Geen markt in Hippolytushoef? K.N.V.B.-critiek op aankleding van het terrein SCHEEPVAARTBERICHTEN Jimmy Brown en de Oranjehemden Niet levensvatbaar Marktoverzicht van Purmerend V Weekoverzicht visserij B. en W. accoord met afwijzend advies hamer van Koophandel en middenstand Aanrijdingen, die vrij goed afliepen Oriënteringsrit voor auto's en motoren Vergadering van BKC in Anna Paulowna Nadruk op training Regelen vastgesteld voor reizende ambtenaren Lalbntsoog Gevaarlijke vondst Jonge gasten zijn er Zi|pc Wedvlucht „Altijd verder Wieringen Lagere school op reis 't Zand J Urk ALKMAARSE VEEMARKT BESOMMINGEN IIMUIDEN M OEN SDAG 24 jUNI n5|? ■V De raad van Vieringen zal zich Vrijdag hebben te beraden over het verzoek van enkele ingezetenen, over te gaan tot het stichten van een markt voor gebruik», en genotsmiddelen in Hippolytushoef. Het ver- zoek noemde Woensdagmiddag als de geschiktste middag, terwijl de afdelingen van de Bond van Plattelandsvrouwen Zaterdagmiddag *e- schik er vonden Geen steun ondervond de gedachte om een markt in te stellen in middenstandskringen, daar men nadelen zag voor de mid- denstanders m Den Oever en Westerland en bovendien de markt te weinig levensvatbaar achtte. In de betrokken vergadering had men zich uan ook met 41-o stemmen uitgesproken tegen een markt. Ook het bestuur van de verenigde markt- en rivierhandel te Alkmaar, vaarmee men besprekingen heeft ge houden. was van oordeel, dat de om standigheden voor vestiging van een nieuwe markt niet gunstig waren. De (plaats en de omgeving zijn te be perkt en een nieuwe markt zou af breuk kunnen doen aan de bestaande markten te Schagen en Den Helder. De Kamer van Koophandel heeft thans ook advies over deze kwestie uitgebracht. In dat advies wordt op gemerkt, dat gevestigde middenstands- bedrijven steeds bezwaar maken tegen het instellen van een dergelijke markt, omdat ze vrezen, dat ze een deel van hun omzet zullen verliezen. In de practijk is dit echter niet juist gebleken. Indien deze markten enkele jaren bestaan, blijkt veelal, dat de personen, die de markt bezoeken, in kopen doen in de winkels in de om geving van de markt, terwijl deze markten veel publiek naar de plaats trekken, dat er anders niet komt en er dus ook geen inkopen doet. Geen mogelijkheid. Pleiten deze dingen voor het in stellen van een markt, toch zou de Kamer dit in het onderhavige geval willen afraden. Deze goederenmarkten gaan steeds gepaard met veemarkten, graanmarkten, etc., waardoor reeds publiek naar een bepaalde plaats wordt getrokken. Dit samengaan ontbreekt te Hippo lytushoef. Bovendien is, blijkens ad vies van de centrale vereniging voor de markt-, rivier- en straathandel, waarbij practisch alle marktkooplie den zijn aangesloten, niet te verwach ten. dat haar leden de markt te Hippo lytushoef zouden komen bezoeken. Aantrekkelijkheid zal de markt dan ook niet krijgen en men kan niet verwachten, dat kopers van elders naar Hippolytushoef zouden komen, behalve de bewoners van andere dor pen van hét eiland. Hierdoor zou de in de gemeente aanwezige koopkracht in het dorp Hip polytushoef worden besteed, ten koste van de omzet in de andere dorpen. De Kamer constateert dan ook, dat er voorshands geen