De Oostberlijnse arbeiders eisen vrije verkiezingen Nieuw tienjarenplan van de Labourpartij Marie probeert het thans Besprekingen te Panmoendjon vorderen snel Geen gratie voor Rosenbergs Heftige betogingen tegen de verhoogde prestatienormen De Rosenbergs „Om een ramp te voorkomen De ontevredenheid zocht een uitweg Nationalisatie weer op de voorgrond Weer twee leden van groep Naumann vrij Zware gevechten duren voort Vrouw van 78'jaar vermoord Woensdag 17 Juni 1953 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN 78e Jaargang No. 11744 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna „DIT IS EEN OPSTAND VAN HET VOLK" V°OR HET EERST SINDS HET BEGIN VAN DE RUSSISCHE BEZETTING is in Oost-Duitsland de ontevredenheid over het communistische regime op niet mis te verstane wijze tot uitbarsting gekomen. Zoals men weet bestaat in de landen achter het IJzeren Gordijn het stelsel der productiencrmen de arbeiders moeten tenminste een vastgestelde hoeveelheid productie voortbrengen willen zij aan hun loon komen en niet wegens sabotage worden gearresteerd. Bij de socialistische" bouwwerken aan de Stalin-allee te Oost-Berlijn zijn deze normen in de afgelopen weken niet onaanzienlijk verhoogd. Nadat de arbeiders aan deze karweien reeds enige malen krachtig tegen de verhoging hadden geprotesteerd, legden zij gistermiddag het werk neer en begonnen spontaan een grote demonstratie. Zij eisten luidkeels afschaffing der verhoogde normen, alsmede het aftreden der commu nistische regering en vrije en geheime verkiezingen. Tijdens hun mars via de Alexanderplatz en Unter den Linden naar de regeringswijk werd de stoet demonstranten steeds groter, daar ook de bouwvak arbeiders van andere grote bouwwerken zich bij hen aansloten en hun leuzen overnamen. In het regeringskwartier aangekomen werden zij opgevangen door de minister van Mijnbouw en Staalindustrie, Selbmann, die tevergeefs probeerde de gemoederen te kalmeren. De arbeiders trokken tenslotte weg, toen door middel van luidspreker- auto's de intrekking der prestatienormen in het uitzicht was gesteld. Inderdaad is later in een officieel communiqué de verhoging veroor deeld als een grote fout. Of dat verdere acties zal kunnen tegenhouden, staat te bezien. Tijdens hun aftocht eisten de arbeiders een algemene staking in geheel Oost-Berlijn tegen vandaag. Gisteravond zijn de betogingen herhaald. Noch de radio in Oost-Berlijn, noch het officiële persagentschap A.D.N. heeft op enigerlei wijze melding gemaakt van de betogingen. Algemene staking? Staking bij Air France ff Boeken over W. Ulbricht komen niet van de pers Presiden tA u riol ze t stok achter de deur „Nepalster" voor Tensing De delegaties heden opnieuw hij een Moskou-Peking in negen dagen zonder overstappen Stroom verzoeken Japanse bergbeklimmers falen Aan ereschuld is thans voldaan Tegemoetkoming WEERBERICHT Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Bureau: Koningstraat 62—64 Den Helder Postgironummer 449041 Telefoon 2345 TARIEVEN Advertenties 16 ct p. m.m. Kleine advertenties .Juttertjes") tot 15 woor den 1—, elk woord meei 5 cent. Abonnementen: per kwartaal 6.05, per maand 2.02 bij vooruit betaling plus incassokosten Weekabonnementen 0.49 ZIJN niet alleen tegen de ver hoogde prestatienormen, wij willen vrij zijn. Wij willen hogere lonen en la gere prijzen. Weg met de prestatienor men". ""at waren de kreten, waarmee minister Selbmann werd ontvangen, toen hij de arbeiders tot kalmte wilde proberen te brengen. Hij kreeg geen kans, een woord in het midden te bren gen. De massa riep om Ulbricht, de se- cietaris-generaal van de S.E.D., of om Grotewohl, de premier. Toer verschenen Fr dreigt een zo ernstig misverstand te ontstaan over de zaak tegen de Rosenbergs in de Verenigde Staten, dat wij er een enkel woord over wil len zeggen. Daarbij zullen wij moeten