Het Franse volk heeft het lot van Europa in handen KRUISWOORDRAADSEL matrozenshag r De man uit Australië Redding door operatie van de verziekte volksgeest De wekelijkse wereldschouw Andere keus: de ondergang Nieuw diepterecord van twee Fransen Luchtmachtoefening boven Engeland W cil Thans tot 2100 meter Elf kinderen kwamen in koelkasten om het leven PimPamPom en de wonderlamp Radioprogramma voor het weekeinde Ons dagelijks feuilleton Luister eens naar: piEN DAGEN met een zich als een steeds voortwentelende sneeuwbal voortdurend uitbreidende staking, die ten slotte vier millioen werkers in de vitaalste bedrijven van het land omvatte, hebhen Frankrijk reeds een voorlopig niet meer te herstellen slag toegebracht. Tien tallen belangen kruisen daarbij dooreen, of men nu denkt aan de wijnboeren, de beetwortelverbou wers, de spoorwegmensen of de brievenbestellers, doch zij culmi neerden tenslotte allen in het wa pen van de staking, een staking van mensen direct of indirect in dienst van de Staat. Juist dit laat ste heeft afgezien van vele andere factoren de toestand voor het Ge zag in de Staat zo uitermate on stabiel gemaakt. Want waarop knoet het gebouw van dit Gezag rusten als de pijlers van zijn base ment worden weggeslagen? Dan wordt zelfs de wet machteloos en kan dit Gezag nog teruggrijpen op de harde hand van politie en leger. Wordt dit stadium bereikt, dan is de revolutie volkomen. Wanneer bet afhangt van degenen, die als eersten de stoot tot deze in oor sprong slechts als een waarschuwing van bepaalde catagorieën werknemers tot de regering gerichte actie gaven, de „Force Ouvrière", zal het zeker niet tot dit stadium komen. Maar de socia listische initiatiefnemers hebben dit initiatief reeds spoedig verloren. Toen het na enkele dagen erop ging lijken, dat enkele vakbonden genegen ble ken het stakingsparool in te trekken, begonnen andere haar leden juist tot neerleggen van hun arbeid aan te spo ren. Tegelijkertijd sprong de onder communistisch gezag staande CGT er boven op. Welke motieven ook aan een staking ten grondslag liggen, het doet er voor hen weinig toe als de zaak maar in het honderd draait. Een paar leuzen zijn spoedig in elkaar getim merd en er dan maar op at jongens! Waar het hier een tegen de regering zelf en een in de boezem van de Staat gaande beweging betrof, was dit voor dit linkse extremisme een buitengewoon buitenkansje! Aan alle kanten hebben zij hun best gedaan dit vuur aan te blazen tot de nu zo verzengende vlam menzee. Telkens als een vakorganisatie zich mengde in het koor der proteste renden, was het de CTG die zich daar weer als „sympathiserende" naast schaarde. En het resultaat is voorlopig een. bijkans dodelijke steek toege bracht aan de economie van het land. Een nieuwe aanslag is gepleegd op het voortstromen van Frankrijks le venssappen, waarin na de oorlog reeds zulk een groot aantal van over de gren zen aangereikte injecties zijn toegediend om de vaart erin te houden. Dit met de hoop, dat Frankrijk dat in 1940 „een veldslag doch geen oorlog verloor" zo als De Gaulle het trots zei, zich weer krachtig zou oprichten en opnieuw uit groeien tot een hechte hoeksteen van Europa. Toen Malenkov onlangs voor de Opperste Sovjet de situatie in West- Europa besprak, Italië vleide en het maande „ter verhoging der welvaart" voor de Sovjet-Unie te gaan werken en van Frankrijk zei, dat het land in een doodlopend slop terecht