Een groots vliegfeest op basis Soesterberg ■jlyer Nederland-België op Duindigt L De hockeycompetitie ingedeeld NevilleDuke knalde door de geluidsbarrière r Om het geluk van Peter Massale parachutesprong imponeerde Radioprogramma Luister eens naar: Nederlandse dravers wonnen Pim, PamPom en de wonderlamp Dat had U moeten zien.' door Kitty Lessets ■m T VI v\ ■m - M A ti m m M ~W V "Ai im f 11 rv lmJ A - 2 6* -"111 i A<J A (Van onze speciale verslaggever <^GSTWEKKE*D viel de stilte Zaterdag over Soesterberg.... Een mens ging de geluidsbarrière doorbreken.... Een stem uit de verkeerstoren: Duke gaat nu in duik....! De donder der motoren deed de dmzenden huiveren, maar de scherpe knallen bleven uit.... T/onn '^t T- flf*m<*ie1<e, 31-jarige Engelsman naar 14.000 voet om zich met de krachten der natuur te meten.... Tot ver buiten Soesterberg heeft men het kunnen horen, Neville Duke kwam als overwinnaar naar beneden en piet een brede grijns op zijn gezicht onder de geopende plastic-kap taxide hij langs de tribunes, „aar hem de ovatie wachtte van duizenden. Zó beleefde Soesterberg Zaterdagmiddag het hoogtepunt van het NA VO-vliegfeest, of beter gezegd een van de hoogtepunten, want wat hier, boven dit historisch stukje grond van de jubilerende Nederlandse militaire luchtvaart door de beste vliegers ter wereld werd gepresteerd, xvas, - welk program- ma-onderdeel men ook neemt niet te overtreffen. Wat onze zweef vliegers presteerden, de dolkomische buitelingen van Gerben Sonder- man in zijn Fokker S-ll of het huzarenstukje van de Fransen met hun museum-vliegtuig waren niet minder te waarderen dan het don derend geweld, waarmede Amerikaanse, Engelse, Franse, Italiaanse, Belgische en Nederlandse piloten in hun straalvliegtuigen de imponeerden. massa |/olonel Van Rooy, de vliegbasis- commandant heeft gelijk gekregen, want hij heeft dit vliegfeest gevierd met een „uitverkocht huis", zoals ht) ons Donderdag voorspelde. Het is niet overdreven, als men spreekt van een kwart millioen bezoekers, want de duizenden, die buiten de hekken dit gebuitel in de lucht hebben gevolgd, waren niet te tellen. Reeds vroeg in de morgen begonnen de tribunes vol le stromen en naarmate het middag uur naderde, begon het er steeds meer op te lijken, dat Soesterberg heel Ne derland op visite kreeg. De weergoden y.'henen deze volksverhuizing te wil len tarten, want om twee uur zat de lucht potdicht en werd al dat feeste lijk vertier rond de vliegbasis over dekt met een gTauwe regensluier. Regisseur Flinterman moet daar echter in de verkeerstoren zo iets als een toverstaf hebben gehanteerd, want toen in een feestelijke ouverture veer tien Piper Cubs van de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht om klokslag DINSDAG 21 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24 00 KRO. 7.00 Nieuw». 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7-45- Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8 15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Amus.muziek. 10.45 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Instrumentaal-trio. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededellngen.) 12.50 Vierdaagse, 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amus.muziek. 14.00 Lichte muziek. 14.35 Blaas Ensemble. 15 00 Metropole-Orkest. 15.30 „Ben Je zestig?" (Tussen 18.00-17-45 Reportage Ronde van Frankrijk.) 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Fe licitaties voor de jeugd. 17.45 Regerings uitzending: N. Arkema: „De internatio nale vereniging van steden en gemeen ten". 18 00 Lichte muziek. 18.15 Gram. