Ergerlijke taferelen nabij de slachtplaatsen in onze stad Ongevallen ten gevolge van te grote snelheden Schrijnend gesol met varkens Iets van U ABATTOIR ZOU GEEN OVERDAAD ZIJN Kinderen kijken angstig toe IN HET KORT Hr Ms „Van Speijk" naar de West Windscherm bewees goede diensten Vele gevaarlijke punten in de stad Geen der verdachten vond zich schuldig «I Tussen Haaks en Ruitje DE NATUUR GEEFT HET Beiaardconcert VOOR DE HELDERSE KANTONRECHTER Juniorentitel basket voor de HAV BURGERLIJKE STAND „Stedelijk" concerteert in Nieuw Den Helder Gary Cooper in Tivoli WOENSDAG 21 HM 1053 ELKE MAANDAGMIDDAG wordt men in de Hoogstraat door een Iiels gekrijs uit zijn woning gedwongen. Het is het gegil van een varken, dat uit een veewagen wordt gesleurd en op van doodsangst sidderende poten naar de slachtplaats wordt gedreven. Het gejammer van het tegen- spartelende dier dringt je door merg en heen en maakt je koud tot op de ruggegraat. Het zwijn schreit, huilt, jammert, smeekt en.... bidt als het ware; het sterft bijna van angst nog vóór de slager er aan te pas kan komen. Stugge hoeren jagen het op, slaan het en schoppen het, maar het varken wringt zich kermend onder de wagen. Eén van de man nen kruipt ook onder het chassis en slaat met een stok midden in de snuit, waarboven de kleine oogjes wild naar een kans op ontsnapping zoeken. Plotseling zien ze die kans; het varken kruipt onder de'wagen door, maar wéér staat er een schreeuwende man om het terug te drijven naar die onheilspellende poort, waarachter het blinkende mes van de slaser wacht. Een inens met een hart slaat dit langdurige schouwspel verlamd en machteloos gade, terwijl hem het bloed door de slapen schijnt te persen AAN dergelijke onsmakelijke, walge- n lijke toneeltjes zal goeddeels een einde komen, wanneer onze stad de beschikking heeft over een centr. slacht plaats, die niet al te zeer in de be woonde wereld behoort te staan. Want het lijkt ons niet direct een verheven aanblik voor de vrouwen en kinderen, die star het gemartel met zo'n varken aanzien, hoewel er onder hen ook zijn, die het gehele tafereel harteloos aan schouwen als een bijzondere kermis attractie. De oprichting van een abat toir is dus allerminst alleen een zaak van hygiënische en economische be langen, al noemde de heer H. J. Smith (fractieleider van de PvdA) tijdens de begrotingszitting van de gemeenteraad in ÏVIaart jongstleden slechts deze bei. de factoren, toen hij de belangrijke kwestie.ter sprake bracht. Dat ook het college van B. en W. een gemeentelijk slachthuis ambieert, mocht blijken uit de begroting, waarin, ter voorbereiding van de bouw, een post van f 5000 werd opgenomen. In tussen moge bekend zijn, dat plannen voor een abbattoir in feite reeds da teren van 1928. Hierop greep de heer Smith terug, toen hij deze zaak aan de orde bracht. Hij zeide voorts onder meer; „Ik realiseer mij, dat sedert het onderzoek in 1930 heel wat verbeterd zal zijn wat de slachtplaatsen betreft, maar wij hebben nog lang niet een toestand als in een abattoir kan wor den verkregen. Ook economisch lijkt mij een abattoir zeker verantwoord, omdat vele slagers dan niet verplicht behoeven te worden, ieder afzonder lijke uitgaven te doen voor een naar de eisen des tijds in te richten slacht plaats. Wij onderschrijven ten volle, dat de verwezenlijking der plannen niet van de mening der direct betrok kenen afhankelijk moet worden ge steld. Daarvoor is het vraagstuk er één van te algemene strekking: hierbij geldt de mening van de gehele bevol king". Er tegen gekant WETHOUDER Van Loo, in 1928 een tegenstander van het abattoir, liet nu een ander geluid horen. „De slacht plaatsen", zo zei hij, „moeten worden gewijzigd op een ernstiger manier dan in 1928 is voorgesteld", hetgeen woor den waren van de inspecteur van de Volksgezondheid. „Het gevolg was, dat verschillende