mooie De athletiek-jeugd had dag in Hoorn «rsssr. S'S°fe.i1TK,Weel, r Tikdoorns WONDEROLIE De Westduitse socialisten eisen bewijs van oprechtheid De Eerste Kamerleden bezorgd over lot van Ambonezen Om het geluk van Peter Uacantie. CORRIE KOSSEN Olympia, Doves en Hollandia sterksten Wieringen Helderse Buurt besprak belangen Vervolg Stadsnieuws St. Antonius-spaarbank opent nieuw kantoor Pim, Pam, Pom en de wonderlamp Handbalsters „Alkmaar" ontmoetten Amsterdam Callantsoog Ouden van dagen gaan 7 Juli op reis ianders 'modehuis ïaxi Sanderse Trouwrijden SCHREUDER Oostduitse leiders Geen fiducie in Amnestie en arrestaties in Oostzone Julianadorp Geslaagd voor EHBO Enquête wordt voorgesteld door Kitty Lessels Luister eens naar: Radioprogramma Het weer heeft gisteren wel hii™ j atletiekwedstrijd, georganiseerd dn"'" °m de junio«n De organisatie was uitstekend alsook dP landl]a te doen slagen, name van ruim honderdveertig iomren CCQ™m°datie. terwijl de deel- Noord-Holland alleszins bevredigend T?JC< de hde koP van uit Wieringerwaard en Doves uit Heifor/tTu ma?? ,worden- Olympia jeugdafdelingen, maar ook Hollandia L ehben zeker de sterkste tegenstelling ,o, de sndet, 5^ ."V* wie deze keer geen eerste plaats was weggelegd F°™ard, voor MAANDAG 15 JUNI 1953 Hoogspringen meisjes B: 1. I Roert ma, WAC, 1.20; 2. N. Bakker,' Olym pia 1.20; 3. A. Botman, SAV 120 Verspringen jongens A: 1. A van der Oort, Olympia 6.07; 2. A Kar- baat, Hollandia 5.78; 3. J. Bolten Olympus 5.70. Kogelstoten meisjes A: 1. C. Clav Hollandia 9.96; 2. C. Ton, WAC 9 35' 3. L. Langereis, Hollandia 8.28. Kogelstoten jongens B: l.A Nol AVA 12.78; 2. J. Schenk, Olympia 10.52; 3. J. Hopman, Doves 9.55. Hoogspringen meisjes A: 1. M. Tho- ma, Hollandia 1.40; 2. B. Eriks, Olym pia 1.40; 3. G. Bossen, WAC 1.25. Verspringen meisjes A: 1. W. knol Hollandia 4.772. S. van Wees, Alw.' Forw. 4.37; 3. L. Bakker, Olympia 4.10. 1500 meter jongens A: 1. P. Bos man, Doves 4.22.8; 2. H. Jansen, AAC 4.23.4 b.m.; 3. F. v. d. Schot, Olympus 4.34.6; 4. B. Gilling, Olympus 4.40.2. 600 meter jongens B: 1. C. Wijker, Doves 1.36.9; 2. R. de Rooy, Hollan dia 1.38.4; 3. Bakker, SAV 1.39.2. Finale 80 m jongens B: 1. R. Ko nijn, Doves 9.8; 2. A. Nol, AVA 10.0; 3. E. Konijn, Doves 10.2. Hoogspringen jongens C: 1. V. Broersen, SAV 1.35; 2. G. Dekker, Doves 1.35; 3. C. koelemey, Doves I.30. Kogelstoten meisjes B: 1. A. Stip- riaan, Oylmpia 8.50; 2. N. Schagen, Alw. Forward 8.45; 3. R. Stroet, Alw. Forw. 8.37. 60 meter meisjes C: 1. V. Onneweer, SAV 8.9; 2. A. Heere, Doves 9.1; 3. R. van Zandwijk, Olympia 9.2. 80 meter meisjes B: 1. A. Paarlberg, Olymp. 11.1; 2. N. Schagen, Alw. Forward 11.4; 2. Boersma, Olympia II.6. 60 meter jongens C: 1. G. Kamp, Olympia 7.8; 2. H. Nieuwenkamp, Flevo 8.1; 3. N. Broersen, SAV 8.2. Hoogspringen jongens B: 1. J. Schenk, Olympia 1.55; 2. K. v. d. Koelen, Holl. 1.50; 3. M. A. de Boer, SAV 1.40. Finale 80 m meisjes A: 1. B. Eriks, Olympia 11.32. S. van Wees, A.F. 11.63. W. Knol, Hollandia 11.7. Hoogspringen jongens A: 1. J. Jonk, Dover 1.60; 2. Olofsen, Hollandia 1.55; 3. W. Koedooder, SAV 1.50. Verspringen Jongens B; 1. R. Ko nijn, Doves 5.97; 2. H. van Putten, Hollandia 5.40; 3. L. Zwart, Doves 4.73. Kogelstoten jongens A: 1. P- Win kel, Holl. 9.73; 2. G. Schoof, Alw. Forw. 9.49; 3. Z. Houter, WAC 9.31. Verspringen jongens C: 1. H. Nieu- wenkamp, Flevo 5.03; 2. G. Kamp, Olympia 4.94; 3. J. Koopen, Flevo 4.36. Oord Tl ?oneens A: 1. A. 3 G. Schoof, A.F. 12.1. v. d. A.F. 300 meter Jongens A1. A Karbaat 39 0 Tp 3&V, J„Bo,ten. Olympus uk Wlnkel- Hollandia 39.2. Hoogspringen meisjes C: 1 Z Klei- Poel, Hollandia 1.20; 2. T. Hazeloop fe18. 