WOHOERDDG Richard Nixon timmert niet aan de weg ILCKMA SCHEEPVAARTBERICHTEN Juttertjes /viico Gesloten Vice-president is slechts één hartslag van het presidentschap verwijderd Sectarisme verwoest kerkelijk leven Mevr. Rossner trekt aanklacht in Weekoverzicht visserij Durft Eisenhower niet op te treden tegen McCarthy Geestelijk leven Conflict Vrije Hervormde Gemeente IJselmuiden De zaak Finaly Doopsgezinde zendeling over China Te koop aangeb. Te huur aangeb.: Te huur gevraagd: Ruilen Personeel Diversen: Abonneert U op dit blad WOENSDAG „Wonderlijk voordelig" ,,'n Zee van koopjes Woensdagmiddag a.s. en Donderdagmiddag a.s. na 4 uur Driekwart der gedoopten doet belijdenis BESOMMINGEN IJMUIDEN (Van onze New Yorkse correspondent) VAN AMERIKA'S EERSTE VICE-PRESIDENT, John Adams is deze uitspraak om rent zijn functie afkomstig: „het is mijn taak van het meest onbetekende ambt te kwiiten dat d<> \- v i? heeft kunnen creëren". J dat de mensellJke ^ntasie oo.t Hieraan moet worden toegevoegd, dat menigeen onder zijn opvolgers z,ch bepaald heeft ingespannen Adams woorden ter harte te nemen. Een vice.pres.dent heeft nl. een taak, die in de Amerikaanse grondwet slechts in de meest vage termen is omschreven. Hij is nominaal voorzit ter van de Senaat, doch heeft slechts de bevoegdheid zijn stem uit te brengen indien dit nodig is om een staking van stemmen der Senatoren te doorbreken. Daarmee is zijn gestipuleerde taak geëindigd. BIJ IEDERE verkie- zingacampagne in da V.S. komt da anomalie vaar voren. Een man met ruggegraat, dia hun kert naar het verrichten van politieke daden voelt zich normaal niet tot de ze functie aangetrokken. Het ontvangen van bui tenlandse dignitarissen en het wekelijkse schud den van tienduizenden handen met leidsters van damesgroepen is voor dezulken geen taak, waaraan z\j zich met gretigheid overleveren. Harry S. Truman, ééns ïtoosevelt'e vice-pre sident, was er zelfs in geslaagd zich geheel uit de politieke voorgrond terug te trekken. Als oud-Senator vergenoegde h\j er zich mee de zittin gen van de Senaat te lei den. Tot de dood van Roosevelt hem, onver wachts, in het centrum ier belangstelling plaat ste een positie waarin hg in de daarop volgen de jaren is gegroeid. Zijn vice-president was de veelspreker Allen Barkley, bron van einde loze sterke politieke ver halen en (soms) grap pen, wiens conceptie van zijn taak Alben's conclu sies het dichtst benader de. Barkley is jaren achtereen als (gehono reerd!) spreker en feest redenaar opgetreden voor de Democratische partij. Dat een vice-pre sident gemachtigd is een financiële beloning aan te nemen voor het ver richten van spreekbeur ten, die min of meer uit zijn ambt voortvloeien, zal de Nederlander ver bazen. Het verbaasde ook menig Amerikaan. Doch Barkley was, poli tiek, zo naief en onschul dig hy was expert in het zoenen van aardige meisjes en mevrouw Barkley stond daar glim lachend b\j) dat nie mand zich over Alben's financiële etiquette ooit heeft opgewonden. Het blyft natuurlijk een ietwat hachelijke zaale Roosevelt's dood bewees dit toen een aan vankelijk tegen zijn taak niet opgewassen Truman het heft in handen moest nemen indien de vice- president zijn functie slechts ziet als die van een geglorifieerde sup poost vóór de werkkamer van „de baas". Want de vice-president is tenslot te „één hartslag verwij derd van het president schap". RICHARD W. NIXON. de huidige vice-president. Is er in geslaagd zijn eigen persoonlijkheid