was geko men er tevens handig aan herinnerend dat men moest weten, dat er nog zoiets als een vriendschapsverdrag tussen Mos kou en Parijs bestaat, heeft hij wei geen profetische blik gehad, doch wel een juist afgestemd voorgevoel. Frankrijk, zwaar door de tweede we reldoorlog getroffen, op vele gebieden nog worstelend met de gevolgen van wereldoorlog nummer 1 (denken wij aan de vele invaliden of aan een uiterlijk teken als de wonderschone kathedraal van Reims, destijds door het oorlogsvuur geschonden en zoals wij dezer dagen zelf konden zien, nog niet geheel hersteld van toen toege brachte wonden), ging sinds 1944 een moeilijke weg. Binnenlands herstel de taak in het Saargebied, de wrijvingen in Tunesië en Marokko, de mllliarden verslindende «trijd in Indo-China, de eis tot opbouw van een nieuwe strijdmacht, de verhou ding tot West-Duitsland, het ene pro bleem was nauwelijks van zijn scherpe kanten ontdaan of een ander schoof daarvoor in de plaats. Zeventien rege ringen hebben er in die Jaren aan ge dokterd. Er werden in de Parijse mini steries soms zeer intelligente oplossin gen aan de hand gedaan, doch één of meer groepen, in ae volksvertegenwoor diging meende er niet mee accoord te moeten gaan, wilde bewust niet de grote lijn maar alleen het eigen particu liere wegje zien en weg was weer gen kans om voor allen te werken TOCH, er moet veel oude rommel uit 1 Frankrijk worden opgeruimd. Vele bestaande, doch onmogelijk geworden statuten hebben geen betekenis meer en dienen, tot schade van het land, één enkele, sorr niet eens zo grote groep. Deze opruiming moet komen om tot een gezonde financiële status van de Staat te geraken. Antoine Pinay, die goede plannen had, werd door de Na tionale Vergadering (het volk!) naar huis gestuurd. Mayer maakte het niet lang. Na een kabinetscrisis van vele weken, gaf men Joseph Laniel (men voelde wellicht de harde noodzaak) zijn fiat. Het parlement ging met va- cantie en Laniel en zijn mannen wer den op de bureaux achtergelaten om een diagnose te stellen voor Europa's zieke man, zoals de oude Reynaud zijn vaderland doopte, en een recept uit te schrijven. Voornaamste bestanddeel van dit re cept: bezuiniging van de staatsuitga ven. Een ander: verhoging van het nationale inkomen. Dit kan o.a. door verhoging van de pensioengerechtigde leeftijd van overheidspersoneel met en kele jaren, waardoor men langer in het productieproces blijft ingeschakeld en de financiële druk op de werkende gemeenschap op den duur iets zou worden verlicht. Helaas tijdens het opstellen van dit recept, dat Laniel in de vorm van een aantal decreten wilde afkondigen, lek te de samenstelling van het medicijn uit. Men besloot het bij voorbaat niet te slikken. En dit is eigenlijk het domste wat een ziek mens kan doen. Iets, wat om eigen bestwil wordt aan geboden, weigeren. In zijn rede tot het volk heeft Laniel er op gewezen, dat deze staking on juist is, dat men hem het eerder door het Parlement gegeven mandaat om voor herstel te werken, moet laten. Men heeft aan deze oproep nog slechts weinig gehoor gegeven. En toch, komt het niet uit de lengte dan moet het uit de breedte, maar ingrijpende hervor mingen in Frankrijk zijn nodig wil het land weer gezond worden. Dit kan. Het land is in de grond van de zaak enorm rijk. Wij denken aan de geweldige graanschuur, die het bezit in het Noor delijk landbouwgebied, de mijnen, de werkelijk niet achterlijke