1203" G- Smit, SAV 12o' Estafette 4x60 m meisjes C: 1. SAV 35.7, 2. Hollandia 36.2; 3. Olympia I Estafette 4x60 m jongens C: 1. SAV v. 2' ?oves 34-4; 3. Olympia 34.6. Estafette 4x80 m jongens B: 1 Doves I 40.0; 2. Hollandia Olympia 41.5. Estafette 4x80 m meisjes B: 1 Olympia I 46.8; 2. Olympia II 49.0. Discuswerpen jongens A: 1. P. Buis, 30462- H Janssen, AAC oi oÜ (b.m.); 3. R. Koelemey, Doves 21.26. Discuswerpen meisjes A: 1. C. Ton, WAC 28.18; 2. C. Klay, Hollandia 23 25' V' Koelen, Hollandia 41.0; Estafette 4x80 m meisjes A: 1. Olympia 43.8; 2. Hollandia 45.5; 3. Alw. Forward 45.6; 4. WAC 48.0. Estafette 4x100 m jongens A: 1. Hollandia 48.4; 2. Olympia 51.2. Verspringen meisjes B: 1. A. Paarl berg, Olympia 4.48; 2. G. de Bakker, Doves 4.45; 3. L. Nieuwenhuis, Holl. 4.40. Nu de speeltuin van de Helderse Buurt Ver. te Hippolytushoef klaar is en in gebruik, meende het bestuur in een daartoe bijeengeroepen ledenver gadering op Donderdagavond in café Scheltus de leden met de juiste stand van zaken in deze op de hoogte te brengen. De inrichting van deze speel tuin is bijna geheel uit eigen midde len bekostigd en heeft in de finan ciële middelen der vereniging een grote bres geslagen. Zelfs is er op 't ogenblik een schuld, maar gezien de geweldige toeloop van de jeugd naar deze speeltuin en het toetreden van nieuwe leden kon de vergadering met het bestuur de toekomst nogal roos kleurig tegemoet zien. Ook vroegen onderhoud van de toestellen een na dere regeling. Twee personen waren bereid tegen een kleine vergoeding hier geregeld op toe te zien. De heer Lindenberg, die wegens ver trek als penningmeester moest be danken, ontving als aandenken en waardering voor het werk voor de ver- de vereniging gedaan, een asbak. Als tijdelijk secretaris werd be noemd de heer H. de Jong. De voorzitter wenste de secretaris een spoedig herstel toe. Hoewel niet geconvoceerd, bleek dat ook de voor zitter, de heer Bos, bedankte voor zijn functie. Ook deze vacature werd aan gevuld, zodat het bestuur er nu als volgt uitziet: G. van Es, voorzitter: H. de Jong, secretaris: D. Grin, penning meester en J. Bays en C. Hegeman, leden. De rondvraag leverde nog enkele punten op. O.a. werd besloten het ge- met V tebestuur te verzoeken waar schuwingsborden voor het verkeer te mogen plaatsen bij de speeltuin. Zo mogelijk zal het volgend voor jaar een boomplantdag worden ge organiseerd voor de jeugd om in het plantsoen in de Van Hengelstraat weer bomen te krijgen. Ook zouden in dit plantsoen een paar bloemperken deze straat een fleuriger aanzien kunnen geven. Naar wij vernemen, opent de vereni ging „St. Antonius-spaarbank" te Den Helder op Vrijdag 19 Juni, 's avonds om half acht, het nieuwe kantoorgebouw, Spuistraat 11. Deze officiële opening Welke zal plaats hebben in hotel Belle- vue, zal geschieden door de burgemeester mr G. D. Rehorst. De wedstrijd tussen de vertegen woordigende elftallen van de distric ten Alkmaar en Amsterdam is wat de tweede klassen betreft een aardige wedstrijd geworden, waar de partijen elkaar niet zo heel veel ontliepen. Wel was Amsterdam iets sterker, maar het voortreffelijke werk van keepster Deursen wist alle kansen tot scoren in de kiem te smoren. Tegen de betere