argumenten zijn om over te gaan tot het stichten van een markt te Hippolytushoef. B. en W. kunnen zich met deze ge dachten verenigen. In hun voorstel tot de raad overwegen zij, dat bezoekers PURMEREND, 23 Juni. Ofschoon de weersgesteldheid niet geschikt was voor de hooibouw, was de gehele markt vrij stil. De handel in de vette koeien was er echter niet slechter op, en de prijzen lagen hier dan ook iets hoger. Ook op de geldekoeien-markt, waar de keuze zeer gering was, was meer verkoopsmogelijkheid. De verse melkkoeien-markt bood al dezelfde aanblik, ook daar was meer animo. Met de nuchtere kalveren ging het weer heel goed, wat de slachtkalveren betreft. Deze brachten weer hoge prijzen op. Met de fokkers ging het heel wat stugger. Op de wolveemarkt was slechts een gering aanbod, maar de gang in de vette schapen was dan ook iets beter en de prijzen vaster. Ook voor de lammeren was meer animo. Opvallend is, dat er weinig lammeren aangebo den worden. Met de bokken en g iten was het een stugge boel, terwijl op de vette varkensmarkt maar een klein aanbod was, waardoor de prijzen reeds in de vroegte hoog waren. Ook naar de vette zeugen was veel vraag, en de prijzen lagen hier ook iets hoger. Met de biggen ging het heel kalm, de aanvoer was hier iets minder, zodat de prijzen toch iets hoger lagen. Met de fokzeugen was het weer heel kalm, terwijl ook de paardenmarkt eenzelfde beeld liet zien. De pluimveemarkt was niet veel beter, ook daar was het een stugge boel. PURMEREND, 23 JUNI. Aange voerd 457 runderen, waaronder 190 vette koeien, van f 2.20 .tot f 2.90 per kg, vlug; 100 melk- en kalfkoeien, van f 675 tot f 1050, kalm; 145 geldekoeie-i van f 585 tot f 825, goed; 8 pinken, van f 325 tot f 450, kalm; 20 vette kalveren, van f 145 tot f 260, stug; 509 nuchtere kalveren v. d. slacht, van f 42 tot f 100, goed, voor de fok kers van f 60 tot f 105, stug; 14 stie ren, van f 650 tot.f 1625, goed; 260 vette schapen, van f 70 tot f 110, beter handel; 479 lammeren, van f 38 tot f 70, goed; 39 bokken en geiten, van f 8 tot f 50, stug; 100 vette varkens, zware, van f 1.80 tot f 1.96 per kg en zouters,, f tot f vlug; vette zeu gen, van f 1.08 tot f 1.72 per goed 656 schrammen, van f 60 tot f 105, kalm; biggen van f 38 tot f 64, kalm; 15 fokzeugen, van f 235 tot f 375, stug; 33 paarden, van f 625 tot f 1025, stil. Totaal 2568 dieren. 2200 oude kippen en hanen, rode en witte, van f 1.70 tot f 1.80 per kg; 350 oude kippên en hanen, blauwe, van f 1.85 tot f 2 p kg; 1700 jonge hane-, witte en rode, van f 1.80 tot f 2 per kg; 300 jonge hanen, blauwe, van f 2.65 tot f 2.75 per kg; 150 eenden, van f 1.25 tot f 1.75 per stuk; 400 konijnen, van f 1.25 tot f 7 per stuk. 5000 kipeieren, van f 12 tot f 13 per 1C0 stuks; JOU eendeieren, van f 10.50 per'*110 stuks. ,r„ 1EREND, 23 Juni. Eieren- v» Aangevoerd55.000 eendeie- ,n f 11.10 tot f 11.50 per 100 50.000 kipeieren, van f 12.50 tot 0 per 100 stuks. uit plaatsen buiten Wieringen niet zijn te verwachten, dat een te stichten markt aan de beperkte koopkracht te hoge eisen zal stellen en daardoor niet levensvatbaar, zal zijn. Mocht zij wel levensvatbaar zijn, dan is de vrees ge wettigd, dat de werking van de markt voor