Stad en omgeving Kruimel-aanrijdingen als herhaalde waarschuwing Beschaving en De expositie in het raadhuis Weer „Ronde van Breezand" op 29 Augustus Brandweer- en EHBO-oefening Goede prestaties in grote zomerrit van APO Jimmy Brown en de Oranjehemden belangrijk als voorschriften Botsingen en toch geen overtreding IN HET KORT „Pro Juventute vroeg niet vergeefs Oplichter op pad Iets van u bij? Oranjevereniging vergaderde NIEUWS VIT ANN PAULOWNA Holtjer kreeg de Veerburg-beker Wie voetballen er op Wieringen? NIEUWS UIT WIERINGEN J Gaat Middenstand exposeren Flora-bloemenfeest op 5, 6, 7 en 8 Sept Eerste prijs voor „Excelsior" BURGERLIJKE STAND HTC 1 uitgeschakeld „Prins Hendrik" zocht en vond tankbootje Hoe de postduiven vlogen Tussen Haaks en Kuitje 11 Nieuwe marine-attaché in Melbourne Vier avonden rondleiding AMC-avondcompetitie Uitstekende prestaties der ploegen BKC-RESERVES ZIJN „UITGEKRUIST" Gevonden aardappelen waren prijzig Texel Bromfietsongeval Julianadorp JCV in volgende ronde MARKTBERICHTEN „De Snoek" hield eerste wedstrijd Laagste klassen van OLS op stap BESOMMINGEN IJMUIDEN DINSDAG 16 JUNI 1953 Op de laatste dag van de week, die gewijd was aan „Veilig Verkeer", schreef onze hoofdredacteur over de veiligheid op de weg, waarbij hij in het bijzonder de aandacht vestigde op het feit, dat het „deelnemen aan het verkeer" iets met persoonlijke beschaving te maken heeft. Voor degene die zijn verstand gebruikt en die de zaken een beetje sportief weet op te vatten, zijn geen verkeersbepalingen nodig. Het is inderdaad M, dit het opstellen van verkeersregels in zekere zin achter de prac- tijk komt. Het steeds intensievere wegverkeer met de toenemende kan sen op complicaties hebben allerlei nauwkeurig omschreven richtlijnen noodzakelijk gemaakt, teneinde de soms zeer dichte verkeersstroom in een goede bedding te leiden en conflicten zoveel mogelijk te voorkomen. UET lijdt geen twijfel, dat zelfs de allerbeste voorschriften onmoge- ,;ik een volledige veiligheid op de v.eg kunnen garanderen, omdat zich talloze omstandigheden blijven voor doen, waarin de reglementen niet voorzien. Juist op die momenten doet de practijk een beroep op de „fee ling" en de persoonlijke beschaving van de weggebruikers. Bij aanrijdings- gevallen, waarin de oorzaak schuilt in duidelijke overtredingen van de re gels, ligt de zaak niet zo moeilijk. Ontelbaar zijn echter de conflicten, waarbij het vaststellen van concrete overtredingen bijna onmogelijk is. Graag wordt dan gesproken over een „samenloop van omstandigheden". De betrokkenen hebben dan niet bepaald één of meer der verkeersregels over treden, zij hebben zich behoorlijk ge dragen en toch kwam er een botsing of iets dergelijks. In zulke gevallen is één van de „samenlopende omstandig heden" veelal een zekere mate van egoïsme bij één of meer der betrokke nen. Zij voelden in de bewuste ver keerssituatie intuïtief een zeker recht, dachten juist even te weinig aan de positie waarin de ander(en) verkeer- de(n) en kwamen daardoor op ge vaarlijk terrein. Op dergelijke mo menten springt duidelijk naar voren, welke waarde „feeling" en persoon lijke beschaving op de weg hebben. De laatste dagen hebben zich in Den Helder weer enkele „kruimel aanrijdingen" voorgedaan, waarbij persoonlijk leed en