Centrum woonruimte-verdeling „Kamer 4" ten raadhuize O T OP De films van deze week Jimmy Brown en de Oranjehemden Dit weekend voorspel van de voetbalcompetitie Marine en werf doen de vraag voorlopig nog stijgen BEEMSTERBOER Daling over enkele jaren te verwachten Avondvoorstelling „De laatste étappe" IN HET KORT Helder I gaat naar Z waag-Westeinde Drieduizend gezinnen zoeken een huis T issot mega ontiac PRESTATIES WITTE „Perrucha TIVOLI April in Parijs W.G.W.-tornooi en thuiswedstrijd HRC Militaire auto verleende geen voorrang TUSSEN HAAKS EN KUITJE Nagekomen predikbeurten Texel BURGERLIJKE STAND Gevonden voorwerpen ALKMAARSE KAASMARKT BESOMMINGEN IJMU1DEN KAMER VIER, op de eerste verdieping van het Raadhuis, het centrale punt van de woonruimte-verdeling in Den Helder. Voor wie het nog 1 1 niet mocht weten: het is lang geleden, dat het betrekken van een woning een zaak was tussen huurder en eigenaar. De woningnood - die nog altijd nijpender wordt - heeft daarvan een gemeenschapszaak ge maakt. En dat zal zo blijven, zolang het aantal woningzoekenden het aantal beschikbare huizen overtreft. Hoe lang nog? Dat zal nog ver scheidene jaren duren. Maar dan moet er niets gebeuren, waardoor de woningbouw wordt vertraagd, het aantal huizen vermindert of de be volking tegen de verwachting in nog sterker toeneemt. Wanneer de situatie zich blijft ontwikkelen, zoals de laatste jaren het geval is, dan zal „Kamer Vier" zeker nog enige jaren een centraal punt blijven voor allen, die een woning zoeken, en voor een ieder, die woonruimte ter beschikking heeft. Het aantal woningzoekenden, dat op 1 Augustus 1953 hij het Bureau Huisvesting stond ingeschreven, bedroeg 2238. Dat zijn dan de mensen, die nog geen woonruimte in Den Helder hebben, maar met gmart daarop wachten. van de Zwitserse Horloge-Industrie FIRMA Keizerstraat 15, DEN HELDER Grote Houtstraat 49, HAARLEM (Advertentie Ing. Med.) De Franse film „Perrucha", die tot en met Maandagavond in de Witte draait,, draagt vele goede kenmerken van de Franse cinematografie. Het is een vrij alledaags liefdesverhaal, dat echter interessant is vanwege het be roep dat de minnaar van Perrucha, Mario (André ie Gall), uitoefent. Hij is duiker, en dat geeft mogelijkheden, dé reacties van een man, die verliefd is en zich bedrogen waant, tot diep on der de zeespiegel te peilen. Voortreffe lijke staaltjes van camerawerk worden daarbij geleverd. Het meisje Perrucha is jammer genoeg net even te goedkoop om sympathiek te zijn, niettegenstaande haar bewonderenswaardige zang- en danskunst. Toch overtuigt de film de toeschouwer van de tragiek in deze twee mensenlevens. Het spel, zowel van André le Gall als van Frangoise Arnoul, is dikwijls sterk en beklemmend. Voor al in de laatste meters heeft regisseur Willy Rozier talentvol gezorgd voor een grote spanning „binnen de scène", als Mario voor het laatst de rust zoekt in de diepte der zee. Wel moeten wij hét betreuren, dat „Perrucha" (evenals on langs „De dood van een handelsreizi ger") tot de films behoort, die suggere ren dat de zelfmoord een aanvaardbare en soms zelfs heroïeke oplossing uit ernstige levensmoeilijkheden betekent. Ook al is dit niet de bedoeling, dan wordt toch deze gedachte gewekt door de sfeer waarmee de hoofdpersonen zijn omgeven. Doris