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19 30 Gram. 20.30 Ka merkoor. 21.25 Gram. 21.25 Holland Fes tival 1953: Strijkkwartet. 21.50 Orgelcon cert. 22.20 Radio Phllharmonisch Orkest en solist. 22.45 Avondgebed en Liturgi sche kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muzlek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8.00—24 00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7-50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 915 Religieuze liederen. 9.30 Voor de vrouw. 9-35 Waterstanden. 9.40 Lichte mu ziek. 1050 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Mr. Drs. N. van Dorp van Vliet: „De levenshouding": „Voeding en gezond heid". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Amus. muziek. 12.30 Land- en Tulnbouwmede- felingen. 1233 Voor het platteland. 12 40 Amus.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram. 13.20 Dansmuziek. 14.00 Amerikaanse muziekkaleidoscoop. 14.30 Gram. 14.45 Voordracht. 15.00 Omroep orkest. 15.45 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Hammondorgelspel 18.00 Nieuws. 18.15 Piaftospel. 18.30 «V.U.: Ir. G. C. W. Chr. Tergast: „In ternationale technische hulp: Bevordering van de landbouw In Pakistan" 19.00 Mili tair Orkest. 19.25 .Paris vous parle". 19.30 Sopraan en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade-Orkest en koor. 21.00 Disco-causerie. 21.45 Lichte muziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22 30 Amus.muziek £300 Nieuws. 23.15 New Vork Calling. 23.20—24 00 Spaanse muziek. ERNA SPOURENBERG. Deze sopraan zingt, begeleid door Geza Erid vijf liederen van Hugo Wolf en vijf van Richard Strauss. Een prachtige gelegenheid om het ver schil in stijl bij deze componisten te bestuderen. Dinsdag 19.30 over Hilversum II, 298 m.) KERKMUZIEK. Het internationa le Gezelschap voor Nieuwe Kerk muziek heeft een Congres in ons land gehouden. In verband hier mee verzorgt het Nederlands Ka merkoor een uitzending van mo derne en religieuze werken. Het ts niet alles kerkmuziek in de strikte zin van het woord. Enke le misfraomenten van de Frans man Chailleg beleven hun pre mière. Dan volgen enkele fraaie werkjes van Poulenc, wiens be paaldheid voor het lied bekend is. Tenslotte horen we drie Maria- liederen van onze landgenoot Henk Badings. (Dinsdag 20.30 over Hilversum I 402 m.) drie uur de vlaggen van alle NAVO- landen boven het vliegveld ln de schroefwind lieten wapperen, kwam de zon om het hoekje kijken. En als de meest welkome gast heeft zjj toen dit feest van lucht en wolken van begin tot eind meegevierd. Vier-en-twintig Harvards de grootste lawaai-makers van 's lands luchtmacht brachten met hun jubi leum-getal dit vliegfeest in de sfeer van het veertigjarig feest. Al hebben de zweefvliegers dan niets met de luchtmacht te maken, op dit feest van de luchtvaart konden zij niet ontbre ken., Kapitein Smitshuizen en zijn twee makkers moeten het daar boven, op 1500 voet ln hun'cockpit nog heb ben kunnen horen, hoe hun formatie stunten daar beneden op de grond werd gewaardeerd. De pioniers-tijd van Bleriot en Farman kwam weer tot leven, toen de Caudron en de De- moiselle, twee Franse museum-stuk ken, zich pruttelend en krakend in al hun spanten boven de tribunes ver hieven. terwijl op de grond, in een zwierig décor van schone joffers In rococ-stijl de postkoets kwam voorbij gereden. Maar wie kan er nog oog heb ben, zelfs voor een stukje charmant verleden, als daar het nieuwste vlieg tuig van deze moderne eeuw uit de wolken komt gedoken. De Super-Con- stellation van de K.L.M., een viermo torige kolos, een vliegend luxe-hotel dat in twaalf uur bijna honderd pas