materiële schade, met alle daarmee verbonden narig heid, werd aangericht, zonder dat van pertinente schuld kon worden gespro ken. Zo reed de heer B. S. uit Den Helder met zijn bestelauto over de Rijksweg in de richting van de stad. Hij wilde linksaf de Schoolweg naar Julianadorp inslaan, maar merkte niet op, dat de heer B. S. uit Lisse hem juist met zijn personenauto wilde in halen. Deze op zijn beurt sloeg niet voldoende acht op de manoeuvre van de Nieuwedieper, met als gevolg dat de bestelauto in de flank werd ge grepen. Beide wagens werden bescha digd, maar persoonlijke ongevallen deden zich gelukkig niet voor. Ernstiger was de afloop van een aanrijding op de Jan Verfaillew eg. Daar reed 's morgens vroeg de 18- jarige wielrijder G. N., die in de war werd gebracht door een rakelings passerende fietser. Hij zwenkte even naar links, juist op het moment dat een militaire vrachtauto de wielrij ders wilde inhalen. De chauffeur trachtte na de onverwachte beweging van N. nog door uit te wijken en te remmen een aanrijding te voorkomen, maar dat lukte niet meer. De fiets werd gegrepen en N. raakte met zijn linkerbeen bekneld tussen de fiets en het rechtervoorwiel van de auto. Een toevallig passerende militaire arts verleende de eerste hulp. Met een gekneusd been kwam N. nog naa omstandigheden vrij fortuinlijk het incident. Een derde botsing deed zich op het kruispunt Stationsplein—J ulianapark BEVALLEN: G. Boendermaker—Coo- —Ruiten z; A. Th. Ligthart konijn M. C. van Veen—Evers d; A. Slykhuis Mourik d; C. van den Brink—Walter d- S C. VenemaWelvaadt z, C. H. u. p'vrke—Bot Z' W. J. Goorsenberg— PruijrTdf H. M. van den Berg-Mulder z; B. C. de Jsger-Houniet z D.J. Udding—Brouwer z; J. van der Blaat Haaxma z en d; L. de Man—Windsma d; M. A. J. Joor—van den Berg d, A. W. A. van BrederodeBeider d. ONDERTROUWD: M; D. van Dijke en G. van Baar; C. Binsen Buijzer; W. Riemens en K Keijzer. H. C Kuus en A. H. S->mson; A. A. Luhu- imaeti M. Schreuder; G C. Z«m en M. Th. Aggenbach; J. Wentel en E. Gonkel; K. S. Laan en J. M. Koeken- berg. GEHUWD: A. J Vliek en L Wel stand; G. H. Moorman en A. M. Snoek, R J. Buddingh en P. M. J. Arends Het eerste team van de Helderse Ten nisclub heeft zijn eerste promotiewed strijd tegen DDV 7 uit Amsterdam met 44 gelijk gesneeld. Nochtans is HTC 1 uitgeschakeld, daar het aantal ge ■wonnen sets de beslissing moest bren gen; de verhouding was 1110 voor DDV 7. Voor de promotie naar de derde klas se zegevierde HTC 2 met 53 over Mo- zaiek 3. Zondag speelt HTC 2 zijn tweede en beslissende wedstrijd. Voor de districtscompe'.itie was HTC 3 bij Schngen op bezoek. Onze stadge noten wennen hun laatste wedstrijd met 53. Parallelweg voor, waar de heer G. L. uit Den Oever met zijn motor reed om de proef voor zijn rijbewijs af te leggen. Hij kwam van het Stations plein en wilde linksaf naar de Spoor straat gaan, toen hij in aanrijding kwam met een tegenligger, de motor rijder Van D. Ook hier bleven de ge volgen tot materiële schade beperkt. Een andere motorrijder, de heer H. de G., was in het bezit van een oefen vergunning, waarmee hij op enkele wegen mocht rijden. Echter niet op een druk punt als de kruising Ruygh- weg—Sluisdijkstraat. Hij wilde links af slaan naar de Overweg, terwijl een wielrijder van de