slachtplaatsen niet meer mochten worden gebruikt en dat men elkaar thans behulpzaam is door tegen vergoeding zijn slachtplaats beschik baar te stellen voor slagers, die zelf geen slachtplaats hebben. Nu weet ik niet of de slager in het algemeen nog zo gekant is tegen een abattoir als des tijds. Wij moeten rekening houden met de toestand van het ogenblik. Als de slachtplaatsen moeten wot- den gewijzigd, kost het een kapitaal en dat zet de mensen zelf aan. Heel veel van die heren zijn er vóór, dat er een slachtplaats zal komen. Het college heeft het begrepen en de directeur van Openbare Werken en de directeur van de Vleeskeuringsdienst gevraagd, om deze zaak te onderzoeken en plannen te maken, welke aan het college en de raad zullen worden voorgelegd". De wekelijkse schoenenbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden; het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen aan het adres Piet Heinstraat 1, Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. Voor de bemanning van het LuA- schictkamp wordt vanavond in Casino de operette „Rose-Marie" opgevoerd door de Haagse Operette-zangers. Ixr dé Marinecantine wordt van avond om half acht de spionnage-film „International Lady", niet.o.a, George Brent en Ilona Massey, vertoond. Vanavond om zeven uur starten bij het Badpaviljoen de deelnemers aan de „Doolhofrit" van de Algemene Bromfietsclub. Wij weten dus, hoe de vork in de steel zit. Ook het college van B. en W. staat op het standpunt, dat de centrale slachtplaats noodzakelijk is. En dat zal een ieder genoegen doen. vooral de mensen, die geregeld worden gecon fronteerd met een varken in doods nood, en zich daarbij afvragen, of wij mensen in vele en verschillende in zichten wel goed handelen. Uiteraard spelen de lugubere gebeurtenissen, als in onze aanhef beschreven, zich niet alleen in de Hoogstraat af. Zij komen voor in alle straten, waar slagers het vee voor de verkoop gereed maken. En laat men er van overtuigd zijn, dat deze tafereeltjes een aanfluiting vor men van een geordende beschaafde samenleving, waarin men onder an dere aan Dierenbescherming doet. W;| smachten er naar, verstoken te blijven van het gemartel van varkens, wat natuurlijk mogelijk is, en vooral, wanneer Den HeldeT eindelijk eigenaar is van een gemeentelijke slachtplaats met ook toezicht op de behandeling van het vee. Mede daarom, momenteel zelfs in de eerste plaats daarom, hopen wij, dat het abattoir spoedig kan wor den gebouwd. Indien alles volgens de plannen is verlopen, bevindt Hr Ms fregat „Van Speyk" zich thans sedert vanmiddag twaalf uur buitengaats op weg naar de West om daar te worden gesta- tionneerd ter aflossing van Hr Ms „Willem van der Zaan", die 14 Juni uit Willemstad is vertrokken voor een wereldreis via het Panama-Kanaal, de Stille Oceaan, Nieuw Guinea en de Indische Oceaan om daarna huistoe te varen. Met de nationale driekleur op het achterschip, de Geus op de boeg en de vlag van de commandant Zee macht Nederland in top, lag de „Van Speyk" bij het ter perse gaan van dit nummer in de haven van Den Helder voor vertrek gereed. Schout bij nacht F. T. Burghard was aan boord van het fregat voor een laatste inspectie en afscheid. De commandant, lt ter zee eerste klasse C. E. Baron van Asbeck, ver telde een verslaggever, dat hij op 13 Juli in Willemstad hoopt aan te ko men na een kort oponthoud op de Azoren. Aan boord van de „Van Speijk" bevinden zich 1140 manschap pen. Het schip deed in 1948 van zich spreken, toen het uit de West terug keerde met het traditionele scheg beeld „De loden verrader" van de fa milie Maduro. Het is morgen hoog water om 6.05 en 18.20, en laag water om 12.15 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,1 graden Celsius. Door de bereiding uit het edele natuurproduct is KING pepermunt een veelzijdige versnapering, die Uw algemeen welzijn bevordert. KING