sagiers van Soesterberg naar New York brengt. Waar blijft ten slotte de herinnering aan het romantisch ver leden, als daar het laatste stukje men selijk vernuft laag over komt gevlo gen. vier „vliegende benzine-pompen", Amerikaanse Boeing C-17 transport vliegtuigen, de benzine-„slang" ondei aan de romp hangend. Luitenant Hey- nen van het Nederlandse stuntteam „Ruiten Vier", juist gestart voor een solo-nummer, moest er zijn Meteor voor aan de grond zetten Het is de duizenden niet ontgaan, dat er achter de schermen van dit vliegfes- tijn hoogspanning heeft geheerst, want tengevolge van het slechte weer in Duitsland moesten enkele programma punten vervallen. De Cornet, de Vis- count, de Washington bommenwerners en de tien-motorige Princessvliegboot lieten daardoor verstek gaan. Dit heeft echter aan de aantrekkelijkheid van het programma geen afbreuk gedaan. Toen Flinterman ons na afloop lach end vroeg, of we ons hadden verveeld konden we hem alleen maar een pluim op zijn vliegkap steken, dat hij zich had ontpopt als een groot en vindingrijk organisator en regisseur. Nog nimmer was de moderne luchtvaart op een vliegveld zo veelzijdig vertegenwoor digd. Wat de Franse kolonel Rozanoff in zijn Mystère-straaljager presteerde en het Nederlandse „Ruiten Vier"-team van majoor Wansink in hun Meteors, de acrobatiek van R.A.F.-vlieger Bus ken in zijn meteor-achtige Venom en het levensgevaarlijke spelletje, dat de Italianen speelden met de Thunder- jets, dit alles was indrukwekkend en voor de echte luchtvaart-liefhebber iets, om niet gauw te vergeten. Wat iedereen echter het meest zal hebben geïmponeerd of hij nu dol is op vliegtuigen of niet was ongetwijfeld de massale sprong van 240 parachutis ten, de grootste dropping in Neder land na de operaties bij Arnhem. Als kleine donkere poppetj' duikelden ze stuk voor stuk uit de dikke buik van de Packets en kwamen in een grote zwerm aan hun khaki-parapluies naar beneden, rustig heen en weer wiegend, i ar toch nog altijd met een vaartje van een dertig kilometer per uur. Alsof dit alles nog niet indruk wekkend genoeg was, kwamen de enorme Fairchild Packets en twee Dakota's ook nog naar beneden. Daar waren ze nu, de „vliegende verhuiswagens", waarover de Neder landers tijdens de oorlog elkaar wilde verhalen toefluisterden. In slagorde kwamen ze binnen en rolden voorbij de tribunes als een olifanten-parade in het circus. Een vlieg-circus waaraan zelfs de clowns niet ontbraken, toen helicopteres van de Royal Navy als vreemde dienaren van Scotland Yard gingen jagen achter een „auto-dief" die tenslotte in zijn boeien hangend onder de helicoptere over het vlieg veld werd gevlogen. De triomf der techniek beleefde Soesterberg in dat laatste uur, toen twaalf Canberra's, negen Boeing B-47 zesmotorige straalbommenwerpers en de reus aller luchtreuzen, de tien motorige Boeing-B 36 de Soesterbergse „vliegheide" deden dreunen en konin gin en prins zich van hun plaatsen verhieven om het voorbij-trekken der lucht-parade gade te slaan. Twee honderd-en-veertig Meteors, Vampires en Thunderjets. Dit was het grote uur van Soesterberg. In een lucht, doordrenkt van dam pen, benzine en kerosine nam Neville Duke toen zijn duik naar het vliegveld, joeg hij hazen op de vlucht en bracht hij de duizenden op de tribunes in het kielzog der straalmotoren. Onder buitengewoon grote belang stelling werden gistermiddag op Duin digt courses georganiseerd tussen de beste drie-, vier- en vijfjarige dravers, welke op Belgische en Nederlandse ba nen uitkomen. Een Nederland-België- wedstrijd dus voor dravers, welke door de Nederlandse viervoeters met miniem