Hongarije technisch en tactisch de meerdere van Nederland ZAL KOBLET IN ZÜRICH STARTEN? Middelmatig tennis op verregende banen Scheidsrechterlijke dwalingen niet doorslaggevend Protesten tegen de leiding van arbiters nog mogelijk Ons zevental schoot in snelheid tekort TORNOOISTAND Nederlands protesl afgewezen Majoor J. Breunese vrijgesproken Lugano is in last Een verrassende nederlaag van Wiegers hen 6-3 nederlaag verstoorde de illusies RADIOREPORTAGES Zwarte handel in Trofeo-kaarten Het FIN A-bestuur vergaderde Zijn critiek was gegrond „Olivier van Noort" wint Plymouth-La Rochelle Geheel Zwitserland vraagt zich af: Jan Pronk reed een nuttige trainingsrit van Freihurg naar Bazel Nog een groot verschil tussen top en lager tennis VRIJDAG 21 AUGUSTUS IMS (Telefonisch van onze sportredacteur) flIJMEGEN, Donderdagavond. Het tornooi om de Trofeo Italia, dat !met twee overwinningen zo veelbelovend is begonnen, zal door Joego slavië worden gewonnen. Alleen een wonder zal zich tussen deze zeven vrijwel volmaakte athleten en de eindstreep kunnen stellen. De Neder landse ploeg heeft namelijk vanavond met 63 een gevoelige en duide lijke nederlaag tegen Hongarije moeten incasseren en diezelfde Neder landers zullen Vrijdagavond voor dit wonder moeten zorgen. Wij zien dit mirakel niet gebeuren. Daarvoor vertoonde het Oranje-team tegen de Hongaren te veel zwakke plekken, en bleek later op de avond in de wedstrijd tegen Spanje andermaal de grote kracht van Joegoslavië. De Spanjolen werden met 7—1 uit het water gejaagd. Niet alleen kwamen zij physiek vele kilo's te kort, maar bovendien kregen zij geen gelegen- heid om van hun snelheid te profiteren om de doodeenvoudige reden, dat de Joegoslaven stuk voor stuk zeker zo snel waren. Italië verliet tenslotte de onderste plaats door een kleine 32 zege op België. IAE Belgische scheidsrechter heeft het bü een groot deel van de waterpolo- enthousiasten, die vanavond 3500 in getal de tribunes tot de laatste centi meter bezetten, volledig verbruid. Na afloop van de wedstrijd Nederland Hongarüe waren er velen die beweer den dat de heer Bouwens de wedstryd voor de Hongaren heeft gewonnen. Dat ls positief niet waar. Toegegeven, hy heeft in de eerste minuten enkele du bieuze beslissingen genomen cn een maal gaf hy om voor onl duistere re denen een strafworp tegen Nederland. Nu kan men natuurlek zeggen dat de moreel van de Nederlandse ploeg door deze onverdiende straf waaruit een doelpunt ontstond, een knak heeft ge kregen en van invloed is geweest op de einduitslag. Wy stellen daar tegen over, dat als een team mentaal zo zwak is, dat het door een verkeerde beslissing uit het veld is geslagen zy niet beter verdiend dan een nederlaag te iyden. Zo lagen de papieren echter niet. Captain Byisma c.s. kwamen reeds in het water met de overtuiging dat de Hongaren sterker waren. U herinnert zich nog de woorden welke Byisma gisteren tot ons sprak. Psychisch is in de Nederlandse ploeg door die strafworp niets ten nadele veranderd. Het had alleen nog maar een prikkel kunnen zün om meer te geven dan onder normale omstandig heden mogelijk was geweest. Neen, de oorzaak van deze nederlaag ligt dood- simpel in het feit, dat de Hongaren beter waren en niet zo weinig ook. Dat de drie Nederlandse doelpunten tot stand moesten komen in perioden, dat de Hongaren numeriek in de min derheid waren, spreekt boekdelen. Zo als gezegd, kan de Trofeo Italia alleen door de Nederlandse ploeg behouden