smaakt heerlijk, KING werkt kalmerend op de zenuwen, KING bevordert de spijsvertering, KING geeft een frisse mond, KING verdrijft de vermoeidheid. r/e natuurzuivere (Advertentie, tng. Med.) Het was jammer voor ..Kunst aan het volk" en het Helders Fanfarecorps, dat hun tentconcert in het Julianapark door een stage motregen werd verge zeld. Wel konden zij nu ervaren, dat het zojuist aangebrachte windscherm een waardevolle beschutting biedt. Het uit artistiek oogpunt interessante en ook niettegenstaande de onver mijdelijke acoustische moeilijkheden uitermate geslaagde concert trok een belangstelling, die gezien de weersom standigheden opmerkelijk groot mocht worden genoemd. Het publiek heeft kunnen genieten van een uitvoering, die veel bekende en welluidende klan ken bood. Zoals te verwachten was, ging het volume van het koor enigszins in de ruimte teloor, al bleek ook in dit opzicht het windscherm voordelen op te leveren. Van deze voordelen profi teerde het fanfarecorps het meest, met als gevolg dat de samenwerking tussen beide ensembles enigszins in het na deel van „Kunst aan het Volk" moest uitvallen. Deze factoren in aanmerking genomen, hebben de executanten uit stekende prestaties geleverd in „Die Himmel rühmen" van Beethoven, het Halleluja-koor van Handel en het „Jagerchor" van Von Weber. De heren H. J. Arisz van het koor en F. Alleman van hel muziekkorps voerden beurte lings de dirigeerstaf. op de hen beken de en succesvolle wijze. Joh. van De stadsbeiaardior, de heer Tj Dito, verzorgt Donderdagavond acht tot negen uur op het klokkenspel van het Monument Nederlands Red dingwezen het volgende concert: 1. Hoe zacht glijdt ons bootje (C. M. von Weber), 2. Preludium voor beiaard (Jef Denijn), 3. a. De Kleinste (Jos Beitjes), b. Avondliedje 'H. Werner), c. Het roosje (Fr. Silcher), 4. Sonate (G. van Hoey), 5. Varia. GISTERMIDDAG ZIJN OP HET KANTONGERECHT enkele hoge boeten gevallen. Zo hoordé S. H. uit Workum f 50.of 25 dagen tegen zich eisen, omdat hij op 27 April te Slootdorp met zijn auto te snel de kruising Koningin EmmawegPrins BernhardwegBrinkWester- terpweg had genaderd en vervolgens een zesjarig wielrijdstertje had aangereden. Nadat de verdachte het zijne had gezegd en tjvee getuigen waren gehoord betoogde de ambtenaar, mr G. W. von Meijenfeldt, in zijn requisitoir, dat H. onder de moeilijke omstandigheden veel te hard had gereden. Ook de kantonrechter, mr. J. 't Hooft, oordeelde de ver« dachte schuldig. Hij vonniste met f 25.of 10 dagen. Ten volle' van zijn onschuld overtuigd (het kind zou niet eens bij de trappers hebben gekund en bovendien van links zijn gekomen) verklaarde H. in hoger beroep te zullen gaan. Ernstiger gevolgen heeft ongetwijfeld de aanrijding gehad, die zich Zaterdag 16 Mei in Den Helder voordeed tussen een taxi, bestuurd door B. van der P. en de wielrijdster W. P. B. De taxi chauffeur had met grote snelheid over de Schagenstraat gereden, in de rich ting van de Sluisdijkstraat.. Ter hoogte van de Gravendwarsstraat en de 2c Schagendwarsstraat was het tot een botsing gekomen. Öe wielrijdster ver klaarde ter zitting, dat zij nog steeds aan hevige hoofdpijnen lijdt en een bril zal moeten dragen. De ambtenaar zei, dat de wielrijdster weliswaar voorrang In de juniorencompetitie basketball van de afdeling Den Helder zijn de teams van HAV en Lyceum gelijk op de bovenste plaats geëindigd. De be slissingswedstrijd had een zeer span nend verloop. Wist de kranige Lyce- umploeg bijna gedurende de gehele wedstrijd een voorsprong te behou den, HAV liep in de tweede helft van de wedstrijd regelmatig in en slaagde er in, in de allerlaatste minuut de gelijkmaker te scoren, zodat het einde met 1818 kwam. Reglementair werd de beslissingswedstrijd nu met vijf minuten verlengd en HAV wist in deze periode drie punten te scoren en de tegenstanders het scoren