zware in dustrie, de rijke wijnvelden, de enorme bron van inkomsten die dit schone land trekt uit het vreemdelingenver keer, de inkomsten uit de koloniën en protectoraten. Dit kan, maar het mes moet er ïnl Men moet een integere regering als chirurg willen erkennen en zich als volk geheel aan die operatie onder wérpen. Daarom is de rampzalige toe stand van het Franse volk aan dit volk zelf te danken. De Amerikanen boden hulp, West-Europa droeg daar in vorm van de Europese Betalings Unie zijn bescheiden steentje aan bij, de buurlanden zijn van goeden wil. Het volk zelf moet het doen. Er moet een andere geest varen in de politieke partijen, wier vertegenwoordigers in het parlement dienen samen te werken met de regering. Nu is dit parlement dikwerf de regering een blok aan het moede been. W7IJ weigeren te geloven, dat het het Franse volk, aan durf, aan vinding rijkheid en levensmoed ontbreekt. Wij geloven niet, dat het land niets anders dan de ondergang wacht. Maar dan moet men tijdig voor al die goede krachten het verzamelen blazen, dan moet men de hielenlikkers van Moskou niet langer zulk een grote kans geven om dit land en daarmee West-Europa aan het communistische imperialisme over te leveren. Het parlement bijeen? Goed, maar dan niet als een verzameling van een spaak-in-het-wiel stekers, van negatie- velingen, maar van mensen, die bezield zijn van één wil, één gedachte n.1. samenwerken, samenwerken, misschien zuchtend gaan door een nog grotere diepte van sociale kommernis, doch met een open deur naar een maat schappij, waarin het voor allen beter zal zijn te leven! Voor dit grote doel moet al het andere opzijgesteld wor den. Als allen daaronder hun schouders willen zetten, gaat Frankrijk niet ver loren. Kan er een nieuwe, schonere toekomst zijn. Gaat men echter voort met onderling gekijf, met het louter letten op eigen gewin, dan zal het mis gaan. Dan zullen de agenten van Mos kou hun gruwelijke slag zeer wel we ten te slaan. Dan zal de werkelijkheid van het „Vrijheid, gelijkheid en broe derschap" voor Frankrijk voor altijd tot het verleden behoren. Dan zal de Europese eenheid een illusie blijven en kan het Rode Leger zijn wapens, de H-bom incluis, rustig in het vet laten. Dan krijgt het Kremlin Europa eerder op de knieën dan het mogelijk wel bad vermoed... De industriëlen van de Noord- Spaanse stad Eibar, waar voor de uitvoer bestemde vuurwapenen worden gefabri ceerd. zullen Prins Bernhard binnenkort een met goud en diamanten ingelegd pistool schenken. Twee officieren van de Franje ma rine hebben in de Middellandse Zee bij Toulon met eên bathyscaaf een diepte bereikt van 2100 meter, een nieuw record. Woensdag hadden beide officieren, commandant Houet en ingenieur Will- mer, een diepte bereikt van 1550 meter met' dezelfde bathyscaaf, die door Franse marine-ingenieurs is gebouwd aan de hand van een ontwerp van pro fessor Piccard. Deze neemt op het ogen blik proeven op geringe diepte met een andere bathyscaaf bij Castellamare di Stabia. De Franse bathyscaaf is berekend op de enorme druk van het water op 10.000 meter diepte, doch om veilig heidsredenen zal men mét dit toestel niet verder dan 4000 meter gaan. Aan gezien in de Middellandse Zee geen grotere diepten zijn dan 2500 meter, zul len diepere afdalingen moeten worden gemaakt in de Atlantische Oceaan of in andere oceanen. Bijna 2000 vliegtuigen van de Brit se, Amerikaanse, Canadese, Belgische