techniek van de hoofdste delingen stelden de Noordhollanders een gezond enthousiasme. De eind stand kwam met 00. De wedstrijd tussen vertegenwoor digende elftallen van de eerste klas sen was veel eenzijdiger. De speel sters uit Amsterdam waren overwe gend sterker, tactisch zowel als tech nisch. De Amsterdammers lieten de bal het werk doen en waren over al le linies sterker. De Alkmaarse voor hoede kreeg van de halfs te weinig steun en kon niet gevaarlijk worden. Dat de stand met 5—1 in het voor deel van Amsterdam eindigde, was zeker niet de schuld van de achter hoede. Het comité dat zich plaatselijk belast ïftet het verzorgen van de autotocht van de ouden van dagen heeft in een dézer dagen gehouden vergadering besloten ook dit jaar weer een rit te organiseren. De reis zal gaan naar Den Haag en Scheveningen, waar on der andere het panorama Mesdag zal borden bezocht. De datum is vastge steld op 7 Juli aanstaande. Voor dit doel zullen binnenkort weer inteken lijsten a_ 1 de burgerij worden aange boden. De commissie verwacht, dat de medewerking ook dit jaar woer algemeen zal zijn. Weg met onhandige llkdoornringen en ge vaarlijke scheermesje». Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltnlekki 11 en eksterogen ver schrompelen mei wortel en al. Bevat gez:ui- yerde wonderolie. JodH men Het l".:»8''1 henzocaïne. Een flesje NOXACORN An'l- septisch Êlkdonrnmiddel van 1.1.65 bespaar! V veel ellende. (Advertentie, Ing. Med.) 41. Mevrouw Babbelgraag wist niet, wat zij zag, toen zij de hut weer bin nenkwam en zij de baron achter een grote biefstuk zag zitten. „Hoe kom jij daar aan?" vroeg ze stomverbaasd. Goeie.riep de baron. „Die heb je toch zeker zelf voor me besteld bij de kapitein?" „Ikke? Welnee", ant- woorde zijn vrouw. „Ik ben nog niet bij de kok geweest. Ik vond het toch beter om eerst wat koortspillen te gaan halen. Je leek me beslist wat koortsig daarstraks.„Dat begrijp ik niet", riep de baron. „Want nog geen vijf minuten geleden kwam. dat negerjongetje hier weer binnen, die Ali.... en toen ik bij hem een dubbel - grote biefstuk bestelde, bracht hij hem binnen de minuut. Ik moet zeggen, een vlotte bediende. Zoiets zou ik ook wel bij ons thuis willen hehben. Bovendien heb ik altijd gehoord, dat je die neger- bediendens practisch niets behoeft te betalen..,. Maar als je me nu even excuseren wilt, dan eet ik eerst mijn biefstuk op". Mevrouw Babbelgraag ging met een verbaasd gezicht aan ta fel zitten. Zij snapte er niets van. Daar kwam Pieter alweer met dat verhaal van een negerjongetje op de proppen en zij wist pertinent, dat e.' geen ne gerjongetje aan boord van het vracht schip vertoefde. Zij had het daarnet nog aan de dokter gevraagd. „Er is iets niet in orde met Pieter", was haar conclusie. „Kijk hem daar nu zitten eten. alsof het geen geld kostDat is abnormaalanders is hij zo zui nig. Ik geloof absoluut, dat hij nog last van koorts heeft!" „SPECIAAL VOOR U" aanbiedingen Zo nu en dan zal Sanders' Modehuis winkelend Den Helder extra verrassen niet vlotte mode-artikelen voor een uiterst lage prys. Vandaag wordt ge- start met de speciale 1 verkoop van een witte t r.'