NA ZES MAANDEN. Castella-Vaatwas Ouwerkerk en Nieuwerkerk nog steeds onder water Postzegels met bijslag voor het Roode Kruis Nederland vraagt uitlevering van „Beul van Amersfoort" De Japanse kroonprins bezocht Delft en Rotterdam Wieringermeerruiters werden provinciaal kampioen blinkender vaat en zachtere handen! 1 Factoren commissie bleef het eens Boerderij afgebrand Morele steun aan de Nederlandse nota Nieuwe staatslening Betere verhouding VS-Argentinië NOG ALTIJD SPOELT WRAKHOUT AAN Superconnics nu dagelijks naar New York Baggermolen vernielde telefoonkabel Gravure van Rembrandt te Renncs ontdekt Antillen en Suriname niet zelfstandig? Duitse instanties werken traag In België Opbrengst campagne hoger dan in '52 De Parel van het Sticht thans een hel Herstelde vrede tussen de beide landen Commissaris van Koningin op rui terdag te Midden Deemster Ilonderdvijftig deelnemers Bezwaren van oefening- Coronet Prinses Asjraf is naar Geneve vertrokken Na bezoek van Milton Eisenhower HETA AFHOUDENDE stormachtige weer van de laatste tijd werkt zeer belemmerend op het herstel van de dijken van Schouwen en Puiveland. Van vordering is op vele plaatsen maar matig sprake. Men moet dag en nacht vechten tegen de waterivolf om te behouden wat men heeft. De bevolking van dit zo zwaar getroffen eiland ziet dan ook met bezorgdheid de tijd verstrijken en vraagt zicli af, of de grote schare dijkwerkers erin zal slagen op tijd vóór de najaarsstormen ge reed te komen. Men moet het van nabij gezien hebben en met de men- ren aldaar van gedachten hebben gewisseld, om die angst te k begrijpen. Toevallige omstandigheden brachten ons naar dit mooie, maar zo zwaar getroffen eiland, dat nog steeds voor het grootste deel zes maanden na de' ramp onder water staat. Slechts enkele polders zijn drooggelegd. Zo lang de grote dijkdoorbraken niet ge dicht zijn, blijft een groot gebied on der water staan. Er wordt wc hebben dit van na bij kunnen zien, hard gewerkt, zelfs in eon drieploegenstelsel, om Schouwen en Duiveland droog te krijgen. Van de vroege ochtend tot de late avond is men in de weer. Om vier uur 's morgens beginnen de zandauto's te rijden over alle delen van het eiland, tot het donker is. De zand zuigers werken onafgebroken, het le ger der dijkwerkers uit Sliedrecht en omgeving vlecht met rappe hand de onontbeerlijke zinkstukken, terwijl de sleepboten gestadig aan komen varen met de grote bakken basaltsteen. De grijze hoekige bunkers, de caissons, dobberen op de golven van de Oos- terschelde, gereedliggend om bij guns tig tij te worden neergelaten in de dijkgaten. Een van de ergste gaten is die hij de .Schelphoek, waar een zeer sterke stroming staat. In de verte ligt. ver zonken in alle narigheid, het doodse plaatsje Serooskerke, waarom een een ringdijk wordt gelegd. Maar niet alleen aan de grote zee dijk wordt koortsachtig gewerkt, onk de Schouwense dijk, die Schouwen van Duivenland scheidt, zal dienst- i baar gemaakt worden om een moge- 1 lijke overstroming te voorkomen. Zn lang het stroomgat bij de Schelnhoek nog niet gedicht is en dus de getij be weging nog vrij spel heeft, moet deze diik, die met een noodkering tot plm. 3.5 meter 4- N.A.P. is verhoogd de beveiligine vormen van het totaal rond 9600 Ha. metende gebied ten oosten van de diik. Een doorbraak van de Schouwse dijk zou volgens des kundigen de grote stroomgaten bij de Schelphoek en Ouderkerk, waar twee gaten zijn. met elkaar in verbin ding kunnen brengen, waardoor de