en Nederlandse luchtmacht nemen deel aan de grootste luchtmachtoefening, die ooit in Groot-Brittfennië is gehouden. Er zullen 6.000 tot 7.000 vluchten wor den gemaakt. De oefening is gister avond begonnen en zal 105 uur duren. Er zal worden verondersteld, dat aan vallende bommenwerpers atoombom men uitwerpen. De sirenes zullen lucht alarm maken. In de Verenigde Staten zijn Woens dag en Donderdag elf kinderen door verstikking in een koelkast om het le ven gekomen. In alle drie gevallen wa ren de kinderen bij het spelen in de koelkast gegaan, waarna zij de deur hadden dichtgetrokken. Te Proctor in Arkansas kwamen vijf kinderen op deze wijze om het leven, te Richmond in Virginia vier en te Haverhill in Massachusetts twee. De Perzische premier, dr Mossadeq, heeft gisteren in een radiotoespraak het Perzische volk bedankt voor het door middel van een referendum genomen be sluit tot ontbinding van de Tweede Ka mér. Horizontaal: 1 strijden, 6 met vlekken, 12 werktuig, 14 lijst, 16 lengtemaat, 18 hogepriester van Samuel, 19 Harer Majesteits, 20 heilige, 21 Japanse munt, 23 recht van verkoop, 26 windrich ting, 27 jongensnaam, 29 dier gaarde, 30 wel, 31 bijenhouder, 33 herbergier, 34 span, 35 last dier, 36 roofdier, 37 toezicht, 39 vracht, 41 lichaamsdeel, 43 ver stand, 46 riviermonding, 49 pas geboren dier, 50 gebaar, 53 hof feest, 54 eikenschors, 55 weldra, 57 te zijner tijd, 58 met de zijnen, 59 rivier, 60 vocht, 62 tweeklank, 63 leger, 64 voerbak, 66 mengsel van klei en kalk, 67 eetzaal in klooster. Verticaal: 2 jongensnaam, 3 uitgeput, 4 tak van sport, 5 heide, 7 geluidsweerkaatsingen, 8 half, 9 snijwerktuig, 10 lengtemaat, 11 feest, 13 dier, 15 uur, 17 klei met zand, 20 knevel, 22 gril, 24 mu ziekinstrument, 25 rivier (Fr.), 26 bid, 28 hachelijk, 30 gemelijk, 32 Spaans riet, 33 konijnenjager, 38 voorwerp, 40 omwenteling, moeid. 48 op die wijze, 50 soort, ming, 63 uitroep, 65 pers. vrnw. 41. rekening, 42 mond, 44 be- 51 steeg, 52 nauwte, 55 leuk, 56 (Voor de oplossing zie men ons dwelming, 45 bouwland, 47 ver- schoof, 59 Europeaan, 61 bestem- nummer van Dinsdag). 94. Moeder vond het gedrag van Pim, Pam en Pom heel vreemd. Zij was gewend, dat haar zoontjes als hongerige wolven op het avond-eten aanvielen en nu hadden zij met trage monden een paar hapjes genomen en lieten de rest op hun bordjes staan. „Nu, als jullie dan niet lekker bent, moet je voor deze keer maar eens vroeg naar bed", zei Moeder, terwijl ze de borden in elkaar zétte. En tot haar gTote verbazing pro testeerden Pim, Pam en Pom deze keer helemaal niet. Anders was het altijd uitstellen en nog eens uitstellen, maar nu stonden zij na een paar minuten al weer beneden in hun pyama's om hun Moeder een nachtkus te geven. „Nu ge loof ik toch, dat jullie echt ziek zijn", riep Moeder bezorgd. „Nee Moeder, al len maar een beetje misselijk", ver zekerde Pom, terwijl hij haar welterus ten wenste. „Nu jongens, het komt aan de ene kant goed uit", zei Moeder. Want ik moet toch de hele avond in de keuken zijn. „Ik ga een hele grote appeltaart bakken. Morgen is er een tentoonstelling in de sociëteit en wie de mooiste taart gebakken heeft, krijgt de eerste prijs. Ik zou graag de eerste prijs eens winnen. Verleden jaar heeft mevrouw Babbelgraag hem gewonnen. En het is voor een goed doel. .Te weet het de hele opbrengst gaat naar het weeshuis". Pim, Pam en Pom knikten. Maar toen Moeder naar de keuken ging, sloop Pim snel naar de schoorsteen om de wonderlamp mee naar boven ta nemen. ^?NVV\\\\V\V^W (Advertentie Ing. Med.) ZONDAG IS AUGUSTUS HILVERSUM 1. 