verschillende middenstanders on gunstig zal werken. Zij stellen de raad daarom voor, het verzoek af te wijzen. Geen snoep op Zondag. Het besluit van de raad om de snoep winkels een gedeelte van de Zondag open te stellen, kon in de ogen van de minister geen genade vinden, daar er geen bijzondere plaatselijke omstan digheden aanwezig zijn. Voorgesteld wordt het besluit in te trekken. Voorgesteld wordt medewerking te verlenen bij het aanschaffen van leer middelen voor het VGLO, dat in Sep tember de nieuwe lokalen zal betrek ken, tot een bedrag van ƒ3000. waarvoor zullen worden aangeschaft vier nieuwe naaimachines en mate riaal voor handwerken, handenarbeid, natuurkunde instrumenten en taalme thoden. Voorts zal verandering moe ten worden aangebracht in de bijdrage in de kosten van de vleeskeurings dienst Den Helder. Anna Paulowna en Wieringen betaalden samen f 2083.50. Gezien de kosten, die de dienst vergt en het aantal slachtingen in Anna Paulowna en Wieringen, 825 en 1112 per jaar, wordt voorgesteld het aan deel, dat deze gemeenten moeten bij dragen, te bepalen op ƒ4670,voor Wieringen en Anna Paulowna f 2994.—. GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Borgdorff, thans ambtenaar ter se cretarie te Woubrugge, slaagde één dezer dagen voor het diploma ge meenteadministratie I. *at,erd^moï?en reed «n zoontje van de heer R. R. met het dochterti* de heer De V. op de autoped van- On het ^r£ftraat de Koningsstraat in. Op hetzelfde moment naderde uit de auto tletVan de,° L' scn°o1 een vracht auto. Het jongetje wist van de autoped kw!™ï;rlngen- ?iaar aut°Ped en meisje kwamen voor de vrachtauto terecht De chauffeur remde onmiddellijk, maar Ihil 7f\! 2e aut°Ped klem onder de chassisbalk van de auto. Het meisje kwam met de schrik vrij! Maandagmorgen reed de heer C Hoep per motor over Zandburen naar Den Oever. Toen hij de Slingerweg na- uerde. had hij wél de melliauto gezien aie ook vanuit de Slingerweg Zandbu ren wilde oprijden. Maar de aanhang wagen achter deze auto was aan zijn aandacht ontsnapt. De heer Hoep kon een aanrijding met dit vehikel niet ontwijken. De gevolgen hadden veel ernstiger kunnen zijn; met een bloe dende wond aan zijn been en een be schadigde motor kwam de heer Hoep er af. Zaterdagavond had een oriënterings rit voor auto's en motoren plaats, ge organiseerd door hotel Zomerdijk" te Den Oever. Een groot aantal deelne mers, in totaal 57, dong mee naar de uitgeloofde prijzen (bekers en medail les). De uitslagen luidden als volgt: Auto's: le prijs: Js. Bosker Oz.. Hip polytushoef 25 strafpunten. 2e prijs; S. Duynker, H'hoef 50 strafpunten. 3e prijs" Th. Boersen. Den Oever 53 straf punten. Motoren: le prijs: (tevens wisselbeker voor het beste totaalresultaat); Aug. Engel, Westerland, 9 strafpunten, 2e prijs; J. Homma, Leeuwarden, 10 straf punten. 