herstelwerkzaamheden belangrijk zou den worden vertraagd. Daarom wil de Rijkswaterstaat de kruinhoogte van deze dijk op 5 meter •f N.A.P. stellen. Rijkswaterstaat heeft zich verder ten doel gesteld, dat de Schelphoek en Ouwerkerk (Duiveland) begin September stroomdicht zullen zijn. Zijn de gaten straks stroomdicht, dan worden de pompen ingeschakeld, om het overstroomde gebied droog te leggen. Vijftig tot zestig centrifugaal pom pen en drie sluizen, die dezelfde ca paciteit hebben van vijftig pompen, zullen de Schouwse polder van Haam stede tot Zierikzee, en van Brouwers haven tot Serooskerke van het water ontlasten. We noemden terloops de naam Ou werkerk. Ouwerkerk en Nieuwerkerk, beide liggende op Duiveland, worden in één adem genoemd als dorpen, die procentsgewijze, de meeste slachtoffers tellen. In deze gemeenten worden nog steeds 80 en 47 bewoners vermist. In beide verdronken dorpen wonen op de hoogst gelegen gedeelten nog mensen, die belast zijn met opruimingswerk zaamheden van wrakhout, dat dage lijks aanspoelt. Op een grote zolder schuit liggen planken en brokstukken hout, die t.z. tijd verkocht zullen wor den. Op alle delen van het eiland komt men deze verzamelplaatsen te gen. Viermaal per dag wordt er een „veerdienst" onderhouden met twee roeiboten van een groot type, voorzien van prachtige, door Canada geschonken nieuwe buitenboordmotoren. Van een geïmproviseerde steiger, enkele kilo meters van Zierikzee, vaart schipper Koopman degene, die er wezen moet, naar Nieuwerkerk. Nieuwerkerk met 1900 inwoners, tel- iunnen de 286 slachtofers onder haar bewoners (de 80 vermisten inbegrepen). Met Ouwerkerk behoort dit dorp tot de ergst getroffen gemeenten van het rampgebied. Nu wordt er gewacht op woonbarak ken, waarvan er reeds enkele gearri veerd zijn. Ze zullen een plaats krijgen aan het l'/i km. lange Beijersdijkje, van welke plaats men in de verte Nieuwerkerk in de grote waterplas ziet liggen. Van de 51Ó huizen zijn er ongeveer de helft vernield en 90 on herstelbaar verwoest. De overige kun nen gemaakt worden, mits de polder spoedig drpog komt. De storm van de Jaatste dagen, we schreven hierover in den beginne, berokkent nog steeds schade niet alleen aan de dijken, maar ook aan de woningen, van welke er na het ruwe en stormachtige weer vele ingestort zijn. Het heeft ons, ondanks alle triestheid en het grote leed dat wij bij ons be zoek aan dit verdronken eiland zagen en hoorden, goed gedaan, dat er zo hard gewerkt wordt aan het dijkher stel. Men moet dit alles gezien hebben om er een juist oordeel over te kunnen vellen. De KLM zal met ingang van 15 Augustus a.s. haar nieuwe Super- Constellations in regelmatige dienst gaan gebruiken. Tot 4 October a.s. zul- ien zij in de touristendienst worden opgenomen. Van 15 Augustus tot 15 mber zal de KLM vijftien dien sten per week onderhouden, waarvan tien zogenaamde touristendiensten. De Super-Constellation zal in deze perio de dag-lijks retourvluchten maken. Er kunnen 78 passagiers per vlucht mee. Talloze telefoon-abonné's in Voor burg werden gisteren plotseling alge- sneden, toen een baggermachine bij werkzaamheden in een sloot, een hoofdkabel van de telefoon vernielde. De baggeronderneming was van de lig plaats van de kabel niet op de hoogte. Het herstel vat) de aangerichte schade zal enkele maanden vergen. Wel is er vannacht reeds een noodkabel gelegd, zodat vele abonné's hun telefoon weer konden gebruiken. De kabel lag op een te geringe diepte. In een schilderijenmuseum