402 m.: 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 IKOR. 19.00 NCRV, 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Geestelijke liederen. 10.00 Geref. Kerkdienst. 11.30 Gram. 11.40 Pianoconcert. 12.15 Gram. 12.55 Op de plaats.... rust!". 13.00 Nieuws en Ksth. nieuws. 13.10 Gram. In de pauze: „Sym bool en allegorie", causerie. 14.50 Boek bespreking. 15.05 Omroeporkest en solist. 15.30 Gram. 16.00 Idem. 16.10 Ksth. Thuisfront overall 16,15 Sport. 16.30 Ves pers. 17.00 Ned. Herv. Kerkdienst. 18.00 Zangdienst. 18.45 Pastorale rubriek. 19.00 Gewijde muziek. 19.30 „Ella, mijn God is de Heere", causerie. 19.45 Nieuws. 20.00 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Mu- sette-Orkest en sol. 21.00 „Een snipper papier", hoorspel. 21.50 Symphonette-Or- kest. 22.25 Actualiteiten. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 m.: 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. Hierna: Post- duivenberlchten. 8.20 Gram. 8.55 Post- duivenberlchten. 9.00 Gram. met commen taar. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Gevar. muziek. 10.30 Met en zondei omslag. 11.00 Cabaret. 11.30 Politie-kapel. 12,00 Postduivenberichten en strijkorkest. 12.35 „Even afrekenen, heren!". 12.45 Oos terse muziek. 13.00 Nieuws. 13.05 Mede delingen of gram. 13.10 Lichte muziek. 13.30 Harmonie-Orkest, 14.00 Boekbespre king. 14.20 Orgel en piano. 14.45 Metro- pole-Orkest. 15.15 Filmpraatje. 15.30 Ka merorkest. 16.20 Grsm. 16.30 Sportrevue. 17.00 Pianospel. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Sportjournaal. 18.15 Nieuws en sportuit slagen. 18.30 Verslag „Kirchtentag" te Hamburg. 18 40 Kerkdienst. 19.00 Voor de jeugd. 19.35 Bijbelvertelling. 20.00 Nieuws 20.05 Gram. 20.45 Voordracht. 21.05 Ham mond-Orkest. 21,35 „Moet je horen I" 21.50 Weense muziek. 22.35 Pianorecital. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportage of gram. 23.25—24.00 Gram.muzlek. MAANDAG 17 AUGUSTUS Hilversum i, 402 m.: 7.0024.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de 6. „Wel, wel", schreeuwde de stem uit Australië, zo helder en duidelijk, als stond de eigenares er van in de Ame rikaanse kamer met haar overweldi gende verschijning. „Ik moet zeggen, dat jouw manieren niet bepaald een aanbeveling zijn voor d-> Amerikaanse opvoedingsmethoden. Maar laat mij je dit vertellen jongedame: doe wat ik zeg, of jullie verhuizen allemaal naar het armenhuis. De familie Eilis zal haar hele verdere leven moeten beta len, als ze nu op de flei gaat. Er zijn wetten gemaakt over borgstelling en oplichting.»En die...." „Ik weet heel goed, dat het wetboek in uw hand een dodelijk w ..-en is, tante", viei Claudia haar bitter in de rede. „Ik zou trouwens heel erkente lijk zijn, als u me één ding zou willen verklaren: wat mankeert er aan Pe ter?" „Wat mankeert er aan Peter?" •- haalde tante Cecilia. „Niks, helemaal niks". „Waarom is het dan zo moeilijk, een geschikte vrouw voor hem te vinden, als ik vragen mag?" „Een vrouw die bij hem past, beste kind. Begrijp je. Wij Ponsonby's „Oh, om u te dienen...." „Dat is de waarheid. Peter is nog wat onrijp, om het maar openhartig te zeggen". „Dat hebt u allemaal al in uw brie ven uitgelegd. U wilt maar zeggen, dat hij op een man leek, toen