Day is in „April in Parijs" een onbekend revuemeisje, dat door een toeval een uitnodiging ontvangt om het Amerikaanse theater te vertegenwoor digen Op een festival te Parijs. Als de vergissink aan het licht treedt, valt aan de voorname S. Winthrop Putman (Ray Bolger) de plicht te beurt, het meisje te vertellen, dat de eer niet voor haar was bedoeld. Wanneer evenwel de pers op het gebeurde reageert met koppen als „schitterend democratisch gebaar", be sluit men Dynamite Jackson toch maar uit te zenden. En dan is de grap van deze techni- color-rolprent, die tot en met Maandag avond in Tivoli wordt vertoond, dat Dynamite. ver boven haar stand levend, aanvankelijk flaters slaat, doch tenslot te, zij het met behulp van een Frans conférencier (Claude Daunhin), komt alle.s in het reine en worden Dynamite en Winthroo een naar. Voordat dit ech ter is bereikt, dienen heel wat hinder nissen te worden genomen, daar ook de verloofde van laatstgenoemde in het spel is. En zo is „Anrii jn Parijs" een luchti" verhaal geworden. Een film. waaraan men als vacantiepanger wel plezier be leeft, daar m»n dan in een stpmminr verkeert, waa-'bii veel nonsens ^oor do vingers WOf-R eez'en Werkelijk, wat Doris Day-f;lms hebben wij het wel eens beter getroffen. op dezelfde datum stonden echter nog 679 „noodgevallen" ingeschre ven. Dat zijn gezinnen, die weliswaar ergens onderdak zijn, maar broodno dig moeten verhuizen naar een betere of grotere woning. Op het ogenblik zouden dus een kleine drieduizend huizen nodig zijn, wilde Den Helder met één slag van de woningnood zijn verlost. We mogen echter blij zijn, dat per jaar circa zeshonderd huizen worden gebouwd, inbegrepen de vierhonderd woningen, die gedurende enkele jaren per jaar aan het volume worden toe gevoegd ten behoeve van de defensie. Er is een interdepartementale com missie, welke beoordeelt in welke ge meenten bijzondere maatregelen ten aanzien van bouwvolume en financie ring noodzakelijk zijn om te voorzien in de behoeften van het personeel van Koninklijke Marine, Landmacht en Luchtmacht. Deze behoeften zijn in Den Helder wel bijzonder groot, en zullen nog toenemen zolang het personeel van Marine en Rijkswerf zich uitbreidt. Pas daarna zal een zekere stabiliteit intreden wat de behoefte aan wonin gen betreft, en kan een geleidelijke daling van het aantal ingeschrevenen bij het Bureau Huisvesting worden verwacht.- STRENGE RICHTLIJNEN ^IEMAND zal betwisten, dat onder deze omstandigheden de verdeling der woonruimte aan strenge richtlij nen gebonden moet blijven. Sedert het van kracht worden van de Woon- ruimtewet 1947, waarvan de plaatse lijke richtlijnen zijn afgeleid, moet iedere huiseigenaar die over een leeg staande woning beschikt, daarvan aan gifte doen bij het Bureau Huisvesting. In Kamer 4 beschikt men dus ener zijds over gegevens met betrekking tot de vrijkomende of nieuwgebouwde huizen, anderzijds over een kaartsys teem van de circa drieduizend gega digden. Het is de taak van het Bu reau Huisvesting, dat werkt onder supervisie van het College van B. en W., bij de toewijzing van woningen een vijftal factoren te doen harmo niëren: de urgentie van de aanvrage, de grootte van het gezin, het gezins inkomen, de capaciteit van de woning en de huurprijs. De minimum wachttijd bedraagt in