te drukken op een ondankbare taak. Hij werkt hard, en stilzwijgend, als een politiek ma nusje-van-alles voor Eisenhower. Waar nodig verlicht hij de taak van de President door diens plaats in te nemen op grote recepties, doch de nadruk van zijn werkzaamheden ligt in het politieke aspect van zijn taak. Redevoeringen houdt hij zo min mo- gelük. en nimmer tegen een honora rium, Van geldzaken zit de schrik Nixon immers nog In de benen. U zult zich herinneren, dat tijdens de verkiezings campagne van bepaalde zijde een be schuldiging iegens hem werd gelan ceerd. Hij zou in zijn kwaliteit van Senator van Californië van een aan tal welgestelde industriëlen een aan zienlijk bedrag hebben ontvangen om naar goeddunken mee te handelen, in het belang van de Republikeinse partij. De wijse waarop hij dit fonds heeft geadministreerd is nimmer gehéél duidelijk geworden. In elk geval dreigde er een openlijke breuk tussen Eisenhower en Nixon, tot laatstge noemde in de dramatische televisie- uitzending. waarin hij van zijn faits et gestes voor jet volk getuigenis afleg de en iedere insinuatie van de hand wees, lijn positie als candidaat voor ,.vesp" (Amerikaanse uitspraak voor de afkorting van vice-president, v-p.) wist te redden. NIETTEMIN WERKT NIXON nu voornamelijk in stilte. Hij schuwt pu bliciteit. Hij voert geen eigen politiek, doch is er tevreden mee de spreek trompet van de Baas te zijn en zo doende te trachten de denkbeelden van het Witte Huis ingang te doen vinden bij de lang niet gemakkelijke heren van net Huis en de Senaat. Als verlengstuk van Eisenhower heeft hij dan ook enige persoonlijke succesjes geboekt. HU kreeg er de con- troversionele Senator McCarthy toe een brief, die deze reeds naar het Wit te Huis had verzonden en waarin de Senator zich op ongepredenteerde wijze privileges had aangematigd die tot het prerogatief van de uitvoerende (én niet wetgevende) macht behoren, te elfder ure in te trekken. Nixen spaarde daarmee McCarthy het incas seren van een krasse berisping, en zijn President het toedienen ervan. Zo doende voorkwam Nixon derhalve een mate van hoogspanning in de Partijgelederen van de Republikeinse Partij. Of dit. In laatste instantie, hem ten goede dan wel ten kwade moet worden geduid is een andere zaak. De teleurstelling over het falen van Eisenhower om zijn (nog steeds uit zonderlijk groot) gezag te doen gelden binnen eigen partij, is algemeen. Me nigeen had derhalve gaarne een con flict tot uitbarsting zien komen, om- De spanningen zijn thans nog eerder toegenomen en de wijze waarop Ei senhower telkenmale een botsing met Senator McCarthy uit de weg gaat is oorzaak van toenemende bezorgdheid. De Senator schUnt het er Immers op aan te sturen zijn gezag dat con stitutioneel beperkt Is tot het helpen maken van wetten uit te strekken over elk aspect van Amerika's binnen landse en buitenlandse politiek. Elk ontwijken van een conflict komt daar bij overeen met een vertoon van Zwakte. De verantwoordelijkheid daarvoor ligt echter bij President Ei senhower zelf, niet bij Nixen. In het Amerikaanse blad „Chrlstian Century" wordt als een van de terrei nen waarop de Kerk meer en meer haar invloed verliest, het platteland genoemd. Eens, zo zegt het blad, was hier het bolwerk van het godsdienstig en kerkelijk leven te vinden. Doch sedert 1916 doet zich het verschijnsel voor, dat hoe langer hoe meer mensen naar de stad trekken. Tussen 1940 en 1950 bedroeg hun aantal 5.500.000. Ten dele