te belet ten. De eindstnd kwam dus met 21-18 in het voordeel van HAV, waardoor he kampioenschap voor deze ploeg een feit werd. Zowel bij HAV als bij Lyceum be vinden zich enige veelbelovende spe lers. De HAV zal ongetwijfeld straks bij de senioren profijt trekken van deze jonge krachten. De eindstand in de juniorencompelitie luidt: HAV 1 1D 9 0 1 18 248—104 Lyceum I 10 9 0 1 18 244—120 RHBS 1 10 5 0 5 10 188—154 ULO 3 10 3 0 7 6 118—198 ULO 2 10 2 0 8 4 122—192 ULO 1 10 2 0 8 4 135—287 Ook in het volgende seizoen zal een adspiranten- en juniorencompetitie worden gehouden. Bevallen: W. Keldcr-ten Kate, 2 zoons; E. W. de Moulin-Lamsfelt, d.; P. J. van der Ent-van Kessel, d.; A. J. Nij- pels-de Bruin, d.; J. M. van Duijnen- Driessen, z.; J. C. Smelik-Brandt, z.; R. A. A. van Heukelom-Schouten, z.; A. J. Aggenbach-Mak, d.; J Rieuwers- Roke, d.; E. van den Berg-Kuil, z.; W. C. Priveé-Glaser, z.; T. de Beurs-Huig. d„' A. M. Bouvy-Hovenkamp, z.; J. S. Wijnsma-van der Sluis, d.; A. Mole naar-Schuit, d. Ondertrouwd: J. Plasse en Th. H. Janssen; Th. J. Blei en A. van der Wel; Kamp en R. A. Schrijver; P. Koorn en B. van Bijnen. Getrouwd: D. Zuijderland en M. L. Ch. van Putten; G. Hamerslag en M. Wolthai'.s; G. J. J. C. Oerlemans en J. M. E. van Amersfoort; J. P. de Wit en j c P. Gouwenberg; D. Overweg en E I. Verlinden: P. A. Bandt en C. A. Steutel; J. Kuijper en M. R. Gaemers. Overleden: M. W. E. Steeman Mahieu, 81 j- J. Blansjaar, v„ 41. j.; M. G. Oost-- v., 5 mnd.; J. Wijma, m., 82 j. JUBILEA UOEWED er Op de Rüks- werf zo'n drieduizend mensen werken, zal het toch niet dikwijls voorko men, dat op één dag vier jubilarissen kunnen worden gehuldigd. En dan te weten, dat het gisteren vier man nen betrof, die allen véértig jaar in dienst waren. Zoals gebruikelijk werden zij gis termorgen om elf uur door de directeur, kapitein ter zee P- A. Riedel, ontvangen en hartelijk toegesproken. De trouwe werkers werd dank gebracht voor hun plichtsbetrachting en moch ten onder meer een oorkon de en de herinneringstegel in ontvangst nemen. En nu willen Gradus' ge achte lezers natuurlijk we ten, wie de jubilarissen wa ren. Wel: de heren C. Swen- nen (bankwerkerij), S. Bont (bankwerkerij), L. R. Jacobs smederijen S. van der Plaat (smederij). Het spreekt vanzelf, dat de ju* bilarissen na het bezoek aan de directeur ook veel ge noegen beleefden aan de ge zellige huldiging door de collega's in de beide afde lingen Weinig meer is thans over deze 23ste Juni 1953 te ver tellen, of het zou moeten zijn, zoals kolonel Riedel opmerkte, dat zij het wéér, deze dag niet bepaald mee hadden. 'Eén der jubilarissen antwoordde, dat het ten minste heel ander weertje was dan veertig jaar gele den. Het was toen zo'n machtige dag. herinnerde hij zich, dat het begin op de Werf hem niet was mee- nevallen. Dat zat 'm natuur lijI: in de temperatuur, want anders hadden hij en de ZWEMMEN Cinds Maandag wordt weer in het bad aan de Dijk gezwommen. De wandelaars hebben het natuurlijk al lang gezien en velen heb ben ongetwijfeld als lid van de zwemvereniging „Mars diep" reeds een verfrissen de duik genomen. Gradus spreekt intussen de hoop uit, dat de vereniging een groot aantal nieuwe leden mag krijgen. Dat verdient zij, in de eerste plaats, om dat een vereniging sterk en gezond moet zijn bij even tuele tegenslagen. En zoals u weet, heeft „Marsdiep" zich nu weer kranig her steld van de schade, welke tijdens de stormnacht aan de ijzeren opbouw van de verkleedgelegenheid werd toegebracht. Op zichzelf dus een teken, dat de Marsdie- pers zich weten te redden. Nochtans kan de vereniging vele nieuwe leden best ge bruiken. Ten gerieve van deze laatste categorie (de zoe kenden naar verfrissende en gezonde ontspanning) ver telt uw stukjesschrijver, dat na 30 Juni de contributie met vijftig procent wordt verhoogd. Het verdient daarom