.ouse, mooi zrjdti'n- nen met kantgarne- I ring, kan open en gesloten worden ge dragen Echt een blouse om „erbij" te hebben, „Speciaal voor U" prijs 6.75. Zie de etalage van Spoorstraat 27. ZEILEN, of andere sporten op het water; dan een ZELFGEMAAKTE ZEILTRUI van speciale wol en die heeft natuurlijk KEIZERSTRAAT 9 TEL. 3216. voor Uw stads- en buitenritten. Verwarmde wagens. Moderne auto's. Van Galenstraat 117. Telefoon 2867. Er alt niet alleen •tijging in on« a bon nem «,nten- aantai, maar ook de Handeldrijvend* Middenstand riet aijn belang en ad verteert in «teed» toenemende mat* DEPOTHOUDER gevraagd voor Den Helder, voor de verkoop van V.A.MJ. IJS. Liefst op goede stand met enige ruimte en wat vrije tijd. Brieven: Kroon's Groothan del, Heiligland 26, Alkmaar, Tel. K 2200-2348. RECTIFICATIE TANDARTS AFWEZIG tot 27 JUNI. Spoedgevallen worden door de andere tandart sen waargenomen. Hö net inzenden van num- roerbrieven op advertenties wordt beleefd verzocht het luiste nummer tn de linker bovenhoek van de envo- loppe. TERWIJL de Evangelische Kerk in geheel Duitsland Zondag met grote er kentelijkheid gewag maakte van de overeenkomst tussen kerk en staat in de Russische zone, heeft de Westduit se socialistische partij in een scherp commentaar de eis gesteld, dat de Oostduitse regering Walter Ulbricht, de communistische vice-premier die in zo belangrijke mate veiantwoordelijk is voor de oude politiek, zal ontslaan. Zonder deze maatregel, zo is opge merkt, zal het onmogelijk zijn, geloof te hechten in de ernst van de koers wijziging. Ook andere eisen zijn er gesteld. Zo zou het brede niemandsland aan de Oostzijde van de zonegrens moeten verdwijnen en zou de bepaling moeten vervallen, dat wordt geschoten op ieder, die zich binnen een bepaalde afstand van de scheidslijn tussen Oost en West ophoudt. Aan gevangen Oost duitsers zou amnestie moeten worden verleend en internationale organisaties zouden de gelegenheid moeten krijgen hulp te bieden aan noodlijdende per sonen. Intussen zijn reeds ruim vierduizend personen in vrijheid gesteld, die ge vangenisstraffen van drie jaar en min der uitzaten, of die in voorarrest vér- toefden. Er zullen er nog vijftienhon derd volgen, zo heeft de Oostduitse regering medegedeeld. Daarentegen zijn volgens berichten uit West-Berlijn vele tientallen hoge Normale relates tussen Rusland en Zuidslavië Zuid-Slavië en de Sovjet-Unie zul len weer ambassadeurs uitwisselen, zo heeft maarschalk Titer in een rede te Pazin medegedeeld. Het initiatief hier toe is door de Sovjet-Unie genomen. Tito zeide, dat Moskou thans moet to nen. dat het betere betrekkingen wenst. Zuid-Slavië zal zijn politiek in verband met de Russische stappen niet wijzigen. Oostduitse functionarissen, als leiders van collectieve boerderijen, inspec teurs der belastingen e.d., allen toege wijde leden der SED, gearresteerd. Over de honderd voorzitters van af delingen der communistische jeugdbe weging zijn ontslagen, omdat zij las terlijke aanvallen hadden gedaan op de kerkelijke jeugdorganisatie Junge Gemeinde. Een onderzoek is gelast naar de gedragingen van vier en ze ventig partijfunctionarissen der SED. Bij het Zaterdag afgenomen examen voor het eenheidsdiploma EHBO slaag den van de afdeling Koegras de dames G. RampeBenik, D. van HoekHoo- geveen, W. Smallegange, C. Lemmers, A. Benik en M. Benit en de heren W. de Groot, G. Bras, J. Ellen en. M. Hoornsman. WOGNUM, 12 Juni. Vroege aardap pelen 2228; bospeen 18—36; waspeen 17 —28; bloemkool 18—42; sla 2,504,70; slabonen 1,90—2,30; rabarber 11—15; bos- selderie 4—6; aardbeien 1,502,90; Pro- iefiken 2,20. Bjj vele leden van de Eerste Kamer bestaat ernstige ongerustheid omtrent het lot van de 14.000 Ambonezen, die zich na de souvereiniteitsoverdracht