Rottier nog sprint-specialist WONINGTOEWIJZING! F. KIESEWETTER Bruinvissen te Harlingen op de lange afstand (2 km) VERHUIZINGEN Op de werf werd kiel gelegd voor patrouillevaartuig Jimmy Brown en de Oranjehemden Premiekeuring Touwtrekkers hadden bijna de pret bedorven.... Koopt bij onze adverteerders Hindernislopen een attractie Bas Weemhoff zwom ook uitstekend Voor Amerikaanse rekening in aanbouw V.V.V.-excursie nu op Dinsdag Zaterdagmarkt in de Spoorbuurt VAN STRAATEN Gemeentelijke sportdag in ere hersteld Piet Ham legde op zesde plaats beslag Regeling storingsdienst Tussen Haaks en Kuit je Tweede grote rit DOK Viertallen-competitie voor biljarters Parallelweg 66 voor al Teleloon 2353 Uw KEÜKENUITZETTEN INSTITUUT „MERCURIUS Vijf scheepjes van het zelfde type voor Koninklijke Marine bestemd BESOMMINGEN IJMUIDEN J V Anna Paulowna BURGERLIJKE STAND Van komen en gaan Hippolytushoef TEXT/ELBOKSERS KEIZERSTRAAT 69 Zijpe BURGERLIJKE STAND VK NA EEN ONDERBREKING VAN DRIE jaar is Zaterdag dc ge meentelijke sportdag in ere hersteld. Het is welhaast onbegrijpelijk dat dit niet eerder is gebeurd, want ook ditmaal ziet men terug op prettige en ontspannende uren, welke te danken waren aan veler mede werking, aan het organiserende comité en niet in dc laatste plaats aan de deelnemers, die enthousiast en sportief strijd leverden. Dat bij het nummer touwtrekken ten slotte het enthousiasme te hoog opliep en enigermate tot protesten en boze gezichten leidde, nou ja.... bij dc prijsuitreiking was men dit al weer vergeten. Sportief als weleer zat uien in „De stille werker" bijeen en men gaf met een gul applaus zijn fiat aan de beslissing van de wedstrijdleiding, welke door de heer H. ï'ostliuma werd bekend geanaakt: de nummers 1 en 2 werden gediskwa lificeerd en de nummers 3 en 4 kregen de eerste en tweede prijs. De terreinen van HRC lagen volop in de zem, toen de wedstrijden begonnen. Er was een groot aantal nummers, doch wij moeten uiteraard volstaan met en kele hoogtepunten van het programma op te sommen. Daar was bijvoorbeeld de hinderniswedstrijd. De deelnemers en deelneemsters vertoefden gespannen op een stoel, tot het startsignaal werd gegeven. Daarna hadden zij tot taak snel op te springen, door een autoband te kruipen, een straal koud water te trotseren en te finishen. Wat heeft men gelachen bij de demonsratie van een tweetal dames, die zich wat ouderwets hadden opgetuigd en aldus gekleed het voorbeeld gaven! De lachsalvo's hielden niet op, want allen passeerden, nat ge spoten, glijdend en struikelend de door weekte fisnish. Inspecteur van politie Van der Meulen bleek de snelste te zijn. Deze laatste had ook goede papieren op de honderd meter, doch die loerden hem uiterst rap uit de hand genomen door Rottier, die uiteindelijk in 1943 niet voor niets B-kampioen van Neder land werd. Het verschil tussen destijds en mi zat 'm in de jaartjes; anders uitgedrukt: in één seconde. Rottier 'was namelijk nog altijd goed voor de keurige tijd van 11,9. En zo verliep de gehele middag bij attractieve wedstrijden. Het was daar om wel even jammer, dat de finales van het touwtrekken moeilijkheden op leverden. Deze kwamen tot uiting in de eindstrijd tussen Politie 2 en de Water- en Lichtbedrijven. Er waren „onregelmatigheden" geconstateerd en tot overmaat van ramp begon het te regenen. Bovendien waren beide