3e prijs; A de Krijger. Ooster- kleef, 11 strafpunten. Mevrouw Engel verwierf een priis als beste kaartlezeres en C. Kasperma uit Sneek verkreeg de troostprijs voor het hoogste aantal strafpunten (368). TAXIVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben vergunning verleend aan de heer J. Weima te Oosterland tot het uitoefe nen van een taxibedrijf. De vergun ning ten name van de heer N. Met selaar werd op diens verzoek inge trokken. TOEN BKC's voorzitter, de heer C. Keyzer, deze halfjaarlijkse BKC-verga- dering opende, kon men niet spreken van een overweldigende belangstelling van de zijde der leden. Niettegenstaan de dit, hadden de besprekingen een bijzonder levendig verloop. De voor zitter gaf nog een korte terugblik op het verloop van de laatste competitie wedstrijden van het eerste elftal. IVIet een woord van dank aan die spelers, die gedurende deze periode tweemaal per week hadden getraind, putte hij voorts moed uit de volgende competi tie in de 4e klasse. Korte tijd geleden had er van de zijde van de KNVB een controle plaats gehad op het terrein, de kleedkamers en de „douche-inrich ting". Vooral over de beide laatste, was de KNVB-vertegenwoordiger niet zo bar goed te spreken geweest en had de voorwaarde gesteld, dat een en ander voor I September 1954 in orde zal moe ten zijn en dat de kleedkamers, alsme de scheidsrechterkamertje en was-in- richting zich op het terrein moeten be vinden. Aangezien het terrein eigendom is van de vereniging zal hier raad moeten worden geschaft en verzocht de voor zitter de vergadering om machtiging, in deze aangelegenheid naar eigen in zicht te handelen. Uit het keurige jaarverslag van de penningmeester, bleek wel, dat de gel delijke positie van de vereniging voor uitgaande is. Bij het begin der compe titie had BKC 136 leden. Bij de be stuursverkiezing werden de aftredende, doch herkiesbaar zijnde leden J. C. J- van Gelderen en J. J. Vergouwe bil ac clamatie herkozen. De heer W. Ouds hoorn, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd bij stemming ver vangen door de heer Wïjgchel (voorop gesteld dat de heer W. zijn benoeming aanneemt). De heer Keyzer maakte van deze gelegenheid tevens gebruik de niet aanwezig zijnde heer Oudshoorn dank te brengen voor het vele werk. ten dienste van BKC verricht. Spreker was er van overtuigd, dat de heer Oudshoorn nog steeds met hart en ziel In de vergadering van de polder Anna Paulowna die Zaterdag om elf uur in het Polderhuis in Anna Paulowna wordt gehouden, zal o.m. een voorstel komen om nieuwe regelen te treffen inzake de vergoedingen die het dage lijks bestuur of het personeel van de polder bij eventuele dienstreizen in rekening mag brengen. Voor het gebruik van een eigen auto zal in het vervolg een vergoeding van 20 cent per KM worden gegeven. Indien de dienstreis een etmaal duurt, mag twintig gulden in rekening worden gebracht. Bij een duur van zes uur of minder f 5. tussen 6 en 12 uui f 10. Duurt de reis twee etmalen, dan bedraagt de vergoeding f 17 per etmaal, bij langere duur f 14,50 per etmaal. De dijkgraaf en de technisch hoofd ambtenaar zijn gerechtigd ook in de polder zelf van een auto gebruik te ma ken om zich te verplaatsen. Bij gebruik van eigen auto mogen zij daarvoor twintig cent per KM in rekening brengen. Tenminste, indien de hoofdin gelanden zulks zullen goedkeuren. bij de vereniging is. De elftalcommissie werd eveneens herzien. Bij stemming bleek het, dat de volgende vijf perso nen op prijs werden gesteld, M. van Teulingen Hzn. (19 stemmen), A. v. d. Horst en P. v. d. Burg, (ieder 17 stem men). J. van Wees en N. Nap (resp- 14 en 22 stemmen). Later werd aan deze commissie P. Appel, op verzoek toege voegd. De uitloting van de tribune-obligaties bracht de volgende houders weer in het bezit van hun geld: 2 oblig. van f 100 Nr. 4 C. de Laat en Nr. 23 C. D- Broers- ma, 2 oblig. van f 50 Nr. 19 C. Maters en Nr. 34 J. C. Rezelman 4 st. van f 25 Nr. 36 G. J. Geertzema. Nr. 38 A. Meel dijk. Nr. 47 J. Daalder en Nr. 16 J. de Winkel. Voorts lootten nog 6 oblig. uit van f 10 t.w. Nr. 3. Nr. 58. Nr. 61, Nr. 10, Nr. 53 en Nr. 41. Voor de sportdag op 5 Juli heeft BKC nog geen tegenstander. Men had HSV (kortelings gepromoveerd naar de 3e klasse) verzocht, doch ter elfder ure bleek deze vereniging niet bereid. Men zal nog trachten een behoorlijke tegen stander te vinden. Het ligt voorts in de bedoeling op 12 Juli a.s. seriewedstrij den voor de junioren en adspiranten te organiseren. Bovenal hamerde de voorzitter op het vasthouden aan de goede gewoonte om te trainen. De heer Alb. Buning zal in het vervolg de welpen trainen, het geen de heer Van Gelderen aanleiding gaf, sollicitanten te vragen voor de vacatureleider van de welpen. De heer P. de Boer stelde voor ten behoeve van de nieuwe kleedkamers een fancy-fair te organiseren. De secretaris had van de zijde van het ZAP-bestuur het voor stel ontvangen, samen in één afdeling de volgende competitie in te gaan. Over al deze aangelegenheden zal het bestuur zich ernstig beraden. Bij de graafwerkzaamheden voor de bouw van een nieuw hotel voor de heer B. de Vries stootten de arbeiders van de aannemer Heidsma op een hard voorwerp. Het bleek een vlieg tuigbom te zijn. De gewaarschuwde postcommandant riep de MOD te hulp en deskundigen van deze dienst ontfermden zich over het gevaarlijke voorwerp, dat 45 kilo springstof be vatte. Het werd veilig op het strand tot ontploffing gebracht. Maandagavond om ongeveer negen uur arriveerden in Callantsoog de dertig kinderen uit Poortvliet, die hier met hun begeleidsters een week je zullen verblijven. Zij werden door hun tijdelijke pleegouders bij de school ontvangen. Ondanks de lange busreis zagen de kinderen er niet vermoeid uit en opgewekt stapten ze naar hun vacantieverblijven. De commissie heeft verschillende trips voor de kinderen uitgestippeld. Het zal hun deze week niet aan ont spanning ontbreken. NIEUWE ZAAKVOERDER De heer F. W. de Waard heeft ontslag genomen als zaakvoerder van de coöp. aankoopvereniging en graan- malerij „De Goede Verwachting" al hier. In zijn plaats is benoemd de heer Jb Brugman* Kzn te Anna- Paulowna. BENOEMING De ccöp. veeafzetvereniging voor Noord- en Zuid-Holland G.A. heeft de heer J. van Herwaarden te Wou denberg aangesteld als vertegenwoor diger voor de gemeente Zijpe. De heer Van Herwaarden is inmiddels overgegaan tot aankoop van 't woon huis, dat thans wordt bewoond door de gemeente-architect en staande te Schagerbrug. Agatha (t) van Makassar naar Sorong, pass. 226 eil. Buru. Alcyone,- van Bu enos Aires naar Rotterdam, pass. 22-6 f ernando Noronha-St. Vincent, kv. Aldabi, van Buenos Aires naar Rotter dam, pass. 22-6 Finisterre naar Antwer pen. Alnati, van Rotterdam naar Bu enos Aires, 22-6 dw Oporto naar Las Falmas. Amstelpark, 23-6 van Quebec te Huil. Aibi, 