in Nederland hebben moeten vestigen. Dit blijkt uit een voorlopig verslag, betreffende de begroting van het de partement van Maatschappelijk Werk. Vele leden achtten de huidige gang van zaken met betrekking tot de Am- bonnezen weinig gelukkig. Men zou willen, dat de commissaris van Am- bonnezenzorg een enquête instelde naar de opvattingen welke er ten aanzien van een mogelijke terugkeer naar In donesië bij deze volksgroep bestaan. Naast waardering voor hetgeen er voor de Indische Nederlanders is ge daan sprak men zijn teleurstelling uit over het feit dat de regeling van de schadeloosstelling zo lang uitblijft. Ook werd door vele leden geinfor- meer of er inderdaad een regeling in voorbereiding is voor de vergoeding van de immateriële schade, door de watersnoodslachtoffers geleden. (Advertentie, Ing. Med.) Dit is moeilijk te rijmen met een verklaring van de minister van Fi nanciën, dat immateriële schada (winstgeving, exploitatiesehade e.d.) niet van rijkswege zal worden ver goed. 31. D- gong voor het diner onderbrak haar gedachten; zij deed haar witte avondjas uit en ging naar de eetkamer. En Patricia Garron, zonder Beatriceom haar te bedwingen, was een charmante gastvrouw. Lynne aanvaardde dit met dankbare ironie in haar hart, dta tot nie leven gekomen was en dat treur de om de verloren avond met Bryce. Late- op de avond zat zij in de patio een reusachtige zwarte bloem voor haar avondjas te maken, uit een lapje van zwarte zij uit de lappendoos van mevrouw Garron. HOOFDSTUK V. Od Bryce Garron, wiens romantische nianneties in de war waren gestuurd In wiens stemming bedorven was. maakte de woning der Pendas In Ie Ancon Suburb vanavond een somber der i. druk dan ooit. Terwijl hij Beatnce's rolstoel de op- ridaan opreed en de wagensporen han dig ontweek, keek hij naar de vergane vnoree- el die uit een wildernis van tropische plantengroei oprees, en het deeo hem denken aan een vermoeide oude man, die eens kaarsrecht en knap vpweesl was. Een oude man met een tandeloze mond en opgezette aderen en bijziende ogen - een oude man in lom- PtRockley dat in de goede dagen het indnik wek kende huis van een Pana mese magnaat vas geweest, vns nu 1 hi een armoedige woning. De Penda's konden zich niet de geelde van t regiment beditnden veroorlov :n. dat Juf was voor 't onderhoud en beide, hui e.. park, waren hard achteruit ge gaan. De tuinen, eens een onvergelij kelijk paradijs, maakten een jammer lijke indruk, 't Huis had verweerde mure-, gebarsten pilaren en rottend houtwerk. Maar 't was een reusachtig huis met een roemrijk verleden en de Penda's hadden behoefte aan een in drukwekkende achtergrond, net als andere mensen behoefte hebben aan frisse lucht, zelfs als zij terwille daar van hadden moeten omkomen. In de eens zo beroemde en nu zeer verbleekte, blauw-en.igpuden salon, waar schitterende ontvangsten gehou den waren en waar nu slechts een sfeer van vergane mooidoenerij hing, lag mevrouw Penda in de diepte van een verkleurde goudbrocaten arm stoel, onder haar voeten een versleten blauw vloerkleed. Hier ontving zij haar dochter en Bryce en, daar zij van te voren per telefoon in 't geheim op de hoogte ge bracht was van de ontwikkeling van een en ander in de Casa Garron, welke sterke tegenmaatregelen nodig maak ten, wist zij geheel en al de rol te spelen, die van haar werd verwacht Geen moeilijke rol voor een vrouw, d;e haar hele leven lang zichzelf als een halve zieke