blijven buiten de vraag of de schuld van deze mensen bewezen kan worden geacht. Wij kennen de stukken niet, hebben de verhoren niet bijgewoond, weten niets over de verklaringen van de getuigen. Wij weten alleen, dat de Rosenbergs beschuldigd zijn van ver raad van geheimen aan de Sovjet-Unie en dat de hoogste rechtelijke instan ties in de Verenigde Staten het schul dig hebben uitgesproken. Zod-* de doodstraf deze Rosenbergs wacht. Nu gaat de „volksopinie" zich van deze zaak meester maken, mede, omdat de verdedigers van de Rosenbergs, zo als alle goede verdedigers, zich tot het uiterste inspannen uitstel van het doodvonnis en revisie van de gehele zaak te verkrijgen. Misschien slagen zij daarin, misschien liet. Wij zijn er persoonlijk wel van overtuigd, dat de kans voor deze mensen heel wa' gro ter zou zijn, indien de brede massa - waarin uiteraard de communisten een belangrijk aandeel hebben - zich de zaak niet had aangetrokken. Wij heb ben in de oorlogsjaren wel zo afdoende genoeg gekregen van het „gezonde volksgevoelen", dat wij precies het onrecht kennen, dat er op grond van dit gevoelen kan geschieden. Wat wij wèl weten is, dat geen mens het recht heeft over leven en dood van een ander mens te beschikken. Wij zijn teg'n de doodstraf. Wij zijn altijd tegen de doodstraf, zonder enige uitzonde ring. Maar wij zullen niettemin eerbied moeten hebben voor de juridische over tuiging van anderen. Wij zeggen voor de juridische overtuiging. Geen enkele eerbied hebben wij voor systemen, waarin concentratiekampen worden getolereerd, waarin honderduizenden op vreemde wijze met de zegeningen van een zogezegde democratie kennis maken! De protesten tegen de executie van de Rosenbergs - of deze al dan niet doorgaat - zijn helaas niet altijd eer lijk. Men is niet begaan met het lot van een paar mensen; tegenover hen: de onbekendheid van tienduizenden, die elders terwille van de vrede omkomen; men maakt van deze zaak een rel. En deze rel bemoeilijkt in de hoogste mate de menslievendheid, welke de Ameri kanen op zichzelf - een fantast als MacCarthy uitgezonderd - zeker willen betonen. er andere partij-functionarissen, onder wie de vice-premier Rau, die voor Selb mann gehoor bij de protesterenden trachtte te vinden. Maar de arbeiders antwoordden: „Wij zullen zelf uitma ken, naar wie wij zullen luisteren." Op dat moment slaagde Selbmann er in, tussen de demonstranten op een 'afel te klimmen. „Ik ben zelf ook arbeider geweest," riep hij uit. „Maar dat ben je vergeten!" werd hem uit de menigte toegeroepen. Selbmann zei, dat hij de betoging te gen de verhoogde normen gerechtvaar digd achtte. De menigte antwoordde echter: „Wij zijn niet alleen tegen ho gere normen in de Stalin-allee, wij zijn tegen hogere normen in geheel Oost- Duitslandt Wij willen vrije verkiezin gen!" E: metselaar, in vuil-witte broek en met naakt bovenlijf, klom op de tafel, duwde Selbmann op zij en riej. hem toe: „Het kan ons niets schelen, wat je staat te vertellen. Wij willen vrij zijn. Wy betogen niet alleen tegen hogere normen. Wij komen niet allee- uit de Stalin-allee, wij zijn gehee' Berlijn." Een van zijn kameraden riep: „Dit is een opstand van het volk!" Pi politie, die zich tot toen niet had laten zien, begon daarna op te treden. Zij keerde zich echter in geen enkel opzicht tegen de betogers. Slechts legde zij een cordon om de regeringswijk, om te voorkomen, dat er auto's zouden binnenkomen. Het dispuut tussen Selbmann en de razende arbeidersmenigte ging intussen door. Wat hij ook poogde te betogen, steeds werden zijn woorden onderbro ker door kreten als: „Wij staan hier voor heel Duitsland", „Gaat weg, treedt af, jullie moeten allemaal aftreden" en „Onzin". Verscheidene malen klommen arbeiders op de tafel en spraken de menigte toe. Nadat Selbmann had beloofd dat de verhoging der normen teniet zou