de regel twee jaar. Uitzonderingen kunnen, in overleg met de wethouder van Woonruimteverdeling, mr. J. Mul der, worden gemaakt in gevallen van dringende medische of sociale nood zaak. Bij eventuele geschillen berust de beslissing bij het College van B. en W. In verscheidene gemeenten kan men pas als woningzoekende worden inge schreven wanneer men gehuwd is. Dat is in Den Helder niet het geval. Iedere jongeman, die „serieuze plannen" met een meisje, heeft, kan zich als woning zoekende laten inschrijven. De naam van het meisje moet op het aanvraag formulier worden ingevuld, terwijl een werkgeversverklaring moet dienen ter bekrachtiging. ECONOMISCHE BINDING LIET is immers terecht zo, dat woon ruimte uitsluitend wordt toegewe zen aan gegadigden, die een „econo mische binding" met Den Helder heb ben. Soms komen ruilingen voor, bij voorbeeld tussen een te Alkmaar woonachtige gepensionneerde, dié graag naar de marinestad wil verhui zen, en een gepensionneerde, die van Den Helder naar de kaasstad wil gaan. Dergelijke gevallen worden altijd door het College van B. en W. beoordeeld. Het ligt voor de hand, dat het Bu reau Huisvesting zoveel mogelijk het tot stand komen van ruilingen bevor dert. Soms worden door veelhoeks ruilingen de belangen van vijf of zes woningzoekenden in verschillende ge meenten gediend, terwijl de betrokken huisvestingbureaux weer een geval kunnen afvoeren. Ook ruilingen bin nen de gemeente komen dikwijls voor, maar lopen altijd over het Bureau Huisvesting. Met de persoonlijke of commerciële belangen van de huiseigenaren wordt rekening gehouden voor zover het al gemene belang niet wordt geschaad. Uiteraard beseft ook het gemeente bestuur van Den Helder, dat een huis eigenaar graag mede in de hand heeft wat met zijn eigendom gebeurt, maar de huiseigenaren op hun beurt be grijpen dat het beschikbaar stellen van woonruimte een zaak is, waarbij de hele gemeenschap is betrokkei». Een nieuwe bepaling is dat iemand, die een nieuwe woning koopt (of zelf doet bouwen) voor zichzelf een ver gunning tot ingebruikneming kan ont vangen. Hierdoor wordt het particu liere intiatief gestimuleerd, terwijl ook „bouwspaarders" (bijvoorbeeld aangeslotenen bij de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten) de zekerheid hebben, dat zij hun eigen huis kunnen gaan bewonen zodra het gereed is. 62. Het debuut van de Biggers in de eer '.e klas van de competitie was zo succesrijk (zeven wedstrijden gespeeld en zeven gewonnen met 61 doelpunten voor en 23 doelpunten tegendat het voetbalminnend publiek des Maandags morgens slechts één onderwerp van gesprek bezat: het fenomenale voetbal van de middenvoor der Biggers: Jackie Brown 1 In enkele maanden tijds was hij de grote lieveling van het publiek geworden. Zijn foto werd wekelijks in de kranten afgedrukt en de sport journalisten wedijverden met elkaar zij., dribbels, schijnbewegingen en doelpunten zo lyrisch mogelijk te be schrijven. Zij noemden hem de „Ma giër uit Wilgenwo- of „de kleine Tovenaar" of „het Verdriet der Kee pers". En één was er, die schreef: „het is zo verrukkelijk en begooche lend het spel van deze geniale voet baller te aanschouwen, dat men tij dens zijn dribbels soms etherische harpmuziek denkt te horen. Eenmaal was het net, alsof er een mystieke ge