voordeed. Ja, inderdaad er was een telefoonge sprek geweest tussen Rockley en de Cas* Garron; dat was stellig de waar heid. Maar 't was opgezet in de Casa en niet in Rockley. En 't was geen op- 1 cp naar huis geweest, door mevrouw Penda's plotselinge ziekte, 't Was slechts Beatrice. die voorzorgsmaatregelen nam. Zij had er bij mevrouw Penda 't feit ingehamerd geen salontaal gebrui kend dat de komst van Lynne Car- rick aanleiding tot complicaties had gegeven. Zij had woordelijk gezegd: „Bryce vertoont al de eerste symp tomen van verliefdheid. Hoe ik dat weet? Wees niet zo domDat zou ik weten zonder te hoeven te kijken, zelfs indien ik niet gemerkt had dat hij een zeer romantisch plannetje met haar gemaakt heeft voor vanavond. Dit moet in de kiem gesmoord wor den. Daarom bent U, mijn lieve zwaarmoedige moeder, opeens erg ziek, begrijpt U? U bent ziek hoe ongelooflijk, daar U immers „ziek" bent geweest zolang als ik mij kan herinnerenU hebt mij dringend no dig. U hebt mij zelfs door vader ia- ten opbellen, om 't mij te zeggen. En ik zal mij naar U toe spoeden zo vlug als Bryce mij kan duwen en wij zul len plichtsgetrouw bij U blijven zit ten tot ha'ftwaalf, wanneer U zult constateren, dat U zich aanmerkelijk beter voeit. Wij zullen dan terug gaan naar de Casa Garron waar 't eten veel beter en de wijn geen water is en de luxe breeduit vloeit. Dit alles: slechts een tijdelijk ver schuiven van de situatie? Helemaal niet. Ik ben niet bijziende en heb een heel eind verder gekeken dan tijde lijke maatregelen. Maar dat, mijn on gelukkige ziel, is om een andere keer te bespreken." Mevrouw Penda, net zo erg onder de invloed van haar dochter als Pa tricia Garron, hoewel zij er in slaag de een soort van onafhankelijk be staan van zenuwzieke ellende te lei den, was genegen in alles mee te werken met Beatrice, wat de Casa Garron betrof. De reden daarvan was dat zij mettertijd van plan was de Rockley te laten terugbrengen tot zijn vroegere glorie uit de fondsen der Garron's en r.iet diezelfde fond sen naar de een of andere zeer kost bare buitenlandse badplaats te gaan waar zij ten volle kon toegeven aan haar zenuwziekte. Een vrouw van vijftig met kleurloos haar, ogen, teint, gemoed en kleren, met een smal gezicht dat doorlopend een uit'rukking van ontevredenheid had. Zij was nog slechts 't omhulsel van een vrouw, daar zij de kern van eigen persoonlijkheid verbruikt had aan 't ophouden van haar „stand", haar meerderwaardigheidsgevoel uit te buiten en haar ingebeelde grieven te overdrijven. Een glimlach van medelijden met zichzelf speelde om haar lippen, toen haar bezoekers nader kwamen. Bea trice, tot vlak bij haar gereden, staar de naar 't kleurloos gelaat en 'n inge houden angst scheen haar een ogen blik te bevangen. Toen, gebroken, zei zij: „O, lieveling, U bent niet wel. Ik wou, dat ik dat niet zo duidelijk kon zien." „Ik ben nooit wel". De vrouw keer de haar droevige blik tot Bryce, die, gewend aan zijn eigen levendige en geliefde moeder, een vluchtige nei ging v.