22-6 van Tj. Priok naar New York via Singapore. Aardijk, 22-6 van Galveston naar Tampa. Al- phacca, van Buenos Aires naar New York, 22-6 van Rio de Janeiro naar Vit- tcria. Amerskerk, van Rotterdam naar Japan, 23-6 van Suez naar Aden. Am- penan, 23-6 van New Orleans te Char leston. Ariadne, 20-6 te Philadelphia. Bantam, 20-6 te Surabaja. Blom- mersdijk, van New York naar Rotterdam, pass. 23-6 Vlissingen naar Antwerpen. Boissevain, 23-6 te Yokohama. Bo naire, van Paramaribo naar Amsterdam 22-6 1050 mijl ten NNO Parajaribo naar Plymouth. Boskoop, van Amsterdam naar West-Indië. 22-6 420 m ZW Flores naar Trinidad. Caltex Leiden (t), 23- 6 van Rotterdam te Sidon. Caltex Pernis (t), van Rotterdam naar Sidon, pass. 22-6 Malta. Caltex Utrecht (t), 22-6 van Sidon te Rotterdam. Clavel- la (t), nacht van 22 op 23-6 van Imming- ham te Rotterdam. Duivendijk, van Rotterdam naar Vancouver, 22-6 nm. v. San Francisco naar Portland. Drente, van Rotterdam naar Indonesië, 23-6 te Djeddah. Eendrecht. van Piraeus n. Rotterdam, pass. 22-6 Finisterre. Friesland, van Krl. Rotterdam naar In donesië, pass. 22-6 nm. Ouessant naar Algiers. Hersilia, 23-6 van Guanta te La Guaira. Hydra, van Amsterdam n. W. Indië, 23-6 nm. te La Guaira. Ko- ta Baroe, van Indonesië naar Rotterdam, pass. 22-6 Guardafui naar Aden. Langkoeas, 23-6 te Makassar. Linde- kerk, 22-6 van Kuwait naar Abadan. Meerkerk, van Rotterdam naar Japan, 23-6 te Calcutta. Mentor, van Middel zee naar Amsterdam, 23-6 te Hamburg. Myonia (t), 22-6 van Alexandrië te Saloniki.Mapia, 20-6 van Indonesië te New York. Nieuw Amsterdam, 23-6 ca 1600 u. van Rotterdam naar New York. Nigerstroom. 22-6 van Lagos naar Pontenoir. Oranjefontein, van Het vertrekpunt voor de wedvlucht van de vereniging „Altijd Verder" was deze keer St Quentin, zodat de duiven een afstand van 356 km hadden af te leggen. Om 6 uur werden de vogels bij Zuid-Oostenwind in vrijheid gesteld. De eerstaankomende duif bleek met een snel heid van 1519 m per minuut te hebben gevlogen. Prijzen en punten werden be haald dooi» A. v. d. Zee 1 3 8 11, 58 pnt; A. Liefhebber 2 5 6 7 12 20 21, 55 pnt; P. Blaauboér Wzn 4 10 17. 53 pnt; J. Janssen 9 16, 48 pnt; G. Nieuwenhuizen 14 18. 43 pnt; N. W. Kaan 13. 44 pnt; E. Janssen 15, 42 pnt; M. v. d. Berg 19, 38 pnt. Oost-Afrika naar Amsterdam, 22-6 320 mijl ten Westen van Walvisbaai naar Teneriffe. Polydorus, van Amsterdam naar Indonesië, 23-6 te Singapore. Polyphemus, van New York naar Indo nesië, 23-6 te Djeddah. Rempang, van New York naar Indonesië, 22-6 van Su ez naar Bahrein. Riouw, 22-6 van Abadan naar Kuwait. Rijndam, van Montreal naar Rotterdam, 22-6 150 mijl ten W van Kaap Race naar Southampton. Saparoea, van Amsterdam naar West- Afrika, 23-6 vm. te Bordeaux. Sa- roena (t), 22-6 van Pladju naar Tarakan. Schiedijk, van Indonesië naar New York, 22-6 van Djibouti naar Suez. Tabian, van Indonesië naar Amsterdam, pass. 22-6 Guardafui naar Djeddah. Talisse van Charleston naar Galveston, pass. 22-8 Straat Florida. Tara, Buenos Aires naar Rotterdam, 22-6 van Vittoria naar Bahia. Tawali, van New York naar Indonesië, 23-6 van Port Swetten- ham te Singapore. Tjikampek, van Oost Afrika naar Japan, 22-6 van Zanzi- bar