moet dit worden toegeschreven aan de magnetische aantrekkings. kracht van de stad, waar in de zich uitbreidende industrieën werk te over is te vinden. Ook wordt aangevoerd, dat het onderwijs voor de kinderen van de Amerikaanse boeren onvol doende is. Doch hoe dit alles ook wezen moge, de Kerk, aldus de schrijver van het artikel, draagt een grote schuld voor het wegtrekken van de boerenbevol king naar de steden. Vroeger was de Kerk het centrum van het plattelands leven. Waar de kerk sterk Is, waar zij beschikt over behoorlijke gebouwen en gediend wordt door een predikant die voor zijn taak berekend is, waar de leden hun plicht als Christenen ver staan, ook wat de opvoeding van de kinderen betreft, daar kunnen de ont bindende krachten geen vat krijgen op de gemeente. Doch het is de kleine, zwakke, vacante gemeente, die de boerenstand opoffert aan een vernieti gend individualisme. Vele jonge theologen beginnen hun pastorale loopbaan op het platteland en beschouwen dit slechts als een springplank voor de jaren, die zij in de stad hopen te werken. Aan de andere kant zijn de plattelandsgemeenten vaak een toevluchtsoord voor emeriti- predikanten, wier pensioen niet toe reikend is. En toch verwacht men van de kerken op het platteland, dat zij een groot aantal Candidaten zullen leveren voor de theologische opleiding ei. dat zij zullen bijdragen aan collec ten voor kerk en zending. De Christelijke kerk heeft de op bouw van de gemeente verwaarloosd en heeft rustig toegezien dat verschil lende kerken in dezelfde gemeente elkander bestrijden. Dit sectarisme heeft de band, die de plattelandsbewo ner bond aan zijn streek van herkomst losgemaakt. aarebkeo bui a. oma «na worden uitsluitend na 4 uur bekend («maakt RICHARD NIXON spreektrompet van Ike UIT HOOFDE VAN zijn functie als liaison-man (trouble-shooter zegt de Amerikaan) neemt Nixen deel aan de kabinetszittingen. Dit zijn vaak wei nig formele bijeenkomsten waar niet temin belangrijke besluiten worden getroffen. Belangrijker nog dan kabinetszittin gen «ijn de vergaderingen van de Na tionale Veiligheidsraad. In dit lichaam vertegenwoordigt Nixon de wetgeven de macht. De leden van Eisenhower's zakenkabinet en de vooraanstaande technici van de Atoomcommissie en andere instanties, die zitting hebben in de Nationale Veiligheidsraad, mis sen politieke scholing. Nixon, die als oud-Senator de stemming onder zijn voormalige collegae wel kan peilen, geeft hier voornamelijk de gevoelens van de wetgevende macht weer. B(j afwezigheid van de President leidt Nixon de vergaderingen van dit lichaam. Iets van de luister van zijn snel ge rezen populariteit als jong en begaafd politicus, is Nixon door het schandaal uit de verkiezingstijd wel ontnomen. De bescheidenheid, die hij thans bij zijn werk aan de dag legt, draagt er evenmin toe bij hem opnieuw onder de bijzondere aandacht van het pu bliek te brengen. Het getuigt althans van de, in theo rie, gezonde politieke zin, dat de re gering van Eisenhower de man, die bij onverhoopte eventualiteiten in staat moet zijn het roer in handen te nemen, thans reeds de gelegenheid biedt het klappen van de zweep te leren kennsn. Volgens een in verheugde toon ge steld communiqué van de katholieke en joodse autoriteiten, die betrokken ziin bij de zaak van de „ontvoerde" joodse 'wezen, Robert en Gerald Finaly, heeft mevrouw Hedwige Rossner, een tante van de twee wezen, haar aan klacht tegen de 23 personen die in deze zaak waren