Wie zijn ze? KINDERKRANT r De Nederlandse ploeg is nu vrijwel geformeerd LI LI LI J u 0 L u d P V 1 1 O 6 Tlfe Van de „hoge"plank L» >a (L Om het geluk van Peter Waar gaan we met vacantie naar toe? Willem Barentz zeeman MEENK'S POEDERS Bloemenlusthof in het RAI-gebouw PimPam, Pom en de wonderlamp .«mm °co\/o 1JUPFABR -HEI KLAVEKöLAO" HAABUM Wereldkampioenschappen wielrennen Het Nederlandse zevental voor Zaandam Geestelijk leven Ds A. VAN DER HEIDEN f Beroepingswerk door Kit tg Lessels Radioprogramma Vier mannen om een tafel heen drinken een glas bier. Wie raadt er mee, wie zijn het dan? je kent ze alle vier. De eerste heeft een zwart gericht en even zwarte handen. Zijn ogen zijn heel groot en blauw en prachtig wit zijn tanden. jiij woont in Holland en is er geboren en getogen. Hij draagt een zak vaak op zijn rug, die zak is eerst gewogen. Die zak is óók al weer pikzwart en vol met een soort steen. Wie is hij? (denk maar aan de haard, dan weet je het meteen). De tweede draagt een uni/onn en op zijn hoofd een pet. Hij heeft al menigeen voor straf gauw op de bon gezet. Soms staat hij ook midden op straat. Alles raast langs hem heen. Maar draait hij dan zijn bordje om, dan staat het stop meteen. Hij weet ook elke straat of laan, je kunt hem alles vragen. Je ziet hem overdag en 's nachts, de treek lang, zeven dagen. De derde draagt een witte jas en ook een muts er bij. Staat iedere morgen heil vroeg op. Als hij werkt, slapen wij. En als hij klaar is zijn we net gewassen en gekleed. We eten dan wat hij zo vroeg in zijn huisje heeft gekneed. Om tien uur vult hij dan zijn mand en gaat door straat en laan. Wie is die man in witte jas? (Nu is er niets meer aan). De vierde man draagt aan zijn zij een hele grote tas. En óls iemand de straten kent, dan is die man het pas! Ook hij heeft een prachtig uniform met pet en rode biezen. En iedereen kijkt naar hem uit. 't Kan warm zijn, het kan vriezen, hij gaat steeds alle huizen langs en gooit iets in de bus. Nu? Wie kent die man nu niet, 't begint met een Pen dus Dat vroegen de kinderen aan hun vader. Maar vader zei: „Hier is een puzzle. Je ziet 27 tekeningen op een rij staan. Plaats de namen van deze voorstellingen in de vakjes. Regel voor regel invullen, dus van links naar rechts. Ieder woord past tussen twee dikke lijnen. Als je alle woorden goed hebt ingevuld dan kun je op de zig-zag-lijn van %k? naar rechts lezen waar we dit jaar onze vacantie door brengen". De kinderen gingen direct aan het werk en na een kwartiertje riepen ze: „Hoe ra... we nemen onze bad pakken mee!" Waar gaan ze naar toe? j-JET WAS WARM. Pff, wal was het warm. Annelles en Joke, de twee vriendinnen, besloten te gaan zwem men in het natuurbad. Waar kon je beter zijn dan in het frisse koele wa ter? Ver was het niet, een half uurtje fietsen maar. Gelukkig keurden de beide moeders het plannetje goed. „Voorzichtig zijn, hoor kinderen, geen rare kunsten uithalen", riepen ze de twee meisjes na, die elk een handdoek en een keurig badpak ach ter op de bagagedrager, vrolijk om de hoek van de straat verdwenen. „Wat zijn moeders toch altijd bang", lachte Annelies. „Stel je voor, wat zou ons nu kunnen overkomen! Maar daar was Joke het niet mee eens. „Jö hebt makkelijk praten", zei ze een tikje afgunstig, jij zwemt ook zo goed. Maar ikik ben pas een beginne ling, een half jaar geleden hing ik nog aan de hengel. Zeg, ik wou. dat ik ook van de hoge plank kon sprin gen. Is dat eigenlijk moeilijk?" „Kind", spotte Annelies, „daar is toch niets aan. Je laat je gewoon val len en je komt vanzelf weer boven. Een duiksprong. je weet wel, zoals ik altijd maak, dat is wat anders. Dat moet je natuurlijk eerst leren. Zeg, waarom probeer je 't vanmiddag niet eens van de hoge? 