worden gedaan, vormden de arbeiders opnieuw een stoet. Eén van hun leiders riep: „Onze eisen worden hier niet ingewil ligd. De staking van bouwvakarbei ders wordt vandaag voortgezet. Voor morgen (Woensdag) roepen wij in geheel Oost-Berlijn de algemene sta king uit." Deze woorden werden lui de toegejuicht. Een spreker van de SED, die zich tussen de betogers had gewaagd, hoor de zich toeroepen: „Ga weg, bonzen, jullie hebt je vetgemest van ons geld. Jullie hebt het contact met de massa verloren". Toen de arbeiders naar de bouwwerken terugliepen, riepen zij slagzinnen, waarin zij een algemene staking en vrije en geheime verkie zingen eisten. (Zie verder pag. 3) 0E Britse Labourpartij heeft een nieuw tien-jarenplan bekend ge maakt. Met de leuze: „Alleen drastische socialistische maatregelen kunnen een ramp voorkomen" doet de partij een beroep op het gehele Sterling-blok en het Britse Gemenebest om de handen ineen te slaan teneinde te zorgen voor economische welvaart in de toekomst. Het plan is genaamd „Opdracht aan GTOot-Brittannië". De voornaamste voorstellen uit het plan zijn: 1. Hervorming van het patroon van de Britse industrie en verlegging van haar zwaartepunt om zoveel mogelijk dollars te kunnen sparen; 2. De machine-, chemische en beet wortelsuikerindustrie en waterleiding in handen van de overheid en de staal industrie en het wegverkeer opnieuw in staatsbeheer; 3. De verzekering van industrieën in handen van de staat; 4. Grote investeringen van kapitaal om de hulpbronnen van Groot-Brittan- nië en het Gemenebest tot ontwikke ling te brengen; 5. In de eerste helft van het tien jarenplan een vergroting van de land bouw- en veeteeltproductie met een derde; 6. Ongelijke behandeling van goe deren uit het sterlinggebied en die uit het dollargebied; 7. Directe leiding van de economie, invoering van een belasting om een eventuele teruggang in gespaarde gei len op te vangen, overweging van een belasting op de toeneming van het vermogen; Aangezien de Franse luchtvaartmaat schappij Air France een paar maal heeft geprobeerd, de bemanningen van haar toestellen op een paar lijnen in te per ken door combinatie van de functies van tweede piloot en marconist, h bben de vakorganisaties voor gisteren een 24-uurs staking van grond- en vliegend personeel afgekondigd. Dat had tot ge volg, dat er gisteren geen enkel vlieg tuig van de Air France is opgestegen. Een deel van de passagiers, dat door de staking niet kon vertrekken heeft zijn rei met een machine van een an dere maatschappij gemaakt. Verschil lende intercontinentale vluchten zijn gistere tot na heden te middernacht uitgesteld. Vanmorgen was alles weer normaal. 8. Gratis behandeling door de me dische hulpdienst van de staat; 9. Verzet tegen particuliere televi siebedrijven; 10. Toenemende sociale uitkeringen als de kosten van levensonderhoud stijgen. Het plan is opgesteld door een com missie van het partijbestuur en het zal in September bij de jaarlijkse conferen tie van de Labourpartij worden inge diend. De partij deelde mede dat het plan opofferingen eist, niet alleen van materiële voordelen, maar ook van vele gewoonten en tradities. Het nieuwe plan met zijn offers komt juist in 'n tijd, waarin de Britten voor het eerst sedert de oorlog zich in wat betere levensomstandigheden bevin den. Vele goederen zijn niet meer op de bon -en het overheidsbeheer is inge krompen. De uitgevers van de werken der com munistische partij in Oost-Duitsland, „Volk und Wissen" en „Dritz Verlag", hebben van het politbureau opdracht gekregen alle werkzaamheden aan de werken, die moesten verschijnen ter ere van de zestigste verjaardag van Walter Ulbricht. de secretaris-generaal van de partij, te stoppen. |TE radicaal André Marie heeft gisteren medegedeeld, dat hij zal pogen, een nieuwe Franse regering te vormen. Hij heeft gedurende de