daante boven hem zweefde, die hem scheen te inspireren tot daden, die op het voetbalveld niet voor mogelijk ge houden we ien". Wel waren er men sen, die dit wel wat te ver ging, maar ze zwegen er over, wel wetende dat z van alle kanten de wind van voren '..o iden krijgen als zij maar één woord van critiek durfden te uiten op het idiool van alle voetballers: Jackie Brown. Alleen de doelverdedigers van de tegenpartijen waren minder op hem gesteld. Verschillende hunner kon- d er op zweren dat Jackie zich in- derd- ïd te buiten ging aan goochel toeren. ,Hij behekst die bal", de doeli an van Blauw Wit eens, toen hij voor de elfde keer moest vissen. Onder auspiciën van de vereniging „Voormalig Verzet Nederland" wordt op Donderdagavond 20 Augustus om half elf in „Tivoli" een bijzondere voorstelling ge geven van de film „De laatste étappe", ten bate van het Sociaal Fonds van ge noemde vereniging. „De laatste étappe" behandelt het lij den en strijden in het Duitse concentra tiekamp „Auschwitz" tijdens de tweede wereldoorlog, en toont duidelijk aan tot welke excessen een dictatuur kan leiden. De film is als zodanig een vurig pleidooi voor de menselijke vrijheid en een be klemmend argument voor de noodzaak, het hoogste offer veil te hebben voor het handhaven van deze vrijheid. De film „Wij leven vrij", die in het bijprogramma wordt vertoond, geeft een indruk van de geva ren, die thans de vrije wereld bedreigen. De directie van „Tivoli" heeft het theater voor deze avondvoorstelling belangeloos ter beschikking gesteld. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waar genomen door de artsen H. A. Ardesch, Goudenregenstraat 31, telefoon 2737, en J. G. H. D. Bettink, Timorlaan 15, tele foon 2890. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waar genomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 25, telefoon 2581. Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Java- straat 12a. vi' Morgenochtend -om half elf wordt weer ee evangelisatie-bijeenkomst voor niet-kerkelijken belegd in de bovenzaal van café „Postbrug". Op het WG.W-terrein aan de Jan Verfailleweg begint morgenmiddag om twaalf uur het jaarlijkse voetbaltornooi van WGW, waaraan wordt deelgenomen door Helder 2, Watervogels 1. HRC 2 en WGW 1. Om half twee is de verliezers ronde en om kwart voor drie de finale. Vandaag gaat de voetbal weer aan het rollen. Helder heeft weliswaar al een wedstrijd gespeeld, doch eigenlijk wordt morgen het oefenprogramma begonnen met hedenavond om half zeven, als een voorspel, een ontmoeting tussen een combinatie van HRC en HCSC 1. Het ligt voor de hand, dat over alle linies wordt „geprobeerd". Zo verschijnt HRC 1, dat Zondagmiddag om half drie HOV ontvangt, in de volgende opstelling: Llngbeek; Bot en Bakker; De Werker, A. van Trierum en J. ten Braak; H. Hartman, Van Knijff, Nieuwstad, P. de Vries en Rijkers. Zoals men ziet: geen nieuwe gezichten. Ten Braak en Bakker zijn in de topploeg teruggekeerd. Het eerste elftal van Helder gaat naar Zwaag-Westeinde. Uit de opstel ling moge blijken, dat de witjakken het roer momenteel geheel hebben omge gooid: doel: Haverhoek; achter: Zee man en Van Trierum; midden: Van der Meulen, Puhi en Himpers; vóór: Jacobs, Boon, Jullens, Leibbrand en Van der Blom. Men zal zich herinneren, dat