't Is enig, hoor!" Joke aarzelde even. „Ik durf het niet", bekende ze toen kleintjes. ,.'t Ljjkt me zo griezelig. En toch zou ik het zo graag eens gedaan hebben.." Annelies kon zich zoiets niet voorstel len, zij was nooit bang, voor niets en voor niemand. „Weet je wat?" zei ze, ,tk zal je wel helpen. Wjj klimmen samen naar boven en dan springen we hand in hand. Goed?" Joke knikte. Annelies zou haar vast kinderachtig vinden als ze nu weigerde. Bij het natuurbad was het een hele drukte dat zagen de meisjes al dade lijk aan de volle fietsenrekken. „Als er maar een hokje vrij is", zuchtte Annelies, „ik puf gewoon...." Maar dat viel mee. In een ommezientje hadden de meisjes haar badpakken aan. Daar renden ze al naar het wa ter, een blauw en een rood figuurtje. Plons! Annelies dook zo van de kant en Joke, op het trapje, met één voor zichtige voet in het water, keek be wonderend toe. Langzaam, heel lang zaam liet ze zich zakken. Brr, dat water was toch wel koud! Even later zwom ze ook, met be daarde keurige slagen, in het diepe rond. Annelies lag al weer verderop hevig met haar benen te spartelen, zodat het- water hoog opspatte. „Heer lijk, hè riep ze naar Joke, terwijl ze haar, zo snel als een vis, voorbij schoot. „Denk je aan ons afspraakje?" „Ja, ja", proestte Joke benauwd. O, o, wat was ze begonnen. Had ze maar niets van die hoge plank gezegd! Nu ja, misschien vergat Annelies het wel. Maar dat kon je net denken! Annelies vond het veel te leuk haar vriendin netje over die rare angst heen te hel pen. Jakkes, daar had je het al! „Joke, ga je mee springen?" Anne lies stond nu vastbesloten op de kant. Ze trok Joke het water uit. „Nu of nooit", sprak die zichzelf moed in, terwijl ze bibberend de hoge trap be klom, O, wat was die plank lang en smal! Annelies liep vooruit tot ze op het puntje stond. „Kom je nog Joke?" „Ja, ja", klonk een anstig stemmetje. Joke schuifelde langzaam en heel voorzichtig naar Annelies toe, die haar hand al uitgestoken had. Daar stonden ze dan samen, klaar voor de sprong. Maar toen Joke even naar beneden keek, gilde ze: „Annelies, ik durf niet? Ik ga terug, hoor!" Ze draaide zich om en keek recht in het gezicht van de badman. „Hé, wat moet dat daar?" bromde die. „Jullie kunnen hier geen uur staan, er zijn meer mensen die springen willen. Hup, daar ga je!" Hij gaf Joke een duwtje en voor ze wist wat er gebeurde kwam ze al weer met haar hoofd boven water. Naast haar dook het jolige gezicht van An nelies op. „Zeg, hoe vond je het nu? Niets eng, hè?" ,,'k Vond het enig", juichte Jóke. „Kom mee, zeg, dan doen we het nog een keertje'. Behendig als katten klauterden de druipnatte meisjes het laddertje weer op. Beneden hief de badman een waar schuwende vinger. ,Denk er om, niet treuzelen, hoor!" Joke zwaaide over moedig terug, terwijl ze met een veer krachtige sprong door de lucht ging. Was dat even een fijne middag! PAULIEN Willem Barentsz was een Nederlands zeeman uit de zestiende eeuw, die veel gedaan heeft voor de cartografie. Dat is de kunst om onbekende streken in kaart te rrengen en te tekenen. Hij ts echter beroemd geworden door zijn overwintering op Nova Zembla, te zamen met schipper Heemskerk. Ba rentsz heeft de vele ontberingen van de poolnacht niet overleefd, op weg naar huis is hij, 47 jaar oud, gestorven. speciaal legen KOORTS. KIESPIJN. HOOFDPIJN en PERIODIEKE PIJNEN Etui (Advertentie lng. Med.) „De Gouden Poort" is de naam van de grote bloemen- en fruittentoonstel- ling, die van 4 tot en met 9 September in het RAI-gebouw te Amsterdam wordt gehouden. Deze expositie een ware bloemen lusthof wordt ingericht ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van