biyven als van Joegoslavië wordt ge wonnen. In de sport spelen de „my sterieuze krachten" vaak een belang- rüke rol. Het is dus mogeiyk, maar zo als de papieren nu liggen, zullen Frans Kuyper en zün mannen o.i. met een tweede of derde plaats tevreden moe ten zün. Slagregens daalden op het Goffert- bad neer, toen de ploegen in het wa ter doken. De weergoden hadden voor een treffende achtergrond gezorgd voor de wedstryd die op zo'n drama tische wijze een einde maakte aan de Nederlandse illusies. Dramatisch niet alleen omdat onze landgenoten verloren, maar ook om dat deze match heeft bewezen, dat Nederland by de moderne spelopvat tingen als die van de Hongaren en de Joeslaven een achterstand heeft gekregen. Lichamelijke conditie en vooral snelheid zijn, nu het klassieke maar afschuwelijke twee meterspel tot het verleden gaat behoren, van enorm belang geworden. Elf maal is in deze wedstrijd uitgezwommen en slechts eenmaal kon een Nederlander de bal grijpen. De eerste maal was het Kar- pati, die in combinatie met Szivos en Markovics de bal naar het Nederland se doel opbracht. Szivos, op zijn huid gezeten door Sievers, schoot juist naast. Markovics, naar onze smaak de beste speler van dit tornooi, ploegde daarna alleen door de Nederlandse defensie. Nog voortglijdende, greep hy de bal en de daaruit voortvloeien de schietbeweging was zo snel dat Max van Gelder niet eens tyd kreeg om te reageren. Scheidsrechter Bou wens droeg er zorg voor, dat de te leurstelling in het Nederlandse kamp omsloeg in verslagenheid en veront waardiging. Hij stuurde Frits Smol uit het water, alleen omdat deze over de Hedenavond om 19.00 uur wordt via Hilversum I (402 m.) een ra dioreportage uitgezonden van de wedstryd NederlandJoegoslavië. Reporter is Dick van Ryn. Om 22.15 uur volgt via dezelfde zen der een nabeschouwing met repor- tageflitsen van de ontmoetingen Italië—Hongarye ea Spanje—Bel gië. NederlandJoegoslavië wordt geleid door de Spaanse scheids rechter Battalle. In Nijmegen, in deze dagen ver zamelplaats van alles wat maar enigszins met zwemmen, in het byzonder met waterpolo te maken heeft, is de zwarte handel terug gekeerd. Dit keer zijn het echter niet, zoals in de jaren '40'45 levensmiddelen of andere nood zakelijke levensbehoeften, die op illegale wijze van de hand wor den gedaan. Nee, het gaat thans omplaatskaarten voor het tornooi om de Trofeo Italia, en dan in het bijzonder voor die, waarop men hedenavond het fraaie Goffertbad zal kunnen bin nengaan. Want voor de ontmoe ting NederlandJoegoslavië blijkt zo'n enorme belangstelling te be staan, dat voor toegangsbewijzen steeds hogere prijzen worden be taald. Voor een passepartout oorspronkelijke prijs f 12.50 werd qisterochtend, toen dif partovt dus nog voor drie dagen geldia mas. zestig gulden ge boden benen van Gyarmati zwom. Dit uit het water sturen ging gepaard met een strafworp. Gyarmati ging op de vier- meteriyn liggen, nam de bal en maakte een schijnbeweging om daarna pas te schieten. Dat is niet geoorloofd, maar Bouwens reageerde niet, even min als Max van Gelder die evenals wy een fluitsignaal had verwacht. Dat was de laatste, zij het dan ook grove blunder van de Belgische scheidsrech ter, die later heeft toegegeven dat de worp verkeerd is genomen. Een mooie kans om de achterstand te verkleinen liet Nederland toen Vizvari uit het water werd gestuurd voorbij gaan. Door enkele tactische fouten kwamen de numeriek zwakkere Hongaren toch in het bezit