Plannen voor een nieuw Lyceum in vergevorderd stadium Jimmy Brown en de Oranjehemden Aanvang bouw voorjaar 1954? Nivellering huren nog in studie Postzegelactie van het Roode Kruis Beiaardconcert Haven te Oudeschild wordt uitgebaggerd IN HET KORT HE Bevorderingen op de Kweekschool Gemeenteraad Den Helder Tussen Haaks en Ruitje Gekleed te water om weddenschap AMC's laatste rit van de Avondcompetitie Evangelist Zaiss opnieuw naar ons land Anna Paulowna De P.J.G. nam afscheid van echtpaar Schuiling EEN VAN DE MEEST BELANGWEKKENDE mededelingen, die tij dens de gisteravond gehouden raadsvergadering Werden gedaan, viel in feite buiten de agenda. Deze was reeds afgewerkt en men zou aan de rondvraag beginnen, toen loco-burgemeester P. S. van der Vaart (bur gemeester mr G. D. Rehorst was wegens vacantie verhinderd) de aan dacht vroeg voor het Lyceum-plan, dat enige maanden geleden weer aan de orde werd gesteld. De commissie, die toen werd gevormd om de bouw van een nieuw gemeentelijk Lyceum bij het Timorpark voor te bereiden, is inmiddels zover gevorderd, dat met het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen volledige overeenstemming is be reikt over de eisen, die aan deze nieuwe school moeten worden gesteld. De machtiging tot het nader uitwerken van het bouwplan is verkregen en de architect, prof. Wieger Bruin, heeft reeds een volledig schetsplan klaar. Verwacht wordt, dat het overleg met de hogere rijksorganen, de inspectie bij het M.O. en de eigen technische 'diensten zo vlot zal ver lopen, dat het geheel uitgewerkte plan binnenkort aan de raad kan worden voorgelegd. Persoonlijk achtte de heer Van der Vaart het waar schijnlijk, dat men reeds in het voorjaar van 1954 met de bouw kan beginnen. DIJ de opening van de' vergadering deelde loco-burgemeester Van der Vaart mede, dat de gemeente-secretaris (wiens plaats deze avond werd inge nomen door de heer L. J. Daalder) door ziekte niet aanwezig kon zijn en dat ook de heer J. H. Keijzer (CH) bericht van verhindering had inge zonden. Het eerste agendapunt was het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw-benoemde raadsleden. Een commissie onder voorzitterschap van de heer G. J. Eijlders had de stuk ken voor de aanvang der vergade ring bestudeerd en kon de raad nu bij monde van de nestor mededelen, dat alle bescheiden in orde waren bevonden. Oud Den Helder Achttien ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen, waarop enige voorstellen op het ge bied van de wederopbouw aan de orde werden gesteld. Het voorstel tot herziening van het plan voor Oud Den Helder bracht de heer J. J. Landman (PvdA) tot de vraag, of al bekend is, wanneer een alge hele kostenberekening van dit we- deropb wplan kan worden ver wacht. Dit in verband met de varia ties in het huurniveau. De heer Van der Vaart kon antwoorden, dat een eventuele nivellering van de huurprijzen (deze kwestie is in stu die) geen verband houdt met' de to tale kosten van uitvoering van het wederopbouwplan. De stichfingskos- ten van de diverse complexen moe ten nog worden vastgesteld. Aan de hand daarvan kan gelijktrekking van het huurniveau worden overwogen. Op een vraag van de heer S. Prins(VVD) antwoordde de wet- •houder, dat de scheiding tussen de bestaande percelen aan de Singel en het plan Oud Den Helder nog niet geheel vaststaat. Het is wel de be doeling, dat de hier en daar voor komende grillig verlopende erfaf- scheidingen zullen worden rechtge trokken. Riolering Het voorstel tot het vernieuwen