Sluisdijkstraat naar de Ruyghweg wilde gaan. Het werd een botsing, die eveneens wat de be stuurders betreft goed afkwam. Maar ook hier materiële schade. Zo zijn er dagelijks conflicten, waarvan de meeste niet voor vermel ding in de krant in aanmerking ko men. Maar ook deze kleinigheidjes, die met een enigszins andere „samen loop van omstandigheden" ernstige ongelukken zouden zijn geworden, bewijzen telkens weer, dat de wegge bruiker niet klaar is -t zich netjes aan de regels van het verkeer te hou den. Een ongeluk ligt nu eenmaal in een klein hoekje en een ogenblik van onbedachtzaamheid is door menigeen jarenlang betreurd. Het tankbootje, dat de aquaria van het Zoologisch Station aan de Buitenhaven van zeewater pleegt te voorzien, had gis termorgen de haven verlaten en keerde daarin met op de gebruikelijke tijd terug. Men begon zich ongerust te maken en om kwart over twee trok zelfs de „Prins Hendrik" naar buiten. De reddingboot vond het bootje een kilometer of tien voorbij Oudeschild, na bij de gasboei van het Burgzand, waar de bemanning, bestaande uit schipper Luijten en matroos Mazareeuw, er einde lijk in geslaagd was het anker uit te werpen. Om half zes keerde de „Prins Hendrik" behouden met de „drenkeling" terug. Het tankbootje was afgedreven, nadat juist toen het de haven had ver laten de motor was afgeslagen. De postduivenvereniging „Victoria" heeft Zondag de wedvlucht van Cha- teauroux gehouden. De vogels werden Zaterdagmorgen om half acht bij W.- wind en bewolking in vrijheid ge steld. De heer C. Bregman kon nog dezelfde avond (om tien minuten voor acht) de eerste duif tonen. De andere duiven arriveerden alle Zon dag. „Victoria" noteerde de volgende re sultaten C. Bregman 1, 2, 7 en 17 A. Heyblok 3; P. J. Bruinink 4, 9 en 19; B. C, de Boer 5, 13, 16 en 18; J. Riemers 6, 8, 11, 12 en 15; J. van de Wal 10; J. A. van Steijn 14. Vanmid dag van vijf uur tot half zeven kor ven de leden van „Victoria" in voor Alkmaar. Vrijdagmiddag van vijf uur tot half zeven wordt ingemand voor St. Quentin. De klokken worden Za terdagavond tussen zes en zeven uur gesteld. Gisteravond arriveerde in onze ha ven de kustvaarder „De Ruyter", die op weg was naar Engeland. Het scheepje moest hier een kleine motorreparatie on dergaan. Het is morgen hoog water om 10.45 en 23.35 uur, en laag water om 4.55 en 17.45 uur. De temperatuur van het zee water was 14,2 graden Celsius. Van heden tot en met Donderdag avond wordt in het Tivoli-theater ver toond „De gouden poort" met Charles Boyer. In de Witte-Bioscoop gaat op de zelfde avonden „Het zwaard der ver gelding" met John Carroll. In het VBZ-gebouw is vanmiddag om half drie een bijeenkomst van de Marine dameskring. De Speeltuinvereniging „Den Hel der" houdt hedenavond om acht uur in café Postbrug de jaarvergadering. In de Marine-cantine wordt van avond voor het Marinepersoneel ver toond de film „Mensen in het wit". De heer A. F. Adriaansen, eige naar van „De Instuif", is dezer dagen geslaagd voor het vakdiploma caféhou der bij de Stichting Vakonderw Ho recabedrijven. De heer F. H. Allmendinger slaag de voor de proeven inzake handelsken nis en vakbekwaamheid in het uurwerk- makersbedrijf. Vrijdag 19 Juni om twee uur wordt op het gemeentehuis een openbare aan besteding gehouden voor d levering