het Algemeen Verbond van Volkstuinders- verenigingen in Nederland en het 35- jarig bestaan van de Bond van Volks- tuinders te Amsterdam. Voor de tentoonstelling is een ere- comité gevormd, dat bestaat uit mi nister-president dr W. Drees, de mi nister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening S. L. Mansholt, de mi nister van Sociale zaken J. G. Suurhof. de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting H. B. J. Witte, de commissaris van de Koningin voor de provincie Noord-Holland, dr J. E. baron de Vos van Steenwijk, de burgemees ters van Amsterdam, Gouda. Gronin gen, Haarlem, Rotterdam, Utrecht en Zaandam, voorts enige bestuursleden van bloemen- en fruitteeltorganen- en organisaties. 81. De toeloop om de ijskar van Pim, Pam en Pom werd steeds gro ter. En de porties, die de drie broer tjes uitdeelden, werden óók steeds groter. Als de bussen met ijs leeg waren, bestelden de broertjes bij Ali nieuw ijs en als bij toverslag waren de blikken dan weer gevuld met chocolade-, sinaasappel- of vanille- ijs. Het was een heel feest daar op het marktplein en er zou verder misschien niets gebeurd zijn, als Siem Spatsie niet op zijn gewone standplaatsje verschenen was. Siem Spatsie stond elke dag met zijn ijswa- gen op het marktplein en hij had de gehele Dierendorpse jeugd tot klant. Maar die middag zag hij tot zijn grote ergernis al een concurrent op het plein staan met een heel grote {.roep kinderen er omheen. Al gauw ontdekte hij Pim, Pam en Pom, die onder luid gejuich en hoera-geroep ijsjes aan het uitdelen waren. „Van af dit ogenblik geven wij alles ca deau," hoorde hij Pim roepen. „We hebben genoeg verdiend...." Siem Spatsie balde zijn vuisten toen hij het luide hoera-geroep hoorde, dat nu opsteeg! L. /S.Ay* Het beste I goedkoopste (Advertentie Xng. Med.) Naar wy vernemen heeft de Sport- commissie van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie de ploeg, welke ons land zal vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschappen op de baan (Zürich) en op de weg (Lugano) in de tweede helft van Augustus, als volgt samengesteld: Baanploeg. Sprint amateurs: Hijzelen- doorn. Hij zal alleen worden uitgezon den, indien hij niet wordt geschorst wegens het niet nakomen van een con tract Deze aangelegenheid is nog in onderzoek. Sprint professionals: Derksen en Van Vliet. Achtervolging amateurs: Van Heusden en De Groot Reserve: Vrees wijk. Achtervolging professionals: Derksen. Stayers: De Best met gang maker Van den Bosch en Pronk met gangmaker De Graaf. Reserve: Bijs ter met gangmaker Wiersma. Dit jaar mogen slechts twee stayer^ worden in geschreven. Wegploeg: Amateurs: Voorlopig zijn aangewezen Van der Brekel, Paymans, De Groot, Konings, Cuyten, Pauw, Post, Tonny Peters, Van Steenselen, De Jong, Van 't Hof en Wolfs. Na de laatste amateurklassieker, de Ronde van Kempen, welke binnenkort zal worden gereden, zal definitief wor den bepaald, welke zes renners naar Lugano zullen gaan. Het Nederlands watepolozëvental, dat Zondag 2 Augustus te Zaandam tegen België speelt, is als volgt samen gesteld: Van Gelder (H.Z. en P.O.), Bijlsma (Haarlem) aanvoerder, keete laar (Robben), Korevaar (Merwede), Cabout (G.Z.C.), Van Feggelen (Meeu wen) en Smol (H.Z. en P.C.). De wed strijd zal worden geleid door de Fran se scheidsrechter E. Bulteel. Beroepsrenners: Van Est, Gerrit Voorting, Adri Voorting, Wagtmans, Roks, Suykerbuyk, Van Breenen, Dek kers, Haan, Henk Stevens en Nolten. De verrichtingen van deze renners zul len in de komende weken nog nader onder de loupe worden genomen .Te zijner tijd zal een definitieve keuze voor acht man worden gedaan. Chef d'équipe is J. van Eek. De