van de riolering in enkele straten ontmoette aller instemming. De heer F. M. van der Woude PvdA deed het college de suggestie aan de hand, bij de uitvoering van het plan meteen aansluitingen te maken naar de woningen, die nog volgens het „tonnenstelsel" van faecaliën worden ontdaan. Wethouder P. Th. Luijckx merkte op, dat de betrokkenen niet kunnen worden gedwongen tot het aanschaffen van een closet, maar wethouder Van der Vaart meen de, dat het gemeentebestuur wel een stimulans in de goede richting zou kunnen geven (wellicht door een fi nanciële bijdrage uit het Terlingen- fonds in uitzicht te stellen). Zeevaartschool De heer S. Prins (VVD) betreur- de het, dat enkele vervallen opleidin gen waren geschrapt in de nieuwe verordening op de schoolgeldheffing van de Zeevaartschool. Hij zag graag c.'mogelijkheid tot het opnieuw in stellen van deze opleidingen open gelaten door ze in de verordening te laten voorkomen. Wethouder Van der Vaart betoogde, dat men de verordening heeft willen aanpassen aan de practijk. Het gemeentebestuur kan blijven streven aar uitbreiding van het aantal opleidingen. Zo nodig kan de verordening weer worden aangevuld. Mevr. C. A. Hamel Dito (PvdA) juichte het toe, dat de nieu we verordening uniformiteit brengt wat betreft de schoolgeldregeling voor het middelbaar onderwijs hier ter stede. Zij sprak de wens uit, dat de belangstelling voor het onderwijs aan de Zeevaartschool door de nieu we regeling zal toenemen. Wethou der L. F. van Loo wees in dit ver band op de „concurrentie", die de marine-opleidingen de koopvaardij- opleidingen aandoen. Desondanks kon hij getuigen van een geleidelijke groei van het aantal leerlingen der Zeevaartschool. De raad nam toen het voorstel zonder hoofdelijke stem ming aan. Lager onderwijs In verband met een voorstel inzake de aanschaffing van leermiddelen voor de nieuwe openbare lagere school aan de Duinroosstraat sprak de heer J H. S m i t h (P.v.d.A.) zijn voldoening uit over het uitvoerige en veelbelovende leerplan van deze binnenkort te ope nen school. Het voorstel tot verhoging van het crediet voor de bouw van deze school ontlokte uit alle fracties critiek. Naar aanleiding daarvan zeide ook wethou der Van der Vaart het te betreu ren, dat bij de eerste credietaanvrage verzuimd was, rekening te houden met de kosten van verwarming en het ar chitecten-honorarium. De raad toonde daarop begrip voor de menselijkheid ener vergissing en verklaarde zich met het voorstel acooord. Nadat mevr. Hamel-Dito haar warme instemming had betuigd met het experiment inzake een voortgezet te cursus aan de Handelsavondschool, kwam de heer Prins met enige cri tiek op de veelvuldige overplaatsingen bij het lager onderwijs. Ook de heer B. Schreuder (partijloos) meende, dat het onderwijs hierdoor kon wor den geschaad. De heer S m i th zag dit niet zo donker in. Hij betoogde, dat het gemeentebestuur de onderwijzers niet aan banden kan leggen. Het is niet onmogelijk, dat het belang van het onderwijs wordt gediend door het voldoen aan verzoeken tot overplaat sing, welke de heer C. J. Bosch (K.V.P.) in verband bracht met de toe wijzing van woningen. Hij kon zich in denken, dat den onderwijzer graag werkt op een school in de nabijheid van de hem toegewezen woning. De voorstellen met betrekking tot overplaatsingen en benoemingen ge schiedden vervolgens overeenkomstig de reeds door ons gepubliceerde voor stellen. Daaraan werd nog toegevoegd de benoeming van mej. T. M. Bracht te Groningen tot lerares