Vragen staat vrij Zwitsaletten r BANDEN Uitvoer geschenkzendingen nu tot een waarde van f200.- Om het geluk van Peter Wedstrijdreglement van ISU onderging wijziging Nederlandse ruiters stelden teleur PERIODIEKE PIJNEN! Samen Gehuwde vrouw Vestigingsvergunning Nee, dat niet De bakermat Van oud en jong Arrogant jongmens Pim, Pam, Pom en de wonderlamp Mr C. P. Eecen niet meer in technische commissie BOEKEN BULLETIN Ontspanningslectuur DE RACES TE ASCOT Wim van Est is nog steeds in vorm CCSA-wedstrijden Hoorn Archivarissen uit 20 landen congresseren Christelijke ondernemers 35 jaar georganiseerd VARA-SECRETARIS IN BEROEP Bij HOGE RAAD Landelijk bewakingscentrum geopend LICHT ^LOPEND Normen zijn thans zeer verruimd AUSTIN door Kit tg Lessels Luister eens naar: Radioprogramma j£R ZIJN BEPAALDE problemen, waarvoor geen regels te geven zyn. Men wil die dan wel van Men tor weten, of Mentor op laten tre den als scheidsrechter, maar dat gaat niet. Zo de vraag: moet de man alles, wat de financiën aangaat met zijn vrouw bespreken? Moet de man eenvoudig, na thuiskomst, van heel zijn doen en laten, rekening en ver antwoording afleggen? De een (meestal de vrouw) zegt: ja, want dan pas is sprake van een goed en harmonisch huwelijk. Maar dit advies lijkt Mentor weer niet helemaal juist. De man zegt: nee, want dan kermt het hier op neer, dat ik onder con- tröle sta van mijn vrouw en daar voel ik niets voor. Voor dit gezichtspunt is even eens iets te zeggen, maar het is evenmin helemaal juist. Denk eens aan de mannen die de hele dag langs de weg zijn en soms zelf niet weten, hoeveel van hun geld op zeker ogenblik „winst" is. Hoeveel ze voor „onkosten" nodig hebben en zo voort. Daarbij gelooft Mentor (laten we dit nu maar niet berede neren) dat het de meeste huwelij ken niet ten goede komt. als men de man teveel het gevoel geeft al zijn vrijheid kwijt te zijn. Man en vrouw hebben nu eenmaal een ver schillende geaardheid. Dan denkt Mentor aan de huwelijken, waarbij de vrouw helemaal geen zakelijk inzicht heeft of waarbij partijen in ontwikkeling nog al veel uit elkaar lopen. Nee, voor dit vraagstuk is geen regel te geven. Het komt hier neer op goede wil en vertrouwen aan beide zijden. Is die aanwezig, dan gaat het altijd goed, ontbreekt die, dan helpen geen regels. In een goed huwelijk zorgt de man wel, dat zijn vrouw geen „sloofje" wordt en zerrgt de vrouw, dat de man zich niet te veel „onder curatele voelt". UOE IS HET, wil een lezer we- ten, wanneer een werkende ge huwde vrouw een baby verwacht? Krijgt ze dan het loon al of niet doorbetaald? Ja, ze krijgt dan ge durende ten hoogste zes weken voor de vermoedelijke datum van bevalling 100 van het dagloon uitgekeerd en daarna ten minste zes weken en verder zolang de ar beidsongeschiktheid duurt tot ten hoogste 52 weken. TEVOELSARGUMENTEN spelen hierbij geen rol, lezer. Wetten kennen geen gevoel en, jammer genoeg, vele instanties ook niet Wij begrijpen, dat u graag die siga renwinkel wilt overnemen, maar u moet dan toch eerst alle diploma's etc. hebben. En dat zal u niet mee vallen op uw leeftijd. EEN LEZER WAS, gelijk velen, inwonende! De hoofdbewoner gaf de woonruimte op. Zowel eige naar als Volkshuisvesting gingen er mee accoord. dat onze lezer de pro motie tot hoofdbewoner maakte. Hij moest natuurlijk inwoning ne men. En zie: het mooiste deel van het huis, waar hij zijn oog met vreugde op liet vallen, werd aan gewezen voor inwoning. Of hij nu, min of meer per verrassing, snel in het mooiste deel mag trekken en de komende inwoning naar zijn vroegere afdeling verwijzen? Nou, dat moet ten stelligste worden ont raden! Want de mensen hebben voor het mooiste deel hun ver gunning en u werd hoofdbewoner onder de conditie: blijf zitten waar je