Vreugdevolle dag voor merendeel der Ambachtsscholieren Jimmy Brown en de Oranjehemden v HAV-dames en heren van KVH wonnen tornooi van F AC Karakter Onderwijs had zeer goede resultaten Mevrouw Klein-Bot in prima vorm VAN STRAATEN IN HET KORT Uitreiking getuigschriften in Marinecantine Vijf geslaagde leerlingen meteen extra- prijs naar huis Tussen Haaks en Kuitje Electrische installatie in nieuwe Ambachtsschool J Spannend basketball aan de Sportlaan TEXTIELBOKSERS KEIZERSTRAAT 69 Legerauto uit de koers Ds De Hoest beroepen pJOEWEL het onderwijs aan de Ambachtsschool nog altijd onder minder benijdenswaardige omstandigheden moest worden gegeven voor het nieuwe gebouw aan de Sportlaan klaar is, zal nog wel een cursusjaar verlopen zijn de resultaten dit jaar toch bijzonder goed geweest, zeker in vergelijking met de vorige cursus. Van de 212 leer lingen uit de eerste klas konden er 169 worden bevorderd (dat is circa tachtig procent) en van de 183 exainen-candidaten kwamen er 166 (dat is circa negentig procent) in aanmerking voor het getuigschrift. Een andere prettige mededeling, die de heer J. N. E. Teune gister middag in de Marinecantine kon doen, gold het aantal leerlingen, dat zich voor de nieuwe cursus heeft aangemeld. Dat bedraagt 193, zodat het totale aantal leerlingen voor de cursus 1953'31 ruim vier honderd is. 'ALLE Ambachtsscholieren waren gis- termiddag vergaderd in de Marine- cantine, waar de getuigschriften wer den uitgereikt ten overstaan van het nagenoeg voltallige bestuur en het le rarencorps. De heer Teune, voorzitter van het bestuur der vereniging „Am bachtsschool voor Den Helder en Om streken", maakte van de gelegenheid gebruik om afscheid van twee vaste le raren te nemen. De heer A. G. Twigt ■wordt onderwijzer aan de openbare ULO en de heer L. J. Groothuizen aan vaardt een nieuwe functie in Amster dam. Beide leraren werd lof toege zwaaid en zij ontvingen uit handen van de directeur der Amebachtsschool, de heer G. G. ter Meer, ter herinnering een boekwek. Nadat de heren Twigt en Groothuizen wederkerig hun erkente lijkheid voor de goede samenwerking hadden uitgesproken, ging de heer Teu ne tot de uitreiking der getuigschriften over. Dit jaar kwamen wederom enkele leerlingen voor een prqs in aanmer king. By de toekenning daarvan was niet gelet op de cijferlijsten. De keuze •was nu gevallen op enkele geslaagde leerlingen, die zich in het bijzonder hadden onderscheiden door toewijding en yver en door hun gedrag tegenover leraren en mede-leerlingen. „Zij hebben de bewijzen geleverd, goede karakter eigenschappen te bezitten voor onze samenleving en zijn een goed voorbeeld voor andere leerlingen geweest", aldus de heer Teune. De uitverkorenen wa ren: J. P. Bak (metaalbewerker), G. J. Stam (metaalbewerker), C. Eradus (Scheepmaker), P. G. van der Plas (schilder) en S. Burger. Laatstgenoem de, een leerling van de zg. „kopklasse", had ook verleden jaar een prijs ont vangen. Na de uitreiking der getuigschriften en prijzen gaf de heer Ter Meer de ge- slaagde leerlingen nog een aantal wel kome wenken voor de practijk mede. De middag werd verder in aangename stemming doorgebracht bij „Hotel de Wonderkeet", een toneelstukje dat door enkele leden van het lerarencorps werd opgevoerd. Besluiten wij met een opgave van de geslaagden en bevorderden. Een getuigschrift als metaalbewerker ontvingen: W. J. Adriaansen, Th. Gv Anchelon, J- P. Bak, P. J. Bak, C. Bakker, H. Bakker, J. Been, S. C. Bethlehem, R. Bleyinga