beschuldigd, ingetrokken. Van deze beschuldigden zijn de meesten katholieke priesters en kloosterzusters, die bii de verdwijning van de jongens zouden hebben geholpen. Mevrouw Rossner heeft thans, na een overeen komst tussen joodse en katholieke autoriteiten de zorg voor de beide wezen op zich genomen. In de Vrije Hervormde Gemeente te IJselmuiden bij Kampen heerst reeds geruime tijd spanning. Kerkeraad en gemeente zijn namelijk verdeeld over de vraag, of men zich al dan niet verre moet houden van de omgang van an dersdenkenden. De voorganger, ds Wakker, en een deel zijner volgelingen beantwoorden deze vraag ontkennend. Zjj willen een nieuwe koers voor de gemeerte. Kortelings is een diaken uit zijn ambt ontzet, omdat hij de nieuwe koers wilde volgen. In zijn plaats werd een ander gekozen, tegen wie een deel der gemeente bezwaren inbracht Tegelij kertijd wees de kerkeraad een nieuwe ouderling aan ter vervulling van een reeds ja'-en bestaande vacature. Ook tegen deze maakten vele gemeente leden bezwaren, deze werden door de kerkeraad niet erkend. Zondag zouden de nieuwe ambtsdra gers worden bevestigd. Ds Wakker maakte in de morgendienst bekend, dat hij wegens de ingebrachte bezwaren zijn medewerking hiertoe weigerde. Des middags zou ouderling Stam tot de bevestiging overgaan. Het overgrote deel van de gemeente bleef buiten staan en een voormalige ouderling poogde de bevestiger van de katheder te duwen. De heer Stam ging echter met de bevestiging door. Ds Wakker wachtte op de preekstoel het einde der plechtigheid af, en nam daarna de dienst verder over. Tijdens het zingen van psalm 11 kwamen de opposanten de kerk binnen. De Amerikaans-mennonitische zen deling D. Wieneke moest in 19C2 met zijn vrouw en drie kinderen China verlaten. Hij was er van 1935 werk zaam geweest. Op de vraag: zullen de Chinese Christenen het onder de te genwoordige druk uithouden en vol harden? antwoordt hij, in het Juni-nr. van Der Monnonit o.a.: Kunnen wij over ons eigen eventu ele volharden of niet-volharden met zekerheid iets zeggen? Welnu! zo ook n!et onze Chinese medebroeders, die wij in uiterst moeilijke omstandig heden hebben achtergelatenIk noem U drie hunner problemen: 1. De quaestie der zelfstandigheid. Vele Gemeenten gaan reeds sinds 1930- '32 op deze weg, tal van jonge Ge meenten staan pas aan het begin er van. De Chinees is, naar zijn aard on zelfstandig, en het verbreken der ban den met de buitenlandse zendelingen veroorzaakte veel moeite en verdriet. Temeer, daar zij op vele plaatsen hun kerkgebouwen eenvoudig aan de over heid moeten afstaan. De Heer alleen weet, of zij ooit meer een eigen bede huis zullen kunnen bouwen. 2. Het eigen levensonderhoud. Op de vraag „welk beroep men uitoefent?" kan in China niet meer geantwoord worden: predikant, of zendeling. Ieder een moet er nu „practisch werk" ver richten. De zending kon haar medear beiders nog met een rondbreimachine, enkele naaimachines, enz. wat helpen een predikant verdient de kost met zeepzieden, een andere als geneeskun dige. Toch is hun strijd om een sober bestaan zeer zwaar. Zij zullen om der wille van het Evangelie bereid moeten zijn te lijden. 3. Dc godsdienstoefeningen zijn er moeilijker geworden. Een voorbeeld: de Gemeenten hielden haar jaarlijkse conferentie van drie dagen, waaraan meestal een doopsdienst verbonden was. De eerste dag verliep goed, maar de tweede reeds greep de overheid in en beval alle deelnemers naar huis te gaan: één dag was genoeg, drie dagen was teveel tijdverknoeien, de land- bouwwerkzaamheden waren belangrij ker. .