ploe gen volkomen „leeg"»getrokken. In de jurykamer werd vervolgens uitge- -maakt,-dat Politie 2 en-de mannon van W. en L„ die zich even sterk hadden getoond, werden uitgeschakeld. De wis selbeker kwam in het bezit van Politie 1; deze trofee werd in 1948 en 1949 door de Water- en Llichtbedrijven ge wonnen. Wij zullen nu eerst fle voornaamste uitslagen geven: Hoogspringen heren boven de dertig jaar: f. Vogel (politie) 1.55 m.; 2. Dijk stra (pol.) 1.45 m.; 3. Zegel (Onder wijs) 1.45 m. Hoogspringen heren bén. de dertig jaar: 1. De Leeuw (pol.) 1. 40 m.; 2. Klaver (Raadhuis) 1.40 m.; 3. Draaijer (pol.) 1.35 m. 400 m. heren: 1. Zandburg (Open bare Werken) 60,8 sec.; 2. De Leeuw (pol) 61.9 sec.; 3. Slijkerman (pol.) 63,1 sec. Kogelstoten: 1. Mol (pol.) 9.78 m.; 2. Kuiper (Openb. W.) 9.32 m.; 3. Zwa- neveld (pol.) 9.31 m. Verspringen heren boven dertig jaar: 1. Dijkstra (pol.) 5.49i/, m.; 2. Van der Meulen (pol.) 5.32 m.; 3. Rottier (raad huis) 4.91. Verspringen heren beneden dertig jaar: 1. Du Porto (pol.) 5.09 m.; 2. Van der Wal (W. en L.) 4.80 m.; 3. Klaver (raadhuis) 4.69 m. 1500 m. heren: 1. De Leeuw (pol.) 5.22.8; 2. Klaver (raadhuis) 5.22.9; 3. Refjnen (pol.) 527.5. Discuswerpen heren: 1. Zwaneveld (pol.) 28.62 m.; 2. Mol (pol.) 22.95 m.; 3. Vegter (pol.) 22.10 m. 100 m. heren beneden 30 jaar: 1. Du Porto (pol.) 12,3 sec.; 2. Zandburg (Openb. W.) 12,4 sec.; 3. Van de Brul (Openb. W.) 13 sec. 100 m. heren boven 30 jaar: 1. Rottier (raadhuis) 11,9 sec.; 2. Van der Meu len (pol.) 12 sec.; 3. Dijkstra (pol.) 12,4 sec. 4 X 100 m. heren: 1. politie 51,6 sec.; 2. raadhuis 54.8 sec.; 3. Openb. Werken 54,8 sec.; 4. Water- en lichtbedr. 56,8 sec.; 5. Woningstichting 59,7 sec. Hindernislopen heren: 1. Van der Meulen (pol.) 22,1 sec.; 2. Biersteker (W. en L.) 22,3 sec.; 3. Leeuwes (pol.) 24,8 sec. Touwtrekken: 1. politie 1; 2. Openb. Werken. Hoogspringen dames: 1. mej. Van Duin (Woningstichting) 1.15 m.; 2. mej. Maasland (onderwijs) 1.15 m.; 3. mej. Deurlo (ziekenhuis) 1.10 m. Hinderdnislopen dames: 1. mej. Deur lo (ziekenhuis) 25,3 sec.; 2. mej. Zomer (onderwijs) 26,6 sec.; 3. mej. Maasland (onderwijs) 27,5 sec. Verspringen dames: 1. mej. Deurlo 3.98 m.; 2. mej. Maasland 3.78 m.; 3. mej. Van der Plas (onderwijs) 3,69 m. 100 m. dames: 1. mej. Maasland 15 sec.; 2. mej. Deurlo 15,2 sec.; 3. me]. Duin (woningstichting) 15,5 sec. 4 X 100 m. dames: 1. Onderwijs 62,1 sec.; 2. Ziekenhuis 68,4 sec. De dualmcet De voorzitter van het organiserende comité, de heer 3- van der Wal Sr., dankte na afloop een ieder die tot het welslagen van deze dag had bijgedra gen, en niet in de laatste plaats wet houder Luyckx en het hoofd van „Be scherming Bevolking", de heer W. A Everards, die ieder een wisselbeker hadden beschikbaar gesteld. Zeer er kentelijk was de spreker de Helderse Athletiek Vereniging, die zorgdroeg dat de wedstrijden een perfect verloop had den. Voorts wekte de heer Van der Wal de dames en heren op. zich ge reed te houden voor en vóór te berei den op de dualmeet met de Rijkswerf, welke op Zaterdag 22 Augustus, even eens op het HRC-veld, zijn beslag zal krijgen. De heer Luyckx sprak namens het gemeentebestuur, dat de organisatie van een dag als deze zeer op prijs stelt, daar op het sportveld in niet geringe mate wordt bijgedragen tot een nóg betere verstandhouding. Hij vertelde, dat de politie in