Stad en omgeving „Cirque Géant" zet traditie van het paardenspel voort Bruinvissen zijn gestart met de onderlinge wedstrijden Honderdvijftig kinderen voor zwemdiploma in actie Wat de postduiven presteerden Jimmy Brown en de Oranjehemden Iets van U bij? Ook variëtenummers in het programma Woeste wielrijder Weinigbevredigende resultaten Botsing op Rijksweg IN HET KORT BRANDJES CASTELLA maakt het U gemakkelijk KLEINE FEITEN Hedenavond de openingsvoorstelling BEVORDERINGEN bij de Bewapeningswerkplaatsen School-werktuinen ter bezichtiging geopend Prijsuitreiking ronde van wielerclub DOK Bromfiets opgespoord BURGERLIJKE STAND Na Wieringerwaard tweekamp met VZV Eén candidaatje straalde" Tussen Haaks en Kuifje Vluchten op Orleans Mons en Roermond NU keus uit drie soorten Voor iedere huid en beurs een heerlijke zeep BESOMMINGEN IJMUIDEN Texel Geslaagde uitvoering van „Klein Toneel" DINSDAG 28 JULI 1!)S3 Y anavond zal in de piste weer het zaagsel opstuiven, want het „Cirque Géantvan Jos Mullens is gearriveerd. Er zullen weer zwepen knul len, terwijl sierlijke paarden hun show spelen en lichteffecten en op zwepende muziek ons verplaatsen in een wereld, die vertrouwd is en te gelijk onbekend. Want nooit dringt men echt door tot de sfeer, welke daar heerst en zelden heeft men er ten volle begrip voor. Men weet niet hoe hard de circusmensen werken, hoe zij leven; men ziet hen slechts 's avonds, wanneer alles er om draait en elke reactie gepaard gaat met intense concentratie en een glimlach om de mond. Wij hebben ons er over bezonnen, in hoeverre de circustraditie in deze moderne tijd wordt gehandhaafd. Wij hebben ons afgevraagd, of het circus tegenwoordig niet hetzelfde is als een variété-theater, en de conclusie luid de aanvankelijk: „Ja". Nu geeft dat niets, wanneer men een grote liefheb ber is van het variété en „het paar denspul" gaarne op de koop toe neemt. In het andere geval betreurt men de gang van zaken, daar men dol is op paarden, genietend hun draf ga deslaat en bewonderend het briesen van de glanzende dieren beluistert. Met één van de mensen van het cir cus hebben wij over dit onderwerp ge sproken. Het onderhoud leidde tot de overtuiging, dat de heer Mullens voor stander is van de traditie en aldus in zijn programma een grote plaats in ruimt voor paarden en clowns. De uitstekende dressuur is stellig vooral te danken aan Otto Schumann. vertegenwoordiger van de circusadel. Hij is meer dan vijftig jaar in het vak en heeft daarin vele lauweren geoogst. Geen wonder, dat de kinderen van Mullens zich ook bekwaamden in het klassieke paardenspel! Mevrouw José StrassburgerMullens en haar broers Willy en Henry werken mee, en hoe! En dan is er nóg Nadia Houcke, een hogeschoolrijdster uit een vermaard circusgeslacht. Intussen dient men niet uit het oog te verliezen, dat ook aan de andere nummers veel zorg is besteed. Wij noemen het koorddansen van Con- stance Roselli, de „Timenon Troupe" (elf Marokkaanse springers en pyra- midebouwers), de „5 Flying Mulatto's" (luchtaccrobatiek), miss Jonelly (tra pezewerkster), de clowns en de ezel Napoleon, die al tal van jongemannen uit het publiek in het zand deed bij ten. Bij de Bewapeningswerkplaatsen der Koninklijke Marine kwamen dezer dagen de volgende bevorderingen af: Gerekend van 1 Januari 1952 af: G. J. Y. Zegwaard van techn. ambtenaar le kl. tot techn. hoofdambtenaar; C. Bakker van techn. ambtenaar tot techn. ambtenaar