van de bal. Markovics was er als de kippen by om de Nederland se illusies resoluut en gevoelig te ver storen (03). Een opleving in de Ne derlandse ploeg bracht doelman Boros in actie. Schoten van Bijlsma en van Feggelen verwerkte hij echter, tot aan zijn heupen uit het water springend, subliem. Pas toen Bolvari voor een te zware attaque de strijd van de kant af moest gadeslaan, kon Van Feggelen de achter stand verkleinen. Direct na de hervat ting ontstonden er enige reële scorings kansen voor Nederland. Met slecht ge richte en slappe schoten was Boros echter niet te passeren. Gyarmati en Szivos lieten daarop zien hoe men be hoort te schieten. Tweemaal binnen de minuut kon Van Gelder zich om keren om de bal uit het net te vissen. Nederland was toen reeds verslagen. Dat wisten de spelers en de toeschou wers en toen Bijlsma, nadat Bolvari een plaats aan de kant had gekregen, scoorde, bleven de yells vrijwel achter wege. De Hongaren bleven aggressief want een doelgemiddelde is in dit tor nooi uitermate belangrijk. Szivos kon de derde dag van het tornooi om de Trofeo Italia luidt de stand: 1. Joegoslavië 3 3 0 0 6 189 2. Nederland 3 2 0 1 4 22—10 3. Hongarije 3 2 0 1 4 2011 5. Spanje 3 1 0 2 2 8—18 4. Italië 3 1 0 2 2 7—11 6. België 3 0 0 3 0 5—21 nog eenmaal scoren, maar vlak voor het eindsignaal greep Cabout een kans en bracht de achterstand tot 6—3 terug. „Als Spanje nu eens voor een ver rassing gaat zorgen in de wedstrijd tegen Joegoslavië, hebben jullie nog een kans", zei onze Belgische collega Rlitz. Deze letterlijk en figuurlijk ron de Vlaming vertolkte daarmede de ge dachte van vrijwel alle toeschouwers in het overvolle Goffertbad. De Span jaarden hadden echter geen schijn van kans. Daarmede had het feit, dat zij zich op het Trofeobal dat Woensdag avond te Berg en Dal werd gehouden en dat tot middernacht duurde, als goede danseurs hadden ontpopt, niets uit te staan. Wij kunnen ons weliswaar een betere voorbereiding voor een der gelijke zware wedstrijd voorstellen, maar wat Cor Braasem ook met de jongens zou hebben gedaan een ne derlaag was niet te vermijden geweest. Toen de Joegoslaven zich in de eerste speelhelft gemakkelijk naar een 40 voorsprong hadden gespeeld, scheen het een nederlaag met dubbele cijfers te worden. Die schande werd de Span jaarden tenslotte bespaard. De eind stand werd 71. Meer spanning was er in de wed stryd BelgiëItalië. Beide ploegen heb ben zich volledig leeggespeeld om hier de winstpunten te kunnen behalen. Het geluk was aan de zijde van de Azzuri die, nadat de Belgen met de rust een 02 voorsprong hadden, met een 32 zege meer kregen dan hun toekwam. Een felle schermutseling voor het Nederlandse doel tijdens de wed strijd Nederland—Hongarije. (Advertentie Ing. Med.) Onder voorzitterschap van de Ar gentijn L. Negri werd in het stadhuis te Nijmegen ec- bestuursvergadering van de Internationale Zwem Federatie (FINA) gehouden. Het FINA-bestuur besloot, dat alleen het congres zal mo gen beslissen, of protesten tegen de leiding van de scheidsrechter in een erkend internationaal tornooi mogelijk zijn of niet. Zoals men weet had de Waterpolo Board te Helsinki na de onverkwikke- lyke affaire tussen Nederland en Joe goslavië besloten, dat protesten tegen de leiding van de scheidsrechter niet mogelyk waren. Deze gang van zaken is thans dus door het bestuur verwor pen. Medegedeeld werd, dat bij de secre taris verzoeken tot toetreding by de FINA waren ontvangen van de