Van Hoek, Ambachts school, 10.6. 100 m. jongens Groep I: 1. W. Hes sen, Lyceum, 12.2; 2. G. Wessel, ZVS, 12.3; 3. J. Jansen, ZVS, 12.3. 60 m. jongens Groep III: 1. J. A. v. d. Heuvel, ABS, 8.2: 2. E. Pieters, RHBS, 8.2: 3. C. Koster, ABS, 8.4. Hoogspringen meisjes Groep II: 1. I. Fillerup, Huish., 1.30; 2. T. Besier, RHBS. 1.25; 3. A. Riemers, RHBS, 1.20. Verspringen meisjes. Groep III: 1. M. van Keulen, RHBS, 4 m. 22; 2. C. Leys, Huish., 4 m. 19; 3. D. Kost, ULO II, 4 m. 16. Finale 60 m. meisjes Groep III: 1. R. Scheer, ULO II. 9.3; 2. C. Lijs, Huish., 9.3: 3. G. Kramer. Huish., 9.3. Estafette meisjes Groep III 4 x 60 m.: 1. ULO II 37.9: 2. RHBS 38: 3. Lyceum 38.9. Estafette meisjes Groep II 4 x 80: 1. RHBS, 47.3; 2. Lyceum 48.5. Estafette meisjes Groep L 4 x 80: 1. RHBS 48 s.: 2. Kweekschool 48.4; 3. Lyceum 48.7. Estafette jongens Groep III 4 x 60; 1. ABS 31.5; 2. RHBS I 33.9; 3. Lyceum I 35. Estafette jongens Groep II 4 x 80: 1. Lyceum I 41: 2. RHBS 41.5; 3. Lyceum II 43.9. Estafette jongens Groep I 4 x 100; 1. Zeevaartschool 50.1; 2. RHBS 50.2; 3. Kweekschool I 51.2. Over de gehele wedstrijd werden de prestaties als volgt geleverd; Meisjes Groep I: 1. RHBS 21 p.; 2. Kweekschool 16 p.; 3. Lyceum 12 p.; 4. ULO II 2 p. Meisjes Groep II; 1. Lyceum 29 p.; 2. RHBS 24 p.; 3. Huishoudschool 15 P-: 4. ULO II 5 p.; 5. VGLO 4 p. Meisjes Groep III: 1. Huish. 25 p.; 2. ULO II 23 p.; 3. RHBS 18 p.; 4- Lyceum 8 p.; 5. ULO I 6 p. Jongens Groep I: 1. Zeevaartschool 33 p.; 2. Kweekschool 23 p.; 3. RHBS 16 p.; 4. Lyceum 9 p.; 5. Ambachts school II 2 p. Jongens Groep II: 1. Lyceum 57 p.; 2. Ambachtsschool 7 p.; 3. ULO II 7 P-; 4. Chr. ULO 6 p.; 5. RHBS 6 p. Jongens Groep III: 1. Lyceum 29 P-! 2. RHBS 23 p.; 3. Ambachtsschool 20 p.; 4. VGLO 6 p.; 5. Chr. ULO 5 p. De Helderse Bridge Club 1945 speel de voor de onderlinge competitie dezer dagen de negende ronde. Hiervan wa ren de resultaten; A-LIJN: Bouwman—Evers 88-86 Dekkers—Zoon 55.36, Visser—Bakker 53.57, Bakker- Dom 46.42, Kemper—De Vries 45.83, Van de Helm—Van de Berg 45.23, Slmmer—Van Praag 44 64, Du- kersKerkhof 42.26. B-LIJN: BeeldmanJansen 55.95, HoutkoperRosing 55.36, Harjer Schilperoort en de heer en mevrouw Planken 52.98, ForrerBambach 51.'®. Grande—Smit 48.80, Van de Eist— Droste 41.66, gebr. Kersbergen 40.77- C-LIJN: Swenner—Way 61.81, heer en mevrouw De Groot 60.42, heer en mevrouw Meijer 5694, Selier—van Dongen 54.16. heer en mevrouw Scnoi- man 51.38, mevrouw Evers—mevrouw Way 46.35, heer en mevrouw Ata? 45.14, heer en mevrouw Vries 4ioo, Spruit—Bijlsma 31.94. Op neutraal terrein heeft HRC 4 gis" iermiddag de beslissingswedstrijden te^e, Zteburgia 4 met 3—2 gewonnen. He vierde elftal van de rood jakken ble® hierdoor behouden voor de reserve der klasse van de KNVB.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2