le kl.; H. G. Fon- teijn van Chef-tekenaar tot techn. ambtenaar le kl.; M. Janssen en P. F. de Vos van commandeur tot hoofd opzichter; J. Planken van machine bankwerker tot techn. beambte A; J. C. P. Karhof van machinebankwerker A tot techn. beambte A; J. Botter en J. Scheephorst van voorman-vakman tot commandeur; Th. J. Wilmink, J. van Leeuwen en J. Overgauw van machinebankwerker A tot comman deur; J. A. van der Wal van pyrotech- nisch vakman tot commandeur; J. W. Breed en D. J. Snaphaan van tekenaar B 3e kl. tot tekenaar B 2e kl.; J. F. Riteco van schrijver tot schrijver A. Gerekend van 1 Maart 1952 af: J. J. Roeshink van voorman-vakman tot commandeur. Gerekend van 1 Augustus 1952 af: A. de Bujjzer van commandeur tot baas; M. van Santen van machine bankwerker tot techn. beambte A. Vele schoolkinderen brengen menig Uurtje door in de school-werktuinen, waarin zij groente kweken en ook al hun aandacht besteden aan bloemen. Van de drie tuinen worden er Woens dagavond van zeven uur tot half negen twee opengesteld ter bezichtiging door ouders en belangstellenden. Het zijn de school- en werktuinen achter het gebouw van de Gemeentelijke Genees kundige Dienst aan de Middenweg en in de Narcisstraat. Ongetwijfeld gaan tal ®n ouders kijken naar de resultaten die met dit aardige werk reeds door hun kinde ren werden bereikt. Jos Mullens, de directeur van het „Cirque Géant", geeft tijdens de repetities zijn kinderen vaak waardevolle aanwijzingen. Me vrouw José StrassburgerMul lens, Willy en Henry luisteren graag naar de goede raadgevin gen van hun vader. De karavaan van Mullens, de „zil veren directeur", is dus gearriveerd. De tent wordt opgezet aan de H, A. Lorentzstraat en vanavond zullen de eerste fanfares schetteren. Men zal zich weer weten in de verwarmende sfeer van het circus, zoals het hoopt te beantwoorden aan aller verwach tingen. Een zeventienjarig meisje, dat op de Dijkweg fietste,' werd aangereden door een jongeman, die het talud van de Dijk als rijweg gebruikte en op nogal woeste wijze haar pad kruiste. Het meisje maakte een buiteling en liep daarbij schaafwonden op. Haar fiets werd danig beschadigd De onbesuisde ioneeman zegde toe, de kosten van het herstel voor zijn rekening te zullen* nemen. De Helderse wielerclub „DOK", wel ke met veel succes een tien étappen- wedstrijd organiseerde, heeft de prijs uitreiking hiervan bepaald op Donder dagavond 30 Juli om half acht in Lunch room De Boer in de Koningstraat. Gevonden: Konijn; kwitanties; arm band, bril, stofbril, autoped, polshorloge, zilveren kettinkje, portemonnaie met inhoud. Verloren: bruin windjack, oliejas, gouden ring, étui met schrijfbehoeften, nummerbord van een auto, portefeuille met f 6.en legitimatiebewijs der Ko ninklijke Marine, portemonnaie met f 5.—. Enige dagen geleden maakten wij melding van het feit, dat een gehuurde bromfiets niet op tijd bij de eigenaar was terugbezorgd en dus vermoedelijk was verduisterd. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft tot resul taat gehad, dat de huurder, de los- werkman W., door de Rijkspolitie te Arcen (Limburg) kon worden aange houden. Proces-verbaal werd tegen hem opgemaakt. De bromfiets is inmiddels weer in het bezit van de verhuurder V. Bevallen: M. W. Appelman-Nauta, d. A. C. M. M. Hoogkamer-Gouwenberg, d. F. van Egmond-Post, z. N. Hickmann- Blokker, z. W. A. Th. Hoogenbosch- Piscaer, z. M. C. Crince Le Roy-Por- tielje, d. T. P. Buik-Masscus, d. C. Th. Prins-van der Kooij, z. M. J. A. Kolk- man-Boersen, d. S. de Meijer-Ligtelijn, z. M. Scheepers-Pluymakers, d. E. Steigstra-Feenstra, d. T. Verfaille-Bast, d. M. van den Berg-Lenting, z. P. van Loosen-Griek, z. C. N. Hoop-de Graaf, d. A. S. K. Swollengrebel-Gregory, d. W. P. Engel-van der Werf, d. J. Rui- ten-Schwarz, z. A. M. Liebe-Nuijens, d. C. Blokker-Boomsma, z. IJ. Nienkem- per-Riedeman, z. C. M. van der Var/L van Zoest, d. Ondertrouwd: H. Kruiswijk en A. C. Grimse. J. J. Schroeder en W. P. J. Kil- jan. Overleden: P. B. Siegers, m. 51 j. A. Govers, m. 80 j. H. Forrer, m. 69 j. Nog steeds moeten de Helderse Bruinvissen naar het gastvrije natuurbad te Wieringerwaard om hun wedstrijden voor de clubkampioenschappen te ver- zwemmen. Dezer dagen werden de wedstrijden georganiseerd. Dit jaar gaat de ploeg slechts eenmaal naar Wieringerwaard, terwijl ook de tijden, gemaakt in de dualmeet met V.Z.V., welke op 8 Augustus in Velsen wordt gehouden, meetellen voor de clubkampioenschappen 1953. Niet minder dan 150 kinderen waren Zaterdagmiddag in hL'1 «""""l^vall verzameld om de proeven voor het zwemvaardigheidsdiploma nummer l r de Koninklijke Nederlandse Zwembond af te leggen. Het was een run van jewelste, doch badmeester Bandt had, zoals we van hem gewendI zu",«e wind eronder en in een zeer vlot tempo werd het gehele programma a g werkt, t.w. schoolslag, rugslag en watertrappen. Veel moeite hadden de meeste kin deren niet met de opgaven en het pleit zeker voor de heer Bandt, dat slechts één van de 150 leerlingen het diploma moest worden onthouden. Naar wij vernemen, volgt aan het einde van het seizoen nogmaals gele genheid om diploma te zwemmen en dan voor een hoger diploma. De gelukkigen, die een diploma ontvingen, waren: Meisjes: M. v. Erp, T. Grooff, J. Cabboort, R. Ras, T. Jans, S. v. d. Sloot, M. Martijn, L. Biersteker, M. L. Nieuwenhuien, C. M. Erwich, J. Slote- maker, Th. de Valk, T. Lampers, W. Plaatsman, E. Knepper, W. R. v. Roon, R G. Dirksen, W. de Vries, A. v. d. Nieuwenendijk, M. Jacobs, A. Assen delft, S. Boeder, D. Plaatsman, W, Mommaas, E. J. B. Kietel, M. P. Dee, H. Kleyn, H. Roosendaal, A. de Leeuw, P. v. Orselen, E. Markus, A. C. Schraag, P. Kamminga. W. A C. Kuster, A. Klinge, L. Schaay, M v. d. Plaat, J. Plaastman, J. v. Soe'st, L. Sloothaak, E. te Buck, T. A. Tydeman, M. M. Heyns, G. Nootenboom, A. Bakker, T. Lin- schoten, J. Dienaar, I. Koppoolsé, J. Sturk, H. Overweg, K. I. B. GGolner, J. J. v. Halen, W. J. Versteeg, B. K. Bloem, G. L. de Jong, C. Vredeveld, R. M. Verschuur, Th. G. Moor, D. M. Rühland, H. Dykstra, I. Brons, M. E. esselaar, H. Merghart, A. J. Zijlsra, T. Zijlstra, G. E. de Munck, M. G. Bion- dina, W. J. Meerman, G. A. Drogendijk, M. Verschuur, I. v. d. Brink, S. C. Wes tenberg, H. Groenhuyzen, T. Hollander, H. Kesselaar, A. Smits, J. Kranenburg, I. Stegman, I. M. L. Reiche, M. M. L. Both, P. de Groot, A. Kiljan, M. Schel-, linger, M. C. Maters, M. Rood, M. v. d Veel bewondering voor de reeds be haalde resultaten kunnen, wij niet hebben. Het gros van de tijden bleef beneden peil, zodat de Bruinvissen nog behoorlijk zullen moeten trainen, wil- 1 n zij in Velsen een redelijk figuur slaan. Ab Scholte, die voor het eerst de 100 m. schoolslag meetrok, deed het niet onverdienstelijk door eerste te worden in 1.31.2 sec. Jongepier werd met 1.9.4 winnaar van de 100 m. borst - crawl, gevolgd door Piet Ham, die 1.13.