aanbeveling, dat men zich vóór deze datum aanmeldt, 't Is natuurlijk niet een zaak van „op mooi weer wachten". Je bent zwem-enthousiast of je bent het niet! AARDAPPEL Tuinders, mannen, weest 1 toch voorzichtig. Ja, Gra dus heeft vernomen, dat enkele tuinders buiten hun boekje zijn getreden. Zij waagden het namelijk om tegen elk verbod in aard appelen te poten op de grond, die verleden jaar ook al patatten opleverde. Vair de outsiders zij vermeld, dat eenzelfde stuk land slechts eens in de drie ja ren met aardappelen mag worden beplant. Weet u wat het is, je krijgt er maar aardappelmoeheid van, en die moeten we met z'n al len bestrijden. Als de grond twee jaar achtereen weer eens andere gewassen heeft opgebracht, dan is het ge vaar voor „moeheid" prac- tisch nihil, heeft Gradus zich laten vertellen. Je moet tóch zo oppassen met aardappelen. Wij men sen kunnen duizend-en-één ziekten oplopen, doch ook het belangrijkste onderdeel van onze middagpot is uitermate vatbaar. Buiten de „moeheid" kent men bij voorbeeld de „gewone aardappelziekte", doch ver geet uw Gradus niet te noemen: „ringvuur", „mo zaïek" (of topbont), „blad- rol", „kroes" (of krul), „witte schimmelmanchet", „zwartbenigheid", „poeder- schurft", „wratziekte", „pok ken" (of lakschurft en kiemaan tasting) Daar slaat men toch wel van te kijken, meent Gradus. roeien Mog even uw aandacht voor de roeiwedstrijd van de personeelsvereniging „Wer ken en Ontspanning" van Openbare Werken. Als u, waarde Gradianen, nog nooit iets hebt gezien wat u nü kunt zien, dan moet u morgen naar het gemeente huis stappen, waar om ze ven uur de roeiwedstrijd een aanvang neemt. Gradus berichtte u al, dat de „baan is „uitgezet" tussen raadhuis en politiebureau. Ziet mor genavond de WO'ers van OW in actie! uitstapje lUIet plezier heeft Gradus 1 zich laten inlichten over de gastvrije ontvangst, nie enige tieniallen gezinnen in Nieuw Den Helder de kin deren uit Poortvliet hebben bereid. Het gebeurt iedere dag, dat kinderen uit loge ren gaan, maar zo'n mas sale logeerpartij op een res pectabele afstand bij alle maal „wildvreemde" men sen is toch wel iets bijzon ders. Het voorbereidend comité heeft een prachtig programma in elkaar gezet, dat de vijf dagen voorbij zal doen vliegen. Gradus neemt aan, dat de jeugdige Thole- naren de narigheid van de heenreis inmiddels verge ten zijn. De jongelui zijn in het Brabantse land getuige geweest van een wolkbreuk, die gisteren op de voorpa gina's van alle kranten is beschreven. Van harte hoopt Gradus, dat deze bui geen voorproefje is geweest van het weer. dat hun de hele week te wachten staat. Gis teren is het nogal meegeval len. Tijdens het uitstapje naar het kampeerterrein en de Donkere Duinen was de lucht wat somber en er vielen enkele losse regen druppels, maar het clubje behoefde niet ijlings naar de pleegadressen te vluchten. En gistermiddag is het ple zierig toegegaan in „Den nenheuvel" te Huisduinen, waar de heer Everhardus de jongelui terdege amu seerde met zijn goocheltrucs, de heer Melis grappige imi taties ten beste gaf en Leo Mahieu het programma op luisterde met vrolijke ac- cordeonmuziek. Het was voor de meisjes en jongens uit Poortvliet dubbel pret tig, dat zij zelf ook konden meedoen. En dan de pop penkast, als altijd een at tractie. Natuurlijk ontbra ken op dit kinderfeest het natje en het droogje niet, zodat deze eerste „volle" dag een geslaagd onderdeel van het programma werd. Vandaag maken de logé's uit Poortvliet kennis met de Koninklijke Marine, morgen gaan ze naar Texel en Vrijdag naar de Aik- maarse kaasmarkt. Dan is het feest alweer afgelopen, want Zaterdagmorgen om acht uur staat in de Serin genlaan de bus naar Poort vliet klaar. Gradus wenst de heer Looijenga en zijn tierig troepje nog een paar prettige dagen. Wat er van het plaatje terecht is geko men? „Zwaar onderbelicht", kwam