het ploegenklassement met 3953 punten eerste was geworden. Bij de dames eindigde Onderwijs op de bovenste plaats (1079 punten). Bij de prijsuitreiking (er waren vele prijzen) vergat wethouder Luyckx Theo Oud njet. Deze nam weliswaar niet aan de wedstrijden deel, doch hij had er voor gezorgd en zoals gewoonlijk uitste kend dat op de velden alles in ge reedheid was gebracht. De 2-kilometertocht, georganiseerd door de zwemvereniging „Viking" te Har lingen, is elk jaar een evenement, net zo goed als dat de Haven-Marsdiepwed strijd voor Den Helder is. Over belangstelling voor deze tocht was niet te klagen. Zowel publiek als deelnemers waren ruim vertegenwoordigd. Zaterdagmiddag werd deze prettige tocht weer verzwommen en- maar liefst achttien Nieuwe- diepers hadden zich laten inschrijven. Zij bleken niet de enigen te zijn. Ongeveer 159 gegadigden kwamen in de Harlinger haven aan de start. De storingsdienst van de gemeente-, water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriclteit: heden: A. A. Cornielje (Ruvghweg 201, tel. 2842); Dinsdag: A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, telet. 2842); Woensdag en Donderdag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877). Vrij dag: A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, tel. 2431); Zaterdag en Zondag F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, tel. 2882), S. Biersteker (Ceramstraat 32. tel. 3467) en D. Oos tendorp (Van Limburg Stirumstraat 24. tel. 2452). Hr Ms „Queen Wilhelmina" is uit Harlingen in Den Helder teruggekeerd. Gedurende het weekend werd Nieu- wediep aangedaan door twee jachtjes, de „Matariki" (op weg naar Vlissingen) en de „Rob" (met bestemming Ter schelling), en door de Nederlandse kustvaarder „Nomadisch", die voor Belfast is. Het is morgen hoog water om 2.10 en 14.40 uur, en laag water om 815 en 20.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,3 graden Celsius. Van de nieuwe, grote wedstrijd heb ben de renners van „DOK" gisteren de eerste etappe gereden. In de A- ploeg werd J. Ridder met grote voor sprong winnaar. Hij reed de 125 km in 3 uur 40 min. en 10 sec. De Jong werd in 3.47.39 tweede. De overige renners werden door een valpartij uit geschakeld. Ook in de B-ploeg had men met pêeh te kampen. Goed dóór kwamen: 1. H. Koopmang 3.14.07: 2. P. Erasmus 3.14.07- 3. H. de Wit 3.14.10; 4. M Sie- gers 3.37.10. De afstand bedroeg 100 kilometer. De twee-kilometer te Harlingen trekt altijd meer deelnemers dan de Hel derse tocht. Dit is wel te wijten aan het feit, dat deze wedstrijd er één is van de vele die gelden voor de Sport wereldbeker van de K.N.Z.B., waar voor onze HavenMarsdiepwedstrijd niet in aanmerking komt, wegens stroom en dergelijke. Over de stromin gen hebben de Harlingers trouwens ook niet te klagen, hoewel het niet zo erg is als langs onze kust. Er waren vele bekende 'lange-afstand- zwemmers aanwezig, maar wij misten de oude getrouwen Rinus Van Daat- selaar en Annie Veldhuysen, die reeds zo vaak in het bezit van de wissel beker zijn geweest. We kregen hier echter een Elzinga en een Ten Thije voor in de plaats.