Antil liaanse zwembond en Kenia. Indien het bestuur, na bestudering van de reglementen van deze bonden, zal be sluiten de beide bonden tot de FINA toe te laten, zal het aantal aangesloten landen 72 bedragen. Tenslotte werd een aantal records erkend. Op verzoek van het Internationaal Olympisch Comité werd het aantal deelnemers op de Olympische Spelen gereduceerd. Besloten werd aan het IOC voor te stellen het aantal deel nemers per land per nummer van drie op twee te brengen, geen reserves voor de estafette-ploegen toe te laten en tenslotte het aantal waterpolospelers, dat kan worden ingeschreven, te bren gen van elf op tien. Dit voorstel zal vergezeld gaan van de voorwaarde, dat ook voor de andere sporten op de Olympische Spelen een dergelijke be perking zal worden voorgevoerd Te vens zal aan het IOC worden voorge legd, nu de vlinderslag en schoolslag sedert het congres te Helsinki in 1952 als twee aparte zwemslagen worden beschouwd, aan het Olympisch pro gramma de nummers 200 meters vlin derslag heren en 100 meter vlinderslag dames toe te voegen Het FINA-bestuur gaat niet accoord met de suggestie, welke van de zijde van het IOC is gedaan met betrekking tot het water- polo-tornooi om regionale eliminatie wedstrijden te houden. Voorts werd behandeld een protest van de Koninklijke Nederlandse Zwem bond tegen de handelwijze van de jury d'appel gedurende het Olympisch wa terpolo tornooi te Helsinki. Het FINA- bestuur wees dit protest af aangezien het op het standpunt staat dat het be stuur geen jurisprudentie heeft over de beslissingen van de jury d'appel. Tenslotte werd op voorstel van de Verenigde Staten besloten dat het fil men by het schoonspringen tijdens of ficiële, internationale wedstrijden ver boden zal zijn. Majoor J. N. Breunese, leider van de Vierdaagse afstandsmarsen en voorzit ter van de Nederlands' Bond voor Li chamelijke Opvoeding, is gisteren door de Almelose politierechter vrijgespro ken van de aanklacht, die tegen hem was uitgebracht wegens belediging. De Vierdaagseleider heeft in Januari van dit jaar in Hengelo een rede uitgespro ken, waarin hij uitdrukkingen heeft gebezigd, die beledigend zijn opgevat door de voormalige secretaris van de N.B.L.O. drs W. J. B. Majoor Breunese heeft in die toespraak onder meer gezegd dat de oud-secretaris een chaotische toestand zou hehben achtergelaten en in zijn functie niet meer te handhaven zou zijn. Ter zitting verklaarde de majoor B. aan de Almelose politierechter, mr A. C. van Rhede van der Kloot, dat dra B. in zijn nieuwe functie na zyn af treden als secretaris van de N.B.L.O. via de pers aantijgingen heeft gelan ceerd aan het adres van zijn voormali ge medebestuursleden en dat het doel van de vergadering in Hengelo wil om de wandelaars in het Oosten van het land de ogen te openen voor de figuur en de persoon van drs B. Ma joor B. gaf volledig toe de uitdrukkin gen te hebben gebezigd. Tijdens de zitting werden vijf getuigen gehoord. Een van de belangrijkste verklaringen was die van de huidige secretaris van de N.B.L.O., de heer D. van Wilm, die de administratie van drs B. had mee gebracht. Hij overhandigde een tweetal dossiers, dat de vrij chaotische toestand demonstreerde, welke door de afge treden functionaris in het secretariaat was achtergelaten. Deze twee dossiers met ongeordende papieren vormden da volledige administratie van ongeveer tienjarig beheer van drs B. Alle cor respondentie ligt door elkaar, aldus getuige. Er zijn