zit en verroer je niet (dat jeugd- spelletje spelen grote mensen nu ook). U loopt alle kans de grootste moeilijkheden te krijgen. Dus maar blijven zitten, of de Volkshuisves ting tot andere gedachten proberen te brengen, hetgeen een zeer zware taak is. CEN LEZER WIL graag weten, waar die uitdrukking vandaan komt: de bakermat van Een ba kermat is een zeventiende-eeuws meubelstuk, dat in de kraamkamer stond. Het was een langwerpige, lange tenen mand, met verhoogde rugleuning, waarin de baker met uitgestrekte benen plaatsnam om op haar schoot, vóór de open haard, de baby te verzorgen. Er is een schilderij van Rembrandt, waarop Saskia in de kraamkamer zit, en op de voorgrond een baker mat. En nu weet lezer dus, wat er wordt bedoeld als hij leest: de ba kermat van CR ZIJN PAPA'S, die spelen met auto's, motorfietsen enz., en dan ongelukken maken. De gevolgen zijn voor hun rekening. En de zoontjes spelen met autopeds, drie- wielertjes en fietsjes en de gevol- ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet tn de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. gen van ongelukken zijn voor pa's rekening. Toen dus die meneeer viel, omdat hij van achteren door een autoped werd aangereden, van wege het feit. dat die autoped geen rem had, diende hij daarna terecht een schade-nota in. De reparatie van het horloge, het stomen van de regenjas en de gebroken bril moeten heus worden betaald. IJ ZULT ONS misschien niet ge- loven als wij u de raad geven eens met uw zoon naar een psychi ater te gaan. Zijn arrogante manie ren worden veroorzaakt door een gestoord gevoelsleven. Dit zou hem op de duur tot een a-sociaal mens kunnen maken. Arrogantie is de agressieve vorm van zelfoverschat ting. Weet u wat het woord zelf betekent: Dit: „iets als zijn eigen dom eisen" (maar dan in het onre delijke). Over de vermoedelijke oorzaak hiervan zullen wij ons in de rubriek niet uitlaten. Doch in het belang van de jongen, moet u het gegeven advies opvolgen. MENTOR. 43. Tot baron Van Pottum's grote verontwaardiging kwam zijn vrouw even later weer terug met de dokter, die hem met een gewichtig gezicht over zijn brilletje aankeek en zijn pols voel de. En alsof dat nog niet genoeg was, moest de baron ook nog zijn tong uit steken. „Goeie....", mopperde de ba ron. „Ik mankeer niets, helemaal niets Ik ben alleen wat zeeziek geweest, maar dat komt toch wel meer voor op een schip zou ik zeggen". „Droomt U veel?", vroeg de dokter, die net deed of hij niets gehoord had. „Als U soms wilt beweren, dat ik alles gedroomd heb, dan kan ik U bij voorbaat verze keren, dat ik dat negertje met mijn twee ogen gezien heb. net zo duidelijk als ik U voor mij zie!", riep de baron weer. „Pieter, wind je niet zo op", zei mevrouw Babbelgraag bezorgd. „De dokter is hier om je te helpen". „Zo is het", antwoordde de dokter, terwijl hij de dekens over de baron heentrok. „Zo en nu maar een dagje in bed .blij ven en U zelf niet te veel opwinden. Dat is slecht voor Uw bloeddruk. Ik zai U een drankje voorschrijven". En met deze woorden verliet hij de kajuit. „Die pillendraaier", riep de baron ontstemd, zodra hij weer met zijn vrouw alleen was. „Straks krijg ik natuurlijk een hoge rekening onder mijn neus gescho ven en dat, terwijl ik niets mankeer". „Dat zou ik maar niet zo één, twee, drie zeggen", zei zijn vrouw, terwijl ze de koffer opruimde en ook het lampje weer wegborg. „Er is hier aan boord geen negertje, duskun jij er ook nooit één gezien hebben!" „En die bief stuk dan? Wie heeft mij dan dit bief stuk gebracht?" wilde de baron weten. Ja, daar kon mevrouw Babbelgraag ook geen antwoord op geven. Te Stresa heeft de I (international) S(kating) U(nion) haar 25e congres gehouden. De Kon. Ned. Schaatsenrij- dersbond was hier