H, Bloem, M. A. Blom, H. G. de Boer, G. Th. H. Boersema, A. Borgström, C. Cos- ter, R. FiUerup, J. Gootjes, G. B. de Graaf, T. Groen, H. Groenhuyzen, J Groet, T. Hoiting, W. F. Hoogvorst, K. C. H. M. Jansen, M. Kapitein, G. L. Kauwoh. P. Koopman, J. M. Koorn, M. Kranenburg, P. J. Kuiter (Tex.), A. Laan, B. v. Laar, G. J. Landzaad, K. G v. Leeuwen, J. B. Leydeckers, J. Luidin- ga, J. Luyt (Wier.), G- K. Mast, P. W. Muller, R. P. Nauta, J. Petterson, J. Piek (Anna Paul.), A. Ran (Tex.), M. W. Rey (Tex.), M. Sanderse, D. J. Scheen, F. F. Schenk, F. Schnellenberg, H. Slort, J. H Smeets, G. J. Stam, L. v. Trierum, J. J. UI jé, J. M. v. Valkenburg (Anna Paul.), M. J. v. d. Veer, J. Wezemer, J. C. Wie- lard, P. J. J. Wilms, J. Wisse (Anna Paui R. H. J. Witsiërs, G. Th. Witte (Tex.), A. Witvliet (Tex.), D. v. Zand wijk, C. Kinderman. Geen getuigschrift 7 leerlingen. Een getuigschrift als scheepmaker ont vingen; C. Eradus (C'oog), C. Freyer. J. Haags- ma, J. N. Hoogenbosch, A. J. Jansen, A. Luyendijk, H. Marsman, J. Nak, F. L. v. d. Wal, L. Zoon, C. Salzberger. Geen ge tuigschrift 1 leerling. Een getuigschrift als electriciën ontvingen: T. K. Bak, W. Baven, R. Blankcvoort (Anna Pauld, A. de Boer, P. Boersma, J. J. Cirk, J. W. Conijn (Wier.), E. A. Handels, H. Horsman, C. de Kant, C. Kapitein, R. "J. W. Kempers, J. Koop man, H. J. Kramer, N. A. Laan, K. Mosk, M. A. F. Niël, W. Oost, H. M. Porringa, M. S. Rougoor, J. v. d. Sloot, K. Slote- maker, H. A. Theewis, H. L. A. de Vries, H. v. Woesik, A. C. v. Zoest, W. F. Ma li onier. Een getuigschrift als fijnbankwerker ontvingen: J. C. Blaauwbroek, O. de Boer, H. B. Bouma, W. Bijl, F. F. Ham, H. Koen, W. J. Koole, A. J. Koopman, A. J. v. Lopik, S. Loup, G. J. v. Markus, C. E. Mulder, J. C. F. Reyers, H. Rietveld, H. Rogge veen, M. E. Schendelaar, R. Stoets, G. J A. Takken, H. Varkevisser, Th. de Wit ('t Zand), W. C. Wulffelé. Geen getuig schrift 5 leerlingen. Een getuigschrift als timmerman ont vingen: B. J. Biegstraaten, K. Biesboer, P. N. P.lijendaal (C'oog), P. de Boer, H. Breg- man, J. Burger (Tex.), Th. J. Bijl, K. de Groot, K. D. Grootveld, W. Hofmeyer, J. J. Jongendijk (Tex.), J. A. v. Konings- bruggen, J. C. L. Kramer, J. J. Laag land, S. de Loos, C. Scheltema (Anna Paul.), J. Schrijver, M. J. Smit (Wier.), G. J. Struyck, G. L. Verschoor, K. N- Veuger (Wier.), J. v. Willigen, K. Schoon- bèrgen. Een getuigschrift als meubelmaker ontvingen: J. Beerling (Tex.), M. J. v. Ham (Anna Paul), W. Hup, J. Plas, D. J. v. Staal, B. .H. v. Teulingcn, W. Verduin. W. H. v. d. Graaf. Een getuigschrift als schilder ontvingen: C. Cornielje, P. Muntjewerf (Anna Paul.), P. G. v. d. Plas (Anna Paul.), B. v. d. Eyk (verklaring). Geen getuig schrift 1 leerling. Een getuigschrift als motorrijtuigher steller ontvingen: S. Burger (Anna Paul.), J. Grisnigt (Tex.), Th. de Koning, C. v. Lenten (Tex.), A. v. Oudheusden, G. Post, J. Schoon heden, K. Uitgeest (Tex.), K. J. Zeeman. Geen getuigschrift 3 leerlingen. BEVORDERD VAN DE EERSTE NAAR DE TWEEDE KLASSE: Metaalbewerkers: E. Adriaanse, H. A. Bakker (Texel); A. E. v. d. Berg, K. J. v. d. Berg, P. Beukers, A. C. v. Bode- gem, C J. de Boer, W. de Boer, W. Boomstra, J. Bos, (Wier.); J. Bremer, L. P. Brons, C. Bruin, (Texel); L. Dek ker, S. Duut, E. A. Gerrits, A. Ger ritsen, M. v. Ginkel, W. Grisnigt (Tex.); W. Groet (Wier.); H. v. d. Hoek, J. v. d. Hoek, P. C. Hoogenbosch, J. H. v. Huizen, W. S. v. Hulst, J. '1 Istelle, C- J. Kloosterman, J. H. Koelewijn, A. Kok, J. Korbee, M. Kortenhoeven, (Texel): J. A. Koster, M. Kuyt (Wier.); C. L. v. Bue- ren, H. E. Lamsfus, G. Maarsen (v. w.), J. Mallie, R. v. d. Meer, J. Mud, Th. Dog ger (Texel); C. Otten, S. F. Petrus, C. Rab, J. W. Ruitenburg (Wier.); J. F. H. Schnatmeyer, K. C. Schorsij, A. Slot, P. J. Smit, A. Spoor, A. H. B. Sprengers, J. Triest, W. v. d. Tuuk (Wier); J. Ver meulen (v.w.), J. Visser (Wier.); J. T. de Vrij, W. Waldus (Texel); S. Werk hoven (Wier.); G. M. Nuyens, B. Bethle hem, M. Brink, C. J. v. Galen, A. C. T. v. d. Hoek (v-w.), P. F. W. de Jager, C. N. Orij, F. W. Planken, H. Ploeger (Wier.); A. Schaatsenberg (Anna Paul.); A. Schil derman, L. J. Steenwinkel, J.. Wezelman mond, J. Geus, F. Gonggrijp, J. G. Hc- mmg. M. de Kloe, J. Kok, J. Kuiper, D J. Maters, Th. v. d. Meer, K. Menncnga. H. M. v. d. Park (Anna Paul); H. A. Quant," W. F. v. Saarloos, F. W. Smit, C. Stoepker (Texel); H. Vogelzang ('t Zand, v.w.); B. Zuidema (Wier.); J. Ot ten, C. J. M. v, Eekelen (Wier.). Niet bevorderd 4 leerlingen. Scheepmakers: G. Bontes, R. Bos (Tex- v.w.), J. W. Bouwkamp (v.w.). F. A. v. d. Graaf, E. G. Pieters, B. v. d. Weerd, D. J. Witte (Tex.), A. P. Wonder (Tex. v.w.), E. J. Hamar de la Bretoniére, W. Stein- hauer, H. Winter, Niet bevorderd 6 leerlingen. Electriciens: J- H. Baard. W. D. E. Bas. J. H. Berg- werff, H. B. Boogert (v. w.), C. P. Deurwaarder, S. D. Elphick. C. J. Geus, H. H. J. Hoogland, R. P. Iedema, W. de Jong (Tex.), L. A. Kaan (Wier.), A. Kerstens, P. Koopman. J. A. Kramer O. L. Krijns, J. C. D. Launspach, H. v. Mourik, K. de Reus, P. Smak, T. Tig- chelaar (Wier.). H. A. Tijdeman (v.w.), M. de Vries. Niet bevorderd 6 leer lingen. Timmerlieden: C. J. J. Angevare (v. w.). L. Bakker, A. A. Bezuyen, H. Bos, J. G. Bos. A. Eradus (C'oog). J. Erasmus. T. M. Glim (Wier.), C. v. Gulik, J. de Klerk, H. A. Laan, E. Nebbèling, C. v. Norren, P. C. Paans, J. Petrus, K. Porsius, H. Roffel (v.w.), P. Schot, A. Siersma. B. C. van Veen (Tex.), L. v. d. Veen (Tex.), C- J. N. Wezelman, Th. van Willigen"; A. v. Wal. Niet bevorderd 2 leerlingen. Meubelmakers: S- de Boer. J. Bremer. M. van Dijk (Wier.), H. Groot. B. C. Kikkert. C. Schagen (Tex.), A. A. Schriek (v.w.), W. J. H. Solleveld, G Wiggers (v.w.), J. B. L. v d. Wouw. Niet bevorderd 4 leerlingen. Schilders: P. J. Gootjes, L. Th. Graaf (Tex.), C. E. Koopman. E. Lont (Wier.). D. Luyt (Wier.). H. B. de Ridder (Tex.), L. Reinderman. Niet bevorderd 3 leer lingen. Hr. Ms. mijnenvegers „Deurloo", .Westerschelde", „Oosterschelde', „Zui- derdiep" en „Borndiep" zijn gisteravond uit. Vlissingen teruggekeerd. Het RORC-jacht „Tromp II" liep gisteren, onderweg van Lowestoft naar IJmuiden, de havten binnen. Het is morgen hoog water om 7.25. en 20.05 uur, en laag water om I.20 en 14.05 uur. Maandag is het hoog water om 8.15 en 20.55 uur. en laag water om 2.10 en 15.00 uur. De tempe ratuur van het zeewater was 17.5 gra den Celsius. Het bestuur van de vereniging „Am bachtsschool voor Den Helder en Om streken" heeft het aanbrengen van de Bevolkingsregister of iets dergelijks, maar het is duidelijk, dat dit bedrog was. Op een Zondagmiddag is een der- gelijke ambtenaar nooit op pad. „Dat was ook geen ambtenaar", zei Jimmy. ,,..j - „maar dat was een afgezant óf van de zei de voorzitter van De Biggers, die trainer van de Biggers óf van