verschil werd gewonnen. In het eind klassement staat Nederland op de eer ste plaats met 34i/. punt, vijf meer dan België. En dit, niettegenstaande het feit, dat alleen de course voor vierjarigen 71. Terwijl de dames gezellig aan het babbelen waren, kwam Ali al weer met de koffie binnen. Mevrouw Babbelgraag vertelde juist van alle koopjes, die zij in Bagdad gedaan had. „Ja, dit snoezige hoedje komt i ók uit Bagdad, al zou dat zo niet zeggen", verklaarde ze zegevierend. „Er zijn daar modistes mevrouwtje. En., alles handwerk, dat maakt juist het bijzon dere uit van dit hoedje". „Ja zoiets vind je hier in dierendorp toch maar niet", riep Moeder, terwijl ze het hoedje nogmaals bekeek. Die Pieter nel Peuter hier in het dorp is jaren met haar tijd ten achter.. Ach, ik zou dolgraag ook eens zo'n echt mo dern hoedje willen h-bben, zo'n hoed je naar de laatste mode...." Z> nder er bij te denken, had Moeder Woeffie wéér een wens uitgesproken, maar A'i had het gehoord en het was voor het kleine ventje van de wonderlamp maar een peuleschilletje om daaraan 1- voldoen. „Ffft", klonk het door de kamer en daar zat Moeder Woeffie met net zo'n hoedje op haar hoofd als de baronesse. Deze wist niet zo gauw wat er gebeurde en staarde met grote ogen naar de hoed van He- vrouw Woeffie, evenals Moeder zelf. Zij begreep er ook niets van, maar zij zag wel, dat mevrouw Babbelgraag het helemaal niet leuk vond! een Nederlandse overwinning werd. Willem Geersen mende Qui Hollandia als eerste door de finish. Hoe groot de belangstelling was blijkt wel uit het feit dat de omzet bij de toto f 131.205,50 bedroeg. De uitslagen luiden: Nederland-België prijs. Afstand 1900 m, draverij van meet tussen drie 3-jarige Belgische en drie 3-jarige Nederlandse paarden: 1 Kodak (M. de Wulf) 2.45.8 1.27.3, 2 Roland (P. A. Strooper) 2.50 1.29.5, 3 Rcntinus (J. de Vlieger) 2.51.2 1.30.1. W 4.20 (stal) P 2.80 1.50, K 7.60, cc 4.10. Prijs van Waerenghem. Afstand 2000 m, draverij van meet tussen drie 4-jarige Belgische en drie 4-jarige Nederlandse paarden: 1 Qui Hollandia <W. H. Geersen) 2.48.2 1.24.1, 2 Kolie Muriel (R. Bals) 2.51.4 1.25.7, 3 Queen Bess (J. de Vlieger) 2.52.2 1.26.1. W 2.90, P 1.50 1.50, K 5.30, cc 3.—. Prijs van Ostende. Afstand 2100 m, draverij van meet tussen drie 5-jarige Belgische en drie 5-jarige Nederlandse paarden: 1 Iris Volo (R. Bals) 2.56.5 1.24.1, 2 Post- duifje g (P- M. Smit) 2.56.6 1.24.1, 3 Dead Heat Peter Spencer (H. C. ten Hagen) 2.57 1.24.3 en Ifille (C. Dekey- ser) 2.57 1.24.3. W 5.—, P 2.40 2.—, K 10.90, cc 2.50. De uitslagen van de courses die in het bij programma werden gelopen luiden: Prijs van Brasscha. 1 Hyde Park (C. Dekeyser) 1.24.4, 2 Guy Madden, 3 Mac Kinley. W 10.50 (stal) f 3.— 2.— 1.40, K 17.80, cc 7.—. Van Brienen-Memoraalprijs. 1 Ans Valeur (H. J. v. d. Kraats) 1.05, 2 Hidalgo, 3 Columbus. W 6.60, P 2.— 2.20 2.10, K 16.60, cc 6.60. De Gouden Zweep prijs. 1 Sakina (H. J. v. d. Kraats) 2.39.4, 2 Truus, 3 Rendez-vous. W 2.10, P 1.30 1.400 K 4.20, cc 3.40. Prijs van Dilbeek. 1 Peterhof (W. H. Geersen) 1.26.3, 2 Oranje Nassau, 3 Norma Shearer. W f 30„ P 2.— 2.30 6.20, K 12.80, cc 7.10. Prijs van Kortrijk. 1 Hyde Park (C. Dekeyser) 1.24.3, 2 Notekraker s, 3 Mc Heny (P. A. Stroo- per). W f 80 (stal), P 2.60 1.90 1.09, K 15.40, cc 6.80. Fantastisch, wat daar Znterd^ jfZlmbenemende stunts. was. Al die vliegtuigen Om nooit meer te verge En 'n Flyers En wat'n massamensen..