vertegenwoordigd door de heren mr. H. W. Vliegen, voor zitter, H. Wesselo, secretaris en H. Roos, lid van het hoofdbestuur. Bij de bestuursverkiezing werd de president H. J. Clarke (G. B.) her kozen, evenals de vice-president voor het hardrijden, de Zweed Svend Laft- man. Onze landgenoot G. F. C. Witt, die niet voor een herverkiezing in aan merking wenste te komen, werd als vlce-president voor het kunstrijden vervangen door de Zwitser J. Koch. Bij de verkiezingen voor de technische commissies werd mr C. P. Eecen (Ned.) niet herkozen als lid van de hardrij- commissie. De stemmen van de Oost- europese bonden gaven de doorslag ten gunste van de Rus Kapitanov. Met betrekking tot het hardrijden werd een wijziging in het wedstrijd reglement voor de Europese en de we reldkampioenschappen aangenomen die niet zonder belang is. Tot nu toe gold de bepaling dat aan de 10000 meter alleen de twaalf best geplaatste rijders op de 5000 meter mochten deelnemen, met dien verstande dat de nummers 1 t/m 4 van het alg. klassement over de drie voorgaande afstanden (dus de 500, de 1500 en de 5000 meter) in elk geval mochten starten. Hierop waren drie voorstellen tot wijziging ingekomen. Noorwegen wilde de eerste vijf van het klassement over drie afstanden tot de 10000 meter toelaten, en Nederland de eerste acht. Rusland stelde voor de beste'twaalf van de drie afstanden te laten starten op de 10.000 meter, en bovendien de beste vier van de 5000 meter, hetgeen dus betekende dat ttjaDDen en peuteren maaki fTa-a-Sfl. de kwaal steeds erger. De hel- -KE1-1 AVE der vloeibare D.D.D. dringl UltSlaa diep in de Porlën door. zui- J vert, ontsmet en geneest de GENEESMIDDEL TEGEN Th B HH HUIDAANDOENINGEN -Tl Br. -ET 37. U. (Advertentie, ing. Meü.) P»E Uitgeverij Bruna te Utrecht heeft het vorig jaar een prijsvraag uitge schreven voor oorspronkelijke Neder landse detective-romans. Drie boeken van de winnaars zijn thans op onze tafel gekomen. Het beste van deze trits vinden wij ongetwijfeld „Parels voor Nadra" van Joop van den Broek, dat speelt in de roezige, oncon troleerbare sfeer van Batavia na 1945, nog vóór dat het Djakarta werd. Met deze detective-roman is dit genre In onze taal werkelijk verrijkt. Ge zult het moeten lezen om dit eveneens te ervaren. Wij zullen er niet meer van zeggen. Het tweede boek heet „Na afloop moord", en is geschreven door Bob van Oyen. Deze criminele historie speelt in Nederlands militair milieu en is daarem alleen al de belangstelling waard, om dat deze kring tot nu toe nog niet in een misdaad-historie werd betrok ken. Dat wij het boek van Eine Capit: „De wolven en de schapen" naar onze smaak in de derde plaats rangschikken, is oen gevolg van het feit, dat deze schrijfster weliswaar met een soort Engelse humor haar onderwerpen schrijft, maar dat zij er niet in is geslaagd de vreemde ge beurtenissen in haar boek geheel ver klaarbaar te maken. Er zijn zelfs om standigheden. die zij in de loop van haar verhaal gebruikt, maar die later niet in de oplossing kunnen worden inge- ^Niettemin betekenen deze drie boeken een verademing in de serie van ver taalde detective-stories, waarmee wij tot nu toe naast Havank werden over stroomd. ims eventueel 16 rijders op de 10.000 meter zouden starten. Noorwegen en Neder land kwamen tenslotte tot een com promis dat met grote meerderheid van stemmen werd aangenomen. Op de 10.000 meter zullen de 12 beste rijders van de 5000 meter mogen starten, mot dien verstande dat de eerste zes van het klassement over de drie voorgaande afstanden in elk geval op de 10.000 meter mogen uitkomen. De Nederlandse ruiters, die te Parijs deelnemen aan het internationaal con cours hippique met het wereldkam pioenschap springruiters als een der on derdelen, boeken er