heer M. Koot is aangewezen door de Technische Com missie van de Union Cycliste Interna tionale als commissaris voor de weg bij de amateurs. Verder zullen in de de legatie, welke naar Zwitserland zal gaan, mede ter bijwoning van het con gres van de U.C.I., zitting nemen de heren J. D. Viruly, J. H. Martin en C. J. de Voogd. r 1 i V W 1 I» CA Jg1- Te Voorburg is in de ouderdom van ruim 81 jaar overleden de bekende emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds A. van der Heiden, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraaL De overledene werd in 1895 cand. in Friesland, om 10 November van dat jaar te Scherpenzeel (Fries land) het predikambt te aanvaarden. Ds van der Heide diende de gemeen ten van Engelum en Wieuwert-Brits- ■werd. In 1925 verkreeg hij eervol ont slag met de bevoegdheid van emeritus, in verband ipet zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer. Tot 1937 had hij in dit college zitting. Daarna heeft hij nog tal van jaren de afdeling Voor burg van de Ned. Prot. Bond als voor ganger gediend. Ds van der Heide heeft zich op al lerlei gebied verdienstelijk gemaakt en met name aan de reclassering, de drankbestrijding en het leeszaalwezen zich gegeven. Van zijn hand zijn een groot aantal brochures verschenen. De laatste jaren van zijn leven hield hij zich onledig met het schrijven van mémoires. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Stadskanaal (toe zegging): C. P. Nijdam te Kampen. Benoemd tot vicaris te Noordwijker- hout: W. F. van der Staat, cand. te Rotterdam. Geref. Kerken. Tweetal te Maassluis: C. Ch. Grif fioen te Willemstad en H. Vollenhove te Leerdam, (verbeterd bericht). Beroepen te Doorn: A. Broek te Onstwedde. Aangenomen naar Lunteren: Mr Dr J. Ozinga. cand. te Bennebroek. Geref. Kerken Art. 31. Beroepen te Ommen: J. Bonhof, cand. te Hasselt. Chr. Oer. Kerken. Beroepen te De Krim: H. van der Schaaf, cand. te Amsterdam. Beroepen te Slootdorp als evangeli satiepredikant: J. van Dalen, voorheen missionair predikant op Celebes. Remonstr. Broederschap. Aangenomen naar Naarden-Bussum: mej. Da Mr M. B. Vos, thans voor gangster van de Ned. Prot. Bond te Brielle-Maassluis. Aangenomen naar Hengelo (O): P- Bols prop. te Voorschoten. Ger. Gemeenten. Bedankt voor Scheveningen: Fr. J* Bieleman te Ierseke; bedankt voor Woerden: M. Blok te Rotterdam-C. Miesje ging eens naar de speeltuin, Want op wippen was ze dol. Maar.dat doe je met z'n tweeën En de speeltuin was niet vol. Ze dacht na, kreeg een ideetje. „Wacht eens", zei ze. „Ik weet raad." Misschien dat dat wel zal lukken. Misschien dat dit plan wel gaat!" En ze vulde vlug een emmer Met schoon water tot de rand. Zette die toen op het wipje En kroop zelf naar d 'andere kant. „Floep", daar schoot Mies naar beneden. „Floep", de emmer schoot omhoog. „Rang", kwam Miesje op de grond neer En de emmer water vloog. „Pats, klets, klats", daar kwam de emmer Juist op Miesje's kopje neer, Ze was nat tot op haar hemdje, Deed zich wonderwel niet zeer. 70) Toen zagen zij, dat Leon niet alleen was. Zij zagen wie hem vergezelde. Zij zagen hoe zij aarzelde in de deur; zij droe„ de witte japon en de rode schoe nen met de slee-hakken, die zij bij haar eerste bezoek aan de Casa ge dragen had; achter haar zag men de doorkijkjes op 't terras, de tuin en de lucht. Zij stond daar een beeldige nymf met een gezichtje, gebruind door de zon in Panama, in wier lenig fi guurtje als het ware de echte lente der jeugd sprankelde. Zij kwam dus toch terug naar de Casa Garron. Zij kwam, terwijl zij haar onverge lijkelijke charme meebracht, die van hun eerste ontmoeting af, Bryce's hart had veroverd. Zij kwam zonder enig gevoel van overwinningsroes