•lndlan" motorrijwiel, 500 cc, f 230,—. Schoolstraat 40. DKW-auto, juist opgeknapt, goede banden. Badhuisstraat 92, Tel. 3484. Een compl. tropisch aqua rium. met vis, beplanting, tafel en lichtkap, 1 30,—. - Narcis straat 40. Een zwart fornuisje, brand prima, prijs f 8,—. Jan in 't Veltstraat 56. Huls Brouwerstraat 47. Leeg te aanvaarden. Te bevr.: Vio lenstraat 41. Höhner-accordeon, 80 bas, f 100.Adres Bur. van dit blad. Harlcy Davidson, gerevi deerd of ruilen tegen licht motorrijwiel. Schagenstraat 85 Zware winter-andljvieplan- ten en boerenkool 1 cent; Leeuwenbek 2 cent. Tuin Pol derweg. Na 4 uur. Een goed onderhouden haardkachel, v. Leeuwenhoek straat 44. Zo goed als nieuwe laqué kinderledikantje f 17,50, ge watteerd dekentje f 3,— en crème wagenzitje f 3,—. Ane- monenstraat 42. Een z. g. a. n. autoped op luchtbanden. Nw Brugstraat 7 lh. Een handnaaimachine f 53,- Adres Bur. van dit blad. Batavus 123, krukas (defect) Na 19.30 uur. Mlddenvllet 15. Jullanadorp. Vier kippen, R I. Prof. Zeemanstraat 23. Een stofzuiger, Steen gracht 19. Z. g. a. n. dames leder jas mt 40-42. Slulsdljkstraat 112. Motor, 98 cc. Prunisstraat 20, Den Helder, Nieuwstad. Twee Kaptein Mobylettes voor één week of langer. - Spoorstraat 98, Den Helder. Alleen staande dame zoekt vrije, ongemeub. zlt-slaap- kamer met kookgelegenheid. Br. onder nr 96, Bur. van dit blad. Onderwijzeres vraagt tegen 1 Sept. 1953 ongemeubileerde kamer met kook- en stook- gelegenheid of gemeubileerde zit-slaapkamer met kook- en stookgelegenheid. Br. te rich ten aan R. Ottens, Van den Spieghelstraat 33, Vlissingen. Huis Den Haag, huur f 5,—, voor huis Den Helder. Inl. v. Hogendorpstraat 32, Wie ruilt huls, 6 kamers en 2 keukens voor huis met 4 of 3 kamers en een motor 500 cc voor 175 cc? Br. onder nr 97, Bur. van dit blad. Flink meisje gevraagd van 's morgens half acht tot half vier en een meisje van half één tot half negen. Hotel Bak ker, Spoorstraat 31. Gevraagd: le en 2e banket- bakkersbediende en een leer ling. Banketbakkerij Fa. C. Bos, Spoorstraat 102, Tel. 2533 Meisje gevraagd voor de ochtenduren. Bremstraat 27. Aanmelden na 5 uur. Gevraagd: nette slagersleer ling of loopjongen. R. Boeder, Joubertstraat 40. Gevraagd een nette kost ganger. - Poorters, Ruygh- weg 153. Weggevlogen j.1. Vrijdag: blauw grijze jonge duif. - Gaarne terug aan Piet Cats- hoek, Emmastraat 86. REGENMANTELS Pracht dubbele poplin, waarde 4275 7Q'( voor DAMESBLOUSES Everglaze, blijven beslist goed, CQA iu voor VLOTTE JAPONNEN Kreukvrije clocqué nieuwe des- «qa sins, nu OVU ,'OPLIN DAMES- BLOUSES, ingezette mouw r nu slechts aID Den Helder, Konlngstr. 63 - Alkmaar, Langestr. 22-23 De Lutherse Kerk in Amerika, één van de acht grote, in de Nationale Raad Verenigde Amerikaanse Kerken heeft onlangs vastgesteld, dat slechts 72% van het aantal kinderen dat gedoopt wordt, ook belijdenis des geloofs aflegt. Het aantal belijdende leden is in de plat telandsgemeenten belangrijk hoger dan in de steden. Het steeg in de jaren var crisis en oorlog aanmerkelijk, maar daalde na 1945 weer. Op grond van deze cijfers moet worden aangenomen, dat een verschijnsel als dit zich ook bij andere kerken voordoet. De vorige week zijn de vangsten van paling over het algemeen niet hoger ge weest dan de andere weken. Wel kon ten gevolge het weder iets beter wor den gevist door de motorloze zeilvaar- tuigen en de motorvaartuigen. Daaren tegen hebben de beug of lijnaanvissers de beug slechts twee etmalen in zee kunnen brengen. De kuilpaling werd gemiddeld boven de f 1.per pond verkocht. De motorloze zeilvaartuigen brachten per etmaal aan de markt van 40 tot 70 pond. met weekresultaten van f 90.