geen grote succes sen tot nu toe. In een eliminatie spring concours, waarbij de deelnemers twee aan twee in de ring verschenen, werd onze landgenoot Pistorius met „Kelken- ny Cat" uitgeschakeld door de Frans man Ordovas met „Mister B". Het con cours werd gewonnen door Des Roches de Chassay (Fr.) met „Brune d'Or met 0 fouten in 42.9 sec. De Ascot Stakes, een ren over vier kilometer, begiftigd met een prijs van 2975 pdst voor de winnaar, is gewonnen door „Pluchino" (100/7) van James de Rottshild, vóór „Papillic" (100/6) en „Nick la Rocca" (100/8). „Absolve" (20/1) van sir Malcolm Ma- calpine won de Gold Vase, een ren over 3200 meter. Tweede werd, ,Le Bourgeois" (100/6) en derde „Rigoberto" (100/8). Het Franse paard „Argur" (7/4) van Mar cel Boussac werd eerste in de Queen Ann Stakes (1550 meter), met „Kings Mis- take" (100/6) tweede en „Tip the Bottle" (100/7) derde. De Coventry Stakes (1 kilometer) werd gewonnen door „The Pie King" (11/12) vóór „Darius" (2/1) en „Man About Town" (100/8). De Nederlandse Lathyrusvereni ging zal van 2 tot en met 4 Juli in de markthal te Amersfoort haar jaarlijkse Lathyrustentoonstelling houden. Moderne vrouwen bestrijden ze met: 'n Z.W/TSAL preparaat.' (Advertentie, liig. Med.) Te St. Nicolaas-Waes werd een wed strijd voor professionals gehouden over een afstand van 160 km. In totaal startten 68 deelnemers. Onze landge noot Wim van Est werd winnaar in 3 u. 57 min. vóór de Belg Buyl. Van Bree- nen bezette de veertiende plaats op 10 sec. en Witteveen werd zeventiende op 2 min. 30 sec. Zaterdagmiddag zullen de voorwed- •trijden van de Centrale Commissie voor Schoolathletiek wederom te Hoorn worden gehouden. Voor het eerst hebben niet minder dan drie-en-twintig ploegen voor dit athletiek-festijn ingeschreven, hetgeen een enorme vooruitgang bete kent, als men bedenkt, dat het aantal deelnemende teams in vroeger jaren steeds beneden de tien bleef. De ploegen komen uit Zaandam, Den Helder, Alkmaar, Schagen, Midden- Beemster, Noordscharwoude, Bergen en Hoorn. Men zal ongeveer 250 jon gens en meisjes in actie kunnen zien. De organisatie berust bij Hollandia te Hoorn. De minister van O.K. en W„ mr J. M. L. Th. Cals heeft gisteren, toen hij in het Kurhaus te Scheveningen het tweede internationaal archiefcongres opende, medegedeeld, dat hij een com missie de opdracht heeft gegeven de herziening van de archiefwet van 1918 voor te bereiden. Op het congres te Scheveningen zijn archivarissen uit twintig landen aan wezig. Men zal o.m. spreken over de kwestie van de uitwisseling van ar chiefstukken tussen de landen onder ling. De douane veroorzaakt hier vaak moeilijkheden. Ook zal men aandacht schenken aan de kwestie van de uni formiteit van de archieftermen. Onder de titel „35 jaar organisatie van Christelijke ondernemers" zal de NCRV Donderdag 25 Juni van 21.15 tot 21.45 uur een uitzending verzorgen. Aan deze uitzending zullen mede werken de heren: A. Borst Pzn., voor zitter van het Verbond van Protestants- Christelijke Werkgevers in Nederland, Chr. van den Heuvel, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond. Joh. de Jong, voorzitter van de Christelijke Middenstandsbond en M. Ruppert, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland. Het gesprek zal worden geleid door de heer H. Diemer, voorzitter van de Bond van Christelijke Drukkerspa troons en oud-voorzitter van het CNV. Kort geleden is de secretaris van de V.A.R.A. bij arrest van het Amsterdamse gerechtshof wegens het schrijven van een artikel ln het radioblad, dat beledigend was voor ir A. Dubois en dr A. A. M. Enserinck, die beiden een functie hebben bekleed bij de destijds door de Duitsers gestichte Nederlandse omroep, tot een geldboete van f 500,— veroordeeld. Een beroep van