Dries 44. Meneer Bikkebakker nam Jim my Brown mee naar de achter de winkel gelegen kamer, en daar zetten zij zich aan de tael. „Ik sta gewoon op m'n benen te trillen van hetgeen u mij daar verteld hebt, meneer Brown", er nog altijd zeer ontdaan uit zag. „Wat bedoelt u met dat complot?" Jimmy vertelde hem toen, dat er iemand zijn huis was binnen gedrongen, om, terwijl hij en Jackie naar de wedstrijd waren, zijn huishoudster uit te horen over de leeftijd van Jackie. De man had zich uitgegeven voor ambtenaar van het Drabbeldruif, die natuurlijk hevig in zijn kuif was gepikt, dat men hem uit het elftal had gezet". Meneer Bikke bakker luisterde ontzet toe. „Ik kan 't bijna niet geloven"; zei hij, „zó iets gemeens! En als zij inderdaad kunnen bewijzen, dat Jackie nauwelijks vier jaar oud is, dan word ik geschorst en dan wordt bovendien de wedstrijd van Zondag ongeldig verklaard wegens het meespelen van een ongerechtigde spe ler Het is gewoon ontzettend, meneer Brown. „Wat moeten wij beginnen?" Jimmy zat nadenkend voor zich uit te staren. Toen zei hij: „Hebt u niet een vriend of een kennis, die een goede politiehond bezit?" „Een politiehond", vroeg meneer Bikkebakker. „Ja, onze secretaris meneer Pipjes heeft er één en een heel goede ook!' Jimmy knikte tevreden. „Kom", zei hij, „laten we met z'n tweeën naar hem toe gaan". P. Wezelman, C. S. de Wit Niet bevóy-, electrische installatie in het'- nieuwe schoolgebouw, dat thans op het terrein aan de Sportlaan in aanbouw is, voor de somma van f 102.485 opgedragen aan de N.V. Groeneveld, Van der Poll en Co. te Amsterdam. derd 19 leerlingen. Fijnbankwerkers: F. Bakker, G. Bosma ,Breez.); P. F. v. Cleemputte, J. Daalder (Texel); G. Donkersloot, W. N. v. Eg- Op het tegelveld aan de Sportlaan is gisteravond het basketball-tournooi van „FAC" besloten. Zowel by de dames als bij de heren ging de eindstryd tussen KVH en HAV, de verenigingen, die in Den Helder in deze sport nu al jaren bovenaan staan. Wat velen hadden verwacht (dat KVH beide ontmoetingen zou winnen) is niet gebeurd. De dames van HAV, met mevrouw Klein-Bot als uit- blinkstr, speelden zich namelijk op keurige wijze naar een verdiende 2216 overwinning. In de heren-wedstrijd was KVH verre superieur (23—ril). De ontmoeting tussen de beide damesteams was van een aardig ge halte. De' toeschouwers genoten bij zonder, al was het alleen al van het spel van mevrouw Klein-Bot, die op waarlijk bewonderenswaardige wijze haar ploeg naar de zege stuwde. De eerste helft werd afgesloten met een 12-2 voorsprong. Bij KVH werd nog te veel aan korbal gedaan, terwijl bovendien de afstandsworpen, waar deze dames het van moesten hebben, vrijwel alle zonder resultaat bleven. Vooral mej. Thurkow bezondigde zich aan te snel en te ver schieten, daar door haar medespeelsters kansen ont nemend en de tegenstandsters in het bezit brengend van de bal. Na de rust ging het wat beter, te meer, omdat HAV vermoeid geraakte, en dan tin het bijzonder mevrouw Klein-Bot, die bergen werk te verzetten kreeg en kans zag om zeventien van de twee en twintig gescoorde punten op haar naam te krijgen! Bij KHV scoorde mevrouw C. Snoey-Claus het meest (6). De heren-wedstrijd was van een matig gehalte. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, doch langzamerhand bleek, dat KHV een zeer hecht ver- dedigingsblok wist op te werpen en in Groot en Essed gevaarlijke spelers had. Deze beide heren wisten ook onder de basket te scoren, hetgeen van hun teamgenoten helaas niet kon worden gezegd. De heren van KHV hadden op hun dames-team voor, dat zij wèl succes boekten met afstands worpen. Met de rust was de stand voor KVH 11-3. Na de hervatting zak te het tempo danig. Het laaide pas weer op, wanneer één van beide par tijen de basket had gevonden. Naar onze smaak hield HAV het tempo meer op dan de tegenstander. Overi gens dient opgemerkt, dat Huitinga gisteravond Vrouwe Fortuna niet op zijn hand had. Daf in hét" veld te veel ;werd gepraat, zij tot besluit opge merkt. Na afloop overhandigde de voorzit ter van FAC, de heer Terlouw, de prijzen. III üp iÉH -- ÏM RONDVAART. IK, Scorpius, heb m'n va- cantie in eigen land door gebracht. Niet zozeer uit vaderlandslievende, dan wel uit financiële overwegingen. Natuurlijk genoot ik ook een dagje Amsterdam en dat was niet compleet zonder een rondvaart door de grachten en de-haven, wel ke lang zo aantrekkelijk niet is als die van Nieuwediep. Wij waren met z'n negenen in de boot gezeten, vier De nen, een Engelsman en vier Nederlanders, en het vaar tuig behoorde aan de rederij „Hof van Holland", die een onbetaalbare explicateur meegaf Kort na het begin van het tochtje wees deze man op een oude gevel, die gesierd was met een voorstelling van St. Joris met de draak. Hij sprak Engels vóór de~e gelegenheid en zijn eerste mededeling luidde: „Ziet hier, dames en heren, Sint Joris met de draak, zijnde het symbool van het huwe lijk. Vroeger woonden hier de rijkste mensen, hier, net in de buiging van de gracht. Rich, you know? Rich peop- Ie woonde hier, heel rijke mensen. Mijn grandfather was er niet bij". Hij had zelf veel plezier in de keukens van die sta tige huizen. „The kitchen", vertelde hij, „staat hier en daar als het ware op het trottoir. You see?", vroeg hij, „daar staat een keuken op 't trottoir!" Toevallig keek mijn vrouw op dat moment naar de top van een geveltje. „Nee mevrouw", riep onze reisleider, ,,'t trot toir is beneden, you know?" De man had een guitige hou Bandy-kop. Zijn ogen glansden als hij in de micro foon smoesde en met zijn armen gebaarde. Rechts van ons waren op een gegeven moment gebouwen opgedo ken, die de indruk vestigden grote loodsen te zijn. „Dat daar", wees onze explica teur, „is geen fietsenstalling, maar d,e achterzijde van het Centraal Station Hij kende zijn stad op z'n duimpje, zo ook de mentali teit van de bevolking. In de haven gearriveerd, wees hij trots op de ijverig heen- en weer varende ponten. Aan de Denen vertelde hij in het Engels: „Dames en heren, hier heeft u nu de bekende Amsterdamse ponten, 't Mo dernste materiaal. In Rot terdam doen ze het anders; daar zuchten de mensen nóg onder het juk van een ouderwetse tunnel. Wij hier hebben gelukkig ponten." Terloops merkte hij in zeer vetotaanbaar Neder lands op: „Als die buiten landers nou maar niet over al gaan vertellen, dat het zo is als ik verteld heb nou ja, vooruit maar....". En hij ging verder en ver klaarde: „Hier op deze plek lag straks nog een grote oceaanstomer. Jammer, dat 'ie weg is. Hij is pas ver trokken; u kunt in het water nóg de kuil zien waar 'ie heeft gelegen." Met zó'n man in je boot is een rondvaart door de grachten van Amsterdam een groot gebeuren. Dat hoop ik u te hebben duide lijk gemaakt. CIRCUS Vierduizend zitplaatsen, 200 dieren, 35 wereldattrac ties, 150 artisten, „Cirque Géant" van Jos Mullens. Het komt Dinsdag voor drie da