— tot f 300.— per zeilvaartuig. De motorvaartuigen hadden vangsten tot 110 pond per etmaal. Van deze categorie vissers waren de weekbesommingen van f 150.tot f 450.per motorvaar tuig. Slechts één fuiker kwam aan de markt. De gemiddelde prijs van de fuikaal was f 0.95 per pond. In het ge heel werd door deze fuikeir 661 pond fuikaal gevangen. De lijn of beugaal- vissers hadden ln de tweemaal dat er lijnaal aan de markt werd gebracht vangsten tot 80 pond lijnaal. Met een gemiddelde prijs van f 1.30 per pond waren de besommingen tot f 200.per beuger. Met de nestvisserij was het ver leden week iets gunstiger gesteld. Voor de plri.is van f 2.60 per bak van 37% kg werd in totaal 306262 pond nest aange voerd voor een. waarde van f 10.617.10. In totaal werd 41554 pond kuilpaling aangevoerd voor f 42.261.61 en 4141 pond lijnaal voor f 5.436,10. Doordat de Noordzeevis de vorige week nogal duur in prijs was. waren bii geringe vangsten, de besommingen van onze grote Noordzeevloot, nog matig te noemen. De kustvaartuigen voor IJmui- den tot f 300.—, teirwijl de grote kotters besommingen van f 110- tot f 1500- boekten. De vorige week werd in totaal aan de Gem. Visafslag verhandeld voor f 60.299,03. Besommingen van Maandag: 2 traw lers met f 45.700; trawler IJm. 183 Vi- kingbank t 21.100; Ro. 29 f 1470; IJm. 204 f 2170; IJm. 53 f 1050; Kw: 155 f 2690; Kw 166 f 2090; Kw. 108 f 2100; Kw. 107 f 2310; Kw. 64 f 2200; Kw 114 f 2670: Kw. 17 f 2080; Kw. 125 f 2310; Kw. 27 f 1400; Kw. 169 2120; Kw. 26 f 2070; Kw. 24 f 4010; Kw. 28 f 4680; Kw. 133 f 3150; Kw. 162 f 3190; Kw. 104 f 2250; Kw. 91 f 2760; Kw. 69 f 3570; Kw. 89 f 3080; Kw. 10 f 2540; Kw. 75 f 3010; Kw. 59 f 2110; VI. 71 f 1640; IJm. 11 f 2730; IJm. 230 f 770; IJm. 229 f 2550; ITm. 176 f 1440; Am. 16 f 2370; Am. 17 f 3390; Am. 18 f 2270; Bu. 33 f 1810; Kw. 21 f 1100; Kw. 48 f 2300; Kw. 77 f 1720; Kw. 31 f 890; Kw. 94 f 1620; Kw. 30 f 1300. Totale aanvoer 8000 kisten. Prijzen per kg.: Heilbot 2.65-2.30; gr. tong 4.15-3.70; grm. tong 2.44-2.16; kim. tong 2.41-2.16; kl. tong I 2.19-2.01; kl. tong II 1.72-1.55; tarbot I 2.45-1.85. Per 50 kg.: tarbot II 76.75, III 67.58; kl. tongschar 43.27; schartong 40; gr. schol 65.50; grm. schol 69.50; kim. schol 70.54; kl. schol I 71.35, II 37.8; schar 18.50-12, v. haring 18.50-11, makreel 30.50-16; gr. schelvis 51.49, grm. 57-40.50 kim. 50.38, kl. I 46.30. kl. II 29.8; wij ting 16.50-8; gr. gul 39.32; mid. 30-21; kl. 19-12.50; kl. haai 26-18.50; kl. kool- vis zw. 25.21; muilen 18. Aagtekerk, 19-7 van Antwerpen te R'- dam Aalsum, 19-7 van Aden naar Genua Aardijk, 19-7 van Hamburg te R'dam Abbedijk, 19-7 van New York te Antwerpen Adinda (t), 19-7 van Surabaja te Singapore Agatha (t), 19-7 van Surabaja naar Singapore Alamak, 20-7 van Suez te Aden Aletta (t), 19-7 van Pulu Sambu naar Penang Alhena, 19-7 140 mijl west van Lissabon naar Antwerpen Alkaid, 18-7 van Bahia naar Antwerpen Altair, 18-7 n.m. van Buenos Aires te Antwerpen Amerskerk, 20-7 van Singapore te Hongkong Ampenan, 19-7 van New York te Beyrouth ver wacht Amsteldijk, 19-7 van Alexan- drië naar Port Said Amstelvaart, pass. 18-7 Kaap Race naar R'dam Arends- kerk, 20-7 van Dumaquette te Singapore Argos, 20-7 te Adelta Arnedijk, 18-7 van R'dam naar New York, 19-7 te Ham burg Alchiba. 