van nieuwe klei-aardappe u aan het gemeente-ziekenhuis, het internaat van de Zeevaartschool en de gemeentelijke verpleeghuizen voor Ouden van Dagen te Huisduinen, voor het tijdvak van 1 Juli tot en met 30 September 1953. Het beroep, dat „Pro Juventute" dezer dagen op de bevolking van Den Helder heeft gedaan, teneinde een aantal kinde ren uit de noodgebieden een vacantie in onze gemeente te laten doorbrengen, is met een verheugend succes bekroond. Men kreeg zoveel aanmeldingen, dat twee en dertig kinderen uit het getroffen Zuiden kunnen profiteren van deze, op initiatief van „Pro Juventute" geschapen, gelegenheid. De man, die reeds in verscheidene plaatsen boeren heeft opgelicht door hun voor te spiegelen, dat hij boerderijen te huur wist, schijnt ook in Koegras aan het werk te zijn geweest. Her heeft nl. een veehouder f 850,— verspeeld aan een cnbekend (en nogal vertrouwenwekkend) heerschap, dat nog altijd niet is terug gekomen. Men zij gewaarschuwd en be gin vooral geen transacties met onbe kende lieden. Overleg met de politie is altijd gewenst en kan veel narigheid voor anderen voorkomen. Met ingang van 1 Juni is kapitein luitenant ter zee T. Brunsting belast met de functie voor Nederlandse Ma rine-attaché te Melbourne, ter aflos sing van kapitein ter zee L. J. Gos- lings. Lezers, die zich hebben voorgenomen, een bezoek te brengen aan de schilde rijen-tentoonstelling in het raadhuis, kun nen er hun voordeel mee doen, dat deze week enkele malen een rondleiding wordt georganiseerd. De heer J. Ph. Klapmeijer heeft zich bereid verklaard, de bezoekers op Dinsdag- en Vrijdagavond rond te leiden. De heer M. Beekhuis van Till zal dat op Woensdag- en Zaterdagavond deen. De rondleiding begint om acht uur. Gevonden: Badgoed; broche; tas met visgerei; groene vulpen; medaille: kinderschoentje; ring; horloge; pakje kleding; sleuteltje aan ketting; porte- monnaie met enig geld. Verloren: Bankbiljet van f 10.—; bruin hondje; groen damesvest; dames- polshorloge; handschoenklem; porte feuille met inhoud; oorbel met steentje; damesrijwiel; plastic tasje; ziekenfonds- kaart; parelketting; herenjas; gummijas; portemonnaies, inhoudende respectieve lijk f 85.—, f 28.—, f 11.—, f 2.— en f 15.—. Woensdagavond om zeven uur ver rijdt de Helderse Auto- en Motorclub de derde rit van de avondcompetitie. De start is weer bij het clubhuis aan de Spoorgracht. De lengte van de rit be draagt ongeveer vijftig kilometer. Van de 305 gewone en 66 gezinsle den der Oranjevereniging waren er maar weinig aanwezig op de vergade ring, waar gesproken zou worden over de volksspelen, die zo omstreeks 31 Augustus zullen worden gehouden. De voorzitter, de heer A. Moolenaar was er niet erg over te spreken, dat het organiseren van die spelen altijd maar weer aan enkelen wordt overge laten. De rekening van de heer J. Mosch, nagezien door de heren1 S. Borst en Brandsma, sloot op 1 Juni met een kassaldo van 269,85. Er moesten ech ter nog een paar betalingen geschieden De vorige spelen leverden niettegen staande het mooie weer, een tekort op van 86.08., maar, werd terrecht opgemerkt, met de stijging van het ledental verminderen natuurlijk de entreegelden en dat tekort betekent dus weinig. Besloten werd de spelen op Zaterdag. 