te Ren- nes is een gravure ontdekt, die de opwekking van Lazarus voorstel'.. Ver moed wordt, dat het een werk van Rembrandt is. Het stuk is voor een luttel bedrag aange'-.ocht. VEE DIT FRIESLAND VOOR GETROFFEN BOEREN Uit Friesland is een zending van 125 stuks stamboekvee, waaronder melk koeien en jong vee. in Zeeland aange komen. Deze vorstelijke gift komt ten goede aan diverse zwaargetroffen land bouwers van Oude- en Nieuwe Tonge. Gistermiddag zijn de dieren overgedra gen. JN I)E „factorcncommissie" der Ver enigde Naties hebben de vertegen woordigers van enkele Zuidameri- kaanse staten bestreden, dat Neder land het recht zou hebben, de inzen ding van rapporten over de economi sche, .sociale en opvoedkundige ont wikkeling in Suriname en op de An tillen te staken. Zjj meenden, dat men deze gebieden nog allerminst zelfstan dig kan noemen, omdat zjj toch ook inlichtingen over deze kwestie aan Nederland moeten verstrekken. De Amerikaanse gedelegeerde merk te daarentegen op, dat Nederland met de betrokken gebieden een zodanige mate van souvereiniteitsoverdracht is overeengekomen, dat het indienen van rapporten overbodig is geworden. Het is zeer begrijpelijk, dat deze volkeren trots zijn op de verkregen ontwikke ling en zich verzetten tegen het ver strekken van inlichtingen door de Ne derlandse regering. Spr. zeidc te ho pen, dat de Algemene Vergadering een resolutie zal aanvaarden, waarin wordt vastgesteld, dat beide gebieden in belangrijke mate zelfstandig zijn geworden. Aangezien de reeds drie jaar oude kwestie geen stap nader tot haar op lossing bleek te zijn gebracht, zal Ce commissie thans een rapport indienen, waarin een verslag van de bespreking wordt gegeven met de opmerking, dat zij geen voorstel kan doen. De kwes tie gaat nu naar de vierde commissie der Algemene Vergadering. Gistermorgen, omstreeks half tien is te Winsum een grote boerderij tenge volge van brand volkomen in de as gelegd. De brand, die door hooibroei moet zijn ontstaan, werd door een arbeider ontdekt. Het was toch ech ter reeds te laat om het vuur te be strijden. De boerderij was verzekerd. GROTE GIFTEN VOOR DE NIEUWE „DE HOOP" Het college van B. en W. van Rot terdam heeft de de gemeenteraad voor gesteld, een bijdrage van 25.000. te verlenen, voor het nieuwe hospitaal kerkschip „De Hoop". Een Amsterdam se N.V. deed de koninklijke gift van een complete Röntgen-installatie voor het hospitaal-kerkschip. 70.ALS bekend is Dinsdag in liet Duitse stadje Dslar, de indertijd uit Breda ontsnapte oorlogsmisdadiger W. van der Neut, beter bekend onder zijn bijnaam „Beul van Amersfoort", aangehouden. Hij was de vijfde man van he'. ontsnapte zevental, die kon worden gegrepen. De oorlogsmisdadi ger is ter beschikking gesteld van het landsgerecht in Goettingcn en daar voorlopig in hechtenis genomen. De Nederlandse regering heeft, terstond nadat Van der Neuts arrestatie be- '-end werd, om 's mans uitlevering gevraagd. UVENALS met zijn vier rotgenoten het geval is. zal er aan zijn uitle vering hnn] wat vooraf gaan. Het ge recht in Goettingen kan Van der Neut slechts vervolgen wegens het leven onder een valse naam. Het „Ober- De Belgische pers heeft met instem ming kennis genomen van het Neder landse protest tegen de Duitse Rijn- vaartpolitiek, die ook in België wordt beschouwd als een ontoelaatbare schen ding van de acte van Mannheim. De Belgische regering had de stap reeds verwacht, al was zij van de inhoud der betreffende nota niet op de hoogte. In