hij opgroei de, maar dat die gelijkenis hioe langer hoe kleiner werd en nu zo langzamer hand helemaal verdwenen is?" De adem van Cecilia floot door de telefoondraden. .Jongedame, je doet jezelf geen ,oed. Stel mijn geduld niet langer op de proef. Je begrijpt heel goed, hoe de zaken ervoor staan. Laat deze woorden voldoende zijn. En haal nu de beste jongen voor het toestel. Ik wil geen woord meer van je horen". Claudia wierp een vernietigende blik op de telefoon. Ze voelde zich zwe ir beledigd en kookte inwendig van woe de. „Wil je alsjeblieft doen wat ik zeg", blafte het zwarte ding plotseling. Claudia liet de hoorn bengelend aan de draad achter, toen ze naar de kamer terug holde. „Waarde neef", zei Claudia, zich tot Peter wendende, die vol belangstelling haar bewegingen volgde. „De tante uit het verre Australië staat te popelen van ongeduld om 'je slome stem te ho ren. Wil je ha' dat plezier doen?" „Prachtig I" nep hij, van zijn stoel opspringend. „Hoe is het met de schat tebout....?" „Ze is pratende, maar schiet alsje blieft op. Zwijgen is ook voor de PTT goud, snap je...." „Ik zal haar de groeten doen", zei Peter, terwijl hij Elwood en Letty stra lend aankeek en zo vlug hij kon snelde hij naar de gang. „Ik dacht, dat je met Dick belde", merkte Elwood, die niet wist hoe hij het had, op. Zenuwachtig trommelde hij met zijn vingers op de pas afge ruimde tafel. ,Dat deed ik ook", zei Claudia, ter wijl ze ging zitten. „Maar Benlah maakte er een gekkenhuis van, Ze bracht alle verbindingen tegelijk tot stand. Dick gooide de hoorn op de haak, toen hij tante Cecilia hoorde praten", legde ze tot opluchting van haai ouders uit. Letty keek toch nog angstig, toen ze met een dun stemmetje vroeg: „En wat zei ze?" „Niets wat we al niet eerder hebben gehoord". Elwood legde zijn arm om haar schouder. „Arme Claudia", begon hij. Claudia staarde somber zwijgend voor zich uit. Haar ogen, die zo vro lijk konden lachen, ke. en nu donker. Het leek, alsof ze een schaduw was van zichzelf. Letty zag, dat haar lip pen beefden. Peter kwam een paar seconden later al weer binnen. Hij lachte tegen allen, die in de kamer zaten en legde ver trouwelijk zij.i hand op Elwood's arm. „Tante zendt u de beste groeten. Ik vond haar maar een beetje zwijgzaam. Vreemd...." Zijn brede lach verander de in een gegrinnik, hetgeen zijn smal le gezicht een smekende en onnozele uitdrukking gaf. „Ze vroeg haar te verontschuldigen, dat ze niet met u praatte, tante Letty. Ze maakte zich nogal erg druk over de kosten van het gesprek". „Wat zorgzaam van haar", merkte Claudia droog op. „Maar ondanks al die haast", ging haar neef verder, „zei ze nog, dat ze het bijzonder op prijs zou stellen, als u haar zo spoedig mogelijk een exem plaar van de krant wilde sturen, met ae fotos van de receptie...." De drie Elllssen keken hem wezen loos aan. „Foto?" herhaalde Elwood. „Kranten7" vroeg Letty onnozel. Claudia gaf Peter met haar vinger f-e1 ?,?ri,in de Z1) en vroeg: „De recep tie? Welke receptie?" Peter wendde verlegen zijn gezicht ??.r zei hij. „Een soort par tijtje bij wijze van welkom-in-Pottsvil- Jf,- A"nt®. vo?d d«t een bijzonder aar dig ideetje. In de krant zou mijn be zoek hier dan vermeld worden, met een lijstje van de gasten van de eccp- tie enzovoort. Ze zou dat dan naar do Kranten in Sydney willen sturen, om het over te emen". Claudia ontwaakte het eerst uit haar verbazing. „Maar er zijn