in het vooruitzicht Beatrice Penda van haar voetstuk af te zien tuimelen. Haar beweegredenen waren niet om te genieten, terwijl Leon de stenen der waarheid zou werpen door 't gebrand schilderd venster van Beatrice, of om toe te zien hoe Leon Beatrice's stralen krans zou afrukken en in de modder zou werpen, noch om getuige te zijn hoe Patricia Garron's illusies tot poeder vermalen zouden worden. Zij kwam alleen om haar belofte aan Leon gestand te doen en zij werd gekweld door de wetenschap, dat hij zichzelf moest verdelgen, opdat zij haax geliefde plek in Bryce's hart weer zou veroveren. Zij kwam slechts vervuld van een eerlijk gevoel van medelijden voor Bryce's moeder, om de pijn die de waarheid zou veroorza ken en met een grenzeloze dankbaar heid, dat Peter's gevoelig wezen nooit meer mishandeld of getyranniseerd zou worden. Zij had een merkwaardig gevoel van er niet echt bij te zijn, toen zij in de deur stond. Zij ook maakte deel uit van Leon's publiek, met dat verschil, dat zij van tevoren elke regel van dit toneelstuk -kende dat hij nu zou op voeren, .dit spel dat werkelijkheid was. Terwijl een deel van haar denken huiverde voor het oordeel waar Max Leon door moest gaan, aam een ander deel de kleinigheden in zich op: de la ge koffietafel, de blauwe kopjes, de zilveren koffiepot alles precies zoals Max het had beschreven. Zij was zich er ook van bewust, dat Charles Garron zijn courant neerlegde om haar ongelovig aan te staren, dat mevrouw Garron's hand met een le peltje vol suiker halverwege het kof fiekopje bleef steken en van de aap die op ziin rug lag op haar schoot: de zich mengende geuren van lekkere koffie en goede sigaren, Bryce, die zijn stoel achteruitschoof en haar met zijn grijze ogen zo intens en verschrikt aankeek. En Leon, die door de dunne blauwe sluier van de rook bewoog, toen hij naar de tafel toeging en de rook, die weer samentrok achter zijn rug: zijn gezicht als een wit masker: 't zweet parelend op zijn slapen. Ten slotte Mevrouw Garron, die de suiker weer in de suikerpot deed en die pro beerde om te doen alsof er niets bij zonders was, terwijl ondertussen haar intuïtie en de uitdrukking op Leon's gezicht en Lynne's aanwezigheid haar waarschuwden dat er iets bijzonders gebeurde. „Goeden morgen, dokter Leon". Pa- tricia's stem klonk enigszins onvast, net als haar blik, die van de chirurg naar Lynne ging. Ze vroeg- meteen: „Is er iets gebeurd bent u niet vroeger dan anders om Beatrice op te zoeken? Of of is er iets met Pe ter? De een of andere complicatie?" Ja, zij was overtuigd, dat er iets met Peter was en daarom was Lynne mee gekomen. Toch sprak zij onmiddellijk haar eigen angstige gevolgtrekking te gen: „Hij leek helemaal gezond van morgen". Leon zei:,, Er is een zeer merkwaar dige complicatie, mevrouw Garron, maar 't heeft niets met Peter uit te staan". Toen stond hij zonder te spre ken, en niet wetend, hoe hij deze voor stelling moest beginnen zonder dra matisch te doen,' waar hij een hekel aan had. Hij had van nature een fijn gevoelige manier om de dingen te be naderen, maar die liet hem ditmaal in de steek nu dat hij de hoofdfiguur geworden was in een reeks van zelf beschuldigende ophelderingen. Patricia Garron, voor wie Leon al tijd een koude, beleefde raadselach tige persoon was geweest, die plotse ling deze sprakeloze, bleke chirurg voor zich zag, riep verschrikt uit: „U bent ziek". „Niet meer" antwoordde hij,. „Maan denlang ben ik misschien ziek ge weest, maar hu niet meer". Meteen had hij zichzelf weer ln de hand; hij was rustig, helder, vastbeslo ten; hij voelde in zichzelf, als vloeien de uit 'n bron die hem vroeger onbe kend geweest was, een kracht, waar van hij tot nu