29 Augustus, te houden. Er komt ook weer een „Ronde van Breezand". Die zal wat langer worden dan het vorige jaar en het bestuur zal zien of het mogelijk Is, tevoren aan het publiek een lijst van de deelnemers te verstrekken. Voor de organisatie der spelen zal het bestuur worden bijgestaan door een commissie, bestaande uit de heren: G. Borst, S. Borst, F. Deelstra, J. Pie- ,De brandweer- en de E.H.B.O.-ploe- gen Breezand en Kleine Sluis hielden een goed geslaagde, gecombineerde oefening, die werd bijgewoond door Burgemeester Mijnlieff en enkele blokploegleiders en waaraan de heer Doets, dokter Veenis en de verpleeg sters Blees en Molenmaker leiding ga ven. Verondersteld werd dat de plaats van het „onheil" (het gemeentehuis) een fabrieksgebouw was, waarin een heftige explosie had plaats gevonden. Er was een begin van brand, gepaard gaande met hevige rookontwikkeling. De gevolgen van de explosie waren ernstig. De brandweer van de Kleine Sluis, die het eerste op het terrein van de ramp arriveerde, vond her en der door de fabriek verspreid tien slacht offers. waarvan de meesten levensge vaarlijk waren gewond. Het was dus gelukkig, dat onder de brandweerlie den ook EH.B.O.-ers waren. Zij kon den, spoedig geholpen door E.H.B.O.- ers van de brandweer uit Breezand. die inmiddels ook was gearriveerd, de Zondag hield de AMCAPO haar grote zomer-oriënteringsrit voor auto's, lichte en zware motoren, over een afstand van 185 km. In de afde ling motoren lichte klasse werden de prijzen als volgt verdeeld: I. J. J. Vergouwe met 15 strafpunten, 2. J. Schreur met 17 pt., 3. A. Walraven 31 pt., 4. P. Raven 33 pt., 5. G, Mul 59 pt. BKC 2 en BKC 3 hebben in hun laatste wedstrijden, resp. tegen Scha- gen 2 en VZV 2 geen schijn van kans gehad. Het tweede elftal verloor te Scha- gen met 51. Bij de rust was de stand reeds 30 in het nadeel van de BKC-ers; na de hervatting slaagde Van Dijke er in, ondanks nog twee doelpunten van de gastheren de eer te redden. BKC 3, die aan een gelijk spel om de volgende ronde te halen genoeg had, bleef echter verre achter bij de Veldtemers. De gastheren had den nl. ook hier met de rust al een 30 voorsprong. Na de hervatting de den zij het nog eens dunnetjes over en scoorden nog viermaal, waartegen over Th. de Laat slechts één tegen- punt wist te stellen. In de zware motoren-afdeling kreeg de heer N. Holtjer de eerste prijs. Hij behaalde slechts 7 strafpunten en ver wierf daarmede tevens de grote Veer- burg-wiselbeker; no. 2 werd de heer Schelling eveneens met 7 pt.; no. 3. L. G. van Raalte met 8 pt.; 4. A. En gel met 9 pt.; 5. P. Groet met 9 pt.; 6. B. Groenewoud met 10 pt.; 7. A. Smit met 11 pt. en no. 8. J. Geestman eveneens met 11 punten. In de afdeling auto's behaalde de heer S. Duynker de eerste prijs met 10 pt., J. Blaauboer werd tweede met 18 pt., no. 3 werd C. Geerligs met 22 pt., no. 4. J. Bosker met 24 pt. en no. 5 M. Wissekerke met 29 pt. In de afdeling teams werd het team van de APO, bestaande uit de heren L. Kouseband, J. J. Vergouwe en A. Engêl met in totaal 38 strafpunten nummer één. slachtoffers uit het gebouw op de juis te wijze in veiligheid brengen. De E.H.B O.-ploegen werden vijf minuten na de brandweer gealarmeerd. Ook deze waren spoedig ter plaatse en terwijl de brandweer aan het blussen kon gaan, werd door de E.H.B.O.