geen kranten in Pottsville. En ik verzeker ja, dat er hier in de buurt geen enkele stad is, waar ook maar een greintje belangstel ling bestaat, voor wat hier gebeurt" Elwood streek met zijn hand over zijn kin. „De personeelsvereniging van de fabriek houdt er een soort krantje op na', opperde hij bedeesd, „rtaar ik weet niet, of we hen over kunnen ha len, om ons daarin te laten schrijven". (Wordt vervolgd.) Julia de Gruyter en Rien van Noppen, die om 20.45 uur Zon dagavond over de zender Hilver sum II de Vlaamse schets ,JKobeken gaan voordragen. Ge zult er plezier aan beleven! Im mers de schrijver van het boek „Kobeke" dr Ernest Claeg is een man, die de ziel van het platte landsvolk van Vlaanderen diep heeft gepeild. Om 17.10 uur wordt Zondagmiddag over Hilversum I een kerkdienst uitgezonden uit de Ned. Herv. kerk te Span broek. Voorganger is ds H. B. Meyboom uit Obdam. Het beroep van maatschappelijk werker of -ster komt de laatste jaren meer en meer in de belang stelling te staan. Om 19.05 uur Maandag wordt hierover in een jongerenprogramma over Hil versum 11 meer verteld. Over Hilversum 1 kunt ge Maandag avond om 21.15 uur luisteren naar beroemde Franse orkestwer ken. dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.10 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Herhaling Vossenjacht. 12.25 Voor boer en Tuinder. 12.30 Land- en Tuinbouwmededellngen. 12.33 Orgelcon cert. 12.50 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Amus.muziek. 13.40 Gram. 14.00 Voor de Jeugd. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Mozartvleugel. 16.55 Gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Lichte mu ziek. 17.45 Regeringsuitzending: „Rotter dam. wereldzeehaven", door J. Nieuwene huis. 18.00 Orkestconcert. 18.20 Reportage. 18.30 Twee violen, cello en clavecimbel, 1900 Nieuws en weerberichten. 19.10 Zigeunerkwintet. 19.30 „Wat wil de N.C. S.V.?", causerie. 19.45 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Gram. 21.00 „Internat. Sa menwerking", rondetafelgesprek. 21.15 Gram. 22.00 Comm. Intern. Calvinistische Jcugdconf erentie. 22.10 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.1524.00 Gram.muzlek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws 8 18 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Gram. (Om 9.35 Waterstanden,) 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram. 10.40 Voordracht. 1100 Voor de zieken. 11.40 Pianorecital. 12.00 Orgelspel. 12,30 Land-, en Tuinbouwmededellngen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 'Ü'22 ïjieuws. 13 15 Voor de Middenstand. 13.20 Dansmuziek. 13.50 G(|m. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Mezzo-sopraan en plano. i«'?k nGr1ra' 1515 Gevar- Programma. 16.15 Haarlemse Orkestvereniging en koor. 16.45 Vragenbeantwoording. 17,15 Gram. 17.35- Gevar. muziek. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Gram. 18 35 Parlemen tair overzicht. 18.45 Voor de jeugd. 19.25 Israëlische kinderliederen. 19.45 Gram 19.55 „Trofea Italia". 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade-Orkest. 20.30 „De-Moord in het Jeruzalems Kruis", hoorspel. 20.55 Gevar. muziek. 21.35 „De sociale verant woordelijkheid van de student", causerie. 'Trofea Italia". 22.10 Holland Festl- s?ï» G?ncertSeb0"workest. 23.00 Nieuwe. 23.15 Orgelspel. 23.40—24.00 Gram w_ va*r°ssems (Advertentie Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4