de jeugdige spelers Leibbrand en Boon nu en dan in het eerste uitkwamen, doch geen vaste plaats verwierven. Nieuwe krachten zijn Zeeman, Jacobs en Jul lens. Nu Puhl in Nieuwediep is weer gekeerd, is hem weer de spilplaats toe gewezen. Van der Meulen speelt nu als rechtsbïnnén: Enkele spelers, onder wie Lamoree, zijn met vacantie. Behalve de wedstrijd HRC—HOV (laatstgenoemde ploeg won zijn eerste trainingswedstrijd tegen RFC met 60) is er Zondag het tornooi van WGW, dat verleden jaar door HRC 2 werd gewon nen. De beide andere deelnemers zijn Helder 2 en Watervogels 1. De Torren gaan het met jeugdiger bloed probe ren, hetgeen heeft mogen blijken uit de opstelling die wij van de week publi ceerden. Ook de junioren komen weer in actie. iBil VETERANEN T\E liefde voor de voetbal- sport krijg je de mannen toch niet uit het hoofd. De dames moeten er maar in berusten, gelooft Cradus, die hierbij een tweede ve- teranenwedstrijd van „Hel der" aankondigt. Enige tijd geleden heeft uw stukjes- schrijver twee ploegen van de witjakken aan het werk gezien en hij moet zeggen, dat er te lachen is geweest. En daarom kan zo'n par tijtje veteranenvoetbal aller minst kwaad; goed doet het in zovtlrredat twee en twintig mannen weer eens volledig alle ledema ten uit de scharnieren wringen. Vanavond om half zeven kunnen de liefhebbers het spel gaan zien; het wordt geleid door de heer J. Bregman. Tot slot nog de opstellingen: Geel: doel: dr L. Loopuijt; achter: A. Veen en A. J. Krab; midden: J. Bak, G. van der Wouw en F. J. Lonte; vóór: A. J. Zilcken- heiner, Th. Kramer, T. Bor- gerding, P. Smit en J. van de Berg. Blauw: doel: dokter P. Schoorl; achter: L. van de Bogaerde en J. van Pel; midden: J. Dijkshoorn, G. Jansen en A. Kersbergen; vóór: J. van der Wal, M. Looy, J. Burger, Stuyven- berg en W. Dol. Een zeer nieuw, doch be kend gezicht is dus dat van de heer Co Burger. Het zal velen een genoegen zijn, deze oud-crack nog eens aan het werk te zien. Hebt ge ge noteerd, dat de wedstrijd vanavond om half zeven be gint? Onthoudt dan tevens, dat na afloop de prijsuit reiking plaats vindt van de onlangs gehouden sportdag van Helder, welke door Schouwenaars werd gewon nen. VLUG QP Kamer 4 van het raad- huis worden ontstellend veel mensen ontvangen. Men behoeft toch waarlijk niet ingewijd te zijn om te kun nen bevroeden, dat er lang niet allemaal tevreden lie den verschijnen. Nochtans blijft ook in dit gebeuren van deze tijd de grap niet achterwege. Onlangs kregen de mensen van de woon ruimte-verdeling namelijk een jongen van tien jaar (Gerard geheten) en een meisje van acht jaar op be zoek, die zich voor een wo ning wensten ingeschreven te zien. Zij hadden horen verluiden, dat een paartje met serieuze plannen zich niet te vroeg kan aanmel den. En zoals men wellicht weet, is het inderdaad zo, dat men niet verloofd of ge huwd behoeft te zijn .wan neer men op de wachtlijst wil worden geplaatst. Als de plannen maar serieus zijn._ Eén van de dames op ka mer 4 had het ventje ge vraagd: „Maar stel je nu eens voor. dat het uitraakt tussen jullie", waarop hij, geruststellend, had geant woord: „O. dan krijg ik wel een andere'. En de juffrouw nog niet ten volle tevreden, had gepoogd: „En vindt je meisje dat wel goed?", waar na deze te kennen had gege ven: „Maar