Gradus' lijfkieker terneergeslagen vertellen. Dat kon ook haast niet an ders, met dat trieste weer en zo laat op de avond. Maar er wordt een ander plaatje gemaakt en dat komt mor gen in de krant. I.lders in deze rubriek heeft u kunnen lezen over de vier jubilarissen op de Rijkswerf. Op bovenstaande foto staan er drie, te weten de lieren L. R. Jacobs, S. van der Plaat en S, Bont. Nummer vier, de heer G. wennen, had neen idee in een plaulje, zodat hij op het appèl ontbreekt. had moeten geven aan het snelverkeer, doch hij meende, dat voor haar alle schuld wegviel door de veel te grote snelheid van de taxi; de plaats, waar het ongeval gebeurde, noopt immers tot de uiterste voorzichtigheid De amb tenaar liet niet na, nog eens er op te wijzen, dat in onze stad vele van der gelijke nauwe en gevaarlijke straten en hoeken zijn. en dat daar onherroepe lijk ongelukken gebeuren wanneer men niet zeer, zeer voorzichtig is. Hij eiste f 75 of 25 dagen. Van der P. bleef de mening toegedaan, dat niet hij hier als verdacht© Fiad mnptcn stsan. doch de wielrijdster. De kantonrechter ver oordeelde hem niettemin tot f 50 of 25 dagen. Tot de „grote" zaken behoorde voorts een aanrijding, welke op 19 April te Den Helder plaats vond op de. kruising Herzogstraat-Van Galenstraat. De auto mobilist P. F. F. uit Amsterdam was ten laste gelegd, dat hij, over de Her- zogstraat de Van Galenstraat naderend, geen voorrang had verleend, aan een van rechtskomende motor, bestuurd door A. Ch. V. Laatstgenoemde en zekere G. G. traden onder andere als ge tuige op. Zij bevestigden, dat F. te hard had gereden. Bovendien zou deze onmiddellijk na het ongeval weer vol gas hebben gegeven, doch ten slotte toch naar de plaats des onheils zijn te ruggekeerd. Dit laatste vooral deed mr Von Meijenfeldt bijzonder genoegen. Hij vroeg f 60 of 30 dagen, daar hij de automobilist ten volle verantwoordelijk oordeelde. Deze' verklaarde, in het ge heel geen grote snelheid te hebben ge had; hij was doorgereden, omdat de motor anders precies het portier zou hebben geraakt, waarachter zijn vrouw was gezeten. Zodoende had hij dus gro ter onheil willen voorkomen. Mr 't Hooft sprak het schuldig uit en beboette de Amsterdammer met f 40 of 20 dagen. Gevonden: tasje, duimstok, ball point, zeil, schakelketting, shawl, drie- wielig kinderfietsje, houten trekwa- gentje, auto-crick, konijn, armband^ kinderlaars, damesschoenen. Verloren: portefeuille met papie ren, padvindersmes, bruin spiraal - schrift, bankbiljetten van f 25 cn f 10, gouden „Alpina" horloge, polshorloge, rijwieltas. pakje nieuwe zakdoeken, portemonnaies inh. f 7 en f2, wind jack. Onder leiding van de heer Peetoom uit Sint Pancras geeft het Stedelijk Muziekkorps hedenavond van acht uur tot half tien een concert in de Duin- roosstraat (Nieuw Den Helder). Ach tereenvolgens worden uitgevoerd de mars „The Middy" van Alford, de ouverture „Der Khalif von Bagdad" van Boieldieu, de fantasie „Maritana" van Kessels. de wals „Bij maneschijn op de oceaan" van Zwart, het karakter- stuk „Indische bruidsstoet" van Siede, de ouverture „lm Reiche des Indias" van Lincke en de mars „On the quar- ter deck" van Alford. Tot en met Donderdagavond kan men in het Tivoli-theater Gary Cooper weer eens bewonderen. Hij heeft de hoofdrol in de film „De onzichtbare tegenstander" (in kleuren), die speelt tijdens de burgeroorlog in Amerika. Regelmatig worden paardentranspor- ten van de Noordelijken onderschept door benden, die samenwerken met de Zuidelijken. Majoor Kearny (Cooper) heeft de taak, de spion, die de zaken ten gunste van de Zuidelijken regelt, op te sporen. Het gelukt hem natuur lijk, doch niet dan na vele spannende avonturen en beledigingen te hebben ondergaan. De liefhebbers van vuist-, gewerr- on revolvergevechten kunnen cfus in Tivoli terecht.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2