-ers de eerste hulp verleend aan de gewonden, die voorlopig op de grasmat bij de Herv. kerk waren gebracht. Weldra waren zij klaar voor het transport naar de in ge reedheid gebrachte noodverbandplaats (café De Boer), waarvoor brancards en een vrachtauto aanwezig waren. Ongetwijfeld was deze oefening, waar bij ook de tijden werden genoteerd, heel nuttig voor de deelnemers. Zij had ook nog een andere gunstige zijde. Het pu bliek toonde er niet alleen belangstel ling voor, maar uitte soms ook zijn waar dering voor de mensen, die zich opof feringen getroosten om in geval van nood anderen te kunnen helpen. Cornelis B. uit Breezand vond enige tijd geleden vijfendertig kilogram aard appelen, die als door een gulle hand over de weg waren gestrooid. Hij be ging echter de fout zich dit kostelijk volksvoedsel uiteraard wederrechte lijk toe te eigenen en werd daarom gistermiddag door de Alkmaarse poli tierechter. mr J. N. Alblas, conform de eis van de officier van Justitie, mr A. \V. Holsteyn, veroordeeld tot een boete van twintig gulden subs. tien dagen. VEERTIGJARIG JUBILEUM Onze vroegere plaatsgenoot, de heer L. Mallekote, thans leraar aan de Rijks Land- en Tuinbouwschool te Hoorn, is Dinsdag 16 Juni 40 jaar werkzaam bij liet onderwijs. terse, W. Slootweg en D. v. d. Wallen. Om verwondingen te voorkomen zai de vaart, op de plek waar het boeg. sprietlopen plaats heeft, worden ont daan van eventueel aanwezige ongel rechtigheden en ook kwam nog het staangeld voor de zweefmolen ter sprake. Ook hieraan zal het bestuur aandacht schenken. Tenslotte werd nog besloten om voortaan ook bestuursverkiezingen te gaan houden. Vroeger werden de fees ten altijd georganiseerd door een co mité. Dit vormt thans het bestuur der Oranjevereniging. Nu het ledental echter zo groot is geworden, acht men het juister, dat het bestuur ook op de gebruikelijke wijze wordt gekozen, met behoud van de verdeling: drie Rk, drie Proth. Chr. en drie anderen. De volgende elftallen zullen op Wie- ringen de Texelse kleuren gaan verde digen in het kader van de spartuitwis. seling: Senioren: B. Heerschap (Texel)- c Riteco (T. Boys) en W. Lange'veld (Texal); N. v. Heerwaarden (T. Boys) H. Boon (Texel) en H. Neyens (Texel)' C. Schermer (Texel), M. Boogaard (T. Boys), P. Rey (T. Boys), H. du Porto (Texel) en A. Witte (T. Boys) Réserves: C. Hoogenbosch (Boys) G Wilner (Texel) en J. Nooy (Boys)'. Junioren: J. Berkenbosch (Texel)- C Kuip (T. Boys) en W. v. d. Slikke (Óos. terend); G. Zoetelief (Texel), B. Bak ker (Texel) en L. v .d. Wulp (Texel)- K. Plantinga (Texel), P. v. d. Slikké (Texel), A. Boogaard (T. Boys), M. Veldstra (Texel) en P. Hopman (T Boys). Reserves: C. Mooyen (Texel) en S. Rijk (T. Boys). Adspiranten: W. Wassenaar; M. Eel- man en L. Brons; A. Bruyn, C. de Wolf en J. Zegel; M. de Wolf, R. Bakker B. Zoetelief, C. Bot en M. v. d. Kerk hof. Reserves: P. Schuyl en S. Dros. Alle spelers zijn lid van Texel. Op de weg naar de Cocksdorp, nabij de Ruige Dijk heeft zich een vrij ern stig bromfietsongeval voorgedaan. De kraamverpleegster, v. W., begaf zich naar een gezin in De Cocksdorp, en raakte in de bocht waarschijnlijk van de weg af en in het mulle zand. Zij heeft toen de macht over het stuur verloren en een salto gemaakt. Een hoofdwonde en waarschijnlijk een kaakfractuur, maakten het noodzake lijk, dat zij met een extra-boot naar Den Helder werd vervoerd. MARKTBERICHT 15 Jan. 1953. 