^^ dag zie je meer dat er gerookt wenen. roken. Geen »on eri^ wie hem rookt, weet i (Adv. Ing. Med.) (Van onze hockeymedewerker) CTICK en bal mogen dan nog een poos rust hebben, binnenskamers worden reeds voorbereidingen getroffen voor het komende seizoen, het seizoen waar in wat de dames betreft het we- reldtornooi de aandacht zal vragen, dat van 30 September t.e.m. 10 October te Folkestone in Engeland wordt gehou den en dat ook voor de nationale he ren-ploeg weer druk en interessant zal zijn met een uitwedstrijd tegen Zwit serland, twee wedstrijden tegen België, een uitwedstrijd tegen Wales en mis schien tegen Denemarken en waar schijnlijk een thuiswedstrijd tegen Ier land. MET de indeling van de competitie voor het seizoen 1953—1954 is men bereids gereed gekomen. Voor wat de hogere klassen en de elftallen uit Noord-Holland betreft luidt deze als volgt: WESTEN, heren, le klasse: HHYC, TOGO, BMHC, Hilversum, Amsterdam, Groen Geel, Be Fair, Kampong. Overg.klasse A: Laren, BMHC 2, Al- liance, HDM, D. Studenten, Victoria, Amsterdam 2; B: SCHC, HGC, Gooi, Laren 2, Amersfoort, Ring Pass, HHYC 2. Prom.klasse B; Leiden, Zandvoort, Aeolus, Tempo'34, HHYC 3, Spirit, D. Studenten 2, Eechtrop; D: Alkmaar, Pi- noké, HIC, Schaerweyde, Be Fair 2, Kameleon, Hilversum 3, Strawberries. 2e klasse D: Kraaien, Adelborsten, 60) En, wanneer zij ze maakte, dan zou zij voor altijd haar bekwaamheid tot lopen kenbaar maken. Voor altijd haar bedrog, haar huichelarij, haar gemeen, weerzinwekkend en lang volgehouden bedrog kenbaar maken. Het bedrog, niet alleen van haar veinzerij, maar van haar gehele wezen, dat algehele beest achtige, veile mengsel. Voorts zouden haar macht, haar ambitieuze plannen, haar luxueuze kleding, haar parvenu- achtige ziel en haar afgerukte stralen- krans daar liggen, geheel gebroken, onder de scherven van haar gebrand schilderd raam. Dit alles om zoiets stoms als het maken van een paar pas sen, om een kind te redden dat ver drinkende was. Iets verder weg, bij de lelie-vijver, heerste nu de stilte; 't water was weer onberoerd en Peter's donker hoofdje was niet meer te zien. Beatrice staarde naar die plek, ter wijl zij de beiden achter haar rug hoor de Haar gezicht was bleek, haar mond een vuurrode streep; de duistere af wijkingen van haar gedachten, de spanning, waarin zij verkeerde, waren te zien in haar ogen zodat deze er on menselijk uitzagen. En, bedaard, stond nn terwijl zij haar boek weggooide en de kostbare shawl op de grond liet glDde "zon richtte een bijna on-aards schijnsel op haar lang, slank figuurtje Fn Patricia Garron hoorde de woor den, die uit Bryce's keel barstten: Mijn hemelkijk naar Beatrice. Hij was stokstijf blijven staan: een vreselijke spanning had zich van hem meester gemaakt. Patricia ztt ook. gingen of haar daden. En terwijl zij de droevige madonna uit haar stoel za gen oprijzen, scheen 't alsof de gehele tuin van de Casa in de ban gehouden werd door 't onbeschrijfelijke drama van dat ogenblik. Beatrice. die zich net zo van haar pu bliek bewust was als een actrice op 't toneel, aarzelde, waggelde, probeerde die éne stap te doen.... Haar benen schenen te bezwijken on der de lichte last van haar lichaam; er schitterde iets en dat was de zon, die de kleine diamanten op haar polshorloge ontdekte toen zij wild naar iets greep, dat er niet was. Zij draaide een halve cirkel om en zakte toen ineen en lag daar. kreunend. Het was prachtig, wonderschoon; 't was onmetelijk treurig: Beatrice Penda vermocht te lopen, had gelopen: één wonderbaarlijke stap. En voor altijd was 't een vaststaand feit voor de twee, die toekeken, dat zij een hulpeloze in valide was. Een invalide wier benen door de razende wanhoop voor een kind, dat in gevaar verkeerde, voor één ogen blik de kracht hadden gekregen om te bewegen. 