gen naar Den Helder, waar het zijn tenten opslaat San de H. A. Lorentzstraat. Uw Gradus hóudt van het cir cus, dat trekt van stad tot stad, van land tot land. En hij vraagt zich soms af, hoe zo'n reizend „dorp" in leven blijft. Zo schijnen de degon- kosten van Le Cirque Géant ongeveer 4.000 te bedra gen. Eén olifant smikkelt dagelijks gaarne een baal hooi en twintig kilo geplet te haver op. Per dag is voor de menagerie nodig 1000 kilo hooi, 450 kilo haver, 1 paard of 1 koe voor de roofdieren, 110 broden voor de, ijsberen en het nijlpaard, 15 kilo ba nanen vocrr de chimpansees. En zo kun je wel doorgaan want niet alleen de dieren, óók het personeel wenst voor zijn prestaties beloond te worden. Gradus noemde dus slechts enkele cijfers, en ge begrijpt, dat er heel wat publiek moet komen om een succesvolle tournée te kun nen maken. Weet u wat, per seizoen, het transport-ver bruik is aan benzine, gas- en smeerolie? 85.000 liter! Gaat u even zitten Ja, loge maar. ALLROUND. JN de voorgaande jaren werden reeds enkele be langrijke wijzigingen aange bracht in het leerplan van de gemeentelijke Middelba re Handelsavondschool in onze stad. Gradus noemt: de wederihvoering van het vak machineschrijven en de aan passing aan de eisen voor de Rijksdiploma's, waardoor de vrijstelling van het Mid denstandsexamen werd ver kregen. In de jongste raadsverga dering werd deze lijn door getrokken door de instelling van een cursus Practijkdi- ploma. Dit betekent, dat de bezitters van het vijf-jarig diploma van nu af, aanslui tend aan hun examen, kun nen worden opgeleid voor de practijk-examens van de Nederlandse Associatie, het zij voor boekhouden, Neder landse, Engelse of Duitse handelscorrespondentie. Tot veler genoegen is de eerste cursus voor het diplo ma boekhouden inmiddels begonnen. SPORT IJW Gradus heeft reeds be richt, dat op Zaterdag 1 Augustus de gemeentelijke sportdag wordt georgani seerd. Nadien heeft hij zich afgevraagd: „Hé, waar bliift de sportdag van de Rijkswerf?", Welnu, de da tum daarvan is ook bekend. Dit feest wordt gehouden oo Z-terdag 8 Augustus op het Werfterrein. En nu uw stukjesschrijver het toch heeft over Rijk en Gemeente in de sport, kan hij er aan toevoegen, dat nog een sportgebeuren op het programma staat, dat drie jaar geleden voor het laatst heeft plaats gevonden. En dat is de dualmeet tussen Rijk en Gemeente, die n,u zijn beslag zal krijgen op Zaterdag 22 Augustus, waar schijnlijk op het Helder-ter- rein. Deze tweekamp bestaat uit de onderdelen athletiek en touwtrekken, waarmee bekers te winnen zijn. De wisselbeker voor het num mer touwtrekken is nog steeds in het bezit van de Rijkswerf; de wisselbeker voor de beste prestaties in de athletiek staat momen teel in de gemeentelijke prijzenkast. Gradus is benieuwd, aan welke ploegen de bekers dit jaar ten deel vallen. UEN vijftal geslaagde leerlingen van de Ambachtsschool heeft gistermiddag behalve het getuigschrift een prijs ontvangen. Tot verleden jaar gold het als een goede traditie, zulk een prijs toe te kennen aan enkele ge slaagden, die met bijzonder goede cij fers uit de .bus waren gekomen- Zij ontvingen dus een extra-onderschei ding voor bepaalde intellectuele kwa liteiten en handvaardigheden, die reeds door de toekenning van het getuig schrift waren aangemerkt als voldoen de voor de overgang naar de practijk. De laatste jaren - vooral naarmate liet aantal gediplomeerden toenam - groei de het inzicht, dat