in de lichame lijke oefening aan het gemeentelijk Lyceum, in de vacature van mej. J. Lettinga, aan wie in verband met haar voorgenomen huwelijk eervol ontslag werd verleend. Kernfinanciering De mededeling over de aanwijzing van „kernplannen" in het Centrum en Oud Den Helder deed de heer Prins een zekere onbillijkheid oonstateren. Hij betreurde het, dat niet alle her- bouwgevallen in de wederopbouwplan- nen „Centrum" en „Oud Den Helder" onder de z.g. „kernfinancieringsrege- iing" kunnen vallen. Ook de heren G. J. Eijlders (A.R.), J. J. Landman (P.v.d.A.) en C. Ean (K.V.P.) lieten zich in deze geest l'.it. Wethouder Van der Vaart bracht daarop naar voren, dat men het kun nen profiteren van deze nieuwe rege ling niet als een al te groot voorrecht behoefde te beschouwen. Het is zelfs mogelijk, dat de gewone premie-finan cieringsregeling in bepaalde gevallen voordeliger uitvalt, vooral nu het over nemen van bestedingsplichten minder moeilijkheden oplevert. Voor iedere bestedingsplichtige kan worden nage gaan, welke financieringsregeling in zijn geval het gunstigst is. Scholenbouw Zonder enig bezwaar verleende de raad de gevraagde medewerking aan de besturen van de stichting „Het R.K. Onderwijs" en de schoolvereniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", inzake de bouw van een nieuwe R.K. ULO en een prot-chr. lagere school in Nieuw Den Helder. Zijdelings in verband met de scho lenbouw in dit stadsdeel stond de vraag, die de heer E ij 1 d e r s tijdens de rondvraag stelde over het geprojec teerde tegelpad tussen Huisduinen en Nieuw Den Helder. Loco-burgemeester Van der Vaart antwoordde, dat de zaak enigermate is vertraagd door het overleg met de Staat der Nederlanden. Het pad komt gedeeltelijk op Rijks- grond te liggen. Verder leverde de rondvraag niets bijzonders op, zodat de voorzitter de vlot verlopen vergadering kon sluiten. In het Roode Kruis-gebouw aan de Bankastraat is gisteravond een bespre king gevoerd over de verkoop van spe ciale Roode Kruis-postzegels, een actie, die van de tweede helft van Augustus tot half October zal worden gehouden. De zegels zullen huis aan huis worden aangeboden en het ligt in de bedoeling, hierbij de methode te volgen, welke tij dens de bekende Kinderzegel-actié wordt toegepast. Met dien verstande-, dat voor de verkoop geen kinderen worden ingeschakeld. De plannen zijn nog in voorbereiding, doch wij hopen binnenkort nadere me dedelingen te kunnen verstrekken. Het is morgen hoog water om 10.15 en 23.00 uur, en laag water om 4.30 en 17.15 uur. De temperatuur van het zee water was 17,8 graden Celsius. 35. De wedstrijd van De Biggers te gen de Grasvinken was een voetbaleve nement, dat reeds onder gewone om standigheden heel veel toeschouwers zou hebben aangelokt, maar nu overal bekend was geworden, dat De Biggers hun geroutineerde middenvoor Dries Drabbeldruif door een volslagen nieu weling hadden vervangen, nu liep het gewoon storm! Drie dagen tevoren wa ren zowel de zit-tribune als de staan- tribune reeds totaal uitverkocht. Het was vooral Dries Drabbeldruif die dit tandenknersend aanschouwde. In zijn sigarenmagazijn Koning Voetbal ver kocht hij in voorverkoop altijd honder den plaatsen, maar nu stonden de men sen gewoon voor zijn winkel in de kou. Hij liet in de winkel wel niets merken, deed alsof hij er zelf ook aardigheid in had, maar toen hij 's avonds in de ach terkamer kwam, moest zijn arme vrouw het ontgelden en zijn kinderen kropen verschrikt achter een stoel weg, toen