^lde om zachtjes en snel me vrouw Penda de nek om te draaien. Hij deinsde terug van iets zo gees telijk ongezonds als deze vrouw en er klonk 'n weinig ongeduld in zijn: „Soms vraag ik mij wel eens af, of U genoeg frisse lucht en zonneschijn krijgt, mevrouw Penda?" „Frisse lucht Dat wekte een weerzin in haar op, net als een glas water aan een dronkeniap; 't zou misschien haar beterschap bespoedi gen hoe ondenkbaar was dat. Zij keek beledigd. „Je begrijpt het niet; niemand begrijpt ooit wat ik van bin nen lijd". „Ik probeer 't", fluisterde Beatrice. „Ik probeer steeds weer". Toen be vend ,,'t Is toch niets aan je hart, wel, lieveling? Ik ben zo bang dat te horen". (Wordt vervolgd). HOLLAND FESTIVAL 1953, een concert uit het Kurhaus te Scheveningen, waarvan een vioolconcert van Mozart en de Derde Symphonie van Henk Ba- dings de hoogtepunten vormen. Mozarts muziek is overbekend. Over de uitvoering, van een Ne derlands werk op Nederlands grootste muziekfeest kan men zich slechts verheugen, als rijst de vraag, waarom het aandeel van onze componisten in de pro gramma's niet groter kan zijn. Voor wat Badings werk zelf aan gaat: hetstamt nog uit een periode, waarin hij een zwaar der orkestpalet prefereerde dan thans. Niettemin is het volkomen in zijn stijl geschreven en een staal van zijn muzikaal vakman schap. (Dinsdag om 20.20 over Hilversum I, 402 m.). DINSDAG 16 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Meisjes- en jongens koor. 7.45 Morgengebed en Liturgische ka lender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Water standen. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Concertgebouw orkest. 10.45 Gram. 11.00 Voor dg vrouw, U.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. <12.30— 12.33 Land. en Tuinbouwmededelingen 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Lunchconcert. 14.00 Gevar. muziek. 14.35 Kamerorkest en solist. 15.30 „Ben je zes tig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- lof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicita ties v. d- jeugd. 17.45 Regeringsuitzen- cing: J. j. v. d- Laan; Argentinië. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Dr. A. L. Constandse; „Rond de oude Wereldzee: Het Arabisch nationalis me". 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.13 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.10 De gewone man. 20.15 Gram 20.20 HoUand Festival 1953: Residentie- Orkest en solist. (In de pauze: Radiodok ter.) Pl.m. 22.15 Gram. 22.20 Cembalo gezelschap. 22.45 Avondgebed en Liturgi sche kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n. 298 m.: 7.00-24.00 (7-50—8-°° VPRO). 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8 45 Idem. 9 00 Morgenwijding. 9.15. Lie- 9 25 Voor de vrouw- 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Piano-recital. 12.00 Lichte mu- 7 ,12'30 Land" en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Een ,,T™bdZ°ek aan Luzern. 13.00 Nieuws. 13.1o Mededelingen of gram. 13.20 Amus.- muziek. 14.00 Amerikaanse muziek-kalei- doscoop. 14.30 „De Nationale Reserve" causerie. 14.35 Gram. 14.40 Schoolradio. 1500 Gram, 15.I0 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Militaire causerie 18 00 Nieuws. 18 15 Pianospel. 18.30 Reportage ,graT0 - 18,35 Gram 18 50 Jaris vous parle. 18.55 Fanfare-Orkest. 19.20 Waar laten wij onze huisdieren tijdens de va- cantie? 19.28 Omroeporkest o. 1. v. Stan- ford Robinson. 20.00 Nieuws. 20 05 Weena programma. 20 55 „Ellen Nelson's Dilem- h°°"PeI,j 21 30 Gevar. programma. 22.0, Mededelingen. 22.10 Lichte muziek. —.30 Buitenlands overzicht. 22.45 Orgel concert 23 00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.2024.00 Gram.muizek. Trievisie-programma. AVRO. 2015— 21.45: 1. Actualiteiten; 2 Weerpraatje; Bajze: J Uitzending gewijd aan Toneel, Muziek, Dans en Film.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5