- sec: noteerde. De dames zijn nog steeds niet aan de 100 m. toe. Zij stellen zich tevreden met 50 m. borstcrawl. Dit is ongetwij feld geen afstand meer voor geoefen de zwemsters. Hieronder volgen de voornaamste uitslagen: 50 m. rugslag dames: 1. C. Timmer mans 45.9; 2. E. Pleijte 46.1. 50 m. rug slag heren: 1. P. Jongepier 35.2; 2. G. Zoon 40.-. 100 m. schoolslag dames: 1. G. Boon 1.36.2; 2. G. Burgers 1.42.6. 50 m. schoolslag meisjes: 1. E. Pleijte 48.-; 2. J. Leenders 51.1. 100 m. school slag heren: 1. A. Scholte 1.31.2; 2. P. Jongepier 1.32.-. 50 m. borstcrawl jon gens: 1. B. Weemhoff 37.-; 2. J. Koning 40.9. 50 m. borstcrawl dames: 1. E. Pleijte 40.-; 2. C. Timmermans 40.9. 100 m. borstcrawl heren: 1. P. Jonge pier 1.9.4; 2. P. Ham 1.13.-. Een landbouwer uit Anna Paulowna, die met zijn auto een bezoek wilde brengen aan een boerderij aan de Rijksweg, werd bij het linksaf slaan in de flank aangereden door een kleine vrachtauto uit Den Helder, die juist wilden inhalen. De bestuurder daarvan had niet opgemerkt, dat zijn voorrij der hem had beduid, rechts te passe ren. Het gevolg van de botsing was, dat de vrachtauto in de linkerberm terecht kwam. enige malen over de kop sloeg en tenslotte met de wielen naar boven in de rechterberm. op korte afstand van het Noordhollands kanaal, de rust stand aannam. De materiële schade was vrij groot, maar niemand werd bij dit incident gewond. Rod Cameron is één der hoofdrol vertolkers in de film „Dodendans der Sioux", die van heden- tot en met Don derdagavond in de Witte wordt ver toond. In Tivoli draait nog tot en met Donderdag „De kleine wereld van Don Camillo". De sportdag voor de bemanning van Hr. Ms. „Pelikaan", die Woensdag zou worden gehouden, is uitgesteld tot 14 Augustus. In het rusthuis van de Ned. Herv. gemeente aan de 2de Vroonstraat wordt op Vrijdag 31 Juli voor de ouden van dagen een concert gegeven door het Amusementsorkest der ZROV „Harmo nie", waaraan diverse solisten mede werken. Onze stadgenoot, de heer H. B. Voorbrood, slaagde dezer dagen als ihumméf'ééh bffhét' eindexamen van de Electro Technische School te Amster dam. Voor de Gezinszorg der Nederl. Herv. gemeente houdt de sociale werk ster zitting op werkdagen (behalve op Maandag) van 9—10 uur; Dinsdag- en Donderdagavond van 7 tot 8 uur; 2e Vroonstraat 8, tel. 2469. Onze stadgenote, mej. J. Hooger- werf, is gisteren te Groningen geslaagd voor de Hoofdacte A en B. Wal, A. M. Mul, A. Schouten, W. Brink man, D Dijkshoorn, H. Koningsteyn, M. Bijl, G. Binnenkade, J. C. v. d. Vrede, G. H. Lastdrager, C. P. Bruigom. Jongens: J. de Wit, H. J. v. d. Linde, G. Bakker, J Deurloo. H. v. Veen, J- Lak, .1. Horsman. C. A. Snoei, J. Kla ver, P. de Wit, B. H. Jutte. J. Koelrs, P. Landman. C. v. d. Weerd. G. Webe- ling. J. M. Geus. G. G. Snelleman, W. Kries, A. Boon. A. de Boer. E. C. Sni.i- ders. W. Bijl, H. H. Walleboom, M. H. Klercq, P. Jansen. B. Smulders, M. Melker. P. van Deursen. Th. v. d. Langenberg. J. Ottevanger, H. Vriese- ma. R- Poeste. H. Akkerman, H. van Essen, M. Bas. B. J. Groeneveldt J. J. Noorman. R. Kemper. J. Dronkers. J. M. Snelleman. J. C. Borst. K. van Or- schot. v. d. Struys. P. Gidz. C. Kamp huis. J. Platschorre, J. Jacobs. E. "Voor man, B. W. Spruyt. F. Meyers, D. Eel- man, A. Zeeman, C. C. Ruder, R. M. Bak, H- Bambach. In de bakkerij „De Volharding" geraakten enkele broden, die boven op de oven waren