een diploma slechts een deel van de capaciteiten en karak tereigenschappen van de bezitter dekt. Bij sollicitaties werd megr en meer ge let op hetgeen juist niet door diploma's werd gegarandeerd. Wij juichen het toe, dat het bestuur en de leraren der Am bachtsschool - evenals onlangs de lei ding van de gemeentelijke Handels avondschool - met deze veranderde si tuatie rekening hebben willen houden. De vijf Ambachtsscholieren, die voor een prijs boven hun getuigschrift in aanmerking kwamen, hadden zich door hun karaktereigenschappen onderschei den. Wij mogen aannemen, dat niet hun sportiviteit, vlotheid, flair en dergelij ke daarbü de doorslag hebben gegeven. Ofschoon eigenschappen als deze onder het jonge geslacht bij2onder „gewild" zijn, en zij soms inderdaad het wiel van een eventuele kruiwagen wat soepeler doen lopen, moet toch worden vastge steld, dat de practijk van het dagelijk se leven het accent op andere eigen schappen legt. Wilskracht, betrouwbaar heid, doorzettingsvermogen, toewijding, geduld, oprechtheid en zo nog enkele meer. Uit de motivering van de toe kenning der prijzen bleek men in deze richting te hebben gezocht. Dat kon 'de waarde van deze onderscheidingen slechts ten goede komen. Wij moeten daarbij wel in het oog houden, dat nu het gevaar van geringschatting der di ploma's dreigt. De aanwezigheid van hersens en handen bliift van de aller grootste betekenis. Daaromtrent vertelt een diploma iets. De aanwezigheid van karakter en „persoonlijkheid" heeft met het behalen daarvan veelal slechts zij- delipgs iets te maken. WITTE: „Luchtslag om Japan". Het „Cirque Géantvan Jos Mullens komt. Uw Gra dus. is te nuchter, om dit met grote uitroeptekens te onderstrepen, maar wel komt hij oprecht uit voor zijn liefde voor het circus, een naar zaagsel en dieren riekende gemeenschap, welke in zo'n aparte sfeer met hard werken de boterham verdient. Het pro gramma vermeldt onder andere het optreden van de „Jimenon froupe elf Marokkaanse springers en pyramidebouwers. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P Schoorl. Timorlaan 25. telefoon 3108, en 2030' Trouw' Zuidstraat 13, telefoon Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek E. W. Beth, Spoorstraat 9. telefoon 2150 (ook na zes uur). wekelijkse spreekuur van „zedenopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12 a. Vandaag wordt in onze stad een straatcollecte gehouden ten bate van de 2' de Nederlandse Vereniging Sociale Zorg voor minder-validen. Morgen organiseert „Helder" ~de jaarlijkse sportdag. °!P half e!f morgenochtend wordt iri de bovenzaal van café Sanderse op !onr nin.tnvSPieitnMWeer de bijeenkomst voor niet-kerkelijken gehouden. H beer H, H- A- Verwoert te Den honHpyLL f v geslaagd voor het R o i ,A- Voor de afdeling B zijn geslaagd de heren J. T. Bremer te Den Helder cn J. Bakker te Texel. Een zware Belgische legerwagen ge- van d e gLSte^idda« b'i het gnëmBcp uit v°Cht Middenweg-Sportlaan bocht m a Was een rechtse lint m" wafien kwam op het lmkertrottoir terecht, ramde daar twee boompjes en kwam pas tot stil val d^f*1 ,m"UFtje voor dc tuin nuit iL d VeUhuys grotendeels in den 7 ch'/iervt°nI,jke onfielukken de den zich gelukkig niet voor. Naar wij vernemen, heeft ds. W J kan^°hSt' Nederlands-hervormd predi kant hier ter stede, een beroep ont vangen van de Nederlands-hervormde gemeente te Haastrecht (by Gouda™

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2