dan vind ik ook nog wel een ander, hoor!" Hoe komen die kinderen er bij. hè? Als men het Gra- dus vraagt, ziin ze gestuurd door volwassen spotters, die nóg niet in het bezit zijn gesteld van een eigen, knus huisje. ZANG TEN der gebeurtenissen voor Den Helder in de komende weken is de zo- mer-zangavond Op Maan dag 31 Augustus. Hieraan wordt onder meer deelge nomen door „Ons Genoe gen" van de heer A. Krijgs man, die vóór dit festijn nog gaarne wat wil repeteren. Vandaar dit stukje van Gradus, die alle kinderen van „Ons Genoegen" op roept, de directeur niet te leur te stellen. Goed, 't is vacantietijd, maar het ver dient toch aanbeveling om straks goed voor de dag te treden! De repetitie is Maandag avond en, iet wel, ten huize van de heer Krijgsman, Hoogstraat 23. Als het Maan dagavond 17 Augustus nodig blijkt, dan wordt ook nog gerepeteerd op Maandag avond 24 Augustus. Je weet het, jongelui. Schraapt al vast je kelen! KLAVER OUIS Davids heeft eens geschreven dat aardige liedje „Dèt bridgen". Men kent het wel. Nu weet Gra dus niet, of hij ook het kla verjassen onder de loupe heeft genomen. Want als je met dat spel bezig bent, heeft men uw s'tukjesschrij- ver verteld, dan weet je ook van geen ophouden meer. En ook bij dit kaartspel ko men alle menselijke facetten en fouten uitgebreid ter ta fel. Maar goed, daarover wordt thans niet geschreven. Wel dient vermeld, dat de klaverjasvereniging „Nooit Gedacht" dezer dagen van haar competitie de derde ronde heeft beëindigd. De eerste prijs viel ten deel aan de heer J. Visser, de tweede aan de heer J. Hoek. De eerste marsen-prijs was voor mevrouw P. Postema. En dan nu nog de eindstand van de derde ronde (tien ontmoe tingen): 1. J. Visser 44849 punten, 14 marsen; 2. J. Hoek 43600 punten, 20 mar sen; 3. C. Hoek 43530 pnt., 19 marsen; 4. J. Posteima 43062 punten, 15 marsen; 5. P. Postema 42725 punten, 29 marsen; 6. K. van de Beek 42333 punten, 20 marsen; 7. J. Schutten 41632 punten, 16 marsen; 8. R. van de Duim 41470 punten, 9 marsen; 9. H. van de Beek 41302 pun ten, 17 marsen; 10. L. van Eis 40603 punten, 17 marsen. En omdat secretaris Visser het zo graag wilde, vermeldt Gradus, dat „Nooit Gedacht" elke Donderdagavond kla verjast in de Breewater- straat. KLINK TOEN uw Gradus onlangs 1 vernam, dat de Helderse wielrenvereniging aan het eind van dit jaar het twin tigjarig bestaan viert en ter gelegenheid daarvan in het volgend seizoen een jubi leumronde organiseert, heeft hij een klein praatje ge- mm* - vs^ maakt met voorzitter De Boer, die in de club een be langrijke plaats inneemt. Want hij is niet alleen voor zitter. Vooral zijn enthousi asme doet hem voor zijn club, die in Nieuwediep een moeilijke positie heeft, zeer veel werk verrichten. De heer De Boer heeft vóór de oorlog zelf ook racefiets ge reden, wist U dat? Uw stukjesschrijver heeft hem gevraagd of DOK misschien bekende renners heeft voort gebracht. En laat er nu één geweest zijn! En dat is het ere-lid Ditmar Klink, een Wieringer, die bijna prof kampioen achtervolging werd. Hij zou in Milaan juist de finale rijden toen de oorlog uitbrak... Weg wa ren meteen de mooie kan sen. Want die kansen wa ren prachtig. Het was name lijk geen geheim, dat Klink verreweg de betere papie ren had. Tja, die oorlog heeft ve lerlei in