2000 Lammeren f 3948, 7 Koeien f 700—900, 60 Biggen f 38— 48, 28 Kalveren f 4265. JVC heeft Zondag op Cocksdorp een klinkende 14—1 zege behaald. De Julianadorpers waren naar Texel ge togen met het voornemen het doelge- middelëe flink op te voeren en zo als nr 1 van hun poule (Gouden Kruis) te eindigen. J. V. C. gaat nu over naar de volgende ronde, welke volgens het afvalsysteem wordt ge speeld. JVC 2 speelde Zaterdagavond tegen Zeemacht 2 en won met 32. NOORDERMARKTBOND, 15 Juni. 4000 kg Aardappelen: Eerstelingen 23.70—24.60 en kleine 20.30—21.90. BROEK OP LANGENDIJK. 15 JUNI. 67.000 kg. aardappelen 23.7029.60; kleine 21.50—26.80; rode schotten 26 50 —30.20; doree 28; 350 kg. bospeen 20— 24. GROOTEBROEK, 13 Juni 1953 Eersteling, groot 19.4023.80, kriel 18.1021.90; Rode Eerst., groot 24.90 —29.60, kriel 14.50—16.90. Aangevoerd 525.000 kg. MEDEMBLIK, 13 Juni. Grote muizen 22,5024,40, kleine muizen 20,50—22,50, rede muizen 25,40—25,80, kleine rode mui zen 16,70—17,10. 10. Nog diezelfde avond ging Tinus Tuttelaar bij meneer Bouk Bikkebak- ker op bezoek, die zoals u zich zult herinneren in de Hoogstraat een zaak in sportartikelen dreef en voorzitter was van de Biggers. Zij zetten zich in de achterkamer en na zijn eerste J<9pje thee te hebben leeg geslurpt, zei Tinus Tuttelaar: „Die middenvoor van jullie, die Dries Drabbeldruif, die is de laat ste tijd niet erg op dreef, vind ik. Hij ig weer in zijn oude fout vervallen pingelen, pingelen en nog eens pinge ion en alleen als-ie ze op een presen teerblaadje krijgt, ja, dan knoert-ie ze d'r in. Maar hoe vaak komt zo iets voor, misschien éénmaal in de drie of vier wedstrijden. En eigenwijs is-ie ook en verschrikkelijk egoistisch. Alles wil die vent alleen doen". Meneer Bik- kebakker zat treurig voor zich uit te staren. Hij vond, dat Tinus Tuttelaar van a tot z gelijk had. Bovendien was Dries Drabbeldruif zeventien weken contributie achter en dat beviel hem ook niet. „Man," zei hij, „ik ben hem liever kwijt dan rijk, maar heb jij 'n betere voor 'm? Wou je soms die Teun Teutebark uit 't tweede voor hem in cie plaats zetten? Dan hoeven we niet eens verder te spelen, dan kunnen we zo wel naar de derde klasse degra deren." Tinus Tuttelaar- schudde na drukkelijk van neen. „Néé," zei hij langzaam, „die Teutebark moet je niet nemen, maar ik weet wel iemand anders, iemand waar jij nog nooit van eghoord hebt, maar een spelertje mens, een spelertje Tinus Tuttelaar bracht de toppen van zijn vijf vin gers naar de mond en maakte een smakkend geluidje. „Een spelertje om te zoenen, meneer Bikkebakker!", zei hij in vervoering. Eén dezer dagen kwamen de midden standers van Oost-Wieringen onder voorzitterschap van de heer Joh. van Glabbeek bijeen. Als belangrijkste punt vermeldde de agenda het houden van een Middenstandstentoonstelling gedu rende de a.s. Florafeesten. Gezien de gunstige resultaten bij een vorige ge legenheid geboekt, meende het bestuur een dergelijke expositie sterk te moe ten aanbevelen. Enkele middenstanders gaven zich reeds voor deelname op. Over een paar weken zal wederom een vergadering worden uitgeschreven, zo dat de andere leden zich