naar Mauritius. Tjitjalengka, van Japan naar Zuid-Amerika, 22-6 van Hongkong naar Singapore. Veendam, van New York naar Rotterdam, 22-6 320 mijl ten Z. van Kaap Race naar Sout hampton. Waterman, van New York naar Rotterdam, 22-6 440 mijl ten ZZW van Kaap Race. Wieldrecht (t), nacht van 22 op 23-6 van Mena al ahmadi te Swansea. IJssel, van Amsterdam naar Middell. Zee. 22-6 te Palermo. Zijpen berg, van Mormugao naar Rotterdam, pass. 22-6 Fantellaria. De derde en viercif klas van de O L. S. Westerland hehoen het wel bijzonder getroffen met het schoolreisje. De hele dag is het wee i'vóUig geweest, ter wijl het 's avonds bij de aankomst op Wieringen akelig guur was. Het doel van de reis was Amster dam. Kort voor de hoofdstad werd eerst de limonade-voorraad aangespro ken. Om half elf werd de jeugd in Ar- tis ontvangen door de heer Rensen- brink. die reeds enige bekendheid ge- riet door zijn televisie-uitzendingen. Op boeiende wijze vertelde hij allerlei wetenswaardigs over de verschillen de dieren. Het aquarium en het reptie lenhuis werden niet vergeten. Hierna ging het door het drukke stadsgewoel van Amsterdam langs Schiphol, over Haarlem naar Schoorl, waar de kinderen in de Rode Leeuw nog een paar uur hebben genoten alvo rens de thuisreis werd aanvaard. Een zware brand heeft het ook bij vele Noordhollanders beken de hotel „Berg en Dal" in Val kenburg in de as gelegd. De gasten konden het hotel, met achterlating van hun bagage, verlaten. Een bejaarde huis knecht kwam in de vlammen om. Een opname van de brand, ter wijl juist een zware muur in stort. GEDIPLOMEERDE MELKBOER Onze plaatsgenoot de heer C. de Wit Wzn. behaalde dezer dagen het vakdiploma voor de detailhandel in melk, boter, kaas en eieren. 17. 't Was voor meneer Bikkebakker niet moeilijk het gesprek van het voetbalpompje op Jackie te brengen. „Ik hoorde onlangs dat Jack hij zei mst opzet niet Jackie zo aardig kan voetballen. Voelt u er niets voor hem werkend lid van onze vereniging te maken, meneer Brown? Wij kunnen best wat vers bloed gebruiken. Hij is natuurlijk nog niet bestemd voor het eerste of tweede elftal, maar wij hebben ook 'n stuk of drie adspirantenploegen en daarin zou best een plaatsje voor hem te vinden zijn. Men heeft mij verteld, dat hij al héél aardig voetbalt en ik méééén te weten, dat hij dat van nie mand vreemd heeft". Meneer Bikke bakker liet deze laatste woorden ver gezeld gaan van een olijk knipoogje, hetgeen Jimmy niet onwelgevallig was. „Ja meneer Bikkebakker," wierp hij tegen, de jongen is toch nog veel te jong om al aan wedstrijdsport mee te doen. Wat wilt u eigenlijk?" Mentor Bikkebakker wilde hier juist een klemmend protest tegen te berde brengen, toen plotseling de deur open vloog en een opgewonden Jackie de kamer binnen stoof. „Oh pappie," riep hij, „ik hóórde héél toevallig, wat me neer Bikkebakker aan u heeft ge vraagd. U vindt het toch zeker goed? Oh, wat knots om voor de Biggers te mogen speien!" Dit was Jimmy toch wat te erg. „Aap van een jongen" riep hij kwaad. „Wie geeft jou het recht om voor luistervink te spelen? Wat zijn dat voor oerwoudmanieren? Mars, naar je bed en Iaat ik je niet meer horen!" Meneer Bikkebakker be gon haitelijk te lachen. „Die