-Zwemmers, waar Van Daatselaar op het ogenblik beslist niet meer tegenop kan. De Nieuwediepers hadden dus niet te rekenen op een plaats in de voorste gelederendaar zouden de groten wel voor zorgen. Dat zij toch nog lang niet naar het onderste plan werden ver schoven, blijkt wel uit de plaatsen die de Nieuwediepers bezetten. De aller laatste Bruinvis kwam als nummer 92 aan in een totaalveld van ongeveer 150 deelnemers. Doch de eerste deed het een beetje sneller. Dit was Piet Ham, die, geheel zijn eigen race zwem mend, kans zag om vlak achter de groten op de zesde plaats beslag te leggen. Bas Weemhoff deed het trou wens ook buitengewoon; hij arriveer de ongeveer 15 seconden achter Piet Ham en bezette in het totaal-klasse- ment de achtste^ plaats. Geen slecht resultaat dus)''-\Ye hadden overigens nog meer troeven. Piet Jongepier, Ab Scholte en J. Jansen eindigden resp. op de 13e, 14e en 19e plaats in het al gemeen-klassement. Bij de dames was het voornamelijk Guurtje Boon, die de eer van Den Helder hoog hield; zij werd als vier de geklasseerd en kwam in totaal op de 27e plaats, hierbij nog een leger van mannen en vrouwen achter zich latend. Jammer genoeg vielen onze stadge noten net buiten de prijzen. Wij zijn evenwel tevreden met hun zeer be hoorlijke resultaten. De volgende Bruinvissen behaalden de finish: 6. Piet Ham, 8. Bas Weemhoff, 13. Piet Jongepier, 14. Ab Scholte, 19. J. Jan sen, 25, Frans Hoelandt, 26. Gerard Bakker, 29. Arie Stins, 27. Guurtje Boon, 39. Joop Koning, 44. Annie Oudijk, 47. Luc. v. d. Wal, 59. Cees v. Emmerik, 60. Corrie v. d. Wulp, 61. Gerard Zoon, 63. Tiny Baas, 79. Kres- zens Dito en 92. Arie Doeleman. De tocht werd gewonnen door Piet ten Thije (L.Z.O., Leeuwarden) bij de he ren en door IJttje Brada (L.D.Z., Leeuwarden Het einde van de viertallen-competi tie biljart is in zicht. Het schema luidt voor de laatste wedstrijden: heden in café Royal Spoorstraat: Royal 4 Royal 2. Dinsdag café Van Stein te Breezand: DOR 5Royal 2, DOR 5 Royal 4. Maandag 10 Augustus café Royal: Royal 2—DOR 5. Royal 4— DOR 5; Maandag 17 Augustus café Royal: Royal 2Roal 4. Plaatselijk en door geheel Nederland In Europa en alle werelddelen Vraagt vrijblijvend inlichtingen Een oud, vertrouwd adres in alle kleuren en merken. Ook in gedeelten verkrijgbaar. VISSER's BAZAR Spoorgracht 30-31 innnscBACHT 73 UKN HELDER VANAF HEDEN DAGELIJKSE INSCHRIJVING voor de volgende in September beginnende cursussen: Machiiieschryven Stenografie Nederlandse-, Franse-, Duitse- en Engelse Handelscorrespondentie Engelse conversatielessen I'ractykdiplonia Boekhouden Moderne Bedrijfsadministratie Middenstandsdiploma Handelskennis Etalage Lak- en Rondsehrift Prlvé-secretaresse. Voor machineschrijven kan men ook in Augustus beginnen. Op de Rijkswerf is Zaterdagmorgen de hiel gelegd van een patrouille vaartuig, dat eerlang met nog een viertal scheepjes van hetzelfde type bij de Koninklijke Marine zal worden ingedeeld. Deze vijf patrouille vaartuigen worden in het kader van het Noord-Atlantisch I erdrag voor Amerikaanse rekening gebouwdalle op de Rijkswerf. Zij zullen on middellijk na de overdracht bij de Koninklijke Marine in dienst worden gesteld. De kiel van het eerste vaartuig is gelegd op de helling, die enkele we ken geleden door het in aan bouw zijnde motorloodsafhaalvaar- tuig „Stormvogel" werd verlaten. Zo dra het zusterschip van de „Stormvo gel" van stapel is gelopen, kan de kiel van het tweede patrouillevaartuig worden gelegd. De eerste helling komt begin volgend jaar vrij voor de kiel legging van nummer drie. Zo wordt seccessievelijk de serie