gezet, in brand. Even later vatte ook de houten zoldering daarboven vlam. Het vuurtje kon met bescheiden middelen worden geblust. Voor een garage in de Visstraat geraakte een auto in brand nadat men de wagen, waarvan de motor was blij ven draaien, van benzine had voorzien. De man. die de pomp bediende, kreeg brandwonden aan zijn rechterhand, de motor werd licht beschadigd. De gara gehouder bluste het vuur met een schuimblusapparaat. Vermoedelijk door het vuur van een weggeworpen sigaret begon een schutting aan de Tweede Emmadwars- straat te branden. Ook hier was men de vlammen weldra meester. Gistermiddag keerde het Smaldeel V, bestaande uit Hr. Ms. „De Bitter", „Van Amstel", „Evertsen" en „Korte- naer", van oefeningen in de Engelse wateren in Nieuwediep terug. Hr. Ms. „Zuiderdiep" is naar Ter schelling vertrokken. Het is morgen hoog water om 9.35 en 22.20 uur, en laag water om 3.35 en 16.30 uur. De temperatuur van het zee water was 17,8 graden Celsius. De jonge duiven van „Hollands-Noordpunt" kwamen van Mons (284 km) gevlogen, waar zij om 7.40 uur in vrijheid werden gesteld met ZW-wind. De eerste vogel bereikte het hok om vijf minuten over elf en bereikte een snelheid van 83 km per uur. De voornaamste prijzen waren voor J. yan Dam en J. Zoon Jr. De oude duiven vlogen van Orleans (596km), waar zij om half negen los gingen. De eerste prijswinnaar was om 15.44 uur terug. Met de jonge duiven werden bij „Hollands-Noordpunt" de volgende re sultaten bereikt: J. van Dam 18; J. Zoon Jr. 2; B. Schreuder 3—13; J. van Wolferen 45679; R. F. Mul der 10; A. van de Maas 11; J. Visser 13. De beste oude duif legde van Or leans per uur 82 km af. De prijzen werden als volgt verdiend: R. F. Mul der 16—79; J. Visser 2; J. van Dam 3; B. Schreuder 45; J. Zoon 8. Hiermede legde de heer R. F. Mulder beslag op het kampioenschap oude dui vende stand is: 1. R. F. Mulder met 536 punten; 2. J. van Dam 519 p.; 3. J. Zoon 329 p. Kampioen fond 1. R. F. Mulder met 167 punten2. J. van Dam met 166 punten. Wat de „Tour de France" betreft, is de juiste pun- tenstand nog niet bekend*. Het staat echter vast, dat de ploeg van de heer Mulder eerste is geworden. De vogel 511067844, die weer als eerste binnen kwam, werd winnaar van het gele lint. Vrijdag korven de junioren in voor Quiévrain (293 km). Zaterdag wordt ingemand voor Schagen (oude en jon ge vogels). Ook van ,,VOP'! vlogen de jonge dui ven van Mons. Hier arriveerde de eer ste duif om 11.03.46 uur. De prijswin naars waren G. Hendrikse 1J. Bruin 2—4—5—7—17—19; W. M. de Boer 3; M. R. de Boer 1220; A. de Graaf 15; J. Vlaming 16; P. Kroon 18. Tevens hield „VOP" van Orleans de laatste wedvlucht voor oude duiven. Om 3.58.04 uur werd de eerste vogel ge constateerd. En de uitslag: M. Mas tenmaker 1—3468; O. Boon 2; J. Bruin 5—9; R. Ottevanger 7; J. Vla ming 10; G. Hendrikse 1112. De kam- en fris te houden, want deze onverpakte Bloemenzeep kost slechts20 cent per stuk! U kunt thans dus kiezen uit drie Castella-soorten. Ook op drukke dagen, als U weinig tijd heeft voor de verzor ging van Uw gelaatshuid, kunt U zich toch verfrissen met een echte merk- zeep. Heeft Uw huid véél schuim nodig, gebruik dan vooral Castella Special (32 ct), die onuitputtelijk royaal schuim geeft. Blijft U de klassieke Castella Schoonheidszeep (32 cent) verkiezen? Profiteer dan dezer dagen nog gauw méé van het tijdelijk aanbod: TWEE stukken voor 50 cent.' En vergeet