hun pappie zijn vrouw kenbaar maak te, dat de boerenkool naar petroleum smaakte en de worst naar groene zeep. ,Dat ik mij deze behandeling door die Bikkebakker moet laten welgevallen", gromde Dries Drabbeldruif tenslotte. Hij smeet zijn vork en mes op de tafel, stond op en verliet zijn huis. „Ik moet eens een hartig woordje met Dirk Dreun praten", dacht hij. ,,'t Zou me verwonderen als ik die niet voor mijn karretje zou kunnen spannen, want Dirk lust Bouk Bikkebakker ook niet". nOOR de drank kunnen vreemde dingen gebeuren. Zo vormde zich gisteravond, onder het genot van een borreltje, in Huisduinen een kennissenkringetje, dat van het één op het ander kwam. Men was in een goede bui en op een gegeven moment kwam, zoals dat dan gaat, een weddenschap ter sprake. Eén van de mannen ver klaarde zich daarop bereid om ge kleed en wel in zee te springen. Met enkele van zijn vrienden be gaf hij zich naar de Dijk, waar hij zijn belofte inloste. Het was evenwel ai wat laat geworden en de kameraden maak ten Zich bezorgd, want de win naar van de weddenschap kwam druipnat uit het water gekropen en de avondlucht was juist op peil voor aantasting van de ge zondheid. De zwemmer kleedde zich spiernaakt uit, ten einde te voorkomen, dat hij zou kou vat ten. Een passerende dame schrok daar dermate van, dat zij de poli tie waarschuwde. Om kort te gaan, de man is wat later, zij het slechts gedeeltelijk gekleed (hij was enkele kleding stukken kwijt geraakt) in een taxi naar huis gebracht. Als de drank is in de man, is de wijsheidenfin, men kent het gezegde. De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh- Dito, gééft Donderdagavond van aqht tot negen uur op het Klokkenspel van het Monument Nederlands Reddingwezen het volgende concert: 1 Het hutje bij de zee (J. B. Thomas), 2 Preludium (Boëly), 3 a. De Waldhoorn (F. Slleher), b. Te voet (mr J. J. Viotta), e. In het woud, 4 Solvejgslied (Grieg), 5 a. Am Brunnen vor dem Tore (Schu- bert), b. Sommers letste Rose, c. Af scheid, 6 Fragmenten uit de opera Wil helm Teil (Rossini). Door de Provinciale Waterstaat te Haarlem is het uitbaggeren van de Rijkszeehaven te Oudeschild in het openbaar aanbesteed. Dit wordt be schouwd als de inleidende phase tot werkzaamheden van veel omvangrij ker aard. De aanbesteding daarvan zal te zijner tijd geschieden door de direc tie Sluizen en Stuwen der Rijkswater staat te Utrecht. Voor de baggerwerk- zaamheden schreven de volgende aan nemersfirma's in: A. Prins Thz., Slie- drecht ƒ22.800; Th. Smeulers, Utrecht ƒ21.400; Gebr. Pranger, Alkmaar 17.875; Van Dongen en Holten, Dordrecht 17.800; I. C. Kooyman, Harlingen 16.900. De gunning is aan gehouden. De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor So ciaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehou den; het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huize van de secretaresse. Piet Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van de vereniging „Pro Juventute" wordt van avond van zeven tot acht uur gehou den aan het adres Timorlaan 37, tele foon 2129. De ambtenaar van de Kinderwet ten houdt vanmiddag van drie tot vijf uur spreekuur in het gebouw van de Keuringsdienst aan de Spoorgracht. Vanavond om zes uur beginnen in het ^gymnastieklokaal-• -aan- de Wilhel- minastraat de onderlinge wedstrijden van „Turnlust", die vier avonden in beslag zullen nemen. Vanavond om acht uur begint in de bovenzaal van café „Postbrug" een contactavond van de aquariumhou- dersvereniging „De