van vijf afge werkt. De wekelijkse excursie, die de V.V.V. naap de Koninklijke Marine organi seert, kan ditmaal door omstandighe den niet op Woensdag worden gehou den, maar op Dinsdag. Belangstellen den, die morgen van de partij willen zijn, kunnen zich vanmiddag, alsook morgenochtend tussen half negen en negen uur, nog daarvoor opgeven ten kantore van de V.V.V., in de ark „De Vraagbaak' bij de Postbrug. De jongelui, die deelnemen aan het zeekamp in kasteel „Radboud" te Me- demblik, brengen ook dit jaar een be zoek aan Den Helder. Voor hen orga niseert de VVV in samenwerking met het bureau O. S. en O. der Koninklijke Marine een rondleiding op Woensdag 5 Augustus. Besommingen van Zaterdag: IJm 25 Flamingo f 18.300; Rb 53 Dirkje f 17.800; 1 trawler f 20.200KW 184 f 234; KW 60 f 580; KW 35 f 540; KW 12 f 670; KW 133 f 1680; KW 77 f830; KW 128 f 725; KW 90 f 1020; RO 29 f 490; WR 67 f 1680; WR 33 f 3750; IJm 226 f 154; IJm 213 f 330; IJm 3 f 1100. Aanvoer 5890 kisten. VEEMARKT LEEUWARDEN. LEEUWARDEN, 31/7. 120 vette stieren f 2.56f 2.75 per kg slachtge- wicht, 82 vette koeien, eerste kwaliteit f 2.65f 2-87, tweede kwaliteit f 2.59 f 2.64, derde kwaliteit f 2.35f 2.58 per kg slachtgewicht. 700 melk- en kalf- koeien f 700f 1125, 45 pinken f 250 f 475, 254 graskalvcren f 20f 310, 307 vette- en weideschapen f 60f 110,203 nuchtere kalveren f 30—f 60, 372 vétte varkens, oude varkens noteren f 1.60— f 1.70, 623 lammeren van f 30f 60. vette biggen f 1.75f 1.82. zouters f 1-74f 1.77, 262 biggen en lopers, big gen f 20—f 45, lopers f 46—f 80. 51. Jimmy Brown had niet teveel gezegd. Dries Drabbeldruif kwam zelf vragen om hem voorlopig in het twee de elftal op te stellen. „Als u het jeter vindt, wil ik ook wel in het ddrde of vierde," zei hij tegen meneer Bikke- bakker, „want ik wil op mijn gemak proberen, mijn oude vorm terug 'e krijgen." En Dirk Dreun schreef een brief aan de voorzitter, waarin hij aan bood om zich speciaal met de training van Jackie Brown bezig te houden, „teneinde te bevorderen, dat hij zo snel mogelijk een eenheid met de rest van de ploeg zal vormen, dit alles ter ere van het succes en de voorspoed van De Biggers, de club die ik als een kind aan mijn trouwe hart koester." Ja, dat schreef hij, deze kwant. Meneer Bikke- bakker haalde er verder zijn schouders maar over op. Hij had trouwens al zijn aandacht nodig voor een nieuw voetbal evenement, dat voor de deur stond- de grote strijd tussen De Biggers en de Kleitrappers, de twee sterke concurre rende plaatselijke clubs uit Wilgenwol- de, die in dezelfde afdeling speelden en die elkaar altijd vreselijk dwars za ten. De Biggers waren in de competitie meestal succesrijker dan de Kleitrap pers, maar in de onderlinge wedstrij den waren het steeds de Kleitrappers, die aan het langste eind trokken. Het was net, alsof het noodlot De Biggers achtervolgde, als zij tegen hun plaats genoten moesten spelen. En hoe vaak deze een bijna zeker kampioenschap van De Biggers al niet naar de haaien hadden geholpen, dat wist meneer Bik- kebakker zelf niét. „Maar deze maal," dacht hij, „zullen ze er aafi moeten ne loven. Deze maal hebben wij Jackie Brown in de gelederen!" Het worden scheepjes van een voor de Koninklijke Marine geheel nieuw type. De lengte zal circa Vijf-en-dertig meter bedragen. Zij worden uitgerust met twee Werkspoor-motoren van 