de V.A.R-A. secretaris Is Is thans door de Hoge Raad verworpen De minister van Economische Zaken, prof. dr J. Zijlstra, heeft gisteren te Arnhem het nationale bewakingscentrum van de N.V. Samenwerkende Electrici- teitsproductiebedrijven officieel geopend. Hij deelde mede, dat één der directeuren, prof. Van Staveren, door H.M. de Ko ningin was benoemd tot Commandeur ln de Orde van Oranje Nassau. In dit centrum komen alle draden voor de verremeet-, verremeid- en telefonische communicatie tezamen. RIJWIEL MOTOR (Advertentie, Ing. Med.) Tot nu toe konden onder zekere be perkingen geschenkzendingen tot een waarde van f 25.- en een gewicht van 5 kg. worden uitgevoerd met gebruik making van een door de verzend<|.' zelf in te vullen formulier. Het is thans mogelijk gebleken, de normen voor deze zendingen aanzienlijk te ver ruimen. De regeling is aldus gewijzigd, dat nu geschenkzendingen tot een waarde van f 200.- en een gewicht van 10 kg. zonder formaliteiten kunnen worden uitgevoerd. Hierbij behoeft niet meer het speciUe formulier te worden gebruikt, wel moet op de buitenver pakking duidelijk worden aangetekend „geschenkzending". Er worden wel beperkingen t.a.v. de inhoud der zendingen gehandhaafd. Zo mogen de zendingen bv. niet bevat ten bloembollen, groente- en bloemenza- den, postzegels, goud en edele metalen en geheel of deels uit andere edele me talen dan zilver vervaardigde voorwer pen, betaalmiddelen en geldswaardige papieren. Ook zijn es bepaalde rege lingen voor levens- en genotmiddelen. Deze nieuwe regeling geldt in onge veer gelijke mate voor de uitvoer van let eens op hoeveel U er op de weg ziet R S. STOKVIS ZONEN N.V. 140 dealers en subdealers. -ziet overal In Nederland. (Advertentie, ing. Med.) 33 Uit plichtsgevoel, terwille van Be- atrice, bracht hij de hele avond door met dat onmogelijke mens. 't Eten werd in de salon gebracht en opge diend door een afgeleefde knecht, die met zijn eveneens afgeleefde vrouw, het gehele personeel uitmaakte. Het diner bestond uit soep, die geen smaak had, brokjes koud vlees, veel te natte sla en lauwe koffie. Om elf uur vijf-entwintig, toen Bryce zienderogen onrustig werd, zei mevrouw Penda, die tot 't laatst haar rol speelde: „Ik voel mij zoveel be ter, m'n lieve Beatrice, en ik zou graag willen dat Bryce je weer naar de Casa zou rijd.n" „Maar —7" stamelde Beatrice. „Ja, ik sta er op! Ga naar die dot van een Peter terug wat verlang ik er naar om hem eens te zien. Hij heeft je veel meer nodig dan ik". Beatrice keek Bryce eens aan, de uitdrukking van haar gezicht wilde zeggen: „Ik ga liever niet tegen haar grillen in, zij raakt zo makkelijk o- verstuur. Ik zou liever blijven, maar ik geloof dat 't beter is, als je mij nu terugbracht". En toen 't veel te laat was om ro mantische plannetjes te doen herleven en verloren uren terug te roepen, wan delde Bryce terug onder een donker blauwe sterrenhemel, de stoel van Be atrice voortduwend. Hij kon de muziek uit de café's horen, fragmenten van een melodie die weerklank vond in zijn bloed. Muziek en een weergaloze nacht op een maanbeschenen Stille Zuidzee en Lynne en weer onwillekeurig de gedachte: „Beso las manos.... Ik kus je handen!" Hij was hard op weg om verliefd en duizend mijlen van Beatri ce verwijderd te zijn, toen hij haar naar huis bracht. En zij wist 't en haar stemming was pikzwart en zij probeerde zich onuit wisbaar in zijn gemoed in te dringen: „Soms, sedert mijn ongeluk, Bryce, heb ik 't gevoel dat men mij op Rockley niet meer nodig heeft, 't Is iets dat ik niet kan uitleggen, maar ik voel 'fcmeer en meer elke keer als ik thuis kom. Misschien ben ik een te zware last voor mijn moeders gestel geworden." Hij liet Lynne los uit zijn armen en zei openhartig: „We hebben je altijd