Glasbaars". Emmy Dros, Anny Bais. Lody van der Wulp, Hans Vlessing, Klaas Geus en Aly van der Vis zijn geslaagd voor het MULO-diploma A. M3 -r* - (Advertentie, lag. Med.j VIJFTIG WAT een leven heeft deze Gradus! Nog maar net terug wxn veertien dagen gezonde vacantie kon hij al weer op bezoek bij een gou den echtpaar. Het was weer „Zet je bij de tafel" gesla gen en „eet een gebakje mee", uitnodigingen, welke gewóón niet af te slaan zijn.' Ja, gistermiddag was uw stukjesschrijver te gast bij de heer en mevrouw Kramer-Ras, die morgen, Donderdag 16 Juli een halve eeuw zijn getrouwd. Cornelis Kramer, geboren on 26 Februari 1881, is een Urker; zijn vrouw, humme tje Ras, die op 26 Decembv 1883 op de wereld kwam. is een echte Helderse. Beide echtelieden stammen uit een vissers familie, en het behoeft geen betoog, dat ook Corne lis Kramer op de schuit moest. Hij was pas negen, toen hem dit altijd zware karwei werd voorgezet. Hij komt er rond voor uit, dat het een armoedig bestaantje was en dat hij graag iets anders had gekozen, ware het niet, dat de tijden zich slecht hielden. Pa Kramer had Cornelis er maar al te graag als knechtje bij. Eerst in 1919 heeft de heer Kramer iets anders geprobeerd: hij werd nachtwaker en hij hield dat tot 1925 vol. Toen had hij er genoeg van, voor al ook, omdat hij op de dag (mede door zijn grote gezin; twaalf van de veertien kin deren zijn nog in leven) vrij wel niet aan een paar uur tjes slaap toe kwam. Nee, Cornelis Kramer hoorde kennelijk toch wel op de zee thuis. De laatste jaren van zijn harde arbeid werkte hij voor Arie Tabe- ling. Bijzonderheden over het gouden echtpaar van morgen? Gradus, heeft er twee. In de eerste plaats is daar de wijze, waarop tussen de gezinnen Kramer en Ras een hechte vriendschaps band ontstond. Ge moet we ten, dat hiertoe een moedige redding de aanleiding was. Op 5 September 1884 kwam namelijk de „UK 133" van schipper K. Kramer (de va der van de bruidegom) in ernstige moeilijkheden te verkeren. Zijn bootje werd tenslotte zelfs door de woe dende elementen omgesme ten. Kramer zag eerst zijn broer verdrinken en vervol gens ,dat drie scheepjes hem in razende vaart voor bij voe ren, niet in staat, hem en een jongen te redden. Doch daar kwam de „HD 6" van schip per Ras (de vader van de bruid) en aan deze dappere kerel (die later op zeventig jarige leeftijd een zeemans graf vonddankte Kramer zijn leven. De redding is zwaar geweest, zeer zwaar; de derde schipbreukeling, de jongen, kon niet gered wor den... Gradus vertelt dit verhaal zo simpel, doch men kan zich wel voorstellen, wat zich die vacht, op de golven heeft afgespeeld. Ja, de va der van Cornelis Kramer werd gered door de vader van hummetje Ras! En de tweede bijzonderheid? Wel, het gouden paar heeft nog vier kinderenthuis, vier zoons, van wie de oudste acht en veertig is. Dat hoor je ook niet dikwijls, waar of niet? Wie de heer en mevrouw Kramer-Ras morgen wil ge lukwensen moet in de Van der Duyn van Maasdamstr. zijn, op nummer 11. De kras se oudjes weten, hóe te ont vangen.' SPORTDAG AP een vergadering, waar de Gradianen, die werd bezocht door vertegenwoor digers van bijna alle ge meentelijke diensten in onze stad, is besloten, de gemeen telijke sportdag in ere te herstellen. De datum is vast gesteld op 5 September. Zo'n knus sportfestijn zal de mensen van de gemeen te goed doen. Gradus heeft het programma gezien, dat bestaat uit athletiek (hard lopen, kogelstoten,- discus werpen, hoogspringen en verspringen) en uit touw