650 PK, die elk een schroef aandrijven. Na de Kleine Sluis was j.1. Zater dag de Spoorbuurt voor de eerste maal aan de beurt voor de Zaterdag- markt. Er was nu ook een deelnemer van buiten, nl. een horloger uit N. Niedorp. In deze kleinere woonkern was het bezoek uiteraard minder groot dan verleden week. Ook het weer werkte niet mee en toen om zes uur een flink buitje kwam, was het meteen met de markt-gedaan. Toch warén de „standhouders over het alge meen nog wel tevreden over de resul taten. En voor' 't publiek, al is meh geen koper, is er ook nog wel eens iets bijzonders te zien. Zo demonstreerde de firma Tauber een manier van Wec ken zonder vuur, gas, electr. of chem. middelen nl. door 't uitpompen va lucht uit het weckglas. De volgende week is Breezand voor de eerst keer aan de beurt voor de markt. De verwachtin gen van de de winkeliers zijn nogal hoog gespannen. Geboren: Jacob H., z. van D. Plagmeijer en T. van der Tuin; Jacob, z. van L. Swertz en W. M. van der Meer; Eelk..e, d. van J. van der Wal en J. Schaafsma; Hubertus L. M., z. van P. C. Heemskerk en A. Uitter- hoeve; Marinus J. M., z. van H. J. J. Langeveld en C. J. M. Belt; Maria M. L., d. van Joh. W. van Oosten en H. A. Conijn; Cornelis J., z. van C. A. van der Zon en Th. M. Lusthuis; Jo- hannes P. J., z. van Joh. Bontje en E. T. Langelaan; Maria J., d. van S. A. Verbrugge en Joh. J. Swart; Klazina C. M., d. van H. J. van der Voort en C. van den Hoek. Ondertrouwd: P. Noppen en A. A. H. Timmer; E. Schoonbeek en G. J. Vlaming. Getrouwd: A. C. Schouwenaar en L. VoorthuijsenK. Schuiling en N. de Klerk; W. J. Kunnen en S. OeleP. Noppen en A. A. H. Timmer; C. M. J. Hoogenbosch en P. J. M. Vie ve en. Overleden: G. Peper—Bestevaar, 82 jaar; Z. ScholtenBais, 66 jaar; A. Jongejan—Kool, 73 jaar. Ingekomen: Mej. E. Bossen van Den Helder; G. Daalder van Callants- oogmej. G. Swart van Langedijk; A. J. van Hienen van Lopik; M. D. SpigtMeeldijk van Barsingerhorn mej. M. Eriks van Zijpe; mej. G. M. Komen van Amsterdam; E. Schoon beek van Den Helder; E. Bultstra van St. Maarten; mej. Joh. Schilstra van Harderwijk. V e r t r q.k k e nL. Kooy naar Enk huizen; P. A. Becht naar Zijpe; A. Ruiter naar Wieringermeermej. T. Gauw naar CastricumG. J. A. Vliek en echtg. naar Canada; K. Schuiling en echtg. naar Australië; A. Oltmanns en gezin naar Brits Columbia; A. A. H. Noppen—Timmer naar Zijpe; W. Boon naar Canada; mej. A. C. Hooi- meijer naar Texel; H. Veldman naar Harenkarspel; P. C. Wiggers en echtg. naar Den Helder; J. J. Deen naar Bo- venkarspel. BOUWVERGUNNINGEN B. en W. verleenden vergunning aan A. Dekker, Molenvaart, voor de uit breiding van een winkel; C. Geerligs, voor de bouw van een woonhuis aan de Grasweg; D. C. Geerligs, Grasweg, voor het uitbreiden en veranderen van een woning. Mej. J. Blok slaagde voor l.o.-acte Engels. W ARMENHUIZEN, 1 Aug. 78.700 kg aardappelen: Schotten V-70—14,30, grove 13,30—13,40, Eigenheimers 13—14,50, Bintjes 11,80—13,20, Meerlanders 12 12,60 en Doré 14,30—15; 4600 kg rode kool 5,20; 5200 kg witte kool 3,05—3,60; 1700 kg bieten A 5; 520 kg slabonên 42 —44; 400 kg zilvernep 16—16,90. Op de locale premiekeuring van het V. L. N. afd. Noord-Holland j.1. Vrijdag gehouden op een terrein van de heer M. Mulder Czn- aan de Slingerweg te Hippolytushoef werden 31 merries met of zonder veulen ter keuring aangebo