't Bloed was Bryce uit 't hart wegge lopen en zijn gezicht was doodsbleek en vertrokken, maar hij hield zijn hoofd bij elkaar wetende wat er gedaan moest worden. ..Zorg voor Beatrice". zei hii kortaf, „ik moet Peter halen". Hii rende naar 't vijvertje en toen hii langs Beatrice vloog, zag hii dat haar ogen gesloten waren en dat haar gezicht doodsbleek was; de ivoorkleurige shawl verbore niet langer haar levenloze be ien. Hii zag dat onbeweegliike. ineen- «ekromnen wezen en een schuldgevoel sloot zijp denken af als met een dikke twijfel werden weggevaagd- Wat hii toen leed in zijn overgevoelige geweten was ontzaglijk veel erger, dan welke pijn ook die Beatrice had geleden door haar gewonde enkels. HU kwam bü 't vijvertje en zag de opening tussen de rose lelies, die door Peter's lichaampje weggeduwd waren. Onder de oppervlakte, als van blauw glas, lag Peter, voorover. Zijn angstige handen grepen door 't lauwe water heen; zij bereikten 't kind en tilden hem op en de waterlelies sloten zich weer over die plek. HU droeg Peter dwai^ door de tuin. Patricia, die zich vol vrees over haar ineengezakte heilige gebogen had, keek op en kreeg een dieper vrees. Zij zag 't slappe, doorweekte wezentje dat Bryce in zijn armen droeg en 't wasbleke ge zichtje en er was bloed gespat op t witte linnen van Bryce's mouw: dat druppelde uit een wond boven Peter's linker oog. Zij beefde vreselijk en kon geen woorden vinden en geen geluid geven en hoorde slechts als van heel ver af, dat Bryce zei: „We moeten Leon roepen". Merkwaardig genoeg was de enige duidelijke indruk die zij had. 't handje van Peter, waarin 't ineen gefrommeld blaadje van de waterlelie zat. waarnaar hij te ver had willen rei ken. Toen ging haar blik weer naar Beatrice, onder wier hoofd zij een kus sen had gemaakt van de Spaanse shawl. Haar medelijden kwam boven, twee maal, driemaal zo groot als vroeger, daarmee omgaf zij Beatrice Penda; en nu was 't het medeUjden uitgaande van de onwederlegbare wam-heid; Beatrice kon niet lopen maar zü had 't gepro beerd te doen voor 't kos'bare leven van Michaels zoon. Haar ogen ontmoetten die van Bryce; zij sprak niet. maar toch hoorde hU als 't ware heel dindeliik haar vragen, die ceen hoorb-re klank hadden: ..Ben ie er nog van ovrtnipd da' zij kan lonen'' Uil «durende een ogenblik zon- sloot ziir denken af als met een diKKe nng van ov nimrn. na- z» na.. de^en^ge zeggenschap over haar bewe- mist en de laatste, vage gevoelens van Ben je besloten om voort te gaan met geloven van die wraakgierige laste ring?" Hij beantwoordde de Onuitgesproken vragen niet maar zei: „Blijft u bü Beatrice, totdat ik terugkom en haar naar haar kamer draag". Toen liep hij met Peter door naar 't huis; zün gezicht was als een s'een. Binnen 't half uur was Leon in huis, had gehoord wat er precies gebeurd was, had de wond aan Peter's hoofd je verbonden en zat nu bij Beatrice's bed. Peter's bedje was boven op de speel kamer gezet en een kleine, erg ge schrokken, maar spoedig bijkomende Peter lag heel stilletjes daarin. Hij liet zich de tere zorgen van zijn grootmoe der heerlijk aanleunen en voor een ogenblik verdween de angst voor Beatrice. Maar, in de stille, verduisterde kamer van Beatrice wat gebeurde daar? Bryce stond buiten de gesloten deur en voelde een angst, zoals hij nog nooit eerder gevoeld had. Hij had berouw zoals hij die nog nooit eerder gekend had. Want dit berouw on'sprong aan zün hart, dat vol schaamte was; be rouw over een achterdocht, die zich tegen hem gekeerd had om hem aan te klagen. Een berouw, dat zelfs voor 't ogenblik Lynne uit zijn gedachten had gebannen. Patricia