trekken, een hindernis- en een volleybalwedstrijd. De organisatoren hebben ook rekening gehouden met de leeftijden. Voor de heren is namelijk de beoefening der sporten mogelijk in de groep „tot en met 38 jaar- en in de groep „boven de 38". Het behoeft geen betoog, dat vele sportliefhebbers deze kans waarnemen en van deze dag een onvergetelijke maken. Het inschrijfgeld zal dit niet tegen houden, want het bedraagt slechts een kwartje! KANON JN „Ons Amsterdam" heeft onlags een foto gestaan van een ouderwets kanon, een zogenaamde voorlader, dat in de hoofdstad aan de overzijde van het IJ als meerpaal dienst doet De vraag werd gesteld of er nog andere van zulke kanons te vinden zijn. Mr. Belonje schreef, zo las Gradus, in het Juni-nummer het volgen de: „Inderdaad bestaan er nog meer, zelfs heel wat meer en alle objecten van deze soort, die ik ken, hebben dezelfde functie, namelijk die van meerpaal. Van Amsterdam uitgaande heb ik de eerste aangetroffen te West-Graft- dijk. Voorts bevindt er zich dan één te Schoorldam. In beide gevallen zijn de stuk ken geplaatst op het Ooste lijke boord van het Groot- Noordhollands Kanaal. Maar nog Noordelijker, te begin nen bij 't Zand langs dat zelfde kanaal, en verder ver spreid op tal van plaatsen in de gemeente Den Helder (waar zij staan om het fort Oostoever, langs de Binnen haven, op de terreinen van de Rijkswerf, te Willems oord, langs de Werfgrach- ten en ook nog langs de Buitenhaven). In totaal zijn er zo ongeveer een honderd exemplaren aan te wijzen. In verband met deze vorm van verspreiding heeft het er alle schijn van, dat de kanons uit -een te Den Helder te zoeken centraal punt in vroegere tijd gedistribueerd zijn. Bepaald heeft men in de magazijnen van de Mari ne of van de Vesting-Artu- lerie op een bepaald ogen blik over een abnormaal groot kwantum van dit gelijksoortige oude geschut kunnen beschikken Het schijnt mij toe, dat de hier hér-ontdekte kanons van een vroeg XlXe eeuws maak sel zijn. Vergelijking met overeenkomstige kalibers, welke vóór de oorlog op en om het kasteel Doorwarth werden bewaard, doet mij dit vermoeden uitspreken. Op geen enkel stuk van de bovenbeschreven categorie heb ik ooit een jaartal of een naam van een maker aangetroffen, hetgeen onder zoek naar de herkomst niet weinig bemoeilijkt". Gradus nam het over, om dat hij zeker weet, dat het zijn lezers interesseert. Ont ken,- het maar niet! yOOR geen geld ter wereld zou Gradus willen ver geten, zijn collega Minutus dank te zeggen voor de wij ze waarop hij gedurende uw Gradus' vacantie deze iu- briek heeft gaande gehou den. Mede namens u, lezers, proficiat op Minutus, die oók het „kleine nieuws" uit Nieuwediep recht heeft doen wedervaren. Een kijkje in de Koningstraat, zoals die eens wa* Dm zult tor>VhVeStChaffetl' iS ?lüdUS 'n het archief gedoken. Ge zult op het eerste gezicht weinig verschil bemerken met de huidige Koningstraat. En toch is de tijd er dóór gegaan. Op de Bijzondere Kweekschool voor Onderwijzers(essen) te Den Helder zijn bevorderd naar de tweede klasse: Guus van de Berghe, Nel Bos, Annie Bruijn, Piet Faber, Rina Glaser, Marian Hen- sums, Gerard Hille, Jan Kroon, Truusja Kwak, Henri van de Plaat, Elbert Rot gans, Jaap Spetter, Ans Veenstra, Maar ten Visser, Jo de Vries, Dirk Wolters en Henk Zijn; afgewezen: één; bevorderd naar de derde klasse: Ben Birkenfeld, Greetje Bronder, Froukje van Dellen, Agaath D(/nker, Tijs Faber, An nie de Graaf, Jan Kievits, Sari van de Koojj, Betsy Koorn, Rita