laatste dagen druk ke besprekingen gevoerd met verschil lende politieke leiders. Marie zal Don derdag in de Nationale Vergadering ver schenen om bevestiging in zijn ambt te verzoeken. President Auriol heeft een stok achter de deur gezet, zo weet de Daily Te;e- graph te melden. Hij heeft namelijk nist-officieel te verstaan gegeven, dat hij vermoedelijk zijn ambt zal neerleg gen om zichzelf de mogelijkheid te ver schaffen voor het scheppen van een re gering van nationale eenheid, wanneer Marie niet slaagt. Voor de partijen zou een dergelijke stap zeer onaangenaam zijn Het zou de presidentsverkiezingen bijna een half jaar vervroegen en aldus de onderhandelingen over een candida- tuur op een zeer ongelegen ogenbl'k noodzakelijk maken. rte Westduitse autoriteiten hebben op nieuw twee leden van de in Januari gearresteerde groep-Naumann vrijgela ten. Deze uit zeven man bestaande groep Nazi-leiders werd door de Britten ge vangen gezet, omdat zij streefde naar het herstel der nazi-heerschappg. Vrijgelaten zijn de vroegere studen tenleider dr Gustav Scheel wegens ge brek aan bewijs en de ex-SS-er Zim- mermann, die te doen heeft gehad mc-t 't bestuur over de concentratiekampen, omdat hij niet zal vluchten of met het bewijsmateriaal knoeien. De vrijlating geschiedde op grond van een uitspraak van het hooggerechtshof dei Bondsre publiek. Van de groep zitten thans nog alleen de leider Naumann, eens staatssecreta ris van Goebbels, en de ex-jeugdleider di Bornemann gevangen. Te Katmandoe wordt vernomen, dat de Sherpa-gids Tensing zal worden onderscheiden met de „Nepal-ster". Dit is de hoogste onderscheiding, die aan personen van niet-koninklijken bloede in Nepal kan worden verleend. VOLGENS HET COMMUNISTISCHE PERSBUREAU NIEUW CHINA zijn er te Panmoendjon aanwijzingen voor een snelle voortgang bij de vaststelling van een militaire demarcatielijn en naar een algehele overeenstemming. Men beschouwt de hervatting van de vergaderingen der volledige bestandsdelegaties als een zeer goed teken. Hiertoe is namelijk gisteren besloten, nadat de stafofficieren van beide partijen ongeveer anderhalf uur bijeen waren geweest. Op de bijeenkomst van de delegaties, die tegen heden was bepaald, zou echter nog een vergadering van de stafofficieren volgen. Hieruit werd afgeleid, dat nog niet alle regelingen voor een bestand zijn getroffen. Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft voorts medegedeeld, dat de Amerikaanse regering het standpunt van de delegatie der V.N., dat een politieke conferentie na de ondertekening van de wapenstilstand zich strikt moet beperken tot kwesties aangaande Korea, nog niet definitief heeft bekrachtigd. durende de gehele nacht tonnen bom men op de Chinese stellingen lieten vallen, werd Seoel door de commu nisten gebombardeerd. De Zuidkoreaanse premier Paik Toe Tsjin is in Washington aangekomen voor besprekingen met president Eisen- houwer. Hij achtte het weinig waar schijnlijk dat Syngman Rhee zijn stana- punt aangaande een bestand zou wij zigen. De minister schat de oorlogs schade in Korea op drie milliard dol lar. HE ZWARE gevechten in de centrale sector duurden ook gisteren voort. Inzonderheid uit het gebied van de Capital-heuvel werden vorderingen van de Noordelijken gemeld. Voorts heroverden zij de Anker-heuvel, die zij Maandag moesten opgeven, toen de Verbondenen tegenaanvallen onder namen. Naar verluidt zijn de Noorde lijken ongeveer drie kilometers in de linies der verbondenen doorgedrongen. Met name de Zuidkoreanen hadden het zwaar te verduren. Tegenover twee Zuidkoreaanse divisies staan vlei Chinese. Aan beide zijden worden in gevechten van man tegen man zware verliezen geleden. Langs de wegen naar het Oostelijk deel van de centraie frontsector trekken massa's soldaten en vrachtwagens van de Noordelijken. De verbondenen hebben volgens deze