jongens toch, zei hij. „Als 't om voetbaiien gaat, gaat geen zee hun te hoog". De aanvoer van kuilpaling was de af gelopen week nog bijzonder gering. De vangsten per vaartuig en per dag va rieerden van 40 tot 120 pond. De note ringen voor de kuilpaling liepen nogal terug. Déze waren per pond van f 0.81 tot f 1.05. Ook de resultaten der lijnaalvtssers waren niet zo gunstig. De vangsten wa ren hier per dag en per vaartuig van 30 tot 100 pond. Noteringen per pond van f 0.99 tot f 1.65. Fuikpaling werd slechts weinig aangevoerd. Notering per pond van f 097 tot f 1.15. De aanvoer van snoekbaars en rode baars was gering. Ko teringen voor snoekbaars per pond van f 0.45 tot f 0.53. Voor rode baars per pond van f 0.81 tot f 1.03. De aanvoer van nest liep ook terug. In totaal werd ongeveer 89 ton aangevoerd. Prijs per bak van 75 pond f 2.60. De weekbesommingen der kutlvlssers waren aan de lage kant. Per vaartuig van f 200 tot f 600. Bij de lijnaalvisers was dit per vaartuig van f 200 tot f 400. Aangevoerd werd: 41.115 pond kuil paling, 4615 pond lijnaal, 392 pond fuik- paiing. 985 pond snoekbaars, 479 pond rode baars, 531 pond voorn, 17 pond kar per, 2 pond snoek en 178.537 pond nest De totale omzet aan de afslag bedroes ongeveer f 49.619. VISSERIJBERICHT Dinsdag werd door 90 vaartuigen aangevoerd: 6311 pond kuilpaling 0 85 —1.00; 1290 pond lijnaal 0.901.5i - 910 pond fuikaal 0.93-0.95; 20 pond snoek bars 0.54-0.55; 94 pond rode baars 0.85—0.89; 84 pond voorn 0.04; prijzen per pond; 544 bakken nest 2.60 per bak van 3714 kg. p r Veel gras en dan nog hooitijd, zijn oorzaak, dat de aanvoer van koeien ön de veemarkt niet bepaald ruim ge noemd kan worden. Hier waren er Maandag maar juist genoeg om de nni zen van verleden week te kunnen hand haven. De handel was echter matig. Het kleine aantal kalveren werd te gen hoge prijzen vlug verkocht Op de varkensmarkt werden over. ST vleesvarkens aangeboden. Men houdt van de zijde der aanvoerders wei rekening met de grotere vraag' naai deze dieren - vooral in de omliggen de badplaatsen wordt in deze tijdToet omgezet zodat er veel lichte varkens bij waren. Bij de aanvang der markt ^vas handel vlot te noemen, doch deze hep later tot matig terug! ALKM. EXPORT VEILING, 22 Juni Schotse muizen 17-25, slabonen 157- 168, stoksnijbonen 90-107, tuinbonen 26 30, peulen 7597, doperwten 46 komkommers 11—30. tomaten A 94 120, bloemkool 816, spinazie 8—22 E!fi9 6nm 1(ir2i' sla 2-50-6.50. andijvi' f-12 50. rabarber 7-18, rode bieten a.50-10, bospeen 24—30. waspeen 20 U1!2u ^~14' "7-5010, soep 5-950 aardbeien 1.40—3.50, asperges 1.21 traB"e°nmilJBemn T f*"r*"'' 14.200; Kotters: IJm 2 56 pr;; zen per kg: heilbot 2.45-2.00 !°ng 1-751.62grm. tong 1.26—1 13.' kim. tong 1.64-1.48; kl. tong I Hfi.' l ?iLi ii tong 11 1 12—1.00; tarbot 7 PrÜzen per 50 kg: pi «Mh l1 1.8~8; schar 13—8; bot 18 50~ ij-V<r r'?g 23-18.50; makreM „T gr- schelvis 25; grm sr>.« Vis 26; kim. schelvis 33—29; kl s- vis I 34—24, II 19-8; wijting VG gr. gul 3225, midd. gul 17 50u f 66 t°To Li kl' ko°1v;s fw. 1 d- 9.60 wit 19.50. prjj7 ti - fï'-n s? jaUW 1728043.29.. i. •13,50—27, wit 49gr. tale aanvoer 1940 kijf '1

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5