Kramer, Freek Mahieu, Frans Nak, Bert Noorden, Henk Overkerk, Bep Oostendorp, Gerda Paans, Hetty Veen en Marie de Wolff; afgewe zen: geen; bevorderd naar de vierde klase: Corry Beukema, Jan van Deutekom, Nel de Groot, Ria Henderikx, Joke Horst, Jan Krijgsman, Conny Lafère, Jan Meijers. Addy Moen, Ineke Muller, Tineke Quant, Tineke Schellinger, John Smith, Arend Vogel, Riet Zijp, Nel Agter, Gré Bakker, Tiny Baijs, Cor Boot, Co Bruin, Henk Cornelissen, Jan Deelstra, Diek Drijver, Gerrit Kooijman, Loes Kruijff, Ria van der Plaat, Henk Reij, Peter Scheephorst, Elly Steyn, Janny Verhage, Lenie de Weerd, Triny Westerhof en Jan van der Wulp; afgewezen: één. De deelnemers aan de Avondcompell- tie van de Helderse Auto- en Motorclub hebben gisteren de laatste rit gereden, een puzzlerit over ongeveer vijftig kilo meter. Helaas was men met de bereke ningen niet zo ver gevorderd, dat wjj nu reeds de kampioenen van deze avondcompetitie kunnen noemen. De uitslagen van gisteravond waren: eerste klasse A auto's: M. Govers 5 str.- punten; C. Snoey 5 str.p.; J. Boon 7 str.- punten; Hos 8 str.p. Eerste klasse B mo toren; S. de Jong 4; J. van Dongen 7; A. W. Krijger 8, J. Geestman 8. Tweede klasse A auto's: P. van der Maden 7, A. Klein 13; C. Leibbrand 14; A. Bezuijcn 16. Tweede klasse B motoren: A. Hey- blok 9; G. Veen 10 en B. Gerssen 11 strafpunten. Men heeft ditmaal voor het eerst een ander systeem toegepast. Voorheen was het zo, dat de deelnemers na elke con trole de eventuele verloren tijd konden inhalen. Thans was de rit zo geregeld, dat bij elke controle de beschikbare tijd opnieuw inging. Verloren terrein kon dus niet worden herwonnen. De organi satoren achtten dit laatste systeem zeer goed, daar hierdoor het jachten wordt tegen gegaan. Op 22, 23 en 24 Juli zal de Duitse evangelist Hermann Zaiss diensten leiden in de Sint Bavo oo de Grote Markt te Haarlem. Zaiss, die verklaart een speciale opdracht te hebben de godsdienstige opleving in Nederland te bevorderen, zal een tournee door Ne derland maken. Tientallu» plaatsen zul len worden bezocht. Hij verblijft thans in Denemarken, na een tournee door Zwitseriand te hebben gemaakt GESLAAGD VOOR INGENIEUR Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het examen voor ci viel ingenieur, onze stadgenoot de heer P. Koorn. Op de goed bezochte bijeenkomst van de Plattelands Jongeren Gemeenschap heette de nieuwe voorzitster mej. Ans Vethman in het bijzonder de heer Wes tenberg uit Schagen welkom, die een causrte zou houden over: „De ontplooi ing van de mens". De .bespreking van dit onderwerp, soms gekruid met een komische noot, was zo duidelijk, dat geen der aanwezigen behoefte had naar aanleiding van het behandelde vragen te stellen. De heer Westenberg sprak ook over „massajeugd" en de gevaren aan dit verschijnsel verbonden. Nadat aan de spreker dank was ge bracht, richtte de voorzitster zich tot de heer Schuiling en echtgenote, die voor het laatst een bijeenkomst bij woonden, daar zij naar Australië ver trekken. Zij bedankte „Klaas" voor het vele werk, dat hij voor de P. J. G. deed. Hij was als voorzitter een goed voor beeld voor de vereniging. Het echtpaar werd een voorspoedige reis en voor het verdere leven veel succes toegewenst. Ook de heer De Veer van het kringbe- stuur richtte waarderende woorden tot de heer Schuiling De afdeling A. P. bood de scheidende een boek aan en na do sluiting narren alle leden nog per soonlijk afscheid.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2