19-7 van St Vincent naar Buenos Aires Aagtedljk, 19-7 van Mon tevideo naar Buenos Aires Albireo, 19-7 van Rio Grande naar Buenos Aires Alchone, 20-7 van Hamburg te Ant werpen Aldabi, pass. 20-7 v.m. F1-. nlsterre naar Rlo de Janeiro Alloth, 20-7 van Rio de Janeiro ta Vittoria Alnati, 16-7 van Montevideo te Buenos Aires Arendsdijk, 18-7 van Santos naar New York Averdtjk, 19-7 van New Orleans naar R'dam via Le Havre Blij- dendijk, pass. 19-7 20.50 uur Vlissingen naar New York Baarn, 19-7 van Ant werpen te R'dam Bali, 18-7 van Cochin naar Djibouti Bennekom, 18-7 van Cu- ragao naar Le Havre Bintang, 20-7 te Claveria verwacht Blitar, 19-7 van Aden naar Cochin Bloemfontein, 19-7 320 mijl west van Wilvlsbaal naar Kaap stad Blijdenlijk, 19-7 van Antwerpen naar New York Bonaire. 19-7 520 mijl west-zuidwest van Madeira naar Barbados Boschfontein, 20-7 van Oost-Afrika te Suez Boskoop, 19-7 van Curagao te Tri- r.tdad verwacht Breda, 19-7 van Pacas- mayo te Callao Caltex Delft (t). pass. 19-7 Malta naar R'dam Caltex Neder land (t). 18-7 van R' dam naar Sidon Caltex Pernis (t), pass.19-7 van Malta naar R'dam Caltex Utrecht (t), 18-7 Gi braltar gepass. naar Sidon Chama (t), 19-7 van Ummsaid naar Gibraltar Cistula (t)19-7 van Pladju naar Singa pore Clavella (t), 18-7 van Stanlow naar Kaapstad Cottica, 18-7 870 mijl zuidwest van Fayal naar Plymouth Congostroom, 19-7 van Takoradi naar Accra Cerinoa (t), 20-7 van Curasao naar R'dam Cronenburgh. 19-7 van Onton te R'dam Danae, 19-7 van Go- Ihenburg te A'dam Delfland, 19-7 van Hamburg te A'dam Delft, 19-7 van Mollendo naar Pisco Delfshaven, pass 19-7 Finisterre naar Buenos Aires Die- merdijk, 19-7 van Los Angelos te San Franclsco verwacht Dongedijk, pass. 19-7 Horta (Azoren) naar Curasao Eefh- dijk, 20-7 van R'dam te Havana verwacht Elmlna, 18-7 van Antwerpen naar Bor deaux Enggano, 19-7 van Aden te Ka- rachl verwacht Esso Den Haag (t), 18-7 van Aruba naar R'dam Eendracht, pass. 20-7 Malta naar Alexandrië Eos, 20-7 van Oran te Algiers verwacht Farmsum, 20-7 te Melbourne verwacht Felipes (t), 20-7 van Tandjong Priok te Pladju Garoet, 19-7 van Penang naar Belawan Gooiland, 19-7 van Rio de Janeiro te Santos verwacht Groote Beer, 18-7 van Le Havre naar Quebec, 19-7 160 mijl west van Lands End naar Qeubec Groote Kerk, pass. 19-7 Fi nisterre naar Antwerpen Gouwe, 20-7 60 mijl noord van Ameland, 22 uur voor IJmuiden Hathor, pass. 19-7 n.m. Oues sant naar Hamburg Hector, 19-7 van Hamburg te R'dam Haarlem, 18-7 van A'dam naar West-Indië Hilversum, pass. 18-7 Malta naar Mcna al Ahmadl Hau- lerwijk, pass. 18-7 Las Palmas naar Da kar Heemskerk, 19-7 v.m. van Oost- Afrika te Antwerpen Jagersfontein, 19-7 415 mijl noord-noordwest van Kaap stad naar Tenerlffe Johan van Olden- barnevelt, 19-7 480 myi zuidoost van So- cotra naar Fremantle Jupiter, 18-7 van Izmir naar Genua Karimun, 18-7 van R dam te A'dam Lemsterkerk, 18-7 A'dam naar Port Said Leuvekerk, 20-7 van Bremen te R'dam Laertes. 