Bonn is de Nederlandse nota niet met geestdrift ontvangen. Men merkt op, dat er allereerst voor de Duitse belangen inzake de Rijnscheepvaart moet worden gewaakt. Voldoening aan de Nederlandse wensen zou dan ook zeker niet plaats kunnen hebben, zon der dat ook buitenlandse deelnemers aan het binnenlandse Duitse verkeer op de Rijn zich verplichten, zich aan het Duitse vrachtenpeil aan te passen. Duitsland zou deze buitenlandse deel neming aan het Duitse verkeer, aan een maximum quotum willen binden, om de belangen van de Duitse parti culiere scheepvaart voldoende in acht te kunnen blijven nemen. landeso :richt" in Celle, zal de uit spraak moeten doen over de vraag of cc vluchteling politiek asyl kan wor den verleend. Slechts één van de gepakte mis dadigers zit weer in een Nederlandse cel, dit .'O-rnamclijk dank zij het in grijpen van de Britse bezettingsauto- tciten in Duitsland. In de behandeling van de verzoeken om asyl van de drie vluchtelingen Polak, Bikker en Fa- ber, is geen schot meer gekomen, se dert De Jonge, nadat de Oldenburgse rechtbank hem recht op asyl had toe gekend, door 3 Britten over de grens is gezet. en kan aannemen, dat de procedures tegen de drie anderen ver traagd zijn door het vooruitzicht, dat de bezetting na een uitspraak van de rechterlijke instanties in staat zal zijn ook deze vluchtelingen over de grens t zettn. (Vervolg van pag. 1) Schuldbewijzen in de nieuwe lening zullen worden afgegeven in stukkep van f 1000. f 500.—, terwijl deel neming in de lening in de vorm van schuldregisterinschrijvingen kan ge schieden tot bedragen van tenminste f 100.000.—. De inschrijving staat open op Woens dag 12 Augustus 1953 van 9 tot luw. bij het agentschap van het ministerie van financiën te Amsterdam. Inschrij vingen kunnen uitsluitend worden in gediend door bemiddeling van banken of commissionnairs in effecten, leden van de bedrijfsgroep effectenhandel, bij wie prospectussen en inschrijvingsfor mulieren kosteloos verkrijgbaar zijn De aanvragen tot inschrijving moeten zo tijdig worden opgegeven, dat zn door de bank of commissionnair op de inschriivingsdag hii het agentschap van bet ministerie van Financiën vóór lf> hur kunnen worden ingediend. De toewijzing geschiedt door de mi ester van Financiën zo spoedig moge- li'k na de sluitin" van de inschrijving Het recht wordt voorbehouden in schrijvingen geheel of gedeeltelijk niet in aanmerking te nemen. Bij overteke- ning geschiedt de toewiizing systema tisch. De opneming van deze lenine it de notering ter beurze van Ams'erdam en Rotterdam zal worden bevorderd. Het Nederlandschc Roode Kruis gaat een postzegelactie op touw zet ten. Van 24 Augustus tot en met 23 October zullen er speciale postzegels, met afbeeldingen, die op het Roode Kruis betrekking hebben, worden uit groeven. Boven de normale frankeer- waarde komt een bijslag. Voorts zul len o.a. prentbriefkaarten met voor kinderen ontworpen afbeeldingen worden verkocht. Het Roode Kruis verwacht, dat de opbrengst van de campagne, die dit jaar is gevoerd, de opbrengst van het vorige jaar zal overtreffen. Er is reeds ƒ513.000,— binnengekomen. Van de comité's in de grote steden is nog geen afrekening ontvangen. Zierikzee zal dit jaar een Rode Kruishospitaal, het derde in den lan de, krijgen. Dit hospitaal, dat een ca paciteit va- 80 bedden zal hebben, L een geschenk van Zweden. Dene marken zal boven de 450 prefab woningen, die uit Noorwegen, Zweden en Finland zijn gekomen, nog 50 wo- ;.