geen ledenlijsten, geen kasstukken en iedere vorm van systeem ontbreekt. Volgens getuige had ma joor B. de heer B. op meer dan loyale wijze behandeld. De officier van justitie, mr A. W. Rosingh noemde de klachten en de critiek over het beheer van de oud secretaris gegrond. Ik geloof niet, al dus mr Rosingh, in zijn conclusie, dat van opzet tot belediging sprake is ge weest. Hij vroeg derhalve vrijspraak. Na een kort pleidooi van de verdedi ger, mr R. P. Besseling uit Den Haag, sprak de politierechter majoor B. vry van het hem ten laste gelegde. Het jacht „Olivier van Noort" van A. W. Goudriaan uit Rotterdam heeft de zeilwedstrijd PlymouthLa Rochel le gewonnen. De tijd van dit jacht voor de race over 3055 mijl was 65 uur 51 min. 40 sec., de gecorrigeerde tyd 62 uur 42 min. 38 sec. De Britse jach ten „Favona" en „Silver Swan" wer den respectievelijk tweede en derde geklasseerd. (Van een speciale verslaggever) %1/RlCH, Donderdag. Heel Zwitserland zit in spanning te wachten op een belangrijke beslissing. Zal Hugo Koblet, nauwelijks hersteld aan het wereldkampioenschap deelnemen, of zal zijn medicus een af- wijzend advies geven? Nog geen week geleden verscheen Koblet voor de eerste maal op de baan van Oerlikon. Het wonderlijke feit deed zich voor, dat hij beter op de fiets uit de voeten kon, dan lopend, want als hij wandelde, moest hij enkele dagen geleden nog gebruik maken van een stok. Maar zodra zoemden de bandjes van de fiets van Koblet weer over de cementen baan van Zurich of alles draaide weer even soe pel mee. Onze Zwitserse collega's fluisterden ons vandaag op de Oer- likonbaan in het oor, dat Koblet zeker aan de achtervolging zal deel nemen. MIETTEMIN nemen de verstandige experts aan, dat de medicus in deze zaak wel het laatste woord zal hebben en aangezien Koblet een wijs man is, zal hij diens beslissing wel aanvaar den. In ieder geval staat het vast, dat Koblet over twee weken aan kle.'ne wegwedstrijden kan deelnemen. Voor de Zwitsers betekent een even tueel niet-deelnemen van Koblet aan de wereldkampioenschappen natuur lijk een grote teleurstelling. De organi satoren hebben overigens nog meer zorgen aan het hoofd. De leger-autori- teiten hebben geweigerd om circa 1000 recruten voor Lugano ter beschikking te stellen om het parcours af te zetten. Nu is Lugano in last, want hoe kan men in ruim een week duizend orde bewakers uit de grond stampen? En dat die nodig zullen zijn, moge blijken uit de aantallen bezoekers, door de or ganisatoren voor de beide wegwed strijden verwacht. Indien de weersom standigheden gunstig zijn, rekent mer te Lugano op de tweede dag, als de professionnals rijden, op niet minder dan 300.000 bezoekers, onder wie zich zeker 150.000 tot 200.000 Italianen zul len bevinden. De douane-beambten en de grenspolitie nemen speciale maat regelen. De Oerlikon-baan van Zürich be vindt zich in een uitstekende toestand. Alleen de cabines van de renners be vinden zich altijd nog in primitieve staat. Zo troffen wy Piet van derHey- den, in cabine nummer 27 aan, mop perend op de organisatoren, die voor de Nederlandse ploeg, die uit tien man bestaat, slechts een hokje van twee by drie meter ter beschikking hadden ge steld, waarin nauwelijks de massage tafel een plaats kon vinden. En die massage-tafel was zo wankel dat toen Van der Heyden de spieren van Jan Pronk een flinke beurt wilde geven, onze stayer bijna van de schraag rol de. Met vereende krachten is de bank wat steviger