den. De uitslagen waren als volgt: Gelders type. Merrieveulens: In deze rubriek werd één veulen aangeboden en dit verwierf een twee de prijs. Het was het dier Sonja (V. K. van Wittenstein), fokker eig. Jac. Mul der, Hippolytushoef. Éénjarige merriën. Hier verwierf Riduna (V. K. van Wittenstein) fokker-eig. Jac. Mulder, H. Hoef, een eerste prijs en reisgeld naar de Centrale Keuring te Schagen. Gronings type. Merrieveulens. Er werden 8 veulens aangeboden. Een eerste prijs verwierven: Selma (V- Ja- bo) fokker-eig. Jb. Dekker Pzn., H. Hoef, Silta (V. Jabo) fokker-eig. P. Ruyter, Oosterland, Santos (V. Jon ker Hendrik), fokk.-eig. W. Kooy, Wes- terland. Tweede prijzen: Twee veulens van de cig.-fokker D. Jac. Mulder te H. Hoef. De moeders zijn de stamboekmerries Mepona en Fipona. vader van beide veulens Jabo. Derde prijs: Veulen van fokker-eig. S. Kom, H. Hoef. M. Jolly V. Jabo. Éénjarige merriën. Aangeboden 6 paarden. Eerste prijzen: (Allen met reisgeld); Rudiga (V. Jabo) fokker-eig. Jn. Veerdig, H. Hoef, Ralbina (V. Jabo) fokker-eig. M. Hey- blok, Oosterland, Regina (V. Jabo) fokker-eig. N. Kool, Oosterland. Derde prijs: Rakarina (V. Jabo) fokker-eig- Jb. Lont Czn.. H. Hoef. Tweejarige merriën. (Aangeboden 3 paarden)." Tweede -prijzen: Palbina (V. Jabo) fokker-eig. M. Heyblok. Oosterland- Aan deze merrie' werd reisgeld toegekend. Purbana (V. Jabó) fokker-eig. M. Heyblok, Ooster land. Driejarige merriën: (Aangeboden 2 paarden). Eerste prijs met reisgeld Onelia (V. Jabo) fokker-elg. Jb. Dek ker Pzn., H. Hoef Derde prijs. Afrieda (V. Jabo) fokker-eig. Jn. Veerdig. H. Hoef. Rubriek 4 tot en met 7-jarige mer ries met veulen. (Aangeboden 6 paarden. Eerste prijs met reisgeld: Mepona (V. Figaro) fokker-eig. D. Jac. Mulder, H. Hoef. Tweede prijs: Kariena (V. Figaro) fokker Jb. Dek ker Pzn., eig. Jb. Lont. H. Hoef. Derde prijzen: Nasilla (V. Figaro) fokker-eig. J. Bakker. H. Hoef, Niswa (V. Figaro) fokker C. Ruyter, eig. P. Ruyter. Oos terland, Nemina (V. Reinfeld) fokker H. Hartlief Jnz., Langeloo, eig. V. Koorn. den Oever. Rubriek 4 tot en met 7-jarige guste merries: (Aangeboden 2 paarden). Derde prijs: Nisma (V. Jonathan) fokker J. Smit, Kapel Averzaat, eig. J. Lont Ezn., H. hoef. Er werden twee driejarige mer ries in het stamboek opgenomen, n.I. Onelia (V. Jabo) eig. Jb. Dekker Pzn., H. Hoef, Ofrieda (V. Jabo) fokker-eig- J. Veerdig, H. Hoef. (Advertentie Ing. Med.t Geboren: Franciscus Johannes, zv Ge- rardus P. Veul en Geertrudis C. Deute- rl ?"et^e' dv Ja" Dekker en Maria J. Mulder; Pieter Jacob, zv Meindcrt Marees en Wobila J. Tillema: Gerardul Hendrikus Petrus Maria, zv Hendriku» G. van Lin en Hendrika van Dijek- Jo- '^n"a Catharina, dv Dirk van Diepen en Alida C. Smit; Annemarie, dv Abela Koopman en Anna M. Geusebrock; jan V Jan Blaauw en Oeertruida f *1 .",ne Mar*aretha, dv Q.rrit Tuinman en Alida de Boer ,„nn?eKr?JUWd: Dirlt 27 jr. ZU velarbe'der en Maartje Eriks, 22 jr, 'r Undh ,Cornelis R- Waibocr, 24 jr, landbouwer te Anna Paulowna, Getrouwd:" Paulus J~ Q.' ZUpÈ' PijUe Maartje Raat, 25 Verra, 26 jr, 4, r ot"asen en Gaitske Knol, ObaitVelfJ^.16!16. T««b»jOW, 41 jr, Come- Amsterdami Jr, te He C. Warmer, 29 'eelt ®Rav, 25 zulvelarbelder, en 45 1r I 8 G A- van Schaik, Mar{)tje de Grooj T9 £UurtJ* Hendrik Bregman 89 J'' W6dUWe v4n

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2