-.ocn voor het rampgebied leveren. Het" Roode Kruis heeft aan slachtof fers van de watersnood thans 100.000 tcxtielpakketten uitgereikt. Nog 40.000 personen moeten worden-- geholpen. Cok is i et Roode Kruis van plan een kerstrakkettenactie voor onze militai ren op Korea op touw te zetten. On danks de wapenstilstand, zullen de soldaten daar namelijk nog wel moe ten blijven. Namens een ueel der inwoners van de gemeenten die onder de rooi» van Soesterberg liggen, is een open brief aan de minister van Oorlog gezonden met het verzoek om op korte termijn een eind te maken aan „die luidruch tige laagvliegerij" van militaire vlieg tuigen, waardoor de parel van het Sticht in een complete hel is veran derd. Vrijwel onafgebroken gieren er vliegtuigen over de daken. Zondags rust kent men er niet. De toestand wordt onhoudbaar genoemd. De 21-jarige H. P. S., die als mili tair met verlof in Kampen was, is bij het zwemmen in een uitgebaggerde kolk op het Kampereiland gedoken. Hii kwam met zijn hoofd op een on diepe plaats terecht en liep een wer velfractuur op. Enige uren later is hij in het ziekenhuis te Kampen overle den. Vnn 23 Aug. t.m. 23 October zal de PTT speciale Rode-kruispostzegels met een toeslag boven de gefran keerde waarde verkrijgbaar stellen. DE MOORD TE ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft thans het signalement ter beschikking van de man, die eergisteren een vrouw van lichte zeden in haar kamer heeft ge wurgd. Het schijnt een buitenlander te zijn. Q1STERMORGEN om tien uur is de Japanse kroonprins, Aki- hito, uit Den Haag vertrokken voor een bezoek aan het waterloopkun- dig laboratorium te Delft. Na dit bezoek begaven de prins en zijn j gevolg zich naar Rotterdam, ivaar de dag verder werd doorgebracht. J De dag tevoren zat de prins in het Kurhaus aan een diner aan, dat hem door de Nederlandse regering was aangeboden. Als tafelpresident fungeerde de minister zonder por tefeuille, mr J. Luns. LIET bezoek aan het waterloopkundig laboratorium voldeed de kroon prins bijzonder. Geruime tijd vertoef de hij bij de modellen van de ge havende modellen in het rampgebied. De directeur van het laboratorium, prof. ir J. T. Thijsse, vestigde de aan dacht op de recente overstromings ramp in Japan, die in sommige op zichten lijkt op de Februafi-ramp. Na Delft werd Rotterdam bezocht, waar het gezelschap om ongeveer twaalf uur arriveerde. In de kamer van burgemeester en wethouders, sprak de loco-burgemeester de hoge gast op sympathieke wijze toe. Hij her- j innerde aan de herstelde vrede tussen Nederland en Japan, als gevolg waar van ook dc handelsbetrekkingen weer konden worden aangeknoopt. Drie Ja panse scheepvaartlijnen doen thans in vaste dienst de Rotterdamse haven aan. Nederlandse schepen varen weer regelmatig op Japan. De loco-burge meester wilde het bezoek van Alühito zien als een teken van herstelde goede betrekkingen, waarvan gehoopt mag worden dat zij de welvaart van beide landen zullen bevorderen. De kroon prins dankte in het Engels voor deze begroeting. Na de lunch, die de kroonprins door de stad Rotterdam werd aangeboden, bezocht het gezelschap het museum aan de Willemskade, waar ter ge.egen- heid van dit bezoek enige voorwerpen, betrekking hebbende op de oudste handels- en scheepvaartrelaties tussen Nederland en Japan, waren bijeenge bracht. Het bezoek aan de M-asstad werd besloten met een rondvaart door de havens. Het gemeentelijk sportterrein tc Midden-Bccmster heeft enige tijd nodig om op verhaal te komen, want