vooral niet de echte Merk- zeep voor de extra'lage prijs, de onver pakte Bloemenzeep, fris en schuimend, slechts 20 ct per stuk. Let op, dat U de echte Castella ontvangt en geen imitaties! (Advertentie Ing. Med.) De nieuwe, onverpakte Bloemenzeep, met heerlijke rozengeur, in vier deli cate tinten, is de kroon op het werk van Castella Om iedere vrouw in Neder land in staat te stellen haar huid jeugdig 46. De hond van meneer Pipjes heette Henkie. Het was een braaf dier met een lang niet domme oogopslag. Als het er op aan kwam, zag hij er snuggerder uit dan zijn baas. Meneer Bikkebakker en Jimmy namen hem mee naar diens huis en daar liet Jimmy hem aan het stompje potlood ruiken. Henkie besnuffelde het voorwerp met grote interesse. Zodra hij er een neus- vol van heeft opgesnoven, had meneer Pipjes gezegd, moet je ZOEK tegen hem roepen en zorg dan, dat je zijn ketting goed vast hebt, want meestal krijgt hij dan een verschrikkelijke haast. Nu dat kwam precies uit, want Jimmy had hét woord ZOEK nauwelijks over zijn lippen of daar ging Henkie er al tussen uit. De matjes in het huis vlogen in het rond en Jimmy had de grootste moeite Henkie bij te benen. De hond ontwikkelde een snel heid, welke een hazewind niet zou mis staan. Jimmy draafde er zo goed moge lijk achteraan, maar meneer Bikkebak. ker liet het, toen hij steken in zijn zij kreeg, spoedig achterwege. Tot Jimmy's geluk stopte Henkie nu en dan een kort ogenblik teneinde even naar het goed# spoor te zoeken, maar als hij dat weer te pakken had, dan was er geen houden aan. Opschieten deden zij wel en voor dat Jimmy het wist bleef Henkie luid blaffend en vreselijk met zijn staart kwispelend voor een deur van een wo ning in een kleine zijstraat staan. Jim my weck naar het naambordje.. „Wil lem Dreun", bromde hij. „Dat is dan zeker het broertje van onze trainer.." Besommingen van Maandag: VI 67 Abraham 22.130, IJm 39 Schoorl 17.560, IJm 53 1800, IJm 204 2096, Ro 2 2200, Ro 29. 1160. Kw 107 1940, Kw 104 1960, Kw 64 2730, Kw 155 2120, Kw 10 1940, Kw 26 2150, Kw 39 2520, Kw 162 2264 Kw 84 3000. Kw 28 2360, Kw 17 2630, Kw 108 1938, Kw 59 2020, Kw 52 2943, Kw 169 2428, Kw 57 2091, Kw 75 4249, Kw 125 2143 AM 16 2509, AM 17 2621, AM 18 1960, Bu 33 1835, IJm 7 3120, IJm 11 1249, IJm 208 1930. Kw 31 990, Kw 133 2930, Kw 98 f 2246, Kw '53 1167, Kw 30 1192, Kw 77 1449, IJm 229 1620, 1 trawler met 19.340. Aanvoer plm. 8500 kisten. Prijzen per kg; heilbot 2.80—2.20, gr. tong 3.70 —2.80, grm. tong 2.1J—1.80, kim. tong 2.161.74, kl. tong I 2.021.50, kl. tong II 1.47—1.15, tarbot I 2.30—1.70. Prij zen per 50 kg: Tarbot II 66—63, III 58 —53, gr. schol 39—29, grm. schol 41 30, kim. schol 61—26, kl. schol I 40—13, kl. schol II 28—8, schar 18—9, v. ha ring 13.50—11, makreel 17.50—11.30, gr. schelvis 2125, grm. schelvis 36 50 22.50, kim. schelvis 32—20, kl. schelvis I 26.50—18, II 17—8, wijting 13—8, gr. gul 35—28, midd. gul 22—19, kl. gul 16 —8, kl. haai 2412.50, ham 90, kl. koo'- vis zw. 25. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 200—82, gr. koolvis zw. 50 —42. pioen fondvluchten werd de heer M. Mastemaker, die 309 punten vergaarde. De heer P. Boon werd met 207 pun ten tweede. Kampioensduif en -doffer zijn het eigendom van de heer Maste maker. De postduivenvereniging „Nieuwe diep" was met de jonge garde op Roermond (214 km). Met een gemid delde snelheid van ruim tachtig kilo meter per uur werd de oude vogels eer aangedaan. Gelost om 12.30 uur arriveerde de eerste duif al om 14.57 uur bij de eigenaar, de heer P. Bon- tes. De prijzen werden als volgt ver diend: P. Bontes 12—9—11—16; L. en J. Petrus 3253045466172 73—74— 75; De Vries 4—43—60—66— 6768; P. Beukers 56; D. Trijsburg 7; R. van Bastelaere 8; C. Kos 1076; gebr. Koopman en Zn. 1255; D. van Kerkhoven 133753; P. Ham 1441 63; J. Stam 15; J. Woort 17; Van Spelden 18, P. Wit 19—27—47—69; Van der Aa 20—33; A. Koorn 21—22—24— 26; R. Ruiten 233156; M. de Boer- Groote 28—36—51; C. Bontes 29-42 —48—50—65; H. Rietvelt 32—52; A. Agema 3535; J. Kater 38; M. Ruiten 39; H. de Vroome 4044; J. Dienaar 49J. Landman 5477J. Steinman 57; H. van Trier 5864; Hengsdijk- Van de Giessen 59; P. Ruiten 62; Van Velzen 70; G. E. Koopman 71. Bij de Junioren was de uitslag: C. Swart 12 4; J. Minneboo 3. Donderdagavond van zeven tot acht uur klokken zetten voor de liefhebbers, die meth un duiven op Bordeaux vlie gen. Vrijdag wordt van 17 tot 18.30 uur ingekorfd voor Maastricht; de klokken worden van 19 tot 20 uur gezet. De veehouder T. te Huisduinen heeft bij de politie aangegeven, dat hij uit een weiland aan de Zeeweg een •koekalf vermiste. Negen personen werden bekeurd, omdat zij zich op verboden duingrond bevonden. Dat de leden van „Klein Toneel" geen vergeefse reis van Oudeschild naar. de Oranjeboom in Den Burg hebben ge maakt, bewees de volle zaal, het har telijke applaus na afloop en de, goede stemming die in de zaal was gescha pen en die tot uiting kwam in een uit bundig dansfestijn. „In een andere wereld" van J. Blaa- ser was weer een stuk, geheel afge stemd op de lichte ontspanning, die onze toneelverenigingen gewoon zijn hun zomergasten voor te schotelen. Goed spel is in een dergelijk stuk werkelijk te leveren, zoals vooral mevr. DrOs-Kuyper bewees in h^ar rol van echtgenote van de rijk geworden bank werker. Ook de heer J. S. Dros, die onder de schone naam Van Runten Zwiep op de planken verscheen, maakte een uitstekende indruk. Dat kunnen we verder ook nog getuigen van mevr. Hoó- cerheide-Bakker als kantoorjuffrouw. W. Gersonius als zoon van de bank werker kon ons niet geheel bevredigen, terwijl J. Koning als de huisknecht Jan nog al eens onverstaanbaar bleek. De verdere medespelenden waren: mevr. Koning-Bruin als de eega van de dub bele naam en mej. W. Hooaerheide als Conny, haar dochter. T. Bergstra als koopman, de bankwerker in goede doen, en behalve de reeds genoemde gezinsleden was er nog een jongere zoon Miel, een travesti-rol van mej. E. Dros. D. J. Blom kwam zelfs in twee verschillende rollen voor het voetlicht, eerst als Gannifair een vertegenwoor diger met zeer duistere ideeën en daar na als werkman. Het ligt in de bedoe ling, dit stuk van de winter ook voor de Texelaars nog eens op te voeren. BRIDGE-DRÏVE Voor de tweede bridge-drive onder auspiciën van de VVV hadden zich i'6 Uefhebocrj aangemeld. De stiijd, die in hotel Texel we,\l ge streden, bracht de volgende resultaten' A-lijn 1. Echtpaar Zijp met 70M> punt. I. de heren Rump en Hartoe 591^ punt en ex aequo de heren Wessels en Bruin De derde nlaa's werd gedeeld door het (.pel Mantje en Spruyt en het echtpaar Schipper, beide teams met 56 punten. B-lijn 1. J D. Bakker en F. Brfirh-r met 42 punten. 2. de heren Konin 's- veld en Dros met 37 1 '1 nm» on 3 de woSrhl,Ie cn mcvr°uw De Houx mct 36 1/2 punt.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2