20-7 te Tandjong Priok Laurenskerk, 18-7 van R'dam naar Bremen, 19-7 te Bremen Lawak, 19-7 van San Franclsco te Port land Lekhaven, 20-7 van Melbourne te Aden Liseta (t), 19-7 van Pladju te Surabaja Lissekerk, pass. 18-7 Malta naar Antwerpen Loosdrecht, pass. 19-7 Kaap St Vincent naar Marseille Luna, 18-7 van R'dam naar Tanger Limburg, 20-7 n.m. van Singapore te Madras Ma- doera, pass. 19-7 Kaap Guardaful naar DJeddah Marken, 19-7 n.m. van Bone naar Port Said Meliskerk, 20-7 van Port Said naar Alexandrië, alwaar 14 uur verwacht Modjokerto, 19-7 van South- anipton naar Genua Maasdam, 19-7 660 mijl west v. Valentia n. New York Ma coma (t), 19-7 te Singapore Marie- kerk, 18-7 van Le Havre naar Marseille Marisa (t), 18-7 te Pladju Marken, 19-7 van R'dam te Bone verwacht Mar- pessa (t), 18-7 van Singapore naar Mirl Mataram, 19-7 van R'dam te Antwer pen. Mtrza (t), 17-7 van Miri naar Yokohama Nestor, 20-7 te Georgetown Noordam, 19-7 van New York te R' dam Oranjestad, 19-7 980 mijl noord oost van Barbados naar Laguaira Phron- tis, 19-7 van R'dam naar Makassar Prins Philips Willem, 24-7 van R'dam te Montreal verwacht Papendrecht (t), pass. 19-7 Gibraltar naar Port Said Parkhaven, 19-7 van Buenos Aires te Porto Alegre verwacht Prins Frederik Hendrik, pass. 18-7 Belle Isle naar Le Havre Pring Frederik Willem, 18-7 van R'dam naar Chicago, pass. 19-7 Sclllys naar Montreal Prins Willem V. 19-7 van Sarnla r.aar Detrolt Prins Alexan- der. 20-7 v.m. van Antwerpen te Ham burg Prins Willem III, 19-7 van Mil- waukee naar Greenbay Rijndam, 19-7 200 mijd oost van Kaap Race naar Cobh Rijnland, 19-7 van St Vincent naar Montevideo Rlouw, 19-7 van Bombay naar Madras Rotti, 18-7 van Aden te Bahrein verwacht Rotula (t), 19-7 van Rotterdam te Curasao Sibajak, pas. 20-7 2 uur van Algiers naar R'dam Stad Alkmaar, 20-7 van New Orleans te R'dam Stentor, 19-7 van A'dam naar Antwerpen Salatya, 18-7 van Singa pore te Colombo Salland, 20-7 v.m. van A'dam te Montevideo verwacht Sarpedon. pass. 18-7 Lands End naar Ant werpen Schie pass. 19-7 Ouessant naar Algiers Sibajak, pass. 19-7 v.m. Kaap Bon naar R'dam Slngkep, pass. 18-7 Perlm naar Belawan Slrrah (t), 19-7 te Brisbane verwacht Slamat, 19-7 van Suez naar Belawan Stad Breda, 18-7 van R'dam naar Antwerpen Straat Panka, 19-7 te Port Swettenham Su- netta (t). 16-7 van Yokohama naar Mirl Tabinta, pass. 19-7 Ouessant naar A' dam Tamo, 19-7 te Antwerpen Tara, 19-7 van R'dam te Bremen, Tarakan, pass. 19-7 Kaap St Vincent naar Algiers Taria (t), 19-7 van Colombo naar Mena al Ahmadl Tawali, 20-7 te Tand jong Priok Thalatta (t), pass. 19-7 Pe rlm naar Suez Tjikampek, 20-7 van Tandjong Priok te Manilla verwacht Trompenberg, 19-7 van New Orleans te Antwerpen Talisse, 20-7 van New York naar Tandjong Priok via Genua Teró, 19-7 van A'dam naar Hamburg To- sari, 17-7 van New York naar Madras vla Casablanca Veendam, 17-7 nm. te New York Van Llnschoten, 19-7 te Port Am- boine ter rede Waterman. 19-7 410 mijl west-zuidwest van Valentia naar Le Havre Woensdrecht, 19-7 van Suez naar Singapore Wonosarl, 19-7 van Port Sudan naar Suez ÏJssel, pass. £0-7 Gibraltar naar Antwerpen Zaan, 19-7 van A'dam naar Malmo Zonne- wljk, van 19 op 20-7 van Georgetown naar Trinidad Zijpenberg, 20-7 van R'dam te Narvik. VISSERIJBERICHT IÏRK Zaterdag werd door 140 voortuigen aangevoerd 10142 pond ku'' 'ing, prijs f 0.96—1.C.; 2811 pond 1' aal, prijs f 1.25—1.40; 731 pond snor' -ars f 0.56 0:63; 37 vond snoekbaars is f 1.24 1.39; 563 pond voorn, prih f 0.05 per pond en 805 bak nest, prijs f 2.60 per bak van 37% kg. VEEMARKT TE ALKMA *R ALKMAAR, 20 Juli. -— Opgave van het aangevoerde vee: 140 vette koeien van 600—1175, 50 nuchtere kalveren van 38— 79 en 24 vette schapen van 85—115 per stuk; 275 varkens van 1,85—1,96 per kg.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5