de hoeven van de honderdvijftig paarden, die door de verschillende landelijke rüverenigingen op de provinciale ruiterdag zijn ge bruikt hebben de grasmat gisteren grondig omgewoeld. Het was een Indruk wekkend schouwspel, toen dc heer H. R. Smit, de instructeur van de Wieringer meerruiters, de parade van de deelnemers langs de ere-tribune leidde, waarop de commissaris van de koningin, dr J. E. baron de Vos van Stecnwijk, had plaats genomen. Op deze ruiterdag, welke tevens de provinciale kampioenschappen tot inzet had, werd deelgenomen door de Wieringermeerruiters, De Bccmster- ruiters, de rüverenigingen uit Nieuw Vennep, Amstelveen, Haarlemmermeer. Halfweg, Diemen, Wijde Wormcr, Anna Paulowna. Ileiloo, Twisk en de Scher- meer. Zü brachten een keur van paarden in het veld en de harten van de ware paardenliefhebbers gingen wijd apen bij het zien van deze prachtige dieren, die toch altüd nog de romantiek aan het boerenbedrijf geven. dressuur voor dames provinciaal kam- ene. Het kampioenschap van de veelzijdigheidsprnef, dressuur en sprin gen, kwam in het bezit van de heer J. de Breuk van de Venneperruiters Hij zal de kleuren van Noord-Holland in Utrecht moeten verdedigen bij de nationale kampioenschappen. De volledige uitslagen zijn: Provinciale kampioenschappen (indi viduele dressuur): Me.j. B. Nichoer W'meerruiters144 punten; 2. A van Wijk (Kapitein van dei Wal, Haarlem mermeer): 142.25; 3. Mei R Kempe naar Venneperruiters140.50. Pro nciale kampioenschappen (indi viduele dressuur voor dames): 1 Mej. K. Nichoer Wieringermeerruittrs) 145,7C2. mevr. A Oostenrijk-Ver schuur (Prinses Margriet, Diemen) 141 pnt.; Mej. R. Kempenaar (Venneper ruiters) 138,50. Provinciale kampioenschappen Dres- suarproef voor achttallen): 1 Wierin germeerruiters 93 pnt.; 2, Kapitein van der V/al 89,25; 3. Venneperruiters (N Het uitgebreide programma, dat vooraf gegaan was door een voorkeu ring in Alkmaar nam de gehele dag in beslag. Een van de hoogtepunten was ongetwijfeld het springconcours, dat in de middaguren werd gegeven. Dit spectaculaire gebeuren boeide de vele aanwezigen in hoge mate. Een aardig in ermezzo was het optreden van de heer J. de Wit uit 't Zand, die bekend staat om de staaltjes van vrij heidsdressuur welke hij zijn paarden laat doen, zoals dat waarhij een van de dieren om zijn eten belt en hei hijsen van de driekleur, waarmee dit optreden werd besloten. Voor de Wie ringermeerruiters was het gisteren een goede dag. Zij behaalden met de dres suurproef voor achttallen het provin ciale kampnensch en bij de indivi duele dressuurproeven wist mej. Nie- boer van deze rijverer iging eveneens beslag te leggen op de kampioenstitel Zij werd zowel bij de algemene indi viduele dressuur als de individuele De oefening Coronet heeft voor tal rijke inwoners van het gebied tussen Keulen en Bonn de onaangename sen satie opgeleverd, dat straaljagers bij herhaling zeer laag .over hun woningen gierden. De toch al talrijke klachten hierover stegen nog in getal en inten siviteit, toen boven Keulen een vlieg tuig verongelukte. Dit is voor de ver tegenwoordigster van de vrouwenbond in het bestuur der Westduitse socialis tische partij aanleiding geweest om een schriftelijk protest te richten tot de Westelijke hoge commissarissen. Luchtvaartdeskundigen te Keulen gaven te kennen, dat bij NAVO-oefe- ningen dikwijls onnodig laag wordt ge vlogen. Bij de oefening Coronet zjjn in het geheel vier vliegtuigongelukken ge beurd, waarbij zes personen pm