graag op Casa Garron". „Als dat niet zo was, 'k geloof dat ik dan niets meer over zou hebben." Bryce's gezicht kromp samen toen hij op haar neerkeek. Zij droeg een witte chiffon lap om haar hoofd, die haar gezicht de reinheid van een non gaf. Over haar avondjurk had ze een kort jasje van zware, oesterkleurige satijn aangetrokken met schouderbedekkin gen van zwarte lovertjes. Haar kleren waren zeer kostbaar, maar dat feit was voor haar totaal onbelangrijk, daar zij een doorlopend crediet had door de mildheid van mevrouw Garron. Hij wist dat zij nieuwsgierig en met medelijdende bewondering aangestaard werd door de voorbijgangers op 't trot toir. Haar schoonheid trok de aan dacht, haar gebrek schokte hen. Die toegedekte benen, waren zij krom ge groeid door verlamming? Dat was wat in ieders ogen te lezen stond, wanneer Beatrice Penda voorbij kwam. Hij was als getekend door de plotse linge marteling van zijn schuldgevoel tegenover dit gebroken wezen, in welks leven geen opgetogenheid, geen harts tochtelijke vervulling kon zijn totdat zij weer kon lopen. En, alsof zij zijn ge dachten had kunnen lezen, zei zij: „Gisteravond, Bryce, vroeg je of Max Leon geen hoop gaf. Nu, vandaag heb ik meer bij hem aangedrongen. Ik geloof", zij glimlachte, „dat ik hem zo het mes op de keel heb gezet, dat hij niet meer ontwijkend kon zijn en ten slotte zei hi.i „Ik geloof, dat u zou kun nen lopen, wanneer u een flinke aan moediging kreeg om te lopen, iets wat sterker was dan uw angst dat 't zal mislukken". Hij zei mij, dat ik nu een soort zenuw-geval was; er is de strijd tussen mijn angst en mijn ver trouwen: de invloed van geest over het lichaam, van vertrouwen over bang heid". Zij hield op met spreken en hij wachtte. En toen keerde zij haar ge zicht half naar hem toe en keek op in zijn ogen, met 't geheimzinnige licht der sterren op haar gezichtje. Zij zei slechts- „Ik zei hem, dat ik een krach tige aanmoediging heb, Bryce. Je weet wat 't is en hoe krachtig 't is, niet?" Nu speelde er een tere en lieve glim lach om haar lippen. Een glimlach, bij na kinderlijk vertrouwend. De glim lach van een vrouw, die wist dat zij aanbeden, bemind en sterk begeerd werd. Een glimlach van ongeschokt vertrouwen Een stralende glimlach, aie ondertussen een verdorven, bere kenende, moeilijk te begrijpen glimlach was. Een verwarrende, zijn geweten doorborende glimlach. Een glimlach, die een uitwerking had alsof een scherp mes door zijn hart sneed. Hij keerde zijn blik af van dat naar hem toegekeerde gezichtje. Hij keek recht voor zich uit; hij was stil en reageerde niet. Een trek van droefheid kwam in haar ogen, en zij ging door met haar plan, zij ging meedogen loos door, zodat hij haar uitspraak niet kon ontwijken. „Soms vraag ik mijzelf af, hoe je zo geduldig hebt kunnen wachten, lieve ling". Zij sorak op verwonderde toon. Toen, voor een ogenblik, liet zij toe dat haar stem brak en 't geluid was niets anders dan 't gebrandschilderd raam dat versplinterde onder de ha merslagen van haar durf: „Bryce. ik doe mijn best, steeds opnieuw doe ik mijn best om voor jou te lopen, naar jou toe. met jou. En opeens Haar listigheid kwam te voorschijn en deed haar stem stokken. Haar ogen flonker den als onyx in 't bleke ovaal van haar gezicht en alle onuitgesproken dingen werden daarmee gezegd. Hij sprak nog steeds niet, niet weten de wat hij kon zeggen dat haar overge voeligheid niet zou vernederen en ver pletteren. Hij kon niet de waarheid als een gebalde fuist op haar onbechermd hart doen beuken, de waarheid over de diepere zin van zijn onverschilligheid en over zijn reeds ontwakende liefde voor Lynne Carrick. Om daarmee haar illussies te breken, haar toewijding af te wijzen, haar vooruitgang te ver tragen, haar prikkel