gemaakt. Chef d'equipe John van Eek zal Vrijdag zyn invloed laten gelden om nog een tweede ca bine voor de Hollanders te verkrij gen, want dan komen met het vliegtuig Arie van Vliet, Jan Derksen en Piet van Heusden in Zürich aan en is de baanploeg volledig. JAN PRONK heeft Woensdag en Don- derdag voor het eerst weer getraind. De laatste maal, dat hy op de baan reed, was te Amsterdam, een week ge leden, toen hy met meer dan 38 gra den koorts door een angina op zijn stayersfietsje was geklauterd. Toen had hjj rust moeten houden. Woensdag was hy met De Graaf van Amsterdam vertrokken en bij Freiburg in Duits land was hU uit de wagen van de gang maker gestapt, had een wegfiets geno men en de afstand naar Bazel van 85 km als training gereden. En ook van daag had hij op de weg getraind, de zon had hem beide dagen goed ge daan, hy zag er bruingebrand uit en voelde zich kiplekker. Cor Bijster heeft vanavond met Wiersma achter de motor gereden. „Het ging prima, ik ben best tevre den", verklaarde Bijster. Voor Bijster was deze training zeker nodig, omdat de Haarlemmer in zijn wielerloopbaan pas één keer achter de motor op de Oerlikon baan heeft gereden. Ook Hijzelendoorn en Mahn train den. Eerstgenoemde liet zich in een rustperiode eventjes door Reg Harris, die zich lui in het gras had uitgestrekt met een kostbaar filmapparaat „Ik moet toch ergens mijn brood mee ver dienen", had de Engelsman schertsend gezegd uitleggen, hoe men op deze zeker niet gemakkelijke baan het best als sprinter kon rijden om een kans te maken voor een overwinning. Evenals voor Mahn was de baan ook voor de jeugdige Van der Kamp, die in de achtervolging der professionals zal uitkomen, nog nieuw. Het viel hem niet mee, bekende hij eerlijk. De piste stoot erg en ook onderaan heb je er last van, zei hij. Met uitzondering van Jan Pronk en diens gangmaker logeert de gehele Nederlandse ploeg in een aardig klein hotel, in een stille wijk van Zürich gelegen. De kamers zyn er eenvoudig en modern, de keuken is er prima en de renners zijn best tevreden over het logies. (Van onze tennismedewerker) gCHEVENINGEN, Donderdag. Had de leiding van de wedstryden om do nationale tennistitels tot nu toe de volle medewerking van het weer, gis teren moest het spel enkele malen gestaakt worden wegens regen. Het vast gestelde programma kon evenwel afgewerkt worden. Alleen deed de harde wind wel afbreuk aan het spel, dat in vele partyen dan ook niet boven het middelmatige uitkwam. Speciaal Wiegers bleef in zyn enkelspel tegen Karamoy ver beneden zyn vorm en hy was dan ook de enige vrygestelde speler, die moest capituleren, terwyi Adama van Scheltema een papieren zege boekte omdat een pynlyke arm Van Dalsum het spelen belette. Duidelijk kwam weer eens aan het licht, dat er tussen het Nederlandse toptennis en wat daar achter komt nog een groot verschil i». Want buiten Van Dalsum en Wiegers wisten de zes an dere vrijgestelde spelers Van Swol, Krijt, Wilton, Holst, Van Meegeren en Dehnert zich te handhaven. Behoudens Holst, zelfs vrij gemakkelijk. Van Gas- selt heeft het Holst in de eerste set zeer moeilijk gemaakt. Hij wist Holst, die het van aanvallend spel moet heb ben, goed achterin te houden en daar de drive niet de sterkste zijde van de Amsterdamse speler is, kon Van Gas- selt in die eerste set menig punt no teren en zelfs met 86 winnen. Maar daarna liet Holst zijn voorzichtigheid varen, liep als het maar even mogelijk was op en voor die pressie moest Van Gasselt capituleren. 