het le ven kwamen en zes toestellen werden vernield. Twee personen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Prinses 'Asjraf, de tweelingzuster van de sjah van Perzië, is Donderdag per vliegtuig uit Teheran naar Geneve vertrokken. De sjah had haar gelast het land te verlaten. De prinses keerde Zaterdag onver wachts en zonder toestemming van het hof in Perzië terug. Twee jaar geleden heeft zij het land moeten verlaten on der druk van premier Massadeq, die haar beschuldigde van tegen zijn rege ring gerichte activiteit. ltl Per pak 25 cent Dubbel pak 45 cent (Advertentie Ing. Med.) Vennep) 87,25; 4. Amstelruiters (Am stelveen) 71,75; 5. R.A.P. (Anna Pi j- lowna) 77 punten en 6. Sterneo 69,75. Dressuurproef voor vrije achttallen: 1. Venneperruiters 84,75; 2. Wieringer meerruiters 83 pnt.; 3. Prinses Mar griet 79,50. Eervolle vermelding Kogge ruiters (Twisk) 73,50. Dressuurproef voor viertallen: 1. Rit meester de Cruyff (Halfweg) 93,50; 2. Heiloo 84,50; 3. Schermerruiters 79,50 Individuele dressuur klasse B: 1. F Post (Wieringermeerruiters) 133,50; 2. W. Rip, kapitein Van der Wal 130,75; 3. D. Bos, Venneperruiters 129,50 en i ievr. B. Geel-Vries, R.A.P. (zelfde puntenaantal Individuel dressuurproeg klasse B (tweede ring): 1. W. van Mees, Am stelruiters 133,50; 2. K Bakker, Wie ringermeerruiters 127,50, een aeequo L. v. d. Linde, Wieringermeerruiters en mej. G. Stam, Koggeruiters. Klavertje Drie: 1. Ritmeester De Cruyff; 2. Wieringermeerruiters; '3. Kapitein Van der Wal. Individueelspringen Handicap B: 1. W. Rip, Kapitein Van der Wal, 4 pun ten; 2. mevr. G. Geerstema-Bulk, Ven neperruiters), 4 punten (in herkan sing 8 pnt); 3. mevr. I. Immink van der Sluys, 8 punten. Handicap L: 1. r.I. Immink, Venne perruiters, die tweemaal een foutloos parcours aflegde) 0 punten; 2 J. A de Brek, Venneperruiters, 0 pnt. (in herkansing 8 pnt.); 3. H. Dijken, Wie- ringremeerruiters, 4 punten. De keuring ïspan landbouwtuig- paarden had het volgende resultaat: 1. l Metselaar met Lineke; 2. Klink hamer met Fanny; 3. B. Koopmans tr.rt Elly. De '-euringsuitslag van net beste type landbouwrijpaard luidde: 1 Mej R. Kempenaar, Venncperuiteis met Ja- coba2. Mej. 1. van Strien, Wieringer- mee. uiters m Jido; 3. A 1. Van Wijk, Kapitein Van der Wal met Har ry; 4. G. Nieman, Koggeruiters met Erdania; 5. Mevr. M Schenk-Rens, scherpe kanten af te slijpen. Milton Door het bezoek, dat onlangs door Milton Eisenhower, broer van presi dent Eisenhower, aan Argentinië werd gebracht, zijn de misverstanden, die tussen Buenos Aires en Washington be stonden, weggenomen, aldus het Ar gentijnse blad „Democracia". President Eisenhower had, volgens het artikel, dat de mening van presi- dr rit Peron weergeeft, een reeks ver- cifsingcn van de vorige regering en- gedaan gemaakt. De ongedaan ge maakte maatregelen leken energiek, maar waren in werkelijkheid niet doel treffend. De Verenigde Staten hadden Milton Eisenhower naar Argentinië gezonden om de betrekkingen met „hun broeders in het Zuiden" te verbeteren en de Wieringermeerruiters met Bento; 6 Mevr. A. Oostenrijk-Verschuur, Prinses Margriet, met Redskin. De dag, die in het begin nogal door de regen werd geplaagd, werd besloten met een equipe springconcours. Eisenhower was, aldus het blad. een oprecht en trouw vriend geworden. Volgens het blad begint er een nieuw 'iidperk in de vriendschappelijke ver houding tussen de regeringen van bei de landen.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3