be richten moeten terugtrekken nabij Koemsengd en Moendoengni. Terwijl de geallieerde vliegtuigen ge- De Sowj et-Unie zal rechtstreekse dagelijkse verbindingen instellen tus sen Moskou en de hoofdsteden van Tsjechoslowakije, Roemenië, Bulgarije, Finland, en Mongolië. Er is al een rechtstreekse spoorverbinding met Boedapest geopend en over enige we ken zal eveneens een rechtstreekse ver binding met Peking worden geopend, waardoor men de reis Moskou-Peking zonder overstappen in negen dagen zal kunnen maken. KOREA-VRIJWILLIGERS WEER IN PATRIA Met de D-trein uit Parijs zijn gister middag 136 Nederlandse Korea-vrij wil- ligers in ons land teruggekeerd Zij heb ben een jaar lang frontdienst gehad. JL'LIUS Rosenberg en zijn vrouw Ethel hebben gisteren aan presi dent Eisenhower gratie verzocht van het doodvonnis, dat wegens atoom- spionnage tegen hen is uitgesproken. Hun vorige verzoek is op 11 Febru ari door de president afgewezen. Of ficieel is nog niet bekend, wat er gaat gebeuren, maar Eisenhower heeft tegenover een groep Amerikaanse geestelijken, die op hem een beroep deed om het leven van de beide men sen te sparen, te kennen gegeven, dat hij niet van plan is het doodvonnis te wijzigen. Van tal van zijden ontvangt de Amerikaanse regering in deze dagen verzoeken om niet tot executie van het vonnis over te gaan, zo van Her- riot, de voorzitter van de Franse Na tionale Vergadering, van een mijnwer- kersbond in Wales en van de Britse vereniging van wetenschappelijke werkers. Polen heeft aangeboden, het echt paar P senberg toe te laten indien Amerika het toestaat naar het bui tenland te vertrekken. De Amerikaan se regering beschouwt deze aanbie- ig als een onbeschaamdheid, waar op zij niet zal antwoorden. In Londen zal een internationale commissie van rechtsgeleerden het ge hele proces-Rosenberg aan een nieuw onderzoek onderwerpen, zulks aan de hand van de beschikbare feiten en van het stenografische verslag van de Amerikaanse rechtszittingen. De poging van een Japanse expeditie om de 8000 meter hoge Mansloe in het Himalaja-gebergte te beklimmen, is op 300 meter van de top mislukt. De leden van de expeditie bevinden zich in goe de welstand. De geruchten dat prinses Marga- ret van Engeland zich zal gaan verloven met Peter Townsend. een Brits officier, zijn zeer hardnekkig. Kapitein Townsend is 38 jaar oud. Na een tienjarig bestaan is dezer dagen de stichting van oud-gedetineerden en gijzelaars in concentratiekampen, ontbon den. Het doel van de stichting, namelijk het verzorgen van de nabestaanden der slachtoffers, acht men bereikt. De gestel de taak is vervuld Gistermorgen hebben bewoners van de Van Beuningenstraat te Amsterdam in de kamer van één der woningen het ontzielde l.chaam van een 78-jarige vrouw gevon den. Zij was door messteken in het hoofd om het leven gekomen. Zij lag temidden van een grote ravage. In verband met het hangende onderzoek werden geen nadere mededelingen verstrekt. J_Joeveei haken en ogen er zitten aan de voorstellen tot huurverhoging, compensaties en belastingverlaging, welke wij thans behandelen, blijkt wel uit het feit, dat de Raad van Vakcen- tralen, waarin NVV, KAB en CNV zijn vertegenwoordigd, in een communiqué alle verantwoordelijkheid voor de me dedelingen van de regering hebben af gewezen. De raad wijst bovendien de verantwoordelijkheid af voor de bete kenis van de belastingverlaging. Wij komen zoals eerder gezegd óp het politieke aspect van deze zaak nog terug. Wij willen nu alleen opmerken, dat de Raad van Vakcentralen geen ver antwoordelijkheid kan afwij ,en, ornaat hij géén verantwoordelijkheid heeft! Deze verantwoordelijkheid berust uiter aard alleen en ten volle bij de regering Zij zal haar voorstellen in het begin van de herfst in de Tweede Kamer moeten verdedigen. Of zij veel kans van slagen heeft, is een vraag, die 