tot beterschap te vernietigen, haar toekomst uit te wis sen: daarmee kon hit niet zijn be zwaard geweten nog zwaarder maken Hij had niet gesproken, toen zij bij de oprit van de Casa aankwamen. De ceders zuchtten boven hun hoofden Ver weg, in de baai, schenen de eilan den gemaakt te zijn van milliocnen sterren. (Wordt vervolgd) z.g. touristenzendingen, te weten zen dingen van hier te lande door buiten landse touristen gekochte goederen, die geen handelswaar zijn en die niet als reisbagage worden meegenomen. Op de verpakking aangeven „touristenzen- ding". Ook is het mogelijk goederen over de brievenpost naar 't buitenland te zenden (deze goederen mogen ook geen handelswaar zijn) tot een waarde van f 25.- en gewicht van 1 kg. CONCERT VOOR TWEE HO- BOS EN ORKEST van Alexan- der Voormolen. Dit muziekwerk is in 1932 ontstaan als gevolg van een verzoek van de beroemde Haagse hoboïst Jaap Stotijn. Het ontstond vrij langzaam, name lijk in de tijd van negen maan den. De componist erkent, dat hij er aanvankelijk in het geheel geen zin in had, maar dat lang zamerhand zijn instelling zich wijzigde. Het werk heeft de ge bruikelijke driedelige vorm: Alle gro - Arioso - Rondo en is voor treffelijk voor het instrument ge schreven. De eerste uitvoering, door vader en zoon Stotijn, was een groot succes. De radio-auditie zal worden verzorgd door twee begaafde leerlingen van Jaap Sto tijn, nl. Evert van Trigt en Leo Driehuys. Het Radio Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Paul Hupperts speelt de orkest partij. Het concert vormt het hoofddeel van het symphonisch programma iwn Donderdagavond. IDonderdag 20.05 over Hilversum II, 298 m). DONDERDAG 18 JUNI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV. 1100 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", cau serie. 12-00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmede- delingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Piano en bari- tcn. 13.50 Gram. 14.00 Promenade-Orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Kin derkoor. 15.30 Pianorecital, 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Sopraan en piano. 17.00 „Eben Haezer", hoorspel voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordracht. 18.00 Tenor, hobo en orgel. 18 30 Gram. 18.35 „Op de stelling". 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Ra dio-vossenjacht. 21.15 Gram. 21.30 „Chlo- rophyl, dat geen chlorophyl Is", causerie. 21-45 Marinierskapel. 22.15 Piano-recital. 22.45 Avondoverenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15—24.00 Gram, HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24-00 AVRO (7.50—8.00 VPRO). 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gymnastiek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. ü.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevar. programma. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionne tje. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfs leven. 13-00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13.20 Metropole-Orkest. 13 o0 Gram. 14.05 Cabaret 14.30 Bas en piano. 15.00 Voor de zieken. 16 00 Tussen vier en vijf. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Mfl. sctualiteiten. 17.40 Gram 17.45 Rege ringsuitzending: „Moderne schrijvers over Indonesië", door Prof. Dr. G- Stuiveling. 18 00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen 18.25 Reportage of gram. 18 30 Lichte rnuz'*Jl 19.00 Gesproken brief uit Londen. Jazzmuziek. 19.30 Amus.muziek. 19.05 20.00 Nieuws. 2005 Radio Philharmonisch Or kest en sol. 21 10 „Sinaasappelen en c'" troenen" hoorspel 22.25 Lichte muzleK' 23.00 Nieuws. 23 15 SportactuaUtenen. 23.30—2400 Gram.muziek. I

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4