61, 63 voor Holst. Van Swol, pas terug van de Ri- vièra, had even tijd nodig om te ac climatiseren, waardoor Tönjes met 30 kon voorkomen, maar daarna ook geen been meer aan de grond kreeg. 63 voor Van Swol. Service en smash deden voor Van Swol weer volop het werk en met 62 won hij de tweede set en daarmede de party. Bij de dames wisten alle vrijgestelde speelsters de aanval af te slaan in de meeste gevallen ook overtuigend. Mevrouw Thung kon mej. van de Torre de derde set afdwingen maar de nederlaag kon de Hilversumspeelster niet ontgaan. Mej. Schouten maakte een eervolle score tegen Fenny ten Bosch, (36, 46). En dat de oude garde zich nog niet overgeeft, bewees mej. Rollin Couquerque door mevrouw Roolker uit te schakelen. De plaatsing in het damesdubbelspel bleek volkomen duidelijk, want alle vier geplaatste combinaties wisten de overgang van de tweede naar de eer ste afdeling te bewerkstelligen. Het zijn mevrouw Petersmej. Diemer Kool, mevrouw Jonquieremevrouw Thung, mevrouw Kochmevrouw Rauws cn mevrouw Rioolkermej. Schouten. Geheel anders was het in het heren dubbelspel, waar slechts een van de vier in de eerste afdeling geplaatste combinaties kans zag de eerste afde ling te bereiken, nl. Hughan Breu- kink. Wielandvan der Ree werden reeds eerder uitgeschakeld en gisteren werden geklopt Claasen—Van Gasselt en BochardtRinkel. Naast Hughan Breukink zijn het Borren—Rahussen, KemperKramer en Bruininga— Koerts, die het nu tegen de vrijgestel de dubbels zullen hebben op te nemen. In het gemengd dubbelspel zijn de halve finalisten reeds bekend. Het zijn in de bovenste helft mevrouw Roos Dehnert en mevrouw ScholtenHolst en in de onderste helft Fenny ten Bosch—Wilton en mevrouw v. d. Storm —Krijt. De uitslagen luiden: Herenenkelspel. Eerste ronde tegen vrijgestelde spelers: Van Swol versl. Tön jes 6—4 6—2; Karamojj versl. Wiegers 6—3 7—5; Kryt versl. W. Reidt 8—6 6—3; Wilton versl. Taminiau 6—0 64; Hoest versl. Van Gasselt 6—8 6—1 6—3; Van Meegeren versl. Kramer 6—3 6—2; Deh nert versl. Windt 6—4 6—2. Dames enkelspel: Eerste ronde tegen vrygestelde speelsters: Mej. F. ten Bosch versl. mej. Schouten 6—3 6—4; Mej. van de Torre versl. mevr. Thung 8—8 1—6 62; Mevr. Scholten versl. mevr. Eeren- velt 61 64; Mevr. Koopmans versl. mevr. Koch 6—4 8—6; Mej. Tekelenburg versl. mevr. Vlielander Hein 6—1 6—0; Mej. Mullemeister versl. mej. Jamin 6—2 6—2; Mej. Rollin Couquerque versl. mevr. Roolker 6—3 6—0; Mevr. Peters versl. mej. van Cuyk 6—1 6—1. Kwart finales herendubbelspel: Brui ninga cn Koerts versl. Bochardt en Rin kel 62 46 63; Breunink en Hughan versl. Been en Christern 8—6 6—3; Kem per en Kramer versl. Claassen en Van Gasselt 64 64; Borren en Rahusen versl. Blaauw en Vergroesen 61 97. Kwart finales dames dubbelspel: Mej. Diemer Kool en mevr. Peters versl. mej. van de Torre en mej. Versteege 64 86; mevr. Koch en mevr. Rauws versl. mej. Jamin en mej. Tettelaar 7—5 6—4; mevr. Kooiker en mej. Schouten versl. mevr. Eerenvelt en mej. Roemers 61 1—6 64; mevr. Jonquiere en mevr. Thung versl. mevr. van Marle en mej. van Cuyk 6—1 9—7. Kwart finales gemengd dubbelspel: Mevr. Roos en Dehnert versl. mevr- Koopmans en Windt 62 61; Mej. F. ten Bosch en Wilton versl. mej. Fiken- scher en Tönjes 6—1 6—3; Mevr. van der Storm en Krijt versl. mevr. Thung an Hughan 7—5 6—4: Mevr. Scholten en Halst versl. mevr. van Berkel en Rinkel 6-4 6—4.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3