ondertussen over eventuele deelname zullen kun nen beraden. Mocht deze tentoonstel ling niet door kunnen gaan, dan zai men trachten een andere middenstands attractie aan het bloemenfeest te ver binden. Op de laatst gehouden vergadering van de Vereniging van amateur-bloem kwekers „Flora" te Den Oever werd besloten om het jaarlijkse bloemen feest te houden op 5, 6, 7 en 8 Septem ber. Op het terrein zullen diverse ker misattracties aanwezig zijn. Bovendien werd voorgesteld, om op de Zondag middag een voetbalwedstrijd te doen plaatsvinden tussen twee, zo mogelijk prominente elftallen. Er werd zelfs ge sproken over een uitnodiging aan de elftallen Herenveen en Haarlem. Mocht deze wedstrijd niet door kunnen gaan, dan zal getracht worden windhonden- rennen te organiseren. De Floraplanten werden onlangs reeds onder de leden uitgezet, zodat nu verder het wachten is op de resultaten, die de kwekers er mee zullen weten te bereiken. De eerste wedstrijden dit jaar gehou den door de hengelsportvereniging „De Snoek" zijn voor de deelnemers een groot succes geworden. Jl. Zaterdagmiddag en Zondagmorgen v.-ercien in het Wieringer Randkanaal door 25 hengelaars 221 „witkatten" be machtigd No. 1 werd S. Mulder met 38 stuks. 2. J de Veen (30), 3. Jb. v. d. Welle (28). 4 W Zoons (16), 5. G. Zui- dema (12), (bovenmaatse vis). De ^grootste vis werd gevangen door W. Siemonsrr.a (een voorn van 30i/i cm). Op het Zondag Jl. te Den Haag ge houden Nationaal Zangconcours, waar aan meer dan dertig koren deelnamen, wist de Oeverse Gemengde Zangvereni ging „Excelsior" (dir. de heer Joh. van Glabbeek) in de eerste afdeling Gem. Koren met 315 punten een eerste prijs te behalen. Dit was op één na het hoog ste aantal punten op het concours be haald. Uitgevoerd werd als verplicht nummer „Eens Meien morgen vroege" van Theo v. d. Bijl en als vrij nummer zong „Ex celsior" van Leo Smeets „De dorpsves per". Vrijdag j.1. gingen de leerlingen van de laagste klassen van de O.L.S. te Oosterland op stap. Onder andere werd een bezoek gebracht aan het Klimduin te Groet en aan de speeltuin „De Eg- monden". Via het natuurbad „Pesie" bij Bergen, waar de kinderen naar har telust in het koele water konden rond dartelden, ging 't naar de speeltuin „De Bedriegertjes" in Bergen. De speel- werktuigen vonden enorme aftrek, en ook de doolhof met de lachspiegels vie len zeer in de smaak bij de jeugd. I" opgewekte stemming arriveerden de jeugdige reizigers tenslotte weer in Oosterland. Besommingen van Zaterdag. Log gers: IJm 129 f 7120; Kotters: Wier- 67 f 2610; Am. 17 f 3170: Kw 12 f 1350; Kw 189 f 360; Kw 128 f 1680; Kw 35 f 610; Kw 60 f 1400; IJm. 249 f 25; IJm. 226 f 530; IJm. 227 f 410; IJm 213 f 400. De totale aanvoer be droeg 2010 kisten. Per kg: gr. tong 1.80—1.62, g««- tong 1.41—1.14, kim. tong 1.50—LJ"' kl. tong I 1.59—1.50, kl. tong II l-1*"" 1.02; tarbot I 1.65—1.26. Per 50 kg: Tarbot IV 36-30; gr. schol 48—46, grm. schol 51—47, klip- schol 64-42, kl. I schol 42-26, kl. 11 schol 21—8; schar 21-9; makreel U-~ 22; gr. schelvis 34, grm. schelvis J kim. schelvis 40 -34, kl. schelvis 35—34, kl schelvis II 32—8; wijting 20-8; gr. gul 42 32 50, mid. gul kl. gul 18; poontjes 10; pieterman Per 125 kg: gr. kabeljauw 168—

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2