'even eens aparte behandeling vereist. Toen de regering dan haar plannen voor een huurverhoging opzette, moest zij tevens gebieden vinden, waaroj com pensaties mogelijk zijn. Deze tegemoet komingen zijn in de voorstellen, zoals zij te onzer kennis zijn gekomen, op twee vlakken geprojecteerd. Op ae consumptieve sector, het verbruik dus, en op het terrein van de belastingen. Het is op het terrein van het ver bruik, dat wij de eerste ernstige cri- tiek moeten laten horen. Het staat naar onze mening vast, dat verlaging van de suikeraccijns en afschaffing van de omzetbelasting op schoeisel en huis brand, dat dus hieruit voortvloeiende prijsverlagingen als compensatie een illusie zullen blijven. Wij hebben meer dan eens moeten constat-ren, dat de regering de staats huishouding gezond heeft gemaakt ten koste van de volkshuishouding. Fr zijn er tallozen in den lande, die met het maandelijks of wekelijks inkomen precies gelijk spelen, omdat zij een bijna schraapzuchtig huishoudelijk be leid voeren. Enige prijsdaling op een of ander verbruiksartikel betekent ievs meer ruimte om adem te halen. Men gebruikt allang niet meer zoveel sui ker, dat een prijsdaling (over ee, jaar berekend) een bedrag van enig belang uitmaak',. Aan kopen van schoeisel ko men we niet toe en stoken geschiedt met de uiterste zuinigheid. Wie zal er zijn, die erin slaagt het voorgestelde verschil in prijs op te sparen teneinde daarmee een deel van de huurverho ging te betalen? Kleine gezinnen komen er al helemaal niet aan te pas. Grote gezinnen hebben, theoretisch, een be tere kans. Maar de practijk zal ook daar anders leren. Wij hebben werkelijk niet begrepen, waarom de regering de voorstellen op verbruiksgebied zo nauw met haar fis cale plannen heeft verwevv Wel voegt zij aan de stukken een globale berekening voor een „gemiddeld gezin" toe. Maar zulk een gemiddeld gezin is in de practijk niet te ontdekken, ter wijl uiteraard ieder gezin aan eigen, eenmaal gegroeide levensvoorwaarden is gebonden. De regering heeft twee grootheden gekoppeld, die niet te rijmen zij Dus doende heeft zij het onmogelijk ge maakt een schema op te stellen, dat zo duidelijk is, dat iedereen met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijkheid kan zeggen: „Zoveel moet ik meer be talen; zoveel krijg ik op een of andere manier terug". Maar zij betiekt niette min deze consumptieve besparingen in haar voorstellen. Hetgeen zeer onbe vredigend is. Bovendien wil zij compen satie vinden op belastinggebied, terwijl het sluitstuk van de trits in een loons verhoging. waaroverde onder handelingen pas in het najaar zullen beginnen! Toen de regering in Maart haar voor nemens summiem bekend maakte, heb- ben de voorzitters van alle fracties na onderzoek in de afdelingen van de Tweede Kamer een lijst met 134 vragen bij de minister-president ingediend. Het zou gunstig zijn geweest, indien de regering deze vragen had beantwoord, voordat zij met haar concrete voor stellen was gekomen. Nu zij dit niet heeft gedaan, blijft het gevoel over heersen, dat zij de eenvoudige weg niet heeft willen bewandelen, maar dat zij opzettelijk aan een ondoorzichtige sluit, de voorkeur heeft gegeven. Dat vele kringen - en niet alleen de Raad van Vakcentralen - hun bevreem ding hierover hebben uitgespro ken, is volkomen begrijpelijk. —Een speciale commissie van de So cialistische Internationale is begonnen met een onderzoek betreffende de kwestie Triëst, die reeds zoveel wrij ving heeft veroorzaakt tussen Italië en Zuid-Slavië. Verwachting tot hedenavond. WISSELEND BEWOLKT Wisselend bewolkt met hier en daar enkele buien. Overwegend matige wind. voornamelijk tussen Zuidwest en Zuid. Dezelfde tem peraturen als gisteren of iets ho gere. DONDERDAG: Zon op 4.19, onder 21.03. Maan op 11.44, onder 0.03.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 1