de war geschopt.,.. De jongelui van HRC nemen deel aan het „Bas Timmerman-tornooi" met EDO, VSV, Stormvogels, Schoten, Hengelo, RCH en De Kennemers. Tot besluit van dit „oefen-overzicht" geven wij een aanvulling op het reeds gepubliceerde programma van de rood- jakken: 23 Augustus: Texel 2Combi natie HRC en Texel 1-Combinatie HRC; 30 Augustus: AndijkCombinatie HRC. Gistermiddag werd een personenauto, bestuurd door de heer D„ op de Boer- haavestraat bij het naderen van de overweg in het nauw gebracht door een militaire vrachtwagen, waarvan de be stuurder zonder voorrang te verlenen rechtuit de H. A. Lorentzstraat wilde inrijden. Remmen kon de heer D. niet baten, zodat hij snel'besloot tot de re actie: gas geven en naar rechts uithalen. Hij voorkwam hiermede een aanrijding met de militaire wagen, maar reed het trottoir op en schepte daar een boom pje. De personenauto werd aan de voor zijde beschadigd. Tegen de militaire chauffeur werd proces-verbaal opge maakt. Het is morgen hoog water om 10.50 en 23.00 uur, en laag water om 5.05 en 17.35 uur. Maandag is het hoog water om 11-20 en 23.55 uur, en laag water om 5.35 en 18.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 18,5 graden Celslus. DEN HELDER: Nieuwe kerk, 10 uur dr De Wilde; Palmstraat, 10 uur ds Borg- hardt, 10 uur vicaris Grimm, HUISDUINEN: 19 uur ds Borghardt. In deze zomerse tijd is het gebruikelijk, dat men met de kinderen naar het strand trekt. En dan gebeurt het heus met alleen op Scheveningen. dat zo'n kleintje wel eens zijn ouders kwijt raakt. Gelukkig is er meestal wel een vriendelijke agent die de peuter opneemt en troost Vp het plaatje ziet de Gradiaan agent Baart, die zich over een kleine „strandvondelingheeft ontfermd. Geboren: Martina Frederika, dv Jan Tjonk en Margaretha C. E. Schut; Tietja Anje, dv Jacob Winkel en Epple Heeres. Overleden: Anna Maria Wegman, 78 jr. wed. van Dirk Huisman; Trijntje Chr. Keijser, 75 jr, ongeh. Portemonnaie, jongensjasje, damesvest, kinderjasje, vulpotlood, witte damesschoen, portefeuille, kindersandaaltje. Op de kaasmarkt werden vanmor gen 14 stapels fabriekskaas en 0 sta pels boerenkaas aangevoerd, totaal wegende 30.000 kg. Voor de fabrieks kaas werd een prijs gemaakt van f 1.85, de boerenkaas ging voor twee cent per kilogram méér van de hand. De handel was matig. Ditzelfde was het geval In Gouda, Woerden en Bodegraven, waar resp. 212—2.20 (eerste kwaliteit), 2—2.11 (tweede kwaliteit), 2.09—2.18, 2—2.08 teerd2'10-2'19' 203_2 09 werd geno- Van VrMag: trawlers: f umn 1 jm 32 f 17.600. XJm 6 Lsngger 1Jm 14 51S0- Aanvoer 2 70 2 sne"; PriJZen Per 1 k«: heilbot -1 Z >i' t°n,g^gr' 8-5°3.10, grm. 1.80 t kl' L8Ó—1.48, kl. II 1.30—1.02: kim J07,2'20' Per 50 k*: SCholi «.lV fr32' kl" 1 33-20. kl. II 17.50-8; in. 16~f:1harln« 13—11; makreel 13.50 -10, schelvis: gr. 35, grm. 31-28, kim- 10 8 ~33' kl' 11 18-8; wijting Pe7 iof l gr' 28~25' mld' 18. Kl 1°' - 125 kg: gr. kabeljauw 1.24—69. ,.JF,UGD-GANG" OPEREERDE IN ZANDVOORT Zandvoortse politie heeft gisteren Pioces-verbaal opgemaakt tegen ze» kln- on'hëf f®6" "egen en twaa" lRar' d,e geldbedr!rand Uit een spohkleedkamer, geldbedragen tot een totaal van f 112 soort De knaPpn vormden een tiea "g'ng gaven elkaar lnforma-

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2