toe het bestaan niet geweten had, die leek op een folte rende opwinding. Hij ging naar de andere kant van de koffietafel, waar hij met zijn rug tegen de muur stond. Zijn blik bewoog zich tussen C' artes Garron en mevrouw Garron; tenslotte richtte hij zich tot 1 Patricia. „Is 't nooit bij u opgekomen, me vrouw Garron, dat er buitengewone voordelen te behalen zouden zijn uit de „ellende" hij sprak het woord ironisch uit „van niet te kunnen lop c en van 't pathetisch poseren in een rolstoel? Heeft u ooit stilgestaan bij de vergelijking van de achtergrond van snobistische armelijkheid, waar juffrouw Penda uit voort kwam, met de overdaad van uw eigen huis? Luxe, macht, medelijden, geschenken, alsook een zeer voldoening gevende verbin tenis voor een huwelijk; dit nu zijn enige van de voordelen". Zijn stem was vlakop dat ogenblik was hij net zo onpersoonlijk alsof hij een le zing voor zijn studenten hield. Maar Patricia was in 't geheel niet onpersoonlijk, bij de eerste aanduiding van een smet op haar godheid, was haar gezicht verstrakt. Tegelijk was haar uitdrukking een van schrik. „Ik begrijp niet wat u bedoelt, dokter Leon", zei zij in -otest. Terwijl hij naar haar keek en vol gevoel voor haar was, maar zonder enige warmte, vroeg Charles Garron: „Waar, voor de drommel, doel je op, Leon?" „Nergens op", anttyoordde de chi rurg. „Ik doel nergens op. Al mijn ver klaringen zijn feiten". Bryce was de hallen doorgelopen naar waar Lynne stond. Hij legde zijn hand op haar arm en zei zachtjes: „Kom binnen, Lynne; blijf daar niet zo staan alsof we een besmettelijke ziekte hebbenKom i ga zitten". Zij kwam „ver de drempel, gevolg gevend aan de dri'. van zijn hand^ maar zei: „Ik geloof niet dat dit een ogenblik is om te gaan zitten, Bryce. Je zult dadelijk wel begrijpen waar- om". Hij keek haar strak aan: „Wat be tekent dit allemaal?" (Wordt vervolgd ZATERDAG 1 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24 00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Symphonette Orkest en solist. 10.45 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Mannenkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Mede delingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.35 Harmonie-Orkest. 15.00 Kroniek v. let teren en kunsten. 15-40 Philharmonisch Orkest. 16.05 Gram. 18.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gevar. liedjes. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Dansmuziek. 18.45 Buitenlandse correspondenties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 Parlementair overzicht. 19-30 Gram. 20.30 „Lichtbaken", causerie. 20.50 Gram. 21.00 Lichte muziek. 21.35 Actualiteiten. 21.45 Gram. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nieuws- HILVERSUM n. 298 m..: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—2400 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.45 Waterstanden. 9.48 Gram. 10.09 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders in de continu-bedrijven. 11.35 Kamermuziek. 12.00 Gram. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram. 14.00 Wcekjournaal. 14.30 Metro- pole-Orkest. 15.00 Muzikale causerie. 15.20 Streekuitzending. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie, 16.00 Holland Festi val 1953: Concertgebouworkest. 16.45 Sportpraatje. 17.00 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 NieuWs en commentaar. 18.20 Harmonie-Orkest. 18.40 Gram. 19.00 Ar tistieke Staalkaart. 19.30 „Passé partout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Gevar. programma. 21.15 Socialistisch com mentaar. 21.30 Accordeonorkest. 22.00 Hoorspel. 22.20 Gram. 23 00 Nieuws. 23.15

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5