Garron. die naar beneden kwam uit de kinderkamer, nu Peter zachtjes in slaap w'S gevallen, zag hem daar staan, een merkwaardig-eenzame figuur, die in doodsangs' was. Zij ging rechtstreeks naar hem toe, zij begreep zijn droefheid ten volle. Zij wist, dat hii on dat ogenblik zeer kwetsbaar was; zü wist ook dn' in haar zelf d° vreseüike gedachte, dat hij zich aan Beatrice zou opofferen sterker dan ooit heerste. Maar in de overdreven, dwze edel- moedighid van haar medelijden, zei zii: „Ga naar haar toe. Brvce en he'n bnar ka*1 baar zo helpen. ',ir iü dat kunt", (Wordt vervolgd BMHC 5, Hermes, Zandvoort 2, HBS 2, Strawberries 2, Alliance 2. 3e klasse C: HGC 4, TOGO 4, HHYC 4, Rijswük 2, D. Studenten 4, Leiden 3, Zandvoort 3, Eechtrop 2; D; Eechtrop 3, DEM, Strawberries 3, Amsterdam 6, Terriers, BMHC 6, Pinoké 4, HIC 3. 4e klasse D: Leiden 4, HBS 3, Siseo, BMHC 8, DEM 2, Ever Swift, Hermes 2, Adelborsten 2; E: BMHC 7, HBS 4, Randwück 2, Hilversum 7, Alliance 3, Kraaien 2, Be Fair 4, Alkmaar 2. ZUIDEN, le klasse: Venlo, HTCC, EMHC, Zwart Wit, Eindhoven, Breda, MOP, Tilburg. OOSTEN, le klasse: DKS, Union, PW, Wageningen, Arnhem, Hengelo, Nijme gen, Zwolle. NOORDEN, le klasse: Meppel, Da ring, Groningen, GHBS, HVA, LHC, Dash, GCHC. DAMES, Westen, le klasse: Gooi, BDHC, HHYC, Rood Wit, Be Fair, TOGO, Amsterdam, Laren. Prom.klasse A: Kieviten, BDHC 2 Hilversum 2, Leonidas, Amersfoort, Pi noké, Strawberries, TOGO 2. 2e klasse B; HDM, Groen Geel 2, HHYC 2, SV'35, HBS, DEM, Alkmaar, Ever Swift; C: Rood Wit 2, Zandvoort, Kraaien, HIC, AMVJ, Laren 2, Be Fair 2. 3e klasse D: Eechtrop, Strawberries 2, BDHC 4, Hermes 1, Hurley 3, AMVJ 2, Hermes 2, Amsterdam 4. 4e klasse E: Strawberries 3, Ever Swift 2, Alliance 4, Eechtrop 2, DEM 2, Terriers, Alkmaar 2; F: Kraaien 2, Hoorn, Randwijck, Amsterdam 5, HIC 2, Ysvogels 2, Pinoké 4, FIT 2. TN Hockey Sport wordt momenteel een polemiek gevoerd tussen voor- en tegenstanders van een vervroegd begin van de competitie. De voorstanders zün van mening dat de competitie voor de le klasse dames en heren en eventueel de Overgangsklasse heren zal moeten be ginnen op de derde Zondag in Septem ber. Wanneer er dan nog tijd over is, kunnen de bekerwedstrijden worden ge organiseerd. Van de zijde der tegen standers wordt opgemerkt dat de mo gelijkheid bestaat dat de competitie dan Februari zal zijn afgelopen en de elf tallen zich daarna bezig zullen moeten houden met beker- en vriendschappe lijke wedstrijden, wedstrijden, waarin vaak de uiterste wil om te winnen ont breekt en gevreesd wordt, dat dit zün stempel zal drukken op de verrichtingen van de voor het Nederlands elftal te kiezen spelers. De buitengewone alge mene vergadering van de KNHB, welke op 1 Augustus a.s. te Amsterdam wordt gehouden zal bij het punt „bespreking der competities" over dit vraagstuk een beslissing hebben te nemen. Op de agenda van deze vergadering zien we verder het punt „reorganisatie Bonds- bureau" en een voorstel tot het afschaf fen van de hockeydag. Het gehele programma voor het we- reldtournooi voor dames dat van Maan dag 28 September tot Zondag 11 Octo ber a.s. te Folkstone in Engeland wordt gehouden is thans bekend. Wat het wedstriidprogramma betreft kunnen we mededelen dat Nederland op 30 September tegen Ierland sneelt. op 1 October tegen India, od 3 Octcber tegen Zwitserland, on 5 October tegen Verenigde Staten, on 7 October tegen Schotland, on 10 October tegen Oosten rijk. Televisie-programma. VARA 20.15— 71.45: 1 Actualiteiten; 2. Weernverzicht; 3 Filmbee'den uit India; 4. Hindoe-dan sers en musici.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5